Soest heeft een hart nodig. Zonder hart zijn we geen levende gemeente -I Felle brand legt kledingzaak in as WATCHERS Plaats nieuwe velden hockeyclub nu weer onzeker WEIGHT li Een nieuw centrum want: Peko B.Y. uiterlijk 15 maart weg van de Van-Lenneplaan Twee ton schade: Open Huis voor iedereen die slank wil worden enblijven. Uitbreiding: pension nodig om financieel rond te komen I 1 Voor Slankblijvers Voor de toekomst: elf velden öf twee verenigingen Bioloog dr. Hillenius spreekt op jaarvergadering IVN-Soest Soestcr Courant van donderdag 20 januari 1977 „Soest heeft een hart nodig, omdat we zonder hart geen levende gemeente zijn", schrijft de burgemeester aan alle inwoners van Soest. De brief, met de uitnodiging op 2 februari de voorlichtingsavond te bezoeken waar het concept-Centrumplan toegelicht wordt, is dezer dagen bij iedereen thuisbezorgd. „Soest is in minder dan een halve eeuw uitgegroeid van een plaats met 8000 inwoners tot een gemeente met meer dan 40.000 inwoners. Maar we zijn een gemeente zonder hart", zegt de burgemeester. We wonen en werken er wel, maar we missen mogelijkheden om hier gezellig te winkelen en om uit te gaan. We hebben geen gemeenschapshuis en geen overdekt zwembad; ons gemeentehuis, ons politiebu reau en ons postkantoor zijn te klein en bovendien hopeloos verouderd. Om aan al die mistoestanden een eind te maken is nu het Centrumplan ontworpen, waardoor Soest een hart krijgt en bovendien nog zijn groene hart behoudt, „want", schrijft de burgemeester, „de Eng blijft behouden". Over dat plan, dat nu in concept gereed Van belang is ook de goothoogte van de te bouwen voorzieningen. In de voor schriften bij het plan is die aangegeven voor de winkels op 10 meter en voor andere gebouwen op 15 meter. is. wordt woensdag 2 februari gepraat. Er is uitgebreid documentatiemateriaal gratis" te verkrijgen bij het gemeente huis (in Soesterberg bij het Dorpshuis of de huipsecretarie). De informatieavond gaat uit twee delen bestaan: voor de pauze toelichting en de mogelijkheid om vragen te stellen; na de pauze de forme ring van inspraakgroepen. Na de pauze berust de leiding van de avond bij de Provinciale Utrechtse Stichting voor Welzijnsbevordering (PUSW). De in spraakgroepen (of groep) gaat zich be zig houden met uitsluitend het Centrum plan. Men werkt naast de inspraakgroep die zich bezig houdt met het totale ontwikkelingsplan en uit dien hoofde zich ook „bemoeit" met de verkeerssituatie rond het centrumplan. Het is de bedoeling dat de „inspraak" voor het centrum eind juli afgerond wordt; dan moeten ook alle gesprekken met de zestien overheidsinstanties (van hoofdingenieurs, tot de Spoorwegen en de Wijkraad) achter de rug zijn. Volgend jaar februari zou het plan dan definitief vastgesteld kunnen worden in de ge meenteraad eii „als dan alles meezit, maar dan ook alles, dan", zo zei de bur gemeester, „zou najaar 1978 de „eerste paal" voor het gemeentehuls de grond in kunnen". Dan moet wel G.S. bereid zijn de artikel 19-procedure (van de wet R.O.) toe te passen. Wanneer met de bouw van het winkelcentrum begonnen kan worden is niet bij benadering te zeggen. Gestreefd wordt uiteraard naar een zo spoedig mogelijke start. De bur gemeester zal wel, als burgemeester van Soest, graag die eerste paal willen slaan. In de toelichting bij het concept-plan wordt in het kort de voorgeschiedenis verteld. Die gaat terug tot 1960, toen Soest nog zou uitgroeien volgens de toen heersende meningen tot een plaats van 55.000 inwoners in 1980. Via de „struc tuurnota 1967", waarin nog een verdere uitgroei tot 62.500 inwoners werd voor zien, óók in 1980, wordt dan verwezen naar het bestemmingsplan „Zuidereng" dat een vroegtijdige dood stierf tijdens de raadsvergadering van 21 augustus 1975. In het vorig jaar aangenomen raam- structuurplan wordt dan tenslotte vast gelegd dat Soest twee hoofdwinkelcentra zal krijgen: de Van Weedestraat èn het nieuw te bouwen centrum nabij station Soest-Zuid. Daar komen ook het nieuwe gemeentehuis, het nieuwe politiebureau, een postkantoor, een busstation, een marktplein en een dorpshuis. Het nieuwe centrum neemt geen onbebouwde Eng- gronden in beslag. Het gebied waarop dit alles gedacht is, beslaat in totaal een oppervlakte van ca. 14 hectareglobaal 2/3 voor de centrale voorzieningen, 1/3 voor het winkelcentrum. Het gebied wordt begrensd door de groenwal gelegen achter de achterper- ceelsgrenzen van de woningen aan de noord-zijde van de Parklaan, de spoor lijn Utrecht-Baam, de Bosstraat, een denkbeeldige lijn tussen de Bosstraat en de Klein Engendaalweg ter hoogte van de jeugdherberg èn de Klein Engendaal weg tot even voorbij de Parklaan. De nog aan te leggen Centrumweg hoort niet bij het plan. In het bestemmingsplan komen slechts enkele „bestemmingen" voor; bijzonde re doeleinden, winkels, verkeersvoorzie- ningen en groenvoorzieningen. Bij de realisering van de centrale voorzienin gen kan gemakkelijker rekening gehou den worden met de handhaving van ter plaatse waardevolle bomen dan bij de winkelbebouwing. Daar wordt gestreefd naar concentratie om bijvoorbeeld be schut winkelen mogelijk te maken. Uitgangspunten. Uitgangspunten bij het opzetten van het, plan waren: a. er moet voldoende oppervlakte worden gereserveerd om de geplande voorzieningen een plaats te geven; b. de diverse bestemmingen moeten zodanig gegroepeerd worden, dat de winkels nauwe relatie hebben met het openbaar vervoer zodat men ook zónder auto het centrum gemakkelijk kan bereiken; c. Het Centrum moet vanuit alle wijken goed bereikbaar zijn; d. Het verkeer tussen Soest-Zuid en de andere wijken moet mogelijk blijven, maar het Centrum mag niet belast en gehinderd worden door doorgaand verkeer; e. de bestaande boomgroepen moeten zoveel mogelijk gehandhaafd worden en f. met de bestaande hoogte verschillen moet zoveel mogelijk reke ning gehouden worden. Daarbij stond voorop dat het gebied vanaf de Centrumweg tot aan de Molen straat geheel open zou blijven. Aan de overgang van de winkelbebouwing naar het open Enggebied zal dan ook de grootst mogelijke aandacht worden be lteed. Van belang is verder ook geweest, dat men de Ossendamweg wilde ontlas ten van het doorgaande verkeer, waar door Soest-Zuid als geheel ook beter als woonwijk zou kunnen gaan functioneren. In verband daarmee zal de aansluiting van Soest-Zuid op de Centrumweg (en ook andersom) van belang worden. De inspraakgroep (voor het ontwikkelings plan) „stoeit" met de gedachte een weg aan te leggen in de Enghelling tussen het tehuis Trein 828" (Internaat Nieuwe- weg) en de achterzijde van de huizen aan de huidige Parklaan. Die weg zou moe ten aansluiten op het Driltje, dat daar- door dan een heel andere functie krijgt dan tegenwoordig. De Centrumweg zeil zal worden ingegraven, «aard?or het uitzicht vanaf de Eng nauwelijks g stoord zal worden. Gemeentehuis. Weinigen zullen van mening zijn dat' Soest het nog wel zonder nieuw gemeen tehuis kan stellen. De gestage uitbrei ding van het personeelsbestand is niet teriaal. Bovendien zijn er een aantal knelpunten op een rijtje gezet. Zo is er een teveel aan vierkante meters winkel vloeroppervlak in Soest; is de branche verdeling niet ideaal; is het winkelni veau relatief tè laag; liggen de winkels te veel verspreid; zijn er voor de be staande winkelcentra weinig of geen uitbreidingsmogelijkheden; zijn de voet gangersvoorzieningen rond de bestaan de winkelcentra slecht; zijn er te weinig parkeervoorzieningen en wordt veel hin der ondervonden van het doorgaand verkeer. Dan wordt er gesproken van een koop kracht-afvloeiing naar naburige centra over een toenemend tekort aan winkel- vloeroppervlak in het Soesterveen en over een te geringe relatie tussen de winkelcentra en de andere centrale voor zieningen. Om al deze redenen werd indertijd besloten dat Soest een tweede wijkwinkelcentrum op wijkverzorgend niveau nodig had en dat dat nabij de Parklaan ontwikkeld moest worden. concentratie èn het opzetten van een hoogte van het N.S.-station, veilig en aantrekkelijk winkelgebied. Zolang de verbinding Koningsweg-Birk- Men hoopt er de koopkrachtaivloeiïng straat niet kan worden gerealiseerd, zal door te kunnen terugdringen. Er zullen de bestaande verbinding Nieuweweg-Os- goede niet te groot-schalige parkeer- sendamweg gehandhaafd moeten blij- voorzieningen in voldoende hoeveelheid ven. bij komen en voorts een (zo mogelijk) Aan het slot van de toelichting wordt direct aangrenzend marktterrein, ter- gesteld dat het gehele plan niet in enkele wijl gezorgd wordt voor goede bereik- jaren behoeft te worden ingevuld. Uiter- baarheid per openbaar vervoer. aard zal zodra dit mogelijk is begonnen worden met de bouw van het gemeente- Als gevolg van een en ander zal de huis, het politiebureau, het postkantoor verspreid liggende winkelbebouwing endewinkels. Voor de gronden die in een slechts gehandhaafd worden op grond vroeg stadium nodig zijn voor de reali- van overgangsrecht. Dat betekent dat de sering van het plan (en die nog niet in winkelier, gevestigd in een pand dat handen van de gemeente zijn) zal een geen winkelbestemming heeft, zijn be- vervroegde onteigeningsprocedure wor- drijf tot in lengte van jaren kan voort- den ingezet. zetten. Hij zal dan genoegen moeten Aan het college wordt tenslotte bevoegd- nemen met de beperkte uitbreidingsmo- heid verleend vrijstelling te verlenen gelijkheden die het overgangsrecht van het bepaalde ten aanzien van de biedt. Het blijft de bedoeling van de maximale bouwhoogte van bouwwerken overheid een doorstroming van de ge- tot een maximum van 10%. Slechts in spreide winkels naar bestaande buurt- of zeer uitzonderlijke gevallen zal evenwel wijkcentra te bevorderen. een vrijstelling worden verleend. -li k 1 ll I Centrale voorzieningen alleen een gevolg van de groei van het inwonersaantal, maar ook van het feit dat de overheidsbemoeienissen zich over steeds meer terreinen is gaan uitstrek ken. De huidige situatie met onwerkzame de centralisatie werkt niet meer. In het gemeentehuis zijn nu nog gevestigd het college van burgemeester en wethou ders, de secretaris, de afdeling interne zaken en de afdeling algemene zaken. De rest is in noodgebouwen ondergebracht 'of in panden in de omgeving. De raads vergaderingen vinden in de brandweer kazerne plaats omdat in het gemeente huis daarvoor geen ruimte meer aanwe zig is. In het nieuwe plan is een gemeen tehuis gedacht met 150 bureau-plaatsen. Daarvoor is in totaal, exclusief de par keerplaatsen, ca. 8000 m2 grond nodig. Politiebureau. Ook het huidige politiebureau is te klein geworden; noodzakelijke voorzieningen zoals een afzonderlijke verhoorkamer, ontbreken; nog afgezien van het feit dat er bijvoorbeeld te weinig cellen zijn en de stallingsruimte onvoldoende is. Veel afdelingen zijn te klein gehuisvest. Als men bedenkt dat voor de jaren 1978/ 1979 kan worden uitgegaan van een korpssterkte van 75 man, dan is de noodzaak van een nieuw bureau duide lijk. Voor dat bureau is in het plan een ruimte gereserveerd, eveneens exclusief parkeerplaatsen, van ca. 5000 m2 grond. Dorpshuis. Soest heeft volgens de planopstellers een Dorpshuis nodig omdat de gemeente eigenlijk niet beschikt over een ruimte waar culturele manifestaties kunnen plaatsvinden van méér dan beperkte omvang. Er is geen ruimte voor toneel, film, voor het houden van exposities en openbare bijeenkomsten waaraan meer dan 150 personen kunnen deelnemen. Daarom wil men een multi-functioneel gebouw realiseren, waarbij de gedach ten uitgaan naar een bruto-vloeropper- vlakte van ca. 7000 m2 (iets groter dan het politiebureau, iets kleiner dan het gemeentehuis). Postkantoor. Ook de PTT kampt in Soest met ruimte gebrek en de PTT-directie heeft verzocht om mogelijkheden te creëren voor de bouw van een nieuw hoofdkantoor. De benodigde grond daarvoor wordt ge raamd op 4000 m2. Tenslotte is in het gebied van deze centrale voorzieningen nog enige ruimte gereserveerd voor een sportaccomoda- tie en/of een andere voorziening. Winkels. De noodzaak van een nieuw winkelcen trum is onderbouwd met veel cijferma- Het voedingsgebied van dat centrum, het klantenareaal, wordt gevormd door de (in 1976) 20.850 bewoners van Soest- Zuid, het Industrieterrein, De Eng, Smitsveen, Klaarwater, Overhees, Klein Engendaal, Hees, de Boerenstreek. Die 20.850 zullen in 1990 aangegroeid zijn tot 27.100. Het voedingsgebied van de Van Weede straat is in die jaren niet verder opgelo pen dan van 13.750 tot 13.800. Verwacht wordt namelijk dat „rond" het Centrum Van Weedestraat slechts 150 huizen ge bouwd zullen worden, terwijl het woning bestand van het nieuwe centrum er 2500 woningen bij krijgt (1100 Overhees; 500 KI. Engendaal; 100 Hees en 800 Boeren streek). In het nieuwe centrum wordt gestreefd naar vestigingsmogelijkheden voor plaatselijke middenstanders; winkel- Verkeer. Voor de bewoners van het Soesterveen zal de aan te leggen Centrumweg dienen als route naar het centrum. Nabij de Nieuweweg/Parklaan is een toegang tot het centrum gedacht. Via de Nieuweweg kan men uit de noordelijke wijken even eens het centrum bereiken. De verkeers- oplossing voor de kruising van Centrum weg en Nieuweweg wordt nog bestu deerd. Gedacht wordt aan beveiliging met verkeerslichten. Vanuit Soest-Zuid is het centrum bereikbaar via de Ossen damweg, Bosstraat en Foekenlaan. Overigens wordt voor de bewoners van Overhees en Soesterveen gedacht aan de aanleg van een geheel nieuwe verbin dingsweg .tussen Koningsweg en Bos straat. Een nieuw busstation is binnen het plangebied opgenomen, globaal ter Het ziet er wel naar uit dat Van de Pol B.V. aan de Van Lenneplaan straks de vrij stelling terug krijgt, die vorig jaar oktober ingetrokken werd, om in strijd met het geldende bestemmingsplan, een gedeelte van een perceel aan de Van Lenneplaan te mogen gebruiken als parkeerterrein en voor opslag van goederen. De vergunning werd ingetrokken omdat Van de Pol het perceel onderverhuurde aan Peko B.V., die er grote overlast veroorzaakte omdat er herstelwerkzaamheden aan mobiele kranen werden verricht. Peko moet er weg en dat moet voor 15 maart a.s. zijn beslag heb ben. Tot zolang kreeg het bedrijf uitstel van het college en het college zegde toe, bef- hulpzaam te zullen zijn bij het vinden van een nieuw terrein. Er werden immers niet alleen auto's van het personeel geparkeerd, maar ook vrachtwagens. Dat mocht, meende de heer Van de Pol; zelfs ook bouwketen. Een onderzoek in In verband met het besluit de vrijstelling in te trekken, kwamen zowel Van de Pol als Peko, verhaal halen bij de beroepen- commissie verklaarde echter bij monde commissie. De beroepencommissie verklaarde echter bij monde van haar voorzitter, dat men aan de ver keerde deur was. Het was een zaak die de commissie niet aanging. Ook de ge meenteraad zou er niets mee te maken hebben, omdat Van de Pol, naar hij zelf ook toegegeven had, zich niet aan de af spraak en de voorwaarden gehouden had. Was Van de Pol het niet met het besluit van B. en W. eens, dan stond beroep bij de afdeling Rechtspraak van de Raad van State open. De zaak zou daarmee afgedaan zijn, als niet wethouder Hoek stra, die namens het college de vergade ring bijwoonde, het uitstel tot 15 maart bekend gemaakt had. De discussie die daarna begon en voor namelijk door commissielid Menne werd aangekaart, was geheel bulten de orde. Menne betwijfelde of Van de Pol, die in het jongste verleden regelmatig bewe zen had, zich niet aan afspraken te hou den. wel de vrijstelling terug gegeven moest worden. Menne wist dat de om wonenden er niet gelukkig mee waren. de buurt had uitgewezen dat de overlast meeviel; een dichtbij wonende had geen hinder en Iemand die veraf woonde wel. Het was allemaal nogal overtrokken. De commissieleden keken er overigens wel van op, dat voor heel wat burgers, de dag 's morgens om vijf uur al begon.. De heer Van de Pol vond het maar absurd om op dat tijdstip van de dag te praten over last van warmdraaiende vracht wagens. Enige steun kreeg hij van commissielid Van de Brakel: „waar zijn we mee bezig mensen; er moet gewerkt worden. Je moet waardering hebben voor die vrachtwagenchauffeurs die op hete zomerdagen 's morgens zo vroeg willen beginnen". „Jullie mensen weten niet wat werken is", zei Van de Pol. Voorzitter Festen sloot de discussie kort, toen Van de Pol en Menne de werktijden wilden gaan vergelijken. De zaak gaat terug naarB. en W. Een felle brand heeft vorige week voor twee ton schade aangericht in de kledingzaak' „Bumbelbie Mode" op de hoek van de Soesterbergsestraat en de Korte Ossendam. De winkel brandde geheel uit; de bovenwoningen konden behouden worden. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Dankzij snel optreden van de bemanning van een politie-serveillancewagen, konden de zes bewoners, de families v.d. Laak, Haak en v.d. Haar, het pand tijdig verlaten. hoefde te worden. Met de nablussings-" De brand werd ongeveer kwart over twee bij de politie gemeld door een voor bijganger. Vijf minuten later reeds was de brandweer met drie wagens aanwe zig. Vijf stralen werden op de vuurzee gericht, waarvan de vlammen meters hoog uit de winkel sloegen. Om 2.24 uur werd het sein „brand meester" gegeven, omdat men het vuur toen onder controle had en voor uitbreiding niet gevreesd be- werkzaamheden is men nog tot ongeveer vier uur doende geweest. Naar de oorzaak van het ontstaan van de brand wordt een onderzoek ingesteld. Ondanks het ver gevorderde nachtelijke uur. trok de vuurzee nog enkele tiental len belangstellenden; onder hen de bur gemeester mevrouw mr. J. M. Corver- Van Haaf ten. Weight Watchers leert u slank te worden en te blijven. Hoe gaat dat in z'n werk? Dat willen we u graag vertellen. Ons Open Huis duurt ongeveer een uur. Brengt u gerust nóg iemand mee! Het is helemaal vrijblijvend, bel voor meer informatie: Voor cursussen in Baarn en Soest Mevrouw E. Pelgrim, telefoon 02155 - 17339 „Als je bij de gemeente wat vraagt, dan weet niemand iets", verklaarde heer C; B. Artinian aan de leden van de beroepencommissie waarvoor hij verscheen omdat het college hem uitbreiding van zijn pesionbedrijf aan de Nieuweweg geweigerd had. „Had ik >ran het begin af aan geweten welke eisen gesteld zouden worden, dan was Ik er nooit aan begonnen. Nu heeft het me in een jaar tijds 60.000 gulden verlies opge leverd". Dat hij financieel niet rónd kon komen met de achttien man die hij officieel mocht huisvesten, werd de commissie duidelijk. Overigens had de commissie alle begrip voor het standpunt van de ge meente, dat ook de buitenlandse werkne mers behoorlijk gehuisvest moesten worden. „Daar hebben ze net als wij, recht op", vond wethouder Hoekstra. Er zaten in het pension inmiddels 30 gasten en dat was twaalf meer dan mocht en ook altijd nog vier meer, dan waarvoor de heer Artinian vergunning aange vraagd had. De raadsman van de heer Artinian, Fransman van geboorte, vertelde dat zijn cliënt verrast werd door de weige ring. Vorig jaar immers had men hem vergunning verleend, zonder ooit over beperkingen te praten. Hoe men dan nu kon verklaren dat de ruimte „ten enen male ongeschikt was" was een raadsel. Het ging nu slechts om een verzoek om op die plaatsen waar een enkelvoudig bed stond, een stapelbed te mogen plaat sen. Waarom werd geen vrijstelling ver leend, als straks na een verbouwing aan alle eisen voldaan kon worden? Wethouder Hoekstra bleef namens het college op het standpunt staan, dat het pension leefbaar gehouden moest wor den. Tot slot vroeg de heer Festen, voorzitter van de commissie zich af, of het een zaak was, die de commissie moest behandelen. Als B. en W. bij hun besluit bleven de toe stemming voor het plaatsen van meer bedden te weigeren, dan kon de heer Artinian in beroep gaan bij de Raad van State. Commissielid Menne maakte de heer Artinian tenslotte nog attent op de facili teiten die het Rijk voor dergelijke ge vallen had. Hij raadde hem aan contact op te nemen met de werkgroep buiten landse werknemers Soest. De plaats waar het nieuwe hockeycomplex aangelegd zal worden is opnieuw ter dis cussie. Besloot de gemeenteraad enkele maanden geleden dat daarvoor grond aan gekocht moest worden op de hoek van de Dorresteinweg en de Koningsweg, na een gesprek met de wethouder van sportzaken, de heer G. Plomp, is het de hockeyclub duidelijk geworden, dat er nu blijkbaar weer andere opvattingen over bestaan. In een brief aan het college van burgemeester en wethouders zegt het bestuur: „Naar wij uit het eerder genoemde gesprek hebben begrepen zou dat dan ergens „meer naar achteren, richting Wieksloot" zijn, dit om zover wij begrepen, te voorkomen dat het hockeycomplex in de toekomst mogelijk van drie kanten door in dustrie omsloten zou (kunnen)worden". Met die opvatting is de hockeyclub het niet eens en dat vooral uit verkeersveiligheids-overwegingen met het oog op de 200 ju nior-leden. men gehanteerd: per veld 48 man a 0,90 m2 43,2 m2 per veld. Het bestuur van de club spreekt het ver trouwen uit mee te mogen blijven praten en denken over de toekomst van de hockeysport in Soest. Zij hopen dat dat zal leiden tot de zo „lang ontbeerde ontplooiingsmogelijkheden". Afschrift van de brief zonden zij naar het distriktsbestuur en de landelijke commissie hockey-akkomodaties. Naar aanleiding van het gesprek met de wethouder, dat op 15 december 1.1. plaatsvond, heeft de hockeyclub beslo ten, nu en in de toekomst, haar standpun ten steeds ook schriftelijk kenbaar te maken. In de brief die 31 december uit ging worden drie zaken behandeld: de situering van het nieuwe complex; de di- rekt te realiseren akkomodatie en de, met het oog op de toekomst, nu reeds te reserveren ruimte voor uitbreiding. Wat de „verschuiving naar achteren" van het nog aan te leggen complex be treft, zegt de hockeyclub een dergelijk plan ten zeerste te betreuren. „Zoals u weet hebben wij ook reeds bij eerdere gelegenheden de wenselijkheid van be reikbaarheid met openbaar vervoer tamelijk zwaar laten wegen. Ook al biedt thans zelfs de Koningsweg al weinig mogelijkheden, wij hadden de hoop, dat te zijner tijd ook over de nieuwe Cen trumweg, waarvan de Koningsweg in de toekomst een onderdeel wordt, een bus verbinding gerealiseerd zou worden", aldus de hockeyclub. De bereikbaarheid met openbaar ver voer wordt steeds problematischer naar gelang de velden verder weg aangelegd worden. Bovendien is het naar de me ning van het hockeybestuur onver antwoord de tientallen, zo niet honder den fietsende junioren op de smalle Dorresteinweg te laten rijden. En dat vooral niet in de herfst en winter maanden. De hockeyclub prefereert daarom aan leg van de velden op de hoek van de Koningsweg en Dorresteinweg en de vrees ingesloten te raken tussen de in dustrie delen zij niet. „Een groenstrook als voorzien (in het plan) maakt even tuele uitbreidende industrie ons inziens nauwelijks bezwaarlijk, temeer daar er ongetwijfeld geen zware overlast veroor zakende industrie zal komen", aldus de hockeyclub. Wat de direkt te realiseren akkomo datie betreft meent het bestuur, en dit met het oog op toekomst-prognoses, dat er direkt 9 velden dienen te worden aan gelegd. De club telt thans 340 leden en heeft inmiddels een ledenstop moeten in voeren. In de prognose wordt gerekend op circa 675 leden, c.q. 56 elftallen in 1989. De norm, óók van de Soester sportstich ting aanhoudend, van één veld per vijf elftallen, is de aanleg van elf velden ver antwoord. In de prognose wordt ook uit gegaan van een landelijk cijfer dat 1,5% van de inwoners van een plaats willen hockeyen. Buiten dit alles om, verzoekt het bestuur van de club nu ook mee te delen waar het vierde veld, waarvoor de raad reeds een krediet beschikbaar stelde, aangelegd wordt. „Dit vierde veld dient slechts om de ergste nood en intensieve bespeling van de huidige akkomodatie enigszins te ontlasten en zal. hoezeer dat ons ook spijt en de normale ontwikkeling van de hockeysport in Soest nog langer zal be lemmeren, niet gebruikt kunnen worden voor een verdere groei", aldus het be stuur. Wat de groei betreft zou reeds nu ruimte gereserveerd moeten worden voor de eerder genoemde elf velden, onafhanke lijk van de vraag of er straks één super- grote vereniging, dan wel één grote en één kleine vereniging komt. In beide ge vallen zal ook de kleedakkomodatie aan gepast moeten worden. Het hockeybe stuur rekent voor, dat nu bij het nieuwe complex een akkomodatie moet komen van circa 259 m2 en in 1989 zou dat 475 m2 moeten zijn. Hierbij zijn NSF-nor- Op donderdag 17 februari a.s houdt dr. D. Hillenius na de jaarvergadering een lezing voor de afdeling Soest I.V.N.- Eemland. Dr. D. Hillenius is werkzaam bij de Gemeentelijke Universiteit van Amster dam, waar hij als bioloog onderzoek verricht op de afdeling herpetologie (reptielen, amfibieën). Naast zijn werk als wetenschappelijk ambtenaar heeft hij in ons land grote bekendheid gekregen door zijn publicis tische aktiviteiten en door zijn opvallend originele benadering van de mens en zijn milieu, waarbij ook dieren en pianten de aandacht krijgen. Vooral dit laatste vormde de reden om de "heer Hillenius uit te nodigen te komen spreken voor het IVN. Wil het IVN immers aan haar doel beantwoor den dan zal het er in de eerste plaats om gaan dat iedereen bekend wordt ge maakt met de relaties die er zijn tussen de mens en zijn handelen en met de planten en dieren rondom hem. Op een geheel eigen wijze zal de heer Hillenius dit behandelen. Niet in de laatste plaats streeft hij ernaar dat het nog begrijpelijk blijft ook. Speciaal den ken we in dit verband aan de jongeren Het „niveau" van Hillenius zal velen verplichten om 17 februari vrij te maken voor het IVN. De jaarvergadering wordt gehouden in. De Open Hof (Veenbesstraat), Soest en begint om 19.30 uur. Voor de niet-leden van het IVN is het wellicht plezierig te weten dat de lezing van Hillenius ook voor hen toegankelijk is. De lezing begint om 21.00 uur. Toe gang gratis.

Soester Courant | 1977 | | pagina 7