HOF Agenda Soester Gemeenschap Meningen van Lezers „Soest" staat op winst tegen „En Passant" 2e damesteam SVV/Stam behaalt belangrijke overwinning Eemvogels 3 behaalt eerste overwinning Olympia-teams verliezen opnieuw Redelijke prestaties van Eemland-schaatsers Open brief aan de mensen van Soest Geschrokken autobestuurder deelt klappen uit de tapijtkeizer NEDERLANDSE STAATSLOTERIJ Maandag a.s. weer VERKOOPVAN NIEUWE LOTEN Collecteur A. H. F. SMIT, Zaterdag 8e finales bekerduel SVV 1 (dames) - Valbovol (eredivisie) „Soest" boekt sukses in Groningen Controle op naleving arbeidsbesluit Bomen langs de G. v. d. Veenstraat en een sporthal te Soesterberg Openbare bestuurs vergadering Sportstichting Rock& Roll sensatie in Molensoos m Popgroep „Mustang" Baarn Waarschuwing voor overwerken Kleine diefstallen Schaatsen: Fietsen kijken bij de politie Informatieavond Centrumplan Herdruk Concept- Bestemmingsplan Centrum Tennisvereniging De Boswiek heeft het verbruid 2e Kamerlid F. v. d. Gun bij CDA-Soest Kamperen in de winter nu ook toegestaan Kaarten bij Hees Soester Courant van donderdag 27 januari 1977 Centrumplan: Met ontsteltenis heb ik kennis genomen van de „Reclamebureau politiek" van de gemeente Soest. De opgeblazen cam pagne lijkt op de enorme reklames van de grote kruideniers. Het begin van de gemeentebrief aan u begint als volgt: „Soest heeft een hart nodig, omdat we zonder hart geen leven de gemeente zijn". Wie zegt dat. Voor u wordt uitgemaakt wat u nodig heeft. „Inspraak" zeker. We hebben in Soest geen kunstmatig ingepland hart nodig. Mensen, let goed op het nieuwe centrum- plan 14 ha.Het is bijna 2 keer zo groot als het oude Zuiderengplan (8 ha.) dat u zo massaal van de hand heeft gewezen. Als we dit kunsthart aanvaarden, bete kent het tegelijkertijd de amputatie van handen, voeten en hoofd. Waarom komt de gemeente nu ook tegelijk met een plan voor een winkel centrum? Terwijl er nog een onderzoek over Winkelplanning van het regionaal Samenwerkingsorgaan Eemland door hetE.T.I. Utrecht in Samenwerking met het C.I.M.K. nog niet is afgesloten. Soest heeft zijn eigen karakter. Opgebouwd uit min of meer op zich zelfstaande wijken met daar midden in een ziel, onze Eng. Voordat ik verder ga wil ik nogmaals stellen, dat wel oplossingen moeten ko men voor bepaalde openbare voorzie ningen. Ik ben ook van mening dat er een oplossing moet komen voor de verkeers afwikkeling in Soest, maar dan niet over de Eng. De Eng gaat echt kapot mensen! Er is een alternatief: namelijk de cen- trumweg langs de spoorlijn. De Eng is niet in geld uit te drukken. We kunnen natuurlijk wel geld inzamelen voor de molen „De Windhond", die er lang niet meer staat, maar laten we ons •nu eerst eens bezig houden met de Eng die er nog is. Waarom steeds weer die Eng! Is het een heilige koe? Er schijnen nog steeds mensen rond te lopen, die niet willen begrijpen en maar niet willen zien dat de Eng een uniek historisch gebied is. Niet alleen het grondgebied op zichzelf, maar juist ook haar gave horizon en fraaie vergezich ten. Mensen, echt, dit gaat verdwijnen. Het nieuwe centrumplan biedt daar veel te weinig garantie voor. De gemeente stelt in haar plan dat vanaf het hoogste puntje van de Eng (Enghe- bergje) de winkels van dat punt af nau welijks te zien zijn. Dat betekent, lieve mensen, dat als je 10 of 20 meter van het Enghebergje staat, de winkels heel dui delijk te zien zijn en weg is de wijdsheid van onze Eng. b. en w. hebben dus toch blijkbaar nooit van horizonvervuiling gehoord. Het gaat, als het plan er komt, een opgeslo ten „weiland" worden. Erfzonde beleid. Jaren en jaren is er een beleid gevoerd van verkeerde planning. Juist als het om winkelvoorzieningen gaat. Denkt u maar eens aan die ene winkel in de wijk Overhees. Het nieuwe winkelcentrum vermoordt het winkelcentrum aan de Van Weede- straat, waar echt wel een vekeersoplos- sing voor te vinden is. Geachte Soester middenstanders: de grote jongens (A. Hein, V&D) staan te trappelen van ongeduld, maar ook de Gemar, om in het centrum te komen. De Centrumweg staat in nauw verband met het centrum. Jammer is het daarom dat het nu twee gescheiden plannen zijn. Waarom nu wel twee gescheiden plan nen en de vorige keer niet? Cultuur. Volgens het gemeentebestuur is er geen enkel gebouw voor cultuur in de gemeen te Soest. Maar in de buurt van het harteloos centrumplan wordt binnenkort begonnen met de bouw van een groot wijkdienstencentrum van, let wel, 6 mil joen. Had daar dan geen grote zaal gepland kunnen worden? Tot slot. Soest heeft een eigen karakter en zal nooit het karakter van Baarn of Amers foort krijgen. Zo is Soest nu eenmaal gegroeid en laten we dat niet kunstmatig veranderen. Mensen van Soest. Ik kon het niet nalaten te reageren op de nieuwe plan nen die onze Eng nog steeds aantasten. Laat nu ook uw stem horen. Met hartelijke groeten, TON PAAUW, Spoorstraat 5. P.S. Ik ben maar een eenvoudige gebo ren Soester en Soest ligt me misschien na aan mijn HART. PIEDRO - BUNNIES RENATA KORREKTIESCHOENEN SPECIAAL SCHOENHANDEL Winkelpromenade Laanstraat 95 BAARN-Tel. 02154 -13387 Maandags gesloten Blijkbaar geschrokken door een plots voor hem op de Soesterbergsestraat overstekende fietser, heeft de 23-jarige autobestuurder W. v. d. B. zijn schrik afgereageerd door het uitdelen van een serie forse klappen. Hij ging daarbij hevig te keer en dwong zijn slachtoffer, zoals dat op de t.v. dikwijls te zien is, op de knieën te gaan zitten en hij verbood hem om hulp te roepen. Zijn slachtoffer was de fietser H. E. K. (45). Van de B. achtervolgde hem over de Soesterbergsestraat. Op de parkeer plaats achter de supermarkt Centra, waar K. boodschappen wilde gaan doen, kreeg hij hem te pakken. Het jack van K. werd aan flarden gescheurd en zijn tanden werden uit zijn mond geslagen. Toen op hulpgeroep van K. omwonenden kwamen opdagen, nam Van de B. de benen. K. heeft bij de politie aangifte van mishandeling gedaan. 27 januari: Maandelijkse bijeenkomst van de gespreksgroep van het Humanis tisch Verbond: aanvang 20.00 uur. In lichtingen bij de heer J. de Leede, tel. 12843. 27 januari: Informatieavond voor ouders van leerlingen van de vijfde en zesde Dorpshuis te Soesterberg; aanvang 20 uur. 15 februari: Oriënteringskursus Bejaar denhelpsters, uitgaande van de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Soest In de grote zaal van dienstencentrum Honsbergen, W. Beckmanstraat 475; klassen van de basisscholen voor het aanvang 13.45 uur. vervolgonderwijs, in restaurant Dart- 16 februari: Bijeenkomst Koninklijke huizen, Prins Hendriklaan 1; aanvang Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. De 20.00 uur. heer C. Bootsman behandelt het onder- 28 januari: Opening expositie in het werp: „Heidetuin, een bloeiende hob- Artishockgebouw met de edukatieve ten- by"- toonstelling „Energie". Steenhoffstraat 46; aanvang 20.00 uur. januari: Bingo-avond in dienstencen trum Honsbergen o.l.v. de heer W. Copier. Wiardl Beckmanstraat 475; aan vang 20.00 uur. Ook toegankelijk voor ouderen uit de wijk. 29 januari: Wandeltocht uit de serie wintertochten van wandelsportvereni ging Olympia. Start voor 6 of 12 km. naar keuze vanaf De Rank, Soesterbergse straat 18; vanaf 10.30 uur tot 14.00 uur. Inlichtingen bij de heren D. W. Brood, Birkstraat 50a, tel. 19979 en W. A. Schuman, Van Goyenlaan 242, tel. 13269. 1 februari: Oriënteringskursus Bejaar denhelpsters uitgaande van de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Soest in de grote zaal van het dienstencentrum Honsbergen, W. Beckmanstraat 475; aanvang 13.45 uur. februari: Gespreks- en bezinnings- avond Independent Order Of Odd Fel- lows, in gebouw De Rank, Soesterberg sestraat 18. Thema: „Welke bovenna tuurlijke invloeden zijn er op ons le ven?". Voor eventuele nadere informa tie: tel. 14697. 2 februari: Openbare vergadering Soes ter Gemeenschap ten huize van Endri Banki, Hildebrandlaan29; aanvang 20.15 uur. 2 februari: Koffiemorgen K.V.G. in Ho tel van de Brink. De heer A Muller uit Soest zal vertellen over de Raad van Kerken. Soesterbergsestraat; aanvang 30 uur. februari: Vrouwencafé in de Molen- soos, Molenstraat 124; vanaf 20.00 uur. Inlichtingen bij Joke Kruijtzer, Stadhou derslaan 126, tel. 10488. 3 februari: Bijeenkomst van de vrou wengespreksgroep van het Humanis tisch Verbond; aanvang 14.00 uur. Spre ker: mevrouw T. Bolland. Onderwerp: „De Aktiviteiten van het Humanistisch Instituut voor Ontwikkelingssamenwer king". Inlichtingen bij mevrouw L. Bec- ker, tel. 14889. 4 februari: Kegelavond NIVON op de kegelbaan bij hotel/café Van de Saaze, Laarderweg 74, Eemnes; aanvang 20.00 uur. Inlichtingen over alle aktiviteiten van het IVON bij de heer H. F. Rutgers, Lange Brinkweg 10, tel. 14270. 5 februari t/m 19 februari: „Onbekende Politieke Gevangenen in Iran", fototen toonstelling in het kader van de Iran- aktie van Amnesty International. In het Amnesty Centrum, Middelwijkstraat 72 (zij-ingang); openingstijden: woensdag van 19.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 12.00 uur. 6 februari: Kamerconcert in het Arti- shockgebouw, met „Galante muziek voor viool en gitaar". Uitvoerenden: Hans Wesseling-gitaar en Coosje Wijzen beek-viool. Op het programma werken van Chr. G. Scheidier, N. Paganini, N. Coste, F. Gragnani, J. Kuffner, H. Villa- Lobos, e.a. Steenhoffstraat 46; aanvang 14.00 uur 8 februari: Oriënteringskursus Bejaar denhelpsters, uitgaande van de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Soest. In de grote zaal van dienstencentrum Honsbergen, W. Beckmanstraat 475; aanvang 13.45 uur. 14 februari: Maandelijkse bijeenkomst filatelistenvereniging ,,De Uiver" in het 16 februari:, Schrijven voor gevangenen door de Schrijfgroep van Amnesty Inter national, voornamelijk gewijd aan poli tieke gevangenen in Iran. In het Amnes ty Centrum, Middelwijkstraat 72 (zij ingang); aanvang 20 uur. 17 februari: Vrouwencafé in de Molen- soos, Molenstraat 142; vanaf 20.00 uur. Inlichtingen bij Joke Kruijtzer, Stadhou derslaan 126, tel. 10488. 18 februari: Carnaval m.m.v. het duo Bus uit Laren. In dienstencentrum Hons bergen, W. Beek manstraat 475; aanvang 20.00 uur. Ook toegankelijk voor ouderen uit de wijk. 17 februari: Iran-avond in het Amnesty Centrum, Middelwijkstraat 72 (zij-in gang) aanvang 20 uur. Met spreker en dia-vertoning. 24 februari: Maandelijkse bijeenkomst van de gespreksgroep van het Humanis tisch Verbond; aanvang 20.00 uur. In lichtingen bij de heer J. de Leede, tel. 12843. 24 februari: Lezing Vereniging Vrien den van Eemland over: „Vogels in Eemland". Paul van der Poel, lid van de Vogelwerkgroep 't Gooi, vertelt over weidevogels in Eemland. Zonder tegen bericht in De Open Hof, Veenbesstraat/ hoek Dalweg; aanvang 20.00 uur. 24 februari: Voordracht: „Allemaal mensen", met Caro van Eyck, verzorgd door 't Nut Soest, In de Open Hof, Veenbesstraat/hoek Dalweg; aanvang 20.00 uur. 26 februari: Wandeltocht uit de serie wintertochten van de wandelsportvere niging Olympia. Start voor 6 of 12 km. naar keuze vanaf De Rank, Soesterberg sestraat 18, vanaf 10.30 uur tot 14.00 uur. Inlichtingen bij de heren D. W. Brood, Birkstraat 50a, tel. 19979 en W. A. Suman, Van Goyenlaan 242, tel. 13269. wasiel steitner Lange Brinkweg t.o. gasfabriek Soest Tel. 02155-19600 Geopend: vrijdag(avond) en zaterdags. Hoogpolig slaapkamertapijtI*»a,- Hoogpolig slaapkamertapijtDU,* Nylontapijt _Q vanafJa,* Rijst stro-tegels59 ct Biezen-tegels98 ct Schaken: In dQ Stichts Gooise schaakcompetitie speelde het eerste tiental van de Soester schaakclub vorige week z'n vierde wedstrijd en het tweede tiental z'n vijfde bonds competitiewedstrijden. Beide teams zagen hun wedstrijd afgebroken. Soest speelde de destijds uitgestelde wedstrijd tegen En Passant en wist in Spakenburg voorlopig tot een 5-3 voorsprong te komen. Het tweede tiental kwam voor een wedstrijd in de tweede klas B uit tegen BSG 5 en kijkt momenteel tegen een 4-3 achterstand aan. Waarschijnlijk zullen de bondsarbiters deze achterstand niet meer kunnen wegwerken en zal deze ontmoe ting wel verloren gaan. Beter zijn daarentegen de perspectieven voor het eerste tiental. Van de twee afge broken partijen lijkt die van achtste bordspeler Goes verloren. Van de partij van Ben van Vliet zal het afhangen of Soest winnend over de eindstreep zal gaan. Hoewel de Soester tegen een pionnen- achterstand moet aankijken heeft Van Vliet goede kansen op een doorbraak. Minimaal levert deze ontmoeting Soest een half puntje op waarmee de winst dan een feit zou zijn en de kansen op het kampioenschap in de eerste klas A be houden. Jammer was het dat eerste bordspeler Vegter in hevige tijdnood ge noegen moest nemen met remise. In zijn partij schuilde een dodelijke aanval waaraan zijn tegenstander niet het hoofd had kunnen bieden. Ook clubkampioen Harrie Schilder had meer kunnen berei ken dan een nederlaag als hij zijn dame niet had laten insluiten op een moment dat zijn stelling al duidelijke winstkan sen bood. De persoonlijke resultaten van zowel het eerste als tweede tiental zijn En Passant l-Soest 1 L. Kok-K. Vegter %-%; H. Pruys - H. Schilder 1-0; K. Vermeer-C. Samson A. van Diermen - F. Braf 1-0; D. de Jong-R. Henze 0-1; A. Huygen-C. van Dijk 0-1; R. de Reus-J.K. van Zijtveld 0-1; H. Koelewijn-C.A.M. Goes afg.; A. Huygen-B. van Vliet afg.; W.T. Koele- wijn J. van de berg 0-1. Soest 2-BSG 5: Balvers-Filipiak Huiser-Mannak afg.; Gerth-Kok afg.; Vennik Van Bolhuis Van Ee-Van Rooyen 1-0; Holleman-Wiersema 0-1; mej. Suyk-Keverling Buisman 0-1 Voort-Sueters %-Vè; Bervoets-Douwen- gaafg.; Muis-Lindeman bb-%- De twee afgebroken partijen van Huiser en (invaller) Gerth staan moeilijk. Ge vreesd moet worden dat de bondsar biters in deze twee gevallen de balans zullen laten doorslaan naar Bussumse zijde. Anders liggen de zaken daarentegen in de hangpartij van Bervoets. De negende bordspeler van Soest staat op winst. (SLECHTS 8 DAGEN VERKOOP!) DALWEG 9 - SOEST - TELEFOON 17082 Gereserveerde loten afhalen vóór vrijdag. Afgelopen weekeinde is voor de Soester Volleybal Vereniging SW/Stam/Re- nault wat wisselvallig verlopen, voor wat de successen betreft. Het belang rijkste resultaat was wel de winst van dames 2 op het hogergeplaatste US 2, waardoor hoop op een betere klassering gerechtvaardigd blijft. SVV 1 (heren) bleef steken bij een gelijkspel tegen Dindoa, terwijl het le damesteam de winst met 2-3 naar tegenstander Inter- iance Z. zag gaan. Dames. Ondanks fanatiek verweer heeft SW 1 geen kans gezien, het resultaat van de vorige wedstrijd tegen Interlance te ver beteren. Ook nu werd het een nipte 2-3 overwinning voor de Zaanse ploeg. De le set eindigde via gedegen aanvalsspel van SW-zijde in een 15-11 stand. Echter, de tweede en derde set nam Interlance het initiatief en switchte de stand van 1-0 naar een 1-2 achterstand. Vloeiend sa menspel zowel verdedigend als aanval lend bezorgde SW zelfs een 15-5 winst in de 4e set. Omdat de voorhoede van SW op beslissende momenten faalde, boog Interlance een 12-8 achterstand om in een 12-15 setwinst. Resultaat: 2 punten voor de Zaanse ploeg en 1 punt voor SW. Dames 2 zag de opgaande lijn, zoals het vorige duel tegen Bruinsma al aangaf, ook ditmaal weer uitgedrukt in een dikverdiende overwinning en wel op het Amsterdamse US 2. De eerste twee sets (15-11, 15-6) waren daar het overduide lijke bewijs van. Het alles of niets offensief van US leverde hen winst in de derde set op (10-15), waarna SVV 2 in de 4e set alles weer tot normale proporties terugbracht. SVV 3 nam al snel een voorsprong van 7-0 tegen Olympia, door een goede pass en dito set up. Met een uitstekende service werd het verdiend 3-0 voor het derde team. Het 4e damesteam speelde donderdag tegen de 4e uitgave van VIOS. Atletiek: Opnieuw heeft de atletiekafdeling van de sportorganisatie Soest niet sukses deel genomen aan internationale indooratle- tiekwedstrijden in de Martinihal te Gro ningen. Op de 50 meter vlak bewezen Robert van 't Wout en Marcel Klaren- beek dat hun optreden vorige week in Groningen geen uitzondering was. In de serie en in de halve finale finishte Robert van 't Wout als eerste in de tijd van 6.1 sec., hetgeen ook nu weer een clubrecord opleverde. Marcel Klaren- beek werd hier le in de serie met 6.2 sec. en 2e in de halve finale met 6.3 sec. In de finale versloeg Robert van 't Wout al zijn tegenstanders en werd zegevie rend le in de tijd van 6.2 sec. Marcel Klarenbeek werd 5e in de eveneens goeie tijd van 6.3 sec. Op de 500 meter moest Marcel Klaren beek het nu opnemen tegen een groep jongens van één of twee jaar ouder. In zijn serie werd hij le in de nieuwe clubrecordtijd van 1.07.7 sec., waarmee hij tweede in totaal werd. Overige uitslagen: 3000 meter heren: Menno Lievers in de officieuze tijd van 9.23.0 sec.1500 meter jongens BJoost Kok, 6e in de tijd van 5.01.0 sec.; vèrspringen meisjes B: Pauline Groen 4.63 meter, Arja Greefhorst 4.54 meter; 800 meter meisjes B: Pauline Groen 2.45.0 sec.; Arja Greefhorst: 2.49.0 sec. Een controle door de afdeling bijzondere wetten, op de naleving van het arbeids besluit jeugdige personen, heeft aan twee winkeliers een proces-verbaal ge kost. De één had vrijdagavond een jongen van 16 jaar aan het werk en de ander verkocht sterke drank aan een minderjarige. Korfbal Afgelopen zaterdag was een waar Eem- vogelfestijn in Beukendal, het eerste moest in de slotfase in T.Z. zijn meerde re erkennen. Het derde wist zijn aller eerste overwinning te behalen terwijl het tweede in de running bleef door een mooie overwinning op Fortissimo. Met een ongekende inzet en doorzetting wist het derde een prachtige overwin ning te behalen. Een in de eerste helft opgelopen 1-0 achterstand werd ruimschoots goedge maakt door vier doelpunten van Eddy Verrips, een pracht afstandsschot van Joop Roels, Riet Maris en Riek v. Zoest, waardoor Fortis met een 4-1 nederlaag naar huis werd gestuurd. Het „eerste" team kwam niet tot winst na een wedstrijd met korfbal van hoog niveau. In 40 minuten werd maar liefst 19 x gescoord. Al snel keken de rood zwarten tegen een 0-2 achterstand aan door schitterende schoten vanaf de lijn. Jan v. d. Kuil scoorde 1-2 waarna T.Z. weer uitliep tot 1-4; net voor rust was Pauline Wijnmaalen haar tegenstand ster te snel af en scoorde 2-4. In de tweede helft kwam de spanning helemaal terug toen de Eemvogels door doelpunten van Jan v. d. Kuil en Wim v. Rheenen gelijk maakten. Leendert v. d. Berg zorgde nog voor een 5-4 voor sprong. Toen was het wederom T.Z. dat gelijk maakte waarna Wim v. Rheenen na goed doorzetten 6-5 maakte. T.Z. reageerde snel en goed en wist weer uit te lopen naar 6-7. Corrie van Herwaarden bracht vervol gens de score weer in evenwicht. T.Z. maakte aan alle spanning een einde en liep uit tot 11-7. Net voor tijd maakte Leendert van den Berg 11-8, maar de nederlaag was een feit. Het tweede maakte duidelijk nog kampioensaspiraties te hebben. Te gen Fiducia trok men enthousiast van leer door doelpunten van Marijke Groe- nesteijn en Dick Maris werd een 2-1 ruststand behaald. In de tweede helft maakte Fiducia nog wel gelijk maar kwamen er daarna niet meer aan. Gert Nijhoff, Jan de Haard en Dick Maris, brachten een 5-2 uitslag op het score bord. De jeugd speelde gelijk in Maarn en verloor met 2-0 van Woudenberg, maar speelde gelijk, l-l (een doelpunt van Chris v. Rouwendaal), tegen MIA. SVMM werd met 2-0 verslagen door doelpunten van Frank v. d. Berg en Jaques van Zoest. Het komende weekend zijn de Eemvo gels vrij en spelen alleen de Eemkui- kens weer in Maarn. De strijd ging aanvankelijk gelijk op, maar tegen het einde wisten onze plaats genoten toch door te drukken (15-10). Via 15-13 en 15-9 werden ook de resterende sets gewonnen. SVV 5 wist haar leidende positie in de 2e klasse met 3 punten te versterken door een verdiende 3-0 overwinning op een enthousiast, doch technisch minder SVV 6. Heren. SVV 1 heeft zich te veel laten beïnvloe den door het rommelige spel van tegen stander Dindoa. Het Soester team dat opereerde zonder de geblesseerde Theo Remmerswaal, liet in de 3e en 4e set duidelijk blijken, dat de SVV-aanvals- machine op belangrijke momenten iets te kort kwam, welke kans Dindoa gretig aangreep om de verdiende puntjes bin nen te slepen. SVV 3 speelde een grootse wedstrijd tegen Woudenberg 2. Vooral aanvallend konden de SVV-ers geen vuist maken. Een verdiende 0-3 overwinning voor de ploeg uit Woudenberg. In een oninteressant duel heeft SW 8 makkelijk de puntjes bij elkaar kunnen slaan. Toch lieten ze zich nog te veel door het spel van opponent BG SV beïnvloe den, waardoor het geheel een matig kijkspel werd. Wedstrijdprogramma deze week Het belangrijkste voor deze week zal zich a.s. zaterdag om 18.00 uur in de Bunthal afspelen. Het le damesteam ontvangt dan na een terdege voorberei ding eredivisionist Vierhout/Valbovol in de 8e finales van de Nationale Beker. Van de leden van de commissie Openba re Werken mogen er langs de Gerrit van der Veenstraat in de wijk Klaarwater jeneverbesbomen geplaatst worden. Het gaat wel enige problemen opleveren, omdat de bomen in het trottoir moeten worden geplant en omdat het trottoir daar smal is in verband met de aanwe zigheid van parkeerhavens. De heer Hilhorst van de VVD vroeg in de commissievergadering aandacht voor de slechte staat van onderhoud van gedeelten van het fietspad langs de rijksweg en de heer Van Aalst van de WD verzocht iets te doen voor de voet gangers, die gebruik maken van de Nieuweweg tussen de Eigendomweg en de Klein Engendaalweg. Voor hen ont brak een voetpad. Van Aalst verzocht ook de een of andere maatregel te nemen tegen het militair verkeer dat op de De Beaufortlaan te hard rijdt en verder wilde hij weten wat er waar was van het gerucht dat Rijkswaterstaat nu toch een sporthal gaat bouwen in het Kamp van Zeist te Soesterberg. Dit vooral omdat Rijkswaterstaat nog niet zolang geleden niet bereid bleek een dergelijke sporthal in overleg met Soest te willen bouwen. De Soesterbergers zouden er dan ge bruik van kunnen maken. Volleybal: De volleybalprestaties van de meeste Olympia-teams leverden het afgelopen weekend bijna uitsluitend negatieve resultaten op. Op het zesde en zevende team na, werden alle wedstrijden verloren; het eerste dames- en het eerste herenteam weer met 3-0. Het enige lichtpunt was de ingebruikneming van de nieuwe wedstrijd- kleding, waarin evenwel veel zwart is verwerkt. Met zwarte kousen, zwarte broek en oranje/zwart shirt lopen de Soesters wat dat betreft zich wel in de belangstelling. Het eerste damesteam verloor in Het derde herenteam verloor met 2-1 van Utrecht met 3-0 van USS. Zelden zijn zij SVV 2; setstanden 15-11; 15-13 en 13-15. dit seizoen zo dicht bij een overwinning Het vierde team pakte één set van geweest, maar aan het slot kwamen zij koploper BG SV 2, maar moest de steeds iets te kort. anderen aan de Baarnaars laten. Het derde damesteam verloor met 3-0 De winstpunten kwamen dit weekend van plaatsgenoot SW 3. De Olympia- van Olympia 6 en Olympia 7, die respec- dames hadden weinig in te brengen. Het tievelijk wonnen van SW 6 en SW 7. vierde verloor met 2-1 van Foxboro 1 en Het zevende staat nu bovenaan in de 3e het zevende zorgde voor de complete klasse, afgang door met 2-1 te verliezen van BG SV 2. Heren. In een weliswaar goede wedstrijd, ver loor het eerste herenteam met 3-0 van Nivoc uit Nieuwegein. De setstanden waren 12-15; 13-15 en 11-15. De eerste set ging gelijk op; in de tweede set kwam Olympia met 14-4 achter te staan. Men liep in tot 14-13, maar miste vervolgens de laatste punten. In de derde set ging een 7-2 voorsprong verloren en daarna de set. Dinsdag 1 februari a.s. wordt in de kantine in het kantoor gemeentewerken aan de Lange Brinkweg de openbare bestuursvergadering gehouden van de Soester Sportstichting. De agenda telt zeven punten, inclusief opening en rond vraag. Aan de orde komt ondermeer een voor stel voor het aanbrengen van een nieuwe sportvloer in de sporthal Beukendal; een voorstel tot het treffen van enige voorzie ningen in sportaccomodatles op grond van de brandveiligingsverordening; het voorstel afwijzend te beschikken op het verzoek van de voetbalvereniging Hees een financiële bijdrage te leveren in de kosten van de aanleg van trainings verlichting en de verlichting van het toe gangspad èn een voorstel een regeling vast te stellen voor het medegebruik van de clubaccomodatie van de Tennisvere niging Soesterberg door de Algemene Nederlandse Skibanenbeheer en Exploi tatie Mij. B.V. De vergadering begint om 19.30 uur. Zaterdag 29 januari a.s. is er wederom een popgroep in de Molensoos. Ditmaal is het de beurt aan de top Rock Roll show van Smokey Bibob en zijn Gang. Enkele maanden terug was deze groep ook te zien in de Molensoos en zij maakten er een perfecte show van. In korte tijd liet de formatie topnummers horen uit de Twist- en Rock Roll-tijd. De toegangsprijs voor deze groep is 4,- voor leden en 6,50 voor niet leden, inclusief een lidmaatschapkaart voor twee maanden. A.s. zaterdag, 29 januari, vanaf 20.30 uur, speelt de popgroep „Mustang" in het Kasteel van Antwerpen aan de Laan straat te Baarn. Mustang speelt de hele Top 40 maar ook een wals, Zuid-Ameri kaans of Carnaval. Begeleiders waren zij ondermeer van Ria Valk, Alexander Curly, Ronny Tober, Blue Diamonds, Twee Pinten en Anneke Grönloh. De bezetting bestaat uit een orgel, piano, synthesizer, sologitaar, basgitaar, ped- die steel en slagwerk. Imkers vergaderen morgen De leden van de afdeling Soest en om streken van de Vereniging tot bevorde ring der bijenteelt in Nederland verga deren morgenavond, vrijdag 28 januari (morgen), in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat. Naast de gebruike lijke jaarverslagen van secretaris en penningmeester; algemene medede lingen en samenwerking met de tuin- bouwvereniging en het lidmaatschap van de Soester Gemeenschap, vindt er een bestuursverkiezing plaats. De aftre dende leden, voorzitter S. G. Nieuwen- huizen, penningmeester J. van Breuke- len en de commissarissen H. W. Broers, T. F. J. de Boone en H. Lotze, stellen zich, op de heer Lotze na, allen herkies baar. De vergadering begint om 20.00 uur. De arbeidsinspectie en de afdeling bij zondere wetten van de politie hebben dinsdagavond controle gehouden in Soest en Soesterberg. Aan drie bedrijven werd een waarschuwing gegeven in ver band met overwerken van personeel, zonder dat daarvoor een vergunning was verstrekt. Uit de voortuin bij de heer H. van W. aan de Regentesselaan werd een zonnewijzer en een stenen leeuw weggehaald. Johan V. (16) deed bij de politie aangifte van diefstal van zijn bruine laarzen. Hij had ze achtergelaten in een kleedkamer van de sporthal Beukendal. De 16-jarige C. v. d. B. deed aangifte van diefstal van de benzinetank van zijn brommer. Hij plaatste het voertuig onder een flat aan de Kamperfoeliestraat. Diverse leden van de schaatsvereniging Eemland zijn het afgelopen weekend aan de start verschenen. Zo nam Hans Kaats, na geruime tijd afwezig geweest te zijn in verband met een hardnekkige blessure, deel aan gewestelijke kampioenschappen op de baan in Alkmaar. Hans Dijs, Ron Ottenhof, Yvonne Dijs, Martin v. d. Putten, Corine v. d. Meideen Bert v. d. Weerd. Ron Ottenhof en Bert v. d. Weerd kwamen tot verbetering van de persoonlijke records. De A-junior Hans Kaats nam in Alkmaar Maandagavond namen Hans Dijs en Ron deel aan het gewestelijk kampioenschap Ottenhof deel aan promotiewedstrijden voor senioren. Ondanks zijn langdurige voor B-rijdA*s. Dijs legde toen de 1500 afwezigheid legde hij redelijke tijden meter af in 2.20.5 min. en Ottenhof in neer, waarmee hij in de middenmoot 2.20.5 min. wat opnieuw een verbetering eindigde. De 500 meter legde hij af in 43.3 van zijn persoonlijke record betekende, sec. en de 1000 meter in 1.30.3 min. Het leverde hem in het totaal klassement de 16e plaats tussen de 29 deelnemers. In Utrecht werden wedstrijden in de junioren-competitie verreden. Hans Dijs legde de 500 meter af in 45 sec. en de 1500 meter in 2.19.6 min. Ron Ottenhof deed over deze afstanden respectievelijk 46 sec. en 2.20.8 min. Daarmee verbeterde hij op de 1500 meter zijn persoonlijke record met 1.6 sec. Yvonne Dijs reed over de 500 meter 53.9 sec. en over de 1500 meter 3.08.4 min. De 12-jarige Martin v. d. Putten had voor de 500 meter 61.8 sec. nodig en voor de 1000 meter 2.21.1 min. Op deze afstand kwam hij te vallen, maar zijn blessure viel achteraf erg mee. Corine v. d. Meide legde de 1500 meter af in 59.4 sec.; de 1000 meter in 2.08.8 min. en Bert v. d. Weerd deed de 500 meter in 50.1 sec. en de 1000 meter in 1.42.3 min. Hij verbeter de daarmee zijn persoonlijke records met respectievelijk 1,7 en 5,6 sec. Morgen, vrijdag 21 janua ri, kan van 08.00 uur 's morgens tot 17.00 uur 's middags, achter het poli tiebureau aan de Van Wee- destraat, de voorraad fiet sen bekeken worden die de laatste maanden verza meld is. Het zijn doorgaans gevonden fietsen, zodat u mogelijk uw verdwenen kar retje daar terug kunt vin den. Volgende week woensdag 2 februari, 's avonds om acht uur, vindt in de instruc tiezaal van de brandweerkazerne de informatieavond over het bestemmings plan Centrum en over de te volgen inspraak plaats. Mocht ter plaatse blijken dat de belang stelling zö groot is, dat niet iedereen goed aan de informatieavond kan deel nemen, dan zal op donderdag 10 februa ri, wederom om acht uur in de brand weerkazerne, een tweede avond worden gehouden. Zij die woensdag 2 februari er niet meer in kunnen, krijgen dan een kaart, waar door hun plaats op de tweede avond verzekerd is. In principe wordt echter maar één avond, woensdag 2 februari, gehouden. De belangstelling voor het concept-be stemmingsplan Centrum is bijzonder groot. De eerste 1500 exemplaren zijn inmiddels door belangstellenden opge haald. Er wordt een nieuwe serie ge drukt. Dat betekent dat zij die nu naar het gemeentehuis of de bibliotheek gaan om een set te halen teleurgesteld moeten worden. Vanaf vrijdagmiddag zijn er echter ook voor hen weer voldoende sets te verkrijgen. De tennisvereniging De Boswiek kan voorlopig niet op inwilliging van haar verzoek rekenen om een nieuwe kapver- gunning voor de aanleg van meer tennis banen aan de Bosstraat. Unaniem spra ken de leden van de commissie Ruimte lijke Ordening hun afkeer uit over dit verzoek. Men sprak van „onelegant" en „treurig wat zich hier heeft afgespeeld". De tennisvereniging kreeg vorig jaar ten onrechte van de gemeente een kapver- gunning. De kapvergunning betrof een perceel bos nabij het nieuwe transfor matorgebouw van de Puem aan de Bosstraat. Omdat het perceel buiten de bebouwde kom viel, had Staatsbosbe heer toestemming moeten geven. Nadat er met toestemming gekapt was, werden er twee tennisbanen aangelegd. De club zette er toen een clubgebouw neer, zonder toestemming van de ge meente. Het kwam tot een kort geding, waarvan de uitspraak dusdanig was, dat de partijen elkaar zo ongeveer „moes ten" vinden. Ook dat werd „geregeld", maar het verzoek, nü al, om meer tennisbanen te kunnen aanleggen, ging de commissieleden te ver. Men zal zich beroepen op het voorbereidingsbesluit dat voor dit gebied van kracht is. Het Tweede Kamerlid voor het CDA, de oud-vakbondsman F. van der Gun, zal op 2 februari a.s. tijdens een openbare ledenvergadering van het CDA-Soest spreken over diverse actuele politieke onderwerpen. De bijeenkomst wordt in De Open Hof gehouden en begint om 20.00 uur. Iedereen is welkom. Op 21 maart, eveneens in De Open Hof, wordt een algemene ledenvergadering van het CDA-Soest gehouden. Op die avond komen zaken aan de orde die betrekking hebben op de komende ka merverkiezingen. Gesproken zal ook worden over het kiezen van rechtstreek se leden in het CDA-bestuur - Soest. Burgemeester en wethouders hebben besloten in Soest het verblijf in zomer huisjes gedurende de wintermaanden toe te staan. Daarvoor wordt dan op verzoek de kampeervergunning gewij zigd. Tot nu toe was kamperen in Soest slechts mogelijk gedurende het tijdvak 1 april tot 1 oktober. De aanvragers moeten wel aantonen dat zij elders een normale woning hebben. Het college heeft de beslissing genomen na informatie in de omliggende gemeen ten. Er is nu, wat dat betreft, van uniformitiet sprake. De wijziging betreft alle kampeermiddelen; tenten, cara vans, zomerhuisjes enz. Morgenavond, vrijdag 28 januari vanaf 20.00 uur, kan ieder die het goed meent met de voetbalvereniging Hees in de kantine van de vereniging aan de Kooi weg terecht voor toepen en klaverjassen. Op 5 februari a.s. worden al die mensen ook weer verwacht voor een avondje bingo.

Soester Courant | 1977 | | pagina 11