Kunstenaarsvereniging Artishock viert 10-jarig bestaan vrijetijds beurzen perlchof 50 jaar geleden in Soest Geloogd Massief Eiken MMeubelfabriek Oisterwijk INSTITUUT HULSCHER 1 iili Meningen van Lezers J. LUSTENH0UWER Kunstmarkt voortaan niet meer op de Eng Autodief met pistoolschoten tot staan gebracht de Meubelmakers uit het zuiden des lands kreatief muziek vakantie «karwei 27t/m30januari'77 jaarbeurshallen utrecht 28 Januari 1927 FLAUWEKUL Aktie „Jan Terlouw moet blijven"in Soest R.K. Uitvaartverzorging „St.Uarbara" voor Soest, Soestdijk en Soest-Zuid Begrafenissen - Crematies Transporten Soester Courant van donderdag 27 januari 1977 Einde van de Wie zegt van wel, die jokt, of die heeft nog nooit bij hem gekocht. De kunstenaarsvereniging Artishock viert dit jaar het 10-jarig bestaan, ondanks dat ..Artishock" allang „Artishock" niet meer is. Tijdens de algemene ledenvergade ring die j.1. vrijdag gehouden werd, gaf voorzitter ad interim Hans de Bruin dat ook toe: „We krijgen nogal eens het verwijt dat de basis is verlegd, maar Artishock zou niet meer bestaan als dat niet gebeurd was. Veel idealen van destijds zijn evenwel verwezenlijkt en aan de andere kant zijn wij geen gezapige club geworden", aldus de Bruin. Tijdens de rondvraag bleek nog eens, dat vooral de leden van het eerste uur, zich toch met de situatie niet gelukkig voelden. De laat geariveerde Egbert Joosten ver klaarde dat de „kunst" weer terug moest: ,,'t Lijkt hier wel een kunstacademie met al die commissies", vond de vrij geëmotioneerde Joosten. Bestuurswisseling bij Artishock: aftredend voorzitter Hans de Bruin schudt zijn opvolgster Henny Visser de hand. De ledenvergadering werd door het vol tallige achtmans bestuur en 24 leden bij gewoond. Hans de Bruin zat voor de laat ste maal voor; hij werd opgevolgd door Henny Visser die bij de aanvaarding van haar taak zei „altijd tegen besturen aan geschopt te hebben, maar nu ook wel eens de zaak van de andere kant te wil len bekijken". Zij maakte overigens ook in 1968 als penningmeester deel uit van het Artishockbestuur en zij is nu de zevende voorzitter. In zijn welkomswoord stelde Hans de Bruin vast dat Artishock nu toch langza merhand de erkenning gekregen had, waar altijd voor gevochten was. Niet alleen was het aantal „anti's" tot een zeer geringe groep gedaald, maar ook, en hij constateerde dat met voldoening, was het concept-huurcontract gereed waardoor de kunstenaarsvereniging voortaan hoofdhuurder van het gebouw zijn, „dat met volharding nog altijd St. Joseph-gebouw wordt genoemd". Dat het met dat huurcontract nog niet helemaal rond was, bleek tijdens de rondvraag, toen Geert Walma van der Molen als lid van de volgens hem in stil te opgeheven beheerscommissie er op aandrong, dat huurcontract vooral niet te tekenen zonder de door de vereniging voorgestelde wijzigingen. Met Hans de Bruin was men het evenwel eens, dat het huurcontract toch een ze kere erkenning van de vereniging be tekende. De Bruin vertelde ook dat de viering het tienjarig bestaan verweven zal worden in de jaarlijkse Soestock- week. Ook de kunstmarkt zou in het te ken van het tweede lustrum staan. Wel krijgt de kunstmarkt een ander karakter en wordt ze ook niet meer gehouden op de Eng. Bij het verslag van de diverse werkgroe pen vertelde Lied Zwagerman, dat men niet zo gelukkig was met de ontwikkelin gen, voorwat de kunstmarkt betrof, van de laatste jaren. Er was meer kunstnij verheid dan kunst en daarom was beslo ten de grote „K" weer binnen te halen en de markt voortaan rond de Artishockge- Molenstraat 11 Soest - Telefoon 12900 Wij kunnen nog enkele kursisten plaatsen: Steno Aanmelden: dagelijks aan ons Instituut of telefonisch 12900. Nederlands wo. av. bedrijfscorrespondentie Praktijkdiploma do. av. boekhouden Typen ma. av. wo. av. di. av. do.av. ma. midd. do. midd. Engels bedrijfscorrespondentie 19.30-20.30 uur 19.00-20.30 uur 20.15-21.45 uur 19.00-20.30 uur 20.30-22.00 uur 19.00-20.30 uur 13.30-15.00 uur 21.00-22.00 uur bouw te organiseren. Het hele gebouw kon dan ingeschakeld worden. Trudy Bijlenga ontvouwde verder de plannen om met een eigen poppen theater te komen (eerste productie eind maart a.s.); dat er met een landenpro- ject gestart werd (half mei Griekenland als eerste) en dat men pogingen deed thema-avonden te organiseren. André Oudheusden. de directeur van Artishock, maakte, nadat penningmee ster Ron Goossens zeer globaal wat over de cijfers verteld had, de vergadering deel van zijn zorgen over de toekomst. „Als CRM de informele uitspraken, for meel gaat maken, dan ziet het er triest uit", aldus Oudheusden. Hij doelde daar mee op de plannen het aantal lesuren te- •rug te draaien. Artishock zou dan geen ruimte meer hebben voor dienstverle ning aan de lagere scholen; aan de Malva Hoeve; aan een school voor ge handicapten uit Amersfoort; aan Hons- bergen en aan Braamhage. Dankbaar was hij dat de gemeente Soest de begro ting voor 3600 lesuren zondermeer aan vaard had en hij hoopte dat ook CRM dat alsnog zou doen. Dank bracht hij ook aan de vaste stafleden en aan alle vrijwil ligers die voor de vereniging werkzaam waren. Ron van Tol gaf daarna een overzicht van de werkzaamheden van de tentoon stellingscommissie; 28 januari wordt de energie-tentoonstelling voor de lagere scholen geopend; van 16 maart tol 3 april zal voor leerlingen van middelbare scho len de expositie „mens in beeld" ge bracht worden en tijdens de Soestock- week wordt een jubileumtentoonstelling gehouden. Melding werd verder gemaakt van de grote belangstelling voor de zondagmid dagconcerten en van het plan van de filmclub van het gebouw ook een „film huis" te maken. Tenslotte maakte de werkgroep publiciteit bekend dat bin nenkort de eerste uitgave van het eigen kunstblad „Kunstkneep" verwacht kan worden. Nadat de nieuwe voorzitter Henny Vis ser haar voorganger uitgeluid had, vroeg zij de leden t.z.t. hun mening te ge ven over het bestuursvoornemen alle cursisten „verplicht zo lang zij de lessen volgen" lid van de vereniging te maken. Daar rees bij voorbaat protest tegen en met name van Egbert Joosten. die Artishock een kunstacademie noemde. Directeur Oudheusden poogde dat te weerleggen, maar het rumoer werd toen zó groot dat de beide voorzitters om beurten de vergadering sloten. 4 dagelijks 10-17 uur U TT-bjljetten op vele stations verkrijgbaar. UW FIAT AGENT I AUTOBEDRIJF LAANSTRAAT 82 - SOEST De villa Middelwijk, zoals ze in de twintiger jaren aan het Kerkpad stond. Tijdens de Tweede wereldoorlog deed het toen al afgetakelde pand dienst als distributie-kantoor. MOTOR-ONGEVAL: Zaterdagavond reed een tot nog toe nog onbekende motorrijder, vermoedelijk tengevolge van verkeerd uitwijken, op de Kerk straat tegen een boom. De man werd bij de heer H. binnengedragen, alwaar het eerste verband werd gelegd. Per auto werd de man, (die een lichte her senschudding had bekomen) naar Amersfoort naar het ziekenhuis vervoerd. Het motorrijwiel werd ernstig beschadigd. BINNENBRAND: Tengevolge van een duizeligheid had de heer K. aan de Veenhuizerstraat alhier, Zon dagavond het ongeluk met een brandende petro leumlamp op den zolder te vallen, waardoor een bin nenbrand ontstond. Gelukkig was juist politie in de buurt, die met behulp van buren er in slaagde met emmers water den brand te blusschen. Een partij tabak en eenig meubilair verbrandde. Verzekering dekt de schade. BEKEURINGEN: Ondanks herhaaldelijke waar schuwingen van de politie, rijden steeds verschillen de personen links van den weg. Deze week werden er reeds een aantal bekeurd. Men zij dus gewaar schuwd. BRAND: Donderdagmiddag brak er brand uit in het woonhuis van W. van Drenth aan de Bosstraat al hier. De sterke wind wakkerde de vlammen aan, waardoor het huis spoedig in lichte laaie stond. Al hoewel onze vrijwillige brandweer zeer vlug ter plaatse was, kon zij het huis toch niet redden, zoodat huis en inboedel verloren ging. Omtrent de oor zaak der brand tast men nog in het duister. De poli tie heeft de zaak in onzerzoek. Huis en inboedel zijn verzekerd. „ONS BELANG": In Uw blad van 14 Jan. viel mijn aandacht op de vraag van het raadslid den Heer Van Eek, inzake de woningbouwvereniging „Ons Be lang". Er zou n.1. van bestuurszijde der vereeniging worden geijverd om de menschen van vestiging in „Ons Belang" af te houden, ja, zelfs zouden de te genwoordige bewoners worden aangespoord, de wo ningbouw „Ons Belang" te verlaten. Of deze feiten waar zijn, blijf ik buiten. Slechts zij opgemerkt, dat ik nooit zoo iets heb ondervonden en meerder menschen met mij. Doch misschien weet de Heer Van Eek beter. B. en W. zegden onderzoek in deze kwestie toe. Doch ook de Heer Scheffers deed de aandacht van B. en W. vestigen op genoemde stich ting, evenwel met andere oogmerken. Ik las niet dat B. en W. in die richting ook onderzoek toezegden. Wat zou meer resultaat hebben, dacht U; uitpluizen, of deze of gene iets doet of zegt (wat nog maar bewezen moet worden) ten nadeele van de Woningbouwstich- ting, of, dat er eens over gepraat en gedacht wordt, hoe het euvel van leegstaan der woningen en het wegtrekken der menschen te verhelpen. Ik zou den ken, het laatste. En niet alleen ten voordeele voor de bewoners van het oogenblik, maar ook voor de ge- heele gemeente. Plm. 30 huizen staan leeg. Indien die bewoond werden, wat een voordeel aan Inkom sten- en'Personeele belasting zou dat geven? (De ge- meente-financiën kunnen dat toch wel hebben niet waar? Hoeveel meer inkomsten uit de verhuring kunnen er komen. De huizen worden minder ver waarloosd. Ze kunnen langer mee. Ook de toestand van vele huizen schrikt de menschen af. Zou het niet de overweging en desnoods de proef op de som waard zijn, het eens te probeeren met een huurver- laging? Gerust U zoudt nog eens zien, hoeveel ple zier B. en W. nog van „Ons Belang" zouden gaan be leven. Het gemeentebestuur kan er heel wat aan doen. Dat lijkt me toch wijzer besturing, dan uitzoe ken, hoe, waar, wanneer, etc. een of ander persoon iets zou hebben kunnen durven zeggen, wat mis schien van invloed zou kunnen zijn geweest op den tegenwoordigen gang van zaken in de woningbouw vereniging „Ons Belang". Abonné. NEDERLANDERS IN DA VOS: Eenige Neder landers zijn dezer dagen onder auspiciën der Ko ninklijke Nederlandsche Schaatsenrijdersbond naar Davos gegaan. Teneinde zich te trainen voor de ko mende wedstrijden. Het zijn Elema, Baard van Sminia, Heide, Boot, W. de Bruijn en Van Zoelen. UIT DE BEHANDELING GEMEENTE-BE GROOTING: Is het waar, dat Man en Kraayenbrink voor aanleg Dalweg 1523,- hadden te betalen, doch slechts 381,25 hebben betaald? Is het waar dat B. J. Rademaker voor aanleg Smitsweg 294,- moest be talen en er slechts 147,- is betaald? Is het waar, dat het Grondbedrijf aan de Gemeente 124808,84 schul dig is en dat niemand weet waarvoor en waaruit die post bestaat? Is het waar dat alle gemaakte winsten op het Grondbedrijf alle in een reserve zijn gestort en dat deze reserve thans geheel door het Grondbe drijf is opgeslokt? UIT DE ADVERTENTIËN HEROPENING: Woensdag aanstaande Heropening van het Manufacturen- en Mode-Magazijn Middel man-Torenstraat 3B. Ontvangen prachtsorteering Heeren Hoeden en Petten. Onze Lingerie munt uit door prima Katoen en afwerking. Al onze prijzen zijn verlaagd. HONDERD GULDEN BELOONING aan degene, die een jongmensch van 25 jaar aan een vaste be trekking helpt, onverschillig wat. TE KOOP geëmailleerd Bad, zoo goed als nieuw. Heuvelweg 45. TE KOOP GEVRAAGD van afbraak, een rechte of rechtsche wenteltrap. Brieven onder no. 39 bureau van dit blad. MANNENKOOR APOLLO: Uitvoering op Donder dag 3 februari 1927 met welwillende medewerking van Mevrouw Felicitas Pasting-Budding, Sopraan, Den Haag; Mevrouw Cor Ising, Piana, Den Haag; den Heer D. Kok, Tenor, Den Haag; den Heer H. J. van Maurik, Viool, Utrecht. HEROPENING: A.s. Donderdagmiddag te 5 uur zal door ondergeteekende worden Heropend zijn geheel nieuw en naar de eischen des tijds ingerichte zaak in Koloniale- en Grutterswaren, Comestibles annex fijne Vleeschwaren. Waar thans ook fijne Vleesch- waren bij mij verkrijgbaar zijn, hoop ik ook daar mede Uw vertrouwen te kunnen winnen. Joh. Mets, Van Weedestraat 46. In de nacht van zaterdag op zondag hebben zich op de Amersfoortsestraat te Soesterberg wildwest-taferelen afgespeeld om een man in een gestolen bestelwagen tot staan te brengen. Er kwamen twee schoten uit een dienstpistool van de politie aan te pas, voor het zover was. Vlak daarvoor had de man een surveillanceauto van de Amersfoortse politie buiten gevecht gesteld door er tegenaan te rijden. De Amersfoortse politie riep asistentie Aan de achtervolging'die daarna ingezet maand en nu pas geld, om van de uitverkoop te genieten? want René is nooit duur. van wel, die Begin december 1976 ging ook in Soest de aktie van start om Jan Terlouw - bekend schrijver en politicus - voor het Neder landse parlement te behouden. Zoals bekend moesten er in het hele land 1666 nieuwe leden en 66.000 handteke ningen komen van mensen, die vinden, dat D'66 moet dóórgaan. Er zijn inmiddels zo'n 3000 leden, waar mee aan de eerste voorwaarde ruim schoots is voldaan. Meer nieuwe leden blijven uiteraard van harte welkom! Met de handtekeningen loopt het aardig, maar nog niet goed genoeg. Zo'n 40.000 zijn er binnen en als de 66.000 niet ge haald worden verdwijnt Jan Terlouw èn D'66 uit de Nederlandse politiek. Der halve een redelijk alternatief minder om straks op te stemmen. Zoals in de radio- en TV-uitzendingen van 19 januari reeds werd aangekon digd, is het kort dag, maar nog niet te laat om een handtekening te zetten (die tot niets verplicht, zelfs niet tot stemmen op D'66). In Soest kunt U daarvoor nog tpt 1 februari terecht op onderstaande adres sen (bij voorkeur 's avonds): H. Gerth, Jan Steenlaan 3 (tel. 16635)H. M. Jon ker, Prins Hendriklaan 11 (tel. 13261) en J. G. van Heyningen, Speenkruidstraat 29 (tel. 16035). Het laatste adres is speciaal toegevoegd om het de vele in woners van de nieuwe wijken in het Soes- terveen wat gemakkelijker te maken. Eén telefoontje naar een van deze adres sen is voldoende om Uw handtekening te laten ophalen. Heeft U vrienden of kennissen, die er net zo over denken, dan zal U gaarne een blanco handteke ningenlijst ter beschikking worden ge steld. H. M. JONKER afgevuurd. Dat schot miste doel, maar had toch wel het effect dat de bestelwa gen tot stilstand werd gebracht. Daar mee was de achtervolging ten einde. De chauffeur werd aangehouden en in Amersfoort ingesloten. Het was de 23-ja rige uit Rotterdam afkomstige, maar in Amersfoort wonende A. M. Hem zal poging tot doodslag ten laste worden gelegd. De bestelauto was van diefstal afkomstig. Iedere donderdagavond MOSSELAVOND van 18.00 tot 24.00 uur. Tijdig reserveren. STEENHOFFSTRAAT 47 TELEFOON 02155-18252 in van omringende korpsen in verband met een geval van doorrijding. Het ging om een grijze bestelauto, waarvan de bestuurder een stopteken genegeerd had. De Soester politie zette twee surveillan cewagens in, waarvan de een postvatte op het Beukbergerplein onder Zeist. Daar verscheen op een gegeven moment de bestelauto. De Soester politieman, die met een rode lantaarn het voorgeschre ven stopteken gaf, kon door tijdig opzij te leven redden; de chauf- reed recht op werd en die weer richting Amersfoort ging, namen drie surveillancewagens deel. De Amersfoortse politie poogde, door voor de bestelwagen te gaan rijden, de chauffeur te stoppen. Ook dat lukte niet omdat de man de politiewagen eenvoudig van de weg drukte. De twee wagens van de Soester politie zetten daarna de achtervolging voort, waarbij er een naast en de ander achter de bestelwagen ging rijden. Met een pistoolschot in de lucht probeerde men de bestelwagenchauffeur tot rede te brengen. Toen dat niet lukte, werd een gericht schot op de linker achterband KolonieweglO - Soest - Telefoon 02155 - 12327 b.g.g. UITVAARTVERZORGING F. BRANDSEN Langegracht 39 - Amersfoort - telefoon 03490 -17893 Eetkamers, slaapkamers, woonkamers en vele kleinmeubelen. waaronder de bekende Oisterwijkse dekenkisten. Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en accentueert de natuurlijke structuur van het hout. Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar 12 jaar garantie. eerste kwaliteit eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamers geloogd volgens oud recept eigen originele modellen 12 jaar garantie ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland Exposities in toonzalen Amsterdam, Leidsekade 102 (naast Lido, vlakbij Leidseplein) tel. 020-233917. Ma t/m za 9-18 uur. donderdagavond tot 21.30 uur. ütrecht, Hollantlaan 26 Kanaleneiland (bij afslag E36, CJtrecht-Centrum/Nieuwegein) tel. 030-883762. Ma t/m za 9-18 uur, donderdagavond tot 21 uur.

Soester Courant | 1977 | | pagina 3