Hlirèbo Raadsleden gaan praten met ouders! bezwaarden Slangenbosje WONINGRUIL GROOT BOVENHUIS 5- of 6-KAMERFLAT of EENGEZINSWONING Man/VrouwPolis Rouwkaarten PvdA-er De Wilde: Zonder oesvrek geen goed advies mogelijk Bezoekuren Ziekenhuizen Februari- aktiviteiten van het IVN „Eemland" trouwcirculaires Drukkerij Smit Inbraak bij „Spullenhulp" 588 bekeuringen in de maand januari Kerstbomen verbrand zonder vergunning Bromfietser kneust enkel Vereniging voor Openbaar Onderwijs Sportstichting heeft schrijfmachine zonder „kleine lettertjes"! Benzine kwam in riool terecht Jeep over de kop; passagier breekt been 81-jarige man aangereden 175 liter petroleum gestolen Voor opslaan trichloorethyleen geen vergunning nodig Uitvoering Baarnse muziekkring Fietspad Soestduinen- Den Dolder niet slecht Heler aangehouden Fiets gereedschap gestolen Zeepost Vleesverkoop „Vrouwensoos" voor alle vrouwen Soester politie houdt autodieven aan Auto tegen boom Baldadige knapen naar het bureau Concert in de Open Hof Autobedrijf VERKERK „Radio Veer" stopt Inbraak Adspirant-inbreker aangehouden AANGIFTE van NIEUWE LEERLINGEN Omdat vader en moeder even belangrijk zijn. HARTMANLAAN 3,0 SOEST .TEL 0?<55-16941, voor lichtdrukwerk magn. autoborden en stickers. Met de omwonenden van het Slangenbosje zal opnieuw gepraat worden; nu door de leden van de commissie Ruimtelijke Ordening. De commissie wil zelf uit de mond van de bezwaarden horen wat nu toch eigenlijk de problemen zijn; waarom zij zich alsmaar blijven verzetten tegen de bouw van nu nog maar achttien bungalows rond het omstreden bosje. Het was een voorstel van de PvdA-er De Wilde, dat in de com missievergadering met veel aarzeling en onder voorbehoud, door de VVD- en de CDA afgevaardigden werd overgenomen. Eerst als dat gesprek heeft plaatsgevon den is naar de mening van de heer De Wilde een juiste ad visering aan B. en W. moge lijk. CDA en VVD denken daar anders over, maar gingen door de knieën toen bleek dat van een aanvraag voor de artikel 19-procedure de eerste weken toch niets komt. Voor de openbare vergadering bestond van de zijde van de bezwaarden grote be langstelling. Met liefst 25 man werd de bijeenkomst bijgewoond. Nog nooit trok een openbare commissie vergadering zo veel belangstellenden, maar daarmee werd wel onderstreept het belang dat de omwonenden hebben bij het behoud van ..hun" bosje. Zowel de heer Lange (VVD) als de heer Van Poppelen (CDA) verklaarden in eerste instantie het B. en W. standpunt te willen overnemen dat de verklaring van ..geen bezwaar" bij G.S. moest worden aangevraagd. Lange wilde het eenmaal gekozen beleid ZONNEGLOREN, telefoon 19144. 3e klasse: dagelijks 13.15-14.00 en 19.00-19.45 uur. 2e klasse A: dagelijks 13.15-14.30 en 19.00-19.45 uur. 2e klasse B dagelijks 13.15-34.00 en 39.00.20.15 uur. Ie klasse: 13.14-14.45 en 19.00-20.30 uur. Kraamafdeling: als boven. Ie klasse echter 's morgens van 10.00-11.00 uur. Kinderafdeling: 14.30-15.15 uur 18.30-19.00 uur, alleen voor ouders. ZIEKENHUIS BAARN Telefoon (02154) 7141-5831 Alle klassen: dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.15 uur. Kraamaf deling: dagelijks 14.30-15.00 en 18.30-20.15 uur. Kinderafdeling: dagelijks 14.30-15.00 en 17.30-19.00 uur. DE LICHTENBERG, AMERSFOORT Telefoon (033) 18341 3e klasse: dagelijks 13.45-14.15 en 18.30-19.15 uur. 2e klasse dagelijks 13.45-14.30 en 18.30-19.30 uur. Ie klasse: 11.15-12.00 uur, 13.45-14.30 uur en 18.30- 19.30 uur. Kraamafdeling: dagelijks resp. als 3e klasse en klasse afdeling. Psychiatrie: dagelijks 18.45-19.15 uur en dinsdag, woensdag, donderdag, zaterdag en zon- d 'g 13.45-14.45 uur. Hartbewaking: dagelijks 11.30-12.00 en 19.00-19.30 uur. ST. ELISABETH, AMERSFOORT Telefoon (033) 22444 3e klasse dagelijks 14.00-14.30 en 19.00-19.45 uur. Klasse afdeling: dagelijks 11.00-11.30, 14.00-14.30 en 19.00- 20.00 uur. Kraamafdeling: dagelijks 14.00-14.30 en 19.15-20.15 uur. Kinderafdeling: dagelijks 14.15-14.30 en 18.30-19.00 uur. De maandelijkse wandeling van het In stituut voor Natuurbeschermingseduca tie, afd. „Eemland" wordt ditmaal ge houden in het Baarnse Bos (bezit van de Kroondomeinen), en wel op zondag 13 februari. Onder leiding van natuurgidsen wordt in groepen gestart tussen 14.00 en 14.30 uur, vanaf de Van Heutzlaan (let op het IVN-bord), tussen het NS-station Baarn en het verkeersplein „Oranjeboom" (op de weg Baarn-Soest). Eventuele honden aan de lijn. Al is het nog winter; de natuur vertoont toch weer de eerste lente-tekenen. Voorts wordt nog aandacht gevestigd op de interessante causerie, welke door de bekende bioloog, Dr. D. Hillenius, wordt gehouden in „De Open Hof", aan de Veenbesstraat te Soest, na de jaarverga dering van het I.V.N., op donderdag 17 februari om 21.00 uur; gratis toeganke lijk voor iedereen! en Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd Uitgebreide collectie! 'v£ II r ii' Klassiek en modern Van Weedestraat 29 - soest Telefoon 02155 - 14152 voortzetten; gekozen was eertijds voor bebouwing van het terrein en daaraan wilde hij zich houden. Van Poppelen meende een tegenstrijdigheid in het standpunt van de ecologen van de pro vincie en van de bezwaarden bespeurd te hebben; de provinciale adviseurs had den immers geen problemen meer. Hij wilde zich daarom ook houden aan het eenmaal opgezette plan. Anders redeneerde de heer De Wilde (PvdA). Hij meende dat de gemeente; geen schijn van kans maakte met de aanvraag van de verklaring van „geen bezwaar". G.S. immers hadden in de brief van november duidelijk gezegd de gevraagde medewerking niet te zullen geven, indien er andere, nieuwe bezwa ren werden ingebracht. Naar zijn me ning waren er nu nieuwe bezwaren en die betroffen het verkeer en sociale aspecten. Hij voelde er alles voor met een afvaardiging van de bezwaarden te gaan praten, ook al om eens te horen waarom zij uiteindelijk teruggekomen waren op hun eerder ingenomen stand punt, dat als er geen hoog flatgebouw kwam, zij akkoord zouden gaan met de bouw van een aantal bungalows. De Wilde vond bovendien toch al. dat Soest haar plannen psychologisch uiterst zwak begeleidde. Hij voorzag grote pro blemen bij de afwikkeling van het Cen trumplan. Artikel 19-procedures moesten steeds waar maar enigszins mogelijk was voorkomen worden. Waar om had men in het geval Slangenbosje niet zijn advies opgevolgd en was men niet eerst gaan praten met de omwonen den, om pas daarna G.S. te benaderen? Waarom juist andersom gedaan? Begrip had hij voor de mening dat ook de 18 adspirant kopers en bouwers van de bungalows rechten hadden, maar juist daarom had men anders moeten opere ren. Hij kon nu zomaar de bezwaren van de omwonenden niet aan de kant schui ven. want het ging toch om een goed ad vies aan B. en W. Lange (VVD) was het niet met De Wilde eens. Nu de ecologische problemen ondervangen waren en ook het bosje Ingebroken werd in het magazijn van „Spullenhulp" aan de Veldweg. De toe gangsdeur werd bij het slot opengetrapt, maar zover kon worden nagegaan heb ben de inbrekers niets van hun gading gevonden. Er worden geen spullen ver mist. In de maand januari heeft de politie liefst 588 processen-verbaal opgemaakt in verband met alle mogelijke overtre dingen. Koploper was het overschrijden van de maximum snelheid, waarvoor 203 bonnen werden uitgedeeld. Goede tweede was (fout) parkeren; 154 bekeu ringen. Dan volgen „roodlicht"; 58, verlichting - 29; verkeerd voorsorteren - 15; technische gebreken - 13; linksrij den - 14; geen kenteken-c.q.verzeke ringsplaat - 10 en in verboden richting rijden, ook 10. De rest was kruimelwerk: maximum snelheid bromfiets - 6; geen rijbewijs -2; geen helm - 4; rijden zonder autogordel - 7; overschrijden doorgetrokken witte streep - 2; contactsleutel niet verwij derd - 5; niet volgen fietspad - 7; met bromfiets een voertuig voortbewegen - 5; niet verzekerde brommer - 1; geen gele plaat - 2; fietsen op trottoir - 5; te jong op brommer - 2; geen deel 3-1; geen bel - 2; niet stoppen voor dalende overwegbomen - 1; opgevoer de brom mer - 3; geluidsoverlast - 1; loslopende hond - 2; rijden op gas in plaats van op benzine - 7; ontzegging rijbewijs - 1; te zwaar beladen enz. - 8 en diversen - 8. Voor het verbranden van kerstbomen zonder vergunning jtreeg v.d. B. wo nende aan de Dorresteinweg een proces verbaal. De heer van O., wonende aan de Koningsweg, kreeg van de afdeling bijzondere wetten van de politie aan zegging de rommel rond zijn woning, bestaande uit grote hoeveelheden kistjes en ander afval, op te ruimen. Op de Koninginnelaan kwam de 18-jarige bromfietser H. K. te vallen, toen hij al rijdend achterom keek of zijn achter licht wel brandde. Hij kwam tegen het trottoir terecht en kneusde zijn enkel. Na in het ziekenhuis Zonnegloren ver bonden te zijn, mocht hij naar huis. Het distrikt Eemland van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs houdt op 3 februari a.s. haar Jaarvergadering. Na de normale huishoudelijke agenda pun ten, zal de nota Identiteit Openbaar/Al gemeen Onderwijs besproken worden. De tweede van de 3 informatie-avonden voor de advies-organen van hft Open baar Onderwijs wordt gehouden op 17 februari a.s. Dit maal is als onderwerp gekozen „Taak, doelstelling en werkwij ze van de adviesorganen". Beide avonden vinden plaats in Kobus aan de Poort te Amersfoort. Aanvang 20.00 uur. K. de Wilde (PvdA) zelf niet aangetast werd. was het niet logisch de artikel 19 procedure niet in gang te zetten. Hij wilde best nog eens met de omwonenden praten, maar dan wel de aanvraag voor „geen bezwaar" vast de deur uit doen. Die gedachte werd door de heren Logten- stein en Van Poppelen, beiden van het CDA. overgenomen. Van Poppelen wees er daarbij op, dat in Soest nauwe lijks gebouwd zou zijn, indien niet steeds van artikel 19 gebruikt gemaakt was. Hij vond daarom dat men nu moest dur ven besluiten en dat het onjuist zou zijn, nu alle voor en tegens opnieuw afgewogen waren, de zaak opnieuw voor zich uit te schuiven. De heer De Wilde had er geen bezwaar tegen dat de omwonenden duidelijk ge maakt werd, dat de commissie „bijna" op het standpunt stond, dat afwikkeling van de bouw-aanvragen door moest gaan, maar juist dat „bijna" wilde hij nog opgevuld zien. Hij kreeg zijn collega commissieleden mee toen bleek dat de eerste weken de aanvragen voor „geen bezwaar" de deur nog niet zouden uit gaan. Een gesprek met de bezwaarden zal gearrangeerd worden. In het contract tussen de Lawn tennis vereniging Soesterberg en de Algemene Ned. Sldbanenbeheer- en Exploitatie Maatschappij B.V. komen geen „kleine lettertjes", want we hebben maar één schrijfmachine op de Sportstichting", zei de heer J. Hilhorst, ambtenaar op het sportbureau. Enkele bestuursleden, wilden kennelijk nader op hét cóntract ingaan, teneinde het gebruik van de clubaccomodatie op het nieuwe sportpark aan de Kerklaan in Soesterberg voor de tennisclub zo goed mogelijk te garanderen, maar vice-voor- zitter mevrouw J. Greefhorst wees erop, dat dit een zaak was tussen de tennisclub en de B.V.die als medegebruiker van de accomodatie in aanmerking wil komen. De heer J. J. van den Brakel stelde, dat de belangen van de tennisclub niet in het gedrang mogen komen door het medege bruik van de accomodatie door de B.V. De heer L. C. van Vliet (korfbal) waar schuwde het bestuur van de tennisclub goed op z'n hoede te zijn om te voorko men dat de club in de ellende komt. De hr. v. d. Brakel informeerde, of er te zijner tijd mogelijkheden zijn voor dé skiclub als zou blijken dat de toeloop te groot is voor de bestaande accomodatie. Mevrouw Greefhorst zei, dat dit een zaak was voor de skiclub. Door een ongelukje bij het overtanken van benzine is in Soesterberg een flinke hoeveelheid benzine in het riool terecht gekomen. Dat gebeurde bij een garage aan de Postweg, waar een chauffeur van een tankwagen zijn wagen een ogenblik alleen liet. De ondergrondse tank liep vol en daarna kwam de overtollige benzine door de ontluchtingspijp naar buiten. Het ging vermoedelijk om enige honderden liters, die via het erf van de garage het riool instroomden. De Soester brandweer was in Soesterberg behulp zaam bij het opsporen van de oorzaak van de benzinelucht. De tankwagen chauffeur moet bij de Soester politie op het matje komen.. Op de Amersfoortsestraat raakte de 2i-jarige J. A. uit Nijmegen de macht over het stuur van zijn jeep kwijt, toen hij gesneden werd door een passerende automobilist. De jeep slipte en sloeg over de kop. De bestuurder kwam met de schrik vrijzijn passagier, mevrouw W. B.-K. uit Naarden werd met een gebro ken been en hoofdwonden naar het Amersfoortse ziekenhuis De Lichten berg gebracht. De Soesterbergse brand weer maakte het wegdek schoon van uitgestroomde benzine. Bij Nieuwerhoek op de oversteekplaats voor fietsers, werd zondagmorgen de 81-jarige heer C. R. B. aangereden door de motorrijder B. O. (20). De oude heer werd op verzoek van de dokter naar zijn woning in het bejaardencentrum Braam- hage gebracht. Het hoofd van de prot. christelijke lagere school te Soesterberg deed aangifte van diefstal van 175 liter petroleum. De brandstof was opgeslagen in een vat dat achter een noodlokaal van de school stond. een verkeerde schoenmaat kan bij uw kind blijvend voetklachten veroorzaken Sluit dat risico uit Laat ons mede-verantwoor delijk zijn voor de ge zonde groei van kinder voeten Dankzij BU NNI ES Groei vorm-meter stellen wij met drievoudige zekerheid de juiste schoenmaat vast. Ook voor u kontro- leerbaar meten wij LENGTE BREED- TE en INHOUD. Sta op zekerheid Sta op Bunnies- groeivorm-meter. Beniamino dealer: i' SCHOENEN TASSEN Tri is nog steeds niet opgenomen in het Hinderwetbesluit en bij gebruik van deze vloeistof in een overigens niet Hinderwetpliehtige inrichting, behoeft men nog steeds geen Hinderwetvergunning aan te vragen of te bezitten. Dat betekent dat bijvoor beeld in iedere woning men volledig legaal tri mag bezitten en dat het weggooien van een tribad, van welke afmeting dan ook, nog wel vaker zal voorkomen. Dit antwoor den burgemeester en wethouders aan de Pvd.A-raadsfractie. die desbetreffende vragen stelde naar aanleiding van de geruchtmakende verontreining van de water- winputten te Soestduinpn. De putten werden enkele maanden geleden door het Waterleidingbedrijf Midden Nederland buiten gebruik gesteld, nadat men tri in het drinkwater had ontdekt. De kwestie kwam in de Soester gemeen teraad aan de orde en toen werd bekend, dat het inmiddels niet meer bestaande bedrijf Index schuldig was aan de ver ontreiniging. De burgemeester deelde toen mee dat de officier van justitie geen mogelijkheid zag om tot strafver volging over te gaan. De overtredingen werden gepleegd in de jaren 1965 tot en met 1968. In het antwoord aan de PvdA-fractie zegt het college dat in die jaren niet dik wijls en niet regelmatig werd gecontro leerd, maar dat er wél gecontroleerd werd. Een en ander had te maken met een grote achterstand, die de in 1964 aangestelde ambtenaar moest inlopen. Die achterstand betrof een groot aantal Hinderwetaangelegenheden, die tot dan behandeld werden door de commandant A.s. zaterdag, 5 februari, wordt het vier de concert van de jubileumserie van de Baarnse Muziekkring gegeven. In de zaal van de NPB aan de Kampstraat concerteert dan het Mozart Quintet, bestaande uit Cor Coppens, hobo; Ja- ques Schouten, klarinet; Jan Verbrug- gen, hoorn; Piet van Scheers, fagot en Fiana Chapiro, piano. Uitgevoerd worden kwintetten van Frie- derichWitt, Walter Gieseking, Wolfgang Amadeus Mozart en het kwartet voor klarinet, hoorn, fagot en hobo van Karl Stamitz. Het volgende concert vindt plaats op maandag 21 maart in de Baarnse Pau- luskerk. Dan concerteert het Utrechts Symfonieorkest onder leiding van Paul Hupperts met medewerking van Vincen- to Zarzo. Op het programma staan werken van J. Chr. Bach, Haydn en Mozart. Naar de mening van het college van burgemeester en wethouders is het fiets pad dat Soestduinen met Den Dolder verbindt niet in slechte staat van onder houd. Het college heeft daar een andere mening over dan de ENWB uit Amers foort, die de aandacht van de raadsleden daarop vestigt. Het pad is juist in het kader van het jaarlijkse onderhoud geheel nagezien en waar nodig hersteld. De kwalificatie van de ENWB, „zeer slecht" komt het colle ge ook „overdreven" voor, tenzij de wielrijdersbond ongewoon zware eisen stelt. Dat zou bijvoorbeeld kunnen zijn kantopsluitingen of een bredere verhar ding. Het fietspad is nu 1.40 meter breed en de kantopsluitingen ontbreken, maar naar de mening van het college is de uitvoering zoals die er nu bijligt, vol doende. Een zwaardere uitvoering kan een aantasting betekenen van het karak ter: toeristisch fietspad. De commissie openbare werken moet haar standpunt bekend maken. van de brandweer en dateerden van de jaren 1957 tot en met 1964. Daardoor is er in de jaren, liggend tus sen 1965 en 1969 weinig gelegenheid ge weest om systematische controlebezoe ken af te leggen; hoofdzakelijk beperkte men zich tot het reageren op klachten en incidentele verzoeken en het afhan delen van nieuwe verzoeken. Pas in 1969 was de achterstand ingelopen en daarna is een regelmatige controle mogelijk ge worden. Het college zegt géén voorstander te zijn van vaste periodieke controle, omdat dan het effect van het onver wachte verloren zou gaan. Toegegeven wordt evenwel dat op het moment de frequentie toch te laag zou kunnen zijn. Wat nu de trichloorethyleen betreft is men zich pas veel later bewust geworden dat inademing van dampen schadelijk kan zijn. Van de zijde van de Arbeidsin spectie is men toen pas strengere eisen gaan stellen ten aanzien van uitvoering en afzuiging van tri-badinstallaties voor industrieel gebruik. Desalniettemin is tri nog steeds niet opgenomen in het Hinder wetbesluit. Het college vraagt zich overigens af wat nu precies de consequenties zijn, indien trichloorethyleen aan drinkwater of voedsel wordt toegevoegd. In het handboek Hinderwet is in ieder geval nergens een bepaling opgenomen, waar uit de schadelijkheid of giftigheid van tri zou blijken. „Aangeboden te Utrecht-Zuid: woonkamer 9x3.50, slaapkamer, toilet en nieuwe keuken. 4 slaapkamers, ruime douche, hal. zolder met bergruimte, ruime kamer. Via hal trap naar de zolderverdieping. Via poort achter het huis ruime schuur. Centrale antenne-aansluiting. Balkon V/2X6 meter. Huur f 200.- per maand (gemeentewoning) 1e verd.: 2e verd.: 3e verd.: Gevraagd te Soest: Met douche (event. tuin). Inlichtingen of event. telefonische of mondelinge afspraken te richten aan J. F. Sleurink p.a. j Drukkerij Smit B.V. Van Weedestraat 29 - Soest I telefoon 02155 -14152 I In verband met heling van een kleuren televisie werd de Soester P. J. K. (36) door de politie aangehouden. Het toestel is 2400 gulden waard, maar K. kocht het apparaat voor 400 gulden. Uit een box onder een flat aan de Akkeren werd fietsgereedschap, een paar handschoenen en een camping gasstel weggenomen. De onbekende da der was vermoedelijk in het bezit van een valse sleutel. Een poging tot inbreken werd ook ge daan in een box onder de flat aan de Haverweerd. Hier werd de deur inge trapt. Vermist wordt er niets. R. G. deed aangifte van vernieling van een portierraampje van zijn auto. De wagen stond geparkeerd bij zijn woning aan de Valeriaanstraat. De schade is 400 gulden. Met de volgende schepen kan zeepost naar de daaronder vermelde landen worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „ALGOL" (10februari); Australië: ms „ENCOUNTER BAY" (7 februari); Brazilië: ms „ALGOL" (10 februari); Canada: ms „C.P. DISCO- VERER" (9 februari); Israël: ms „TILIA" (10 febr.); Japan: ms „KOW- LOON BAY" (7 febr.)Kenya, Oeganda, Tanzania: ms „PEBANE" (9 febr.); Nederl. Antillen: ms „ASTRONOMER" (7 febr.); Ver. Staten van Amerika: ms „AM LEADER" (7 febr.); ms „ATL CROWN" (9 febr.); ms „SL RESOUR CE" (9 febr.); Zuid-Afrika (Rep.): ms „SWELLENDAM" (7 febr.). Zaterdagmorgen, negen uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvin den aan alle houders van groene kaar ten. Vanaf half januari is er iedere woensdag middag om 2 uur een „vrouwensoos" in café „Boerderij 't Hoogje", Kerkstraat 10 te Soest. Vrouwen kunnen daar el kaar ontmoeten, een praatje maken of een kaartspelletje doen. Iedere vrouw, die er zin in heeft, kan ko men binnenlopen. Men behoeft geen lid te zijn. alleen het gebruik van een con sumptie is verplicht. Aangezien er in Soest geen groot waren huis met lunchroom is, waar vrouwen eens even kunnen binnenwippen, heeft de NederlandseVrouwen Raad gedacht, dat een „vrouwensoos" in Soest wel bij val zou vinden. De vrouwen, die komen, moeten bepalen hoe deze soos zich gaat ontwikkelen. Wil men een bepaald onderwerp te berde brengen, dan kan men dit rustig doen. Vrouwen, die geïnteresseerd zijn, gaan gezamenlijk rond een tafel zitten en de discussie komt op gang. Wil men eens een wandeling maken of een of ander uitstapje plannen, wellicht zijn hiervoor meerdere liefhebsters te vinden. Wenst men nadere inlichtingen dan kan men telefonisch bereiken van Kleef 1 36 45 of Leerink 1 59 25 van de Nederlandse Vrouwen Raad. Op de Stichtse rotonde te Amersfoort dwong de bemanning van een Soester politiewagen de chauffeur van een auto te stoppen. Hun nieuwsgierigheid werd gewekt door dat de auto voor hen om keerde en weer terug in de richting Amersfoort reed. Toen de wagen tot stil stand was gebracht bleek een scheer- raampje vernield te zijn, terwijl het contactsleuteltje ontbrak. De twee inzit tenden, de 17-jarige G. M. en de 18-jarige J. S. H. beiden uit Amersfoort, bekenden vlot de auto in Amersfoort gestolen te hebben. De Amersfoortse politie ont fermde zich verder over de knapen. Op de Waldeck Pyrmontlaan raakte de 22-jarige A. D. uit Soest door onbekende oorzaak de macht over het stuur van zijn wagen kwijt. Hij raakte de stoeprand en kwam tegen een boom tot stilstand. D. liep lichte verwondingen aan zijn gezicht opvan de wagen bleef niet veel over. Vier knapen, H. V. (15), G. W. (14), R. van E. (16) en P. H. (16), die zaterdag avond even na elf uur, op de Ossendam- weg met veel lawaai een kar op de rijbaan probeerden te zetten, werden door de politie mee naar het bureau genomen. Daar hebben de ouders de knapen opgehaald. Op vrijdag 4 februari zal er in de Open Hof a. d. Veenbesstr. een concert gege ven worden door Jean Telder en Tjaling Roosjen. Zij spelen werken voor orgel en spinet van o.a. Bóch, Handel en Böhm. De aanvang van het concert is 20.00 u. De opbrengst komt geheel ten goede aan het werk van zr. Voskuil in het Mbozi ziekenhuis te Tanzania. Het geld zal direkt worden overgemaakt naar zr. Voskuil zodat het risico dat er geld verkeerd terecht komt, wordt uitge sloten. De minimum entreeprijs be draagt/5,-. Plaatwerkerij - Spuiterij Occasions Eigendomweg 2A - Soest Telefoon 02155 -13682 Bij gebrek aan opvolging wordt Radio van der Veer, de bekende zaak aan de Van Weedestraat, opgeheven. De ser vice-werkzaamheden worden overgeno men door, de eveneens in het winkel centrum Van Weedestraat gevestigde Radio Schoemaker. Voor het overige verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. Ingebroken werd in het kantoor van het schoonmaakbedrijf Presto aan het Kerk- pad. Om binnen te komen forceerde de dader een deur. Hij doorzocht het kan toor en verdween met een geldkistje met 430 gulden. Door de bemanning van een polltie- surveillanceauto uit Baarn werd in Soest op de Laanstraat een automobilist aan gehouden, die verklaarde de weg kwijt te zijn. Volgens zijn verklaring moest hij de auto in Den Ilacg afleveren. Ben nader onderzoek van de wagen leverde een aanzienlijk assortiment inbrekerswerk- tuigen op. De chauffeur. F. W. (27) werd aan de Haagse politie overgedra gen. toen bleek dat ne amo in Den Haag gestolen was. ASSOCIATIE VAN PROT. CHR. SCHOLEN VOOR MAVO/ HAVO/ATHENEUM IN BAARN EN SOEST Waldheimschool voor chr. mavo Vondellaan 2, Baarn, tel. 02154 - 12315 Dir. L. Pot - Spreekuur: volgens afspraak. Griftland College chr. s.g. havo-atheneum Noorderweg, Soestdijk. Tijd. Parkstraat 12a, Baarn,.tel. 02154-14114. Rector J. J. W. Mulder. Spreekuur: volgens afspr. Chr. Mavo Pr. Bernhardlaan 21a, Soestdijk, tel. 02155-17619. Dir. J. W; ten Broeke. Spreekuur: volgens afspraak. voor de cursus 1977-'78 De drie scholen werken nauw samen wat betreft leerplan en leermethodes, waardoor eventuele aan sluitingsmoeilijkheden tussen de verschillende schooltypen onderling zoveel mogelijk voorkomen worden. De aanmeldingsformulieren zijn verkrijgbaar bij de hoofden van de basisscholen bij de drie scholen. Aanmelding vóór 1 maart 1977 bij de hoofden van de basisscholen of bij de vervolgscholen. Het Griftland College belegt voor ouders van eventueel toekomstige leerlingen 2 voorlichtingsavonden, te weten in Baarn op dinsdag 15 februari in „Het Brandpunt", Oude Utrechtseweg 6. Soest op woensdag 16 februari in de openbare bibliotheek, Alb. Cuyplaan 202. Xuchter feit: met een jong gezin kan van alles gebeuren. Als de vader overlijdt, moet er geld zijn. Xatuilrlijk. Maar als de moeder wegvalt, moet er óók geld zijn. Voor huishoudelijke hulp. Daarom is er mi de Man 'rouiv-pofis. DcMan/1 rouw-Polis verzekert vaderen moeder allebei en is niet duur. raag om de uitvoerige brochure Of bel even voor een afspraak. Wij komen 'm graag bij' u thuis uitleggen. Van der Lans Assurantiën Veenbesstraat 462 Soest 02155 - 16267

Soester Courant | 1977 | | pagina 10