Groep „Fool's Paradise" in kasteel van Antwerpen I Meningen van Lezers Raadhuis voor 13 miljoen; Centrumweg liy2 miljoen V.V.V.-nieuws Centrumplan Bloemententoonstelling Prins Willem Alexanderschool in ere hersteld Werknemer nam geld en cheques weg Weinig belangstelling op eerste openbare vergadering Sportstichting KLEUR PASFOTO Nieuwe vloer in sporthal sluit veel gebruikers uit Trainen op gras volgens Sportstichting niet mogelijk Interimmaatregel jeugdige werklozen van de Gemeentehof Bekendmaking Bekendmaking Openbare bekendmaking Openbare bekendmaking Openbare bekendmaking SOSoest- atleten naar Zwolle Geen tè grote schépen op de Eem Nieuw hockeycomplex op hoek Dorresteinweg/Koningsweg In Soest controle op Hinderwet niet onvoldoende Openbare vergadering Wijkraad Soesterberg Soestcr Courant van donderdag 3 februari 1977 Het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond organiseert op 4 en 5 februari, resp. om 18.30 en 16.00 uur in „Ahoy" te Rotterdam een optreden van de Wereld- turn-top 1977, met o.a. Nelly Kim. Marta Egervari, Anna Pahludkova. Nikolaj Andrianov en Sawao Kato. Klinkende namen voor de ingewijden. Dagkaarten jeugd t/m 14 en 65+ 7.50. volw. 12.50. Kaarten aan ons kantoor verkrijgbaar. In het concertgebouw wordt op vrijdag 4 februari a.s., om 8.15 uur een concert gegeven door het Concertgebouworkest Ipnder leiding van Bemard Haitink met als solisten Vera Beths, viool en Tibor de Machula, violoncello. Werken van Mo- zart, Spohr en Strauss worden dan uitge voerd. Op zaterdag 5 februari om 8.15 uur en zondag 6 februari om 2.15 uur door hetzelfde orkest een uitvoering ven Sere nade, opus 7 - Vier laatste liederen - Don Quichot van R. Strauss. De solisten zijn hierbij Elisabeth Sóderström, sopraan en Tibor de Machula, violoncello. Kaar ten aan ons kantoor verkrijgbaar voor alle voorstellingen. In het Klein Slottheater te Zeist kunt op 4. li, 18 en 25 februari, om 20.00 uur een voorstelling meemaken van ,,De Kneep" van Ann Jellicoe, vertaling Paul Roden- ko. De Amersfoortse Dichterskring organi seert een lezing op 11 februari a.s. in theater Miniatuur aan de Appelmarkt. De dichter Coert Poort leest uit eigen werk. Kaarten 4,25/ CJP 2,25. Om 19.30 uur begint een inleiding in de foyer van het theater en de aanvang van het programma is 20.30 uur. In de tentoonstellingszaal van het Arti- shock-gebouw is op zondagmiddag 6 februari om 14.00 uur een kamerconcert. De uitvoerenden zijn Coosje Wijzenbeek, viool en Hans Wesseling, gitaar. Het programma heetGalante muziek voor viool en gitaar". De toegangsprijs be draagt 3,50, CJP-houders, Artishock- leden en 65+ 2,50. „Welkom in de Achterhoek". Onder dit motto brengt de Achterhoek u al in vakantiesfeer met een goed uitgevoerde vakantiegids. De Achterhoek is een va- kantiegebied bij uitstek. Maar ook voor een weekendje zijn er talloze mogelijk heden. Bijna alles wat de Achterhoek te bieden heeft, staat in deze wegwijzer. De prijs is 1,50. Vanaf heden kunt u kaarten bestellen voor het evenement: KRO-All-rounders, hetwelk plaatsvindt op 15 februari a.s. in de Ahoy-hal te Rotterdam. De aanvang is 20.00 uur, inloop publiek 19.00 uur, einde 23.00 uur. Toegangsprijs 5,-. Dagelijks aan ons kantoor van 10-4 uur plaatsbespreken Op zaterdagmiddag om 3 uur is in Baarn weer tejater voor kinderen vanaf 4 jaar Op zaterdagmiddag om 3 uur is in Baarn weer tejater voor kinderen in De Speel doos aan de Rembrandtlaan. Deze keer voor kinderen vanaf 4 jaar de film: „De Onkruidzaaiers in Tafeltjesland". Toe gang 2,-, jarigen gratis. In de AVRO-studio kunt u eens een opname bijwonen van het programma: „Muzikaal onthaal" op 6 februari van 12-13 uur. De studio is aan de 's-Grave- landseweg 52. U dient zich dan wel even telefonisch te melden om een afspraak te maken. Op 5 februari, ook na telefonische af spraak, wordt gelegenheid gegeven in de NCRV-studio aan de Schuttersweg 8 te Hilversum, tussen 12 en 14 uur opnamen bij te wonen voor ,,Los-vast". Het tel. nummer is 13651. In het Drafcentrum aan de Soestdijker- straatweg in Hilversum vinden draverij en plaats op 6 februari om 13.30 uur en 8 februari om 18.00 uur. Het Instituut voor Natuurbeschermings educatie, afdeling Eemland, organiseert zondag, 13 februari a.s. weer een fijne wandeling. De start is van 14.00-14.30 uur. Startplaats is het IVN-bord aan de V. Heutzlaan tussen NS-station Baarn en verkeersplein „Oranjeboom" op de weg Baarn-Soest. „Een levensgroot prentenboek" is de titel van een expositie die gehouden wordt in Zonnehof te Amersfoort van 6 februari t/m 13 maart 1977, dagelijks van 10-17 uur, zondags van 13-17 uur. Deze tentoonstelling bevat schilderijen, tekeningen, grafiek, beeldhouwwerken van 37 kunstenaars. Zonnehof 8, Amers foort. In de Stadsschouwburg te Utrecht gaat op 5 en 6 februari, om 20.00 uur, het stuk „Spelenderwijs", een blijspel van Roger Hanin. De regie is van Ko van Dijk en de hoofdrolspelers zijn: Mary Dresselhuys, Guus Hermus, Henk van Ulsen, Carola Gijsberts-Van Wijk. Kaarten van 7,-; 10,-13,- en 16,- kunt u vanaf 2 dagen tevoren aan ons kantoor komen bespre ken, tussen 10 en 3 uur. Speedo meet, Zwemwedstrijden op we reldniveau, kunt u gaan zien in het Amersfoortse Sportfondsenbad. Ze wor den gehouden van 4 tot en met 6 februari. Inl. bij het Sportfondsenbad 033-34214 of het bondsbureau van de KNZB utrecht 030-717144. De internationale personenautotentoon stelling in de RAI gaat op 10 februari van start en duurt tot 20 februari. Van 10 t/m 16 februari is in de Utrechtse Jaarbeurs de 15e nat. beroepenmanifes- tatie, georganiseerd door de Ver. ter Veredeling van het Ambacht te Amstel veen. Nog een tentoonstelling en wel in Rotter dam in de Ahoy-hal, de Caravan-Ahoy, de 6e internationale tentoonstelling van caravans. Van 3 t/m 8 februari a.s. In de Groningse Martinihal is van 4 t/m 13 februari de 5e caravan- en bootshow. Heeft al eens een Soester kadobon ten geschenke gekregen? Dan heeft u onder vonden hoe gemakkelijk het is een kado naar eigen keus uit te zoeken. De kado- bonnen, die u bij ons kunt kopen zijn er in de waarden ƒ5,-; 10,-; 15,-; 20,- en 25,- en zijn in zeer veel Soester- en Soesterbergse zaken te gebruiken. k ben vreselijk geschrokken van de orief die de burgemeester „aan de pensen van Soest" heeft gestuurd, (k voel me namelijk volkomen gelukkig (n Soest, zoals het nu is. Waarom pro- teert mevrouw Corver me aan te praten dat ik wat anders fijner moet vinden? Jat enge hart, mevrouw Corver, hoeft van mij helemaal niet! Eikenlaan 24 - Soest. M. ZEEGERS-DIKKERS. De leerlingen van de Prins Willem Alexanderschool (hoek Beetzlaan-Nachtegaal- weg) hebben al heel lang het voorjaar in hun hoofd. Ze zijn erg benieuwd of hun bol len „op tijd zullen uitkomen" voor de bloembollententoonstelling. Deze jaarlijks terugkerende tentoonstel ling in de P.W.A.-school moest in ver band met de verbouwing uitgesteld wor den. Sinds het begin van het nieuwe schooljaar zijn alle klassen weer in het „nieuwe" doch zeer vertrouwde honk terug, waar in alle rust en ruimte kan worden gewerkt. De heer Van der Schoor, oud-onderwijzer van de P.W.A.- school, stelde voor om de traditionele bloembollententoonstelling, in het voor jaar, in ere te herstellen. Vandaar dat de leerlingen nu het liefst hun bloemen de grond uitkijken, maar dat moet, vol gens de heer Van der Schoor, rustig aan de natuur overgelaten worden. Dat neemt niet weg, dat intussen alle andere voorbereidingen getroffen worden. Niet alleen de heer Van der Schoor is druk bezig, maar ook de oudercommissie. „Open Avond" In samenwerking met de oudercommis sie van de Prinses Marijkeschool, kleuterschool aan de Nachtegaalweg, wordt door de oudercommissie van de P.W.A.-school een „Open Avond" in de school georganiseerd. Het is de bedoeling, aldus de heer Broek, voorzitter van de oudercommissie, dat ouders, die een school voor hun kinderen kiezen, dit rustig en na rijp beraad doen. Zelfs in deze tijd ontsiert gemakzucht de mens, met andere woorden de ouders moeten niet een school kiezen, omdat die zo lekker dicht bij huis staat! Vandaar dat die ouders en de ouders die nog meer over het onderwijs van de Prinses Marijkekleuterschool en de P.W.A.- school willen weten, en natuurlijk alle belangstellenden uit de wijk, op maan dagavond 7 februari van harte welkom zijn, omdat dan o.a. door middel van dia vertoning het werk op beide scholen, wordt getoond. De ouders krijgen vrijblijvende informa ties, zoals de nieuwe leermethoden, de kreatieve mogelijkheden, de binnen- en buitenschoolse activiteiten. De heer Broek: „We hebben een school gebouw, dat van buiten net een mooie boerderij lijkt, met daarachter een groot speelveld, waar met mooi weer naar hartelust wordt gespeeld en gesport. We hebben weinig last van druk verkeer. Wat kan een ouder nog meer wensen, dan dit." Leerlingen van de Prins Willem- Alexanderschool kijken de bloemen de grond uit. Wat dan daar binnen gebeurt, met uw kind, dat zullen de leerkrachten u zelf vertellen op: Maandagavond 7 februari a.s. om 20.00 uur, tijdens de gezamen lijke „Open Avond" van de Prinses Marijkekleuterschool en de Prins Willem Alexanderschool, Beetzlaan 48. De deegmaker P. J. V. (26) bekende na aanhouding aan de recherche dat hij ten nadele van zijn werkgever, bakker R. een bedrag van ongeveer 400 gulden had weggenomen. Bovendien nam hij bij twee collega's betaalcheques weg, waar voor hij een bedrag van ongeveer 300 gulden inde. Hij deed dat allemaal in het afgelopen halfjaar. Slechts vier belangstellenden woonden in de kantine van het gebouw gemeente werken de eerste openbare vergadering van het bestuur van de Sportstichting bij. Een aantal dat de bestuursleden tegenviel. Vice-voorzitter mevrouw J. Greef horst-Van O verdam: „Een paar grote verenigingen had ik zeker ver wacht". Aan het begin van de bijeenkomst had voorzitter wethouder G. Plomp (die daarna weg moest in verband met een vergadering van de commissie ruimte lijke ordening, waar de situering van het nieuwe hockey complex aan de orde was) gezegd, dat er tot nu toe over de communicatie, informatie en het inzicht in de fasen van de besluitvorming in de verhouding van besturen van sportvere- nigingen en de Sportstichting nauwelijks problemen geweest zijn. Niettemin noemde hij openbaarheid een goede zaak. „U komt nu wat meer in de schijn werpers, maar wat hier gebeurt kan het daglicht en dus ook de schijnwerpers verdragen", aldus drs. Plomp. Hij hield de bestuursleden wel voor, dat de open baarheid niet gezien moest worden als een paspoort waarmee alle grenzen overschreden mogen worden en als een brug naar de inwilliging van alle verzoe- ken. „Sport is een onderdeel van het totale welzijn in Soest. Daarom moet u, hoewel sport uw hoofdtaak is, verder kijken dan de sport alleen. Er worden voor de sport in Soest enorme bedragen uitgegeven. Ik ben bang, dat geen ande re welzijnsaspecten meer financieèl ge steund kunnen worden indien de sport stichting alle eisen van de verenigingen zou honoreren". Wethouder Plomp verwelkomde vervol gens het nieuwe bestuurslid F. van Dusschoten, die namens het volleybal de opvolger is van de heer W. Paans, en gaf tenslotte de „voorzittersasbak" over aan mevrouw Greefhörst, die daarna de vergadering verder voorzat. Wij brengen in uw VAN WEEDESTRAAT 17 - SOEST TELEFOON 02155-13917 „Als we voor deze vloer kiezen, sluiten we voortaan ander gebruik van de sport hal dan alleen voor sport uit", zei de vice-voorzitter van de Sportstichting, mevrouw J. Greefhorst-Van Overdam, bij de behandeling van het voorstel tot het aanbrengen van een nieuwe sport- vloer in Beukendal. Het stichtingsbe stuur ging hiermee akkoord. Er is een bedrag mee gemoeid van 100.000 gulden. De heer W. Klarenbeek (atletiek) noem de het een „droeve affaire", deze zoveel ste reparatie aan de sporthal. Er waren al eerder moeilijkheden met de vloer en ook het dak is vernieuwd. Nu doet dat zich op de vloer blaarvorming voor, die de kans op blessures vergroot. De nieu we vloer kost 88.000 gulden, het verwij deren van de oude vloer 7.500 gulden en het aanbrengen van de belijning 4.000 gulden. Als alles meezit, zou de nieuwe vloer in de zomervakantie aangebracht kunnen worden. De voetbalvereniging Hees heeft op haar complex aan de Kooiweg weliswaar een trainingsveld, maar dit is een grasveld en geen halfverhard veld. Daarom heeft Hees eigenlijk geen trainingsveld, vindt het bestuur van de Sportstichting, want dit heeft zich in 1972 op het standpunt gesteld dat oefenhoeken halfverhard moeten zijn. De stichting neemt dan de kosten voor het aanbrengen van trai ningsverlichting voor haar rekening. Bij Hees is daarvan geen sprake, omdat de oefenhoek.niet halfverhard is, maar van gras. Volgens de stichting kan Hees bij ontbreken van een halfverhard veld dus niet trainen en derhalve heeft de club geen verlichting nodig. Volgens de vice-voorzitter mevrouw J. Greefhorst- van Overdam is de logische gevolgtrek king hiervan, dat de accomodatie 's avonds niet gebruikt kan worden voor sportbeoefening. Volgens het dagelijks bestuur is daarvoor de noodzaak van het aanbrengen van een verlichting langs het toegangspad ook vervallen. Het bestuur van de Sportstichting was het unaniem met deze zienswijze eens. Het besloot dan ook afwijzend te beschik ken op het verzoek van Hees een finan ciële bijdrage te leveren in de aanleg- kosten van verlichting op het trainings veld en langs het toegangspad. Hees zal dus deze kosten helemaal zelf voor z'n rekening moeten nemen of blijven trainen op het grasveld, dat onvoldoende verlicht is. Want getraind wordt er uiteraard wel bij Hees, ondanks de afwezigheid van een halfverhard veld- Ter bestrijding van de jeugdwerkloos heid in de provincie Utrecht werd vorig jaar oktober aan het Regionaal Coördi natiecollege voor Openbare Werken door het Ministerie van Sociale Zaken 2,2 miljoen gulden toegekend. Van dit be drag is momenteel circa 900.000 gulden gebruikt om 39 werkloze jongeren bij 30 instellingen aan tijdelijk werk te helpen. Voorts is nu een aantal jongeren werk zaam bij projecten uit eerdere werkloos heidsbestrijdingsprogramma's. Ook op dit moment kunnen instellingen nog aanvragen bij de in het Provinciehuis te Utrecht gevestigde RCOW indienen. Een aantal instellingen is inmiddels voor subsidie in aanmerking gekomen en daaronder is de Stichting Kinderboerde rij „De Vrije Teugel" te Soest. De jongeren worden ingeschakeld bij ondermeer projecten waar achterstan den weg te werken zijn. Zaterdag a.s. treedt de Utrechtse groep „Fool's Paradise" op in het Kasteel van Antwerpen aan de Baarnse Laanstraat. Zo'n tien jaar geleden was de groep vooral in Utrecht bijzonder populair. Na enige jaren in diverse orkesten te hebben gespeeld na men Joop de Nijs en Joop Devilee. oud-leider van de Fools, het initiatief de groep weer te formeren. Daarin spelen nu naast de twee eerder genoemden, de bassist-zanger J. Veltman en de drummer-leadzanger A. Temming. Temming is afkomstig van „Phoenix". Zaterdag 5 februari vanaf 20.30 uur in Baarn Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat zij die over 1976 nog vorderingen op de gemeente hebben, deze ten spoedigste - doch in elk geval de gebouw van de postduivenvereniging „De Zwaluw"; b. de zuidzijde vanaf de splitsing van de Waldeck Pyrmontlaan tot het punt dat 50 meter is gelegen vanaf de kruising met Beetzlaan. vóór 15 februari 1977 ter gemeentesecre tarie (afdeling comptabiliteit), moeten indienen. hetzelfde geldt voor vorderingen ten laste van de gemeentebedrijven. De daarop betrekking hebbende rekenin gen moeten worden ingediend bij de desbetreffende bedrijfsadministraties. Indienen van rekeningen na genoemde datum zal vertraging van de uitbetaling tengevolge hebben. Soest, 2 februari 1977. Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. Corver-Van Haaften. De secretaris, l.s. J. L. van Dommelen. De burgemeester van Soest maakt be kend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de woningwet, vergunning te verle nen aan: de heren J. J. van Dalen en H. J. Hemminga, respectievelijk Schaepman- laan 9 te Baarn en Van Hamelstraat 8 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een dubbel woonhuis, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, nummer 6815 gedéeltelijk. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 4 februari 1977 eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders in te dienen. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens de kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afdeling 1, ter inzage. Soest, 2 februari 1977. De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-Van Haaften. Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens; maken bekend, dat hun college heeft besloten een voetgangersoversteek plaats aan te geven op de Kampweg te Soesterberg, ten zuiden van de kruising van deze weg met de Kameriingh Onnes- weg; van dit besluit staat voor iedere belang hebbende beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden; het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend bij de Commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht; het besluit is in afschrift toegezonden aan gedeputeerde staten der provincie Utrecht te Utrecht, de hoofdingenieur- direkteur van de Rijkswaterstaat in de provincie Utrecht te Utrecht, de konink lijke Nederlandse Automob.club KNAC te 's Gravenhage, de Koninklijke Neder landse Toeristenbond ANWB te 's-Gra- venhage, de Koninklijke Nederlandse Motorrijdersvereniging te Arnhem, de commissaris van de politie te Soest en de direkteur van gemeentewerken te Soest. Soest, 2 februari 1977. Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. Corver-Van Haaften. De secretaris, l.s. J. L. van Dommelen. Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens; maken bekend dat hun college heeft besloten langs die zijde van de rijbaan van het Dorpsplein, welke onmlddelijk gelegen is langs de ter plaatse gevestig de winkels, een parkeerverbod in te stellen door plaatsing, ter hoogte van de winkels aan het Dorpsplein, van borden volgens model 49 van bijlage 2 van het Reglement Verkeersregels en Verkeers tekens, met onderbord: „Langer dan één uur". Van dit besluit staat voor iedere belang hebbende beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend bij de Commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan gedeputeerde staten der provincie Utrecht te Utrecht, de hoofdingenieur-di recteur van de rijkswaterstaat in de provincie Utrecht te Utrecht, de Konink lijke Nederlandse Automob. club KNAC te 's-Gravenhage, de Koninklijke Neder landse Toeristenbond ANWB te 's-Gra venhage, de Koninklijke Nederlandse Motorrijdersvereniging te Arnhem, de commissaris van politie te Soest en de directeur van gemeentewerken te Soest. Soest, 2 februari 1977. Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. Corver-Van Haaften. De secretaris, l.s. J. L. van Dommelen. Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens; maken bekend, dat hun college heeft besloten hun besluit d.d. 24 juni 1969, afdeling 1, nummer 8335 tot plaatsing van borden volgens model 49 van bijlage 2 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens op de Schrikslaan te Soest zodanig te wijzigen, dat hun besluit betrekking heeft op de volgende gedeel ten van de Schrikslaan: a. de noordzijde vanaf de splitsing van de Waldeck Pyrmontlaan tot aan het Van dit besluit staat voor iedere belang hebbende beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na hepen. Het adres van het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend bij de Commissaris der Koningin van deze provincie te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan gedeputeerde staten der provincie Utrecht te Utrecht, de hoofdingenieur directeur van de rijkswaterstaat in de provincie Utrecht te Utrecht, de Konink lijke Nederlandse Automob. club KNAC te 's-Gravenhage, de Kon. Nederland se Toeristenbond ANWB te 's-Graven hage, de Koninklijke Nederlandse Mo torrijdersvereniging te Arnhem, de com missaris van politie te Soest en de directeur van gemeentewerken te Soest. Soest, 2 februari 1977. Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. Corver-Van Haaften. De secretaris, l.s. J. L. van Dommelen. Zes leden van de atletiek-afdeling van de Sport Organisatie Soest zijn ingeschre ven voor de Nederlandse Indoor kampioenschappen, die op 19 en 20 februari a.s. in Zwolle worden gehouden. Het zijn de meisjes Pauline Groen en Ar ja Greefhörst; de jongens Menno Lievers, Marcel Klarenbeek, Robert van 't Wout en Berry Ruyter. Om te voorkomen dat de rivier de Eem in de toekomst bevaren wordt door tè grote schepen stellen G.S. van Utrecht voor maximum grenzen te stellen aan de afmetingen. Schepen met een lengte van meer dan 70 meter, een breedte van meer dan 8% meter en een diepgang van meer dan 2% meter zullen niet meer toegelaten worden. Wel zal er een moge lijkheid zijn, ten behoeve van bijzondere transporten, een ontheffing te krijgen. Het college van gedeputeerde staten behoudt zich het recht voor, deze onthef fingen te verlenen. De, Eem is over enkele jaren, wanneer de verbeteringen voltooid zijn, bevaar baar voor schepen van dè internationale klasse III; het Dortmund-Eemkanaal- schip. Dit scheepstype meet ongeveer 1000 ton en heeft een lengte van 67 meter, een breedte van 8.20 meter en een diep gang van 2% meter. De bevaarbaarheid van de Eem voor deze schepen is uit gangspunt geweest vaii de verbeterings plannen en uit een oogpunt van vaar- waterbeheer moeten schepen van grotere afmeting geweerd worden. In de toekomst zal de diepte van het vaarwater ruim 3% meter zijn, voldoen de voor de schepen van klasse III, óók bij lage waterstand. Eensgezind zijn de leden van de com missie Ruimtelijke Ordening van me ning dat het nieuwe hockeycomplex aan gelegd moet worden op de hoe1' "on de Koningsweg en de Dorresteinweg. Het zal een vierkant complex wordsn waar in tweemaal drie velden naast èlkaar komen, met een uitbreidingsmogelijk heid tot maximaal acht velden. De be zwaren „bij voorbaat" van de Provin ciale Planologische Dienst werden niet onderkend. „Laat de heren uit Utrecht maar eens komen kijken", vond de heer De Wilde (PvdA). „Nodig ze beleefd uit, want het komt mij voor, dat ze de situatie n;et kennen". Enige verwarring ontstond toen er plots sprake was van een derde mogelijkheid. Wethouder Plomp bracht dat naar voren en het ging om een situering van de hockeyvelden verder naar achteren langs de Dorresteinweg. Het voorterrein zou dan een industrie-bestemming krij- gen. De heer J. van Poppelen (CDA) verzette zich daar tegen. Hij meende dat dan eerst onderhandeld moest worden met vorige eigenaar van de grond, die de per celen immers verkocht had, juist omdat er geen industrie maar sportvelden zou den worden aangelegd. Het plan werd dan ook vrij snel als onbruikbaar af gevoerd en de commissieleden spraken daarna hun voorkeur uit voor het zgn. vierkante model. Volgens het college van burgemeester en wethouders schiet de gemeente Soest bij decontrole op de naleving van de Hinderwet niet tekort. Een organisatie opbouwen en laten opereren, waardoor zaken als grondwaterverontreining niet meer voorkomen, is volgens B. en. W. ondoenlijk. Het college antwoord dit naar aanleiding van vragen uit de WD-raadsfractie. Gesteld wordt dat een vergelijking gemaakt kan worden met andere moge lijke overtredingen. Immers hoewel er politie bestaat, blijven er overtredingen. Het inschakelen van een gespecialiseerd bedrijf voor hinderwetzaken, zoals door de VVD-fractie gevraagd, heeft naar de mening van het college zin, wanneer het om ingewikkelde problemen, als bij voorbeeld van chemisch-technologische aard, gaat. Overigens worden in Soest allang specia listen ingeschakeld bij het opstellen van vergunningsvoorwaarden. Staat men echter op opvoering van de controle op de naleving, dan betekent dat naar de^mening van het college aantrekken van ambtelijke man kracht. Deze zal dan, uitgerust met de vereiste bevoegd heden, adequater en goedkoper kunnen optreden dan dit door een gespeciali seerd bedrijf kan geschieden. Volgende week donderdag, 10 februari, aanvang 20 uur, wordt in het Dorpshuis een openbare vergadering gehouden van de Soesterbergse Wijkraad. De agenda vermeldt de behandeling van acht inge komen brieven en een voorstel de wijk Egghermonde het predicaat „woonerf" te geven. Zeven van de binnengekomen brieven zijn van burgemeester en wethouder af komstig. Voorgesteld wordt de inhoud „voor kennisgeving aan te nemen". De achtste brief is van de WD-wijkraads- fractie en gaat over het terugdringen van de recreatie op de Leusderheide. Kosten gemeentelijke plannen Het financiële hoofdstuk van het ontwikkelingsplan is in concept „geschreven". Daaruit blijkt dat het nieuwe gemeentehuis, inclusief inrichting, 13 miljoen gulden gaat kosten; het politiebureau 6% miljoen en het gedeelte van de Centrumweg, tussen Eigendomweg en Birkstraat, inclusief de ongelijkvloerse kruisingen met de spoorlijn en de Kerkstraat, ruim 11% miljoen. De opzet van het concept is in eerste instantie een „globale indruk" te geven van de kosten, die voortvloeien uit de vaststelling van het raamstruktuurplan. Vast staat wel dat alle beschikbare reserves zullen moeten worden aangesproken om tenminste een deel van de voorgenomen voorzieningen te realiseren. Het tekort aan dekkingsmiddelen, voor alleen nog maar de kapitaalslasten, bedraagt ruim 2 miljoen en daarbij moet wel bedacht worden, dat de ontwikkeling van de budgetaire ruimte slechts voor de komende vijf jaren is berekend. In het concept van het financiële „hoofd stuk" wordt over het tekort gezegd, dat dit kan worden teruggebracht door: a. het schrappen of uitstellen van investe ringen; b. het verhogen van de belastin gen en c. de beschikbaar komende mid delen voor een groter deel dan 19 aan te wenden voor dekking van de kapi taalslasten. In het „hoofdstuk" staat als relevante ontvangst volgens de begroting voor J.977 een bedrag van ruim 25 miljoen opgevoerd. Dat zijn opbrengsten van leges, marktgelden, reinigingsrechten, straatbelasting enz. èn de uitkering uit het gemeentefonds. Deze uitkering be draagt bijna 19 miljoen. De 25 miljoen „leveren" voor de kapitaalslasten een bedrag van circa 4% miljoen op. En daar staan voor de komende jaren tegenover een investeringsbedrag van totaal bijna 41% miljoen. Na aftrek van bijdragen van derden resteert nog 29 miljoen. Het nieuwe gemeentehuis gaat 13 mil joen kosten; 10 miljoen bouwkosten, 2 miljoen voor de 8.000 m2 grond 250,- en 1 miljoen voor de inrichting. Voor het politiebureau is inclusief de inrichting 6% miljoen nodig, maar van dat bedrag wordt (maximaal) 4.9 mil joen terug ontvangen van het rijk, zodat voor Soest resteert een bedrag van 1.850.000 gulden. De aanlegkosten van de Centrumweg, voorwat betreft het gedeelte van Eigen domweg tot Nieuweweg, zijn 1.672.000 gulden (2 rijbanen ongeveer 800 meter lang a 2090,-). Het gedeelte van Nieu weweg tot Birkstraat (1 rijbaan) kost 2.640.000,- en daar komt dan bij een bedrag van 2.400.000,- voor de ongelijk vloerse kruisingen. De grondkosten zijn totaal 4.800.000,-. Aan subsidie wordt terug verwacht een bedrag van ruim 7 miljoen gulden. Andere verkeersplannen zijn becijferd op totaal 2.335.000 gulden. Dat is 20.000 gulden voor verbetering van de land schappelijke overgangsgebieden langs de Lange Brinkweg; 620.000 gulden voor maatregelen ter wering van doorgaand verkeer in Julianalaan, Beetzlaan en Nieuwstraat; 50.000 gulden voor de aan leg van twee beveiligde oversteekplaat sen op de Van Weedestraat; 150.000 gulden voor de aanleg van routes voor langzaam verkeer over de Soester Eng- weg, de Molenweg, Kolonieweg en Verl. Talmalaan.220.000 gulden voor de her ziening van de aansluiting van de Ko ningsweg op de Beckeringhstraat en 1.275.000 gulden voor de aanleg van zes beveiligde oversteekplaatsen op Ko ningsweg en Centrumweg. Bij het tegengaan van doorgaand ver keer door 't Hart denkt men aan recon structie van de Beetzlaan en de Waldeck Pyrmontlaan; het aanbrengen van ver keerslichten op het Nieuwerhoekplein en het afsluiten van straatgedeelten. Op het onbebouwd gelaten gebied Kort- End (omgeving Ferd. Huycklaan, Van Lenneplaan) denkt men sportvelden aan te leggen (honkbalvelden?), en om de gemeente aan meer inkomsten te helpen overweegt men (toch) bungalowbouw in Kerckenlandt. In het „hoofdstuk" staat daarover: „Bij het zoeken naar meerdere inkomsten om de geplande investeringen te realiseren, zou overwogen kunnen worden, of er in dit gebied toch niet een aantal bunga lows gebouwd kan worden. Elke bunga low zou minstens 100.000 aan grondkos ten kunnen opbrengen". Uiteraard is in dit financiële hoofdstuk ook veel aandacht besteed aan de (finan ciële) gevolgen van het niet in exploita tie brengen van in gemeentelijk bezit zijnde gronden. Indertijd werd, in ver- band met een verwachte snelle groei van Soest, een actieve grondaankooppolitiek gevoerd. De rente over het daarin geïn vesteerde kapitaal werd op de boek waarde bijgeschreven en wanneer deze gronden nu niet in exploitatie worden gebracht, zal in ieder geval de rentebij. schrijving moeten worden gestaakt. De rente komt dan ten laste van de algeme ne dienst, waardoor een extra beslag op de financiële middelen wordt gelegd. Onder deze „aankopen" valt ondermeer het gebied tussen Molenstraat, spoorlijn, Parklaan en Nieuweweg en de gronden voor de aanleg v. d. weg over de Eng. Het is niet uitgesloten dat een gedeelte van de eigendommen, zoals bijvoorbeeld de huizen aan de Wilhelminalaan, ver kocht kunnen worden.

Soester Courant | 1977 | | pagina 11