Telexcentrum Nederland sinds enkele weken in Soest fm perlchof 50 jaar geleden in Soest %w w I boekhandel 'Sm v* x Onderwijs in Soest en Soesterberg op weg naar integratie Overheidsvoorzieningen voor de wijk Overhees j quartz horloges rQné Fascinerende vestiging met ongekende mogelijkheden Afscheidsreceptie heer J. A. Luijf r.E=» I AUTOBEDRIJF Voetgangster vrij ernstig gewond SECRETARESSE CATHERINE COOKSON «li tf iFunklies j INDUS Ct A. v. d. Weerd itfè£ wéK-i mh 4 Februari 1927 Geslaagde Leerlingenuitvoering Regionale Muziekschool de tapijtkeizer Jaarvergadering „De Soester Ondernemer" Socster Courant van donderdag 3 februari 1977 Soest is sinds enkele weken een bedrijvigheid" rijker geworden. Het is gevestigd aan de Dorresteinweg, waar het inwoning kreeg bij de Rubberindustrie Soestdijk. Werd voorlopig begonnen op de eerste etage van het kantoorgebouw van de rubberindustrie, het ziet er naar uit dat binnen afzienbare tijd het hele kantoorgebouw nodig zal zijn. De klantenkring van deze nieuwe vestiging groeit dermate hard, in ruim een jaar tijd van 0 tot nu al 1000, dat deze veronderstelling niet uit de lucht gegrepen is. Het gaat om het „Telexcentrum Nederland" van de heren B. M. en G. J. A. M. Bouvy, dat in verband met de geweldige groei vanuit Huizen naar Soest werd overgeplaatst. Het is een voorlopig unieke instelling in Nederland, dat voorziet in een behoefte, die veel groter was, dan de heren Bouvy veronderstelden. den een abonnementsgeld van 10 gulden per maand en service-kosten van 7 gulden per minuut. Het duidelijke financiële voordeel heeft nu al duizend ondernemers doen beslui ten zich te „abonneren" op Telexcen trum Nederland. Volgens de heren Bou vy wordt dit aantal van het jaar zeker verdubbeld. Het gat is veel groter dan zij dachten. In het kantoor aan de Dorre steinweg staat een batterij van 14 tele foontoestellen. Alle binnenkomende ge sprekken worden op de band opgeno men, waarbij de abonné bij zijn bericht zijn klantennummer en zijn telexnum mer opgeeft. Het bericht wordt overge zet op eens ponsband en daarna per telex verzonden. Over de gehele wereld; Eu ropa; Amerika; Japan; Hongkong om er zo maar eens enkele te noemen. Er staan momenteel vijf telex-toestellen opgesteld, waarvan één voor binnenko mende berichten. De ontvangst van zo'n binnenkomend bericht wordt direct tele fonisch meegedeeld aan de Nederlandse abonné, met opgave in het kort, van de inhoud. Dezelfde dag wordt de ontvangst Telexcentrum Nederland in vol bedrijf. De broers Bouvy, respectievelijk 41- en 29 jaar oud, hadden niets met telex van doen; de oudste werkte in Amerika, de jongste in Frankrijk. In Amerika maak te Boudewijn Bouvy kennis met telex centra en hij nam het idee mee naar Nederland. Het verbazingwekkende daarbij is, dat niemand voor hem dat deed. Reclamebureau's, die aan marke ting doen, en die nu tot hun klantenkring behoren, hebben het daar moeilijk mee. Zij hebben dit „gat" in Nederland niet ontdekt en dat nemen zij zichzelf kwa lijk. De telex is in Nederland geheel in handen van de PTT. Per maand betaalt een aangeslotene op het telexnet, 250 gulden abonnementsgeld en verder voor het gebruik van de apparatuur voor berichten bestemd voor Nederland, 10 cent per minuut en voor Europa 70 cent „Samenwerking is de eerste voorwaarde om kontakten tot stand te brengen tussen schooltypen, die in de meeste gevallen maar weinig onderlinge relaties kenden. Samenwerking kan ook leiden tot het naar elkaar toe groeien, tot een beter wederzijds begrip en tot het onderlinge uitwisselen van standpunten en ervaringen" Vanuit deze gedachten, genomen als inleiding op het eigen studieboekje „Integra tie", organiseert het bestuur van het Hoofdenconvent Soest-Soesterberg in nauwe samenwerking met de landelijke pedagogische centra op donderdag 24 maart [9.00-16.30 uur] in „De Open Hof" een oriëntatie-, tevens ontmoetingsdag in het kader van de veel gehoorde kreet „integratie", voor alle onderwijsgevenden uit het kleuter- en lager onderwijs in de gemeente Soest. Tijdens de algemene vergadering van het Soester hoofdenconvent voor de hoofdleidsters en hoofden van scholen in de grote zaal van de Brandweerkazerne, hebben alle aanwezigen de speciale bro chure „Integratie" - een uitgave van het hoofdenconvent - als huiswerk voor elk Soester(bergs) onderwijsteam ontvan gen. In deze brochure heeft het bestuur, naast een opgave van literatuur over Integratie en een tiental suggesties wat materiaal .verzameld ter bestudering in eigen kring, zodat vruchtbare discussies kunnen volgen op de „onderwijsdag" in maart. Het programma van deze studiedag omvat in het kort: inleiding op de discussiepunten - groepsgesprekken in willekeurige groepen - plenaire zitting - lunchpauze - praktische discussie zoveel mogelijk in groepen van bij elkaar horende teams van kleuter -en lagere scholen, plenaire zitting. Deze dag zal geleid worden dodr mede werkers van drie landelijke pedagogi sche centra: Gerard van den Hoven (Algemeen Pedagogisch Studiecen trum), Henk Bontekoe (Christelijk Pe dagogisch Studiecentrum), Piet Herme- ling en Cas Verbeek (Katholiek Peda gogisch Centrum). Aan de hand van een na 15 februari (de sluitingsdatum van inschrijving) ver schijnende „dienstregeling" zullen deze vier medewerkers de onderwijsdag on getwijfeld in goede pedagogische banen weten te leiden. De organisatie van deze eerste Soester „onderwijsdag" is mogelijk geworden, dankzij de goedkeuring van de inspecties van kleuter- en lager onderwijs, van het gemeentebestuur en de schoolbesturen van het bijzonder onderwijs; voorts de medewerking van de landelijke pedago gische centra en de financiële bijdrage van de gemeente Soest, waarmee het bestuur van het hoofdenconvent bijzon der is ingenomen. Kleuters en leerlingen van de scholen waarvan leidsters of leerkrachten aan deze onderwijsdag deelnemen, krijgen donderdag 24 maart een extra vrije dag! In verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd zal de heer J. A. Luijf met ingang van 1 maart a.s. zijn werkzaamheden als ambtenaar van de hulpsecretarie in Soesterberg en als secretaris van dewijkraad Soesterberg beëindigen. Ter gelegenheid hiervan wordt op vrij dag 11 februari a.s. van 17 tot 18.30 uur in het Dorpshuis te Soesterberg een afscheidsreceptie gehouden. Jammer, maar u M had zo 'n fijn feest kunnen hebben Nu zijn we bij een ander'. Granny's Mobiele Discotheek f?;i LnscuineeK -: tel.:02155- 12938 M UW FIAT AGENT LAANSTRAAT 82 SOEST TELEFOON 02155-15063 Op de Ossendamweg werd de 68-jarige mevrouw H. M.-B. door de 69-jarige wielrijdster mevrouw A. R. omvergere den. Mevrouw M. hield aan de aanrij ding een heupfractuur, een gebroken pols en een wond aan het oog over. Zij werd met een ambulanceauto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Het ongeluk gebeurde doordat de wielrijd ster bij het oversteken de voetgangster geen vrije doorgang verleende. Tijdens de contactavond begin november vorig jaar met de bewoners van de wijk Overhees heeft het college toegezegd een te zullen beki jken. N.a.v. een opmerking om een tegelpad in de groenstrook voor de woningen Minstreelpad 40 t.m. 46 aan te leggen heeft het college nu besloten dit niet over te nemen. De desbetreffende groen strook - dezelfde situatie vindt men overigens ook elders in de wijk - ligt er speciaal om het rechtstreekse uitzicht vanuit de woningen op de auto's te ontne men, en ook om te voorkomen dat 's avond de lampen van de auto's in de woonkamers schijnen. Wel is het nog zo dat de heesterbeplanting nog niet vol- Een full-time en een eigen telexnummer voor nog geen f 500,- per jaar dat noemen wij „een centenkwestie" Inlichtingen Telexcentrum Nederland Telefoon 02155-21124 onderwerpen cq. suggesties nader wassen is. In verband met de bezorgdheid over de bij het scholencomplex in Overhees lig gende vijver kan worden medegedeeld dat aan de zijde van de scholen een brede zóne langs de vijver zal worden beplant met heesters. Teneinde de kin deren uit deze beplanting en bij de vijver vandaan te houden zal'eveneens een een voudig hekwerk worden geplaatst. Om het hoogteverschil van ruim een halve meter in de verbinding tussen het achterpad van de woningen Luytenaar- pad 33-47 en het pleintje langs het Scal- meyerpad te overwinnen zal een bielzen trapje worden aangelegd. Op die manier hoopt men het fietsen op dit verbindings pad tegen te gaan. Ook om het fietsen door de jeugd op het pad naast de woning Den Blieklaan 84 tegen te gaan is besloten twee buitel- rekjes aan te brengen, zoals elders in Overhees ook reeds toegepast is. Tenslotte was door de bewoners nog ge vraagd of er in 2e fase van Overhees een speelmogelijkheid voor de jeugd kon worden aangelegd evenals in de wijk Klaarwater was gebeurd. Voor een „centraal parkje" zal er in Overhees echter geen ruimte zijn. In Klaarwater kon geprofiteerd worden van een be staande oude boomgaard. Echter tussen deze nieuwe fase en de volgende fase 4 is een groenmodel met vijvers gepro jecteerd, welke als centraal-parkje dienst kan gaan doen. Geniet van de levensechte, warmbloedige romans van de koningin van de Engelse vertelsters: DE BOEKERIJ Haal een folder bij uw bock\ erkopcr Het geslacht Mallen Deel 1 De getekenden22.90 Deel 2 Barbaraf 21.90 Deel 3 Het erfdeelf 22.90 Vanessaf 24.90 Sara22.90 Geluk is als een zijden draadf 23.90 Als koppige wijnf 23.90 Zuiver als de lelief 23.90 Als veren in het vuurf 23.90 Vlucht naar de keuvels. ...f 23.90 De glazen maagdf 24.90 Katie Mulhollandf 24.90 Telefoon 12419 per minuut. Deze vrij aanzienlijke kos ten, schrikken de wat kleinere bedrijven af. En dat is dan het „gat", dat de gebroeders Bouvy met hun telexcentrum opgevuld hebben. Met toestemming van de PTT, nodig omdat de PTT-voorschriften gebruik van de telex-apparatuur door derden verbiedt, hebben zij een centrum opge bouwd, waarvan anderen gebruik ma ken kunnen. De organisatie-opbouw is dan ongeveer gelijk aan die van de PTT, zij het dat de kosten aanzienlijk lager liggen. Het abonnementsgeld bij het telexcentrum is 480 gulden per jaar. Daarbovenop komt het PTT verzen dingstarief plus 3,50 servicekosten (per minuut). Per minuut kunnen 413 „aan slagen" worden verzonden. Uitgewerkt wordt op het moment nog een zgn. „B-tarief" wat vermoedelijk gaat wor- met volledige inhoud, schriftelijk beves tigd. De ponsbanden worden éénmaal per week vernietigd; de cassettes iedere 24 uur schoongemaakt. Voor binnenkomende berichten betaalt de abonné 2,50 (per bericht) ongeacht de lengte van het bericht en inclusief „doorbellen" en verzending. Duidelijk zal zijn, dat Telexcentrum Nederland een bepaalde vetrouwenspo- sitie inneemt. Men spreekt daarom wel eens van „secretaresse op afstand"; strikte geheimhouding is verzekerd. Aan het personeel worden ook wat dat betreft eisen gesteld. Personeel heeft men ove rigens tekort. Kennis van de moderne talen is vereist, en verder de nodige accuratesse voor het uitwerken van de cassettes, 't Is wel een boeiende baan met veel variatie, zoals het „centrum" bijzonder fascineert. De PTT is met het bestaan van het „centrum" bijzonder ingenomen. Aan vankelijk dacht men daar aan een „een- dags-vlieg", maar nu bekijkt men dat anders. Het gebeurt meer dan eens dat de PTT een aanvrager doorstuurt naar de gebroeders Bouvy, als naar de me ning van de PTT de aanvrager de telex maar weinig gaat gebruiken. In zo'n geval is het gevolg dan meestal dat het abonnement bij de PTT opgezegd wordt en men daar met een tweedehands toestel blijft zitten. Plannen voor de toekomst zijn er vol doende, hoewel er eigenlijk voorlopig geen plannen gemaakt behoeven te wor den. Van het een komt vanzelf het ander. Er moet meer personeel komen en dan kan de service toenemen. Nu is het al zo, dat het centrum 's avonds na acht uur en gedurende het weekend telefonisch afgecheckt wordt of er berich ten zijn binnengekomen. De service op dat terrein is voor uitbreiding vatbaar. Zo kunnen bijvoorbeeld grote bedrijven met eigen telex, gedurende het weekend op het centrum aangesloten worden. De mogelijkheden dan zijn weer legio. Soest is op het industrieterrein een bijzonder „schone" vestiging rijker ge worden en wat ook aardig is, Soest is plots in Nederland voor veel bedrijven een middelpunt geworden. Want de klan ten van de heren Bouvy zitten van Groningen tot Zeeland en van Dokkum tot Maastricht. mogelijkheid seconden lol correctie daium van minuten en maand seconden IHORLOGER-OPTIEK I JUWELIER J ISoesterbergsestraat 26 Soest - Telefoon 12982 I Het gemeentehuis van Soest in de jaren twintig, zonder bordes nog en met uiterst rechts de ingang van het politiebureau, dat toen ondergebracht was in het zelfde pand. Het bordes werd in de dertiger jaren aan gebracht; het was in feite het naar buiten halen van de trap, die direct achter de deur begon. In 1965 kreeg het bordes het huidige aanzien. DE BEDREIGDE SCHOONHEID VAN SOEST; Het was de Heer Rinke Tolman, die in de N.R.C. van 31 December 1926 een feuilleton schreef over de schoonheid van Soest en aan het eind toen mede deelde, dat er nu plannen waren van het gemeente bestuur, die schoonheid te verwoesten, door er ar beiders woningen te bouwen. En voornamelijk de mooie stuifduinen zouden het daarbij moeten ontgel den. Eenige dagen daarna verscheen in het tijd schrift „Buiten" eveneens een artikel van Rinke Tolman over hetzelfde onderwerp met heel mooie foto's. Nadien was het een tijd rustig tot de vorige week, als bij afspraak, in drie achtereenvolgende nummers van het Utrechtsch Dagblad, drie ver schillende heeren over dat onderwerp hun meening mededeelden. De heer Prof. W. C. de Graaff is waardig gebleven in z'n schrijven en heeft zakelijk zijn meening gezegd, en al zijn we het niet in alle deelen met hem eens, verschillende opmerkingen kunnen we van harte onderschrijven. En nu spijt het ons, dat we zulks van de Heeren A. S. en Isings niet kunnen zeggen. Zoo schrijft A. S.: „Als men uitbreiden wil en er werkelijk woning nood bestaat. - wat in het geval Soest sterk valt te betwijfelen - laat men dan de huizen wat hooger ma ken en de natuur sparen. En voor werkloozen is in Frankrijk, dat meer en meer ontvolkt raakt, meer en beter werkgelegenheid dan op onze woeste gron den". Nu kan ik niet gelooven. dat dit de wetenschappe lijke manier is om dit probleem op te lossen: „De huizen wat hooger en de werkloozen naar Frank rijk,. twee vliegen in een klap. Als je die menschen naar Frankrijk stuurt, ben je ze hier kwijt en je houdt je woeste grond woest; de woningnood is over enz. Een minder wetenschappelijk mensch als A. S. zou allicht zeggen: „Als Frankrijk toch meer en meer ontvolkt raakt, komt daar ook steeds meer woeste grond. Laten die idealisten als de heer A. S. dan zelf naar Frankrijk gaan. Wat de Heer Isings zegt. als inwoner van Soest, moet wel den Indruk vestigen, dat het gemeentebe stuur lust heeft in vandalisme, en de technische ambtenaren sukkels zijn. Natuurlijk mag wel de Heer Isings een villa op den Eng bouwen, maar een ander moet zulks belet worden. Wat de molen „de Windhond" betreft, heeft het gemeentebestuur vele pogingen aangewend, dien te behouden, welke po gingen echter niet zijn geslaagd. De Molenstraat buurt is aangelegd voor er een „technische dienst" in Soest was. Wat de Eng betreft, sprak een kunst schilder er z'n verontwaardiging over uit. dat de ge meente de Eng niet aankocht. Och ja, dat was ook maar een bedragje van plm. 2 miljoen. „Zomers Buiten", en die fabriek aan Soestduinen werden gebouwd in den tijd, toen Soest een schoon heidscommissie had, waarin ook zitting had - de Heer Isings. Nu nog een enkel woord over het thans aanhangige uitbreidingsplan: door mannen van naam en gezag is er telkens weer gewezen op de noodzakelijkheid om woest en braakliggende gron den te ontginnen, omdat over plm. dertig jaren de bevolking van Nederland 3,5 miljoen menschen meer zal'bedragen dan thans. Daarvoor moet dan brood en werk zijn. Hoeveel schoon is er nu gereser veerd in Soest? 300 H. A. Voeg daarbij de reeds be staande wandelbosschen enz. van plm. 100 H. A., dan is dat totaal 400 H. A, Hebben de Heeren eenlg idee, welk een offer dit voor de gemeente Soest be- teekent? Neen natuurlijk niet, want schilders en idealisten zijn slechte economen. We kunnen veilig aannemen, dat die grond als bouwgrond later 1,50 f 2.- per M2 zou opbrengen; een offer dus van plm. f8.000.000.-. Wij komen tot de conclusie, dat het gemeentebe stuur waakzaak is geweest, en de techn. dienst op zeer gelukkige wijze de verschillende moeilijkhe den. die ook in de naaste toekomst zijn te voorzien, heeft weten op te lossen. BRAND: Donderdagnacht brak er een brand uit in het dubbel woonhuis, bewoond door de gezinnen Beijer en Visch aan de Schoutenkampweg alhier. Het woonhuis van B., waar de brand ontstond, brandde geheel uit. Hoewel de Vrijwillige Brand weer vrij spoedig ter plaatse was, duurde het toch geruime tijd, alvorens water gegeven werd. Het was dan ook aan de stilheid der wind te danken, dat het gedeelte van V. behouden bleef. Huis en inboedel zijn verzekerd. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. NIEUWE ZAKENIn den Soester Winkelstand is in de laatste dagen zeer zeker een groote beweging ten goede te bespeuren. Het moderne pand van den heer Mets, hetwelk als hoekstuk van de te verwachten aaneengesloten bebouwing het thans reeds goed doet. dezer dagen heropend. Het geheel is voor treffelijk ingericht, ook met betrekking tot het stof vrij opslaan der niet-verpakte artikelen. Zeer veel bloemen gaven luister aan den openingsplechtig heid. De verplaatsing van de zaak van den heer Olijve in het tegenover gelegen pand „De Autokluis" is even eens van beteekenis. Hoewel meerdere ruimte voor deze zaak met de vele artikelen gewenscht zou zijn geweest, valt het direct op, dat bij practisch werken een goed geheel kan worden verkregen. De verplaatsing en groote verandering der zaak van den heer Middelman is eveneens van groote betee kenis. De eigenaar wist zijn zaak in een groot- steedsch magazijn om te tooveren, terwijl een groote sorteering Heeren Mode-artikelen ter vervol making werd toegevoegd. De inrichting der zaak is voortreffelijk en geriefelijk, hetgeen het „winke len" zeer zeker nog zal bevorderen. Ook de komst van het Gasbëdrijf heeft de aandacht en het is begrijpelijk, dat ook op dit terrein zaken verschijnen. Hedenmiddag heeft in de Torenstraat de opening plaats van het goed ingerichte magazijn „De Toren" met een groote sorteering Gas-, Elec- trische- en Sanitaire artikelen, welke op dit punt ook zeer zeker tot haar recht zal komen. UIT DE ADVERTENTIEN BELANGRIJKE LEZING over Broeden met de Machine door den Heer Lieshout, met demonstratie door den Heer Bremmers uit Utrecht, op Maandag 7 Febr. a.s., 7.15 uur, in de „Gouden Ploeg" voor de Pluimvee-vereeniging „Soest en Omstreken". LEZING MET LICHTBEELDEN: op Dinsdag 15 Februari, 's avonds 8 uur in 't Gebouw „Religie en Kunst". Spreker de Heer A. F. J. Portielje van Amsterdam. Onderwerp: Vogelleven in onze weiden en veenplassen. Leden van het Departement Soest der Mij. tot nut van 't al gemeen - toegang vrij. Niet-leden 50 ct. Koud hè maarrr het wordt heus wel warmer er komen al voorjaarskleren binnen TIP VAM DE WEEK T-SHIRTS MILITARY-LOOK JEANS MET SMALLE PIJP Leerlingen van de Regionale Muziek school Amersfoort in Soest hebben don derdag 27 januari een openbare uitvoe ring gegeven in „De Open Hof" in Soest. Het was een manifestatie die vooral door het afwisselende programma een goed inzicht gaf in de mogelijkheden die de muziekschool biedt, zowel voor solo als voor samenspel. In de tweede plaats was de uitvoering een goede gelegenheid voor de leerlingen om ervaring op te doen in het musiceren „voor een zaal". Een ensemble onder leiding van gitaar- leraar Joh. de Boer opende de avond met enkele oude dansen. De groep bestond uit drie gitaren, blokfluiten, viool en dwarsfluit. Hier traden twee pianoleer lingen aan van de heer J. Koning, t.w. Mick de Vos, die een menuet en trio van Beethoven speelde, en Bob Hasenaar, met een sonatedeel van dezelfde compo nist. Vervolgens klonk een oud Frans Volksliedje in een vertolking door Renée van Velzen, derdejaars celloleerlinge van mevrouw H.I.C. van Baaren-van Rossem, en Hendrik-Jan Bosma, piano leerling van de heer G. J. van Leeuwen. De piano was tijdens de uitvoering nog al sterk vertegenwoordigd. Ingrid Prijs, leerlinge van mej. A. Kappers, speelde enkele Russisch getinte werkjes. Vier leerlingen van de heer v. Leeuwen lieten verder vóór de pauze horen waartoe men in staat is na een aantal jaren gedegen studie: Mark Korsloot in een prelude van Heller, Cornel Walraven met een blues-achtig werk van Agay, Eric Boor met een sonatedeel van Haydn en Hendrik-Jan Bosma met twee stukken van Khatsjatoerian. Gitaarleerlinge Monique van Leeuwen was daarvoor nog te horen in een Passepied en een wals van Fernando Sor. Na de pauze presenteerden zich twee oudere ensemble-leerlingen van de heer H. C. Janssen, t.w. Hanny Snel, altblok fluit, en Nel Doornveld, clavecimbel. Ze speelden werken van Pepusch en Handel. Een laatste strijkersaandeel leverden Annelies van Oers en Judith Stalpers, beide derdejaarscelloleer- lingen van mevrouw Van Baaren, met een duo van Reinagle. De rij werd gesloten door de blaasin strumenten. Een Nederlands volksliedje werd geblazen door Adri Verlaan en Fred van der Molen, trompet-leerlingen van de heer H. Post. „Herfstlied" van Mendelssohn werd uitgevoerd op de hoorn door de tweeling Hans en Chris Uit den Boogaard, begeleid door Eric Boor aan de piano. Tot Slot speelde een klarinetkwartet o.l.v. de heer H. Wilder- dijk de Krieger-suite van Den Arend. De uitvoerènden waren: Eveline v.d. Lugt, Cora Uit den Boogaard, Benjamin Bijl en Monique Lotze. De uitvoering in „De Open Hof" werd druk bezocht door ouders van leerlingen en leerlingen zelf. Muziekschool directeur A. Herckenrath sprak een openings- en slotwoord. wasiel steitner Lange Brinkweg t.o. gasfabriek Soest Tel. 02155-19600 Geopend: vrijdag(avond) en zaterdags. Hoogpolig 145.- Hoogpolig 69,- Nylontapijt 39,- 59 ct 98 et Maandag 7 februari a.s., aanvang 20uur, wordt in Hotel v.d. Brink aan de Soester- bergsestraat de jaarvergadering gehou den van de vereniging „De Soester Ondernemer". Naast het jaarverslag van de sekretaris en het financieel ver slag van de penningmeester, vermeldt de agenda een bestuursverkiezing. Af tredend en niet herkiesbaar is de heer J. C. Brouwer. Het aftredende bestuurs lid de heer W. van Hees, stelt zich wel herkiesbaar.

Soester Courant | 1977 | | pagina 3