tf SPORT - SPORT GRATIS A.s. zaterdag weer wilgen knotten Meningen van Lezers van oosten fotografie Raadslid De Wilde „Situatie Ludgerusschool meer dan droevig' Kamerleden Joekes (VVD) en Dolman PvdA) in Soest over VAD Oud-rector E. Stolwijk overleden Goud voor Pauline Groen bij Open Oostelijke Indoor Atletiekkampioenschappen Jongens junioren Red Stars aan kop in landelijke afdeling Shot 1 opnieuw naar duidelijke 8-2 overwinning Slangenbosje Hondje weg? Hondje terug! Bosfietspaden in kleur Motorrijder onderuit Kamerconcert bij Artishock Bij elk ter ontwikkeling aangeboden KODAK kleurenfilm KODAK-KIEKKALENDER Auto geslipt; twee gewonden Plaatwerkerij Bosboom geopend 40 viermeter-lange palen weggehaald Sportprogramma zaterdag 5 februari Zondag 6 februari Volleybal: Eerste Olympiateams zaterdag in de Bunt in strijd voor broodnodige punten Basketbal: Verdiende winst voor heren 1 Tafeltennis I Soestor Courant van donderdag 3 februari 1977 jgelegd per fles Omdat ik ervan overtuigd ben, dat velen het met mij eens zijn, wil ik even wat neerkrabbelen over die uitermate bela chelijke ..verzetactie" van mej. Burger man en de heer Consenheim en hun 133 overige kameraden. Als je rekent dat er van de honderden bejaarden uit Braamhage er maar 29 zijn die tegen de bouw zijn van de 18 bungalows rondom het Slangenbosje, dan zult u wel begrijpen dat het bezwaar, dat er dan 18 auto's meer komen, en dus erg gevaarlijk voor de bejaarden zouden zijn, gewoon onzin is. Maar waarom doen die andere bewoners van de Ir. Menkolaan en de Insp. Schreu- derlaan hun eigen tweede autootje niet weg als ze zo bezorgd zijn over het welzijn van de bejaarden? Laten zij dan zelf eerst het goede voorbeeld geven. Er zou zogenaamd sprake zijn van continue druk door de aktiviteiten in en om de huizen, en daarbij gedoeld op geluid, verlichting 's avonds, afval en bemesting van de tuinen. Maar de bungalows komen ver genoeg van elkaar èn van de huizen aan de overkant te liggen, zodat men van ge luidsoverlast niet het minste last heeft. Ik denk eerder dat de eengezinswonin gen van de Ir. Menkolaan onder elkaar meer last van al deze bovengenoemde lasten" zullen hebben. Daarbij komt nog dat men van de bungalows aan de Insp. Schreuderlaan totaal niets kan en zal merken. De „hinder" van verlichting 's avonds van de bungalows en de bemesting van de tuinen is vanzelfspre kend kolder. Voorts schreven de oproerkraaiers vori ge week ook dat het Slangenbosje zo'n geweldig park en natuurgebied is; voor de omwonenden en vooral voor de be jaarden. Ik kwam dikwijls in het parkje en in het bosje om te zien hoe „druk" het Slangenbosje werd bewandeld. Eén, hooguit twee personen kom je dan tegen, omdat ze hun hond moeten uitlaten. De béjaarden blijven weg; zij zijn wel wijzer om als een varken door die modderpaden te gaan baggeren. Want je zakt tot je enkels in de vieze blubber weg. Waarom gaan de omwonenden dan niet gezellig wat vaker door de blubberpaden baggeren, als ze zo trots zijn op hun „exclusieve natuurgebied"? En hoe weten meneer Consenheim en z'n trawanten dat die bungalows zo uiterma te duur zijn? Hebben ze soms de begro tingen van de 18 bungalows doorgelezen? Of is meneer Consenheim, een beetje jaloers? Foei! Er was ook nog bezwaar dat er nu heel misschien 18 gezinnen van buiten Soest zich nu ongehinderd in Soest zouden kunnen vestigen, doordat er nu 18 huizen worden verkocht van de toekomstige bungaloweigenaars. Maar waarom zou dat een bezwaar zijn? Er zijn juist erg veel mensen die in zo'n prachtige ge meente als Soest willen wonen. En dit biedt ze nu een prachtige kans. En de protesterenden zouden juist erg blij moeten zijn met de bouw van zulke mooie bungalows in hun omgeving, daar zij het aanzicht met name van de Ir. Menkolaan aanzienlijk zal verfraaien. Een vreemde zaak, dat Slangenbosje. Ch. A. (Naam bij redaktie bekend. VERMIST: 14-1. Reu Cocker x Retriever, licht bruin, middelgroot, 1 jr.; Van Hoff, Lageweg 121, Amersfoort, tel. 033-53126. 27-1. Kater, grijs/cypers, beige/witte buik, 10 mnd.Van Dam, De Akkeren 46, tel. 16218. 14-1. Kater, zwart, wit keelvlekje, oogbe schadiging i. d. vorm van een rosé half maantje, ongecastreerd, 7 jr.; Rijper, Puntenburgerlaan 64, Amersfoort, tel. 033-17856. GEVONDEN: 27-1. Reu bastaard Kees, bruin/wit, half- langharig, rood halsbandje, 3 mnd.; 25-1. Collie, lichtbruin/wit, 5 jr.; (bos Zeist) 26-1. Boerenfokkie, gladh., wit/zwart, 5 jr.; (Birkstraat) 24-1. Kat, zwart/wit; Alle vier bovenstaande dieren: Dieren tehuis. Klein Engendaalweg, tel. 13583. Kat, zwart, witte achterpootjes, witte voorvoetjes, witte streep om kop, witte bef, verschillend gekleurde ogen; was gewond; Van Goyenlaan 195, tel. 18032. Deze opgave wordt wekelijks opgemaakt door de post Soest van de (landelijke) Stichting Amivedi, die zich bezig houdt met opsporing van zoekgeraakte huis dieren d.m.v. registratie van vermiste en gevonden dieren. Dit in samenwerking met het Dierentehuis Soest, de gemeen tepolitie Soest en instanties voor dieren bescherming in de omliggende gemeen ten. A.s. zaterdag 5 februari wordt weer een aanvang gemaakt met het knotten van in Soest staande wilgen. Voor de vrijwilligers is het verzamelen geblazen 's morgens om 9 uur op de Ferd. Huycklaan, hoek Van Lenneplaan. Gereedschap is aanwezig, maar mankracht kan niet genoeg op komen dagen. Voorlopig wordt iedere zaterdag in februari met het knotten doorgegaan. Het is het tweede jaar dat de aktie „Bijltjesdag" georganiseerd wordt. Vo rig jaar ontdeed men een groot aantal wilgen van hun te welige pruik. Die stonden (en staan nog) aan de Stad houderslaan, de Grote Melmweg, A. P. Hilhorstweg, Hooiweg, Peter van den Breemerweg en Ferd. Huycklaan. In to taal kwam er 50 kubieke meter hout van af. Grotendeels werd dat verkocht, maar er is nog iets van over. Het is wel verre verleden tijd dat de bak ker zijn oven stookte met takkebossen en de boeren het zwaardere hout ge bruikten als brandstof voor de was- en kookfornuizen. Maar de „open haard" luidde een nieuw tijdperk in, waar dit hout uitermate geschikt voor is. Er zit geen hars in en dus spettert het niet. Nou is de verkoop niet het doel van deze bijltjesdag; het gaat om het behoud van de wilg. Gelukkig zijn steeds meer men sen zich bewust van het milieu en de landschappelijke waarden van hun om geving. Maar dat is natuurlijk niet vol doende; wie kan moet er ook iets voor willen doen. Die kans wordt u nu weer geboden;" iedere man, vrouw, jongen en meisje boven de 15 jaar is welkom. Voor even tuele verdere informatie kan men kontakt opnemen met de coördinator van de aktie, Chris Uiterwijk, Kerkpad NZ 49, tel. 11381. Uiterwijk kan ook in lichtingen geven over het restant wilgen hout dat nog te koop is. De fiets- en wandelpaden in onze ge- meentebossen zullen bij herstelwerk zaamheden voortaan in ..kleur" worden aangelegd. Burgemeester en wethou ders hebben dit besloten waarbij zij. wat de kleur betreft, de keus aan de direc teurvan gemeentewerken over laten. De kleur van de slijtlaag moet zijn aange past aan de kleur van het bos en mag in ieder geval niet zwart zijn. Als eerste komen hiervoor in aanmer king de wandel- en fietspaden door de Lange Duinen, het gebied globaal gele gen tussen de Soesterbergsestraat, Heideweg en de De Beautortlaan. Op de Nieuweweg nabij de Bosstraat schrok de 19-jarige motorrijder G. van O. van een plots voor hem overstekende bromfietser. Bij het remmen slipte hij, waardoor hij onderuit ging.'Aan de val hield hij schaafwonden over, die in het ziekenhuis Zonnegloren behandeld wer den. De motor was licht beschadigd; de bromfietser is onbekend gebleven. A.s. zondagmiddag. 6 februari, aanvang 14.00 uur. wordt in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat een kamercon cert gegeven door de violiste Coosje Wijzenbeek en de gitarist Hans Wesse- ling. Zij vormen sinds enkele jaren een duo en hun repertoire bestaat groten deels uit I9e-eeuwse muziek. Zondagmiddag zullen zij werken uitvoe ren van Chr. G. Schneider; Nicolo Paganini; Napoleon Coste; Filippo Gragnani: Josef Kuffner; Hector Volla- lobos; Pieter v. d. Staak en Jaques Ibert. Coosje Wijzenbeek studeerde viool aan het Amsterdams Muzieklyceum bij Davina van Wely. Zij speelt in diverse ensembles en is als free-lance violiste veel werkzaam bij radio-orkesten. Hans Wesseling studeerde gitaar aan het conservatorium te Zwolle bij Pieter v.d. Staak. reclame fotografie/technische fotografie/reportages/luchtfotografie leuke kalender samen te stellen met uw eigen kleurenfoto's (zolang de voorraad strekt) oude utrechtseweg 36 - soest - tel. 13109 In de financiële commissie heeft het PvdA-raadslid K. de Wilde zich onverbloemd uitgesproken vóór uitbreiden en opknappen van de R.K. St. Ludgerusschool. De heer De Wilde woont vlak bij de school en weet dus waar hij het over heeft. Hij bena drukte overigens wel, dat hij niet uit eigen belang sprak. De heer De Wilde noemde de staat van onderhoud van het gebouw zelf en van de omliggende terreinen „onvoorstel baar". Het algemeen belang is er vol gens hem mee gediend als de school er „esthetisch aanvaardbaarder" uit komt te zien. Hij vroeg zich zelfs af, of het niet beter was het gebouw af te breken en er een geheel nieuwe school voor in de plaats te zetten. Mocht de R.K. St. Willi- brordusschool ook gesloten worden, dan was de St. Ludgerusschool immers de Door de sneeuwval vorige week slipte op de Van Weerden Poelmanweg de auto mobilist E. J. A. (34) uit Soest. Hij kwam met zijn wagen in het bos van het landgoed De Paltz terecht. A. liep een gebroken sleutelbeen op en zijn passa gier de heer G. v. d. W. (40) brak zijn rechterarm en hield aan de botsing verder een hoofdwond en een hersen schudding over. Door een passerende autobestuurder werden zij naar het zie kenhuis Zonnegloren gebracht. De auto werd zwaar beschadigd. Op de Wiardi Beckmanstraat slipte de Turk A. C. (44) óók door de gladheid met zijn personenauto. De schade aan gepar keerde wagens, waar hij tegen aan botste, was aanzienlijk. Op elkaar ge schoven werden de auto's van de heren H. S. van D.A. J. S. en G. J. S.. De auto van C. kon worden afgeschreven. Binnenkort wordt het wetsontwerp ten aanzien van de Vermogensaanwas de ling In de Tweede Kamer behandeld. Voldoende aanleiding voor de Soester afdelingen van de WD en PvdA om anderen gelegenheid te geven zich te verdiepen in wat de VAD is en in uitwerking kan worden. Ook bij de diskussie over de VAD botsen twee tegenover elkaar gestelde maat schappijvisies die het karakter van PvdA en VVD bepalen. De VVD gaat uit van het individu en de individuele bezitsvorming, voortvloei end uit eigen arbeid. De werknemer heeft naar het oordeel van deze partij recht op een deel van de overwinst in zijn bedrijf. De PvdA daarentegen vindt dat de gemeenschap in haar geheel de vruchten moet plukken van de overwinst die In het bedrijfsleven wordt gemaakt. Deze over winst mag niet alleen ten goede komen aan de individuele werknemer in een toevallig winstgevend bedrijf. De kamerleden Joekes(VVD) en Dol man (PvdA) zullen als fraktiewoord- voerders inzake de VAD nog heel wat diskussiestof aan kunnen dragen. Zij doen dit op maandag 7 februari a.s. in „De Open Hof", aanvang 20.00 uur. En natuurlijk is iedereen dan van harte welkom! enige school die in de wijk Soest-Zuid zou open blijven. Dit omdat de openbare Margrietschool al gesloten is. Van nieuwbouw wilde hij afzien, als aangetoond kon worden dat voor de ge vraagde vijf ton het gebouw zo opge knapt kon worden, dat het nog twintig jaar meeging. Volgens het bouwplan ko men er twee leslokalen bij; een gemeen schapsruimte. nieuwe entree's. toiletten, kleedboxen, een keuken, een werkkast en een ruimte voor de centrale ver warmingsketel. In de garage Birkstraat 105, het pand van zijn vader, is Martin Bosboom (23) gestart met een plaatwerkerij. Een plaatwerkerij is een bedrijf waar schade-rijders terecht moeten om hun voertuig uitgedeukt te krijgen. Martin Bosboom is een vakman, die veel ervaring opdeed gedurende de jaren dat hij werkzaam was bij de plaatwerkerij en spuiterij Knoppers te Hilversum. Van het Jaagpad langs de Eem werden 40 viermeter-lange palen weggehaald, die daar door de provincie waren opge slagen in verband met beschoeiing- werkzaamheden van de rivieroever. De palen hebben een diameter van 15 centi meter. Naar de daders wordt uitgeke ken. Maandagmiddag werd in Heemstede op het kloosterkerkhof bij het Moederhuis van de zusters Augustinessen het stoffe lijk overschot begraven van de vorige week in het ziekenhuis Zonnegloren overleden oud-rector van Nieuw-Mariën- burg, mgr. Engelbertus-Stolwijk. Mgr. Stolwijk was ere kanunnik van het bisdom Haarlem en Geheim Kamerheer van Z. H. de Paus. Hij was 74 jaar. Aan de begrafenis te Heemstede gingen twee uitvaartplechtigheden vooraf; 's morgens om tien uur in Huize Nieuw-Ma- riënburg en *s middags in de kapel van het „Mariënheuvel" te Heemstede. In Soest droeg de em.-pastoor van de parochie Soest-Zuid, de weleerw. heer J. van Gendt de mis op. In zijn In Memo- riam belichtte pastoor Van Gendt vooral de grote eenvoud, hartelijkheid en diepe godsdienstzin van de overledene. Het zangkoor van de zusters Augustinessen van Nieuw Mariënburg verzorgde op uitstekende wijze de latijnse en neder- landse gezangen bij deze liturgie-vie ring. In Heemstede celebreerde de bisschop van Haarlem, mgr. Th. H. J. Zwartkruis de plechtige uitvaartliturgie, daarbij geassisteerd door rector C. H. M. Nolet van Huize Antoniushove te Bussum en de zeereerw. heerR. Middelhoff, rector van mariënheuvel te Heemstede. Rector Middelhoff sprak daarbij een kort In Memoriam. Voor de beide uitvaartdiensten bestond grote belangstelling van de zijde van de zusters Augustinessen, mede-priesters en bewoners van Nieuw-Mariënburg. De uitvaartdienst in Soest werd bijgewoond door het hoofdbestuur v. d. congregatie uit Heemstede. Mgr. Stolwijk werd op 3 m^prt 1902 te Haarlemmerliede gebo ren. In 1926 werd hij priester gewijd en vervolgens was hij kapelaan te War mond, te Middelburg, 's Gravenhage. In Den Haag kreeg hij de geestelijke lei ding over de doofstommen-vereniging Don Bosco, welke taak hij bleef vervul len tot 1960. Op 3 mei 1940 werd hij benoemd tot directeur en geestelijk leidsman van de congregatie der Zusters Augustinessen te Delft. Onder zijn directeurschap werd ondermeer het nieuwe moederhuis Ma riënheuvel te Heemstede gerealiseerd. In september 1964 vroeg hij zijn emeri taat aan en dat werd hem op de meest eervolle wijze verleend. Op 4 maart 1965 werd hij als ere-kanunnik opgenomen in het kapittel van het bisdom Haarlem. Op 10 december 1966 werd hij benoemd tot Geheim-Kamerheer van Z.H. de Paus. Op 29 mei vorig jaar vierde hij in Soest zijn gouden prlestei'feest. Atletiek Dat de atletiek ook als zaalsport hoe langer hoe meer in de publieke belangstelling komt, bewees het aantal toeschouwers en deelnemers tijdens de Oostelijke Indoor kampioenschappen te Zwolle op 29 en 30 januari 1977. Voor de toeschouwers was de noodtribune te klein en het aantal deelnemers op beide dagen bedroeg ruim 1000. Onder deze 1000 deelnemers bevond zich een twintig-tal atleten en atletes uit Soest. De meest suksesvolle atlete was onge twijfeld Pauline Groen (15 jaar) die met ruim ruim 9 cm. haar persoonlijke- en clubrecord hoogspringen verbeterde en bracht op 1.76 meter. Met deze sprong was zij al haar rivalen de baas en eindigde daarmede op de eerste plaats. Eveneens voor goede prestaties zorgden Berry Ruyter en Marcel Klarenbeek op de 60 meter vlak. Via hun series in resp. 7.3 en 7.1 sec. bereikten zij de finale en wisten beslag te leggen op d 3e en 5e plaats in resp. 7.3 en 7.5 sec. Bij het verspringen waren het Marcel Kla renbeek en Robert van 't Wout met 6.33 en. 6.19 meter die beslag wisten te leggen op de 4e en de 5e plaats. Op het nummer 60 meter hórden was het weer Marcel Klarenbeek die zich via zijn serie in 8.9 sec. wist te plaatsen voor de finale. Hierin werd hij 4e in een nieuw clubre cord van 8.7 sec. Arja Greefhorst gaat elke wedstrijd beter bij het kogelstoten. Van de 52 deelneemsters wist zij zich in de finale te werken. Met een worp van 10.72 meter legde zij beslag op de 7e plaats. Bij de heren was het Frans van der Eist die via een tijd van 7.3 sec. (Ie in de serie) in de kwart-finale kwam. Hierin moest hij het wel afleggen tegen het enorme geweld maar met zijn tijd van 7.4 sec. werd hij toch 4e. Overige uitslagen: Robert van 't Wout: series 60 meter vlak: ie in 7.3 en le in 7.1 sec. Kwart-finale: 4e in 7.5 sec. Ronald van Dijk: series 60 meter vlak: 2e in 7.4 sec. Kwart-finale: 4e in 7.5 sec. Menno Lievers: series 60 meter vlak: 3e in 7.9 sec., hoogspringen: 1.60 meter; vèrspringen 5.46 meter. Hanna Toussaint: series 60 meter vlak: 4e in 8.6 sec.; Kogelstoten..6.80 meter. Nelleke Uyland: series 60 meter horden: 3e in 10.1 sec.; kogelstoten: 7.91 meter. Arja Greefhorst: series 60 meter hor den: 2e in 9.9 sec. Pauline Groen: kogelstoten 10.60 meter. Hanneke Uy land: series 60 meter vlak: 3e in 10.1 sec.kogelstoten 7.51 meter. Jacqueline Wildenburg: 800 meter in 2.43.2 sec. VOETBAL V.V.Z. 13.00 uur VVZ - Zuidvogels 11.45 uur Stroe 6 - WZ 6 13.45 uur Unicum 7 - WZ 8 HEES 14.30 uur Hees - EFC 11.45 uur Barneveld 3 - Hees 4 15.45 uur NSC 5 - Hees 6 S.E.C. 15.00 uur Hulshorst - SEC 13.45 uur Cobu Boys 6 - SEC 4 SOESTERBERG 14.00 uur Aurora Boys - S'berg 13.45 uur Unicum 3 - S'berg 2 HANDBAL B.D.C. Meisjes Pupillen 13.00 uur BDC 2 - B.S. Meisjes Adspiranten 13.35 uur BDC 2 - B.S. 2 Heren Senioren 20.45 uur BDC 3 - B.S. 2 Wedstrijden in Sporthal Schuilenburg. VOETBAL S.E.C. 11.30 uur SEC 6 - HVC 6 S.O. SOEST 11.30 uur Patria 2 - Soest 2 12.00 uur 's Graveland 5 - Soest 6 11.00 uur KVVA 9 - Soest 7 11.30 uur Soest 8 - Quick 11 11.30 uur Soest 9 - S'berg 6 14.30 uur Roda 8 - Soest 11 SOESTERBERG 14.30 uur S'berg - RUC 11.30 uur Hoogland 4 - S'berg 3 11.30 uur Amf. Boys 5 - S'berg 4 11.30 uur S'berg 5 - Hoogland 7 11.30 uur Soest 9 - S'berg 6 13.30 uur VVOG 7 - S'berg 7 HOCKEY M.H.C. SOEST Heren 14.00 uur Soest - DKS 2 (zaterdag) 12.30 uur Soest vet. - Pinoké 14.00 uur Hardenberg 1 - Soest 2 (zat.) 14.00 uur Soest 3 - SCHC 7 14.00 uur Be Fair 7 - Soest 4 11.00 uur Soest 5 - Kameleon 6 11.00 uur Soest 6 - Baarn 5 HANDBAL B.D.C. Jongens Adspiranten 10.00 uur BDC 1 - BHC Dames Senioren 11.10 uur BDC 2 - Nederhorst 12.55 uur BDC 3 - DWSM Dames Junioren 12.00 uur BDC 1 - Foresters Heren Senioren 16.00 uur BDC 2 - BHC 3 Nadat de nationale kompetitie in verband met bekerwedstrijden de afgelopen week bijna geheel heeft stilgelegen, komen zaterdag het eerste dames- en herenteam van Olympia weer in aktie. De heren spelen om 16.30 uur tegen het op de tweede plaats staande van Zandvoort. De .uitwedstrijd tegen deze ploeg was een zeer interessante wedstrijd, waarbij Olympia pas in de 5e set in van Zandvoort zijn meerdere moest erkennen. Hoewel de resultaten de laatste wedstrijden door het plotseling uitvallen van spelverdeler en aanvoerder Albert Roetman zijn tegengevallen begint de rust in de ploeg nu weer terug te komen, zodat we op een interessante ontmoeting rekenen. Het eerste damesteam zal alles in het werk moeten stellen om uit de wedstrijd tegen Alterno 2 of 3 punten te bemach tigen, wil het alsnog proberen zich in de tweede divisie te handhaven. Alterno neemt een plaats in in het midden van de ranglijst. Dankzij het feit, dat per 1 januari een nieuwe trainer aangetrok ken kon worden zijn de prestatie stijgen de van het eerste damesteam, zodat een overwinning niet tot de onmogelijkheden behoort. Deze wedstrijd begint om 18.30 uur. Het tweede heren- en damesteam kwa men de afgelopen week in aktie tegen SSS in Barneveld. De dames waren al snel uitgespeeld tegen het op de bovenste plaats staande SSS. Setstanden: 15-6/ 15-5/15-2. De heren deden het iets beter. De eerste set werd met 15-6 verloren. Door een veel te dicht bij het veld geplaatst bankje kwam Hans van Brenk in deze set zo on gelukkig te vallen, dat hij voorlopig uit geschakeld is voor volleybal. In de twee de set nam Olympia een 9-3 voorsprong, maar zag SSS via de standen 12-10 en 12- 15 toch deze set winnen: De derde set ging met 8-15 verloren. Het derde damesteam leverde een goede prestatie door het bovenaanstaande SVH 1 punt afhandig te maken. Ook de derde set leverde bijna een punt op. maar ging na een zeer gelijk opgaande strijd met 18-16 verloren. Vooral Wil Wijhands was aanvallend prima op dreef. Het zes de herenteam met „good old" Frankena in een aanvallend goede rol behaalde een gemakkelijke overwinning op SW 4. De overige uitslagen van deze week ge speelde wedstrijden D. Oly 5-SW51-? (8-15/15-10/8-15) H. Oly 5-SW 5 0-3 (5-15/7-15/8-15) D. Limvio 1-Oly 6 3-0. D. Oly 7-Oly 8 3-0. H. Oly 8-Limvio 3 0-3. Zaterdag 5 februari start de tweede minikompetitie in Amersfoort. Ook nu zullen er weer 6 miniteams van Olympia aan deze kompetitie deel gaan nemen: 2 meisjes- en 2 jongensteams in de leef tijdsklasse van 10-12 jaar, en in de jongste groep (8-10) van beiden 1 team. Zaterdag komen de twee oudste jongens teams in aktie. Het afgelopen weekeinde is weer succesvol beëindigd voor de landelijke teams van de Soester basketbalvereniging The Red Stars. Alleen de dames konden tegen toe komstig kampioen Blue Stars niet tot winst komen, doch de meisjes A, jongens A en heren 1 zorgden alle drie voor een goede overwinning, waarbij de jongens junioren A nu trots de eerste plaats heeft ingenomen naast Noordkop uit Den Helder. Red Stars - Midland (heren) 84-76: De Soester heren ontvingen het Utrecht se Midland, dat dit jaar nu niet zo'n ster ke positie inneemt in de landelijke twee de divisie. Een geweldige start was de basis voor de overwinning. Binnen zes minuten keek Midland tegen een 19-4 achterstand aan. Het leek zelfs voor Midland bijzonder pijnlijk te worden, want in de vijftiende minuut was de voorsprong al 39-14, doch hierna liep de motor wat minder goed bij de Soeste- naren en kon het Utrechtse team toch wat terugkomen: 44-34. Red Stars zorgde in de tweede helft voor consolidatie van deze stand, waardoor het een niet al te moeilijke verdiende 84-76 overwinning werd voor de Soester heren. Red Stars - Blue Stars (dames) 36-71: De Red Stars dames moesten het opne men tegen Blue Stars. Een team dat Het le Shotteam heeft met een ruime 8-2 overwinning opnieuw een lastige tegen stander van zich afgeschud. Was 2 weken geleden het Baarnse Elan kansloos, nu moest ook het sterker en geroutineerder geachte Bussumse Good-Luck er aan ge loven. Ursula Stuiemeyer-Arts, langzamerhand weer spelend als vanouds, gaf met snelle en harde smashes gerenommeerde Good-Luck spelers als Wim Vrakking en Theo Erbé geen enkele kans en won al haar wedstrijden gemakkelijk in 2 games. Bert van Velzen en Gerrit Leeflang hadden het mot Vrakking heel wat moeilijker. Zij verloren hun wedstrijd tegen hem, hoewel Bert erg dicht bij een overwinning was. Donderdag 3 februari speelt Shot opnieuw thuis. Ditmaal tegen het jonge en talent volle Huizen 2. Ook dit team is tot dusver nog ongeslagen, zodat een spannende strijd verwacht kan worden. Shot 2 leed in Hilversum een teleur stellende 8-2 nederlaag tegen Jaski- Quick 9. Hopelijk is deze nederlaag een vergissing geweest. Shot 3 deed het heel wat beter. Thuis versloeg het Jaski- Quick 10. Na een aanvankelijk gelijk op gaande strijd werd het uiteindelijk 7-3 voor de Shotters. Joop Kok had een sterke avond en bleef ongeslagen. Shot 4 speelde tegen Huizen 8 een klasse partij en won met het hoogst mogelijke verschil 10-0. Het 10e en He team kwa men ditmaal niet tot winst. Voor het 5e was er een gelijkspel weggelegd. De overige teams wonnen hun wedstrijden. Het le jeugdteam begon zaterdag j.1. de competitie niet zo best. Het verloor op „eigen tafel" met 7-3 van het -overigens sterke- Zwolse Be Quick. Het team heeft het met de poule-indeling niet zo geluk kig getroffen. Zij is ingedeeld bij enkele sterke verenigingen, waarin tal van pro minente jeugdspelers zijn vertegenwoor digd, Het is te verwachten, dat de kampioenskansen ditmaal erg klein zul len zijn. Overige uitslagen. Senioren: Sukses 3- Shot 5 5-5, Victoria 15-Shot 6 0-10, Shot 7 Vitus 8 10-0, Shot 8-S '74 6-4. De Furs 5- Shot 9 0-10, Jaski-Quick 16-Shot 10 10-0, Shot 11-Elan 6 0-10. Junioren: Shot 2-Shot 3 8-2, Victoria 3- Shot 4 9-1, Jaski-Quick 5-Shot 5 5-5, Shot 6-Metac 2 2-8, Shot 7-Ja$ki-Quick 7 5-5. Huizen 11-Shot 810-0, Shot 9-Nederhorst 2 2-8. Inlichtingen over contributie en speel avonden kunt u inwinnen bij mevr. Haak, Titus Brandsmastr. 43. telefoon 18055. vorig jaar uit de eredivisie is gestapt, doch nog met zoveel ervaring en ook enkele ex-internationals speelt, dat het bij voorbaat voor de Soester dames uit gesloten was tot winst te komen. De rust was dan ook met 47-20 in het voordeel van de Amsterdamse dames, die in de tweede helft wat gas terugnamen en het is de verdienste van het Soester team dat het in deze tweede helft toch nog goed kwam terugzetten waardoor de eindstand alsnog een redelijk aanzien gaf; 71-36. Red Stars MA Zoebas MA (meisjes) 66-32: Dankzij een konsekwent uitgevoerde verdediging over het hele veld konden de Red Stars meisjes met een ruime zege uit Zoetermeer huiswaarts keren. Mary Roelofsma was aanvallend uit blinkster in deze wedstrijd door ruim eenderde van de punten te scoren. Mede door deze overwinning hebben de Red Stars meisjes zich vaster op de tweede plaats genesteld. Red Stars A AMVJ A (jongens) 62-53: De Soester jongens kregen het altijd lastige AMVJ uit Amsterdam op bezoek. Door het verlies van Noordkop in het af gelopen weekeinde hebben zij samen met dit team de leiding genomen in de landelijke afdeling, doch Red Stars heeft nog een bijzonder zwaar competitie programma voor de boeg, waarbij ook nog komt dat de jongens meespelen in de beker. Eerst echter moest nog van AMVJ ge wonnen worden en dat dit een lastige opgave zou worden bleek al in het begin. Een 6-2 achterstand was het gegeven waarmee de Soester formatie startte. Een formidabel spelende Tim van de Mars, bracht de Soester formatie echter weer terug in haar ritme. Bij rust waren de rollen omgedraaid en stond Red Stars voor met 31-24. Taak was nu slechts deze voorsprong te hand haven tegen het steeds meer geïrriteerd rakende AMVJ, hetgeen gelukte en zo doende won de Soester formatie met 62-53. Competitie komende weekeinde: Heren 1 krijgt zondagavond in Utrecht de lastige wedstrijd tegen OSG. Dit zal beslist geen eenvoudige opgave worden. De dames 1 zijn dit weekeinde vrij. De meisjes junioren A gaan vrijdagavond naar Delft, waar het twee punten weg moet halen bij DAS en de jongens gaan zondagmiddag naar Amsterdam, waar het ook tot winst moet komen tegen The Wolves. Zaterdagavond is er in Beukendal basketbal, waar met name enkele juniorengroepen van de Soester basket balvereniging zullen spelen.

Soester Courant | 1977 | | pagina 7