Kinderkarnaval 1977 grootser dan ooit! r iö5:te Jongeren-Karnaval OOK AMBTELIJKE ZORGEN ROND HET KARNAVAL KINDEROPTOCHT OP ZATERDAGMIDDAG Kinderrijwiel hoofdprijs Kinderkarnaval Bezoek aan Soester café's PROCLAMATIE VAN PRINS TEUN I i De borrelbus weer present Soester Courant ..Special" van donderdag 17 februari 1977 s Ook dit jaar is er voor onze jongsten, leeftijd 6 tot en met 12 jaar, weer volop gelegen heid om een gezellige karnavalsmiddag mee te maken. Velen jaren achtereen werd dit kinderfeest gehouden in Garage van Kooy aan de Soesterbergsestraat, terwijl het vorig jaar voor het eerst werd gehouden in de originele Knollenburcht, zoals de prachtig versierde grote zaal van het Jozefgebouw werd genoemd. Nu deze zaal dit jaar voor het eerst sinds vele jaren niet meer beschikbaar is. speelt zich het hele karnavalsgebeu- ren. dus ook het Kinderkarnaval. af in Hal ..Frejo" aan de Dorresteinweg hoek Koningsweg. Bij hun aanmelding via de scholen hebben honderden kinderen een formulier, met daarin een kleurtekening, ontvangen. Deze tekening, die de kinde ren zo mooi mogelijk moesten kleuren, hebben zij met enkele dagen weer bij de school ingeleverd, waarna een jury. door het bestuur van ,.De Narre Knol len" samengesteld, deze tekeningen hebben beoordeeld en voor de mooiste kleurentekeningen vele prachtige prij zen hebben uitgeloofd. De prijswinnaars zullen op de middag van het Kinder karnaval worden bekendgemaakt, waarna zij hun prijs in ontvangst kun nen nemen. Uiteraard verschijnen ook de kinderen op een karnavalsfeest zo mooi en origineel mogelijk gekleed. Het bestuur verwacht ook nu weer, even als in andere jaren, dat vele kinderen echt moeite zullen doen zo mooi moge lijk voor de dag te komen. Een jury, die dit ook al meerdere jaren heeft gedaan, zal ook nu weer de kostumering beoor delen en hiervoor mooie prijzen beschik baar stellen. Tijdens het kinderkarnaval vindt voorts een optreden plaats van Mr. Brockino, die een leuk kinderprogramma zal brengen in de vorm van goochelen, buik spreken en poppenkast. Dat zij zaterdagmiddag door het comité meer dan royaal zullen worden verwend met verschillende traktaties, is bij de Soester jongste karnavallisten genoeg zaam bekend. Vanzelfsprekend bezoekt Prins Teun I met zijn Raad van Elf en de dans mariekes dit kinderfeest, dat besloten zal worden met een daverende polo naise nadat ieder kind een feesttoeter tot besluit heeft ontvangen. Ouders, die hun kinderen met de auto naar het Kinderkarnaval in halFrejo" brengen, wordt verzocht dit vanaf de Laanstraat via de Dorresteinweg te doen en verder hun weg te vervolgen links of rechtsaf via de Koningsweg. Op deze plattegrond van de omgeving vindt U duidelijk aangegeven, hoe U het beste, vooral met het Kinderkarnaval, naar hal „Frejo" kunt rijden. Het beste volgt U de pijlen in de Laanstraat en rijdt verder via de Dorresteinweg. aluww honsber Speciaal voor deze karnavalsperiode poseerde Prins Teun I met zijn Raad van Elf en de dansmariekes voor onze fotograaf. Dit luisterijke gezelschap kunt U zaterdagmiddag tijdens de optocht en op het bordes van het gemeentehuis in aktie zien. Het organiseren van de eigen karnavalsavond voor de jeugd tussen 13 en 18 jaar is vorig jaar al een groot succes geworden. Al direkt in het begin van de avond waren zo'n 300 jongeren aanwezig en hebben uitbundig gefeest tot aan het sluitingsuur. In de wetenschap dat ook dit jaar de Soester jongeren hun eigen karnavals feest weten te waarderen, heeft het be stuur van „De Narre Knollen" ook nu weer een vaste avond voor hen gereser veerd en wel maandagavond 21 februari, aanvang 8.00 uur. Op de eerste dagen van de kaartverkoop was er al veel belangstelling. De jon geren, die die eerste dagen hun toe gangskaart kwamen kopen ontvingen bij hun kaart tevens een in zeer opzich tige kleuren uitgevoerde paar kou sen mee. Deze sokken, allen schoe- nenmaat 38-40, werden belangeloos be schikbaar gesteld door René for Fas- hion, het kledingmagazijn aan de Korte Ossendam te Soest-Zuid. Ongetwijfeld zullen vele jeugdige bezoekers hun nieuwe aanwinst op het karnaval dra gen. Het lijkt ons onnodig te vermelden, dat op het jeugdkarnaval weer voldoen de eigentijdse muziek aanwezig zal zijn. Dat een bezoek van Prins Teun I en zijn gevolg ook op deze avond weer op het programma staat is van zelfspre kend. Kaartverkoop heeft de laatste weken al volop plaatsgevonden via de bekende drie adressen, waar morgen, de laatste dag, nog zeer beperkt kaarten verkrijg baar zijn. „FREJO" HARTELIJK DANK In de loop van de zomer van vorig jaar was het bij het bestuur van de Soester Karnavalsvereniging „De Narre Knol len" al bekend, dat dé oude Knollen- burcht, het Jozefgebouw aan de Steen- hoffstraat, voor het karnaval van 1977 niet meer beschikbaar was. Naarstig werd naar een andere gelegen heid gezocht, waarbij de heer Fred de Zoete eigenaar van konstruktiebedrijf „Frejo" aan de Dorresteinweg, werd verzocht een van zijn produktiehallen beschikbaar te stellen. Na enige aarze ling, begrijpelijk, zegde de heer De Zoete zijn medewerking toe, hetgeen in hield, dat hij met zijn personeel deze hal geheel moest ontruimen, hetgeen dan nu ook is gebeurd. Dit was nog een heel karwei, want naast diverse machines, moesten ook gerede produkten en een grote hoeveelheid verpakkingsmateriaal naar een andere hal worden overge bracht. Ook bij het aanbrengen van enkele nood zakelijke voorzieningen in de hal, be slist nodig voor het karnaval, verleende de heer De Zoete met zijn mannen hun medewerking. De Narre Knollen, enkele duizenden in getal, willen de heer De Zoete danook gaarne hartelijk danken, dat hij dit jaar het Soester karnaval onderdak heeft willen verschaffen. Om een onderdak te vinden, waarin de Raad van Elf zich verschillende keren kan opmaken voor de intocht op min stens 4 karnavalsfeesten, heeft de heer J. Smeeing, Peugeot-dealer aan de Koningsweg, zijn werkplaats beschik baar gesteld. Heer Smeeing, speciaal op verzoek van Prins Teun I en de Raad van Elf, hartelijk dank. Ook de fa. Lindner, verpakkingsin dustrie, wil het bestuur hartelijk danken voor de bereidwillenheid om het grote parkeerterrein achter het fabrieksge bouw belangeloos voor het karnaval be schikbaar te stellen. Misschien dat de burgemeester met haar wethouders bij hun bezoek aan het kinderkarnaval op zaterdagmiddag nog eens willen bedenken, dat een gemeen schap van meer dan 40.000 inwoners toch met smart wacht op een gemeen schapsgebouw, waarin evenementen als het Soester karnaval kunnen worden ge houden. Wat al in een lange reeks van jaren nodig is en door het Bestuur van „De Narre Knol len" hogelijk wordt gewaardeerd, is het extra werk, dat het Soester Karnaval voor de Soester verkeerspolitie met zich medebrengt. Bij het aan- en afrijden, als de ouders hun kinderen naar het Kinder-karnaval brengen, zullen enkele manschappen van de verkeerspolitie de helpende hand bieden. Ook bij de ontvangst van Prins Teun I en zijn gevolg op het bordes van het Gemeentehuis zullen door de verkeers politie weer enkele bijzondere maat regelen worden genomen, zoals o.a. het omleiden van het doorgaand verkeer, dat voor korte tijd de Rijksweg door ons dorps bij het Gemeentehuis ver sperd vindt. Ook EHBO en brandweer zijn tijdens de karnavalsavonden in Hal „Frejo" weer present. In een hal waar op één moment zeer veel mensen tesamen zijn, moet tenslotte wel extra hulp tegen brandge vaar en verdere ongelukjes aanwezig zijn. Zoals ook dit jaar na het Prinsenbal en het Kielenbal de borrelbus present was bij het Restaurant „Soester Natuurbad" zal ook nu op de beide avonden van het „Grote Karnaval", dus op zaterdag- en zondagavond, weer de borrelbus op de Dorresteinweg aanwezig zijn. om de laatste kamavalsbezoekers, die zich het liefst „laten rijden" weer veilig naar huis te brengen. De ervaring leert, dat vele bezoekers gaarne van deze bus gebruik maken om „ongedeerd" thuis te komen. Velen zul len van deze extra service van de Narre Knollen profiteren en hun auto de vol gende morgen ophalen. Iets wat de laatste jaren niet meer tot het Soester Karnaval behoorde zal dit jaar wel weer van start gaan, n.1. de kinderoptocht. Dit is een van de belangrijkste aktivi- teiten van het gehele Karnaval, omdat direkt bij -het opstellen van de stoet Prins Teun I met zijn volledig gezel schap zich bij de kinderen aansluit, om vervolgens op een speciale praalwagen naar het gemeentehuis te rijden, al waar de Burgemeester Mevr. J. M. Corver-van Haaften de traditionele sym bolische sleutel van ons dorp en daar mede de macht voor enkele dagen aan de nieuwe Prins van het Soester Karna val zal overhandigen. Ouders die hun kinderen aan deze op tocht willen laten deelnemen en hen met de auto naar het begin van de optocht willen brengen, worden verzocht, dit te doen via de Molenstraat. De stoet die van de hoek Molenstraat van Goyenlaan vertrekt en waarin onze Soester Harmonie „P.V.O." en de drum band van de gymnastiek verenigirtg „De Springbokken" deelnemen zal zich via van Goyenlaan en Dalweg naar de kruising Dalweg-Steenhoffstraat bege ven, om dan linksaf via de Steenhoff- straat naar 't gemeentehuis te gaan. Na de ontvangst op het bordes van het gemeentehuis door de burgemeester zal de stoet verder trekken langs de volgen de route: Van Weedestraat. Nassau- plantsoen, Nassaulaan. Waldeck Pyr- montlaan, Beetzlaan, Beukenlaan, Laanstraat. Dorresteinweg naar de nieuwe Knollenburcht. de grote hal „Frejo" op de hoek van de Dorrestein weg en Koningsweg. Bij het vertrek van het Gemeentehuis zullen de burgemeester en enkele van haar wethouders ook verder aan de tocht deelnemen en na afloop van de optocht het Kinderkarnaval, dat direkt hierna begint, bezoeken. De speciale commissie, die belast is met het goede verloop van de optocht, heeft goede hoop, gelet op de vele posi tieve reakties, dat vele kinderen in de traditionele karnavalskleding aan de op tocht zullen deelnemen. Ook meerdere Soester bedrijven hebben toegezegd aan de optocht te zullen deelnemen. Ook na de KARNAVAL mag er weer gefeest worden! Granny's Mobiele p- Discotheek - tel.:02155 - 12938 M die zijn snacks enz. overal in Soest en omgeving levert, de heer H. Eyndhoven, eigenaar van de Dameskapsalon aan de Oude Utrechtseweg te Soest-Zuid en de heer J. de Hartog, direkteur van het „Vleescentrtim" aan de Birkstraat Heel begrijpelijk laten de twee avonden, waarop het Grote Karnaval wordt gevierd, zaterdagavond 19 februari en zondagavond 20 februari geen ruimte meer voor ver dere aktiviteiten. Steeds meer avonden rond dit weekend zijn nodig om de verschil lende evenementen onder te brengen. De vrijdagavond wordt gereserveerd voor de Kroegentocht. Op zaterdag- en zondagavond draait het grote karnaval, terwijl het gezellige jeugdkarnaval op maandagavond gehouden zal worden. Dat er van de zijde van de Soester café bezoekers wel belangstelling bestaat voor het bezoek van Prins Teun I met zijn Raad en Elf aan hun stam-café, blijkt wel uit onderstaande lijst van Soester horeca-bedrijven, die op vrijdag door Prins Teun I en zijn gevolg bezocht worden. Het eerste bezoek die avond geldt de be jaarden van het Verzorgingscentrum „Honsbergen", terwijl direkt daarna wordt doorgereden naar Soesterberg voor een bezoek aan Sóorpio-Bar aldaar. Elders in deze Knollenkrant kunt u een dankwoord lezen aan enige Soester Zakenmensen, die vlot een leuk bedrag ten bate van het Kinderkarnaval hebben toegezegd. Om het Kinderkarnaval nog aantrekke lijker te maken hebben drie leden van de Raad van Elf als hoofdprijs een jongens- of meisjesfiets beschikbaar gesteld. De ze hoofdprijs is voor het kind met het mooiste kostuum. Deze hoofdprijs werd toegezegd door de heer P. Beijer, eigenaar van Horeca- bakkerij „De Dolfijn" uit Culemborg, Terug in Soest begint de „Kroegentocht" bij Café „Dorpsherberg", Korte Brink- weg om vervolgens verder te gaan langs de volgende etablissementen: Café ,,'t Naaltje, Stadhouderslaan, hoek Noorderweg; Café-Restaurant „Soest- dijk", Vredehofstraat, hoek Noorder weg; Bauer Stüberl, (Bar 't Boertje), Burg. Grothestraat 55; Bar 't Luykje, Steenhoffstraat 47; Café De Kuil, Kerk plein 1, en tot slot De Queensclub, Konin- ginnelaan 44. Wilt U de gezellige karnavalssfeer eens extra meemaken, dan raden wij U aan vrijdagavond 18 februari een van boven staande zaken te bezoeken. Wilt U Prins Teun met zijn mensen op hun tocht vergezellen, ook dat mag. Dit kan uitslui tend op eigen gelegenheid, waarbij U tijdens de tocht wel moet bedenken: „Giaasje op, laat je rijden". i Een van de leden van de Soester Raad van Elf is wel een man van bijzondere allure. In het dageljks leven politie-funktionaris in Soesterberg, die in hoofdzaak zijn werk verricht als man van de verkeerspolitie. Zijn naam: Cees de Heere. Onlangs nodigde hij enkele van zijn karnavalsbazen uit voor een ritje op zijn motor. Hij deed dat niet op de openbare weg, maar op een afgesloten weiland, want jc weet maar nooit met eventuele jaloerse kollega's. Hierbij zijn overvolle agenda voor het karnaval weekend. Vrijdag 18 februari 1977 Scholeribezoek. De Prins met Raad van Elf gaan deze dag, evenals voorgaande jaren weer enkele scholen bezoeken om met de jongste scholieren karnaval te vieren. Voor de schoolkinderen de mooiste, voor de onderwijzers de meest rommelige en voor de Raad van Elf de meest vermoeiende dag van het jaar. ""Vrijdag 18 februari 1977 Kroegentocht. Op spectaculaire wijze hoopt de Prins met Raad van Elf ook dit jaar weer diverse café's en drankgelegenheden aan te doen om publiek en Raad"te trainen op een hoog promilage-gëhalte, want dat is nodig om het lange karnavalsweekend te volbrengen. Zaterdag 19 februari 1977 Optocht. In tegenstelling tot vorig jaar zal er dit jaar weer een optocht zijn. Deze optocht staat in het teken van de kinderen. Ook Prins Teun I en zijn gevolg zullen op een speciale praalwagen meerijden. Bij het gemeentehuis zal dan in een korte plechtigheid de sleutel-overdracht plaats vinden, waarna de optocht met de burgemeester en de wethouders in ons midden, weer verder trekt naar de Knollenburcht, om daar aansluitend het kinderkarnaval te vieren. Zaterdag 19 en zondag 20 februari 1977 Groot Karnaval - In de Knollenburcht, een produktiehal van Frejo als zodanig omge toverd, vindt het groot karnavalsfeest plaats. Wij verwachten weer overvolle zalen ,en de Prins en zijn gevolg zullen er alles aan doen om dit feest te doen slagen. Dit is het feest der zotten, zelfs soms onherkenbaar verkleed, storten vele honderden liefhebbers zich in dit voor Soest toch unieke feest. Maandag 21 februari 1977 Jeugdkarnaval - Hierin heeft de jeugd van 13 tot 18 jaar de gelegenheid op eigenwijze hun karnavalsfeest te vieren, natuurlijk met eigentijdse muziek en ook met Prins Teun I en zijn gevolg in hun midden. Dit feest sluit om 24.00 uur, zodat zij na het feest toch nog van een goede nachtrust kunnen genieten. Wij hopen echter wel, dat de knollen in de dop dit feest ook zullen genieten als de volwassen zotten. Maandag 28 februari 1977 Optreden bij de Soester invaliden. De Prins en zijn Raad hebben gaarne gehoor; gegeven aan de uitnodiging om deze invalide mensen middels een voor hen aange-j past karnavalsfeest het feest der zotten mee te laten beleven. Met speciale toestemming overgenomen uit de officiële agenda van Prins Teun I en zijn Raad van Elf, hetgeen berust bij het officiële secretariaat.

Soester Courant | 1977 | | pagina 15