Jerlchof i B MOOI MENS. MOOI RAAM. MOOIE Let op onze „Karnaval special" ubite drukkerij keukenhulpen M AKKER Grootse demonstratie SVV/Stam heren tegen WA Meningen van Lezers We naderen elkaar Popgroep Meitin' Pot" „Kasteel van Antwerpen" Voorjaarsreis voor ouderen Doorrijder verzint aanrijding Afscheid bij de politie Vleesverkoop Volleybal: Damesteam SVV gunt SEC Emmen geen set DESTO n - WZ II 3-1 6e klaverjaswedstrijd 10.000 gulden voor kunst- cartotheek Meer wilgenknotters nodig Twee hangbuikzwijnen gevangen Openbare commissievergaderingen Uw succes is onze Autorijschool Wl. LOS Uw succes is onze Recreatief zwemmen in De Turf Voorjaarsweekend in „In de Ruimte" Vergadering Vereniging voor Openbaar Onderwijs in Bunschoten PRACTICUM „Zuidereng Nee": inspraak een wassen neus! Voor 900 gulden aan huishoudelijke artikelen gestolen J .van Zal Vernielingen aan geparkeerde auto R ASCH Te koop gevraagd VERKOOPBUREAU VLASTUIN aktieve medewerkster ZONNEGLOREN Nllflsk de Noorman. De stoere stofzuiger uit Denemarken. 448 DIRECTIESECRETARESSE AFDELINGSSECRETARESSE BOEKHOUDKUNDIGE MEDEWERK(ST)ERS RECEPTIONISTE TELEFONISTE TELEFONISTE/TELEXISTE PONSTYPISTE TYPISTE Huis kopen? Doe het liever niet zelf! J\ I* Traphekjes 18.20 2.00 Bedbakken Rolgordijnen Veegvaste verf 5.60 Behang Doe Het Zelf Centrum T§P Soester Courant v«n donderdag 17 februari 1077 t Is alles tegenwoordig Uw Uw makelaar, uw juwelier. Uw voetbalclub, uw wijkagent. Uw slijter, en uw kruidenier. Zo staan wij dichter naast elkaar. Met al dat ,,Uw", uw kastelein Uw burgemeester, t gaat zo door Ook uw chirurg zal het wel zijn. Uw reisburo. uw vuilnisman, Uw „Doe-het-zelf", als dat bestaat. En verder nog, uw ziekenfonds, Uw rechter, en uw advocaat. Dat „Uwe-lijk", is uw bezit. Uw kapper, staat er in de krant, Hij is van u, hij, waar u uw, Sigaren koopt in uw-verbar.d. Uw „Socster", en utv groenteboer. Uw pedicure, en uw Raad. Van de gemeente, steeds maar „Uw", En dat het om „Het Uwe"gaat. m A-s. zaterdag, 19 februari, treedt in het bekende .Kasteel van Antwerpen" aan de Baarnse Laanstraat de popgroep Meitin' Pot" op. Het orkest is gefor meerd rond de zanger Johnny Bridge en bracht de single „Raggae Baby" uit. Deze maand wordt een nieuwe single opgenomen, waarvan de insiders veel verwachten. De groep is onlangs versterkt met Cor Visser. De bezetting is nu als volgt: Johnny Bridge, zang; Ron Nijhoff, bas; Richard Misseyer, drums, zang; Joe Soethout, gitaar, zang; Rob Fransz', gitaar, zang en Cor Visser, orgel, string, synthesizer en zang. Het optreden begint om 20.30 uur. De leidster van het dienstencentrum ,.De Drie Eiken" organiseert ook dit jaar wederom een 8-daagse voorjaars reis van 7 t/m 14 mei a.s. Ditmaal gaat de reis naar het Ober-Harz gebergte in Duitsland, standplaats Alte- nau. De reis die geheel per bus wordt gemaakt staat open voor ouderen boven de zestig jaar, met een maximaal aantal personen van 50. Reeds een 40-tal gega digden hebben zich opgegeven, met een aantal reserve. Heeft u interesse, dan kunt u nü nog inlichtingen krijgen bij de leidster, tel. 03463-1402. De 26-jarige Amersfoorter H. v. d. B. is bij de politie vrij vlot door de mand gevallen toen hij kwam vertellen betrok ken te zijn geweest bij een aanrijding bij café Soestdijk aan de Noorderweg. Zijn verhaal bleek niet te kloppen en toen kwam aan het licht dat hij na een botsing in Amersfoort was doorgereden. Hem wachten nu enige processen-verbaal. A.s. woensdag 23 februari wordt in het Soesterbergse Dorpshuis officieel af scheid genomen van de hoofdagent van politie de heer J. \V. Kaspers. Hij werd op I februari l.l. 60 jaar en gaat nu met pensioen. J. W. Kaspers De heer Kaspers kwam via de mare chaussee op 1 mei 1942 bij de Soester politie. In 1944 vertrok hij spoorslags met de SD op zijn hielen in verband met ondergrondse activiteiten. Hij kwam in Frankrijk terecht en meldde zich direct na de bevrijding van het Zuiden van het land, bij de politie te Eindhoven. Daar werd hij als rechercheur tewerkgesteld bij de toenmalige PRA. Op 18 juni 1945 was hij weer terug in Soest; op 1 maart 1957 werd Soesterberg zijn standplaats. De heer Kaspers werd in de Soester bergse gemeenschap een ..bekend ge zicht". Aktief lid werd hij van de korf- Balvereniging Oranje" en de Vogel vereniging. Hij maakte jarenlang deel uit van het volleybalteam van de politie; tien keer nam hij deel aan de Vierdaagse van Nijmegen en jaren lang was hij bestuurslid van de Soes ter Politie Sport Vereniging. Hoogtepunt in zijn sportcarrière was ongetwijfeld het behalen in 1969 van het nationale kampioenschap van de Nederlandse Politie Sport Bond. In oktober 1950 werd hem de bronzen medaille van het Carnegie Heldenfonds toegekend, in verband met moedig ge drag. Hij bracht in dat jaar op de Burg. Grothestraat een op hol geslagen paard tot stilstand. In de loop der jaren kreeg hij overigens enige malen een beloning in de vorm van een tevredenheidsbe tuiging of een gratificatie wegens loffe lijke dienstvervulling. Het afscheid zal daarom niet ongemerkt voorbij gaan. A.s. woensdag, Dorpshuis Soesterberg om 14.30 uur. A.s. zaterdag, negen uur. zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vinden aan de houders van groene kaar ten. genummerd van 81 tot en met 329. Afgelopen weekeinde is vrij succesvol verlopen voor de topteams van SW/Stam. Uitgezonderd het tweede damesteam was winst weggelegd voor dames 1, 3 en 4 en heren 1,2 en 3. Dames Het le damesteam zit weer in de lift na het debacle vorige week tegen Vios. Met een basisteam van 6 speelsters zal het de komende 5 a 6 weken evenwel nog moeilijk worden. Tegen SEC Em men werd het een probleemloze over winning. Via 15-7 en 15-12 werd een 2-0 voorsprong bereikt. Ook in de 3e set liep SW 1 hard van stapel tot 14-9. Het duurde nog pl.m. 10 minuten voordf.t de stand met 15-13 in het voordeel van het Soester team was beslist. Na een uitstekende le set waarin SVV 2 hard voor de puntjes knokte en welke set in een 16-14 overwinning voor de Soester dames eindigde, moest het 2e team het initiatief uit handen geven aan een sterk opererend Chicopae/AEC 4. Dat met 1-3 werd verloren, was niet te wijten aan SW 2, maar wel aan het krachtige spel van de tegenstanders. Ook SW 3 heeft een klassepartij ge speeld tegen het bepaald niet zwakke Vios 4. Vooral de eerste twee sets was het kat en muis (15-2, 15-4). In de 3e set gaf Vios 4 wat meer partij, maar verder dan 11 punten kwamen zij niet. Enthousiast en goed spelend moest het 4e damesteam de le set nog aan de Vios-reserves 3 laten met 15-10. De 2e set wisten zij met 15-9 op hun naam te brengen. In de 3e set werd de goede op bouw vastgehouden. Een verdiende 15-11 was dan ook het loon. 3e klasse De dames van het 8e hadden vanaf het begin te kampen met een grote inzin king. Pas in de 3e set kreeg SW 8 wat meer zelfvertrouwen en er werd rede lijk gespeeld. Deze set werd met 15-4 gewonnen. Heren Het eerste herenteam was nog duidelijk in de winning mood na hun prachtig gelijkspel vorige week tegen Spirit. Dit maal moest tegenstander WA eraan geloven. Via zeer doeltreffend aanvals- spel een een sluitende verdediging werd WA op de knieën gedwongen. In een sensationeel duel heeft SVV 2 een 2-1 overwinning weten te behalen op Woudenberg. Het Soester team spreidde zo'n zelfvertrouwen tentoon, dat zelfs het sterke Woudenberg hiervoor moest zwichten. Ook Vios 2 ging ten onder tegen het ge degen volleybalspel van heren SVV 3. Mede door een goede pass konden zeer snelle aanvallen worden opgezet, die het slot van de A'foortse ploeg vaak wisten te verrassen. Een 2-1 overwinning was het resultaat. SVV 8 heeft in het duel tegen BG&SV 4 redelijk spel laten zien. De overwinning is geen moment in gevaar geweest. Via 8-15, 1-15 en 6-15 moest de Baarn er aan geloven. Wedstrijdprogramma: I.v.m. de karnaval worden dit weekeinde geen wedstrijden op landelijk niveau verspeeld. De reserves van WZ moesten in Utrecht de strijd aanbinden tegen DESTO II. hetgeen ook een lastige tegenstander is. Dat ondervond WZ al na een paar minuten toen keeper Smink de bal voor de eerste maal uit het net moest halen. TOen pakte WZ het ook wat forser aan en Smit had voor de rust de kans om gelijk te maken. 1-1. Daarna weer een gelijkopgaande strijd, met DESTO meer in de aanval. Het gevolg van een snelle uitval was, dat de gastheren er spoedig 2-1 van maakten en even voor tijd werd het zelfs 3-1. WZ kon geep vuist meer maken om nog verandering in de stand te brengen. De kampioenskansen van WZ zijn door deze nederlaag nog niet voorbij, maar het is oppassen geblazen. Maandag werd in het clubhuis van WZ de zesde klaverjaswedstrijd van dit winterseizoen gehouden. Achtenzestig dames en heren waren om 20.00 uur present voor het spelen van drie partijen van ieder zestien giften. Er werd ver plicht gespeeld, maar men mocht slechts eenmaal passen. Er zijn een paar deel nemers die in aanmerking kunnen ko men voor het kampioenschap, maar de strijd duurt nog lang en wordt op 9 mei a.s. met een sluitingsavond beëindigd. Dus nog drie wedstrijden. De uitslag van maandagavond was: 1. J. v.d. Meij, 5710 p. 2. H. Post. 5579 p. 3. E. Klompenhouwer, 5575 p. 4. H. Diemers, 5453 p. 5. R. van 't Klooster, 5237 p. 6. M. Bosboom, 5183 p. 7. H. Mul der, 5170 p. 8. H. Duit, 5135 p. 9. Th. van Kooij, 5123 p. 10. Mevrouw Westland, 5100 p. 11. L. van Hornsveld, 5035 p. 12. B. Fugers, 5031 p. 13. Mevrouw S. Brouwer-van Kooij. 4919 p. 14. Mevrouw A. v.d. Meij, 4916 p. De troostprijs was voor mevrouw van Sijl, met 3285 punten. De voorzitter van de evenementencom missie, de heer C. Stolwijk, reikte de prijzen uit en verzocht ae twaalf eerst geéindigden van deze wedstrijd, om deel te nemen aan het Practicumtournooi, dat op 25 februari a.s. zal worden gehou den in de brandweerkazerne en georga niseerd wordt door de Soester Politie Sportvereniging. B. en W. kunnen zich verenigen met een voorstel van de commissie culturele za ken 10.000 gulden uit het fonds Kunst aankopen beschikbaar te stellen voor het aanleggen van een kunst-cartotheek. Daarin zal de dokumentatie verzameld worden van allerlei historische en an dere markante plekken in Soest. Ge dacht wordt verder ook aan inventari satie en aankoop van bestaand werk en bovendien aan het geven van opdrach ten aan plaatselijke kunstenaars. Van het geheel kan een ..reizende ten toonstelling" samengesteld worden, ten behoeve van plaatselijke instellingen. Elf milieubeschermers zijn afgelopen zaterdag in de weer geweest met het knotten van wilgen aan de Peter van den Breemerweg. Dat kan beter, wil men tenminste deze maand gereed komen met de taak die de organisatoren van deze ,,Bijltjes"-aktie zich voor dit sei zoen gesteld hebben. A.s. zaterdag wordt weer „geknot". Vrijwilligers worden dan verwacht bij de boerderij aan de Peter van den Breemerweg 7 en dat is even voorbij de Hooiweg, richting Amersfoort. Met klei ne keurige affiches, die hier en daar in Soest opgehangen worden, wordt overi gens ook de aandacht op het „knot"- werk gevestigd. Maandagmiddag zijn door de politie in het Pijnenburgsebos twee hangbuikzwij nen gevangen. De dieren liepen daar sinds enkele dagen rond. Waar ze van daan gekomen zijn is niet bekend. Om dat de dieren tamelijk agressief zijn was het uit veiligheidsoverwegingen voor wandelaars noodzakelijk dat ze gevan gen wei-den. Daarvoor maakte de politie gebruik van een net. De dieren zijn afgeleverd bij het dierenpark te Amers foort. Volgende week maandag, 21 februari, 's middags om vier uur vergadert de commissie openbare werken in het ge bouw van gemeentewerken aan de Lange Brinkweg. Dinsdag 22 februari, 's avonds om half acht vergadert in het gebouw van de afdeling Welzijn even eens aan de Lange Brinkweg, de com missie Ruimtelijke Ordening. Woensdag avond, 23 februari om half acht ver gadert in het gebouw van de afdeling Welzijn de onderwijscommissie en donderdag 24 februari, ook weer om half acht vergadert in dat zelfde gebouw de commissie financiën. Van Lenneplaan 47 Telefoon 1 66 21 C3 O 4) Sh In verband met de karnavalsdagen zijn extra recreatieve zwemuren in De Turf ingelast. Zo kan men maandag 21 febru ari van 8.00 tot 12.00 uur, uitgezonderd van 10.00 tot 11.00 uur wanneer het be- jaardenzwemuurtje plaatsvindt, en van 13.00 tot 15.00 uur. zwemmen. Dinsdag 22 februari zijn de recreatieve uren van 8.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 15.00 uur. Komend weekend verwelkomt „In de Ruimte" enige speciale gasten en gast sprekers binnen haar poorten. Zaterdagavond begint het weekend met een optreden van Elly en Flikkert Zuider- velt bekend bij de jeugd door hun luister liedjes met een eigen karakter. Elly en Rikkert bespelen vele instrumenten waaronder gitaar, viool, dulcimer, bou- zouki, autoharp en vliet. Het belooft een bijzondere avond te worden voor de jongeren in Soest en omstreken. De avond begint om 20.00 uur. Zondag a.s. spreekt in de fcondagmiddag- dienst van Evangelie Gemeente „In de Ruimte" de zeer bekende Ds. Jan Wil lem van der Hoeven, afkomstig uit Soest en sinds jaren woonachtig in Jeruzalem. Zijn boodschap richt zich speciaal op de toekomst en de plaats van Israël hierin. Deze week houdt Ds. J. W. v.d. Hoeven campagnes door geheel Nederland en doet daarbij ook Soest aan. De laatste gastspreker in „In de Ruim te" dit weekend, zal Juan Carlos Ortiz zijn, schrijver van het inmiddels zeer bekende christelijke boek „De Dicipel". Ds. Ortiz is afkomstig uit Argentinië en spreekt maandagavond om 19.30 uur eveneens in de Schaapskooi aan de Klein Engendaalweg. „In de Ruimte" ziet uit naar een ge slaagd weekend, dat open staat voor iedereen. Het bestuur van het distrikt Eemland van de Vereniging voor Openbaar On derwijs vergadert op 24 februari a.s. in de openbare school „Het Kompas" te Bunschoten. Voor de pauze zal onder meer de subsi die -aanvraag i.v.m. de vorming van de Oudercommissie door het distrikt wor den besproken. Na de pauze zal de ontvangende afd. (Bunschoten) haar problemen aan de orde stellen. Uiteraard is deze vergadering, welke om 20.00 uur aanvangt, openbaar. SNELDRUK FOTOKOPIE Torenstraat 2D, Soest Tel. 02155- 12100 Tevens de nieuwe kollektie trouw en geboortekaarten '77 De inspraak over de plaats van het nieuwe centrum heeft niet gefunktio- neerd. Door het aankoopbeleid van de gemeente waren er géén mogelijkheden voor andere ideeën. Voor velen, die aan inspraakgroepen hebben deelgenomen, was dit een reden om zich terug te trekken. Ondanks deze onbevredigende gang van zaken is toch de plaats van het centrum „bepaald". Het is dus onjuist om nu te stellen dat de Soester bevolking hierin een stem heeft gehad. Tijdens het maken van het plan hebben de inspraakgroepen géén enkele vorm van kontakt gehad met de Soester bevolking. Juist daarop hebben wij reeds aangedrongen bij het samenstellen van de inspraakgroepen. Inspraak in het ontwerp-bestemmingsplan B. en w. schrijven in hun reclamecam pagne, dat zij betrokkenheid en kritische opmerkingen op prijs stellen. Op de daarvoor georganiseerde voorlichtings avonden mochten er helemaal géén opmerkingen gemaakt worden. Zelfs be paalde vragen mochten niet gesteld worden. Op grond hiervan twijfelen wij eraan of b. en w. de betrokkenheid en eventuele kritische opmerkingen in het ontwerp-bestemmingsplan zal verwer ken. Op beide voorlichtingsavonden heeft de burgemeester gesteld dat de plaats van het centrum vaststaat. Dit is onjuist, omdat de gemeenteraad hierover nog steeds géén beslissing heeft genomen. De burgemeester wil alleen mensen in de inspraakgroepen hebben, die vóór het centrum zijn. Aktiegroep „Zuidereng Nee" wil zich niet bezighouden met deze door de ge meente opgedrongen inspraak. Wij gaan ervan uit dat er feitelijk nog niets is vastgesteld. Wij menen ook dat er nooit een onafhankelijk onderzoek is gedaan naar de wensen van de Soester bevol king. Slechts een plan dat gesteund wordt door een brede laag van de bevolking heeft kans van slagen. Wanneer wij Soesters niet de kans krijgen om werkelijke invloed uit te oefenen bij het maken van het plan, zijn wij genoodzaakt onze stem te laten horen d.m.v. bezwaarschriften. De onafhankelijke aktiegroep „Zuider eng Nee" wil echter inspraak voor alle Soesters. Iedere Soester kan hieraan aktief meewerken en zich opgeven bij onderstaand adres. De aktiviteiten kos ten geld en daarom heeft „Zuidereng Nee" een bankrekening geopend bij de Nederlandse Middenstandsbank te Soest, rekeningnummer 68.43.03.795 (gi ronummer van de bank 134908). WORDT WAKKER, VOOR HET TE LAAT IS. TON PAAUW, Spoorstraat 5. UW FIAT AGENT AUTOBEDRIJF LAANSTRAAT 82 - SOEST TELEFOON 02155 -15963 Uit de kelderbox van mevrouw Van K„ onder haar flat aan De Akkeren, werd voor circa 900 gulden aan etenswaren en andere huishoudelijke artikelen ge stolen. Men vermoedt dat de onbekende dader zich met een valse sleutel toegang verschafte. Weggenomen werden 30 kilo gram vlees uit de diepvriezer, 30 pakjes roomboter, een aantal blikken groente en pakken en potten koffie, twee grote draagkartons met waspoeder. twee schapevachten en een hoeveelheid zo merkleding. Voor al uw AUTO, PLAAT- en SPUITWERK Beckeringhstraat 11 Tel. 1 10 18 Mevrouw M. van N. uit Zeist deed bij de politie aangifte van beschadiging van haar aan de Dorresteinweg geparkeerde wagen. Bij een poging om de wagen open te maken werd de linkerportier aan de bovenzijde beschadigd en werden verder de buitenspiegel en de ruitenwisser aan de achterzijde verbogen. tr MAKELAARS-EN ASSURANTIEKANTOOR SOEST-ZUID Riante bungalow of landhuis, aanvaarding in overleg. OMGEVING NIEUWERHOEK Vrijstaand-helft van dubbel-villa/landhuis evt. hoekvilla, aanvaarding in overleg. Aanbiedingen in woonhuizen-villa's, flats worden gaarne ingewacht. Lid Ned. Bond Makelaars Gevestigd sedert 1925 Burg. Grothestraat 53 Telefoon: 12002 (02155) Soest vraagt Leeftijd 18-21 jaar, Vereist: steno typen en enige kennis van Engels en Duits. Sollicitaties: Postbus 124, Baarn. Kantooradres: Nijver- heidsweg 7, Soest, telefoon 02155-21191. ZIEKENHUIS en SANATORIUM Voor onze centrale keuken vragen wij enige in de avonddienst, (part-time), van plm. 18.00 tot plm. 20.00 uur, ter bediening van de afwas machine en voor verder voorkomende werk zaamheden. Sollicitaties en/of verzoeken om inlichtingen te richten aan de heer F. P. M. van Brussel, hoofd civiele dienst. SOESTERBERGSESTR. 125 SOEST TELEFO.ON 02155 - >9144 jigkijchl cyClon 5lolk«<el ameemoarc 2wenKwieien voor m.n:m,np nidioze Scandinavische votmgev De stoere stofzuiger uit Denemarken LAANSTRAAT 61 BAARN TEL. 02154 -12034 PART-TIME (moderne talen) Hebt u een goede opleiding genoten? Zoekt u een baan voor hele of halve dagen, bel ons eens, wie weet bent u subiet aan do slag. Mevrouw E. M. van Wayenburg-Veth zal u graag alle gewenste inlichtingen ver schaffen. UITZENDORGANISATIE Faas Eliaslaan 26, Baarn Telefoon 02154 - 1 88 00 Volgens sommigen zijn niet alle makelaars bonafide. Er zijn ook vele malafide huizenverkopërs. Bedenkt u zich, voordat u een aankoop doet. Als u een aankoop door ons laat verzorgen betaalt u 1,5% excl. BTW Misschien minder dan het teveel bij een miskoop De f 11,80 van de instructiemap krijgt u bij een aankoop opdracht in ieder geval terug van ons. Makelaarskantoor in onroerende goederen Vredehofstraat 7, Soest. Tel. 02155 - 1 77 74* na 19.00 uur 1 21 09 uittrekbaar tot 100 cm Spaanplaat °pmaat gezaagd bijv. 8 mm dik 125 x 250 cm 12, in alle maten gezaagd. in alle maten leverbaar. 20 boeken van Goudsmit-HoffRath en Doodeheefver, Sanders etc. Behangtafels gratis te leen. HOEK MOLENSTRAAT- STEENHOFFSTRAAT SOEST - TELEFOON 02155-17875 Interieurverzorging J. P. de Rond Soest Laanstraat 37 Tel. (02155) 1 32 84

Soester Courant | 1977 | | pagina 17