SPORT - SPORT - SPORT - SPORT webo Geen winst voor hoogste Olympiateams Programma Sporthal Beukendal VVZ leed nederlaag tegen Hoogerheide Heren 1 Red Stars schudt Juventus van zich af BDC-heren winnen van afdelingskampioen BHC Sportprogramma Zaterdag 19 febr. Zondag 20 febr. foto heRman van öam Tafeltennis: Shot bouwt voorsprong verder uit Onnodig verlies voor Soest SEC verslaat Donar met 3-1 Sec-junioren winnen van Huizen Hees verslaat koploper Barneveld Kaarten bij Hees SEC-zat. - Eemnes 0-1 Grote overwinning voor Duinkikkers-heren II Programma Sportzaal De Bunt Programma Gymnastieklokalen Basketbal: S.O.Soest-atleten aan de start in Baarn en Hilversum Dia-lezing voor leden „Zilver Tetra" Handbal: Dames kansloos tegen SDOL Red Stars heeft organisatie van Nederlandse adspiranten kampioenschappen VOOR AL UW SPORTEN Eemvogels 2 op één punt van het kampioenschap Soester Courant van donderdag 17 februari 1977 De heren en de dames van zowel het eerste als het tweede team zijn er de afgelopen week niet in geslaagd één of meer punten aan hun tot-aal toe te voegen. Dames Dynamo 2-Olympia 13-0 In de moeilijk bespeelbare Zuiderpark- VOETBAL V.V.Z. 14.00 uur VVZ - Baarn 14.00 uur BI, Kwartier 4 - VVZ 3 12.00 uur Chefana 6 - VVZ 5 S.E.C. 14.30 uur SEC - Hulshorst 16.00 uur SEC 2 - DVS 4 14.00 uur SEC 3 - DVS 7 14.00 uur SEC 4 - Radiostad 6 HEES 15.00 uur EFC - Hees 12.00 uur Chefana 5 - Hees 2 16.00 uur Hees 3 - Unicum 3 16.00 uur VOP 3 - Hees 4 SOESTERBERG 14.00 uur Aurora Boys - S'berg 16.00 uur S'berg 2 - VOP 2 VOETBAL S.O. SOEST 14.30 uur APWC - Soest 11.30 uur Hoogland 4 - Soest 3 11.30 uur Soest 7 - Achterveld 5 14.30 uur Amersf. Boys 6 - Soest 8 14.30 uur S'berg 6 - Soest 9 11.30 uur Soest 10 - Soest 11 S.E.C. 14.30 uur SEC - Utrecht U.00 uur Stichtse Boys - SEC 2 SOESTERBERG 11.30 uur S'berg 2 - Odijk 2 12.00 uur Hoogl. veen 2 - S'berg 3 11.30 uur S'berg 4 - Hoogland 5 11.30 uur S'berg 5 - Amsvorde 5 14.30 uur S'berg 6 - Soest 9 HANDBAL B.D.C. Meisjes Pupillen 14.05 BDC 1 - Fidelitas 1 10.00 uur BDC 2 - Limvio 2 Meisjes Adspiranten 10.35 uur BDC 3 - EMM 4 11.10 uur BDC 4 - Nederhorst 3 Dames Junioren 14.40 uur BDC 3 - Arma 1 Dames Senioren 15.30 uur BDC 3 - HHC 3 Jongens Adspiranten 13.30 uur BDC 1 - Baarn 1 12.55 uur Baarn 2 - BDC 2 b 0 u lösuepoRtaqe filmeepoctAqe kinbecseRie stuöio-. pens- en BeöRIjfSfOtOQRAfie jac. van.lenneplaan 13 saaun - telefoon 0215-1-175 Door een klinkende overwinning van 8-2 op naaste concurrent Buna uit Bus- sum, gaat Shot 1 met een veilige voor sprong van 4 punten op haar naaste be lagers, aan de leiding van de 2e klasse. Shot 6, eveneens nog ongeslagen, won uitspelend met maar liefst 10-0 van Jaski-Quick. Het moet wel heel raar lo pen wil ook dit team geen kampioen worden. Dat Shot 1 de lastige uitwedstrijd tegen Buna zo gemakkelijk zou winnen, lag niet in de lijn der verwachtingen. Shot reisde met een niet geheel fitte Ursela Stulemeyer naar Bussum. Nadat de Buna-speler Frits van Loon enigszins verrassend van Gerrit Leeflang had ver loren, was het Buna-team zo aangesla gen, dat de Shotspelers gedurende de ge hele wedstrijd slechts 3 games behoef den prijs te geven. Shot 2 verspeelde opnieuw een kostbaar punt; ditmaal tegen Victoria 4. Het spe len op de vrijdagavond ligt de jongens blijkbaar niet zo best. Shot 3 won ver diend van Victoria 2 met 7-3. Guus Asyee won wederom 3 partijen. Shot 8 heeft de lastige uitwedstrijd tegen UBTV 6 zon der al te veel kleerscheuren afgesloten; het 5-5 gelijke spel biedt nog altijd een riant uitzicht op een kampioenschap. Alex Champun bleef in deze wedstrijd ongeslagen. Ook Shot 9 won, en wel door Spakenburg 5 aan de zegekar te binden. Door deze overwinning is het team een goede middenmoter geworden. Shot 7 had aan het zwakke Niké 9 geen kind en won met de maximale cijfers 10-0. Barend van Lunteren, Jan Opmeer en Werner Ahronheim wonnen gemakke lijk hun 3 partijen. Het le jeugdteam heeft zaterdag j.1. eindelijk weer eens gespeeld zoals we dat van ze gewend zijn. Het team van Vlug en Lenig werd met een 8-2 neder- laag naar het Drentse Roden terugge stuurd. Wouter Engelshoven speelde bijna weer als vanouds, hetgeen hem 2 winstpartijen opleverde. Dirk Schuiling bleef hier ongeslagen. Het 2e jeugdteam boekte een kleine maar verdiende over winning op Elan 1 uit Baarn en houdt bierdoor haar kampioenskansen. Uitslagen senioren: Buna 1-Shot 1 2-8, Victoria 4-Shot 2 5-5, Shot 3-Victoria 2 f-3. Shot 4-Victoria 7 6-4, Jaski-Quick 13- Shot 5 9-1, Jaski-Quick 21-Shot 6 0-10, Shot 7-Niké 7 10-0, UBTV 6-Shot 8 5-5, •S 74-Shot 9 2-8, Victoria 13-Shót 10 8-2, Shot 11-Niké 8 0-10. Junioren: Shot 1-Venl 1 8-2, Shot 2-Elan 1 1-4. Good-Luck 1-Shot 3 2-8. Good-Luck Ï-Shot 4 7-3, Niké 1-Shot 5 2-8, Victoria i-Shot 6 9-1. Shot 7-Nederhorst 1 4-6, Wetac 5-Shot 8 7-3, Shot 9-Huizen 13 1-4, Shot 10-Huizen 14 5-5. sporthal in Apeldoorn hebben de Olym- piadames hun prestatie van de vorige week niet kunnen herhalen. Evenals in de thuiswedstrijd tegen deze ploeg, heb ben ze geen tegenstand van betekenis kunnen bieden. Veel onnodige fouten verhinderden dat Olympia een eigen aanval op kon bouwen. Dynamo beschikt oveV een zowel aanvallend als verdedi gend uitstekend team, dat dan ook geen moeite gehad heeft met het erg zwak spelende Olympia. De eerste set ging met 15-4 verloren. In de tweede set nam Dynamo al snel een 8-1 voorsprong. Olympia wist nog iets terug te komen maar scoorde niet meer dan 7 punten. In de derde set herstelde Olympia zich. Tot 8-7 bleven zij steeds iets voor staan. Daarna liep Dynamo van 10-9 ineens uit naar 14-9 door slecht stoppen van Olympia. Deze stand bleef geruime tijd op het scorebord staan, waarna het via 14-10 tenslqtte 15-10 werd. Voetbal Soest keerde met lege handen terug uit Utrecht na een nederlaag die niet nodig was geweest. Een gelijkspel had de verhouding beter weergegeven. Immers aanvallend was Minerva sterker maar in de counter wist Soest zich tóch tenminste evenveel kansen te scheppen. Vanaf het beginsignaal trok Minerva fel ten aanval maar de Soest-defensie met een exellerende Ernst Brandes aan het hoofd wist alle gevaar te keren. Ondanks dit felle offensief forceerde Soest toch de eerste hoekschop en met een ontstond hieruit gevaar toen Arie Boer net overschoot. Daarna kwam Mi nerva weer fel opzetten en forceerde een drietal hoekschoppen op rij waarbij' Ernst Brandes een keer op de doellijn moest redden. Soest ging meer en meer de wedstrijd controleren en in de 23e minuut schoot Hugo Hoekstra net naast. Na een half uur spelen kroop Soest door het oog van de bekende naald toen bij een vrije trap op de rand van het strafschopgebied de bal via de paal het veld weer in ketste. Soest nam daarna de aanval over en met een vloeiende combinatie tussen Herik van Asch en Harry Baardman schoot laatstgenoemde net naast. Door het stugge verdedigen van de Soest-achterhoede 'probeerden de Miner- va-voorwaartsen het met schoten uit de tweede lijn, maar die werden een prooi voor de goed keepende Epi Kamphorst. Rust. 0-0. Na de rust weer een sterk aanvallend Minerva, maar de Soest-verdediging gaf geen krimp en in de counter was Soest erg gevaarlijk. Het spel v. Minerva werd naarmate de wedstrijd vorderde steeds harder, maar de goed leidende scheids rechter Beek hield het strak. Na 25 minuten een ongevaarlijk lijkende aan- van van Minerva. Geen der voorwaart- sen stond vrij zodat de aanvaller niets beter wist te doen dan een schot op doel en tot verwondering van vriend en vij and verdween de bal in het net. Keeper Kamphorst was het uitzicht volkomen belemmerd. Het laatste kwartier een fel aanvallend Soest, maar het mocht niet meer baten; de punten bleven in Utrecht. Jammer, een gelijkspel had de verhouding beter weergegeven. Voetbal: SEC heeft zondag de wedstrijd om de derde plaats in de competitie van mede kandidaat Donar gewonnen. Ondanks een geslaagd carnavalsfeest de avond ervoor, was de overwinning overtuigend, al zag het daar het eerste kwartier niet naar uit. Doelman Kramer moest juist dat eerste kwartier nog al eens in aktie komen bij schoten en goed genomen corners van de Donar-spelers J. en O. de Graaf. Maar naar gelang de wedstrijd vorderde, kre gen de Soesters meer vat op het spel en werd het middenveld overgenomen. Het resulteerde na zo'n 25 minuten in een vrije trap, juist op de rand van het zestien-meter-gebied. Peter van Boeyen lepelde de bal listig over het muurtje en de inlopende Piet van Huenen zorgde voor 1-0. Tot de rust bleef het zo. Reeds na vijf minuten in de tweede helft werd het 2-0 en weer scoorde Piet van Huenen; hij maakte dankbaar gebruik van een misverstand tussen Donar's doelman Van Oost en zijn laatste man G. Astman. Donar nam daarna het initiatief en ging voluit in de aanval. Met een goal van L. van Dijk uit een goed genomen vrije trap werd de achterstand teruggebracht tot 2-1. Vijf minuten later echter bracht Piet van Huenen de Donar-verdediging weer in verwarring, al ging zijn schot net over. Meer geluk had hij toen hij na vermeend buitenspel aan Donar-zijde alleen op doelman Van Oost afging. Hij omspeelde hem en schoot rustig in; 3-1. Donar gaf zich evenwel niet gewonnen,, maar verder dan enkele schoten op keeper Kramer kwam men niet. Eind stand 3-1. SEC 2- BVC22-1. De reserves van SEC-zondag hebben hun wedstrijd tegen het nog ongeslagen BVC 2 met 2-1 gewonnen en zich zo gerevan cheerd voor de uit-nederlaag. Voor de rust gaven de spelers uit Bilthoven de toon aan en scoorden zij 0-1. Na de thee had SEC het beste van het spel en zorgden W. van Velzen en R. Verdier voor de volle winst. Eindstand 2-1. De in de competitie nog ongeslagen ploeg van SEC, moest zaterdag aantre den tegen Huizen. Al na 10 minuten kon Jos van Rouwen daal na goed doorzetten van Michel Croné, een schot van Ruud v. d. Broek van richting veranderen, waardoor de stand al snel op 0-1 was gebracht. Met deze stand werd ook de rust bereikt. Na de thee ging SEC weer in de aanval. De achterhoede onder leiding van de uit stekend spelende Hans van Asch had de sporadische aanvallen van Huizen goed in de hand, maar dit alles mocht niet baten want verder dan een schot van Rob Groen tegen de paal is men niet gekomen. Met een 1-0 voorsprong voor SEC werd het einde bereikt. Zaterdag a.s. wordt door de dames en de heren niet gespeeld. Heren Olly B.-Olympia 1 2-1 Haalden de heren van Olympi'- in de vorige wedstrijd tegen streekgenoot Olly B. gemakkelijk de maximale winst bin nen, deze keer waren de rollen omge draaid. Olly B. heeft al vele weken lang geen enkele wedstrijd meer verloren, terwijl Olympia nu de vijfde achtereen volgende nederlaag leed. Het eerste herenteam heeft een subtopgroeppositie moeten ruilen tegen een plaats in de onderste gelederen. In de pas geopende sporthal de Lunet in Naarden was het aanvankelijk voor beide teams nog wat wennen aan de ruimte. Met 15-5 won Olly B. de le set en in de 2e set was de winst met dezelfde cijfers voor olympia. Al leen in deze tweede set liet Olympia goed volleybal zien. De derde en vierde set werden in een gespannen en geïrriteerde sfeer door Olly B. met 15-9 en 15-12 gewonnen. Het tweede damesteam speelde twee redelijke en twee slechte sets tegen SVL, in Lelystad. De eerste set gaf een gelijk opgaande strijd (15-12) voor SVI. De tweede set werd door Olympia gemakke lijk gewonnen (5-15), maar in de volgen de sets was het vuur eruit (15-1 en 15-7). Het tweede herenteam heeft ook deze week tegen het ook vrij laag staande Oberon geen puntje kunnen pakken. Het werd een 3-0 zege voor de mannen uit Weesp. Voor winst zorgden deze week het 4e en 5e en 7e damesteam die alle drie met 2-1 wonnen van resp. Limvio 2, Voleem 1 en SVV 8. Het 7e herenteam is nog geenszins van plan zijn koppositie in de derde klasse prijs te geven en ze wonnen dan ook met 3-0 van Voleem 2. Het vierde en vijfde herenteam leden verlies tegen resp. Voleem 1 (1-2) enFoxboro 1 (0-3). Voetbal: Hees heeft in de uitwedstrijd tegen koploper Barneveld de 2 puntjes ver diend mee naar Soest genomen. Reeds vanaf het beginsignaal van de zeer goed leidende arbiter Pex was het Hees dat met open aanvallen de Barne- veld-defensie onder druk zette. Na 15 minuten was het dan ook Eddy Gerth die de doelman van Barneveld het nakijken wist te geven. 0-1. Hees bleef aandringen en het was wederom na 25 minuten Eddy Gerth die de bal in de touwen wist te deponeren. 0-2. Na de rust probeerde Barneveld het spel enigszins te verplaatsen en in de 10e minuut werd een misverstand in de Hees-defensie de oorzaak dat Berkhof de stand op 1-2 wist te brengen. Hees ging hierna de zaken echter wat steviger aanpakken en kwam met gevaarlijke aanvallen opzetten. De goede Barneveld-defensie slaagde er echter in, soms met geluk, de scorings kansen te keren en zodoende bleef de stand 1-2 in het voordeel van Hees. De spelers en toeschouwers hebben me de door de goed leidende arbiter een prettige en sportieve wedstrijd meege maakt. Hees dat zaterdag a.s. de returnwed strijd tegen EFC '58 moet spelen zal, indien men met dezelfde inzet en overga ve speelt, zeker deze tegenstander kun nen kloppen. Vrijdag 18 februari a.s. is er wederom „Toepen en Klaverjassen" in de Hees kantine. Een ieder die Hees een goed hart toedraagt is van harte welkom. Ook ditmaal heeft de zaterdagformatie van SEC het onderspit moeten delven. Het was deze keer Eemnes dat op vrij gemakkelijke manier de volle buit mee kon nemen. Zolang de groen-witten niet in staat zijn doelpunten te produceren is het einde van de nederlagenreeks dan ook niet in zicht. De eerste helft liet twee gelijkwaar dige ploegen zien die voor aantrekkelijk voetbal zorgden. De beste kansen waren voor Eemnes, dat echter keer op keer op de formi dabel keepende Guus Groenestein stuitte. Toch moest ook hij vlak voor rust capituleren, toen Eemnes op bijzon der gelukkige wijze de leiding kon ne men. Liggend op de grond wist een Eemnes-aanvaller de bal tussen twee SEC-spelers door over de doellijn te wer ken, 0-1. Na de pauze een onstuimig aanvallend SEC. dat echter te veel balverlies leed om het de tegenstander echt moeilijk te maken. Ook J. v.d. Broek die inge vallen was voor Jan Schouten kon daar weinig verandering inbrengen, zodat de thuisploeg genoegen moest nemen met een 0-1 eindstand. Afgelopen zaterdag speelde het tweede herenteam van de Duinkikkers de uit wedstrijd tegen D.K.R. in het zwembad De Kwakel te Utrecht. Het begin van de wedstrijd was voor de Duinkikkers niet hoopgevend, want in de eerste periode keken zij tegen een 4-1 achterstand aan. De tweede periode gaf een heel ander Duinkikkers-team te zien, waardoor de achterstand werd ingelopen tot 4-3. In de derde periode speelden de Duinkikkers overheersend en brachten de stand in hun voordeel tot 4-5. Dit was een stimulans om nog beter aan te pakken. Het samenspel klopte veel beter en DKR werd overspeeld. In de vierde en laatste periode liepen de Soes- tenaren zelfs uit tot 4-8. DKR was een geslagen team, maar zij zagen nog kans om de eindstand op 5-8 te brengen. De doelpunten voor Duinkikkers werden gescoord door: E. J. v.d. Hulst (3), E. Teunisse (2). H. Vreeken (2). R. Timmer (1). Het team bestond uit: R. v.d. Plaats, E. Teunisse, E. Nijstad. E. J. v.d. Hulst, R. Timmer, H. Vreeken, R. Stalenhoef, F. Kingma en J. K. Bast. Coach de heer R. Nichting. Zondag 27 februari spelen Duinkikkers II tegen De Haaien in het Tipbad te Baarn. Donderdag 17 februari 1977 18.30-23.30 uur Kompetitiewedstrijden NeVoBo 19.00 uurBG SV 2 - SVV 7 (D3)Olympia 9 - BG SV 3 (D3) BG SV 6 - Olympia 7 H3SVV 8 - Limvio 3 (H3 19.45 uur: Foxboro 2 - Olympia 8 (D3)Olympia 8 - BG SV 5 (H3) DeVu 2 SVV 8 (D3)BG SV 3 - SVV 6 (H2). 20.30 uur: Olympia 5 - Foxboro 1 (D2)SVV 4 - Voleem 1 (H2) BG SV 1 - Surf '71 (Dl)SVV 6 - Limvio 2 (D2) Bg SV 1 - Surf '71 (Hl)Foxboro 1 - Olympia6 (H2). Zaterdag 19 februari 1977 8.45-10.15 uur Sportinstuif 6 t/m 9 jaar. 10.30-12.00 uur Sportinstuif lOt/m 14 jaar. 13.00-18.00 uur Kompetitiewedstrijden Korfbal. 19.00-23.00 uur Kompetitiewedstrijden Basketbal. 19.00 uur: (I) Top Stars ma - Red Stars mc. IIRed Stars mb - Crackerjacks ma. 20.10 uur: (I) Red Stars MD - Red Stars MF; IIRed Stars ME - Red Stars MC. 21.20 uur ITop Stars I Crackerjacks II; (IIRed Stars II - Eagles I. Zondag 20 februari 1977. 10.00-22.00 uur Kompetitiewedstrijden Handbal. Zaterdag 19 februari 1977 9.00-15.00 uur Kompetitiewedstrijden Badminton. Selby2- 't Slot 3; Selby 3- Iduna7; Selby 1 -B.C. '70 3. 19.00-22.00 uur Central Base Fond Zondag 20 februari 1977 9.00-13.00 uur Kompetitiewedstrijden Badminton. 14.00-22.00 uur Kompetitiewedstrijden Basketbal. 14.00 uur: Red Stars mbb - Crackerjacks maa; 15.10 uur: Red Stars d - Red Stars c; 16.20 uur: Red Stars a-Red Stars b: 17.30 uur: Red Stars MB-Irene MA; 18.40 uur: Red Stars B - Dunckers B 19.50 uur: Red Stars C-,Blue Drakes A. SPORTIEVE RECREATIE Maandag 21 februari 1977 Gymnastieklokaal Hartweg. Dinsdag 22 februari 1977 Gymnastieklokaal R.K. Mavoschool. Woensdag 23 febrüari 1977 Gymnastieklokaal L.T.S.-Eemland. 20.00-21.00 uur Dames; 21.00-22.00 uur Heren. Dat WZ een zware wedstrijd in Hilversum te wachten stond, was te voorzien. Hoogerheide speelt thuis altijd agressiever dan bij uitwedstrijden. Dat het zaterdag middag een verloren partij zou worden, had VVZ niet verwacht. Het begon met een sterk aanvallend VVZ, waarbij al na vijf minuten Peter Brouwer een juweel van een kans kreeg. Zijn harde schot kwam nog wel voor de voeten van Leo de Vroet, maar deze schoot naast. Daarna genoot Leo de Vroet deze middag een speciale bewa king, soms tot vervelens toe, want hij kon geen pas verzetten of z'n bewaker ging met hem mee. Toch was Leo hem dikwijls te snel af en kon hij aan het spel deelnemen. Na tien minuten kreeg Siem Opmeer de bal vrij, maar hij kogel de rakelings over. In de twintigste minuut maakte Peter Brouwer het eer ste doelpunt voor VVZ. De scheidsrech ter wees naar het midden, maar door onophoudelijk vlaggen door de club- grensrechter van Hoogerheide, ging de scheidsrechter naar hem toe. Het resul taat was, dat deze grensrechter buiten spel had geconstateerd en op zijn advies werd het doelpunt geannuleerd. Een rare beslissing van de over het geheel streng optredende scheidsrechter. Vijf minuten later kreeg Peter Brouwer weer een schietkans, doordat hij de bal als op een presenteerblaadje kreeg toege speeld door Leo de Vroet. Peter kogel de de bal hoog i. d. Hoogerheide touwen. WZ leidde met 0-1. In deze eerste helft van de strijd werd Henk Post nimmer op de proef gesteld, zodat VVZ wel heer en meester van het spel was. De tweede helft werd zeer zwaar, doordat Hoogerheide met man en macht ging aanvallen. Na tien minuten wist midvoor Hol van Hoogerheide de bal over de uitgelopen doelman Post heen te koppen, zodat partijen op gelijke voet kwamen te staan. Hoogerheide wist van geen ophouden en de VVZ-verdedi- ging kreeg het zwaar te verantwoorden. Vooral de linksbuiten Lamaitre was een gevaarlijk man in hun voorhoede. Na een kwartier spelen kreeg hij zijn kans en schoot rakelings langs Post, zodat Hoogerheide de leiding had over genomen. Toen trok geheel Hoogerheide voor hun doel en er was geen doorkomen meer aan. Wel schoten Peter Brouwer en zijn broer Jos een paar maal'op doel, maar ze kregen geen schijn van kans meer. Hoogerheide had een voorsprong en stond die niet meerkat. Een gelijk spel was echter de juiste verhouding ge weest, gezien het afgekeurde doelpunt. Een troost voor het teleurgestelde VVZ is, dat hun kampioensconcurrent Vallei vogels zaterdag ook verloor, zodat de kansen nog gelijk zijn gebleven, maar dan moet VVZ geen enkele fout meer begaan. In het afgelopen weekeinde heeft het Soester herenteam van de basketbalvereniging The Red Stars in een bijzonder enerverend duel ten koste van het Schiedamse Ju ventus definitief beslag weten te leggen op de derde plaats in de tweede divisie. Dames 1 moest buigen voor het sterkere Groningse Olympia en de jongens en meis jes junioren A wisten op landelijk niveau hun wedstrijden te winnen. Red Stars - Juventus (heren) 77-69: Techniek tegenover bijzonder veel leng te, want dit was het duel wel tussen beide herenteams. In het begin zag het er ook naar uit dat Juventus bijzonder goed ge bruik maakte van zijn lengte en het rechtstreekse gevecht om de derde plaats in haar voordeel zou afsluiten. In de tiende minuut was de stand al 15-27 en had de Red Stars formatie geen vat op het spel valn haar tegenstander. Doch zienderogen liep de Schiedamse aanval moeilijker en kreeg Red Stars wat meer greep op het spel. Bij de rust leidde dit dan ook tot nog maar een achterstand van negen punten 31-40. De Soester formatie voelde toen dat hetgeen onbegonnen werk was en ter gend langzaam kroop het dichterbij en in de tiende minuut was het langszij ge komen 51-48. Toen gingen echter de per soonlijke fouten een rol spelen en moes ten Erik Duit, Ron van Eyck, Bert Hilhorst en Tom van de Mars het veld verlaten wegens een maximum aan fou ten. Het viertal dat toen in de achttiende minuut nog overbleef stond voor de schier onmogelijke taak de drie punten voorsprong te handhaven tegen een enorm pressend Juventus. De techniek echter ging overheersen en Walter Russak, Jos van de Brink, Hans de Rond en Rinus Valk wisten overeind te blijven en zelfs te scoren, waardoor uiteindelijk de eindstand toch nog acht punten ver schil was en Red Stars bijzonder tevre den kon zijn met deze toch nog verkre gen overwinning. Red Stars - Olympia (dames) 40-50: Een goed verdedigend Red Stars team wist het verschil tot aan de rust op drie Atletiek Vijftien jeugdige atleten van de S.O. Soest nemen a.s. zondag 20 februari deel aan atletiekwedstrijden van de Baarnse Atletiek Vereniging. Het par koers is uitgezet in het Doméinbos aan de Rijksweg voorbij het Paleis. Voor de 2700 meter zijn ingeschreven de meisjes Lenny Kievit, Hanna Tous- sant, Brigitte Kouv/en en Jul Wildenburg en de jongens Quinten Stiphout en Rolf van Kouwen. Op de 1500 meter komen uit de meisjes Winny Beers en Ardi Brouwer: op de 3900 meter de jongens Peter Klooster, Rob Jansen, Dennis Perebóom, Joost Kok, Jim Hezenaar en Ronald van Dijk en op de 5800 meter Harry Ketelaar. Een week later op zondag 27 februari, wordt door bijna dezelfde groep deelge nomen aan wedstrijden georganiseerd door de Gooische Atletiek Vereniging te Hilversum. Op het parkoers bij Anna's Hoeve gaat het om de afstanden 1500-, 2000-, 4000- en 6000 meter. In Baarn be ginnen de wedstrijden om 12.00 uur; in Hilversum om 11.20 uur. HARTMANLAAN 30 SOEST TEL 02155-16941 voor lichtdrukwerk magn. autoborden en stickers. Maandag 21 februari houdt de heer F. Nijhuis uit IJsselstein in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat een dia-lezing voor de leden van de aqua riumvereniging „Zilver Tetra". De avond begint om 20.00 uur. Voor de pauze is de lezing afgestemd op die aquariaan, die geen beginner meer is, maar toch ook niet tot de „ge vorderden" behoort. Aandacht wordt be steed aan vissen die geschikt zijn voor een gezelschapsaquarium. Aan de ver meerdering van planten in zo'n aqua rium wordt ruime aandacht besteed. In het tweede gedeelte van de avond worden de chichliden uit de grote Afri kaanse meren op het scherm geprojek- teerd. De BDC-heren hebben zondag, voor weinig publiek, kans gezien afdelingskampioen BHC uit Bussum met 24*15 te verslaan. Daarvoor moest in eerste instanties een 7*2 achterstand worden weggewerkt. De Soesters klaarden dat voortreffelijk vooral door een uitstekende wedstrijdmentaliteit. Een gehandicapt damesteam slaagde er niet in het SDOL uit Raalte echt moeilijk te maken. Na een vrij gelijk opgaand begin werd met 9-4 verloren. De dames junioren bogen tenslotte het hoofd voor Odin uit Heemskerk, dat met een 10-3 over winning naar huis ging. Dames Met een door blessures verzwakt team trad BDC aan tegen het Raaltense SDOL. Het Soester team, één plaats en één punt hoger op de ranglijst dan de tegenpartij, had het vanaf het beginsig naal duidelijk moeilijk tegen het recht toe recht aan spelende SDOL. Evenals in de vorige wedstrijd in Raalte had BDC geen antwoord op de harde afstand schoten. Weliswaar wist de Soester formatie in de eerste helft de stand nog aardig in even wicht te houden door doelpunten van Diny v.d. Heiden en Ciet Smeeing, na de ruststand van 3-4 en de gelijkmaker in de vierde minuut was het Soester kruit echter verschoten. Tegen de slecht gekoncentreerde verdediging kon SDOL uitlopen tot 4-6 en bijna tot 4-7 als keep- ster Marry Steenbakkers een schot, vrij vanaf de cirkel niet had gestopt. De kans om dichterbij te komen liet BDC liggen door een strafworp op de paal te knallen. SDOL putte hier duidelijk inspiratie uit en met 2 snelle doelpunten werd BDC met nog 10 minuten te spelen, op een hopeloze achterstand gezet. Ongeïnspi reerd, nog een strafworp missend, speel de het Soester team naar het einde, ter wijl de gasten in de slotfase nog een break out wisten te benutten. Eindstand 4-9. Heren BDC-BHC, een wedstrijd die relatief weinig publiek trok omdat de Bussumse formatie al niet meer te kloppen was in de strijd om de titel. Het Soester team had nog wat goed te maken en het kreeg de opdracht mee om eens goed uit te halen. In de eerste 10 minuten bleek het ander som te gaan, BHC scoorde 3x voordat Paul v.d. Deijssel de nul van het score bord schoot. De Bussumse formatie liep uit naar 7-2. Hierna lieten ze echter een soort anti-handbal zien. BDC herstelde zich van deze akties en kon bijkomen tot 6-8 in de eerste helft. De tweede helft startte met een zeer fel Soester team dat kennelijk kansen rook. De eerste 10 minuten gingen ge lijk op, maar bij de stand 10-10 kwam de kentering. BDC begon BHC onder grote druk te zetten. Via 11-11 liepen de Soesters in een tijdsbestek van 5 minuten uit naar 15-12, terwijl het weer 5 minuten later zelfs 20-12 stond. BHC kon de bakensliet meer verzetten. De gasten scoorden weliswaar nog 3 maal, maar BDC maakte er toch 1 meer, zodat het een klinkende 24-15 overwin ning behaalde. Junioren In deze laatste zaalkompetitie-wedstrijd nam BDC het op tegen de junioren van Odin. In het begin-fase was het al BDC wat de klok sloeg en zij namen een voor sprong door doelpunten van Astrid Wijn hof en Cinta Tolboom. Odin wist hier twee strafworpen tegenover te stellen, zodat de ruststand kwam met een gelijk 2-2. Na rust verhoogde Odin het tempo waar BDC geen antwoord op had zodat de voorsprong uit liep tot 2-8. Hierna werd een strafworp benut door BDC doch de eindstand kwam met een 3-10 voor Odin. In de 14 gespeelde wedstrijden wisten de Junioren slechts 5 punten te behalen, deels door onwennigheid in deze klasse, deels door gemis aan hardheid. Nu men eenmaal kennis heeft gemaakt in deze klasse verwachten wij dat vol gend seizoen meer resultaat zal worden behaald. SOESTERBERGSESTRAAT 2 punten te houden. Doordat zowel in de eerste als in de tweede helft het accent op de verdediging bleef liggen kwam er uiteindelijk een lage eindscore tot stand 40-50. Spijtig was het dat het Groningse team iets gelukkiger was in het afmaken waardoor zij de niet verdiende winst mee naar huis namen. Red Stars Merkasol (meisjes) 50-48: Een bijzonder vermoeid meisjesteam heeft tot de laatste minuut moeten knok ken om de winst alsnog in Soest te hou den. Anneke Romer, pas overgekomen uit een lager juniorenteam, speelde een voortreffelijke wedstrijd. Bij de rust was de stand nog gelijk. In de tweede helft ging de score regelmatig gelijk op, waardoor de spanning tot in de laatste minuut bewaard bleef en Red Stars uit eindelijk aan 't langste eind trok. Red Stars HOC (jongens) 84-62: Een duidelijk niet geïnspireerd Red Stars jongensteam heeft toch nog geen enkele moeite gehad met het zwakke HOC uit Haarlem. Diverse verdedigings technieken konden worden geprobeerd en ondanks dit was de zege geen enkel keer in gevaar. Bij de rust was het ver schil al negentien punten 46-27. Onder aanvoering van Rob Kaatee speelde de Red Stars jongens zich makkelijk naar een simpele 84-62 overwinning. Hierdoor blijft Red Stars samen met Noordkop uit Den Helder bovenaan staan in de landelijke afdeling bij de jeugd. Kompetitie komend weekeinde: De dames 1 zijn vastbesloten om zater dagavond in Amsterdam tegen US de overwinning te behalen. Heren 1 gaat de lastige uitwedstrijd tegemoet tegen Smit Slikkerveer in Sliedrecht en de jongens junioren A moeten ongetwijfeld met twee winstpunten naar huis komen uit Den Helder, waar zij Zeemacht ontmoeten. Zaterdagavond is in sporthal Beukendal eveneens basketbal en zon dag vanaf twee uur in De Bunt. Dat de Nederlandse Basketbal Bond ver trouwen blijkt te hebben in een vaak goe de organisatie in Soest, wat toernooien blijkt wel, nu Red Stars de organisatie is opgedragen van het het Nederlands adspiranten-kampioenschap voor- zowel jongens als meisjes. Dit evenement zal plaatsvinden op za terdag 28 mei a.s. en vooral voor veel ad spiranten in Soest en wijde omgeving een prima gelegenheid om de beste ad- spirantenteams van het land aan het werk te zien. SPORTHU/S D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154 - 2490 Grootste sportzaak van 't Gooi Korfbal Het tweede achttal van de korfbalvereni- gingEemvogels heeft afgelopen zater dag afgerekend met de laatste concur rent en dat betekent dat wanneer zater dag gelijk wordt gespeeld de Eemvogels hun eerste kampioen kunnen binnenha len. Het eerste behaalde een zwaar bevochten 5-4 overwinning op Tiel, ter wijl het derde opnieuw een gelijkspel binnensleepte. In Hilversum speelde Eemvogels 1 tegen de ploeg uit Tiel en keek na negen minuten tegen een 1-0 achterstand aan. Voor de rust werden de zaken nog op grootse wijze rechtgezet door doelpunten van Wim van Rheenen, Agnes Lapré en Leendert van den Berg. In een goed gespeelde tweede helft hielden de ploegen elkaar goed in even wicht; zo liep Tiel na drie minuten in tot 3-2, het antwoord van Wim van Rheenen was duidelijk 4-2. De 17e minuut leverde twee doelpunten op; allereerst scoorde Tiel en dlrekt daarop Agnes Lapré. De wedstrijd was toen beslist. Daar koh een doelpunt in de allerlaatste minuut niets aan verande ren. Eindstand 5-4. Het tweede speelde tegen Fortissimo 4 de enige concurrent in de strijd om de titel. In een uiterst spannend duel toonde de rood-zwarten zich toch de beteren, ook al was het een magere 1-0 overwin ning. Dit doelpunt werd in de eerste helft al gescoord door Jan de Haard. De overige tijd gaf een zeer snel heen en weer gaande strijd te zien waarin de Eemvogels voortreffelijk stand hielden, het derde speelde afgelopen donderdag al tegen ESDO in Utrecht. Was men in de eerste wedstrijd tegen ESDO duidelijk de mindere - nu gaf men goed partij en zelfs na een 2-0 achterstand bleef men doorvechten. Het rendement was er door een doelpunt van Riet Maris voor de rust en een prachtige treffer van Johan 't Rek. Programma zaterdag: 15.00 uur: Eemvogels 1 - Kesteren lN 16.30 uur: Eemvogels 2 Fortis '75 3 17.15 uur: Eemvogels 3 - R.B.Z.

Soester Courant | 1977 | | pagina 19