K Soest moet voor woningbouw rekening houden met uitstralingseffect Amersfoort •b? w&, 'tBINNENHUIS IMÏÜ li flsi ML W Raad niet akkoord met terugdringen recreatie Leusderheide Wq zetten uw Poggenpohl-keuken- wensen eerst in tekening. Gratis. Soesterberg verwacht verkeers- en parkeerproblemen bij kunstskibaan ing. Sporthal Beukendal nu ook aan nieuwe vloer toe Gemeenteraadsvergadering: '764 Keukenstudio „Forma-Concepta" poggenpohl [keukenüesignl MOSSELAVOND interieur adviseurs STUDIO k. de boer zn bv Ruime keus in zowel klassiek als modern. A. van der Weerd Fietspad Soestduinen- Den Dolder in uitstekende staat «oester Courant van donderdag 24 februari 1977 Elf punten en acht ingekomen stukken telde de agenda van de raadsvergadering die vorigie week ge houden werd. Dat lijkt niet veel, maar toch ging met de afhandeling bijna drieeneenhalf uur heen. Het langst stond men stil bij de structuurstudie Eemland; een werkstuk van de groep Structuurbe leid van het Samenwerkingsorgaan Eemland. Buiten de raad spreekt dat samenwerkingsorgaan nauwelijks iemand aan, maar opeenvolgende raden van de gemeenten Amersfoort, Baarn, Bun schoten, Eemnes, Hoevelaken, Leusden, Nijkerk en Soest, zijn nu al jaren bezig geweest om de samenwerking van de grond te krijgen. De ene studie na de andere volgde en dan is het merkwaar dig op zo'n raadsvergadering in Soest te moeten horen, dat bijvoorbeeld de heer K. de Wilde, fractievoorzitter van de PvdA zegt dat Eemland „op weg is naar volwassenheid" en de burge meester vindt dat het „ook beslist niet méér is". Er gaan nooit meer dan „richtlijnen" uit van de „samen" werkers en zelfs blijkt invoering van het woord „richtlijn" in sommige gemeenten te zwaar te vallen. Wil Soest zich op het standpunt stellen, dat niet volgens de richtlijn handelen, „a-sociaal" is; andere gemeenten tillen daar blijkbaar niet zo zwaar aan. Dan vraag je je wel af, waar we mee bezig zijn. Voor Soest kan het ondermeer gaan betekenen, dat wij dankzij de samenwerking te maken zullen krijgen met het „uitstralingseffect" (een woord dat de burgemeester gebruikte) ten aanzien van de woningbouw. Als Amersfoort volloopt zal Soest de taak dienen over te nemen: dat is een ge volg van de „samenwerking". Baarn zit vol; Eemnes en Bunschoten moeten niet voller worden uit een oog van landschapsschoon; Nijkerk en Hoevelaken liggen in de provincie Gelderland, waar men een G.S. heeft, dat een heel andere redenatie heeft over „vestiging van buiten"; en dan rest Soest, dat volgens onze burgemeester daar dan eventueel nog wel ruimte voor heeft. Merkwaardig is het in dit verband de PvdA-er Gootte te horen betogen dat Soest moet vasthouden, zoals in de raam- struktuur vastgelegd, aan het minimum (groei)model; de burgemeester te horen zeggen dat we te maken zullen krijgen met het „uitstralingseffect" en de heer De Wilde (PvdA), (nadat hij de burge meester gelijk gaf) de hele zaak nogeens „opnieuw" wil laten bekijken, door een landschapsdeskun- dige aan het werk te zetten. De Wilde vindt, en terecht, dat men eerst moet bekijken of het landschap bebouwing nog toelaat en aan de hand daarvan te beslissen, wat er mag gebeuren. Maar hoe zit dat dan met de jaren van studie, die nu achter de rug zijn? Had daar nooit eerder iemand op kunnen komen? Er zijn toch milieu-voorvechters genoeg geweest die juist op méér oog voor de natuur aangedrongen hebben. Zou dat nu werkelijk zo langzaam doordringen bij bestuurders? Het grootste gelijk van de avond had de heer Van Poppelen (CDA). Hij vroeg zich af waar we mee bezig zijn: Soest neemt een raamstruktuurplan aan met een minimum groeimodel. Prachtig! Dan zijn we aan het „samenwerken" en worden we opgezadeld met het „uitstralingseffect". Weg mini mum plan! Maar dan is er ook nog de provincie, die een streekplan Utrecht-Oost heeft en wat er dan van alle „plannen" overblijft, weet niemand. „Welk rapport is straks voor Soest bepalend?", vroeg Van Poppelen; „welke zeggenschap blijft er voor Soest over?" En daar draait het om, want het wordt wel „afwachten". De VVD-er Van Aalst had uiteindelijk toch sukses met zijn vragen over het „plotseling" terugdrin gen van de recreatie op de Leusderheide. Parachutespringen mag daar na 1 juli niet meer, maar de modelvliegtuigbouwers werden er aanvankelijk al eerder afgestuurd. Van Aalst wilde weten of dat nu allemaal te danken was aan de Soester commissaris van politie. En zo ja, waarom dat nu na vele jaren plotseling moest gebeuren. De burgemeester vertelde hem, dat het een normale zaak was, dat de commissaris een rapport opstelt over problematische situaties. Dat rapport kwam in handen van de Genie in Amersfoort, (de gemeente zal het er wel met een bedoeling naar toe gezonden hebben) en volgens de burgemeester heeft die Genie-man „paniekerig gereageerd". „Afsluiten" was zijn opdracht en de Soester commissaris en het Soester gemeentebestuur wasten hun handen in on schuld. De raad dacht er anders over. De heren Verheus (CDA) en Blaauw (VVD) vonden het maar een nare zaak, dat mede tengevolge van het politie-rapport, de recreatie zo drastisch aan banden ge legd werd. Op hun verzoek zal een poging gedaan worden de zaak, althans gedeeltelijk, terug te draaien. Volgens Verheus ging het uiteindelijk maar om een paar strubbelingen in al die jaren. Van Aalst voegde daar aan toe, dat, redenerend als de politie nu gedaan had, eigenlijk ook de sport velden aan de Bosstraat, waar iedere zondag toch ook honderden en honderden mensen samen kwa men, afgesloten diende te worden. Storimans van het CDA vond het niet zó erg dat de heide afgesloten was en dat omdat de recreanten zo'n onbeschrijflijke hoeveelheid rommel achterlieten. Nu ligt dat zeker niet aan de parachutisten en de modelvliegers, en in theorie kan Storimans toch met de rommel blijven zitten, want in feite worden de „toeschouwers" niet geweerd. Storimans praatte zich nog een keer in de belangstelling door bij de woningbouw in Eemland op te merken dat 18 van de 25 raadsleden niet economisch aan Soest gebonden waren. Hij vond het tamelijk hypocriet, dan anderen zo maar het genoegen van het wonen in Soest te ontzeggen. De CDA-er Menne hield een lang betoog over gebruik maken van rijksregelingen in verband met het rijks-krottenplan. Öij dacht dat Soest er niets aan deed, maar wethouder Ebbers sloeg hem figuur lijk om de oren met een soort „plakboek" waarin alles was opgenomen, verluchtigd met foto's, wat Soest allemaal gedaan had. Kennelijk was Menne niet vooraf geïnformeerd door „zijn" wethouder over de aktiviteiten van het college. En zover wij weten heb je meer „vat" op het bestuur, als je een wethouder in het college hebt; zo werd dat ons burgers tenminste een paar jaar geleden voorge houden. De vergadering werd bijgewoond door 17 Soesters èn een klas van de Mariaschool. De burgemeester zei, zoals gebruikelijk, dat zij hoopte dat de kinderen over een jaar of twaalf daadwerkelijk mee wil den doen aan het besturen van de gemeente. Maar voorlopig werd de limonade, die de kinderen altijd krijgen, met meer gejuich ontvangen. Kennelijk vertellen de schoolkinderen elkaar door, dat de limo nade in de brandweerkazerne „best" is. En gelijk hebben ze, want het gedoe in de raad van de raads leden gaat zelfs menig volwassene boven de pet. Jaren en jaren studeren over „samenwerken" en dan nog niets anders bereikt hebben dan „vrijblijvende richtlijnen": 't is bar en boos. Het eerste punt waar men zich wat uit voerig mee bezig hield was de brief aan mevrouW L. van Es aan de Wleksloter- weg, waarin haar meegedeeld wordt, dat haar woning niet afgebroken zal worden, maar dat de gemeente geen geld uit zal geven voor uitbreiding. De heer J. v. d. Brakel (PvdA) vond wel dat de gemeen te de plicht had voor een veilige electri- citeltsvoorziening te zorgen. Hij meende dat de bewoners 24 uur per dag in levens gevaar verkeerde. Jan Visser (PS) zei te weten dat die onrust veroorzaakt werd door een raadslid en hij vond het niet de taak van een raadslid, mensen ongerust te maken. Om alle misverstanden te voorkomen verklaarde Pvd A-fractie voorzitter De Wilde, dat dèt raadslid niet de heer v. d. Brakel was. Menne van het CDA merkte op dat naar zijn mening de gemeente wèl iets kon doen aan uitbreiding van de woning. Hij raadde aan contact op te nemen met ,,Den Haag". Daar voelde wethouder Hoekstra niets voor; „als we daar aan beginnen kunnen we aan alle goedkope gemeentewoningen wel wat doen". De huur van die goedkope woningen zou dan stijgen van 220 tot 450 gulden per maand, en daar was niemand mee gebaat. Goedkope woningen waren hard nodig. Overigens zal de electrische bedrading vernieuwd worden. Mevrouw Oranje (VVD) vond het bij de behandeling van de brief van de vereni ging voor openbaar onderwijs nodig dat er méér gedaan werd dan alléén maar ,.voor kennisgeving aannemen". Zij vond het best dat onderwijswethouder Plomp goede contacten met de vereni ging had, maar de raad moest schrifte lijk vastleggen, dat men zeer ingenomen was met de aktiviteiten van de vereni ging. Zo gaat het nu ook gebeuren. Voordat het vragenhalfuurtje begon werd door de burgemeester verklaard, dat op 10 maart a.s. in een gezamenlijke vergadering van wijkraad, commissie ruimtelijke ordening en Soesterbergse inspraakgroepen bekeken zal worden of die inspraakgroepen alsnog meer tijd toebedeeld moeten krijgen. Daarmee werd reeds bij voorbaat een deel van de vragen van Jan Visser (PS) beantwoord. De insprekers uit Soesterberg stelden dezelfde vragen. De heer De Wilde (PvdA) merkte naar aanleiding van de mededeling op, dat naar zijn mening in „den vervolge" alle ingekomen stukken, die tot de maandag van de week waarin de raadsvergade ring gehouden werd binnen kwamen, in de raad moesten komen. Deze brief van de inspraakgroepen was kort voor de vergadering gearriveerd en normaliter zou de brief niet meer in behandeling genomen zijn, ware het niet, dat De Wilde daar expliciet om gevraagd had. Dat was oók de reden waarom Jan Visser vragen stelde. Het college gaat nu bekijken of aan het verzoek van de heer De Wilde voldaan kan worden. Overigens werd nog voorgesteld het ontwikkelingsplan Soesterberg uit het ontwikkelingsplan voor heel Soest te lichten. Het motief is, dat de insprekers meer tijd gegund zou moeten worden. De heer Van Aalst (VVD) dacht zelfs over een raamstructuurplannetje voor Soes terberg. De heer Blaauw meende dat de Soester politie de makkelijkste weg gekozen had en hij vond dat er in Soest nog heel wat gevaarlijker plaatsen waren in het bos, dan juist de Leusderheide. Aanleiding voor de discussie waren de vragen van heer G. van Aalst VVDdie in januari daar ook al naar geïnformeerd had. De burgemeester zei geen moeite te hebben de kwestie in A'foort nog eens te bespreken. Wel was het zo, dat de Soester politiecommissaris geen enkel voorstel had, welke maatregelen er ge nomen zouden moeten worden. Die kwa men geheel voor verantwoording van de EAI. Van Aalst merkte nog op dat met het stopverbod, dat er toch al was, veel van de problemen van de commissaris weg- genomen zouden zijn. Hij wees daarbij op enigszins analoge situaties bij de sportvelden aan de Bosstraat. Als daar iets gebeurde, kwam men toch ook niet direct met afsluitingsvoorstellen. De heer R. van Logtenstein vond dat, nu de Leusderheide afgesloten en ook de Vlasakkers niet altijd toegankelijk was, er net „iets" te veel gebeurd was. Zijn fractiegenoot Storimans wees tenslotte op de grenzeloze vervuiling van de Leusderheide; de recreanten maakten er een geweldige troep van en lieten volgens Storimans „wel 5000 kg blikjes en papier achter". eindelijk; welke zeggenschap blijft er voor Soest over?). De burgemeester beantwoordde de spre kers. Zij dacht ondermeer dat het voor een landschapskundig onderzoek te laat zou zijn. Soest diende rekening te houden met het uitstralingseffect van Amers foort, omdat er in Eemland weinig plaats over was om woningbouw te plegen. Zij zegde toe meer materiaal te verza melen over vestigingsbeleid, zoals dat in Gelderland en ook Noord-Holland ge voerd werd. De nota „Woning ja, woning nee" kende zij en zij meende dat de juridische uitvoering van de bepalingen van de nota, nogal wat problemen gaf. Wat de door de werkgroep Leefmilieu aangehaalde „40% vestiging van buiten Soest" betrof, veronderstelde zij dat dat op waarheid berustte. Maar dat lag dan aan de economische gebondenheid aan Soest en regio en de ministeriële op- dracht dat 65 en onvolledige gezinnen nooit geweigerd mochten worden. Ook gingen er heel wat mensen Soest uit. G. van Aalst (VVD) Leusderheide Op verzoek van de raadsleden Verheus [CDA] en Blaauw [VVD] zal contact opgenomen worden met de Eerst Aan we- zend Ingenieur (EAI) van de Genie te Amersfoort, om hem te polsen of de rigo* reuze maatregelen, waardoor parachu tisten en modelvliegers niet meer op de Leusderheide terecht kunnen, terugge draaid kunnen worden. De EAI nam dat besluit naar aanleiding van een rapport dat hem bereikte via de gemeente Soest en de heren Verheus en Blaauw vonden dat maar een nare zaak. Verheus betoogde dat een enkel brandje dat er geweest was en die éne keer dat er een parachutist op een auto terecht kwam en het geval dat er een parachu tist in een boom landde, toch niet direct een dergelijke straffe maatregel nodig maakte. C. Verheus (CDA) Lange van de VVD merkte op dat als er regionaal gedacht ging worden, Soest niet vast diende te houden aan het heilige getal van „25 woningen per hec tare". Er zou „ingedikt" moeten wor- den; een mening die de heer De Wilde (PvdA) deelde. De Wilde pleitte ook voor het opvullen van „open gaten". De burgemeester verklaarde tenslotte nog dat naar haar verwachting de wij ken Overhees 3 en 4 binnen de stedelijke vlek zouden komen te liggen. De visie op de structuurstudie gaat de deur uit. Als laatste punt werd gesproken over het advies van de commissie voor de beroep schriften, wel een vergunning te geven voor de hooiberg in de Kerkebuurt. De burgemeester zei daarvan dat het colle ge het standpunt van de commissie niet deelde en wel omdat een hooiberg geen bouwwerk is, dat bij de bestemming „ééngezinshuizen" hoort. Die bewering was voldoende voor de heer De Wilde om te vragen het voorstel aan te houden. De beroepencommissie kon zich dan eerst nog eens buigen over het standpunt van het college. Dat gebeurde. P. Storimans (CDA) Vervolgens kwamen de CDA-vragen over de aktiviteiten van de gemeente inzake het rijkskrottenplan aan de orde. De gemeente bleek er meer aan gedaan te hebben, dan het CDA, en met name de heer Menne, gedacht had. Er hoefde ook geen vrees te bestaan dat de „pot" leeg zou raken: „die is nog helemaal vol", wist de burgemeester. Overigens heeft Soest geen „gaten in de geest van het krottenplan", deelde wethouder Ebbers nog mede. Jan Visser (PS) kreeg daarna van de burgemeestér te horen dat hij zich géén zorgen hoefde te maken over de informa tie aan de inspraakgroepen te Soester berg. Dat kwam allemaal best in orde en ze hadden al heel wat meer informatie dan Visser dacht. Woonwagenkamp. Nadat de heren Van Aalst en Visser en ook mevrouw Oranje (WD) zich be zorgd gemaakt hadden over de admini stratieve rompslomp die taxi-onderne mers boven het hoofd hangt door aanne ming van de nieuwe taxi-verordening (mevrouw Oranje pleitte voor instelling van een lijntaxi), werd gesproken over de gemeenschappelijke regeling „Woon wagengemeenschap Regio Amersfoort". Mevrouw Van Gelder (PvdA) informeer de wanneer in Soest, conform deze regeling, een standplaats voor woonwa gens wordt aangewezen. De heer P. Storimans (CDA) zag daar de noodzaak niet van in. Hij betoogde dat Soest al twee kampen „op haar lip" had zitten; dat van Amersfoort en dat van de gemeente Zeist. Hij liet doorschemeren er voor te voelen geen plaats, aan te wijzen en als het woonwagenschap dat deed in beroep te gaan bij de Kroon. „Dan duurt het vast maar weer vijf jaar, voor we zover zijn", vond hij. Tegen deze gang van zaken kwam de VVD-er Lange in opstand. Hij vond dat als de raad de gemeenschappelijke rege ling aannam (vaststelde), men ook de consequenties daarvan moest aanvaar den. En dat betekende: een plaats aan wijzen. Fractievoorzitter Van Poppelen [CDA] poogde toen nog wijzigingen aan te brengen in de regeling; hij dacht dat dat nog wel kon, maar wethouder mevrouw Van Stiphout hielp hem uit de droom. Het was öf aannemen, óf verwerpen. Eerder reeds had zij gezegd dat in één van de eerstvolgende vergaderingen van de commissie ruimtelijke ordening, de situering van het Soester woonwagen kamp aan de orde zou komen en de heer Van Poppelen zei daarom nu reeds „dat het wel heel lang zou duren, voor men een geschikte plaats binnen de gemeente gevonden had". De regeling werd aangenomen met de stem van de heer Storimans tégen. Structuurstudie. Uitvoerig werd daarna gepraat over de Structuurstudie Eemland. Sprekers wa ren de heren Hilhorst van de VVD (in grote lijnen mee eens); Goote (PvdA) (minimumgroeimodel als in raamstruk tuurplan en in verband daarmee diende hij enkele amendementen in); Visser (PS) (als Goote en aandacht voor het werk van de werkgroep Leefmilieu Soest); De Wilde (PvdA) (Eemland op weg naar volwassenheid; graag uw visie op de via de werkgroep Leefmilieu Soest ontvangen nota „Woning ja, woning nee"; Woningbouw geen Amersfoorts probleem, maar voor samenwerkings- groep; landschapskundig onderzoek la ten verrichten)en Van Poppelen (CDA) waar zijn we mee bezig; wie beslist uit- Het is belangrijk van te voren te zien hoe de keuken van uw keuze gaat worden. Daarom maken we aan de hand van uw wensen eerst een ontwerp. Daarna beslist u pas. Komt u 'ns kijken. Poggenpohl: het meest uitgebreide keukenprogramma. Amsterdam: Chr. Huygensplein 34-36, (bij de Middenweg), telefoon (020) 93 18 59 Hilversum: Groest 36, telefoon (02150) 1 10 76 (Vrijdagavond koopavond) Kent u ook het exclusieve Poggenpohl badkamer-programma? De sporthal Beukendal krijgt, als het aan de leden van de commissie openbare werken ligt, een geheel nieuwe vloer. Bekeken zal worden of dat een houten- dan wel een kunststofvloer zal worden. Het gaat daarbij om de kosten. De leden van de commissie staken overigens hun ongenoegen over de gang van zaken met deze sporthal niet onder stoelen of banken. Van den Brakel merkte op „zo langzamerhand een punthoofd van de zaal te krijgen" en de heer Van Aalst (VVD) zei: „Ik zou kunnen zeggen: ik ben blij dat er nog een lichtinstallatie in het gebouw is. Dan blijft het tenminste staan". Nog niet zo lang geleden moest de dakbedekking vernieuwd worden en de problemen met de vloer, die blaarvor- ming vertoont, werd door wethouder Hoekstra en de directeur van gemeente werken, de heer H. van der Dussen, betreurd. Van der Dussen zei dat men acht jaar geleden, toen de zaal in gebruik geno men werd, weinig keus had. Nu was er meer vloermateriaal aan de markt. De huidige vloer was evenwel niet versle ten, maar door de blaarvorming zou veelvuldig gerepareerd móeten worden. Met het aanbrengen van een nieuwe vloer, zouden ook de jaarlijkse onder houdskosten, ten bedrage van ca. 10.000 gulden, komen te vervallen. Wethouder Hoekstra voegde eraan toe, dat men ook in het verleden altijd afging op adviezen. Die bleken dan In dit geval niet helemaal sluitend geweest te zijn. Op verzoek van de heer C. Verheus (CDA) zal aisnog bekeken worden, wat een houten vloer kost en op verzoek van zijn fractiegenoot G. Stam zal voor de kunststofvloer alsnog een complete, to tale offerte worden overlegd. Verder konden de commissieleden zich met het bedrag van 100.000 gulden vere nigen, dat als een lening aan de sport stichting beschikbaar gesteld zal wor den. Iedere donderdagavond van 18.00 tot 24.00 uur. Tijdig reserveren STEENHOFFSTRAAT 47 TELEFOON 02155-18252 laanstraat 22 baarn telefoon (02154) 1 27 97 mollerusstraat7 De drie-mans afvaardiging van de Soesterbergse wijkraad, die maandag de vergadering van de commissie openbare werken bij woonde, heeft duidelijk gemaakt niet erg ingenomen te zijn met de gang van zaken rond de aanleg van een kunstskibaan en %en langlaufpiste op het Soesterbergse sportcomplex aan de Kerklaan. Ook de leden van de commissie plaatsten nogal wat vraagtekens en die betroffen niet alleen het nog niet gevraagde advies aan de Wijk raad, maar óók de parkeervoorzieningen en de verkeersafvoer problemen die Soesterberg met de komst van deze sportvoorziening te wachten staan. De heren Hagmeijer, Van Rijthoven en Koch van de Wijkraad woonden de ver gadering bij. De heer Hagmeijer ver klaarde dat de wijkraad pas sinds veer tien dagen op de hoogte was van het voornemen in Soesterberg vergunning te verlenen voor de bouw van een ski piste. Hij was wel blij met de komst van de baan, maar toch was de wijkraad teleurgesteld daar pas in zo'n laat sta dium van in kennis gesteld te zijn. Hij veronderstelde dat de aah te leggen par keervoorziening voor „slechts" 54 auto's, lang niet voldoende zou zijn, voor de te verwachten stroom van ski-ers. duizend man per week HORLOGER JUWELIER OPTIEK SOESTERBERGSESTRAAT 26 Telefoon 12982 SOEST De heer Van Rijthoven beaamde dat en wees op de vrees die er bij de bewoners van met name de Ant. van Leeuwen hoeklaan bestaat, ten aanzien van de parkeer- en verkeerschaos. De Van Leeuwenhoeklaan beschikt naar de mening van de heer Van Rijthoven nu al niet over genoeg parkeerruimte voor de eigen auto's. Hij verzocht de wijk raad in te schakelen -bij de oplossing van het probleem. Commissielid Van Aalst (VVD) voorzag dezelfde problemen, evenals de ook uit Soesterberg afkomstige heer Verheus (CDA). Verheus meende dat er slechts parkeervoorzieningen aangelegd zouden worden voor de korfballers en tennissers die van het complex gebruik gaan ma ken. Daarbij werd aanvankelijk zelfs de afspraak gemaakt dat de Soester- bergers, als thuisspelers, op de fiets zouden moeten komen. Verheus noemde het nu een „rampzalige" zaak. Commissielid Van den Brakel (PvdA) als lid van de sportstichting eerder op de hoogte met de nieuwe ontwikkeling, dacht er anders over. Nooit was het goed; als er niets gedaan werd en óók niet als er wèl wat gedaan werd. Te veel ging men nog uit van veronderstel lingen! Wel had men zich in de sport stichting op het standpunt gesteld, dat het samen gebruiken van de kleedacco- modatie, door tennissers en ski-ers, voorzichtig behandeld moest worden. Van den Brakel sprak in dat verband van een „koekoeksjong". Wethouder Hoekstra zei nu pas te be grijpen wat het voorstel in deze com missie deed. De aanleg van de kunst skibaan was immers een puur particu liere aangelegenheid, waar de copimis- sie niets mee te maken had. Nu er par keer- en verkeersproblemen verwacht werden, lag het evenwel anders. Hoek stra wilde echter nu het advies van de Wijkraad afwachten en hij veronderstel de dat het „meegenomen" zou worden in het verkeerscirculatieplan dat voor Soesterberg in de maak was. De directeur van gemeentewerken werkte tenslotte het misverstand de wereld uit dat er een kunstbaan van 250 meter lengte gebouwd zou worden: niet meer dan 100 meter lang, maar in totaal 250 meter in diverse richtingen. Overigens ontkende de heer Van der Dussen dat de Wijkraad niet eerder op de hoogte gesteld werd. Al ruim twee jaar werd over de aanleg van de baan onderhandeld en kon daarom verwacht worden, dat de wijkraad er in ieder ge val kennis van genomen kon hebben. De heer Van der Dussen stelde verder ook vast, dat naar zijn mening met 54 parkeerplaatsen volstaan kon worden en hij zei niet te verwachten dat de baan 1000 bezoekers per week zou trekken. Wel was met de eigenaar, de heer O. Zoetelief, gesproken over een „zeer strak rooster" en dat betrof de tijden waarop de ski-ers van de baan gebruik gingen maken. Afgesproken werd verder, dat, mochten er meer parkeerplaatsen aangelegd moeten worden, dit mee zou tellen bij de vaststelling van de erfpacht-canon. De schriftelijke opmerking van de ENWB te Amersfoort omtrent de „zeer slechte" staat van onderhoud waarin zich het fietspad Soestduinen-Den Dol der zou bevinden, is door de leden van de commissie openbare werken als „flauwe kul" bestempeld. Wel hadden de leden enige opmerkingen. De VVD-er Hilhorst vroeg de begroeiing bij te snoeien, waar door men zeker aan de huidige breedte van 1.40 meter voldoende zou hebben. Zijn fractiegenoot Van Aalst had een groot aantal bromfietsers van het toe ristisch fietspad gebruik zien maken en hij vroeg hoe dat kon. De CDA-er Stam overwoog nog of er soms een misver stand met de wielrijdersbond kon be staan en men daar een ander fietspad op het oog had. Dat kon niet, wist wethouder Hoekstra en wat de bromfietsers betrof: de^e kon den van het fietspad gebruik maken dankzij een vergunning die door Water- staat werd uitgegeven. De Soester politie is nu aan het uitzoeken hoeveel ver gunningen er in omloop zijn.

Soester Courant | 1977 | | pagina 7