pas 65 f H voor wie, wat, hoe, waar FOTO STRIP. VER HAAL Agenda Soester Gemeenschap HSifi' Kritiek op sportstichting vanuit financiële Commissie Ms Dubbelfunctie voorzitter samenwerkende woningbouwcorporaties i c^; BERKHOF LAN&I-HARTOG Voorlichting over de invulling yan het aangiftebiljet inkomstenbelasting 1976 foto hópman van öam Wilgen knotten bij boerderij „Het Klooster" Meeste milieubelasting weigeraars betalen toch Toneelvereniging „Soester Applaus" speelt ,,De Babysit" J.O.V.D. afdeling SOEST e.o. blijft onafhankelijk liberaal Ministeriële goedkeuring voor nieuwbouw „Ons Belang' SOESTDIJK BRUILOFTEN PARTIJEN RECEPTIES Zondagmiddag concert in Artishockgebouw Toeschouwertje breekt been trouwcirculaires trouwkaarten Drukkerij Smit mjsi Soester Courant van donderdag 3 maart 1977 AUTOBEDRIJF „De sportstichting is om den donder geen autonoom lichaam. Als dat wel zo is, is dat voor mij onaanvaardbaar, temeer waar de stichting miljoenen guldens aan gemeen schapsgeld beheert". Aldus de heer K. de Wilde [PvdA] in de openbare vergadering van de financiële commissie. Daar kwam het verzoek aan de orde van de Sportorganisatie Soest om restitutie van een bedrag van 4.674 gulden, uitgegeven ter verbetering van de kleedkamers. In de concept-antwoordbrief aan S.O. Soest hadden b. en w.-gezegd, dat de vereniging niet bij de raad moest zijn, maar bij de sportstichting. De heer De Wilde had hier ernstige kritiek op. ,,S.O. Soest en de sportstich ting zijn uitgepraat. Soest is ontevreden en wil dan terecht proberen het hogerop te zoeken", aldus de heer De Wilde. ,,Nu blijkt er geen beroep mogelijk te zijn. De stichting spreekt, haar wil is wet. De sportstichting lijkt wel een staat in een staat", aldus het socialistische raadslid, die dit zeer onbevredigend noemde. ,,B. en w. laten weten, dat de raad in dezen onbevoegd is. Ons wordt dus de mond gesnoerd. Daarom moeten als de donder de statuten van de sportstichting aan de raad worden voorgelegd", vond de heer De Wilde, en hij vertolkte hiermee ook de gevoelens van de overige commissieleden. Hij stelde de vraag of het mogelijk is een beroepsinstantie te formeren. Op voorstel van ir. M. A. van Ee (WD) werd het voorstel aangehouden. Het zal ook aan de juridische commissie worden voorgelegd. Het verzoek van Soest betrof restitutie van het 1974 uitgegeven bedrag voor verbetering van de was- en kleed ruimten. Soest deed dat toen voor eigen rekening. Twee jaar later werden de kleed- en wasruimten in alle kleedka mers van sportgebouwen verbeterd, re den voor het bestuur van Soest het door de vereniging zelf betaalde bedrag van 4.674 gulden aan de sportstichting terug te vragen. Deze heeft dit geweigerd. LAANSTRAAT 82 - SOEST TELEFOON 02155-15963 AL DEALER\_ ./OFFICIAL DEALERY VGASAPPARATUUR l j U hoort Lj U hoort nog van ons (OP)! Granny's Mobiele Discotheek L Discotheek tel.: 02155 - 12938 H Gezien de grote belangstelling die in voorgaande jaren hiervoor be stond zal de inspecteur der directe belastingen te Baarn gedurende de maand maart 1977 extra gelegenheid bieden om voorlichting aan het publiek te geven over de invulling van het aangifteformulier 1976. Hiervoor zullen ambtenaren van deze dienst spreekuur houden op de na volgende plaatsen: a. te SOEST op elke donderdag in de maand maart van 9.00 -12.30 uur in het Dienstencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beckmanstraat. b. te SOESTERBERG Elke dinsdag in de maand maart van 9.00 tot 12.00 uur in het Dorpshuis op het Dorpsplein. c. te BAARN op zaterdag 5,12,19 en 26 maart 1977 van 9.00 tot 12.00 uur ,op de inspectie der directe belastingen, Javalaan 3. Hier kan men uiteraard ook elke werkdag terecht van 8.00 tot 12.15 uur en van 13.00 tot 16.30 uur. Telefonisch kunnen inlichtingen worden ge vraagd onder nummer 02154-15851. In het verificatierapport over de werkzaamheden van de Stichting Samenwerkende Woningbouwcorporaties is een aanmerking gemaakt op het feit dat de voorzitter van de stichting tevens optreedt als waarnemend directeur. Dit is in strijd met de statuten. De heer K. dé Wilde (PvdA) informeerde in de vergadering van de commissie financiën bij wethouder Ebbers, naar de reactie van het stichtingsbestuur op deze aanmerking. Het antwoord dat het be stuur geen aanleiding had gezien de bestaande situatie niet te continueren, verbaasde de heer De Wilde. „Waarom lapt men dit aan zijn laars als strijdigheid met statuten aanwezig is?". Als de strijdigheid niet bestond, dan moest het bestuur dat aantonen. Wethou der Ebbers zegde nadere informatie toe. Commissielid ir. M. A. van Ee (WD) verklaarde overigens in de vergadering, de stukken niet ingezien te hebben! BRUIÖSP6pORtAC,e filroRepoctAQe kinöepseRie siuöio-, pers- en BeöRijfsfötÖQRafie A.s. zaterdag worden veel milieuvrien den- en beschermers verwacht bij boer derij „Het Klooster" aan de Eemstraat 16. Daar wordt de mooie, waardevolle heg, bestaande uit essen, elzen, wilgen en eiken, onder handen genomen en ontdaan van overtollig hout. De voorbereidende werkzaamheden, het allerzwaarste werk, is inmiddels vak kundig gedaan door personeel van ge meentewerken. Wat nog rest is het kort- zagen en opstapelenwerk waar men in het kader van de knotwilg-aktie nu al enkele weken mee bezig is. De opkomst van de vrijwilligers is dit jaar iets tegenvallend; nooit meer dan 10 a 11 man. Meer mankracht is wel nodig. Vanaf 09.00 tot ca. 13.00 uur is iedereen die van aanpakken weet en de natuur goed gezind is welkom. Welkom zijn ook houtkopers; de voorraad openhaard hout is aanzienlijk. Men moet daarvoor kontakt opnemen met Chris Uiterwijk, Kerkpad NZ 49, tel. 11381. Vorig jaar werden in de periode van 8 april tot en met 19 september 780 dwang bevelen voor betaling van de milieu belasting, door middel van herhaald bevel geïnd. In de periode van 20 septem ber tot 28 januari van dit jaar werd 1229 maal herhaald bevel gedaan. Het resul taat daarvan luidt als volgt: op herhaald bevel betaald 538; alsnog per bank/giro betaald 171; afgeboekt wegens onvermo gen 131betalingsregeling vóór het leg gen van beslag 52; betaald na beslag legging 92; betaald na plakken 11; ver leende prolongaties 47; niet thuis getrof fen (worden nogmaals bezocht) 178; op 28 januari '77 lopende beslagen 5 en tenslotte „verrichte verkopen" 4. In 1976 is door middel van beslaglegging op loon, bank of giro, bij 2000 belasting schuldigen de heffing over de openstaan de jaren geïnd. Voor dit jaar voorziet de prognose in invordering van 5000 open staande posten. Herken de voortekenen van een hartinfarct. Veel voorkomende pijngebieden voor een infarct: middenvoor in de borst of rug éen of beide SYMPTOMEN: 1. Hevig samentrekkende pijn middenvoor in de borst. 2. Pijn houdt langer dan 5 minuten aan, ook als men rustig zit of ligt. 3. Transpireren en onrust, misselijkheid en braken kunnen voorkomen. 4. Pijn kan uitstralen naar hals, rug of armen. N.B. Korte, scherpe steken op één plaats op de borst wijzen vrijwel nooit op een hartinfarct. Volgende week donderdag 10 maart speelt de acht jaar bestaande toneelvereniging „Soester Applaus" het door Rob van Leersum geschreven blijspel „De Babysit". De regie is in handen van Marja Knalde. De voorstelling wordt gegeven in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat en begint om 20.00 uur. Met de vereniging ..Soester Applaus" gaat het redelijk goed. Redelijk" om dat het nog beter zou kunnen, want hoewel de vereniging reeds op l oktober 1969 werd opgericht, telt zij in feite in 1977 nog te weinig leden. Bestuur en le den zouden liefst meerdere voorstelling per jaar willen geven, maar dat lukt niet door te kleine bezetting. Iedereen is enthousiast en de vereniging geniet een groeiende, weliswaar te langzame, be langstelling. Mét „De Babysit" brengt men een mo dern toneelstuk, waarin een strenge vader, die vergeten is of wil vergeten, dat hij in zijn jeugd net zo progressief was als zijn ondeugende en charmante dochter nu, meent het probleem van de bescherming van zijn kind te kunnen en moeten oplossen. Hoe het in werkelijkheid opgelost wordt, kunt u zien wanneer u op 10 'maart de voorstelling in „De Rank" meemaakt. Het amateur gezelschap is steeds bereid (en doet dat graag) de ingestudeerde stukken op te voeren in bejaardencentra en bij personeels- of andere vereni gingen. Het correspondentie-adres is: Veenbesstraat 462, tel. 16267. Daar kun nen zich ook nieuwe leden aanmelden, want het bestuur is ervan overtuigd, dat Soest méér enthousiaste amateur spelers onder haar inwoners telt, In „De Babysit" spelen mee: Toos Slagt, Mia Kraal, David Hartsteen, Leo Pap pot, Inge Breevaart, Bob Jochemse en Lucan Butzelaar. De Jongeren Organisatie Vrijheid en Democratie afdeling Soest en omstreken heeft in haar vergadering van 24 feb. j.1. overdacht of zij haar onafhankelijkheid ten opzichte van politieke partijen wil handhaven. Uit de vergadering is gebleken dat de mening van de leden erop neer komt dat in de afgelopen 4 jaar de meeste politie ke partijen zich toch min of meer in slaap hebben laten sussen door het kabinet Den Uyl. Met name de oppositie, die i/h begin van de kabinetsperiode nog regelmatig te genvuur gaf, is hieraan naar onze me ning schuldig. Enige leden vonden dat met name de WD zich naar hun mening niet genoeg verweerd heeft. Men vindt het als JOVD belangrijk dat er oppositie komt tegen de socialistische indoctrinatie op radio en televisiemet name de WD is de aangewezen partij om deze indoctrinatie tegen te gaan. Ondanks de kritiek op de VVD was de algemene stemming dat dit toch de enige principiële liberale partij in Nederland is. De afdeling is echter van mening dat het, om een objektief beeld op de politiek te blijven houden, noodzakelijk is volstrekt onafhankelijk van welke partij dan ook te blijven, doch wel van een liberale gedachte te blijven uitgaan. Als aanzet tot het stimuleren van de WD heeft het bestuur van de JOVD afd. .Soest e.o. haar propaganda-apparaat voor de komende verkiezingen aan de WD ter beschikking gesteld. Voor de bewoners van de Soesterbergse wijk „Ons Belang" breken betere tijden aan, nu het overleg tussen de ministeries van „volksgezondheid en milieuhy giëne" en „volkshuisvesting en ruimte lijke ordening" alsmede defensie en gedeputeerde staten van Utrecht tot een gunstig resultaat heeft geleid. In prin cipe hebben zij zich akkoord verklaard met woningbouw tussen het officiers casino aan de Kampweg en de Oude Tempellaan. De plaats die eerder voor de nieuwbouw was uitgezocht, méér naar het noorden aan de Kampweg, is niet aanvaardbaar gebleken vanwege de lawaaibelasting. Als voorwaarde voor de nu genoemde plaats is gesteld, dat daar vooraf een geluidsonderzoek plaatsvindt, om vast te stellen welke voorzieningen aan de nieuwbouw-woningen getroffen moeten worden, om garanties te scheppen, dat het geluidsniveau binnen de woningen aanvaardbaar wordt. CAFÉ-RESTAURANT BARTKOOY Vredehofstraat 6 Telefoon 12525 Voor uw A.s. zondagmiddag om 2 uur begint in het Artishockgebouw het maandelijkse kamerconcert. Dit keer zijn de uitvoe renden de gitariste Lydia Kennedy en de pianist Frans van Dalen. Lydia Kennedy studeert bij Hein Sanderink aan het Arnhems Conservatorium, waar zij in mei a.s. eindexamen solospel doet. In 1970 volgde zij een cursus bij Alexandre Lagoya in Nice en verder is zij als gastdocente verbonden aan het Arnhems Conservatorium en aan het Hilversums muzieklyceum. Frans van Dalen werd opgeleid aan het Hilversums muzieklyceum door E. Joe- soef en K. Stokvis. Hij is thans aan dit lyceum piano-docent en hij begeleidt onder andere klassieke programma's van Fons Jansen. A.s. zondag begeleidt hij Lydia Kennedy bij de Sonatine van Diabelli en Bij Fantasie van Castelnuo- vo-Tedesco. Lydia Kennedy speelt verder werken vanC. Sanz; S. L. Weiss; J. S. Bach; H. Villa-Lobos; M. de Falla; J. Turina; M. Ponce en B. Britten. De 9-jarige René van R. uit Baarn, die in gezelschap van zijn ouders zondagmid dag op de Schapendrift naar trimmers stond te kijken, heeft daar een gebroken been aan overgehouden. Op een gegeven' moment kwam één van het klimrek springende knaap op hem terecht en daarbij brak René's scheenbeen. Hij werd met de ambulance naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. De trimmer heeft van de gevolgen van zijn sprong geen weet gehad; hij krabbelde overeind en ging verder, niet bevroe dend wat zijn sprong teweeg had ge bracht. 3 maart: Vrouwencafé in de Molensoos, Molenstr. 142; vanaf 20 uur. Inl. bij Joke Kruijtzer, Stadhouderslaan 126, tel. 10488. 4 maart: Jaarvergadering N1VON in gebouw De Rank, Soesterbergsestr. 18; aanvang 20 uur. Inl, over alle aktivitei- ten van het NIVON bij de heer H. F. Rutgers, Lange Brinkweg 10, tel. 14270 4 maart: Expositie in het Artishockge bouw met de educatieve tentoonstelling „Mens in Beeld". Steenhoffstr. 46. 4 maart: Godsdienstige bijeenkomst in het kader van de Wereldgebedsdag, uitgaande van de Raad van Kerken. In dienstencentrum Honsbergen, Wiardi Beckmanstr. 475; aanvang 19 uur. Toe gankelijk voor alle omwonenden van Honsbergen. 6 maart: Kamerconcert in het Arti shockgebouw met Lydia Kennedy-gitaar en Frans van Dalen-piano. Op het pro gramma staan werken van C. Sanz, S. L. Weiss, J. S. Bach. A. Diabelli, H. Villa- Lobos, M. de Falla, J. Turina, M. Ponce, B. Britten. M. Castelnuovo-Tedesco. In het Artishockgebouw, Steenhoffstr. 46; aanvang 14 uur. 8 maart: Oriënteringskursus Bej.- helpsters, uitgaande v/d Stichting Maat schappelijke Dienstverlening Soest. In Dienstencentrum Honsbergen, Wiardi Beckmanstraat 475; aanvang 13.45 uur. 9maart: Vroüwensoos in café Boerderij 't Hoogje, Kerkstr. 10; aanvang 14 uur. Iedere vrouw is welkom. 10 maartNatuurfilm met commentaar, georganiseerd door het Nut-Soest. De heer P. Reineke, voorzitter van het World Wild Life Fund-comitè Amers foort spreekt over: „Natuurbescher ming en het W.W.F. In De Open Hof, Veenbesstraat/Dalweg; aanvang 19 uur. 10 maart: Huiskamerbijeenkomst van de vrouwengespreksgroep van het Hu manistisch Verbond; aanvang 14 uur. Inl. bij mevr. L. Becker, tel. 14889. 10 maart: Voorstelling „Soester Ap plaus" van „De Babysit" door Bob van Leersum. In gebouw De Rank, Soester bergsestr. 18; aanvang 20 uur. Kaarten a 4,50 per stuk kunnen tel. 'besteld worden onder nr. 14638 en nr. 16267. 11 maart: Bingo-avond o.l.v. dhr. W. Copier. In Dienstencentrum Honsber gen, W. Beckmanstr. 475; aanvang 20 uur. Toegankelijk voor alle ouderen in en rond Honsbergen. 11 maart: Jaarverg. Vereniging Vrien den van Eemland in „De Oude Tram", Stationsplein te Amersfoortaanvang 20 uur. Na afloop v. d. vergadering zal drs. W. J. van Tent, van de Rijksdienst Oudheidkundig Bodemonderzoek, een le zing met dia's houden, getiteld: „Oud heidkundige aspecten van het Eem land". 14 maart: Kontaktmiddag U.V.V, in het. Oranje Hotel, Burg. Grothestr. 70; aan vang 14 uur. 15 maart: Oriënteringskursus Bejaar denhelpsters, uitgaande van de St. Maat- sch. Dienstverlening Soest. In diensten centrum Honsbergen, W. Beckmanstr. 475; aanvang 13.45 uur. 16 maart: Schrijfavond door de schrijf- groep van Amnesty International, in het Amnesty-centrum, Middelwijkstr. 72 (zij-ingang)aanvang 20 uur. 17 maart: Vrouwencafé in de Molen soos, Molenstr. 142; vanaf 20.00 uur. Inlichtingen bij Joke Kruijtzer, Stad houderslaan 126, tel. 1 04 88. 19 maart: Krankeledenbal Zonnebloem in de grote zaal van de Nlek Savioschool te Amersfoort, van 19 tot 22 uur. Opgave bij de wijkverpleegsters en ziekenbe- zoeksters. 21 maart: Bijeenkomst Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde; met „Zaaien en verspenen met demonstratie" door de heer E. van Elderen. 23 maart: Vroüwensoos in café Boerde rij 't Hoogje, Kerkstraat 10; aanvang 14 uur. Iedere vrouw is welkom. 24 maart: Maandelijkse bijeenkomst van de gespreksgroep van het Humanis tisch Verbond; aanvang 20 uur. Inl. bij de hr. J. de Leede, tel. 1 28 43. 27 maart: Wandeling tflVON in de omg. van „de Poöbank". Vertrek om 9 uur v.m. vanaf station Soest-centrum. Inl. over alle aktiviteiten van het NIVON bij de hr, H. F. Rutgers, Lange Brinkweg 10, tel. 1 42 70. 30 maart: Vroüwensoos in café Boerde rij 't Hoogje, Kerkstraat 10; vanaf 14 uur. Iedere vrouw is welkom. 31 maart: Maarten 't Hart spreekt voor 't Nut-Soest over zijn werk op biologisch en literair gebied. In De Open Hof, Veenbesstraat/hoek Dalweg; aanvang 20.15 uur. en Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd I Uitgebreide collectie! PAS 65: Voor wie, wat, waar, hoe? Wellicht is het voor alle duidelijk heid nog eens nuttig drie vragen rond de PAS 65 naar voren te halen: Vraag 1Wie kan de PAS 65 krijgen? j Antwoord: Alle bejaarde inwoners van Nederland, dat wil zeggen alle j 65+-ers die in een Nederlands Be- volkingsregisterzijn ingeschreven, en hun huwelijkspartner, mits deze tenminste 60 jaar is. Vraag 2; Waar haalt men de PAS 65? j Antwoord: de enige instantie die de PAS 65 kan uitgeven is de Ge meente, afdeling Bevolking, waar men is ingeschreven in het register i van de Burgerlijke Stand. Voor het verkrijgen van de PAS 65 is een goedgelijkende pasfoto nodig. Men moet persoonlijk naar het Ge meentehuis gaan, want de handter kening moet geplaatst worden. De PAS 65 hoeft niet meer vernieuwd te worden, maar blijft altijd geldig. De uitreikingskosten zijn normaal f6,50. zijn alleen meerrittenkaarten ver krijgbaar met PAS 65-reductie; in de grotere steden kan men deze meerrittenkaarten uitsluitend ko pen op de voorverkoopadressen. Voor dit stadsvervoer kan men ook gebruik maken van de nationale vierrittenkaart PAS 65, die momen teel f 1,30 kost, op de stations van de Ned. Spoorwegen verkrijgbaar is, en geldig is op alle stadslijnen in geheel Nederland. Vooral als men slechts een enkele keer in een be paalde stad reist, zal deze Nationa le 4-rittenkaart PAS 65 veel prakti- scherzijn. (Let bij stadsvervoer op: 1. Men krijgt geen PAS 65-reductie op enkele reis- en retourbiljetten die U bij de chauffeur/conducteur koopt; 2. tijdens de 'spitsuren' in Den Haag, Nijmegen, Rotterdam en Utrecht geldt de PAS 65-reduc tie niet.) Stichting Openbaar Kunstbezit (Ruysdaelstr. 96 te Amsterdam- 1008) geeft reductie aan PAS-65- houders. De meeste openbare bi bliotheken hebben een speciale lidmaatschapsprijs. Alle Rijksmu sea en veel particuliere musea ge ven korting op de toegangsprijs. Bij bioscoop bezoek op bepaalde dagen/tijden krijgen 65+-ers toe gang tegen gereduceerde prijs. Veel leraren in stijldansen en volksdansen kennen een speciaal bejaardentarief. De Ned.'Bond van Correspondentieschakers heeft een gereduceerde lidmaatschapsprijs voor PAS 65-houders. Bij actieve en passieve spo/tworden kortingen gegeven op de normale prijzen. De vormingscentra en volkshoge scholen geven voor bepaalde acti viteiten/cursussen korting aan de PAS 65. Wanneer U geld moet wis selen, doen de Grenswisselkanto ren dit voor PAS 65-houders zon der omwisselingskosten te bereke nen. Door veel instellingen is de PAS 65 erkend als legitimatiebewijs, bijv. door de PTT en de banken in Ne derland (uitgezonderd wanneer een door die instelling uitgegeven documentatiebewijs vereist is, bijv. giropas of bank-betaalpas). Naast deze landelijke faciliteiten zijn er nog veel meer regionale en plaatselijke, die door de Gemeen ten en het Particulier Initiatief ge boden worden aan de PAS 65-hou ders, zoals bijv. bij toneel, muziek, sport, hobby, vakantiehuisjes, hen gelsport, taxivervoer, discotheek en artotheek, dierentuin, rondvaar ten, schaken, bridgen enz. Deze mogelijkheden verschillen van plaats tot plaats. Voor Uw woon plaats kunt U informeren op het Gemeentehuis, afdeling Voorlich ting of Welzijnszorg/Maatschappe lijke Dienstverlening. Elders is het raadzaam de PAS 65 dikwijls te to nen en te vragen of er speciale faci liteiten gegeven worden. Let op: Om moeilijkheden te voor komen dient U altijd eerst Uw PAS 65 te tonen, en dan pas Uw deelna me/toegangskaart te bestellen. il.W'A I I I uil Vraag 3: Welke faciliteiten en mogelijkheden biedt de PAS 65? Wat kun je ermee doen? Antwoord: De volgende voordelen gelden in het hele land: Openbaar vervoer per tram, bus of metro, ongeveer 50% korting, dus halfgeld' op enkele reis- en retour biljetten. Voor het stadsvervoer Klassiek en modern Van Weedestraat 29 - soest Telefoon 02155 - 14152 praktische tips voor fotografen in de vorm van een foto-drieluik Problemen in de dierentuin. Dat zou de titel kunnen zijn van het stripver haal van deze keer. En dat komt eigenlijk door een artikeltje, dat ik ergens heb gelezen, datje in een dierentuin zulke leuke foto's kunt maken. Ik er heen. En het was waar! Daar is veel voer voor kamera's. Maar er is ook een hindernis: het gaas. Dan kun je een leuk plaatje schieten van een aapje, dat heel dichtbij zit. Maar daar komt niks van terecht. Allemaal vierkante ruitjes, die van zo'n aandoenlijk beestje een hekwerk maken. Of je krijgt moeder en kind Zeboe in de zoeker. Goed voor een geslaagde foto. Dat dacht ik, maar dat was een lelijke vergissing zoals u ziet. Onderschrift bij deze foto: zeboes in Gaasterland. Wat doe je er aan? Hier is een oplossing: je gaat dichter bij het gaas staan, de afstand instellen op mama en ja: het gaas is nu zo onscherp afgebeeld, dat je het bijna niet meer ziet. Alleen is de baby er wat bekaaid afgekomen, want door de scherpstelling op die afstand wordt alles, wat erg dichtbij staat, niet zo scherp afgebeeld. Bovendien heeft niet iedereen een kamera, die je kunt scherpstellen op een bepaalde afstand. En hoe komen die fotografen nu aan een leuke foto van die twee liggende zeboes? Op deze manier! Gewoon de lens door een opening van het gaas laten kijken. Nu heb je nergens meer last van en als dat hek op de achtergrond er niet zou zijn geweest, dan zou je rustig kunnen volhouden, datje deze foto persoonlijk in Afrika hebt genomen. O ja, nog wel één ding: hou niet de zoeker, waar u door heen kijkt voor die opening in het gaas, maar de lens Die moet een vrije doorkijk hebben. Als u het zo doet zijn de problemen in de dierentuin opgelost. Een tip probeer het eens!

Soester Courant | 1977 | | pagina 11