SPORT - SPORT Duinkikkers heren I en dames I verloren Soester schakers lieten Ivoren Toren 1 wankelen Bekendmaking Openbare bekendmaking Bekendmaking Lezing over gevolgen druggebruik Algemene ledenvergadering „Springbokken" Statuten Sportstichting aanpassen als dat nodig is. Behoefte onderzoek sportaccomodaties Aktie heropening openbare school Kampioenschappen S.V. „Eemland" Inbraak in auto Wijkvereniging Overhees vergadert 30 mrt SCHSPPER'S Hout- en Triplexhandel b.v. BEKWAME KRACHT SCHIPPER SOEST Nut-avond met Wereld Natuurfonds Rommelmarkt kan veel gebruiken Geen bouwkavels voor niet-Soesters Gemeentelijke steun voor „Spullenhulp" Lastig knaapje nam wraak op N.S. Geringe buit bij Sinclair en Valentine Politiek café „Proest" en het Centrumplan Kerkmuziek Utrechtse Dom Wijkraad bespreekt ontwikkelingsplan Soesterberg Tennissen in Soesterberg Hengstensliow in Rnitersportcentruni Soest Gaatje in ruit geschoten Onderdelen van bromfiets gestolen Volleybal: 2e damesteam SVV/Stam haalt belangrijk punt binnen Krappe 3-2 nederlaag voor dames I in Groningen KLEUR PASFOTO Eemvogels 2 overklast Fiducia Volle winst voor Olympia-heren verlies voor de dames Halve beker-finale Red Stars A - Disco Dancers A Soester Courant van donderdag 3 maart 1977 J van de Gemeentehof De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders van Soest voornemens zijn aan bloemis terij H. van Oest B.V., Eigendomweg SO te Soest, op een daartoe gedaan verzoek, vergunning te verlenen voor het hebben van plantenkassen op een terrein, gele gen aan de Eigendomweg 80, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, num mers 6371 en 6831 ged., met toepassing van artikel IS van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, waarbij voor de duur van 15 jaar vrijstelling wordt verleend van de bepalingen van het bestemmings plan ..Landelijk Gebied". Alvorens een definitieve beslissing geno men zal worden, zijn belanghebbenden bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 4 maart 1977, hun eventuele bezwaren tegen het verlenen van de vrijstelling schriftelijk bij burgemeester en wethouders, voor noemd, in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn ter gemeentesecretarie ter inzage. Soest, 2 maart 1977. De Burgemeester van Soest, Mr. J. M. Corver-Van Haaften. Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement Verkeersregels en ver keerstekens; maken bekend, dat hun college heeft besloten door plaatsing van bord 54b van bijlage II van het Reglement Verkeers regels en Verkeerstekens in de nabijheid van de woning Weegbreestraat 309 te Soest een parkeerruimte voor een inva lide aan te geven. Van dit besluit staat voor iedere belang hebbende beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen na heden. Het adres van het beroepschrift moet worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend bij de Commis saris der Koningin van deze provincie te Utrecht. Het besluit is in afschrift toegezonden aan gedeputeerde staten der pro vincie Utrecht te Utrecht, de hoofdinge nieur-directeur van Rijkswaterstaat in de provincie Utrecht te Utrecht, de Ko ninklijke Nederlandse Automobielclub K.N.A.C. te 's-Gravenhage, de Konink lijke Nederlandse Toeristenbond ANWB te 's-Gravenhage, de Koninklijke Neder landse Motorrijdersvereniging te Arn hem, de commissaris van politie te Soest en de directeur van gemeentewerken te Soest. Soest, 2 maart 1977. Burgemeester en wethouders van Soest, De secretaris, l.s., J. L. van Dommelen. De burgemeester, Mr. J. M. Corver-Van Haaften. De burgemeester van de gemeente Soest maakt ter uitvoering van artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Orde ning bekend, dat met ingang van 4 maart 1977 ter gemeentesecretarie, afdeling Algemene Zaken en Stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 09.00-12.00 uur) voor een ieder ter inzage ligt het bestemmingsplan Generaal Spoorstraat voor gronden, gelegen in het dorp Soes- terberg aan de Generaal Spoorstraat. Het bestemmingsplan is vastgesteld bij besluit van de gemeenteraad van 18 maart 1976, afdeling I, nummer 9075 en goedgekeurd door gedeputeerde staten van Utrecht bij besluit van 24 november 1976, afdeling 5, nummer 935RO/1978, welke goedkeuring onherroepelijk is ge worden. Soest, 2 maart 1977. De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-Van Haaften. In de maart-vergadering van de Ned. Christen Vrouwen Bond, afd. Soest-Zuid, spreekt de heer W. G. A. v. d. Ham over druggebruik en de gevolgen daarvan. Be langstellenden zijn welkom: woensdag avond 9 maart a.s. om 20.00 uur in het ge bouw „De Rank", Soesterbergsestraat 18. De gymnastiekvereniging ,.De Spring bokken" houdt morgen, vrijdag 4 maart de algemene ledenvergadering in het gebouw Eltheto aan het Driftje. De vergadering begint om 20.00 uur. De agenda vermeldt alle gebruikelijke jaar verslagen: van de secretaris, van de penningmeester, het technisch bestuur en het showband-bestuur. Dan volgt een verantwoording van het bestuursbeleid en de plannen voor het nu lopende jaar. Aan de orde komen daarna de contribu tieverhoging (tot 24 gulden voor gewone lessen en tot 30 gulden voor bijzondere lessen)de begroting, de benoeming van een nieuwe kascontrole-commissie en een bestuursverkiezing. De aftredende penningmeester, de heer M. Smit. van het algemeen bestuur en de voorzitter van het technisch bestuur, de heer Kanters, stellen zich herkiesbaar. Mevrouw Van de Brink en de heer Rijnders treden op eigen verzoek af in het technisch bestuur en de heer Lablans doet hetzelfde in het showband-bestuur. Voorgedragen worden door het alge meen bestuur de heren Dijkhorst en Van Essen respectievelijk in het algemeen bestuur en in het showband-bestuur. „De sportstichting is door de gemeente raad ingesteld. Als de raad vindt, dat de statuten van de stichting niet meer voldoen, moet hij ze laten aanpassen,aan de huidige eisen. Ik dacht niet dat de overige leden van het stichtingsbestuur daar bezwaar tegen zouden hebben". Zo reageerde wethouder drs. G. Plomp als voorzitter van de sportstichting tij dens de openbare vergadering op de uitspraak van de heer K. de Wilde (PvdA) in de financiële commissie. Naar aanleiding van de opstelling van de sportstichting in de kwestie met de Sportorganisatie Soest over de restitutie van een bedrag van 4.700 gulden dat Soest aan verbetering van was- en kleedloka len had uitgegeven, had de heer De Wilde ondermeer gezegd dat ,,de sport stichting een staat in de staat lijkt". Wethouder Plomp vond dit een onge nuanceerde uitspraak. Hij verwees naar de mogelijkheid die de gemeenteraad heeft om de statuten te veranderen. Het PvdA-raadslid J. J. van den Brakel, die namens de gemeenteraad zitting heeft in het bestuur van de sportstich ting, zei gisteravond de uitspraak van zijn fractiegenoot ook nogal vreemd te vinden. Hij had de heer De Wilde sinds de vergadering van de financiële com missie nog niet gesproken. Wethouder Plomp zei tenslotte te hopen, dat de uitspraken van de heer De Wilde berustten op „onjuiste informatie". Teneinde een juist inzicht te krijgen in de behoefte aan sportaccomodaties in Soest, zal een onderzoek worden inge steld. Het bestuur van de sportstichting is hiermee akkoord gegaan. De resulta ten van het behoefte-onderzoek zullen straks dienen als leidraad voor het gemeentelijk sportbeleid. Het onderzoek zal in eigen beheer worden uitgevoerd en niet, zoals het dagelijks bestuur had voorgesteld, worden verricht door de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten. Een onderzoek naar de behoefte aan sportaccomodaties in Soest is voor het laatst in 1961 gehouden. Het zou nu ongeveer 20.000 gulden kosten. Het stich tingsbestuur was van mening, dat een onderzoek even goed en goedkoper in eigen beheer kan worden uitgevoerd. De heer J. J. van den Brakel, die namens de gemeenteraad zitting heeft in het stichtingsbestuur, kwam met de sugges tie de richtlijnen voor de accomodatie- behoefte op de vragen bij de VNG. Naar zijn mening zou men dan aan de plaatse lijke verenigingen een wensenpakket kunnen opvragen. Op die manier zou „een aanzienlijk bedrag" bespaard kun nen worden. Voorzitter wethouder drs. G. Plomp, was het ermee eens, dat het onderzoek best in eigen hand gehouden zou kunnen yor- den. Hij sprak alleen de wens uit, dat het resultaat even objectief zou zijn als wanneer de VNG het onderzoek zou hebben uitgevoerd. Het stichtingsbe stuur besloot uiteindelijk, dat de ge meente het onderzoek zelf moet uitvoe ren, eventueel in samenwerking met de VNG en de Nederlandse Sport Federatie, Een groot aantal gezinnen in de wijk Soest-Zuid heeft deze week van de Vere niging voor Openbaar Onderwijs een brief met aanmeldingsformulier gekre gen om kinderen op te geven voor het openbaar onderwijs. Het houdt verband met de poging de voormalige Margrietschool weer ge opend te krijgen. „Hoewel het gebouw er staat", schrijft het bestuur van de vereniging, „wordt het een geheel nieuwe school, waarvan het gezicht mede door uw inspraak bepaald kan worden. Met deze nieuwe school in Soest-Zuid kunnen we tevens een integratie van kleuter- (Bengelen- bak) en lager onderwijs bereiken". Om dat te realiseren, en om bij de aanvang van het schooljaar 1977/78 te kunnen starten, zijn 75 handtekeningen van ouders van schoolgaande kinderen nodig. Het nieuwe schooljaar zal dan gestart kunnen worden met de eerste drie leerjaren. Schaatsen Nu het schaatsseizoen ten einde loopt, worden bij de Schaatsvereniging „Eem land" de voorbereidingen getroffen voor de komende club-kampioenschappen van haar leden. De grote groep pupillen (6-12 jr.)' heeft dit festijn reeds achter de rug, maar de 4 allerbesten hiervan doen ook mee met de verdere wedstrijden. Mocht u om welke reden dan ook, geïnteresseerd zijn in deze wedstrijden, dan bent u hartelijk welkom op de kunstijsbaan te Utrecht (Overvecht) a.s. vrijdagavond tussen 17.30 en 19.30 uur. De toegang is gratis! Uit de personenauto van de heer K. B., die hij parkeerde aan de De Beaufort- laan te Soestduinen, werd een betaalpas, een post-identiteitsbewijs en een porte- monnaie met 95 cent gestolen. In het kwartier dat de wagen onbeheerd stond, werd het rechter achterportierraampje ingeslagen, waardoor de spullen uit de wagen gehaald konden worden. Woensdag 30 maart wordt een algemene ledenvergadering gehouden van de wijk vereniging Overhees. Aan de orde komt onderm. een bestuursverkiezing omdat er vacatures zijn voor de functie van 2e voorzitter, 2e penningmeester, een lid van het dagelijks bestuur en een lid van het algemeen bestuur. Verder zullen de leden, hun standpunt bekend mogen maken over het bouwen van kippenhokken, volières en dergelij ke zaken' in de eigen tuin. De gemeente heeft de wijkvereniging gevraagd haar daarover te adviseren en de wijkvereni ging wil graag weten hoe dat advies moet luiden. Alleen daarom al een be langrijke vergadering voor de wijk. is o.a. importeur van aanbouwkeukens en inbouwapparaten. Voor genoemde keukenafd. zoeken wij op korte ter mijn een aktieve en allesinds die zowel de inkoop en verkoop van de afd. aanbouw keukens zelfstandig kan runnen. Uitsluitend kandidaten die kunnen bewijzen over vol doende branche kennis en ervaring te beschikken ko men voor deze goed betaalde baan in aanmerking. Voorts zoeken wij een allrounder voor ons kantoor en magazijn, die o.a. telefonische orders kan opnemen en afhandelen. Sollicitaties te richten aan: Industrieweg 12 Telefoon 02155-10304 Volgende week donderdag organiseert 't Nut-Soest in samenwerking met de afde ling Amersfoort van het Wereld Natnurfonds een avond waarbij een film over het leven van olifanten centraal staat. Vertoond wordt de fascinerende film van het echt paar Douglas-Hamilton over „Leven bij de olifanten". De avond wordt gehouden in De Open Hof aan de Veenbesstraat, hoek Dalweg. De aanvangstijd is, in verband met te verwachten komst van jeugdige belang stellenden, gesteld op 19.00 uur; de toe gangsprijs voor kinderen tot twaalf jaar is verlaagd tot slechts één gulden. Na een inleiding door de voorzitter van de afdeling Amersfoort, de heer P. Reineke, volgt de film. De makers, het echtpaar Douglas-Hamilton, leefde meer dan vijf jaar met en bij een kudde van vierhonderdvijftig olifanten. Syste matisch werd de kudde bestudeerd en één en ander werd op film vastgelegd. De bezoekers aan deze avond van 't Nut kunnen een interessante en boeiende avond tegemoet zien. Voor de inmiddels aangekondigde zeven de Rommelmarkt van de Stichting Jeugdzorg Soest, die op zaterdag 7 mei gehouden wordt, kan reeds materiaal „aangemeld" worden. Men moet dan kontakt opnemen met mevrouw Spaa, Emmalaan 10, tel. nummer 15194. Geschikt voor zo'n markt zijn huishoude lijke artikelen als meubelen, kleden, lampen, spiegels, boeken, fietsen e.d., verpakte (in blik) levensmiddelen, sie raden, kleding (mits heel schoon), speel goed (ook heel); antiek, kristal en arti kelen uit oma's tijd en schilderijen. Welkom zijn ook artikelen die .in de koffiestand gebruikt kunnen worden: suiker, koffie en koffiemelk. De opbrengst is bestemd voor het club huiswerk van de Stichting. Het gaat daarbij om de clubhuizen Vangrail, Praatpaal en het rijdende clubhuis „De Wegwijzer". In Soest zijn praktisch geen bouwkavels beschikbaar voor Soesters, laat staan voor niet-Soesters. Toch blijkt er grote belangstelling voor te bestaan, gezien tenminste de lijst van „afgewezenen" uit de vergadering van het college van burgemeester en wethouders. Daarop komen deze week voor: C. de Groot uit Zeist, J. Kabelt uit Huis ter Heide, J. Pouw uit Zeist, G. Dekker uit Amsterdam, J. Wild uit Hoevelaken, W. Issard uit Amersfoort, L. 't Hart uit Moerkapelle, mej. Van Doorn uit Zeist en E. Schuur uit Leiden. Burgemeester en wethouders stellen de raad voor 10.000 gulden beschikbaar te stellen voor het opknappen van de ruim te waar de Stichting Spullenhulp haar goederen opslaat. Het gaat om een betere verlichting, aanleg van verwar ming en enige sanitaire voorzieningen. B. en w. zijn van mening dat het krediet verleend kan worden, omdat het werk van Spullenhulp een vorm van dienstver lening is in de sociaal-maatschappelijke sector. Spullenhulp werd in 1972 gestart door enkele enthousiaste particulieren, die zich zorgen maakten over de grenzeloze verspilling van goed bruikbare zaken. De gemeente stelde toen het pand Veld weg 6 gratis ter beschikking. Het 16-jarige knaapje, P. R., dat vorige week door de politie uit de trein gehaald werd omdat hij weigerde een spoor kaartje te kopen, heeft wraak genomen. Met een grote zware ketting heeft hij van het station Soest-Zuid een zestal ruiten ingeslagen. Dat gebeurde midden in de nacht, maar werd toevallig opgemerkt door een surveillerende politiepatrouille. Hij kon dan ook worden aangehouden. De jongen was in gezelschap van de 15-jarige J. de K. uit Utrecht. Beiden waren op een fiets naar Soest gekomen. Die namen zij weg bij het station te Bilthoven. Er wacht hen enige p.v.'s, zowel van de politie uit Soest als uit Bilthoven. De schade aan het station Soest-Zuid bedraagt circa 2000 gulden. Een inbraak gedurende het weekend in de fabriek van Sinclair en Valentine aan het Weteringspad. heeft de onbekende dadel- een kleine buit opgeleverd. Die bestond uit een ballpoint en wat wissel geld van een automaat. Om binnen te ko men werd een deur opgebroken, waar door de schade groter is dan de waarde van de gestolen spullen. Dinsdag 15 maart zal het politiek café „Proest" van de politieke combinatie Progressief Soest geheel in het teken staan van het „Centrumplan". Inleider is de heer J. Schutte. Er zal ruime gelegenheid zijn voor diskussie. „Proest" wordt gehouden in café „De Rode Haan" aan de Birkstraat. Op zaterdag 5 maart a.s., om 3.30 uur, is er muziek in de Utrechtse Domkerk. Uitgevoerd worden: Romantische koor- en orgelmuziek van Joh. Brahms en F. J. Mendelssohn. m.m.v. Jan Jansen - orgel. Koor en orkest van de Domcantorij o.l.v. Maarten Kooy. De toegang is vrij. In de openbare wijkraadsvergadering van volgende week donderdag 10 maart, komt liet concept-ontwikkelingsplan voor Soesterberg aan de orde. De ver gadering wordt in zaal D van het Dorps huis gehouden en begint om 20.00 uur. Het bestuur van de sportstichting gaat ermee akkoord, dat de Soesterbergse lawn tennisvereniging de nieuwe banen in het nog niet geopende sportpark aan de Kerklaan alvast in gebruik neemt hoewel de kleedruimten en de kantine nog niet klaar zijn. Tijdens het tennisseizoen zal het onder houd door en voor rekening van de tennisvereniging worden verricht. De stichting zal er voorzorgen, dat de banen elk jaar.speelklaar worden opgeleverd. A.s. maandagavond 7 maart, aanvang 19.30 uur, wordt in het Ruitersportcen trum Soest aan de Bosstraat, de jaar lijkse hengstenshow gehouden van de Warmbloedpaarden-fokvereniging Eem land. Er worden uit de omgeving veertig hengsten aangevoerd: rij- en tuig- pkarden. Arabieren, Welsh-pony's, Shet- landpony's en New Forrestpony's. De hengsten worden eerst aan de hand voorgeleid, waarna enkelen onder het zadel bereden zullen worden. Niet alleen voor paardenfokkers, maar voor alle paardenliefhebbers is er deze avond veel te zien en te genieten. De show wordt gepresenteerd door mevrouw Seldenrijkde entree is vrij. In de woning van de heer v.d. B. aan de Prins Hendriklaan werd maandagavond vermoedelijk met een windbuks, een gaatje in een ruit geschoten. Het door de politie ingestelde onderzoek leverde geen resultaat op. De 18-jarige J. K. deed bij de politie aangifte van diefstal van onderdelen van zijn brommer. Hij parkeerde het voer tuig maandagavond bi j gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat. Toen hij twee uur later weg wilde rijden, waren de stuurbeugels eraf gesloopt en was de bedrading doorgeknipt. De schade is on geveer 100 gulden. de negatieve zijde van de score gehou den. Olympia B greep een 2-0 overwin ning op SVV's B-teammede doordat aan SVV-zijde 4 nieuwe meisjes in het veld stonden. SVV C tenslotte behaalde een verdiend gelijkspel tegen Devu A. Heren: Spelend zonder Gijs Egbers die in de eerste set tegen Jaski knock-out ging. moest SW 1 in een zeer rommelige wed strijd de eer aan de tegenstander laten die ook niet optimaal opereerde. Door een zwakke pass werd in de eerste set tussen SVV 3 en NVC de aanval te vaak weggegeven. Daarnaast was ook Afgelopen weekeinde heeft niet het verwachte succes opgeleverd voor de topteams de verdediging niet erg op dreef. Resul van de volleybalvereniging SVV/Stam-Renault. Heren 1 verloren in een turbulente taat: verlies met 9-15. In de 2e en 3e set partij van Jeugdsport/Jaski, terwijl ook het le en 2e damesteam een verlies van werd de opbouw wat beter verzorgd. 3-2 leden, resp. bij het hooggeplaatste Olympia Groningen en Vierhout/Valbovol. Met name in de derdezet werd door goed beiden uitwedstrijden. Dames: fervente tegenstand van dames SVV 4 Voor de strijd tegen Olympia moest het moest tOCh de eer aan het sterkere NVC le damesteam naar Groningen. SVV worden gelaten, al werd wel de tweede ging meteen uitstekend van start en set ln winst omgezet met 16-14. overdonderde de Olympianen met 10-15. Door het slechte spel van Olympia 6 was De tweede set was met miniem verschil SVV 5 ook niet in staat tot goed volleybal voor Olympia met 15-13. Via 6-15 greep spei te komen. Olympia 6 vormde geen Sv V de 3e set, waarna de Groningers in bron van inspiratie en motivatie voor de de 4e en 5e set het initiatief naar zich SVV-meisjes. (15-8,15-2.15-3). toetrok en beide sets op hun naam SVV 7 wist eindelijk weer een 3-0 over bracht. winning af te dwingen. Vooral op de Resultaat: 1 verdiend punt voor de harde serves had Olympia 9 onvoldoende Soester dames. antwoord. Tegen het gerenommeerde Vierhout/ Meisjes jeugd: Valbovol wist SVV 1 punt te behalen in Weinig tegenstand van Olympia A tegen een van Soester zijde fanatiek gespeelde SVV A leverde een ietwat oninteressant wedstrijd. Zelfs was er kans op een 2-3 duel op. Met 2 x 15-2 werd Olympia aan overwinning, maar drijvende op haar routine doorbrak Vierhout SVV's op mars en greep de beslissende 5e set. Debutante Elly Stro speelde een uitste kende wedstrijd. SVV 2 nam dus 1 be langrijk punt mee naar huis. De le en 2e set verliepen voor SVV 3 vrij soepel (15-5, 15-7). Echter in de 3e set bouwde tegenstander Vios een 1-10 en 3-13 voorsprong. Punt voor punt kwam SVV 3 dichterbij en uiteindelijk werd zelfs een 16-14 winst behaald. - Ondanks spelverdelen en een efficiënte aanval het verdiende aantal punten binnengehaald. (2-1 voor SVV). De le set werd een regelmatige overwin ning voor SVV 5 op Voleem door goed blokwerk en dito verdediging. Op beslis sende momenten in de resterende sets faalde SVV echter, waardoor de tegen partij met de winst ging strijken. Wedstrijdprogramma deze week: Heren 1 ontvangen vanavond in sporthal Beukendal Unicornus 1; 20.00 u. A.s. zaterdag krijgt SVV 1 (dames) het sterke Longa op bezoek, waarmee SVV nog een appeltje te schillen heeft. Daar na, 18.30 uur in de Bunthal treedt SVV 2 (ook dames) aan tegen rode lantaarn drager GVC. Dit duel zal 3 punten ople veren vóór de Soester dames. Wij brengen in uw VAN WEEDESTRAAT 17 - SOEST TELEFOON 02155-13917 Korfbal: In de laatste wedstrijd van de mikro- competitie heeft het tweede achttal van de Soester korfbalvereniging Eemvogels duidelijk gemaakt dat zij terecht kam pioen geworden is. In de eerste helft kon Fiducia nog rede lijk meekomen, ook al was de ruststand 3-0. Koos Sommer van Eemvogels scoor de tweemaal eri een schitterende combi natie tussen Gert Nijhoff en Jan de Haard betekende 3-0. In de tweede helft waren de Soesters oppermachtig. Door doelpunten van Gert Nijhoff, Riet maris, Koos Sommer en Jan de Haard werd de stand op 7-0 gebracht. In de allerlaatste minuut wist Fiducia tenslotte de eer nog te redden. Vanavond spelen het eerste en het derde team in Utrecht; het eerste tegen Houten en het derde tegen Fortis '75. Na vijf wedstrijden verloren te hebben, zijn de heren er dit weekeinde in geslaagd om de volle winst binnen te halen. De dames konden, ondanks het feit, dat er goed gespeeld is geen punt in de wacht slepen. Heren: Olympia 1 - WC. Excellent: 3-1 (15-2/ 7-15/15-6/15-11) In de eerste set had Olympia geen enkele moeite met het zwak spelende Excellent. Al snel was een 9-0 voorsprong bereikt, die via 9-1 en 14-1 een 15-2 setwinst op leverde. De tweede set liet al snel een 6-0 voor sprong voor de gasten zien. Olympia kwam weer gelijk, maar moest deze set met 7-15 aan de tegenstanders laten. In de derde set heeft Olympia van begin af aan voor gestaan. Via 5-1 en 12-3 werd een 15-6 setwinst geboekt. De vier de set was de spannendste van de hele wedstrijd. Een 5-2 achterstand werd op gehaald tot 6-6. Weer liep Excellent uit (7-10)maar ook nu kwam Olympia weer terug door enkele goede serves van Pieter Verstoep werd ook deze set en daarmee de wedstrijd gewonnen. Dames: Olympia 1-Maté Shok: (14-16/9-15/ 11-15) De eerste set leek een gemakkelijke zege voor Olympia te gaan worden. Wat niemand verwacht had gebeurde: Olympia nam een flinke voorsprong en bouwde deze steeds verder uit (14-8). Toen ging Maté Shok goed spelen en wist Olympia geen enkel punt meer te beha len, zodat deze set alsnog verloren ging. In de tweede set liepen de gasten snel uit (11-2), na eerst zeer lange tijd op de stand 5-0 gestaan te hebben. Aan Olym pia zijde vond toen een botsing plaats van twee speelsters, zodat de strijd enige tijd gestaakt moest worden. Er is toen nog goed terug gevochten, maar de voor sprong van Maté Shok was inmiddels al te groot (9-15). Ook in de derde set trok de ploeg uit Harderwijk aan het langste eind. Al met al voor de dames een goede wedstrijd, ondanks de 3-0 nederlaag. Het tweede dames team werd in de eerste set tegen Impala ingemaakt (3-15). In de tweede set draaide de ploeg opeens erg goed. Verdiend kwam het dan ook op een 9-5 voorsprong te staan. Impala kwam toen echter terug en wist deze set toch nog te winnen. Ook in de derde set eenzelfde beeld: Olympia, dat door goede eigen aanval gemakke lijk uitloopt (8-2), maar weer niet door durft te gaan, als de tegenpartij terug komt (10-15). Het vierde damesteam verloor met 2-1 van het eerste team van Devu. De eerste twee sets was goed volleybal te zien met soms erg lange rally's. Olympia liet de beste aanval zien, maar maakte de meeste opslagfouten. De derde set van Olympia was van veel mindere kwali teit. Het zesde team toont een goede menta liteit, want ondanks het feit, dat dit team als hekkesluiter fungeert en ook nu tegen SW 5 weer geen enkel winst punt behaalde, blijft de sfeer uitstekend. Overige uitslagen: Jeugd meisjes a - meisjes SVV a 0-2; Jeugd meisjes b - meisjes SVV b 2-0; Dames Oly 3 - BG&SV 1 2-1; Limvio 2 - Dames Oly 5 0-3; Dames 7 - Limvio 3 0-3; SVV 7 - Dames 9 3-0; Heren Oly 2 - Impala 10-3; Heren Oly 3 - BG&SV 11-2; Heren Oly 4 - Oly 5 3-0; Heren Oly 8 - BG SV 4 0-3. Konden de Duinkikkers-dames vorige week nog moeizaam VZC-Ritmeester uit Veenendaal verslaan, afgelopen zondag bij de returnwedstrijd in Baarn werd het een regelrechte nederlaag. Door goed aanvalswerk van de VZC- dames werd de eerste periode afgesloten met een 0-3 achterstand. De scheids rechter was zeer zwak in zijn beslis singen. In de tweede periode bracht Andrea Koehof de stand op 1-3, maar VZC liep weer uit naar 1-4. Els Wijn malen wist er nog 2-4 van te maken, doch VZC was niet te houden en deze periode werd afgesloten met de stand 2-5. In de derde periode kreeg VZC weer een presentje van de scheidsrechter door een bal die op de lat kwam als doelpunt toe te kennen 2-6. In de laatste periode scoorden VZC en Duinkikkers, door Jolanda van Doorn, ieder nog eenmaal, waardoor de eind stand van 3-7 bereikt werd. Door deze nederlaag zijn de Soester dames weer op twee punten achterstand van koploper Wilskracht gekomen. Heren: Afgelopen zondag heeft heren I van Duinkikkers vergeefs geprobeerd om in Amsterdam Triton uit Weesp een neder laag toe te brengen. In de eerste periode gingen beide ploegen op verkenning en zodoende kwam men niet tot scoren. In de tweede periode maakten Duin kikkers geen gebruik van een „man- meer" situatie, doch Triton zag even la ter óók geen kans van een dergelijke situatie gebruik te maken. Door een fout in de Duinkikkers-achter hoede kon Triton gebruik maken om de stand op 1-0 te brengen. Toen de Duin- kikkers-midvoor binnen de vier meter zwaar werd aangevallen leverde dat een strafworp op, die prompt werd benut en de stand gelijk bracht 1-1. In de vierde periode bracht Triton de stand op 2-1, maar even later was het 2-2. Met nog één minuut te spelen was het Triton dat de overwinning veilig stelde door er 3-2 van te maken. De Duinkikkers kregen geen gelegenheid meer om nogmaals gelijk te maken. Heren II van de Duinkikkers behaalden afgelopen zondag een krappe overwin ning na een zware wedstrijd tegen De Haaien in Leusden. Haaien III dat nog geen wedstrijd verloren had, was zeer sterk. Al vrij spoedig in de eerste periode nam Duinkikkers een voorsprong door een fraai doelpunt van Han Vreeken 0-1. Twee minuten later was het weer Han Vreeken die voor 0-2 zorgde. De gast heren kwamen terug en brachten de stand op 1-2. Door een fout van de Haaien-keeper wist Jan Vrakking de bal te onderscheppen en hij joeg de bal in het net 1-3. In de tweede periode liepen de Duinkikkers uit tot 1-4. De Haaien gaven zich nog lang niet ge wonnen en door een paar fouten in de Duinkikkers-verdediging verkleinden zij de achterstand tot 3-4. In de derde periode hadden de Duinkikkers meer afstand van de Haaien kunnen nemen, toen twee van hun spelers uit het water werden gestuurd. Deze fraaie kans bleef onbenut, integendeel, de Haaien wisten gelijk te maken 4-4. De laatste periode werd zeer hard en zwaar gespeeld, maar de Duinkikkers wisten het hoofd koel te houden en door middel van Han Vreeken werd het 4-6. De Duinkikkers- keeper wist deze stand tot één minuut voor tijd te handhaven, toen het toch nog 5-6 werd. De opstelling was: R. v.d. Plaats, J. Vrakking, F. Kingma, R. Timmer, R. Stalenhoef, W. Hengeveld, H. Vreeken en C. Thie. Komende zaterdag wacht de Soester basketbalvereniging The Red Stars een belangrijke en interessante ontmoeting. De jongens junioren A van de Soester vereniging spelen in de halve beker finale tegen het Rotterdamse Disco Dancers, gecoached door één van de grootste balvirtuozen, die Nederland enkele jaren terug heeft gekend, de in Soest ook niet onbekende Marcel Welch. Komende zaterdag is de eerste ontmoe ting tussen beide teams, terwijl de re turn gespeeld zal worden op vrijdag 18 maart in Rotterdam. Bijzonder moeilijk is te voorspellen hoe het wedstrijd-verloop zal worden. In de rebound zullen beide teams niet veel voor elkaar onderdoen, waardoor waarschijnlijk de taktische opdrachten straks de doorslag kunnen geven. In ieder geval een wedstrijd waar heel Red Stars reikhalzend naar uitziet en welke gespeeld zal worden om half negen zaterdag aanstaande in Beuken dal. Competitiewedstrijden Voorts wordt het weekeinde ook weer veel competitie gespeeld, waarbij de ont moeting tussen de Red Stars dames en het Amsterdamse Racing Agon zaterdag van bijzonder belang is. Deze ontmoe ting, die om zeven uur begint moet door de Soester dames gewonnen worden wil het niet degraderen. Vanaf 's middags één uur is er al basket bal, waarbij de toekomstige kampioenen bij de meisjes welpen van Red Stars in aktie komen. Zondag is er vanaf drie uur basketbal in speelzaal „De Bunt". Hoewel er nog drie „volle" ronden gespeeld moeten worden, begint het er zo lang zamerhand naar uit te zien dat het eerste tiental van de Soester schaakclub volgend seizoen z'n debuut zal gaan maken in de Overgangsklasse van de Stichts Gooise schaakbond. De Soesters hebben vorige week een nieuwe stap in die richting gezet door het op papier zeker niet zwakke Ivoren Toren 1 met een 1-9 nederlaag te confronteren. Daarmede behaalde Soest niet alleen z'n grootste overwinning van dit seizoen, maar werd tevens de eerste plaats in de eerste klas A verstevigd. Het moet dan ook wel heel gek lopen wil Soest het kampioenschap in deze klasse nog ontgaan. Het eerste tiental van de Soester schaak club is niet meer stuk te krijgen. Sinds de 6-4 nederlaag bij Denk en Zet op 26 oktober van het vorige jaar heeft het team van wedstrijdleider Samsom geen wedstrijd meer verloren. Vorige week werd dus de vijfde overwinning op rij ge boekt en dat met cijfersd-9), die voor de Hilversummers nog geflatteerd aan doen ook. Want terwijl de beslissing al lang in Soester voordeel was gevallen gingen Zijtveld en Samsom in gewonnen posities in op het remise-aanbod van hun tegenstanders, waardoor de Ivoren Toren een 10-0 nederlaag bespaard bleef. „Kennis maakt macht" deze gevleugel de woorden slaan dit seizoen voorname lijk op Soest's vijfde bordspeler Braf. Net als tegen Hulzen bracht deze speler het eerste puntje voor Soest binnen door zijn tegenspeler reeds in de opening te overmeesteren. Behalve Braf behaalden ook Vegter, Schilder. Henze, C. van Dijk, Goes, Van Vliet en Van de Berg het volle punt. Vooral Harry Schilder, de huidige club kampioen van Soest en Ben van Vliet zullen met die overwinning niet ontevre den zijn. In weinig perspectief-volle stellingen leken zij regelrecht op een nederlaag af te stevenen, maar mysterieuze krachten behoedden hen daarvoor.

Soester Courant | 1977 | | pagina 15