HQF e sterren vooró ouders! Parkgarage Baarn b.v. Koninklijke onderscheiding voor scheidende hoofdagent Kaspers Kruiswoordpuzzel Soesterberg krijgt dit jaar wijkagenten v Burgerlijke Stand xazzndpjooMsmjH .Suissoido eF .van Zal de tapijtkeizer VOLVO FINANCIERING Vastenaktie R.K. kerken Soest voor school in India Uit de sne/kookprijzenpan van 't Vaarderhoogt: Tuin-Adviescentrum 'T Vaarderhoogt R.K. kerkdiensten Predikbeurten Medische dienst Soester Courant van donderdag 3 maart 1977 Voor zijn vele verdiensten voor de Soesterbergse gemeenschap, waar hi.j twintig jaar dienst deed en voor de totaal 35 jaar trouwe dienst, is hoofdagent J. VV. Kaspers tijdens zijn afscheidsreceptie onderscheiden met de zilveren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. De burgemeester speldde hem het onderscheidings teken op. Zij deed dat in aanwezigheid van het voltallige Soester politiecorps, oud- burgemeester mr. S. PBaron Bentinck en veel oud-collega's van de heer Kaspers. Het was het hoogtepunt van het afscheid van een verdienstelijke politieman, die later van zichzelf zei. naast tevreden heidsbetuigingen ook nogal eens een reprimande gekregen te hebben. De burgemeester prees de inzet en de liefde voor het vak van de in de praktijk gevormde hoofdagent Kaspers. Zij was dankbaar dat hij het ..volgehouden" had, want van volhouden was sprake ge weest in een tijd waarin zoveel gewijzigd werd en waaraan ook het gezag van de politieman niet "ontkomen was. ,,U hebt zich van nature aangepast, mede dankzij uw natuurlijke gave heel lang gemoede lijk te blijven. Als dat dan niet meer kon, viel er met u niet te spotten", aldus de burgemeester. Zij noemde Kaspers ,,één van de weini gen die iedereen in Soesterberg kent en omgekeerd". ,,U bent waardevol ge weest in uw ambt en voor Soesterberg, waar u zich ook verdienstelijk maakte voor de sport", zo zei de burgemeester, die verder opmerkte dat Kaspers te vroeg met pensioen gestuurd werd. Zij speldde hem tenslotte de zilveren medaille op en overhandigde de geschen ken van de gemeente: een cadeaubon en verlichting voor zijn kampeerbus. Als eerste wenste daarna commissaris Adema de heer Kaspers geluk met de onderscheiding: „Deze eer is u van harte gegund". De heer Adema noemde zijn vertrekkende hoofdagent „een van de laatste politie-mensen van de oude stempel in ons korps". „Steeds meer hoort men nu de roep om dergelijke politieambtenaren, die men dan omschrijft als wijkagent of rayon agent. maar in feite: politiemensen zoals u. Overal aanwezig zijn waar dat vereist wordt en afzijdig kunnen blijven waar dat gewenst wordt", aldus commissaris Adema. Hij prees Kaspers voor zijn tact en duidelijke stellingname, daar waar moeilijkheden dreigden. ,,Ik heb dit even duidelijk willen stellen tegenover nega tieve berichten uit de wijkraad. Ik weet dat u het soms moeilijk had met bestuur lijke beslissingen, vooral op verkeers gebied. Troost u echter met de gedachte dat u niet de enige bent. Deskundigheid en politiek zijn kennelijk niet altijd synoniem", aldus de heer Adema. Hij bracht vervolgens dank aan me vrouw Kaspers en zette kort uiteen wat de toekomst, voorzover het de politie taak in Soesterberg betrof, werd. Het ligt in de bedoeling dat een tweetal wijkagenten in Soesterberg dienst gaan doen met als overkoepeling de auto-sur veillance vanuit Soest. Nog niet uitge maakt was, waar de bemanning van deze auto overdag de rust zou doorbren gen, terwijl de woonruimte voor de wijk agenten nog zorgen gaf. Commissaris Adema hoopte de plannen per 1 oktober a.s. te kunnen realiseren. Hij overhandigde tenslotte het politie- schildje, een envelop met inhoud en voor mevrouw Kaspers, bloemen. SPSV-voorzitter Klok zei blij te zijn dat de scheidende Kaspers lid van de sport vereniging bleef. Klok noemde Kaspers een „kleurrijk figuur in Soesterberg" en ook hij prees de takt, het inzich en door zettingsvermogen van de heer Kaspers. Omdat de hoofdagent als een van de eersten de komst van gepantserde voer tuigen bij de politie voorzag, bood Klok hem een speelgoed tankje aan. Hij noem de tenslotte Kaspers sportieve pres- een verkeerde schoenmaat kan bij uw kind blijvend voetklachten veroorzaken Sluit dat risico uit. Laat ons mede-verantwoor delijk zijn voor de ge zonde groei van kinder voeten. Dankzij BUNNIES Groei vorm-meter stellen wij met drievoudige zekerheid de juiste schoenmaat vast. Ook voor u kontro- leerbaar meten wij LENGTE, BREED TE en INHOUD. Sta op zekerheid, Sta op Bunnies groeivorm-meter Beniamino dealer SCHOENEN SSEN •JU 99 ou "89 dia 'Z9 '09 ao>l "65 I« 'SS J9>lo SS puaa zs iaa OS opuoj '8? op aq -Qf iqrre 'ff Jeeunnv 'ST Soopda '0* Hts gs 9Ja 'ES oSa ZZ ood 'TE ji3T?v"n 'LZ H9 '92 ja-retnui gz ia 'fZ uajsiAVj '83 0}u "61 sn 'LI 1I91S -gi ioouj "81 Jouie '3T paq® 01 afT^Jd '6 jreui '8 'i js •g safM aift '8 -xaisooj z :TW3IAH3A •jjods "69 luaSe "89 bji 'L9 -i^P '39 ioo 'f9 PTeaauia 'T9 uannoiq '8S uaui 'i,g jai •gg ojh fg joojaau 'ig ia] -Qf ep 'if qa -gt- ifBJB Zf 9JO 'Iê jsau '68 Hl '88 19JbSis L2 0"I '9E saoj 'f£ aua 'ZS i9Jd "is «H 'OS 'I'M '63 lot '8319iuxaaj '83 tsa ZZ 9}B 'IZ sta '03 Tu-ejijo '81 uiasaoiq '91 JBB 'f\ uijb zi oio •II BduiBd '9 suCuü 'i "TVVXNOZIHOH taties. waarbij ondermeer het nationale politie viskampioenschap. Met het over handigen van een envelop met inhoud en een bloemetje voor mevrouw Kaspers, besloot voorzitter Klok zijn speech. Daarna sprak namens de afdeling Soest- Baarn van de Algemene Christelijke Politie Federatie, de heer C. Coster. Coster noemde Kaspers een trouwe con tributiebetaler, maar een slechte be zoeker van vergaderingen. Toch had Kaspers begrepen dat het georganiseerd zijn, juist omdat de politie zo'n kwets bare groep uitmaakte belangrijk was. Negentig procent van de Nederlandse politie dacljt er ook zo over, vertelde de heer Coster. Hij wenste Kaspers een prettige pensioentijd en overhandigde een envelop met inhoud. Namens de politiepost Soesterberg bood brigadier Martens een aanrecht voor de kampeerbus aan. De heer Martens maakte er verder geen geheim van, dat hij het niet eens was met de plannen van de commissaris. Die zouden in Soester berg zeer betreurd worden en ook hij, Martens, stond er niet achter. Als laatste sprak tenslotte de heer Kas pers. Hij bracht dank aan alle sprekers en constateerde dat „de wedstrijd afge lopen was". Hij bewaarde de beste her inneringen aan zijn tijd bij de Soester politie, ook ondanks de straffen die hem zo nu en dan ten deel waren gevallen. Sprekend over de toekomst van Soester berg merkte hij op: „Toen we een com missaris, toen nog hoofdinspecteur uit Amsterdam kregen, dacht hij - we heb- Vooral uw AUTO, PLAAT-en SPUITWERK Beckeringhstvaat 11 Tel. 11018 GEBOREN: Cornelis, zoon van F. van den Broek en D. A. van Dijk. - Johanna Maria, dochter van L. Koelewijn en J. Koelewijn. - Karen, dochter van H. van 't Oever en Z. Hilberts. - Aiine Gerda, dochter van A. G. Kloppenburg en E. van Poelgeest. - Steven Christoffer, zoon van C. J. Oos terhuis enL. A. Bonnema. - Marcel, zoon van P. Geers en A. A. M. van Duinker ken. - Bram, zoon van P. J. M. Lohman en M. E. J. J. Mennen. - Maarten, zoon van C. H. A. van Oevelen en C. Thesingh. - Suzanne Esmeralda, dochter van G. J. de Groot en C. H. Oostwal. - Annelies, dochter van A. P. Mulder en W. G. C. Breij. - Marie Paule Frédérique Chris- tiane, dochter van P. A. M. J. Schols en B. C. Regout. - Maarten, zoon van H. van Loenen en G. H. van Oostenbrugge. - Christiaan, zoon van E. Kamphorst en H. J. Koelewijn. - Bianca, dochter van A. Anema en M. B. Masson. - Elvira Regina, dochter van A. T. M. de Knegt en J. J. Brouwer. - Corrie, dochter van A. van Brienen en J. Willems. - Marco Antonio, zoon van T. W. Geeve en T. S. Pellegrino. - Rianne, dochter van G. Burgers en J. L. de Jong. - Rogier, zoon van W. Bemer en T. J. Meijnhardt. - Lourens Marinus, zoon van M. Dorst en K. A. Koel. - Dieuwertje Lenneke, doch ter van H. P. Moerman en E. Bakker. ONDERTROUWD: Hans Helmer van Geenhuizen en Wilhel- mina Margo Westemeijer. - Paul Marcus en Fijtje van Barneveld. - Rudolf van Duivenbode en Hermana Johanna Maria Pronk. - Alex Dirk Wilhelm Kroese en Anja Carmen Felicia van Arnhem. - Gerrit Ballast en Willempje Mulder. - Theodorus Johannes Ceelen en Johanna Maria Helena Okkerman. - Willem Mut- ze en Maria Anna Hanskamp. GEHUWD: Hendrikus Theodorus Petrus Verheijen en Adriana Cornelia Petronella van Soest. OVERLEDEN: Johannes Apeldoorn, echtgen. van V. Bakker. - Gezina Kuik. - Johannes Beek, echtgen. van A. Bruinsma. - Cornelis Antonius Maria Eichholtz, wednr. van E. B. A. Schlatmann. - Jannetje de Vries, wed. van L. D. Zuiderwijk. - Henri Alphonsus Marie Kreetz. - Albertus Ad miraal, echtgen. van J. L. van den Bor. - Trijntje Sant, echtgen. van S. Wigbout. - Antonie van Daatselaar, echtgen. van H. Berg. - Jan van der Wielen, echtgen. van M. Overdijk. wasiel steitner Lange Brinkweg t.o. gasfabriek Soest Tel. 02155-19600 Geopend: vrijdag(avond) en zaterdags. Hoogpolig 145. Hoogpolig slaapkamertapijt 69.- Nylontapijt 39,- Rijststro-tegels 59 ct Biezen-tegels 98 ct J. W. Kaspers ben al een Nieuw-Amsterdam in Neder land; als hij van Soest nu maar geen Klein-Amsterdam gaat maken". Hij maakte tenslotte duidelijk het niet met de plannen eens te zijn omdat naar zijn mening iets wat goed functioneerde niet afgebroken moest worden. „Enfin ik zal wel zien. Misschien ziet u me nog wei eens terugin de Wijkraad". Daarna volgde een druk bezochte recep tie waarop ook veel Soesterbergers af scheid van de familie Kaspers kwamen nemen. AP LEASING INRUIL AMALIALAAN 19-21 - BAARN - TEL. 02154-17547 A ">e<. De vastenaktie staat dit jaar voor de R.K. kerken te Soest in het teken van het project „Herbouw School". De school waarom het gaat, staat in India en het betreft een school gebouw dat moest wij ken voor een noodza kelijke verbreding van een belangrijke verkeersader. In India betaalt de regering de onderwijskrach ten, maar dezen moeten zelf voor hun schoolgebouwen zorgen. In dit geval is het een school van de zusters van de Con gregatie van O.L.Vrouw van Smarten. Jaarlijks organiseert de Stichting Bis schoppelijke Vastenaktie Nederland ge durende de zes weken, die voorafgaan aan Pasen, een campagne voor de men sen in de ontwikkelingslanden. Het doei daarvan is: samen met deze mensen bouwen aan een rechtvaardige samen leving voor iedereen. Een direct tastbare bijdrage wordt ge leverd door financiële steun aan klein volop bloeiende violen in alle kleuren, slechts 15 cent p/st. (allen per kist). Alles wordt duurder, bij 't Vaarderhoogt wordt het goedkoper. Regentonnen (eiken beuken) inhoud plm. 2001. deze week van f 57,50 voor slechts f 32,50. Ruim gesorteerd in zaden en bloembollen; prijzen om te vergelijken!!! Op 't Vaarderhoogt worden geen vliegende schotels ontdekt, maar wel enorme voordelen. LET OP!!! Minstens 50 soorten groene kamerplanten, slechts 1 gulden p. stuk. KOMT ZIEN!!! Unieke sortering kwaliteitsgereedschappen wordt bij ons ver kocht met 30% korting. Rest ons te zeggen: de één blijft door een moeilijke jeugd brood eerlijk, de ander wordt een dief, en U doet niet ons, maar zichzelve te kort als U niet snel op deze aanbiedingen reageert!!! DORRESTEINWEG 72 A - SOEST - TELEFOON 12883 62 63 59 60 HORIZONTAAL: 1. vertrokken lach 6. Zuidamerikaanse vlakte 11. Spaanse uitroep 12. behoeftig 14. bloeiwijze 16. bloemen v. e. plant of boom 18. groot dier 20. verlangen 21. godin 22. Europeaan 23. witte mier 28. speelgoed 29. geogr. aanduiding (afk.) 30. vogel 31. groente of toekruid 32. een zekere 34. lichte bedwelming 36. in opdracht (afk.) 37. rookartikel 38. pers. vnw. 39. dierenverblijf 41. vreemde munt 42. rijstbrandewijn 45. getij 47. kindergroet 49. steensoort 51. vitziek mens 54. qmroepvereniging 56. dun 57. onb. voornaamw. 58. hevig studeren 61. edelsteen 64. vrouwelijk dier 65. mannelijk insekt 67. meisjesnaam 68. vertegenwoordiger 69. trede v. e. ladder VERTICAAL: 2. werkschema 3. dunne 4. plaats op Ameland 5. de oudere (afk.) 7. liefkozing 8. slaap 9. gesprekje 10. boom 12. godheid 13. fraai, prachtig 15. beenverlenging 17. bloem 19. netto (afk.) 23. ruzie maken 24. oude stofmaat 25. deel v. e. moskee 26. maanstand (afk.) 27. Oosterling 31. kledingstuk 32. ik (lat.) 33. aanzien 35. baardje 40. narede 43. pl. in Noord-Holland 44. bewijs v. h. niet ter plaatse zijn 46. dierengeluid 47. zangnoot 48. muziekterm 50. drank 52. watervogel 53. kleurstof 55. opstootje 59. herkauwer 60. deel v. h. hoofd 62. kostbare stof 63. rivier (Spaans) 66. klaar schalige ontwikkelingsprojecten, gericht op de verbetering van een bepaalde situatie. Het door Soest geadopteerde object „Herbouw School" is er éen van. De Congregatie van O.L.Vrouw van Smarten, heeft in India 93 kloosters, van waaruit de duizend zusters vele taken verrichten ten gunste van de allerarm sten in Zuid-India. West-Bengalen. Birma en Australië. De school waar het hier om gaat. wordt bezocht door 700 meisjes, die er hun middelbare schoolopleiding krijgen. Door deze aktie hoopt R.K.-Soest 15.000 gulden bijeen te brengen, waardoor de voortzetting van de opleiding van deze meisjes verzekerd wordt. Ir> het andere geval wordt de school door de overheid blijvend gesloten-. PIEDRO - BUNNIES RENATA KORREKTIESCHOENEN SPECIAAL SCHOENHANDEL Winkelpromenade Laanstraat 95 BAARIM - Tel. 02154 -13387 Maandags gesloten Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 8.00, 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur. Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00, 11.00 en 18.00 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30uur (Hoogmis) en 11.00 uur Maandag, dinsdag en donderdag 8.30 uur. Woensdag en vrijdag 19.00. De Open Hof, Dalweg (hoek Veenbesstraat) Zaterdag 19.00 uur Zondag 12.00 uur St. Caroluskerk, Soesterberg. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.30 uur HERVORMDE KERKEN Oude Kerk 10.00 uur ds. P. Kloek Emmakerk, Regentesselaan 10.00 uur ds. K. v. Liere, De Meern 19.00 uur ds. Jac. Smit ,,De Open Hof", Dalweg/Veenbesstraat 10.00 uur Gezamenlijke dienst: ds. Jac. Smit Ichtuskerk, Albert Cuyplaan 10 en 17 uur ds. P. van Harten vrijdag 4 maart: i 20.00 uur Wereldgebedsdag woensdag 9 maart 19.30 uur Bidstond ds. P. van Harten Zonnegloren 10.00 uur ds. J. Drost In alle kerken kindercrèche tijdens de morgendienst. Jeugdkerk 10.00 uur Eltheto, Driftje Zondagscholen 10.00 uur Groen van Prinstererschool: Interkerkelijk 10.00 uur Da.Costaschool, Pr. Bernhard- laan: Interkerkelijk. 10.30 uur De Open Hof, Veenbesstraat GEREFORMEERDE KERKEN Julianalaan 10.00 uur ds. J. Baumfalk, H.A. 17.00 uur ds. D. Land Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 09.30 uur ds. D. Land 17.00 uur ds. J. Bakker, Cap. a/d Ijssel ,,De Open Hof", Dalvveg/Veenbesstraat 10.00 uur Gezamenlijke dienst: ds. Jac. Smit 17.00 uur ds. J. Baumfalk Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt) Kerkgebouw N.P.B. Rembrandtlaan 20 8.30 en 14.45 uur ds. G. Hagens Biddag voor gewas en arbeid. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 10.00 en 17.00 uur ds. W. Heerma GEREFORMEERDE GEMEENTEN Dalweg (hoek Beukenlaan) 09.30 en 14.30 uur Leesdienst VERENIGING VAN VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN Rembrandtlaan 20 10,15 uur Dienst E VAN GELIEGEMEENTE „IN DE RUIMTE" Heeskapel, Insingerstraat 53 10.00 uur Zendingsbidstond Schaapskooi, KI. Engendaalweg 52 16.00 uur Doopdienst SOESTERBERG Gereformeerde kerk 10.00 en 17.00 uur Dienst Hervormde Kerk 10.00 en 17.00 uur Dienst 10.00 uur Jeugdkapel Sterrenberg 10.30 uur Dienst BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b, Baarn 10.30 uur.hr. L. Kraak, H'sum Ger, Kerk „Vrije Kerken", Nassaulaan 12, Baarn 10.30 en 17.00 uur Dienst Evangelisch Lutherse Gemeente, Kapelstraat, Baarn 10.30 uur Dienst SOEST De artsendienst ingaande zaterdagmor gen om 10.00 uur tot zondagavond 24.00 uur wordt waargenomen door: Dokter H. van Dorsen, Korte Bergstraat 3, tel. 12119 en: Dokter J. Kuipers, Middelwijkstraat 34, tel. 12815. Het is aan te raden om niet zo maar naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! SOESTERBERG Ti jdens het weekend heeft dienst: Dokter A. Splinter, Banningstraat 3, tel. 1432. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag 13.00 tot 13.30 uur: J. Eggink, Speenkruidstraat 41. Dierenarts Grote huisdieren: (van zaterdag 12.00 tot maandag 08.00 uur) L. Harms, Kon. Wilhelminastraat 41, Spakenburg; tel, 03499-2199. Kleine huisdieren Mevrouw F. Gelderman, Bosstraat 17; tel. 12269 Apotheek Ingaande vrijdag 17.30 uur, alsmede de gehele zaterdag tot de daarop volgende vrijdag 17.30 uur: Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarn: tel. 02154-12137. Extra Apotheekdienst: zaterdag a.s. van 8.30 tot 12.30 uur: Apotheel Soest, Kerkstraat 86, tel. 12497. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN SOEST enSOESTERBERG Vrijdag 17.30 uur t/m maandagmorgen 07.00 uur: Zuster T. van der Veen-Gijsen, Albert Cuyplaan 97; tel. 11606 en zuster C. v. d. Lee-Kok, Birkstraat 90. Weekavonddienst Zuster S. Visser, W. Beckmanstr. 258 (Klaarwater); tel. 14365 en zuster C. Bijlard, Rubenslaan 97, tel. 15425. In het Medisch Centrum, Nieuweweg 14, tel. 18770, zijn wijkverpleegkundigen elke werkdag te bereiken van 13.00 tot 14.00 uur en dinsdag- en donderdagavond van 18.00 tot 19.00 uur. Tevens worden op deze uren verpleeg- artikelen uitgeleend. ZWAN GERSCHAPSGYMNASTIEK Opgeven mogelijk elke werkdag van 13.00 tot 14.00 uur in het Medisch Cen trum, tel. 18770. Iedere donderdagavond MOSSELAVOND van 18.00 tot 24.00 uur. Tijdig reserveren. STEENHOFFSTRAAT 47 TELEFOON 02155-18252 RAM. 21 maart 20 april. Deze week krijgt u alle kans, om vergis singen uit de vorige periode recht te trekken. De stemming om u heen kan dan aanzienlijk verbeteren en u kunt overgaan tot een andere oplossing van de voorhanden problemen. Eis lichame lijk niet teveel van uzelf, maar houdt u aan de norm. Maak er wat goeds van en pas op voor onbesuisde besluiten. U zou letterlijk en figuurlijk uw hoofd kunnen stoten. STIER. 21 april - 20 mei. Ook deze week staat in het teken van initiatieven en andere taken. Een gevoel van aarzeling kan u daarbij dwars zitten. Toch doet u er goed aan, in deze periode eens rustig na te denken over andere mogelijkheden. Die zijn er name lijk, maar u bent te behoudend, om ze goed en wel te overwegen. Op gevoels gebied nog enige deining mogelijk. Ook daar weigert u echt te beslissen, waar door u anderen onnodig verdriet doet. Doe eens een beroep op uw gezonde verstand en uw humor. TWEELINGEN. 21 mei - 20 juni. Het is mogelijk dat u in deze periode wordt geconfronteerd met een misreke ning uit het verleden. Dit kan verhelde rend werken, als u van de gelegenheid gebruik maakt, de dingen meteen goed uit te praten. U staat in deze kwestie 'namelijk niet alleen: ook anderen waren ernaast. Maak er een goede week van, door opruiming te houden in deze kwes tie. U heeft een leuke ontmoeting en komt op nieuwe ideeën tijdens een lang en interessant gesprek. KREEFT. 21 juni 20 juli. Deze week blijken sommige dingen iet wat onduidelijk te zijn. Verkeerde af spraken of opmerkingen die verkeerd zijn overgekomen, hebben verwarring gesticht. Aangezien u op de hoogte bent van de hoofdzaken, kunt u alles in goede banen leiden. Tact en diplomatie maken nu goede kansen. Voor de rest ontbreken de leuke momenten niet! U heeft een paar heel gezellige avonden met goede relaties. LEEUW. 21 juli - 20 augustus. Maak er een rustige week van door niet al te veel in te grijpen. Ook al ziet u de dingen duidelijker in dan anderen, kom dan nog heel voorzichtig met uw oordeel voor de dag. U kunt heel wat voor elkaar krijgen, maar.... met geduld. In uw persoonlijke leven komen er enkele leu ke dingen voor de dag en u heeft een succes, dat veel genoegen opwekt bij uw huisgenoten. Op tijd naar bed! MAAGD. 21 augustus - 20 september. Geen week voor overhaaste besluiten. Laat u niet meevoeren door uw eigen fantasieën, en daardoor in de puree helpen. Vooral op zakelijk gebied kan nuchterheid u de beste diensten bewij zen. Een onverwacht voorval stemt u tot nadenken en levert wellicht meteen indi rect de oplossing voor een bestaand probleem. Geef uw tijd in de eerste instantie aan hen, die veel voor u hebben gedaan. WEEGSCHAAL. 21 september 20 okt. Enkele problemen, die een tijdlang op de achtergrond waren geraakt kunnen in deze periode weer komen aandrijven. Een soort tegenstroom in de omstandig heden lijkt ze mee te voeren als schotsen op een rivier. U kunt daar deze week het nodige aan doen, door met diplomatie en begrip op te treden en te voorkomen, dat die schotsen gaan kruien! Een enkel goed woord op het juiste moment is voldoende, om de zaak vlot te houden. Vermijd al te zware sportieve inspan ning. SCHORPIOEN. 21 oktober - 20 nov. U kunt deze week de indruk krijgen, dat sommige aangelegenheden, die u al geruime tijd zwaar op de maag hebben gelegen nu een goede oplossing naderen. Enkele onverwachte voorvallen hebben meegewerkt aan het bereiken van een nieuwe fase, waarin oude feiten in een licht komen te staan dat hinderlijke details verduidelijkt. Uw kansen liggen goed. Gebruik ze dan ook met tact en humor. Kies uw woorden met de grootste voorzichtigheid en zeg alleen iets, als men u raadpleegjt. BOOGSCHUTTER. 21 nov. - 20 dec. Over het algemeen een prettige week, als u de huik naar de wind weet te hangen. Blijf niet hardnekkig op uw standpunt staan, als dit achterhaald blijkt te zijn door nieuwe feiten. Laat u echter evenmin inpakken door mooie theorieën. Uw eigen bezonken oordeel kan u genoeg zijn! Soms moet u denken aan een polonaise, waarbij u ineens een onhandige partner krijgt toegewezen. Geeft niet, bij het volgende fluitje bent u er toch weer af! STEENBOK. 21 december - 20 januari. Deze week moet u zo nu en dan bakzeil halen, omdat uw eigen koers niet blijkt te kloppen met de omstandigheden. Daarbij kunt u alsnog een succes beha len, als u zich niet laat ontmoedigen en uw kansen waarneemt. Die kan zich ineens voordoen, dus geef u niet over aan vruchteloze bespiegelingen. Oppassen voor kou en tocht. Geef maar rustig toe aan een verlangen van rust en eenzaam heid, als u daar behoefte aan voelt. Dat komt uw krachten ten goede. WATERMAN 21 januari - 20 februari. U heeft in de vorige periode een nogal kort maar moeilijk traject afgelegd op uw meest geliefde stokpaardje en daar bij een nogal prikkelbaar figuur uit de baan gereden. Dat komt deze week waarschijnlijk naar voren in de vorm van een soort tegenwerking die u niet gebruiken kunt. U kunt er een goede week van maken, door dan inderdaad de kwestie rustig uit te praten. Het sop is de kool namelijk niet waard. VISSEN. 21 februari - 20 maart. Geen week, waarin de dingen vlot verlo pen. Alles kan een beetje rammelen en u doet er goed aan, uw plannen op te schorten. Zet ze maar even op een zacht pitje en wijdt uw krachten aan de projecten die aan de gang zijn. Luister maar geduldig naar ongevraagd advies en werk rustig door aan uw opzet. Op gevoelsgebied is toenadering mogelijk, als u zelf ook een ogenschijnlijke koel heid afschudt.

Soester Courant | 1977 | | pagina 7