SPORT - SPORT - SPORT - SPORT 321 32 jaaps Schitterende overwinning heren SVV/Stam op Unicornus van oosten fotografie Heren Soest9' niet verder dan teleurstellend gelijkspel Herstel Olympia-heren zet zich ook deze week voort I Programma Sporthal Beukendal Spanning stijgt in tafeltenniscompetitie Nipte winst voor tweede damesteam op zwak GVC DOEHET-ZELF BOUWMARKT en KEUKENCENTRUM MAANDAANBIEDING 49,- DOEHET-ZELF KEUKENCENTRUM Soester Courant Reklame krant! SVV-mini behaalt weer goede resultaten Wran^r 1ÜM1 Programma Sportzaal De Bunt Programma Gymnastieklokalen Tafeltennis: Hockey: pa. VOOR AL UW SPORTEN A.s. zaterdag SVV bingo Zwemmen: Soester zwemploeg sterk in „ondertop"wedstrijd Eemvogels 1 verliezen laatste mikrowedstrijd Mini-volleybal Olympia Wielrennen: Amersfoorter Sandbrink wint eerste „Tapa-rit Soes ter Courant van donderdag 10 maart 1977 Het op de 2e plaats staande Unicornus moest afgelopen donderdagavond met lege handen naar huis, de winst bleef in Soest, bij heren SW/Stam I. Ook het 2e damesteam haalde 3 belangrijke punten binnen, ditmaal op rode lan taarndrager GVC. Het le damesteam behaalde onverwacht een punt tegen het ster ke Longa uit Lichtenvoorde. Dames SW 1, dat in het vorige duel tegen Longa geen kans had gekregen, wilde ditmaal duidelijk maken, niet zonder meer ,,af te gaan". Al in de le set werd het offensief ingezet met als resultaat een 15-10 overwinning. Longa boog in de 2 volgende sets de stand om naar 1-2 in hun voordeel, via effectief aanvalsspel. Een zich hevig verzettend SW greep met 15-11 de 4e setwinst, zodat de stand 2-2 werd. Het jonge Longa bleek in de beslissende set over meer vernunït te be schikken dan de Soester ploeg. Dat^veel zwakkere tegenstanders vaak onderschat worden, bewees weer eens de wedstrijd van SVV 2 tegen het onder aan'bengelende GVC 1. Na een gemak kelijke winst in de le set via 15-8, liet SW de opponent ter ver uitlopen en ver loor met 12-15. Bij een 3-11 stand in het •voordeel van het Hilversumse team werd de ploeg pas wakker geschud en wist de set in positieve zin af te sluiten. De 4e set liet een herboren SVV zien dat met gemak de kansen in eigen hand hield. In een van beide zijden slecht gespeelde wedstrijd had Olympia 4 het betere van het spel. SW 6 verloor verdiend met 2-1. SW 7 heeft het niet kunnen bolwerken tegen een georganiseerder spelend Limvio 3. Ondanks goed spel in met Afd. HOUT Rabat delen grenen O Qft breedte 16 cm per meter ^LjrWW Afname standaard lengtes die op dat moment in voorraad zijn: Vurenhout ft qa 1 /i x 5 cmper meter Uf«9U Vurenhout aa 1 Zi x 6 cmper meter 1 ,UU Vurenhout aa 1 Vi x 12 cmper meter ^,UU Sanitair ligbad 170x70 cm, kleur: zand-beige, mosgroen. Topkwaliteit - Spotprijs 1OC per stukiLÜf" 2 kleuren Wastafel licht blauw - groen afd. KEUKENS Geweldig programma MODELLEN 1976 Moeten er uit tegen ongelooflijk lage prijs dus nu uw kans! 20% KORTING op showmodellen. Neemt u de maten van uw keukenruimte even mee, en onze adviseur helpt u verder. Op alles volledige garantie en service. VELDWEG 4 SOEST TELEFOON 02155 -1 48 78 name de le en 2e set, moest men de eer aan de tegenstander laten. Hierdoor ge waarschuwd ging SW 8 de zaken wat energieker aanpakken in de 2e en 3e set die dan ook verdiend naar SW 8 gingen. Olympia 8 bleek niet bij machte, het SW in die sets ook maar enigszins moeilijk te maken. Meisjes jeugd SVV b behaalde een uitstekend resul taat, door in een goede wedstrijd met 2-0 over Olympia b te zegevieren. Olym pia a echter greep twee punten tegen een zich hevig verwerend SW c, dat goed opbouwde. Ondanks hun nieuwe mascotte slaagde SVV d er niet in om Devu a te verslaan. Heren Na een 3-11 achterstand tegen Unicornus begon de SW ploeg pas goed te draaien. In een mum van tijd was deze stand omgebogen tot een 15-13 overwinning voor de Soester ploeg. De 2e set gaf geen problemen, 15-5. Echter, toen Unicornus via een nipte 14-16 stand de 3e set voor zich opeiste, besefte SVV dat de opponent met 1 punt te rijk be deeld zou worden en greep met 15-4 ook de winst van de 4e set. In deze voor de koppositie van de 2e klasse beslissende wedstrijd wist BG&SV verdiend de overwinning te be halen. Na een enorm goed terugvechten in de le set werd door SVV 6 een 8-14 achterstand omgebogen in winst. Toen hadden de rood-witten hun kruid ver schoten en konden niet meer in hun nor male spel komen. Wedstrijdprogramma deze week: A.s. zaterdag vindt in de Bunthal het duel van de waarheid plaats. In de kwartfinales van de Nederlandse Beker moet SW 1 (dames) het opnemen tegen eredivisioniste Chicopae/AEC uit Cuyck. Daarvoor heeft SW-Stam ook eredivisioniste Vierhout/Valbovol uitge schakeld in een sensationele wedstrijd. Spelmoment uit de damesvolleybal wedstrijd SVV tegen Longa. foto Herman van Dam Volleybal: Afgelopen zaterdagochtend moesten alle 7 SVV miniteams in Amersfoort in het veld verschijnen om een gedeelte van de kompetitie af te werken. Door vele teams werden goede resultaten behaald. SVV a jongens wist beide wedstrijden met grote verschillen te winnen. SVV b moest echter in SW a zijn meerdere erkennen en trof ook in Impala a een te zware tegenstander,, al wisten de SW- ers de eerste set wel bijna te winnen. Jongens SW c wonnen hun wedstrijden tegen het Barneveldse SSS met ruim verschil-en moesten tegen Spirit a -het onderspit delven na een leuke aantrek kelijke .wedstrijd. Ook SVV d wist een wedstrijd te winnen en wel tegen tegen Spirit b. Vios bleek een te sterke tegenstander te zijn. Meis jes SVV a verloor op 't nippertje na een wedstrijd met veel inzet van Impala a. Impala b was zonder veel moeite een overwinning voor de SW-sters. SVV b kon ondanks haar goede spel niet tot winst komen. Zowel BG SV a als Olympia a wisten een overwinning te behalen op SW b. SVV c heeft voor de eerste maal een overwinning behaald. Al spelen deze meisjes pas een half jaar volleybal, toch wisten ze BG SV te verslaan. Olympia b was te sterk voor hen. bluedenim^ encorduroy Rokers! Kiesbij Jaaps uit honderden pijpen... BezoekJaaps Vrije-tijds Broekenhoek! Kledingcentrum AMERSFOORT HILVERSUM ZEIST Na de volle winst van de vorige week, behaalde het eerste herenteam van Olympia ook deze week de maximale punten. De dames zijn er wederom niet in geslaagd om een punt aan hun nog zeer magere totaal toe te voegen. heren Bruinsma 2-Olympia 11-3 De eerste set was aanvankelijk voor de Olympia-heren nog even wennen. Snel werd een 6-0 achterstand opgelopen. Deze werd opgehaald tot 6-7, maar daarna stagneerde het weer bij Olym pia, waarvan de gastheren dankbaar gebruik maakten en deze set op hun naam schreven. De tweede set werd door een nu pas goed warm gedraaid Olympia gewonnen met 11-15. In de derde set bleek Olympia oppermachtig. Een voor sprong van 12-3 werd bereikt, maar daarna werden de rollen omgedraaid. Bruinsma liep in tot 10-12. Toen Bruins ma zich opmaakte voor een laatste eindsprint, wist Olympia de bakens te verzetten en na toch nog veel moeite deze set met 13-15 te winnen. De vierde set leek een herhaling van de derde. Olympia kwam met 8-1 voor, voordat Bruinsma een vuist kon maken. Bruins ma kwam terug tot 8-10, waarna Olym pia de wedstrijd weer onder controle kreeg. Einduitslag: 15-9/11-15/13-15/9-15. Deze week zijn zowel de heren als de dames van de eerste twee teams vrij. Dames Nijmegen '73 1 Olympia 1 3-1 In de eerste set bouwde Nijmegen een grote voorsprong op (10-2). Olympia was zowel aanvallend als verdedigend goed op dreef, maar had geen antwoord op de zeer snelle shiashes vanuit het midden van één van de Nijmegen dames. In de tweede set ging de strijd tot 6-6 gelijk op. Daarna liep Olympia iets uit (6-9), en verloor uiteindelijk met 13-15. In de derde set had Olympia eindelijk controle op de Nijmeegse aanvallen vanuit het midden. Vooral Jenneke van der Wal verrichtte goed blokwerk. Nijmegen was duidelijk aangeslagen en Olympia kon uitlopen naar 8-1. Nijmegen kwam nog iets terug, maar moest via de setstand 11-4 de set aan de gasten laten. In de vierde set viel Olympia erg terug waar bij vooral het verwerken van de serve van de tegenpartij problemen opleverde. Nijmegen won deze set dan ook gemak kelijk. Einduitslag: 15-7/ 15-13/7-15/15-4. Het tweede herenteam speelde een goe de eerste set tegen het veel hoger genoteerd staande Dindoa. Het werd een erg lange eerste set, waarbij de kansen steeds wisselden. Dindoa trok tenslotte aan het langste eind (12-15). De tweede en derde set waren van veel minder kwaliteit en gingen met 2-15 en 7-15 verloren. Het tweede damesteam speelde een slechte wedstrijd tegen Vios 2. Het spelpeil was veel minder dan de week ervoor tegen Impala (setstanden 4-15/ 6-15/9-15). Overige uitslagen: Meisjes SVV b-Meisjes Olympia a 0-2. Meisjes SVV c-Meisjes Olympia b 2-0. Dames SVV 8 - dames Olympia 8 2-1. Dames Olympia 4 - Dames SVV 6 2-1 Heren De Vu l-Heren Olympia 7 1-2. Heren Olympia 4-Limvio 1 2-1. Donderdag 10 maart 1977 18.30-23.30 uur Kompetitiewedstrijden NeVoBo 18.30 uur: SVV b - SVV a (MJ)Olympia b - Olympia a (MJ) SVV d-SVV c (MJ). 10.00 uurSVV 7 - SVV 8 D3Voleem 2 - Olympia 8 D3 SVV 8 - BG SV 6 (H3BG SV 4 - SVV 7 H3 20.00 uur: SVV 4 - Set Up '69 (DlFoxboro 2 - Olympia 7 (D3 SVV 3 - Set Up '69 HlLimvio 3 - Olympia 7 H3 Zaterdag 12 maart 1977 8.45 -10.15 uur Sportinstuif 6 t/m 9 jaar. 10.30 -12.00 uur Sportinstuif 10 t/m 14 jaar. 13.00 -18.00 uur Kompetitiewedstrijden Basketbal. Zondag 13 maart 1977 10.00 - 22.00 uur Kompetitiewedstrijden Handbal 13.00 uur D.S. B.D.C. - IJmond Zaterdag 12 maart 1977 9.00 -15.00 uur Kompetitiewedstrijden Badminton. 16.30 -18.30 uur Volleybal Zondag 13 maart 1977 14.00 - 22.00 uur Kompetitiewedstrijden Basketbal. (SPORTIEVE RECREATIE Maandag 14 maart 1977 Gymnastieklokaal Hartweg Dinsdag 15 maart 1977 Gymnastieklokaal R.K. Mavoschool Woensdag 16 maart 1977 Gymnastieklokaal L.T.S.-Eemland 20.00 - 21.00 uur Dames21.00 - 22.00 uur Heren. reclame fotografie/technische fotografie/reportages/luchtfotografie oude utrechtseweg 36 - soest -tel. 13109 Voor Shot is de competitie in een spannende fase terechtgekomen. In deze periode krijgen de kop- en staartploegen natuurlijk de meeste aandacht. Voor Shot 1 is het spannende er al weer af. Het team hoeft uit de resterende 4 wedstrijden nog maar 3 punten te verzamelen, hetgeen - gelet op de kwaliteiten - geen enkel punt mag zijn. Shot 6 kan ook al free wheelend naar het kampioenschap toeleven. Anders is het met Shot 4 en 8. Deze teams moeten op hun tellen passen, an ders zou hen het kampioenschap kunnen ontgaan. Shot 3 heeft een klein kansje op het kampioenschap. Shot 5, 10 en 11 vertoeven momenteel in de lagere regionen. Met name het 10e en het 11e dienen er nog hard tegenaan te gaan, willen ze de degradatie ontlopen. Shot 1 behaalde, zoals gebruikelijk lijkt te worden, weer een overwinning. Dit maal werd het bezoekende Elan 1 uit Baarn met 9-1 tot de orde geroepen. Shot 2 won in Baarn met 4-6 van Elan 4. Theo Rademaker bleef in deze wedstrijd ongeslagen. Shot 4 won van Vitus 4 uit Blaricum met 8-2. Harry Wouters speelde dit keer een beetje beneden zijn normale niveau, door slechts één wedstrijd te win nen. Shot 5 verloor uit met 7-3 van het Hilversumse OSO 1. Na een 0-2 voor sprong werd, op een psychologisch be langrijk moment, het dubbelspel prijsge- ?53éïss» Het enigszins in degradatiegevaar verkerende eerste heren elftal van de hockeyclub Soest heeft het zondag tegen het op de laatste plaats staande Shinty niet verder gebracht dan tot een 0-0 gelijkspel. Temeer teleurstellend omdat het er in deze thuis wedstrijd aanvankelijk naar uitzag, dat Soest twee broodnodige punten zou kunnen binnenhalen. Furieus werd gestart en* de snelle aanvallen over de vleugels wekten de verwachting dat Shinty de ver liezende partij zou worden. Maar toen een Soester doelpunt steeds langer uit bleef en ook nog een strafbal onbenut werd gelaten, luwde het offensief enigs zins. Hoewel Soest ook daarna de sterkste bleef, kreeg Shinty toch meer greep op het spel. Soest slaagde er aan de andere kant steeds minder in doelrijpe kansen te creëren en zo werd de rust bereikt. In de tweede helft was er van een Soester overwicht nauwelijks meer sprake. Beide keepers moesten af en toe in actie komen en Soest bracht het in die periode nog tot een schot op de paal en enkele schoten vlak naast het doel. Meer zat er echter niet in en zo bleef de stand 0-0. Zonder verlies in de reste rende wedstrijden van deze competitie kan het tweede klasseschap behouden blijven, maar dat hangt onder deze omstandigheden toch wel aan een zijden draad. SPOR THUIS D. VAN VUGT NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154 - 2490 Grootste sportzaak van 't Gooi De evenementencommissie van de Soes ter Volleybal Vereniging organiseert weer een groots opgezette bingo-avond. Er zijn weer vele prijzen te verdienen in de bingo die begint om ongeveer 20.00 uur, eventueel later indien de beker wedstrijd SVV Chicopee/Aec uitloopt. De bingo wordt geleid door de bekende bingomaster W. den Hartog. De avond is toegankelijk voor alle SW-leden met hun introducés en wordt gehouden in de kantine van de Peters' Baan aan de Eemstraat. Er wordt eveneens gezorgd voor een gezellige muzikale omlijsting. Afgelopen zaterdag werden voor de vijf de keer dit seizoen zogenaamde „onder- top"wedstrijden georganiseerd. In het overdekte zwembad te Leusden kwam de zwemploeg van de Soester vereniging De Duinkikkers aan de start tegen ,,de Haaien" uit Leusden; AZ en PC uit Amersfoort; VZC Ritmeester" uit Vee- nendaal en TZC '70 uit Tiel. De „Kikkers" hebben zich tussen deze ploegen bijzonder goed geweerd. Ada Kievit won de honderd meter schoolslag bij de dames in 1.23.8 min. Het betekende de eerste plaats in het klassement en een nieuw clubrecord. Zij zit nu nog maar 0.8 sec. van de nationale limiet af. Gerda Bloemer zwom op de honderd meter rugslag darties ook een clubre cord. Haar tijd was 1.16.9 min., waar mee zij haar eigen record drie seconden scherper stelde. Andere resultaten waren: Ria v.d. Hoef 100 m. vrije slag, meisjes tot 12 jaar - 1.22.5 min.; Willem de Regt 100 m. vrije slag jongens tot 12 jaar - 1.20.9 min.; Monique Mellema 200 m. wisselslag meisjes tot 14 jaar - 3.20.5 min.; Robert de Brouwer 200 m. wissel slag jongens tot 14 jaar - 3.03.7 min.; Elsbeth van Dooremaal 50 m. vlinder slag meisjes tot 10 jaar - 1.04.1 min.; Wieger Rugenbrink 100 m. rugslag jongens tot 14 jaar -1.24.6 min. foto Herman van Dam Een van de vele afgeslagen aanvallen van Soest op het doel van Shinty. Donderdag speelden de Soester korfbal lers in Utrecht tegen Houten 1. In de beginfase ging de strijd nog gelijk op en door doelpunten van Wim van Rheenen en Toos 't Hart werd een 2-2 stand op het scorebord genoteerd. In de tweede helft liep de ploeg uit Houten zeer enthousiast uit en zo werd een 6-2 eindstand gerealiseerd. Het derde deed het veel beter en wist in Utrecht met 2-0 te winnen door doelpun ten van Eddy Verrips. De jeugd speelde de eerste veldwedstrijd in Maarn; het eerste jeugdachttal won met 1-0 terwijl het tweede jeugdachttal een 0-0 gelijkspel wegsleepte. Korfballend Soest kan zich nu weer gaan opmaken voor de tweede helft van de veldcompetitie. In deze veldcompetitie is het eerste twaalftal nog ongeslagen en zal a.s. zaterdag tegen K.V.O. in Soesterberg haar kampioensaspiraties duidelijk moeten maken. Afgelopen zaterdag speelden weer 3 teams van Olympia hun kompetitie wedstrijden in Amersfoort. Eén van de speelsters van meisjes A kwam niet op dagen, zodat Carin Westerveld uit B werd gehaald om het A-team te komple- teren. Dat deed ze voortreffelijk en ze had dan ook een groot aandeel in de beide overwinning op SSS-B en SVV-B. Meisjes B won van plaatsgenoot SVV-C, dat voor het eerst in deze samenstelling aan de kompetitie meedoet. De tweede vwftdstrijd tegen BG&SV-C werd een ge lijkspel. Vooral aanvoerster Alice de Ruiter was op dreef en maakte ook veel direkte punten uit haar opslag. Jongens A verloor van SVV-A met groot verschil, maar herstelde zich knap door de tweede wedstrijd tegen Surf te win nen met twee keer 15-11 Over drie weken (op 26 maart a.s.) worden de wedstrijdèn voortgezet en dan komt Olympia met vier teams in het veld. geven. Dit was voor de tegenpartij aan leiding om de touwtjes wat strakker aan te halen. De nederlaag werd toen een feit. Henk van Velzen won 2 partijen, Egon Meun 1. Shot 6 moest tegen Dekker 1, voor de geblesseerde paul Ebbeling een invaller inzetten. Barend yan Lunteren deed het als invaller lang niet slecht, door al zijn partijen te winnen. De andere spelers moesten één wedstrijd gewonnen geven, terwijl ook het dubbelspel een verlies- punt opleverde. Uitslag 3-7. Shot 7 klopte Elan 9 met 7-3, terwijl Shot 8 geen par don kende met De Furs uit Lage Vuur- sche. Shot 9 leed een 9-1 nederlaag tegen het sterke VEV 6. Dit team zal zich ove rigens wel weten te handhaven. Shot 10 behaalde een verdienstelijk gelijk spel tegen Elan 12. Wim Verwoerd en Gerard van Asch speelden sterk, door ieder 2 partijen te winnen. Ook het dubbelspel werd een Shot-aangelegen heid. Het le jeugdteam slëepte in Deven ter tegen Swift een kostbaar puntje uit het vuur (5-5). Met een beetje geluk had er een kleine overwinning in gezeten. René Daselaar bleef hier ongeslagen. Uitslagen junioren: Good Luck 1 - Shot 2 4-6; Shot 3 - Huizen 3 7-3; Shot 4 - Elan 2 1-9; Elan 3-Shot 5 6-4; Shot 6-Huizen 6 8-2; Shot 7-Victoria 7 3-7; Elan 7Shot 8 7-3; Nederhorst 3-Shot 10 10-0; Elan-Shot 9 10-0. Inlichtingen over Shot kunt u inwinnen bij mevr. Haak, Titus Brandsmastr. 43, tel. 18055. rT^ Granny's Mobiele Discotheek uiscQineeit B tel.:02155 - 12938 ff De eerste TAPA-rit, wielerwedstrijden tussen leden van de verenigingen Tempo uit Soest; Adelaar uit Hilversum en Pedaalridders uit Amersfoort, is gewon nen door de Amersfoorter Jan Sand brink. Met een banddikte versloeg hij in de sprint stayer (1) Jaap van den Broek. Bert v.d. Broek, deze eerste wed strijd fors door pech achtervolgd, kwam als vierde door de finish. Al in de eerste ronde trokken Henny Dijkstra en Jaap van den Broek, beiden van Tempo al op avontuur. Zij hielden het enkele ronden vol, maar werden toen door het nog komplete peloton in gelopen. Enkele andere uitloop-pogingen werden daarna in de kiem gesmoord totdat Bert van den Broek het initiatief nam. Hij kwam vrij gemakkelijk los; sloeg een groot gat, maar reed toen lek. Het peloton streek op hem neer. Een poging van broer Jaap leek meer sukses te hebben; het bleek slechts schijn. Weer gingen er drie man aan de haal: Jan Sandbrink, Bert van den Broek en Haverlag uit Hilversum. Daar voegden zich Jaap v.d. Broek, Dick Willigenburg van de Pedaalridders en Hans Voorn van Adelaar nog bij. Zij ble ven weg. al viel Bert v.d. Broek aan vankelijk af door kettingpech. Hij slaag de er toch nog in bij te komen, maar kon in de sprint om de eerste plaats niet meer mee. De uitslag was: 1. Jan Sandbrink (Amersfoort); 2. Jaap van den Broek (Tempo)3. Dik Willigenburg (A'foort); 4. Bert v.d. Broek (Tempo); 5. Hans Voorn (Hilversum); 6. Haverlag (Hil versum). Henny Dijkstra klasseerde zich als achtste. A.s. zondag wordt op het parkoers van het Soester industrie terrein de tweede rit van deze wedstrij den-serie gereden. Om 9.30 uur starten de nieuwelingen en veteranen; om 10.15 uur de liefhebbers en om 11.00 uur de amateurs en junioren. Uitslagen eerste wedstrijd: nieuwelingen: 1. P. Groenestein (A'foort); 2. Ron Groen (Tempo); 3. G. v.d. Pas (Adelaar); 6. Ben de Bruin (Tempo) en 7. Nico Oord (Tempo); veteranen: 1. T. v.d. Tol (Adelaar); 2. G. Brouwer (Tempo); 3. P. Pauw (Adelaar); 4. Kees Smid (Tempo); liefhebbers: 1. Kees Bokma (Tempo); 2. W. Hakvoort (Tempo); 3. G. v. 't Klooster (A'foort); 7. G. v.d. Hoef (Tempo); junioren: 1. Fred v.d. Tempel (Tempo); 2. T. de Wit Adelaar)3. Aart van Moor- selaar (Tempo)8. J. Sanders (Tempo).

Soester Courant | 1977 | | pagina 15