Boutique Classique viert 10-jarig jubileum •b? 'tBINNENHUIS MÖ f Burberrys Stan en Ollie Van doek tot hoek De Spiekersjop 'n Keuken koopje niet zomaar. DE HOOP of hoe Ie twee urmmic Komieken m Extra vergadering onderwijscommissie boektaidfl Doden- en ongevallencijfer in Soest veel te hoog „Open Vensters" maandblad voor ouderen s. Verbinding Soesterbergsestraat- Birkstraat langs spoorlijn quartaireweg? Nu volop leuke kïnderbroeken voor leuke prijzen poggenpohl interieur adviseurs STUDIO k. de boer zn bv VAN DE VEN'S V00RJAARS VOORDEEL VERKOOP Volgens statistici: bij de Schouwburg Onmisbaar tegen maartse buien regenmantels paraplu's regenhoedjes Niet te dik - wel veel informatie Van Soester auteur: Slecht bezochte jaarvergadering Wit-Gele Kruis Bekendmaking trouwcirculaires trouwkaarten se I-: Drukkerij Smit Soes ter Courant van donderdag 10 maart 1977 Vanmiddag om half vijf komt de onderwijscommissie bijeen om zich nader te be raden over de aanschaf van vier noodlokalen voor het lager-onderwijs in de wijk Overhees. Tijdens de vergadering van 23 februari sprak men zich niet vóór de aan schaf uit; de leden van de commissie wilden meer informatie, terwijl hun gedachte ook uitging naar de bouw van een geheel „nieuwe" school. De prachtig versierde gevel van Boutique Classique aan de Kerkstraat. De versiering werd door Bloemsierkunst Geytenbeek aangebracht in verband met het 10-jarig bestaan van de zaak. 's Avonds is de gevel "verlicht ei komt alles nog beter tot zijn recht. De expositie, die naar aanleiding van dit zakenjubileum gehouden wordt, loopt nog tot a.s. zaterdag 12 maart. Men kan er 's morgens van 10 tot 12.30 uur, 's middags van 2 tot 5 uur en 's avonds van 7 tot9 uur, terecht. In het raadsvoorstel, dat inmiddels on danks het ontbreken van het commissie advies advies toch ingediend is. wordt beoogd dat per 1 augustus van dit jaar in de wijk vijf lokalen te weinig aan wezig zullen zijn. om alle leerlingen op te vangen. Het openbaar onderwijs heeft nu vijf en straks zes lokalen nodig; het R.K. onderwijs nu vier-, straks vijf lokalen; het protestants christelijk onderwijs nu vier- en straks zes lokalen en het Van der Hucht onderwijs nu twee en straks drie lokalen. Momenteel staat van de twee scholen die in gebruik zijn door de vier „zuilen", één lokaal leeg, zodat met de bouw van vier noodlokalen volstaan kan worden. In het voorstel wordt verder gesteld, dat na het gereedkomen van de woning bouw in de tweede (bouw)fase van de wijk, opnieuw veel leerlingen moeten worden gehuisvest. Dat wordt naar de mening van B. en W. een aanbod dat opgevangen moet worden in noodlo kalen. omdat in redelijkheid verwacht laanstraat 22 baarn telefoon (02154) 1 27 97 mollemsstraat 7 SCHITTERENDE BOEKEN NU SPOTGOEDKOOP! Zie onze advertentie op pag. 4 Soesterbergsestraat 53 - Soest Telefoon 12419 Soest leverde in 1976 weer een schrikbarende bijdrage aan de totale onveiligheid in ons land, aldus het bureau verkeersonderzoek van gemeentewerken. In de gemeente Soest, met uitzondering van Soesterberg, werden vorig jaar 86 mil joen voertuigkilometers afgelegd tegen 79 miljoen in 1975 en tegen 58 miljoen in 1974 (deze 58 miljoen was zo laag door de oliecrisis). Het bureau verkeersonder zoek van de dienst gemeentewerken heeft dit berekend. De gegevens zijn nodig om de veiligheid daaraan te relateren. Uit deze en andere cijfers blijkt dat Soest zeer onveilig is, namelijk 6 a 7 keer hoger dan het landelijk gemiddelde. In 1976 waren er in Soest 9 verkeers- .doden, in 1975 7, in 1974 4 en in 1973 1. Het landelijk gemiddelde laat zien dat er één dode valt per 64 miljoen voertuig kilometers. In Soest zou eigenlijk door die 86 miljoen afgelegde voertuigkilo meters 1,3 dode „mogen" vallen. Bij negen verkeersdoden zouden 64 x 9 is 576 miljoen voertuigkilometers afgelegd moeten worden. Ook is het helaas niet bij negen doden gebleven, want er zijn ook vele gewonden te betreuren ge weest; met zwaar letsel,en met licht letsel. Om dan nog maar niet te spreken over ongelukken met materiële schade. De 86 miljoen voertuigkilometers zijn opgebouwd uit 249 duizend kilometers op werkdagen, dat is 64 miljoen per jaar; 230 duizend kilometers op zaterdagen, dat is 12 miljoen per jaar en 175 duizend kilometers op zon- en feestdagen, dat is 10 miljoen per jaar. Hieruit kan men aflezen dat het verkeer op zaterdag nagenoeg even druk is als op een door deweekse dag. Met het Ontwikkelingsplan Soest zal dan ook een zo groot mogelijke spoed moe ten worden betracht, wil men de veilig heid drastisch verbeteren. Daarnaast mag ook de uitvoering niet te lang op zich laten wachten. Langzaam verkeer Deze week is men gestart met het ver zamelen van konkrete gegevens over de verplaatsing van het langzame verkeer, met name het fiets- en bromfietsver- keer, door Soest. Dit is een onderdeel van het verkeerscirculatieplan. In het najaar 1975 is reeds een aantal steek proeven verricht om een inzicht te krijgen in de verplaatsingen. Op di verse fietspaden worden telslangen ge legd, dezelfde die voor autotellingen worden gebruikt. Op dit moment is een studie gaande bij de dienst gemeente werken en inspraakgroepen van de aanleg van fietspaden in de bebouwde kom. Naast de tellingen over de verplaat singen van het langzame verkeer, wor den de tellingen van de auto's ook voort- een uitgebreide keuze in de nieuwe voorjaars- kollekties vindt u bij uw modehuis. \\^KckiMr*. dÜL J3oiuatlÜb[|j Nachtegaalstraat 16-18 - Utrecht Telefoon (030) 332242* Bij het ouder worden hebben de ogen moeite met lezen, borduren, fijn knutselwerk of met het schrijven van brieven en daarbij worden zij dan geholpen door een bril. Bij de meeste mensen is die bril een stukje van henzelf geworden. Maar soms kijk je van je boek op. Je slaat een blik door het venster, je ziet buiten de spelende kin deren, snaterende eenden, voorbijgaand verkeer, de dingen en de mensen van deze wereld. Dan zet je die bril af om beter door de „Open Vensters" te kunnen kijken, omdat je ook tot die wereld hoort. Er is een prachtig maandblad voor ouderen, dat „Open Vensters" heet. Het wil in een wereld, waarin zoveel bewe ging en verandering is en waar het oude en bekende zo lijkt te slijten, be hulpzaam zijn met her-oriëntatie,. waar nodig kritisch; in elk geval attent, des kundig en vanzelfsprekend met de nodige humor. Daarbij wordt het verleden niet verge ten Oude herinneringen en bekende geschiedenissen; die kunnen immers een krachtige Inspiratie zijn voor de dingen van nu en straks Het is dan ook om die reden dat de redactie van het maandblad voor oude ren zich in hun ervaring en belevingen uit verleden en heden willen laten leiden door de bijbel, bij uitstek het boek dat vroeger en nu aan elkaar verbindt door heenwijzing naar de toekomst. Tegelijkertijd is Open Vensters een echt gezellig blad. Men treft afwisselend in formatie aan omtrent postzegels, oude munten, e.d. en ook een kookrecept of knutselwerkje ontbreken niet. Ook bevat het blad menigmaal mooie ge dichten. Voor de liefhebbers is er de maandelijks weerkerende puzzel. Ten slotte treft u adviezen omtrent de meest uiteenlopende zaken aan, b.v. gezond heidszorg, belasting-informatie enz. De prijzen zijn: post-abonnement 10,50 (incl. porto); losse nummers. 12 pag. 0,47; Paas- en Kerstnummer, 16 pag. 0.62; collectief abb. (10 stuks) 5,94 (excl. porto). Het blad is te bestellen bij het Boeken centrum, Scheveningseweg 72, 's Gra- venhage. tel. 070 - 51 21 11, afd. „Open Vensters". Deze week verschijnt bij uitgeverij Het Spectrum het boek „Stan en Ollie", geschre ven door de Soester journalist/publicist Thomas Leeflang. Zoals de titel al doet vermoeden is het een boek over de bekende Amerikaanse film komieken uit de oude draaidoos Stan Laurel en Oliver Hardy, in ons land wellicht bekender als de Dunne en de Dikke. De ondertitel van het met zeventig foto's ge ïllustreerde boek luidt: „Hoe de twee grootste komieken van deze eeuw opnieuw ontdekt zijn". Thomas Leeflang is al vanaf zijn zeven de jaar een trouwe Laurel-en-Hardy- aanhanger. Al ruim dertig jaar bleef hij films van het stel bekijken als de ge legenheid zich voordeed. Als medewer ker van de filmafdeling van de NOS- televisie was hij in staat de originele 35 mm-kopieen van de Laurel-en-Hardy- films bijna beeldje voor beeldje te bekij ken op de filmscanner en montagetafel. Verder sprak hij met mensen die de Laurel-en-Hardy-films In ons land ver huren aan theaters, tv en particulieren, en las de schaarse artikelen en paar boeken die er over de komieken ver schenen zijn met meer dan gewone aan dacht. Leeflang: „Al een kwart eeuw werk ik in het filmbedrijf. Ik deed werkelijk van alles, en ken dat vak door en door. Ik printte zelf films, deed jarenlang dienst als editor (met Milo Anstandt en pro fessor L. de Jong monteerde ik de serie „De Bezetting"), ik maakte zelf films (ondermeer voor „Eén op zondag" van de NOS), en was in het begin van de vijftiger jaren nauw betrokken bij de re alisering van wide-screen-systemen in Nederlandse theaters. Ik heb nog con tact gehad met wijlen professor Chré- tien, de uitvinder van de anamorfoot, het zogenaamde cinemascope-objec tief". „In wezen is de populariteit van Stan en Ollie nooit helemaal over geweest", weet Thomas Leeflang. „In Engeland en Frankrijk zijn ze altijd in de bioscopen gebleven én op de tv. In Amerika toon den alleen echte cinefielen interesse voor de films van Laurel en Hardy. Na de komst van het duo Abbott en Costello in het begin van de jaren veer tig. liep de belangstelling van de ge middelde cinemaganger voor Stan en Ollie drastisch terug. Het werden ko mieken voor de kindermatinee". Bij de eerste aanbieding van het boek „Stan en Ollie" op maandagmiddag 7 maart in Krasnapolsky in Amsterdam, werd dit eerste complete Nederlandse werk over het duo door pers én boek handel gunstig ontvangen. De prijs is redelijk 13.90), terwijl aan de vormge ving van het boek de uiterste zorg be steed is. „Dat nostalgische bruin is een idee van mij", zegt Leeflang. „De drukker wilde met alle plezier wat bruin aan de inkt toevoegen, waardoor dat leuke ouder wetse effect bereikt wordt". „De lay-out van het boek is van Benno Meyer, dat moet maar eens gezegd worden. Zo'n vakman werkt altijd ano niem bij een grote uitgeverij als Het Spectrum. Verder heb ik het laatste jaar heel wat mensen lastig gevallen met vragen over Laure en Hardy: Leo Riemens, Bram Reynhoudt. Jan Dem- mendaal filmhistoricus van de NOS-tv Andries Dresscher (die al bijna veertig jaar Laurel-en-Hardy-films verhuurt), en niet te vergeten legio fotohandelaren die ooit eens 8 mm-films van Stan en Ollie verhuurden. Wat Soest betreft: zo wel foto Swager als foto Van Essen heb ben mij wel eens raar aangekeken als ik in één week driemaal dezelfde Laurel- en-Hardy-film kwam huren!" Bij boekhandel Van de Ven is het boek te verkrijgen. mag worden dat deze zogenaamde piek na rond tien jaar grotendeels is ver dwenen. Een permanente school ^:ou leeg komen te staan; noodlokalen kun nen worden afgebroken en zijn in tien jaar ook voor een groot deel afgeschre ven. Het college is van mening dat de bouw van een permanente school eerst dan verantwoord is, als zekerheid aanwezig is, dat in de derde en vierde fase van Overhees gebouwd mag worden. Als die zekerheid kan worden verkregen, dan is het college van mening, dat wellicht de bouw van een permanente school reeds in de tweede fase gerealiseerd kan worden. Dat maakt evenwel de plaatsing van noodlokalen per 1 augustus a.s. niet overbodig, vindt het college. En dat on danks dat men ten volle erkent dat er nog duidelijk onzekerheden bestaan, zoals de kans dat het Van der Hucht- schoolbestuur de in gebruik zijnde lo kalen in Overhees wil „inleveren" om met onderwijs te kunnen starten in de wijk Soest-Zuid in de leegstaande Mar- grietschool. Voor de vier noodlokalen wordt een kre diet gevraagd van een half miljoen. In dit bedrag zijn niet inbegrepen de inrich tingskosten alsmede extra werkzaam heden zoals de aanleg van een toegangs weg. De leden van de onderwijscommissie moeten vanmiddag tot een advies komen. Burgemeester en wethouders hebben bij Gedeputeerde Staten een verzoek ingediend de inmiddels geasfalteerde weg langs de spoorlijn Soestduinen-Amers foort, die de Soesterbergsestraat met de Birkstraat verbindt, aan te wijzen als „quartaireweg". Een dergelijke aanwijzing heeft volgens het bureau voorlichting van de gemeente slechts financiële consequenties. Gelde lijke steun voor onderhoud van de weg kan de provincie geven, indien de weg meer dan lokale betekenis heeft. Toch staat de gemeente op het standpunt dat voorkomen moet worden, dat deze ver binding door bos en heide, als sluiproute dienst gaat doen. De weg werd vorig jaar geasfalteerd toen bleek dat er vrij veel gebruik van gemaakt werd. De zandweg was er niet op berekend. Er ontstonden kuilen en gaten en om die te ontwijken, zocht het verkeer zich een weg via de bermen. Zodoende ging steeds meer natuur ver loren en om dat te voorkomen, werd besloten het zandpad te asfalteren. Het gevolg daarvan was dat het gemotori seerd verkeer in ieder geval op de asfalt- baan geconcentreerd bleef. De aanwijzing ,,quartaire"-weg bete kent een beperking van het verkeer; zoals het nu is kan iedereen met alle soorten van vervoermiddelen daarvan gebruik maken. Aanvankelijk was het een zogenaamde „B-weg" omdat een gedeelte onverhard was. Door het aan brengen van de verharding is aan die situatie automatisch een einde gekomen. (Steenhoffstraat 66) Natuurlijk zegt Japie. Uitzonderlijk slecht werd de vorige week gehouden jaarvergadering van één van de grootste verenigingen die Soest, telt, het „Wit-Gele Kruis" bezocht. Slechts één van de 3000 leden die de vereniging heeft woonde de vergadering bij, terwijl het be stuur met drie man en de administratrice vertegenwoordigd was. Bovendien bleek de organisatie niet helemaal te kloppen, want toen dat éne lid om acht uur voor de deur stond, bleek het Medisch Centrum, waar de vergadering gehouden werd, nog hermetisch gesloten. De vergadering, die uiteindelijk om half negen begon, was echter om negen uur alweer voorbij, want meer tijd nam de agenda niet in be slag. Dat was mede een gevolg van het feit, dat de notulen van de vorige jaarver gadering niet gereed waren en van het jaarverslag slechts enkele zinnen op papier stonden. De meeste aandacht kreeg daarom het financieel verslag en de begroting van de penningmeester, die zijn zaken uitstekend voor elkaar had. En het ging daarbij allemaal om de resultaten van het jaar „1975". Voor zitter Breedeveld merkte naar aanlei ding van deze toch wel late jaarver gadering op, dat één en ander veroor zaakt werd door de overstap van de „eigen" wijkzusters naar de op 1 januari 1975 van start gegane Stichting Gezond heidsbevordering Soest en de admini stratieve rompslomp die dat met zich meebracht. De heer Breedeveld merkte verder op, dat na het plaatselijk en ook pro vinciaal samengaan van de kruisver enigingen. dit nu ook landelijk zijn be slag gekregen had. Op 15 februari 1977 werd de vereniging „Nationaal Kruis werk" opgericht waarin alle kruisver enigingen per provincie vertegenwoor digd zijn. Ook met de regionale centra lisatie werd verder voortgang gemaakt. De heer Breedeveld besloot zijn openings woord met de hoop uit te spreken dat nu eindelijk dit jaar een aanvang kon wor den gemaakt met de bouw van het ge zondheidscentrum te Soesterberg. Hij betreurde de vertraging die ontstaan was door het te elfder ure lanceren van het „verzorgingshuis-idee" door enkele wijkraadsleden. Penningmeester Mirck had het met zijn balans niet moeilijk; hét aanzienlijke voordelige saldo dat hij kon noteren was een gevolg van betalingen, door rijk en gemeente, van achterstallige subsidies. Ook de begroting van het jaar 1977 leverde geen vragen op, evenmin als de rondvraag en om negen uur was de vergadering voorbij. Zo'n beslissing wil je weloverwogen nemen. Daarom praat Forma Concepta uitgebreid met u. Noteert uw wensen. Vraagt naar werkgewoontes, gezinsgrootte, beschikbare ruimte. Aan de hand daarvan maken we een tekening. Daarna beslist u pas. Forma Concepta heeft het meest uitgebreide keukenprogramma: Poggenpohl. In mahonie, eiken en kunststof. In talloze uitvoeringen en kleuren. Maar één en dezelfde kwaliteit. Poggenpohl dus. En met al dat komfort en die praktische details zal de prijs u meevallen. Komt u eens kijken? Keukenstudio „Forma-Concepta" B.V. Amsterdam: Chr. Huygensplein 34-36 (bij de Middenweg), telefoon (020) 9318 59. Hilversum: G roest 36, telefoon (035)1 10 76 (vrijdagavond open) Afgelopen zondag stralend weer en nog geen nieuwe zomerjurk in huis? Dat kan toch niet! René heeft ze binnen. f T.0(f1(0 Ik zat in den Haag op het nieuwe Centraal voor 't vertrek van mijn trein in gedachten, en ik keek door het raam, op spoor 5 stond een vrouw, met een hond, op een aankomst te wachten. Een kalf van een hond, die zo nodig iets deed, nogal glad, waarom zou ie niet moeten daarna kwam er een trein, en de vrouw, met de hond, konden opa en oma begroeten. De trein die liep leeg, 't was het eind van de rit, en de reizigers 't perron raakte leeg, ook de hoop was niet meer, want die was met het voetvolk verdwenex. van dc Gemeentehof. De burgemeester van Soest maakt be kend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet vergunning te verle nen aan: R. Zandstra, Nieuweweg 92 te Soest, ten behoeve van het bouwen van een woon huis met garage op een terrein, gelegen aan het Minstreelpad 21, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie G, num mer 6817 ged. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 11 maart 1977, eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders in te dienen. De op het verzoek betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens de kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeentesecretarie, afdeling I, ter inzage. Soest, 9 maart 1977. De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-Van Haaften. Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd I Uitgebreide collectie! lil Klassiek en modern Van Weedestraat 29 - soest Telefoon 02155 - 14152

Soester Courant | 1977 | | pagina 3