Zaterdag zeer belangrijke wedstrijd Olympia-dames m Omdat vader en moeder even belangrijk zijn. chemco, Agenda Soester Gemeenschap Geslaagde foto's: goed rondkijken! Voorzichtig met drop jonge mannen proces operator lBBEN. B.V. reloppen efpapier teningen enz. iikkerij Smit Met Raad en Daad P0LITIEALARM14444 Geldleningen Amersf. Radio- Storingsdienst Wij repareren iedere T.V. en iedere radio Autoverzekering IVJanVrouw-Polis Wij komen 'm graag bij u thuis uitleggen. PROFIMARKT 25jaar de beste jonge energieke medewerker afdeling fotobaden BEDIENING VAN SNIJMACHINES EMULSIEBEREIDER CREME CREME SOEST: VAN WEEDESTRAAT 33b k ite srtentie y'na! Sunb(am\ en at jheid at. r Soest 102155-19064 a odestraat 29 Soester Courant van donderdag 17 maart 1977 Zaterdagavond om half zeven zal voor de dames van Olympia blijken of er alsnog een mogelijkheid is zich in de tweede divisie te handhaven. Er zal gespeeld worden tegen Isala uit Deventer, een ploeg die drie punten meer heeft dan de Soester dames. Bij een volle winst voor Olympia komen beiden dus gelijk te staan en blijft er alsnog een mogelijkheid om als tiende te eindigen en zo recht te hebben op het spelen van promotie/degradatie wedstrijden. Bij verlies van Olympia zijn de kansen voor de dames verkeken en zullen ze volgend seizoen in de derde divisie uitkomen. De uitwedstrijd tegen Isala werd door de Deventer dames met 3-2 gewonnen. De heren van het eerste team zullen om half vijf in de strijd komen tegen het Woerdense Argos. Een ploeg, die even als Olympia, in het begin van de kom petitie hoge ogen gooide en later terug viel. Ook deze gasten hebben drie punten meer dan de thuisclub. In Woerden versloeg Olympia hen met 3-2. Ook hier is dus een spannende wedstrijd te ver wachten. Geen rust was het deze week voor de eerste klasse. Het derde damesteam ging op bezoek bij Vios 4 in Amersfoort en speelde daar een goede wedstrijd. In de eerste set waren de Olympia dames duidelijk toonaangevend. Er kon dan ook een zeer grote voorsprong opgebouwd. De set-winst ging met 6-15 naar Olympia. In de tweede set zette het herstel van de Vios dames zich voort en na een goede strijd van beide zijden, waarbij aan Olympia-zijde vooral Martha Verstoep veel goede dingen liet zien, ging deze set met 15-12 naar Vios. Ook in de derde set een gelijk opgaande strijd. Met 15-13 trok Olympia nu aan het langste eind. Ook het derde herenteam behaalde een 2-1 winst en wel tegen Woudenberg. In de eerste set stond Olympia snel voor met 0-11. Woudenberg kon nog twee punten maken 2-15. De tweede set speelde Olympia wat slordiger: 2-6, toen 6-6. Woudenberg kwam zelfs voor met 8-7. Olympia kwam terug naar 9-11. Eindstand tweede set 12-15. In de derde set kwam Woudenberg snel voor met 7-2. Olympia kon er nog 7-7 van maken, maar kon niet verhinderen dat de tegenpartij daarna uitliep naar 14-10. Snel terugvechtend kwam Olym pia nog tot 14-14 bij, maar verloor met 16-14. Jeugd: De twee meisjes-jeugdteams kwamen deze week tegen elkaar in aktie. Meisjes b, het jongste van de beide teams. Snel nam het b team in de eerste set een 9-0 voorsprong, door goed serveren, goede plaatsballen achterin en een veel grotere beweeglijkheid. Meisjes a herstelde zich daarna goed en kon nog 7 punten scoren (15-7). In de tweede set was de inzet van het a team veel beter dan in de eerste set. Veel BRANDKASTSLEUTEL VERLOREN - Wij hebben een sleutel van de brandkast verloren. De reservesleutel hadden wij in die brandkast gelegd. Wat moeten we nu beginnen? Antwoord: U beschikt gelukkig over een nog gangbaar type van een bekend merk. Wendt u zich daarom tot uw leverancier. Als u merk, type en num mer aan hem opgeeft, kan er een sleutel worden nageleverd. De fabrieken hou den in de regel sleutels in voorraad voor cliënten die hun exemplaar kwijt raken of in de brandkast leggen. U doet er wel verstandig aan, de reservesleutel(s) voortaan elders op een veilige plaats op te bergen. SINT GOTHARD. Is de autotunnel door de Sint Gothard al klaar? En wanneer is de pas sneeuwvrij? En wat als hij ge sloten is? Antwoord: De autotunnel is nog lang niet gereed. Dat wordt pas 1980. De pas is in de voorzomer nog niet altijd sneeuwvrij. Vaak lukt het pas in de loop van juni om de noord-zuidroute sneeuwvrij te houden. In mei valt er op die hoogte van 2112 meter nog wel eens zóveel sneeuw, dat de automobilisten hun wagen op de daar voor ingeschakelde platte spoorwagens moeten rijden, die dan personenauto's, toeringcars, vrachtwagens enz. over de rails door de spoortunnel transporteren, met bestuurders en passagiers erin. Men betaalt voor dit vervoer naar grootte van de wagen aan het loket van de spoor stations Göschenen of Airoio (aan de uit einden van de spoortunnel). Overigens staan in Zwitserland bij de belangrijkste wegsplitsingen duidelijke borden, die in groen aangeven welke pas open is, en in rood of de volgende pas(sen) gesloten zijn, zodat men beter doet een omweg te maken. De St.-Gotthardpas is in de regel tot eind oktober open. SCHILDERIJ. - Ik bezit een schilderij met een onleesbare handtekening. Waar kan ik die laten ontcijferen? Antwoord: Begint u eens met het (laten) maken van een duidelijke kleurenfoto van het gehele doek en zo mogelijk ook een foto van die handtekening, sterk be licht, van dichtbij. Als u dan zoveel mo gelijk gegevens verstrekt over het doek (herkomst, ouderdom, maten, evt. tekst achterzijde en/of veiling- of andere aan- koopgegevens. soort lijst en soort werk dan kunnen wij aan de hand van die foto's en de nadere bijzonderheden na gaan, wie de maker van dit kunstwerk kan zijn. meer ballen werden gepakt en tot 8-8 ging de stand gelijk op. Het b team liep daarna weer uit en toen a aan het eind weer minder ging spelen was de zege voor de jongste ploeg snel een feit (15-10). Overige uitslagen: Dames Oly 5 - Oly 4 2-1; Dames Oly 6 - Devu 1 0-3; Dames Oly 7 - BG&SV 3 0-3; Dames Oly 7 - Foxboro 2 1-2; Voleem 2 - Dames Oly 8 2-1Dames Oly 9 - Limvio 3 0-3; Heren Oly 5 - SVV 4 0-3; Heren Oly 6 - BG&SV 3 2-1; Heren Oly 7 - BG&SV 5 3-0; Heren Oly 7 - Limvio 3 3-0. 17 maart: Verkoopmiddag welfare-werk Rode Kruis in Hoog Soestdijk, Prins Hendriklaan 5; van 13.30 tot 18.00 uur. 17 maart: Kniples Ned. Ver. van Huis vrouwen afd. Soest, met mevrouw Ruu- les uit De Meern, in het brandpunt te Baarn; aanvang 14.15 uur. 17 maart: Vrouwencafé in de Molen- soos, Molenstr. 142; vanaf 20.00 uur. Inlichtingen bij Joke Kruijtzer, Stad houderslaan 126. tel. 1 04 88. 19 maart: Krankeledenbal Zonnebloem in de grote zaal van de Niek Savioschool te Amersfoort, van 19 tot 22 uur. Opgave bij de wijkverpleegsters en ziekenbe- zoeksters. 19 maart: Vijfde Nederlands Scrabble Kampioenschap, georganiseerd door het J.O.C. te Soest. In geboue De Rank, Soesterbergsestr. 18; vanaf 10 uur 21 maart: Bijeenkomst Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde; met „Zaaien en verspenen met demonstratie" door de heer E. van Elderen. 22 maart: Oriënteringskursus Bejaar denhelpsters. uitgaande van de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening Soest; in dienstencentrum Honsbergen, Wiardi Beckmanstr. 475; aanvang 13.45 uur. 23 maart: Vrouwensoos in café Boerde rij 't Hoogje, Kerkstraat 10; aanvang 14 uur. Iedere vrouw is welkom. 24 maart: Maandelijkse bijeenkomst van de gespreksgroep van het Humanis tisch Verbond; aanvang 20 uur. Inl. bij de hr. J'. de Leede, tel. 1 28 43. 24 maart: 'T Hoofdenconvent Soest-Soes- terberg belegt een onderwijsdag over de integratie van kleuter.- en basisonder wijs. In De Open Hof, Veenbesstraat 2; van 9 tot 16 uur. 24 maart: Gewestelijke bridgedrive Ne derlandse Ver. van Huisvrouwen in het Dorpshuis te Bilthoven/de Biltaanvang 9.30 uur. 25 maart: Middagexcursie Ned. Ver. van Huisvrouwen naar het Klokkenmu seum in Utrecht. Inl. bij het secretariaat mevr. H. Haal-Groenhoff, Chrsitinalaan 21; tel. 1 24 99. 26 maart: Engelse dichters in Arti- shock. Bryan Walters en Stephen Morris brengen eigen werk. In Artishockge- bouw, Steenhoffstr. 46; aanvang 20.30 uur. 27 maart: Wandeling NIVON in de omge ving van „De Posbank". Vertrek om 9 uur v.m. vanaf station Soest-centrum, Lange Brinkweg 10, tel. 1 42 70. 29 maart: Verdiepingsdag KVG. Pater Claessens zal deze dag verzorgen bij de zusters van Soest-Zuid; aanvang 9.30 uur. De kosten voor deze dag zijn 7,50. 29 maart: Openbare vergadering Cultu rele commissie, in het gebouw van de ge meentelijke sociale dienst, Lange Brink- weg; aanvang 19.30 uur. 30 maart: Modeshow KVG van de firma De Ster. In gebouw De Rank, Soester- bergsestraatl8; aanvang 20 uur. 31 maart: Maarten 't Hart spreekt voor 't Nut-Soest over zijn werk op biologisch en literair gebied. In De Open Hof, Veenbesstraat/hoek Dalweg; aanvang 20.15 uur. 31 maart: Gewestelijke discussie Ned. Ver. van Huisvrouwen in het Stiltecen trum op Hoog-Catharijne in Utrecht. De ontvangst is tussen 9.30 en 10.00 uur. 31 maart: Modeshow van voorjaarskle- dingin dienstencentrum Honsbergen, W. Beckmanstr. 475; aanvang 10.30 uur. Toe gankelijk voor alle ouderen in en rond Honsbergen. 3 april: Kamerconcert in 'Artishockge- bouw, Steenhoffstr. 46; aanvang 14 uur. 4 april: Jaarvergadering UW in het Oranje Hotel, Burg. Grothestr. 70; aan vang 14.00 uur. 7 april: Vrouwencafé in de Molensoos, Molenstr. 142. 8 uur. InJ. bij Joke Kruijtzer, Stadhouderslaan 126, tel. 1 04 88. 7 april: Bijeenkomst van de vrouwen gespreksgroep van het Humanistisch Ver bond; aanvang 14 uur. Spreekster Fine de Leeuw. Onderwerp: „haar werkzaam heden als loco-burgemeester". Inl. bij mevr. L. Becker. tel. 1 48 89. 13 april: Koffieochtend Ned. ver. van Huisvrouwen, in de Prom. AmaliaJaan 1 te Baarnaanvang 10.30 uur. 13 april: Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde houdt lezing over: „Tuinie ren tot 15 meter hoogte", door de heer J. L. van de Mol. 14 april: Openb. Vergadering Soester Gemeenschap ten huize van Elfriede Drop is niet alleen lekker maar ook gezond. Zo wordt drop al eeuwenlang aangeprezen. Toch Is de laatste jaren steeds duidelijker vast komen te staan dat drop slecht voorde gezondheid kan zijn. Men kan bij een dagelijkse dropconsumptie last krijgen van het zg. dropsyndroom. Een verhoogde bloeddruk en een verhoogde vochtopname door het lichaam (oedeemvorming) zijn hiervan de belangrijkste kenmerken. Naast bestanddelen als suiker, arabi- sche gom en salmiakzout zit er in drop een aftreksel van de zoethoutwortel- plant. De medicinale werking van de zoethoutwortel werd vijfduizend jaar geleden al door de Chinezen genoemd. In het graf van de Egyptische farao Tut- Ankh-Amon werden verschillende zoet houtwortels gevonden en van Napoleon is bekend dat hij om zijn maagpijn te verzachten kisten met drop op zijn veld tochten meenam. De genezende werking van drop op maagzweren is.In 1946 door de Nederlandse arts Revers bevestigd. Na verloop van tijd merkte Revers echter dat één op de vijf patiënten die hij drop voorschreef last kreeg van oedeem. In de vijftiger jaren werd vervolgens vastgesteld dat glycyrrhizine, het be standdeel dat drop zijn specifieke smaak geeft, verwant is aan het bijnierschors- hormoon aldosteron en voor de oedeem vorming verantwoordelijk was. Teveel van het dropbestanddeel bleek de water en zouthuishouding van het lichaam aanzienlijk te kunnen verstoren. Aldosteron is namelijk een van de be langrijkste hormonen voor de regeling van de water- en zouthuishouding van het lichaam. Het draagt hierdoor indi rect bij aan de regeling van de bloed druk. Door een dagelijkse hoge dosis glycyrrhizine, en dus drop, houdt het lichaam teveel natrium vast en scheidt het teveel kalium uit. Hierdoor kan verhoogde bloeddruk optreden, oedeem- vorming, hoofdpijn en in ernstige geval len zelfs spierverzwakking. Nu is het erg moeilijk een norm aan te geven voor de hoeveelheid drop die men zonder gevaar voor de gezondheid kan eten. De hoeveelheid glycyrrhizine in de diverse dropsoorten is sterk wisselend en ook de gevoeligheid voor glycyrrhizi ne is bij ieder mens anders. In elk geval verdient het aanbeveling om voorzichtig te zijn met het eten van drop. De Amster damse hoogleraar M. Koster, van de kliniek voor inwendige ziekten van het Wilhelmina Gasthuis, leert aan toekom stige artsen niet voor niets dat ze men- sen met een te hoge bloeddruk naar hun dropconsumptie moeten vragen. Verkruysse, Olijkeweg 15; aanvang 20.15 uur.17 april: Stadswandeling NIVON door Utrecht> Verzamelen öm 9.30 uur bij Foxboro. Inl. over alle aktiviteiten van het NIVON bij de heer H. F. Rutgers, Lange Brinkweg 10. tel. 1 42 70. 19 april: Schrijfavond door de Schrijf- groep van Amnesty International, in het Amnesty-centrum, Middelwijkstraat 72 (zij-ingang); aanvang20uur. 21 april: Ned. Ver. van Huisvrouwen naar Textielmuseum in Tilburg. Inl. bij het secretariaat: mevr. Haal-Groenhoff, ChriStmalaan2l, tel. 1 24 99. Lezing van het Nut-Soest met luit.-gen.- b.d. C. Giebel over zijn zojuist versche nen boek „Morotai": o.a. zijn herinnerin gen aan Colditz en De Grote Oost en Bor- neo. In De Open Hof, Veenbesstr. 2; aanvang 20.15 uur. 21 april: Vrouwencafé in de Molensoos, Molenstraat 142; vanaf 20 uur. Inl. bij Jo ke Kruijtzer, Stadhouderslaan 126, tel. 1 04 88. Ja, dat is in twee woorden het hele geheim van het maken van ge slaagde foto'sgoed rondkijken. En die regel geldt voor de twee groe/pen fotografen, die er bestaan. Dat zijn de mensen, die hun foto's maken vooral als een herinnering aan de dingen die hun dier baar zijn, aan belangrijke gebeurtenissen in hun leven. De tweede groep zijn de fotografen, die de wereld, waarin ze leven willen weergeven zoals zij die zien: mooi, zonnig, ontroerend, somber of gewoon een beetje gek De herinneringsfoto's Sommige mensen zeggen, dat er in hun leven niet veel gebeurt. Dat is een mis verstand, want ieders leven is de moeite waard om het vast te leggen, al was het maar alleen omdat er steeds verande ring is. Soms gaat dat veranderen snel. soms ook zeer geleidelijk. Wat nu alle daags lijkt, is over vijf of tien jaar hele maal anders. Kinderen worden groter, vrienden ouder, huizen verdwijnen en dorpen veranderen. Kamera bij de hand Wie boeiende foto's wil maken, moet attent zijn op alles, wat er gebeurt. En altijd de kamera bij de hand hebben om onverwachte voorvallen onmiddellijk te kunnen vastleggen. Want hoe vaak ge beurt het niet. dat u achteraf denkt: „jammer, dat ik daar geen foto van heb gemaakt". Maar op dat moment zat er net geen filmpje in de kamera of waren er geen flitslampjes. En te veel dingen gebeuren maar éénmaal Een huis met twee bomen. Elke dag komen er honderden mensen langs, zonder dat ze iets bijzonders ontdekken. Tot die ene man komt. stilstaat en deze foto maakt. Een schaduwportret. dat in wit en zwart laat zien hoe mooi een paar bomen met een huis ineens kunnen worden als je, met een kamera in de hand, attent let op de dingen om je heen. Belangrijk voor een ander In het idee, dat er in het leven zelden iets bijzonders gebeurt, zit nog een mis verstand. Want wat voor de een van zelfsprekend is, kan voor een ander bijzonder zijn. De eerste echte flets van één van de kinderen, het moment, dat er een huisdier in het gezin komt, het wekelijkse voetbalfeest van de zoon het zijn gebeurtenissen, die op zichzelf niet zo. schokkend zijn, maar die toch voor een ander - vroeger of later - wel degelijk belangrijk, kunnen zijn. „Goed rondkijken" betekent dus ook: kijken met de ogen van een ander. En dan komt de kamera er steeds vaker aan te pas. De hobby-fotografen De tweede groep bestaat uit mensen, die foto's maken omdat ze dat, wat hen treft in de wereld om hen heen graag willen vastleggen. Vaak zijn dat mensen, die van fotograferen (of filmen, want alles, wat er in dit artikel staat is ook op de filmers van toepassing) hun hobby hebben gemaakt. Zij maken na tuuropnamen, portretten of alleen stil levens. Of benutten hun vakantie voor een foto-safari. Dat zijn ook de mensen, die de seizoenen volgen met de kamera. En voor hen geldt (en de ervaring heeft het hen ook geleerd)mooie foto's krijg je door goed rond te kijken. Alles is bijzonder Eigenlijk zit er, voor wie met de ogen van een fotograaf het leven bekijkt, in alles wel een motief. In een zonsopgang, als de stralen door de ochtendmist be ginnen te schijnen. Op een markt, waar koopwaar en mensen voor motieven zor gen. Langs een voetbalveld, waar de emoties hoog oplaaien. Of zomaar in een bos, of op een oud pleintje of langs een sloot. Twee gewone bomen Eén voorbeeld, dat er ook in alledaagse dingen fotomotieven schuilen. Twee bomen bij een huis honderden mensen rijden er per dag langs. Tot die ene man uit zijn auto stapt om dat huisje en die bomen te fotograferen. En dan op zo'n manier, dat er een silhouet ont staat, een schaduwportret. Ineens wor den dat gewone huis, die gewone bomen en die ene mens ongewoon mooi. MET OPEN VIZIER Snel, goedkoop en vertrouwelijk. Pers. leningen f 4.000,- 36 m. f 141,30 f 6.000,- 36 m. f207,13 f 8.000,- 48 m. f217,07 f 10.000,- 48 m. f268,94 Wij vertegenwoordigen meerdere maatschappijen. Van der Lans Assurantiën Veenbesstraat 462 Soest - 02155 - 16267 Vermeerstraat 81 Amersfoort - Tel. 17177 HYPOTHEKEN met vele aflossings mogelijkheden. RENTE vanaf 8%% vraag vrijblijvend inlichtingen aan: GEYTENBEEK HYPOTHEKEN v. Beethovenlaan 13 Baarn te!efoon02154-13879 UW ONAFHANKELIJKE ADVISEURS! Dames Al verdwijnt het huishoudgeld nog zo snel, met een bijverdienste het wel. Een bijverdienste combineren aan leuk werk, dit bieden wij aan u mevrouw, opleiding en begeleiding om hiervan een succes te maken, worden door ons verzekerd. Nog een voor deel, het is bij u in de buurt en zeer gemakkelijk. Voor vrijblijvende inlichtingen, informeer of bel naar: mevrouw Joosten, C. Evertsenstraat 41, Hilversum, tel. 035-44195. Ref.: 202. Cat.prijs WA Europa 6000 289 7000 298 8000 304 9000 310 10000 331 12000 348 No claim tot 40 en overname, taxi en takelwagen, beperkt no claimverlies na schade. Na schade helpen wij U en Van der Lans Assurantiën Veenbesstraat 462 Soest 02155-16267 POLAKS FRUTAL WORKS, B.V Ons bedrijf, gevestigd te Amersfoort, is ruim 60 jaar gespecialiseerd in de ontwikkeling en fabrikage van parfums en aroma's. Deze produkten worden als grondstoffen geleverd aan o.a. de zeep- en kosmetische-, zowel als aan de voedingsmiddelen- en genotmiddelenindustrieën in de gehele wereld. Door de verder toenemende toepassingsmogelijkheden van onzè produkten en de uitbreiding van ons werkgebied over de gehele wereld, hebben wij in ons snel groeiend bedrijf plaatsingsmogelijkheden voor vanaf 18 jaar, met minimaal een L.T.S.- of gelijkwaardige opleiding die opgeleid willen worden tot Het werk van de operator omvat de verzorging en bewaking van ketels van diverse .afmetingen. In deze ketels worden via chemische processen bepaalde grondstoffen voor onze industrie gemaakt. Daarbij komen werkzaamheden voor als roeren, doseren, koelen, verhitten, wassen, destilleren, oplossen, kristalliseren, gas inleiden enz. In ons bedrijf wordt ook een groot aantal natuurlijke produkten verwerkt. Wij willen in een persoonlijk onderhoud graag meer over de funktie en ons bedrijf vertellen en nodigen u uit, schriftelijk of telefonisch kontakt op te nemen met de afdeling personeelszaken. Ons adres luidt: Nijverheidsweg Zuid 7, Amersfoort. Telefoon: (033) - 30444. Nuchter feit: met een jong gezin kan van alles gebeuren. Als de vader overlijdt, moet er geld zijn. Natuurlijk. Maar als de moeder wegvalt, moet er óók geld zijn. Voor huishoudelijke hulp. Daarom is er nu de Man/Vrouw-Polis. De Man/Vrouw-Polis verzekert vader en moeder allebei en is niet duur. Vraag om de uitvoerige brochure. Of bel even voor een afspraak. Demmers en De Wofff b.v. Verzekeringen - Hypotheken - Makelaardij Antwoordnummer 18 Torenstraat 17 - Soest Postbus 230 Tel. 02155-15451 De Beaufortlaan 28, Soestduinen fabrikante van fotografische en reprografische produkten zoekt in verband met uitbreiding Zijn taak zal zijn het in teamverband bereiden van fotografische verwerkings- baden, zoals ontwikkelaars en fixeerbaden. In deze afdeling wordt in 2-ploegendienst gewerkt. Wij denken aan iemand tussen 25 en 35 jaar, die zelfstandig kan werken. Voor de afdeling, waar het lichtgevoelig materiaal wordt versneden en verpakt, zoeken wij enkele mensen met bij voorkeur enige ervaring (en/of een technische opleiding) voor de (2-ploegendienst) En voorts enkele mensen die opgeleid willen worden tot (3-ploegendienst) Wat bieden wij U: interessant en verantwoordelijk werk in een moderne onderneming promotie-mogelijkheden bij gebleken geschiktheid een goed salaris goede sociale voorzieningen een 40-urige werkweek een uitstekende pensioenregeling Bel ons eens op. Onze afdeling Personeelszaken zal U graag verder inlichten. Tel.: 02155 - 19844. Voor een sollicitatiegesprek kunt U ons op werkdagen bezoeken tussen 9.00 en 16.30 uur. Chemco Inc., Afdeling Personeelszaken, De Beaufortlaan 28, Soestduinen. Curio Cave

Soester Courant | 1977 | | pagina 13