artihome artihome kompleet voor wie, wat, hoe, waar SUPER 8 FILMS/14.951 l CDA-fractie zal in raadsvergadering om uitstel vragen Hinderwetvergunning Lindner: Geslaagde dressuurwedstrijd manege „ELDORADO" van oosten fotografie Duinkikkers-dames hebben zich hersteld van de nederlaag tegen VZR 7e Klaverjas- wedstrijd van VVZ '49 Meisje valt van fiets Tentoonstelling in de bibliotheek De Premie koopwoningen in 2e fase Overhees Imkers vergaderen morgenavond Hondje weg? Hondje terug! Bezoekers snackbar betaalden niet Hooiberg hoort thuis in Kerkebuurt Braamhagianen herdachten twintigjarig bestaan Vergadering culturele commissie Portemonnee met 2900 gulden weggenomen Soesterberg Gewonde zwaan gevonden Bekendmaking Autodiefstal voorkomen „Proest"- bezoekers verontrust over Centrumplan Het gasbedrijf in de maanden december en januari Hoeveelheid rood-koper gestolen Herken de voortekenen van een hartinfarct. Uitvoering Lucas Passion in Kaarten bij Hees Voorlichting over de invulling van het aangiftebiljet inkomstenbelasting 1976 AÜv- /O. i Soester Courant van donderdag 17 maart 1977 dat^ietornTA .-Soestdijk geen stankwijk" heeft van het CDA de toezegging gekregen van Lt vnorstM h?f"h h ^raadsvergadering uitstel zal vragen v. d. behandeling verlenen. edrijt Lindner een ontheffing van de zoneverordening te dafer^mee^onlnh Poppelf n vond dat de raad aa" het lijntje gehouden werd in te laten verrinhtP f ^"ien moest komen. Hij zal voorstellen een onderzoek te laten verrichten of aan alle eisen wordt voldaan. Het was een pleister op de wonde, die het bedrijf nu al jaren veroorzaakt bij de bewoners van de wijk 't Hart. Zij pro- testeerden voor de zoveelste maal en de den dat deze keer op de CDA-soos. die maandagavond in Hotel van den Brink gehouden werd. Opgemerkt werd dat vooral bij westen wind de stank van het bedrijf Lindner ondragelijk is. Een aantal aanwezigen vertelde naar Soest verhuisd te zijn om in de frisse lucht te wonen. Over de ambtenaar van de gemeente, belast met hinderwetzaken, had men geen goed woord. De man was komen ruiken en had verder gezegd dat het met Lindner allemaal wel in orde was; ,,het bedrijf deed niets zonder vergunning". Onbegrijpelijk werd het gevonden dat de leden v. d. commissie Ruimt. Ordening met het voorstel van het college akkoord ge gaan waren. Men had beter moeten weten na de zeven jaar die het bedrijf nu al last veroorzaakt. Tot nu toe was er slechts van de kant van het bedrijf de toezegging „dat er voor 1977 geld uit getrokken was". Men had er niet eens bijgezegd, of het bestemd was voor on derzoek of voor stankbestrijding. Waar bleef overigens de door wethouder Hoek stra toegezegde „meting". Tot nu toe verrichtte de gemeente slechts metingen op momenten dat het niet stonk. Met wantrouwen werd gesproken over de ambtenaar, die eerst naar Lindner ging, voordat hij de metingen ging verrichten. „Dan viel er natuurlijk niets meer te meten", aldus werd met verontwaardi ging opgemerkt. „Waarom krijgt men nooit het rapport van TNO te zien, waar van gemeentezijde altijd mee geschermd werd" en „wist de fractie wel dat er bij Lindner permanent een bad vloeibare plastic voorhanden was. Lindner had al eerder illegaal plastic gefabriceerd", wist men. Geklaagd werd er ook voor de zoveelste maal over tranende ogen. keelpijn, hoofd pijn en misselijkheid en het ging niet aan te zeggen dat „de stank niet scha delijk zou zijn". Zo kon men zich daar met vanaf maken! De fractie gaat dat vanavond ook zo bekijken; het voorstel zal niet zó maar afgedaan worden. Vorig jaar kwam de nog maar jonge stichting Ruitersportcentrum „Eldo rado" al in het nieuws met de gehouden jeugdwedstrijden. Donderdag 10 maart j.1. was het de beurt aan de volwassen ruiters om zich voor de jury te vertonen. Uit het grote aantal bezoekers dat deze avond aanwezig was mag wel afgeleid worden dat ook deze vorm van paarde- sport, de dressuur, in Soest meer belang stelling krijgt. Aan het begin van de avond was de spanning van de gezichten van ruiters en amazones af te lezen. Maar toch kon men binnen zeer korte tijd in de manege zo'n gezellige sportie ve sfeer proeven waardoor de toeschou wers zodanig aangestoken werden dat, wanneer een dressuurproef gereden was, de ruiter of amazone al bij voorbaat beloond werd met een warm applaus van de tribune. Dat de jury er anders over dacht dan het publiek bleek wel uit de strenge beoordeling. Uit de twee groepen (manege- en pensionpaardenwaren de plaatsingen als volgt: -H^f/7n artihome is niet zomaar een meubelzaak, artihome is interieur-verzorging helemaal kompleet. U vindt er een selektie wereldbe roemde merken: van Arti- fort tot Maurer, van Castelli tot Interlübke. r i reclame fotografie/technische fotografie/reportages/luchtfotografie oude utrechtseweg 36 - soest - tel. 13109 Maandag vond in het clubhuis aan de Eemweg de zevende klaverjaswedstrijd van VVZ plaats, met in totaal vierenzes tig dames en heren. Er volgen nu nog twee wedstrijden in dit winterseizoen. De laatste op 9 mei, zijnde tevens de sluitingsavond en, het uitroepen van de clubkampioen(e). De uitslag van deze zevende wedstrijd, waarbij weer ver plicht gespeeld werd, is als volgt: 1. Rob Duit, 5517 p. 2. J. Stigter, 5272 p. 3. Mevrouw Van Kooij-Valkenet, 5226 p. 4. J. v.d. Linden, 5128 p. 5. J. Strietman, 5082 p. 6. A. W. Brouwer, 5032 p. 7. H. Kok, 4990 p. 8. P. v.d. Meer, 4973 p. 9. Mevrouw Brunt, 4966 p. 10. H. Diemers, 4945 p. 11. B. de Bruin, 4940 p. 12. W. A. van Grol, 4927 p. 13. Mevrouw L. West- land, 4922 p. 14. Mevrouw E. Bosboom- Kok, 4921 punten. Henk Post sr. verwierf de troostprijs met slechts 3400 punten. De voorzitter van de evenementencommissie, de heer C. Stolwijk, die de prijzen uitreikte, maakte bekend, dat in Honsbergen, op vrijdag 1 april des avonds te 19.45, wederom een grote klaverjaswedstrijd zal worden gehouden, waarvoor WZ werd uitgenodigd. Prompt gaven zich ruim twintig dames en heren voor deel name op. De 13-jarige Joke de Graaf uit Baarn, kwam woensdagmiddag met haar fiets op de Stadhouderslaan ten val. Zij reed tegen de trottoirband en verloor haar evenwicht. Aan de val hield zij een forse buil op haar hoofd over en dokter Nicolas liet haar met de ziekenauto naar huis brengen. Tot en met 26 maart a.s. loopt in de bovenzaal van de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan de tentoonstelling: „Kunstenaars en U - voor Amnesty". De expositie is geopend tijdens de openings uren van de bibliotheek en er is een posterverkoop waarvan de opbrengst ten goede komt aan Amnesty International. Groep manegepaarden: 1. Mevr. J. Heybroek op Alex 127% pnt. 2. G. J. Groenendijk op Sir Ajax 125% p. 3. J. J. v. Gijn op Lorenza, 124% pnt. 4. Mevr.. O FARRELL OP Tosca, 124 p. 5. Mevr. E. d. Graaf op Lorenza, 121% p. 6. J. Detmar op Alex, 121 pnt. Groep pensionpaarden: 1. Mej. I. Glas op Taiga, 126 pnt. 2. Mevr. C. Barnstijn op Rijnhilde, 116 p. 3. Mej. S. Koopman op Ranger, 115% p. 4. R. Koopman op Ranger, 113 pnt. Mede door de goede zorg van de instruk- teur, de heer J. Kraaij, kan het stich tingsbestuur terugzien op een sportieve en geslaagde avond die qua organisatie niets te wensen over liet. En dat voor een nog zo'n jonge Stichting. Voor de 255 te bouwen premie-koopwo ningen in het bestemmingsplan Over hees 2e fase, zijn 1150 aanvragen bij het college van burgemeester en wethouders binnengekomen. In nauw overleg met de vertegenwoordi gers van de plaatselijke bouwverenigin gen zijn 245 gegadigden geselecteerd, die na aller mening het meest voor toewij zing van een premie-koopwoning in aan merking komen. Daarnaast zij 120 gegadigden op de reserve-lijst geplaatst. Het is namelijk niet uitgesloten dat een aantal van hen aan wie in beginsel nü een woning is toegewezen, zich toch nog zal terugtrek ken. <- Naar beide groepen is inmiddels een schrijven uitgegaan van het college, waarin hen nadere bijzonderheden wor den meegedeeld. Van de 255 te bouwen premie-koopwo ningen kunnen maximaal 30 woningen gebouwd worden in de zogenaamde be schutte sfeer. Dit houdt in dat ook mensen met een bescheiden inkomen in het bezit kunnen komen van een ei gen woning. Om daarvoor in aanmer king te komen is het inkomen bepalend. Ook zij die niet in aanmerking komen voor een woning (785) mensen hebben een brief gekregen, waarin hen wordt verteld dat zij niet op de lijsten geplaatst konden worden. Wanneer zich in de toekomst opnieuw een mogelijkheid voordoet tot de bouw van premie-koop woningen in Soest, zal het college dit bekend maken, zodat belangstellenden zich wederom hiervoor kunnen laten inschrijven. Morgenavond, vrijdag 18 maart, aan vang 20.00 uur, vergaderen de leden van de afdeling Soest en omstreken van de Vereniging tot Bevordering der Bijen teelt in Nederland, in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestr. Voor de pauze komen er wat huishoudelijke zaken aan de orde; daarna houdt de heer G. van den Brink uit Zeist een lezing onder de titel: „Een rondwandeling door de diep- tetuin en omstreken in Zeist". Deze lezing die over een bijzonder mooi stukje natuur gaat, wordt opgeluisterd met dia's. 86 Soest, Burg. Grothestraat 1a, tel. 02155-1 7415. Amstelveen, Rembrandtweg 324, tel. 020-41 8522. VERMIST: 7-3. Bastaard hond middelgroot, beige met witte bef, donkere ogen en krul staart. Raumiper, Ringweg Kruiskamp 105b, Amersfoort. 9-2. Duitse herder, teef, 1% jaar oud, groene halsband met penning. Hage, Middelhofscheweg 6, Amersfoort. 10-3. Poes, cypers, grijs met witte bef, witte snuit en witte voeten. Brouwers, Westsingel 4. Amersfoort, tel. 033-33205. 12-3, Bastaard Fox/Cocker spaniel, reu, geelbruin, witte bef, zwart snuit, hang oren en lange staart. Heeft beige hals band om met penning. 1 jaar oud. Peters, Valeriaanstraat 104, Soest, tel. 02155 - 17506. GEVONDEN: 24-2. Poes, zwart, witte voeten en witte bef, vermoedelijk zwanger. Vinder: Koenraad, Utrechtscheweg 251, Soest. Tel. 02155 - 12263. Inlichtingen bij Mevr. M. Trip, Biltho- ven. Tel. 030 - 78 49 95. Vanaf 7 maart a.s. tot nader aankondi ging zal de post Soest van de Stichting AM1VEDI niet te bereiken zijn. Waar neemster is: Mevrouw M. Trip te Biltho- ven, telefoon: 030-784995. Men wordt verzocht om in voorkomende gevallen van vermissing of vondst van huisdieren kontakt op te nemen met voornoemd telefoonnummer. Tevens is het raadzaam het Dierentehuis, KI. En- gendaalweg, tel. 13583 en de plaatselijke politie (Politie Soest, tel. 19444) op de hoogte te stellen van vermissing of vondst van een huisdier. Houdt u een gevonden dier zelf in bewaring en meldt zich iemand als de eigenaar, vergewist u zich dan van de identiteit van die persoon, b.v. door inzage in rijbewijs of pas. Noteert u het adres En meldt u dit even bij AMIVEDI en/of het Dierentehuis. Is uw eigen huisdier weer terecht, wilt u dit dan ook even berichten aan AMI VEDI en/of het Dierentehuis? In de omgeving van de Van Weedestraat is zaterdagavond gezocht naar twee bezoekers van een snackbar, die hup rekening niet betaalden. Gezamenlijk aten zij voor een bedrag van dertig gulden< waarna zij verdwenen. Het zoe ken leverde overigens geen resultaat op. Oud-raadslid Gerth Oud-raadslid Gerth heeft de CDA-fractie gevraagd, vanavond in de raadsver gadering de in de Kerkebuurt gebouwde hooiberg officieel te legaliseren. „Stem voor het verlenen van de bouwvergun ning", vroeg hij, „ondanks dat de burge meester op dit punt graag gelijk wil hebben". Gerth stelde dat, wanneer in de raads stukken wordt gesteld dat het be stemmingsplan volgens de toelichting allereerst tot doel heeft het historisch karakter van de bescheiden kern ron dom de Oude Kerk te handhaven, dit dan wel zo kompleet mogelijk diént te wor den gedaan. Er zouden, zoals op oude foto's te zien was, zelfs drie hooibergen gestaan hebben. Gerth zei te spreken op „emotionele basis" en niet op „juridische basis" en hij vond dat men de heer Van Ee niet aan kon doen de hooiberg nu te laten afbre ken. „Als we nagaan wat die man voor Soest gedaan heeft, wat zitten we dan te mieten over een hooiberg!" In een feestelijke bijeenkomst in de recreatiezaal hebben de bewoners van Braamhage gistermorgen het twintig jarig bestaan van het bejaardencentrum herdacht. Na een welkomswoord van de directrice, mevrouw H. Sluiter-Szper voerden ach tereenvolgens het woord de voorzitter van het bestuur, drs. J. Oudemans; de oud-voorzitter mevrouw C. Jolles; de eerste bewoner van het centrum de heer N. G. Ham en de heer Buijs namens de Stichting Bejaardenzorg. Voor de muzikale opluistering van de bijeenkomst zorgden de bewoonsters mevrouw P. De Ronde en mevrouw A. van Trigt; zij speelden enige quatre- mains en mevrouw W. Rijnenberg-Buis man, die vier oude dansen ten gehore bracht. De heer Ham bood namens de bewoners een bloemenbak aan en de heer Buijs liet zijn gelukwensen vergezeld gaan van een prachtig aquarium. Namens de rela ties van Braamhage werd geld gestort in een fonds, waaruit ondermeer een nieuw zitje in de hal gefinancierd zal worden. De eerst volgende vergadering van de commissie culturele zaken wordt op dinsdag 29 maart a.s. gehouden in het gebouw Welzijn aan de Lange Brinkweg. De vergadering begint om ,19.30 uur en is openbaar. Op maandag 2 mei wordt in de kantine van het kantoor gemeentewerken de jaarvergadering gehouden. Ook deze vergadering begint om 19.30 uur. In verband met diefstal van een porte monnee met 2900 gulden werd aangehou den de 22-jarige Soester M. A. O.. Hij nam het geld weg uit een cafeteria aan de Kostverlorenweg. In de Gereformeerde Kerk aan de Gen. Winkelmanstr. te Soesterberg wordt door de Christelijk Gemengde Zangver eniging Euterpe op 1 april een uitvoering gegeven van de Lucas Passion van Joh. Seb. Bach. Het nu zeventien jaren be staande koor staat onder leiding van de heer Bruno Gerritsen. De tenor Henk Veis is één van de vijf solisten die aan deze uitvoering hun medewerking verle nen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij mevr. T. Klandermans, Farman 18 te Soester berg en op de Dag van de uitvoering aan de zaal. Morgenavond, vrijdag 18 piaart, aan vang 20.Oh uur, kan alles wat van kaar ten houdt en bovendien de voetbalvereni ging Hees goed gezind is, in de kantine aan de Kooiweg terecht. Er wordt weer gekaart; klaverjassen en toepen. Op de Koningsweg, nabij de openbare Mavo, werd een zwaan aangetroffen met een gebroken vleugel. De gemeentelijke plantsoenendienst ontfermde zich over het dier en zorgde voor deskundige hulp. De burgemeester van Soest maakt be kend, dat burgemeester en wethouders voornemens zijn op een daartoe strek kend verzoek op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: 1. P. C. de Wit, Prins Hendriklaan 47 te IJsselstein, ten behoeve van het uitbrei den van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Chr. Huygenslaan 127, kadastraal bekend gemeente Soest, sec tie E, nummer 2899; 2. H. Hendrikse, PIasweg49 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Plasweg 49. kadastraal bekend gemeen te Soest, sectie D, nummer 3032; 3. W. Schimmel, Parallelweg 3 te Soest, ten behoeve van het vërbouwen en uit breiden van een schoolgebouw voor la ger onderwijs op een terrein, gelegen aan de Hildebrandlaan, kadastraal be kend gemeente Soest, sectie C, nummer 3242. Alvorens een definitieve beslissing geno men zal worden, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 18 maart 1977,- eventuele bezwaren schriftelijk bij bur gemeester en wethouders in te dienen. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens de kantooruren (09.00 - 12.00) ter gemeentesecretarie, afdeling I, ter inzage. Soest, 16 maart 1977. De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haaften. Na de nogal grote nederlaag tegen VZR uit Veenendaal zijn de dames van de Duinkikkers weer op de goede weg. Afgelopen zondag werd streekgenoot De Amer II uit Amersfoort met grote cijfers geklopt. Hoewel velen met angst in de benen aan deze belangrijke wedstrijd begonnen, opende Ans Egbers al direkt na de aanvang met een bijzonder fraai schot de score. De Amer wist even later gelijk te komen 1-1. Toen namen de Soester dames het spel geheel in handen en was het met Amer gedaan. Zij konden geen weerstand meer bieden. De verdienstelijk spelende Carry v.d. Maas gaf Duinkikkers opnieuw een voor sprong, waarna Karin Koehof de voor sprong uitbouwde tot 3-1. Ook de tweede periode was geheel voor de Soester dames. Els Wijnmalen en de goed doorgaande Karin Uijland brach ten de stand op 7-3. In de laatste twee periodes scoorden de Duinkikkers nog viermaal, en de Amer tweemaal, zodat de eindstand 11-5 werd bereikt. Als a.s. zaterdag 19 maart om 21.05 uur in Baarn van De Vuurse gewonnen kan worden, zijn er nog 2 kampioenskandi daten in deze klasse, n.1. Wilskracht uit Utrecht en De Duinkikkers uit Soest. De dames rekenen op veel supporters in Baarn. Nieuwe leden voor de Duinkikkers kun nen zich aanmelden bij het secretariaat: Beukenlaan 24 te Soest. Bakker R. aan de Laanstraat heeft vermoedelijk diefstal van zijn auto voor komen door in de nacht snel te reageren op gestommel in zijn kantoor. Daar was de bekende 24-jarige A. K. uit Soest op zoek naar de contactsleutels. Hij trof deze niet direct aan en hij ontfermde zich toen maar alvast over een fototoes tel. Buiten wachtte R. hem op waarop K. de benen nam. Het fototoestel wierp hij weg. K. werd later door de politie op de Beetzlaan aangehouden. Hij bekende en werd ingesloten. De ruim dertig bezoekers aan het poli tieke café „Proest" hebben hun veront rusting over de gang van zaken rond het centrumplan vastgelegd in een soort motie. Daaron zeggen zij van mening te zijn, dat het in deze fase van de plan-ont wikkeling niet gaat om de invulling van het plan, maar om de wenselijkheid van een nieuw centrum als zodanig. Indien dit ontkoombaar is, dan moet naar hun mening de situering nog ter discussie staan. Het was het slot van een gemoedelijke maar daardoor toch wel chaotische bij eenkomst in café De Rode Haan aan de Birkstraat. Men begon vrij serieus met inleidingen van 3 studenten, die het centrumplan als afstudeerproject heb ben gekozen. Zij lichtten met name hun al eerder gepubliceerde alternatieve plan toe, dat voorziet in een nieuw centrum aan de (doorgetrokken) Dal- weg. Betoogd werd dat de noodzaak van een geheel nieuw centrum eigenlijk nog steeds niet met hard cijfermateriaal was aangetoond. Daaraan toegevoegd werd ook, dat eigenlijk hetzelfde gezegd kon worden tegen allen die het nieuwe cen trum niet willen. In de discussie, die - bijna letterlijk - daar na losbarstte, werd ondermeer gespro ken over de (on)eerlijkheid van plannen makers en actievoerders; het (niet) functioneren van de gemeenteraad en de vermoeidheid die dit alles teweeg brengt bij de Soester bevolking. Het resulteerde in de motie, waarvan echter niet duidelijk werd, wat ermee gaat gebeuren. De gasafgifte in de maand december was 10.688.890 m3. Ten opzichte van 1975 is dat een stijging van 17.45 (1.588.166 m3). De gasafgifte in de maand januari was 10.424.100 m3. Ten opzichte van 1976 is dat een stijging van 9.35% (891.569 m3) In december 1975 was de gasafgifte 9.100.729 en in december 1974 7.003.454 m3. In januari 1976 was de gasafgifte 9.532.531 en in januari 1975 7.421.774 m3. Het aantal verbruikers is in de maanden december en januari gestegen van 12.886 naar 12.920. Was de verhuur van warmwaterinstalla ties per 30 november 6536, per 31 januari was dat 6539. Uit de schuur van de heer B.J.B. aan de Waldeck Pyrmontlaan werd een hoe veelheid rood-koper ter waarde van ongeveer 400 gulden gestolen. Om binnen te komen, nam de onbekende dader een ruit uit de sponning. SOESTERBERGSESTRAAT 2 Veel voorkomende pijngebieden voor een infarct: middenvoor in de borst kaak hals een of beide armen SYMPTOMEN: 1. Hevig samentrekkende pijn middenvoor in de borst. 2. Pijn houdt langer dan 5 minuten aan, ook als men rustig zit of ligt. 3. Transpireren en onrust, misselijkheid en braken kunnen voorkomen. 4. Pijn kan uitstralen naar hals, rug of armen. N.B. Korte, scherpe steken op één plaats op de borst wijzen vrijwel nooit op een hartinfarct. Gezien de grote belangstelling die in voorgaande jaren hiervoor be stond zal de inspecteur der directe belastingen te Baarn gedurende de maand maart 1977 extra gelegenheid bieden om voorlichting aan het publiek te geven over de invulling van het aangifteformulier 1976. Hiervoor zullen ambtenaren van deze dienst spreekuur houden op de na volgende plaatsen: a. te SOEST op elke donderdag in de maand maart van 9.00 - 12.30 uur in het Dienstencentrum Honsbergen aan de Wiardi Beekmanstraat. b. te SOESTERBERG Elke dinsdag in de maand maart van 9.00 tot 12.00 uur in het Dorpshuis op het Dorpsplein. c. te BAARN op zaterdag 5,12,19 en 26 maart 1977 van 9.00 tot 12.00 uur op de inspectie der directe belastingen, Javalaan 3. Hier kan men uiteraard ook elke werkdag terecht van 8.00 tot 12.15 uur en van 13.00 tot 16.30 uur. Telefonisch kunnen inlichtingen worden ge vraagd onder nummer 02154-15851. ■U •I -l* »0,Oo4^ PAS 65: Voor wie, wat, waar, hoe? Wellicht is het voor alle duidelijk heid nog eens nuttig drie vragen rond de PAS 65 naar voren te halen: v Vraag 1Wie kan de PAS 65 krijgen? Antwoord: Alle bejaarde inwoners van Nederland, dat wil zeggen alle 65+-ers die in een Nederlands Be volkingsregister zijn ingeschreven, en hun huwelijkspartner, mits deze tenminste 60 jaar is. Vraag 2: Waar haalt men de PAS 65? Antwoord: de enige instantie die de PAS 65 kan uitgeven is de Ge meente, afdeling Bevolking, waar men is ingeschreven in het register van de Burgerlijke Stand. Voor het verkrijgen van de PAS 65 is een goedgelijkende pasfoto nodig. Men moet persoonlijk naar het Ge meentehuis gaan, want de handte kening moet geplaatst worden. De PAS 65 hoeft niet meer vernieuwd te worden, maar blijft altijd geldig. De uitreikingskosten zijn normaal f 6,50. Vraag 3: Welke faciliteiten en mogelijkheden biedt de PAS 65? Wat kun je ermee doen? Antwoord: De volgende voordelen gelden in het hele land: Ül Openbaar vervoer per tram, bus of IU metro, ongeveer 50% korting, dus 'halfgeld' op enkele reis- en retour biljetten. Voor het stadsvervoer zijn alleen meerrittenkaarten ver krijgbaar met PAS 65-reductie; in de grotere steden kan men deze meerrittenkaarten uitsluitend ko pen op de voorverkoopadressen. Voor dit stadsvervoer kan men ook gebruik maken van de nationale vierrittenkaartPAS 65, die momen teel f 1,30 kost, op de stations van de Ned. Spoorwegen verkrijgbaar is, en geldig is op alle stadslijnen in geheel Nederland. Vooral als men slechts een enkele keer in een be paalde stad reist, zal deze Nationa le 4-rittenkaart PAS 65 veel prakti scher zijn. (Let bij stadsvervoer op: 1. Men krijgt geen PAS 65-reductie op enkele reis- en retourbiljetten- die U bij de chauffeur/conducteur koopt; 2. tijdens de 'spitsuren' in Den Haag, Nijmegen, Rotterdam en Utrecht geldt de PAS 65-reduc tie niet.) t Stichting Openbaar Kunstbezit (Ruysdaelstr. 96 te Amsterdam- 1008) geeft reductie aan PAS-65- houders. De meeste openbare bi bliotheken hebben een speciale lidmaatschapsprijs. Alle Rijksmu sea en veel particuliere musea ge ven korting op de toegangsprijs. Bij bioscoopbezoek op bepaalde dagen/tijden krijgen 65+-ers toe gang tegen gereduceerde prijs. Veel leraren in stijldansen en volksdansen kennen een speciaal bejaardentarief. De Ned. Bond van Correspondentieschakers heeft een gereduceerde lidmaatschapsprijs voor PAS 65-houders. Bij actieve en passieve sport worden kortingen gegeven op de normale prijzen. De vormingscentra en volkshoge scholen geven voor bepaalde acti viteiten/cursussen korting aan de PAS 65. Wanneer U geld moet wis selen, doen de Grenswisselkanto ren dit voor PAS 65-houders zon der omwisselingskosten te bereke nen. Door veel instellingen is de PAS 65 erkend als legitimatiebewijsbijv. door de PTT en de banken in Ne derland (uitgezonderd wanneer een door dié instelling uitgegeven documentatiebewijs vereist is, bijv. giropas of bank-betaalpas). Naast deze landelijke faciliteiten zijn er nog veel meer regionale en plaatselijke, die door de Gemeen ten en het Particulier Initiatief ge boden worden aan de PAS 65-hou ders, zoals bijv. bij toneel, muziek, sport, hobby, vakantiehuisjes, hen gelsport, taxivervoer, discotheek en artotheek, dierentuin, rondvaar ten, schaken, bridgen enz. Deze mogelijkheden verschillen van plaats tot plaats. Voor Uw woon plaats kunt U informeren op het Gemeentehuis, afdeling Voorlich ting of Welzijnszorg/Maatschappe lijke Dienstverlening. Elders is het raadzaam de PAS 65 dikwijls te to nen en te vragen of er speciale faci liteiten gegeven worden. Let op: Om moeilijkheden te voor komen dient U altijd eerst Uw PAS 65 te tonen, en dan pas Uw deelna me/toegangskaart te bestellen. i

Soester Courant | 1977 | | pagina 19