Omwonenden Slangenbosje gaan niet akkoord met antwoordbrief die door de raad opgesteld wordt Meningen van Lezers X Geloogd Massief Eiken Meubelfabriek Oisterwijk RftWO VE&L f RADIO VEER Dames BDC over inzinking heen VVV-nieuws OpH£ffM6i iBSkoep KLEUR PASFOTO Wilgen knotten aan de Peter van den Breemerweg Elzas-week in restaurant ,t Zwaantje Zwaar vrachtvervoer niet zonder gebreken Ingezonden brief De Verkade-druppel die de emmer voller maakt bij de Schouwburg Italiaanse couture japonnen deux pieces combinaties Niet op de m^n spelen De heer Verkade en Zuidereng-nee Moulinex en Carmen artikelen 15 tot 30% korting 109.- de Meubelmakers uit het zuiden deslands Soester Courant van donderdag 17 maart 1977 In Schouwburg Gooiland te Hilversum gaat zaterdag, 18 fnaart, een nieuw Cabaretprogramma van Tekstpiere ment: „Wacht u voor de hond", met Jos Brink, Frank Sanders, Guuske Kotte en Lucie de Lange. Kaarten aan ons kan toor a 6,- per stuk, alles inbegrepen. In de Stadsschouwburg te Utrecht brengt het Zuidelijk Toneel Globe op 21 maart a.s. om 20.00 uur „Licht in de duisternis" en „Burgermansbruiloft" v. Bertolt Brecht. Kaarten 5,-; ƒ8,-; 11,- en 14,- vanaf 2 dagen tevoren aan ons kantoor, tussen 10 en 3 uur. Het touringcarbedrijf van Tensen orga niseert dit jaat twee verschillende bui tenlandse reizen en wel: 6 dagen Duits land en 12 dagen Oostenrijk. U kunt deze reizen o.a. bij het VW-kantoor boeken. Mocht u eerst eens wat nadere informa tie wensen, dan kunt u even een foldertje komen halen, waarin alles keurig be schreven staat. „Opkomst en neergang van een Hollands familiebedrijf" wordt gebracht door to neelgroep Sater in de Blauwe Zaal van de Stadsschouwburg te Utrecht, op 23, 24 en 25 maart. De aanvang is 20.30 uur. Kaarten 4,- vanaf 6 dagen tevoren. Op Goede Vrijdag, Paaszaterdag en gedurende de beide Paasdagen is het wederom mogelijk om vanuit een Fokker „Friendship" van NLM Cityhopper de bloeiende bollenvelden te bekijken. Met een aangepaste snelheid en op een hoog te van 400 meter kunt u ook de kleurrijke bollenstreek als een luisterrijke kleuren foto onder u voorbij zien glijden. De prijs van deze - een half uur durende - vlucht is 45,- p.p. De rondvluchten worden dus gehouden op 8, 9, 10 en 11 april. De WV-Lisse geeft u o.a. alle informatie, (tel. 02521- 1 42 62). Nog meer toneel. „Hou jij nou van mij of ik van jou?" gaat weer in de Utrechtse Schouwburg op 23 en 24 maart a.s. Luc Lutz en Simone Rooskens in de hoofdrol len. Plaatsbespreking 2 dagen voor de voorstelling. Aanvang: 20.00 uur. Voor de Amersfoortse St. Aegtenkapel, kunnen wij nu ook uw plaatskaarten verzorgen. Op 17 maart vindt om 20.15 uur een concert plaats van kamermu ziek, met medewerking van Emmy Ver- hey, viool en Carlos Moerdijk, piano. Op 27 maart in de St. Aegtenkapel een koffieconcert door het Amsterdams Kernensemble. Dit concert begint om 12 uur. Voor kaarten weer aan ons kantoor. Het poppentheater „De kleinste come- die" o.l.v. Bart Corduwener komt op 19 maart in het Theater Miniatuur aan de Appelmarkt te Amersfoort. Aanvang: 14 uur. Het poppentheater Soereloer komt op 19 maart om 15 uur in de Speeldoos te Baarn, Rembrandtlaan 35. En nu we het toch over poppentheaters hebben: Tot en met 25 maart is in het Museum voor hedendaagse kunst te Utrecht een tentoonstelling „Spelender wijs", verschillende vormen van het poppenspel. Het museum bevindt zich Achter de Dom 14 en is geopend za. en zo. van 12-17 uur. Een tentoonstelling van Poolse Gobelins van Piotr Gabowski en volksikonen uit Roemenië is te bezichtigen in Galerie Saskia, Oude Gracht 183, Utrecht Geo pend di. t/m za. 9-18 uur, do. 19-21 uur. In de Grote Foyer van Tivoli is op 20 maart a.s. om 12 uur een koffieconcert -door het U.S.O. m.m<v. Erna Spooren- berg, sopraan. Entree: 4,50, kinderen, CJP en 65+ 2,50. In de Vaart, Vaartweg 163 te Hilversum, worden in de creatieve werkplaats voor kinderen van 14-15 uur en 15.15-16.15 uur broodhanen gemaakt. Leuk om je eigen Palmpaashaantje te maken. Een Fiësta Tropical Show" door het Trio Los Alegres, Ricardo Aziz met zijn Lim bo Show, Placido Hazel, Calypsozanger, the fiësta-dancers, Steelband-show en Sonora Ritmica, Latijns-Amerikaans or kest. Dit alles is Schouwburg Gooiland, Emmastraat 2, Hilversum op 1^-3-1977, om 20.00 uur. De plaatsen kunnen vanaf 1 week tevoren besteld worden en bedra gen 13,50 t/m 20,-. CJP 6,-, pas 65 geldig. Wilt u eens wandelen en niet in de omgeving van Soest? De ANWB maakt weer tochten op 19, 20, 26 en 27 maart vanuit Ommen in Salland (de Laar- en Vilsterenwandeling). De vertrekpost is Hotel Paping te Ommen en u kunt kiezen uit drie afstanden, t.w. 3,5 km alleen over het landgeod Het Laar, -13,5 en 19 km. Routebeschrijvingen afhalen tussen 9 en half 3. Eveneens met de ANWB een mogelijk heid tot wandelen op 16, 20, 26 en 27 maart vanuit Chaam bij Breda, de Hondsdonk- en Strijbeekse-vennenwan- deling. Vertrekpost, Hotel Bellevue, Chaam, van 9-14.30 uur. Afstanden: 13, 15 en 19 km. In het Toneelmuseum, gevestigd in een schitterend patriciërshuis aan de Heren gracht 168 te Amsterdam wordt tot 2 mei een tentoonstelling gehouden over de ontwikkeling die het Nederlandse Thea ter in de 19e eeuw te zien gaf: „De negentiende eeuw: Theater in Neder land". U ziet o.a. enkele bijzondere miniatuurtheaters. Eveneens in Amsterdam, in het Militie gebouw door de Universiteitsbibliotheek georganiseerd, de tentoonstelling: „Wie was Spinoza?" Feit en fictie rond een 17e eeuws denker. Het gebouw is te vinden aan het Singel 425 en de tentoonstelling is gratis toegankelijk van ma. t/m vrij., tussen 10 en 12 uur en 13-17 uur, tot 1 april. In het Cultureel Centrum te Baarn treedt het cabaret Nar op met: Allés in Won derland". De voorstelling is op 24/3 1977, aanvang: 20.30 uur. Toegang 5,-, CJP en pas 65 3,50. De Koninklijke Maatschappij voor Tuin bouw en Plantkunde organiseert 21 mrt. een lezing over Zaaien en verspenen" met demonstratie, door de heer E. van Elderen. Theater Carré ontvangt op 27 maart a.s. Miss Peggy Lee, met orkest. Kaarten kosten 20,-; 40,- en 60,- per stuk. De aanvang is 21 uur en plaatsbewijzen zijn via ons VW-kantoor te bestellen, dage lijks tussen 10 en 4 uur. Vanaf heden kunt u eveneens plaatsen reserveren voor een uitvoering van de bekende operette: „Das Land des La- chelns" met de grote zanger Guiseppe di Stefano. Dit optreden is in Carré en begint om 20.15 uur. Plaatsen a 30,-; 25,-; 20,- en 15,- per stuk. Voor wie helemaal verrukt was van „The Hammonds" geeft theater Carré een kans de acteurs in levende lijve te zien. Op 28 maart wordt het.engelstalige toneelstuk „Caught on the top" ge bracht. De spelers, bekend als „Gwen", „Bill" en „Brian" zullen van de partij zijn. Prijzen 16,50 en 12,-. Wij bespreken voor u. Zondag 20 maart a.s. is in de St. Willi- brorduskerk in Soest-Zuid een tentoon stelling van eigentijdse Ikonen van onze plaatsgenoot Lambertus van de Kooij. De schilder zal 's middags om 2 uur persoonlijk aanwezig zijn om de afge beelde voorstellingen nader toe te lich ten. Vermoedelijk rekening houdend niet het feit dat de gemeenteraad vanavond toch wel gepn wijzigingen zal aanbrengen in het concept-antwoord dat zij van het college van burgemeester en wethouders voorgeschoteld krijgen, hebben de om wonenden van het Slangenbosje alvast het antwoord op de brief opgesteld. Dat antwoord heeft dan ook als datum „14 maart", terwijl de brief van de gemeente „officieel" 18 maart verzonden wordt. Het gaat daarbij om de brief van de omwo nenden van 22 februari 1.1. waarin zij de raad negentien vragen stellen over de bungalowbouw; de juistheid van de artikel 19-procedure voor dit geval en het verzoek de Kroon-beslissing af te wachten. De gemeenteraad antwoordt daar vanavond puntsgewijs op en de omwonenden concluderen nu reeds „dat de burge meester er in is geslaagd het bewijs te leveren een dialoog niet te willen. Vragen die zij niet wil of kan beantwoorden worden gekoppeld aan volgende vragen, waarop vervolgens „slimme" niets-zeggende reacties worden gegeven; de brief schrijvers met een minder prettige smaak in de mond achterlatend, zoals bij zovelen de laatste tijd, indien ruimtelijke ordening in het nieuws is", aldus de omwonendpn. De raad is vanavond van plan aan de omwonenden te schrijven „dat hij niet de noodzaak voelt, naar aanleiding van de door u gemaakte opmerkingen, het ruimtelijk ordeningsbeleid aan kritische beschouwing te onderwerpen, noch uw vragen aan het college van b. en w. te stellen". Wel is het antwoord op de brief van 22 februari voorbereid. Daarin wordt ge sproken van een „goedgekeurd bestem mingsplan", wat door de omwonenden weer wordt afgewezen. Het gaat hen om een „onherroepelijk goedgekeurd plan" en zover is het niet, want het plan ligt nog bij de Kroon. De gemeente stelt dat de bebouwing „urgent" is voor diegenen, die al enkele jaren geleden een voorlopig koopkon- trakt sloten. De omwonenden: Zo'n ant woord zal ook voor uw raad verhel derend werken: immers er is dus geen urgentie meer, want de voorlopige koop- kontrakten zijn toch ontbonden, nadat G.S. de eerste art. 19-procedure hebben afgewezen. Alk de gemeente nu weer nieuwe kontrakten heeft afgesloten, dan creëert de gemeente bewust een zgn. urgentie-situatie ten koste van een bij de wet gegeven beroepsrecht en anderzijds misschien ten koste van goed-gelovige adspirant-kopers, aldus de omwonenden. Naar hun mening is in elk geval geen sprake van urgentie in het kader van „woningnood-oplossing' De meningen van gemeente en omwo nenden lopen uiteraard ook uiteen over doorstroming en de „binnenkomenden via het zgn.-gat van Schaeffer". Dan vinden de omwonenden dat de gemeente iets te „triomfantelijk" doet over het voorover leg met G.S. Men proeft hier de nau welijks verhulde vreugde over het sla gen van deze stunt van de burgemeester en over het feit dat gedeputeerde staten zich daarvoor hebben laten lenen", aldus de omwonenden. Sterk verschilt men van mening over het al dan niet aantasten van het Slangen bosje; de gemeente concludeert van niet; de omwonenden vinden van wél en zij verlangen een onafhankelijk ecplogisch onderzoek. Vanzelfsprekend spreekt de een over degradatie van het Slangenbos je door de bungalowbouw en zegt de an der dat het niet zo is; er blijft méér dan een „buurtparkje" over. De gemeente zegt van oordeel te zijn dat er genoeg aandacht besteed is aan het belang van het terreintje „als natuur- en recreatiegebied voor de bejaagde omwo nenden" en daarbij wordt gewezen op het „betreurenswaardige" feit dat de omwo nenden niet meer over dit aspect met de leden van de commissie ruimtelijke or dening wilden praten.. De omwonenden delen die mening niet en vinden het „hypocriet en niet relevant" om de twee zaken bij elkaar te noemen. Wij brengen in uw VAN WEEDESTRAAT 17 - SOEST TELEFOON 02155-13917 A.s. zaterdag worden de wilgenknotters weer verwacht aan de Peter van den Breemerweg 7. Daar ligt nog veel hout dat op meters gezaagd moet worden. Zoals bekend is het gereedschap daar voor aanwezig; de vrijwilligers behoe ven niets anders mee te brengen als werklust. In de afgelopen weken zijn er steeds zo'n tien man met het werk bezig geweest. Aanzienlijk minder dan vorig jaar, maar de hoeveelheid werk die zij vérzet hebben mag er wezen. In het na de brand geheel gerenoveerde restaurant 't Zwaantje te Soesterberg, zal van maandag 21 maart tot en met zondag 3 april een „Elzas Food Festi val" worden georganiseerd. In samen werking met wijnhandel Reuchlin uit Rotterdam worden culinaire schotels en specifieke wijnen uit de Elzas geser veerd. Naast de bekende Elzasser zuurkool prijken o.a. op de menukaart: gepoc heerde tongfilets met rijnkreeftjes en kreeftensaus; gebraden biefstuk van de haas met een Elzasser rode wijn;, ree biefstukjes met een verfijnde morille- saus en niet te vergeten de echte Straats burger ganzele verpastei. Het zal deze twee weken extra de moeite waard zijn 't Zwaantje eens te bezoeken. Een controle te Soesterberg op het zwaar vrachtvervoer leverde vijftien proces sen verbaal op. Die, betroffen veelal technische gebreken aan de voertuig, zoals losse bouten, gescheurde veer- bladen, overbelading e.d. Ook bleek dat men zich niet altijd hield aan de voorschriften van de wet autovervoer goederen. 500 woningen, zoals de omwonenden stel len, worden volgens de gemeente niet ge bouwd in het gebied tussen Stadhouders laan en Insp. Schreuderlaan, zodat van de veronderstelde „verstedelijking" geen sprake kan zijn. De omwonenden vinden echter dat door reservering van het ge bied voor de periode 1985-1990, er dan toch wel van verstedelijking gesproken kan worden. En dan tenslotte de vraag van de om wonenden om de beslissing van de Kroon af te wachten: de gemeente zegt dat de wet op de ruimtelijke ordening en de wo ningwet uitdrukkelijk de mogelijkheid bieden om in bepaalde gevallen vooruit te lopen op het onherroepelijk worden van een bestemmingsplan. De omwonenden vinden dat géén ant woord: de wet biedt immers in gevallen als het onderhavige uitdrukkelijk „niet" de mogelijkheid om vooruit te lopen op het onherroepelijk worden van het be stemmingsplan. De omwonenden besluiten met van harte te hopen dat de raad, zo kort voor de ver kiezingen. niet te vermoeid is geworden, dat hij tegen de gang van zaken geen passend verweer heeft. „Honderden Soes- ters rondom het Slangenbosje kijken met spanning uit naar uw reactie en zij wen sen u daarbij veel wijsheid toe", aldus de omwonenden. Statenvragen Inmiddels heeft het PSP-statenlid, Ir. R. T. Steinbach acht schriftelijke vragen over het Soester Slangenbosje gesteld aan het college van gedeputeerde staten. Ook hij vraagt of er nu echt wel sprake is van „urgentie" en waarop deze ur gentie dan gebaseerd is. „Hoeveel wonin gen in Soest zullen door het bouwen en betrekken van deze bungalows vrij ko men voor bewoning? Hoeveel van deze woningen vallen boven de zgn. Schaef- fer-grens en kunnen dus vrij worden be trokken". Ir. Steinbuch wil ook weten of door het nieuwe verkavelingsplan het bosje slechts minimaal wordt aangetast en hij vraagt hoe de mening is over de visuele aan tasting van het gebied; de ecologische aantasting' en de vermindering van de recreatieve waarde door het „achter tuin-effect". Tenslotte vraagt hij of er ook rekening gehouden is met de effec ten van de werkzaamheden ten behoeve van de bungalowbouw én of de water huishouding moet worden aangepast. Geachte Heer Verkade, Afgelopen week konstateerde ik dat u het nodig vond mij persoonlijk aan te vallen. Dat is uw goed recht. Ik verschil met u van mening over wat goed is voor de toekomst van Soest. Ik vind het belangrijk Soest MOOI te houden. Persoonlijk vind ik u een heel aardige man. Dat meen ik uit de grond van mijn hart. Ben ook niet van plan te gaan krabben, bijten of dat soort onzin. Laat ieder zich gewoon inzetten voor wat hij belangrijk vindt. Een vriendelijke groet, TONPAAUW, Spoorstraat 5. Als ik recent het artikel van de heer Verkade als „Soester burger" lees raak ik enigszins in verwarring: het wordt mij niet duideijk of hij hier nu als voorzitter van de „Soester Onder nemer" spreekt of inderdaad als „bur ger". Hijzelf kiest voor het laatste, maar allereerst beschrijft hij zijn verschillen de voorzittersfunkties (die van de S.O. in het bijzonder als een dienende), ver volgens schrijft hij over de vaststelling van de raamstruktuur van het ontwikke lingsplan in juni '76 (vaststelling „afge zien van enkele technische details"-sic) en wijst op jarenlange verzoeken van de S.O. om een wijk-winkelcentrum te mo gen bouwen en tenslotte roemt hij zijn eigen speech in het blad van de S.O., met als onderwerp „veroordelen en be oordelen", geschreven als voorzitter van de S.O. U merkt het: de laatste zin is een lange; mij is het in ieder geval hoogst ondui delijk in welke kwaliteit de heer Ver kade hier spreekt. Een onderscheid waar we niet lichtvoetig mee om moe ten springen, vind ik! Of zou de heer Verkade deze onderscheiding niet ken nen? Een onzorgvuldigheid om aanvaar ding van de raamstruktuur op één lijn te stellen met deze uitwerking van het Concept Bestemmingsplan Centrum geeft te denken. Enfin, genoeg hierover. Ik heb al uren nodig om al de anti-stemming tegen het „centrum" door te nemen. Anti-stem ming, niet alleen van „langs de weg staande blaffende mensen" of van „lui die een greep naar de klepel doen om de klok stil te zetten" - ten over vloede, men leze de ingezonden brieven in de kranten, de reakties vanuit de Soester Gemeenschap en zeer recent van de winkelkring „Van Weedestraat". Wat ik nog duidelijk wil maken; de heer Verkade is met zijn epistel zeker van de veroordeling. Die krijgt hij van mij niet, heel simpel omdat ik vind dat hij niet degene is om mij en een ieder zijn plaats te geven. Op dit moment dus boven staande beoordeling, maar met daarbij het verzoek aan de heer Verkade zich in het vervolg openlijk in het gesprek te mengen, ook buiten kleine „inspraak"- groepjes. Dit i.p.v: het uithalen als een krabbend katje en vervolgens zich terug trekken voor kommëntaar! Laat de heer Verkade meer openlijk gesprek niet afwijzen met het argument dat met „langs de weg staande blaffen de mensen" (men vergeve mij het be- stralende kleurcomposities in unieke dessins. U kunt keuze maken uit deze kollektie bij uw modehuis. cLl J3ov+Utfc*/UA/(j Nachtegaalstraat 16-18 - Utrecht Telefoon (030) 332242* wust veelvuldig gebruik van aanhalings tekens) niet te praten valt - dan zit de veroordeling er wat mij betreft wel in. Zoals ik in mijn titel aangaf: de emmer loopt niet over, maar raakt wel voller. De heer Verkade heeft zich terugge trokken voor kommëntaar. In de hoop dat hij er desondanks nota van neemt. Tjalling Roosjen Jan de Rooijstraat 2 Soest. Wat verschijnen er de laatste tijd toch een ingezonden brieven in de krant! Echter, er moet mij iets van het hart, dat ik het op de man spelen, zoals dat de laatste tijd gebeurt, niet hoogwaardig kan vinden. Zo trof mij een brief van de heer Verkade over een kat, die bedreigd werd door een hond en dat was dan de heer Pauw. De heer Verkade speelt daarin heel persoonlijk op de man en de brief kan zelfs de indruk wekken, dat de heer Pauw het geld voor de Zuidereng-Nee aktie in eigen zak steekt. Is dit wel zoals het hoort, vraag ik mij af? Als de heer Verkade een redelijk ver moeden of bewijs heeft kan hij in onze demokratie toch altijd naar de rechter stappen, dan worden zijn beschuldi gingen serieus onderzocht. Het is echter zeer te betreuren als inplaats hiervan stoten onder de gordel worden uitge deeld. Éénzelfde sfeer tref ik in de brief van de heer Blomdeze richt zich tot de persoon van de bekende milieuman Chris Uiter- wijk. Ik heb de brief van de heer Uiterwijk er nog eens naast genomen en moet zeggen, dat ik de reaktie van de heer Blom niet begrijp, omdat Chris Uiterwijk geen enkel verwijt tot de boeren richt. Hij betoogt alleen dat het vreemd is als de burgemeester niet wil zeggen, waar om ze veel boeren afgaat en dat dit in deze tijd van openbaarheid niet past. Bovendien schijnt de heer Blom te ver geten, dat als er inderdaad nog 5000 huizen in Soest bijkomen, er heel wat boerengrond verloren gaat en dat moet hem en zijn collega's toch wel wat doen. Heel triest dus al die rare onduidelijke aanvallen op de persoon. Ja, zo vraagt U zich misschien af, maar de heer Uiterwijk en de heer Pauw vallen toch ook de burgemeester aan, wat vindt U daar dan van? Dat is inderdaad zo, al moet ik zeggen, deze aanvallen veel zakelijker te vinden. Het is logisch, dat als de burgemeester ijvert voor stadsuitbreiding zij van de burgers tegenstand ondervindt. De bur gemeester moet als openbaar persoon daarop aanspreekbaar zijn, zeker als zij niet boven de partijen staat, maar als een echt politicus zelfs met een officiële portefeuille als wethouder politieke za ken regelt. Men moet dan ook een verschil maken tussen Mevr. Corver als privé persoon (nadat ze met pensioen is) en Mevr. Corver als verantwoordelijk burgemeester van Soest. Dit was wat ik schrijven wilde in de hoop dat ons Soester klimaat er wat zuiverder door kan worden. Zeg gerust Uw me ning, maar weest wel zo vriendelijk om het zakelijk te houden. G. VAN DIJK v. Goyenlaan 155. 1. De heer Verkade schrijft m.b.t. de Zuidereng-Nee actie van 1975 aan Ton Paauw:"...maar dan zou ik u een kerel vinden wanneer u eens precies aan de Soester bevolking vertelde hoeveel van de 3000 bezwaarschriften er juist en onjuist waren en dan zeg ik het nog heel netjes". Daarover het volgende: - Voorzover wij weten zijn er 500 bezwaarschriften direct bij het gemeen tehuis binnengekomen. - Via onze bemiddeling zijn er binnenge komen 3512 bezwaarschriften: 3254 vol ledig ingevulde standaard-bezw. schrif ten waarvan 326 met een eigen commen taar, 106 onvolledig of onduidelijke inge vulde standaard-bezw. schriften met gemeenschappelijk adres, 9 standaard- bezw. schriften met in totaal 104 onder tekenaars en 9 individuele bezw. schrif ten met in totaal 12 ondertekenaars. Al deze bezwaarschriften heb ik persoonlijk geteld en nagezien. Deze controle vond veelal plaats direct na binnenkomst en, als er vragen waren, in overleg met degene die ze bracht (als het n.1. om resultaten van huisbezoek e.d. ging). Daarbij heb ik soms bezwaarschriften terzijde gelegd, zo bijv. éénmaal toen bleek dat een groep schoolkinderen gete kend had. Het is wellicht mogelijk dat er enkele bezwaarschriften ten onrechte gepas seerd zijn; dat bij een actie van deze omvang en in slechts enkele weken tijds bijna niet te vermijden. Maar dat dit om veel meer dan slechts een kleine fractie van het totaal zou gaan, acht ik uiterst onwaarschijnlijk. Men bedenke in dit verband ook dat er enkele duizenden affiches voor de ramen van de huizen waren opgehangen. 2. Dan schrijft de heer Verkade (aan Ton Paauw): „U kunt natuurlijk een bankrekening openen om u te steunen in al uw acties, maar persoonlijk zet ik daar een groot vraagteken bij". Het openen van een bankrekening acht ik een zeer verstandige maatregel. Wij hadden dat bij de actie van 1975 ook en vooral tijdiger moeten doen. Zo'n actie kost nl. geld en het is alleen te danken aan bijdragen van particulieren, een gift van een bovengemeentelijke instantie en aan zeer vele door de actievoerders niet gedeclareerde kögten, dat de zaak financi eel rond is gekomen. Als de heer Verka de twijfels mocht hebben, wil ik hem met genoegen een financiële verantwoording sturen van de actie van 1975 (maar dan uiteraard zonder de namen van de ge vers te vermelden). 3. Men zou zich zéér vergissen als men zou menen dat de actie van 1975 en, naar het zich laat aanzien, ook de actie die nu misschien in 1977 gaat komen, slechts een zaak is van een klein groepje rumoe rige lieden. Men zou zich óók zeer vergissen als men zou menen dat daar bij niet tevens heel wat personen, direct of indirect, betrokken (zullen) zijn die zich tijdens de inspraak vorig jaar het vuur uit de sloffen hebben gelopen maar die, om het voorzichtig te zeggen, ernstig teleurgesteld zijn over de resultaten ervan. Men zie in dit verband trouwens ook de bevindingen van de heer Holtrop, voorzitter van de Soester Gemeenschap. Wat mij in 1975 sterk opviel, was juist vooral de breedheid van de weerklank. Ik twijfel er niet aan of dat zal in 1977 ook weer het geval zijn. W. ZWEERS. SCOTT VERSTERKER 2x70 watt fiAQ van 1899.-NU OHnJ»— PIONEER TUNER/VERSTERKER SX 550 met 2 boxen 25 watt QQQ van 1379.-NU OOOm" PIONEER TUNER/VERSTERKER SX 450 ■yA© met 2 boxen 20 watt philips tunerversterker 22 RH 720 2 x 40 WATT met 2 BErO-boxen 60 watt AAP van 3185...NU ISKJUb- SUPERSCOPE QUADRO SET QAQ TUNER/VERSTERKER incl. set boxen 25 watt Ö4Ö.~' SONY TAPEDECK met FF CAO TC 280OIO. KLOKRADIO ELEKTRONISCH <fl *f O NUI STEREO CASSETTESPELER/ OOQ AUTORADIO STEREO AUTORADIO »1 AQ MET VOORKEURI"W- STEREO HOOFDTELEFOON «aft Ag- van 29.95NU lilivw MIXER met mengbeker deeghaker snijmixer AA Al" van 59.95NU dLwaww HAARDROOGKAP £Q met statief PHILIPS FÖHN 720 w. Q|- van 49.95NU AifivO Vele zeer sterk afgeprijsde WASAUTOMATEN CENTRIFUGES DROOGTROMMELS Tientallen afgeprijsde DIEPVRIEZERS KOELKASTEN KOELVRiESCOMBI NATIES PHILIPS HOOGTEZON de luxe van 189.-NU Van Weedestraat 46 Telefoon 13467 Op alle artikelen verzorgt Schoemaker service en garantie! Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en s accentueert de natuurlijke structuur van het hout. Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. Exposities in toonzalen Amsterdam, Leidsekade 102 (naast Lido, vlakbij Leidseplein) tel. 020-233917. Ma t/m za 9-18 uur, donderdagavond tot 21.30 uur. Utrecht, Hollantlaan 26 Kanaleneiland (bij afslag E 36, Utrecht) tel. 030-883762. Ma t/m za 9-18 uur, donderdagavond tot 21 uur. eerste kwaliteit eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamers geloogd volgens oud recept eigen originele modellen ge maakt in eigen werkplaatsen verkoop uitsluitend in eigen toon zalen 12 jaar garantie ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland Na de teleurstellende resultaten van de afgelopen wedstrijden, lieten de Soester dames van BDC tegen IJmond zien dat ze over het dieptepunt van de inzinking heen waren. Goed geconcentreerd en met veel inzet spelend werd het team van IJmond tot vlak voor tijd goed in bedwang gehouden en zelfs konden de Beverwijkse dames tot 6 minuten voor tijd van scoren afge houden worden. BDC toonde zich ook aanvallend dé sterkste, want nadat de paal het eerste doelpunt van het Soester team had voorkomen, drukten achtereen volgens Ciet Smeeing en Tineke Simons het Soester overwicht in doelpunten uit door mooie afstandsschoten. De kans om de marge te vergroten uit een strafworp liet BDC onbenut omdat het doelpunt wegens een voetfout werd afgekeurd, maar toch kon er met een 3-u voorsprong worden gerust door een hard schot van afstand van Barry Peters. Het stoppen van een strafworp door de IJmond-keepster dlrekt na de hervatting bleek slechts uitstel van executie want uit de volgende aanval scoorde Ina Spij ker vanuit de hoek, terwijl Ciet Smeeing uit een identieke situatie enkele minuten later de stand op 5-0 bracht. De kans om dichterbij te komen liet IJmond liggen door een strafworp te missen, terwijl BDC dankzij de paal nog even moest wachten op de 6 op het scorebord. Aan de andere kant was Ria van Dijk meer succesvol met een strafworp, zodat Een spelmoment uit de dames-handbal wedstrijd BDC - Ymond foto Herman van Dam IJmond bij de stand 6-0 mocht gaan pro beren hun derde strafworp te verzilve ren. Ook deze keer lukte het niet en in de hierop volgende BDC-aanval kreeg de goed „instartende" Ada Pronk de kans de voorsprong uit te bouwen tot 7-0. Hiermee bleek het Soester kruit te zijn verschoten en met nog 6 minuten te spelen was het nu de beurt aan IJmond om met 3 doelpunten waarvan vooral de laatste, een achterwaarts schot, erg mooi was, de eindstand op 7-3 te brengen.

Soester Courant | 1977 | | pagina 6