$2 Meubelfabriek Oisterwijk Veel belangstelling voor bloemententoonstelling 15e bedrijfscompetitie Soester Zakenkring fey de Meubelmakers uit het zuiden des lands Centrumplan moet voor ondernemers financieel haalbaar zijn Werkgroep afbouwwoningen diep teleurgesteld door beslissing B. en W. Kantoor Staatsloterij aan de Dalweg tijdelijk gesloten Pieter Boxman sprak voor de Biologische Tuinbouwvereniging Omwonenden Slangenbosje bieden excuses aan Tussen 22 april en 4 juni: „Open Huis" VVD: Anders geen goedkeuring Open brief aan Raad: Ecoloog dr. Smidt vindt bosje uniek: Nieuwe politieke partij vergaderde in Soest Gas per 1 juli duurder ntalon f 98,- Soester Courant van donderdag 24 maart 1977 Eetkamers, slaapkamers, woonkamers en vele klemmeubelen. waaronder de bekende Oisterwijkse dekenkisten Geloogd Massief Eiken Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en accentueert de natuurlijke structuur van het hout. Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. eerste kwaliteit eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamers geloogd volgens oud recept eigen originele modellen gemaakt in eigen werkplaatsen verkoop uitsluitend in eigen toonzalen 12 jaar garantie ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland Exposities in toonzalen Amsterdam, Leidsekade 102 (naast Lido, vlakbij Leidseplein) tel. 020-233917. Ma t/m za 9-18 uur. donderdagavond tot 21.30 uur. Utrecht, Hollantlaan 26 Kanaleneiland (bij afslag E 36. Utrecht) tel. 030-883762. Ma t/m za 9-18 uur. donderdagavond tot 21 uur. Tot de velen die de bloemententoonstelling in de P.W.A.-school bezochten, behoorden ook onderwijswethouder Plomp (gehurkt) en de heer J. Veraar van de gemeentesecretarie. De bloembollententoonstelling in de Prins Willem Alexanderschool aan de Beetzlaan heeft ook dit jaar weer grote belangstelling getrokken. Naast alle direct bij de school betrokken ouders en leerlingen en ook oud-leerlingen, gaven ook de burgemeester, mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haatten, en enkele leden van de onderwijscommis sie blijk van hun belangstelling. Er werd een. enige jaren onderbroken, traditie hersteld, tot grote vreugde niet alleen van de deelnemende kinderen, maar zeker ook van de oud-onderwijzer de heer C. v. d. Schoor. Hij was inder tijd de initiatiefnemer en in feite gaf hij ook nü weer de beslissende stoot aan het herstel van de traditie. De leerlingen van de school hebben allen meegewerkt om er weer iets moois van te maken. Met zorg werden thuis alle bollen opgekweekt en het resultaat daar van werd dan afgelopen weekend in de school tentoongesteld. De entourage, waar in de bloemen geëxposeerd waren, was verzorgd door twee Soester kwekerijen. Zij maakten van de gangen een prachti ge voorjaarstuin. De inzendingen waren beoordeeld door medewerkers van de gemeentelijke plantsoenendienst en dat leverde het ondervolgende resultaat op Klas 1 en 2, Tulpen: 1. John v. d. Boom. 2. Lotte v. Campen. 3. Karin Hesse. Narcissen: 1. Diana v. Roest. 2. Hilde v. Bruggen. 3. Wendy Grift. Hyacinten: 1. Gareth Trevitt. 2. Lotte v. Campen. 3. Maurits v. Erve. Klas 3 en 4: Tulpen: l. hans Blik. 2. Marcel Hogeveen. 3. Hans Jan Hesse. Narcissen: 1. Marieke v. Campen. 2. Henk Blankensteyn. 3. Pauline Veenstra. Rose hyacinten: 1. Rerpco Broek. 2. Ro nald van Velzen. 3. Reiriko Komijn. Blauwe hyacinten: 1. Remko Komijn. 2. Maarten v. d. Veer. 3. Angela v. d. Boom. Klas 5 en 6: Tulpen: 1. Bertjan v. Geytenbeek. 2. Carolien Meyer. 3. Ronald Broek. Narcissen: 1. Robin Brey. 2. Jeroen Plies- ter. 3. Wim v. d. Kraats. Blauwe hyacinten: 1. Jos Veenvliet. 2. Carolien Meyer. 3. Bennie v. d. Goede. Rose Hyacinten: 1. Bertjan v. Geyten beek. 2. Geoffrey Blaauw. 3. Hermine Veldhuizen. De VVD-raadsfractie zal het centrumplan niet goedkeuren als niet absoluut vast staat dat het daarin geplande winkelcentrum betaalbaar en rendabel is voor Soester ondernemers. Van uiterst groot belang wordt het daarom geacht dat de vierkante meterprijs spoedig bekend wordt. Volgens de VVD-raadsleden moet de vereniging De Soester Ondernemer hierin het initiatief nemen. Van hen verwacht men een voorstel met welke projectontwikkeling of andere relatie men in zee wil gaan. Van de zijde van deze vereniging wees voorzitter Verkade dit voorstel voorlopig van de hand; hij stelde zich op het standpunt dat het een taak is van Soester Ondernemer en gemeente samen. Verkade kreeg daarbij steun van wet houder Ebbers. Het VVD ,,Open Huis", dat maandag avond ten huize van mevrouw Alting aan de Vrede hof straat gehouden werd, stond zoals verwacht werd, geheel in het teken van het concept-bestemmingsplan. Er was vrij veel belangstelling voor en het gemêleerde gezelschap bestond uit zowel fervente vóór- als tegenstanders. De voorstanders werden gerepresenteerd door de bestuursleden van de Soester Ondernemer, de heren Verkade en Ter Horst. Bij de tegenstanders voerde voor al de heer Koppenaal het woord. Verte genwoordigers van de winkelkring Van Weedestraat en met name de heer Rin- genoldus becijferde aan de hand van in het plan voorkomende gegevens, de fi nanciële onhaalbaarheid. Ringenoldus berekende dat op de 6000 vierkante meter, dat het nieuwe cen trum groot wordt, in totaal een omzet van 73 miljoen gulden gehaald moest worden. Voor de Van Weedestraat, circa 2000 m2 groter, zou zo slechts 12 miljoen overblijven. Rekening houdend met het bestedingsbedrag per hoofd van de be volking zouden vele branches afvallen omdat zij in het centrum niet aan de noodzakelijke omzet zouden toekomen. Ringenoldus merkte verder op dat bij een vierkante meterprijs van 200 gulden er voor Soester ondernemers mogelijk een positief resultaat te behalen zou zijn; alles wat er boven kwam zou bij zonder selecterend werken en uiteinde lijk bijzonder weinig Soesters de kans geven er te beginnen. Ringenoldus kreeg steun van het VVD- bestuurslid de heer G. Mulder. Hij meen de dat bij een prijs van 300 gulden geen Soester ondernemer meer in aan merking kwam. Voorzitter Verkade van de Soester On dernemer wees het gesprek over de vier kante meterprijs nog af; daar was men zijns inziens nog niet aan toe. Zijn mede bestuurder de heer Ter Horst betoogde dat het er alleen maar om ging een si tuatie te scheppen waar Soester winke liers „samen" iets konden beginnen. Bij de tegenstanders overheerste de angst dat het centrum teveel werd opgehangen aan het sukses van het winkelcentrum en in feite aan de revenuën van slechts een klein deel van de bevolking; de ondernemers. Telde het overgrote deel van de bevolking niet mee? Was men juist niet in Soest komen wonen omdat men faciliteiten als een „centrum" niet nodig had? Was de druk van buitenaf om zich in Soest te mogen vestigen, daar niet een bewijs van? Hoe kon in de brief van de gemeente aan alle inwo ners gesteld worden dat Soest een „hart" miste? Wie bepaalde dat Soest van de „lint bebouwing" af moest? Werd er dan toch niet teveel tegemoet gekomen aan de wens van de ondernemers en werd er dan helemaal geen rekening gehouden met een mogelijke wens van de inwo ners? Uitvoerig werd stilgestaan bij de refe rendumgedachte en een mogelijke en- quëtering van de bevolking. Het referen dum werd verworpen, omdat het geen rechtskracht kon hebben en men boven dien vreesde dat men er met een simpel „ja" of „nee" niet was. Er zou veel ken nis voor nodig zijn. Gewezen werd op de regionale enquête naar winkelbehoef ten, waarvan overigens de uitslag wel meegenomen zal worden in de uiteinde lijke beslissing. Gesteld werd ook dat men van gemeen tezijde blij was, dat de Winkelkring Van Weedestraat zich aangesloten had bij de Soester Ondernemer; het kwam de re presentativiteit van de groep zeker ten goede. Verkade merkte op dat de Van Weedestraat het goed deed, maar dat er voor andere Soester ondernemers óók een centrum moest komen. De raadsleden dachten niet dat met het oog op het tweepolige en gelijkwaardige centrum de inschrijvingen van de Van Weedestraters overbodig waren. Als men aan de Van Weedestraat niet verder kon uitbreiden, dan had men gelijk om in het nieuwe centrum een grotere ruim te te claimen. De heer Ringenoldus wees evenwel op de financiële conse quenties van zo'n stap, maar die kon ook door de raadsleden vanwege het ontbre ken van de vierkante meterprijs, niet overzien worden. Koppenaal wees er op dat de haalbaar heid van het centrum toch vooral niet aan de ondernemers moest worden over gelaten. Mevrouw Korthuis, fractievoor zitter van de VVD merkte op dat vooral niet gedacht moest worden, dat het de bedoeling van de raad was, Soest op slink se wijze in een stadje te veranderen. Zij wees de mening van ondermeer de voorzitter van de Soester Gemeen schap over „kathedralenbouwers" af; zij begreep dergelijke uitlatingen totaal niet, omdat het slechts ging om te voor zien in aanwijsbare behoeften. Zij noem de dat „onwaarachtige voorlichting, waar door veel onrust werd verwekt". Het toekomstbeeld werd erdoor vertekend. Gevraagd werd tenslotte nog, hoe de VDD-fractie zou reageren, indien de be volking duidelijk maakte het centrum niet te willen. Meer dan de mededeling „dat alles zou meetellen" kwam er niet. Ieder raadslid was vrij in zijn stand puntbepaling en waar dit standpunt door beïnvloed werd, was een kwestie waar ieder raadslid zelf mee rond moest komen. Onder auspiciën van de Soester Zakenkring organiseert de evenementen-commissie van diezelfde kring in de periode tussen vrijdag 22 april en zaterdag 4 juni voor de vijftiende maal in suksessie de Soester Bedrijf s Sportcompetitie. Het is een lustrum waar de organiserende heren met recht trots op zijn; de huidige voorzitter van de commissie, de heer J. C. van Essen, doet het al 9 jaar; secretaris A. J. Brink de niet aflatende administrateur van de commissie al 12 jaar en de heer J. Elderman, de voortreffelijke algemene organisator, alle 15 jaar. In een open brief aan de gemeenteraad maakt de werkgroep afbouwwoningen bekend dat zij ernstig teleurgesteld is door de mededeling dat voor de groep geen ruimte is in Overhees 2e fase. De werkgroep zegt het onbegrijpelijk te vinden dat een Soester initiatief voor goedkope en goede woningen, waarvoor grote belangstelling was, niet uitgevoerd zal kunnen worden. De teleurstelling is des te groter omdat er geen motief voor deze afwijzing is bekend gemaakt. Op 4 juli 1975 reeds verzocht de werk groep schriftelijk aan het college van b. en w. èn aan de gemeenteraad, de mogelijkheid te bezien bouwgrond voor de groep beschikbaar te stellen. Na dit schriftelijk verzoek hebben afge vaardigden van de werkgroep vele keren de burgemeester op haar spreekuur be zocht en daar namen zij de indruk van mee dat de burgemeester het initiatief positief beoordeelde. Zij gaf de afvaardi ging zelfs raad hoe te handelen om tot welslagen van dit projekt te komen. Ook de verschillende fractie-voorzitters stelden zich positief op en zegden alle steun toe. Vorig jaar augustus werd door het colle ge een „lijst van gegadigden" opge vraagd; dit om o.a. een beter inzicht te krijgen in de interesse voor een afbouw- woning in de gemeente. De lijst met 307 gegadigden, allen wonend of werkend in Soest, werd direct verzonden. Zeer verbaasd en teleurgesteld is de groep nu, bij een recent bezoek aan de burgemeester te vernemen, dat de rea lisatie van de plannen van de werkgroep, waar men twee jaren mee doende ge weest is, niet ten uitvoer zal kunnen worden gebracht. Een motivatie van dit besluit ontbreekt. In de brief aan de raad zegt de werk groep dat deze traditioneel gebouwde afbouwwoningen met bijvoorbeeld een aangekapte berging, inclusief grondkos- ten, afbouwpakket en begeleiding tijdens de afbouw, alsmede de overdrachts- en alle andere kosten, voor 95.000 gulden inclusief de btw gebouwd worden. De woningen komen dan in aanmerking voor de maximale Rijksbijdrage van circa 26.000 gulden. Volgens de heer A. A. van Breukelen van de bouwgroep zou men vrede met de gang van zaken kunnen hebben, indien het waarom en hoe bekend was. Een voor stel aan de burgemeester alle kandidaten voor een woning in Overhees 2 te in formeren over deze (goedkope) wijze van bouwen, werd afgewezen. Wel wer den een vijftiental van de 307 gegadigden meegedeeld dat zij voor een woning in de nieuwe wijk in aanmerking kwamen. Niet bekend is of zij alsnog afbouwwoningen mogen bouwen. In de brief wordt een beroep gedaan op het college en de raad alsnog bouwgrond beschikbaar te stellen om de gemaakte plannen uit te voeren. Het kantoor van de Staatsloterij aan de Dalweg 9, wordt tot nadere aankondiging (tijdelijk) gesloten. De collecteur, de heer A. H. F. Smit, moet met ingang van maandag 28 maart a.s. om gezondheidsredenen zijn werk enige maanden neerleggen. Besprekingen voor nieuwe verkooppun- Voor alle duidelijkheid: prijswinnende ten zijn nog gaande en zullen in onze loten kunnen altijd ingewisseld worden krant van 31 maart a.s. worden bekend (tijdens de kantooruren) bij de Staats- gemaakt. Bij hervatting van de werk- loterijkantoren in Baarn en Amersfoort zaamheden zal de heer Smit dat ook via en in heel Nederland, onze krant bekend maken. Op uitnodiging van de onlangs opgerichte biologisch-organische tuinbouwvereniging sprak maandag j.1. in het Medisch Centrum de Heer Pieter Boxman, één van de eerste voorvechters van de biologische land- en tuinbouw, enkele jaren geleden onderscheiden met de milieuprijs van Twenthe. De avond werd mede georganiseerd door de afcl. Soest van de Kon. Mij. van tuinbouw en plantkunde en de tuinbouw- ver. „Ons Buiten". In zijn openingswoord constateerde de voorzitter een sterke toename van het aantal mensen dat zich bewust wordt van de zeer slechte huidige voedings situatie. De heer Boxman betoogde dat wij ons wat betreft de landbouw, tuin bouw en veeteelt momenteel in een noodlottige spiraal bevinden, steeds meer kunstmest voor grotere produktie en steeds meer giftige bestrijdingsmid delen, met als resultaat ongezonde tot levensgevaarlijke produkten. De natuur stelt echter onherroepelijk haar gren zen. Gelukkig is er een alternatief, zoals hij aantoonde uit jarenlange ervaring en aan de hand van een aantal experimen ten, proefboerderijen etc. Dit alternatief is de biologisch-organische werkwijze, d.w.z. samenwerking met de natuur en niet ten koste van de natuur. Dat de biologische werkwijze ook econo misch goede resultaten kan opleveren, wordt langzamerhand steeds duidelij ker. De bodem, vooral het bodemleven, speelt een fundamentele rol. Door dit bodemleven te stimuleren en in stand te houden krijgt men gezonde gewassen waarbij men voor plagen nauwelijks hoeft te vrezen, want luis, rupsen e.d. tasten slechts zwakke en ongezonde planten aan. Door aan de bodem terug te geven wat men niet nodig heeft (compost), is de kringloop weer compleet. Aan de hand van dia's werden vele vragen beantwoord uit het aandachtige publiek dat zich zeer erkentelijk betoon de en met aanzienlijk meer kennis van zaken het komende groeiseizoen tege moet kan zien. De eerste jaren bestond de commissie uit zes man en soms zelfs uit méér leden nu kunnen de drie heren het door de jarenlange ervaring, met veel vrijwil lige helpers, het werk makkelijk aan. Een aardige stimulans voor hun werk is wel, dat steeds vrij vroeg vanuit de bedrijven geïnformeerd wordt of en wanneer de competitie georganiseerd wordt. Namen er vorig jaar 668 man aan deel, de verwachting is nu dat dit aantal overschreden zal worden. Dit jaar heb ben de heren ook de zomertijd mee en zal het voorheen altijd optredende probleem van de invallende duisternis tijdens wedstrijden tot het verleden behoren. Op 22 en 23 april wordt het spits afgebe ten met het tafeltennistoernooi, dat ook dit jaar weer georganiseerd wordt door de personeels-vereniging van Foxboro. De wedstrijden worden gespeeld in de kantine van het bedrijf. Het volgende evenement is de handbal competitie, waarvan de wedstrijden ge speeld worden op 9 en 10 mei op het veld van de handbalvereniging BDC aan de Henriëtte Blaeckweg. BDC heeft de inde ling in handen en zorgt voor de leiding. Op donderdag 12 en op donderdag 26 mei, zal onder leiding van de volleybalvereni ging SVV in de sporthal Beukendal het volleybaltoernooi gehouden worden. SVV zorgt voorde scheidsrechters en het verdere verloop van de competitie. De voetballers komen aan bod op maan dag 16 en dinsdag 17 en op maandag 23 en dinsdag 24 mei aan bod. De wedstrijden worden gespeeld op het sportcomplex aan de Eemweg en de voetbalvereniging WZ zorgt voor de scheidsrechters. De competitie zal zoals gebruikelijk worden afgesloten met een viswedstrijd in de waai bij de Grote Melm op zaterdag 4 juni. In een brief aan het raadslid de heer K. de Wilde bieden de omwonenden van het Slangenbosje hun excuses aan voor het feit dat het verslag van het overleg met de leden van de commissie ruimtelijke ordening, niet aan de deelnemers aan dat gesprek werd toegezonden. Gevraagd wordt nu naar het verslag dat van gemeente zijde over deze bijeenkomst is opgemaakt, met de bedoeling dit dan ook rond te zenden aan alle omwonende bezwaarden. In de vorige week gehouden raadsver gadering maakten de fractievoorzitters van VVD, CDA en PvdA zich danig boos over de handelwijze van de bezwaarden. Zij beantwoordden een brief, die door de raad nog moest worden opgesteld en dat werd door de raad niet genomen. Met name de heer De Wilde ging fel tekeer over het feit dat het voor de om wonenden opgestelde verslag van het gesprek dat de commissieleden met een afvaardiging van de bezwaarden voer den, vol stond met verdraaiingen en een volkomen verkeerd beeld van het gesprek gaf. De Wilde noemde het ongehoord en onfatsoenlijk, dat het door de afvaardi ging opgestelde verslag, niet eerst aan de deelnemers aan dat gesprek voorge legd was. „Wij geloven", zo schrijven de dames Stevens en Burgerman nu, „dat u gelijk hebt indien u ons verwijt dat het concept van dat verslag eerst aan de deelnemers aan dat overleg voorgelegd had moeten worden, vóórdat het werd verspreid. Wij bieden u en de overige leden van de commissie daarvoor onze excuses aan". Als verontschuldiging voor de handel wijze voeren de dames aan, de haast waarmee de raadpleging van de achter ban diende plaats te vinden „alsmede de onervarenheid onzerzijds met de proce dures, die in dergelijke aangelegenhe den in acht dienen te worden genomen". De beide dames bieden aan het officiële verslag van de commissie ruimtelijke ordening te verspreiden onder de omwo nenden „opdat daarmede eventuele mis verstanden kunnen worden rechtgezet". Tenslotte wordt in de brief aan de heer De Wilde de hoop uitgesproken dat de gemeente begrip heeft voor het streven van de bezwaarden éérst de uitspraak van de Kroon af te wachten. Ter onder steuning van dat verlangen wordt een rapport bijgevoegd van dr. J. Th. Smidt van de vakgroep Vegetatiekunde en Bo tanische Ecologie van het instituut voor systematische plantkunde van de Rijks universiteit van Utrecht. In dit rapport zegt dr. Smidt dat het Slan genbosje van „uitzonderlijke natuurwe tenschappelijke waarde" is. Hij noemt het een type moerasbos, dat zeldzaam in Nederland voorkomt. „De enige mij bekende plaats", aldus dr. Smidt, „die ook nu nog bestaat en er enigszins mee vergelijkbaar is, bevindt zich aan de voet van de Grebbeberg. Vergeleken met het Slangenbos is dat slechts een fragment, bestaande uit een kleine brond met enkele vierkante meters, waarop elzen staan". Dr. Smidt noemt cte struktuur van de boomlaag zeer opvallend. „De elzen- stammen zijn kaarsrecht en ca. 15 meter hoog. In de moerasbossen van de Vecht- plassen zijn ze kronkelig en blijven rond 8 meter hoog". De grauwe els die er groeit is in ons land volgens Smidt een uitgesproken zeldzaamheid en verder somt hij zeldzame houtgewassen op zo als het kardinaalshoedje, wilde kruisbes, taxus en hulst. „Het Slangebos is kwestbaar", zegt dr. Smidt, „door de afhankelijkheid van de kwel en door de kleine omvang. Door bouwaktiviteiten (bv. grondbemaling) kan onherstelbare schade worden aange richt. Bij een klein oppervlak zijn sto ringen aan de randen veel eerder eert be dreiging voor het geheel, dan bij een groot oppervlak. Momenteel wordt er door de omwonenden op toegezien dat de menselijke invloed milieu-ondersteunend is. Bebouwing tot aan de randen zal een zo ernstige druk op het milieu met zich meebrengen, dat voor het voortbestaan van het Slangenbos, dat voor Midden- Nederland enig in zijn soort, dus letter lijk uniek is, ernstig moet worden ge vreesd", aldus dr. Smidt. Een nieuwe partij, het Verbond tegen Ambtelijke Willekeur (VAW), die lande lijk aan de verkiezingen voor de Tweede Kamer gaat meedoen, heeft afgelopen zondag in café Soestdijk aan de Vrede hofstraat vergaderd. Oprichter dr. Tom de Booyvroeger Baarn en tegenwoor dig in Soest woonachtig ontving daar een zestigtal aanhangers waaronder de be kende „Rooie Reus" uit Limburg, Dirk de Vroome. De partij wil gaan optreden tegen de ambtelijke willekeur en meent dat het beste te kunnen doen door een of meer zetels in de Tweede Kamer te krijgen. Men rekent daar zelfs op. Tijdens de vergadering werd de volgor de voor de kandidatenlijst vastgesteld; de roulette speelde daarbij de grootste rol. Tot lijsttrekker werd op deze manier aangewezen Trudy Blok uit Leiden; 2. MaxHilgersum, Melick-Herkenbosch; 3. Michel van Loon, Rotterdam; 4. Jan Thomas Bot; Eemnes; 5. Wim Dekker, Oud-Loosdrecht. De Soesters Ton Paauw en Herman Joosten krijgen respectievelijk de zes tiende en de elfde plaats. De partij zal nog wel eens meer van zich laten horen in de komende weken. Het gas wordt per 1 juli a.s. duurder: door de vereniging van exploitanten van gas bedrijven in Nederland is met de mini ster van economische zaken overeen stemming bereikt over de verhoging van de tarieven van levering aan kleinver bruikers. De verhogingen betreffen het vastrechttarief en de kubieke meter prijs. Bij een jaarverbruik van 0 tot 600 ms wordt het vastrechttarief met 3 gulden verhoogd en van 42 gulden, straks 45 gulden. De kubieke meterprijs blijft 27 cent. Bij jaarverbruik van 600 m3 tot 170.000 m' wordt het vastrecht-tarief 15 gulden lager en komt van 84 op 69 gulden. De kubieke meterprijs wordt 3 cent hoger en is dan 23 cent. Bij blok/wijkverwarming gaat de ku bieke meterprijs 3,5 cent omhoog en wordt dan eveneens 23 cent. Ook de abonnementstarieven (in het algemeen leveringen ten behoeve van flatwoningen waar geen meters ge plaatst zijn) moeten worden aangepast. Aanpassing van de tarieven is noodzake lijk, omdat ook de inkoopprijzen zullen worden verhoogd. Bij de motieven, die tot deze prijsverhoging hebben geleid, staat voorop, de zuinigheid die met het aardgas moet worden betracht, hetgeen betekent dat voorkomen moet worden dat door een te lage prijs het gas ondoelmatig wordt gebruikt.

Soester Courant | 1977 | | pagina 17