Honderd-gulden regen in de Winkelkrimg Van Weedestraat Morgen officiële opening Rabobank Raadslid Visser gepasseerd bij benoemingsprocedure De gelukkige Winkelkringklant van deze week Nieuwbouw met drie etages geeft driemaal zoveel werkruimte Zie ook de speciale RABO-PAGINA in dit blad. Uitslag jeugdprijsvraag Rabobank Betaling abonnement Festiviteiten op Hemelvaartsdag ih Kerkebuurt Openbare vergadering culturele commissie De abonnementsprijs is zeer laag, slechts 5,- per kwartaal. Elke week tot december ontvangt één gelukkige klant bonnen ter waarde van 100,-. Stuur of breng ons deze bon De Raad Kraai er vandoor met huissleutel Geen plaats in Soest Donderdag 24 maart 1977 55e jaargang no. 31 SOESTER COURANT Abonnement per kwartaal f 5,00. Buiten Soest per kwartaal f 10,-. Verschijnt iedere donderdag Uitgave Drukkerij Smit b.v. - Soest Bureau voor redactie en administratie Van Weedestraat 29, Soest Tel. 14152 - Postgiro 126156 N.B Zo nodig kunt U ook Uw abonnementsopgave telefonisch door geven aan onze administratie tel. 14152). Deze week ontvangen niet alleen onze vele abonnees maar ook de weinigen die nog niet op ons blad geabonneerd zijn. onze courant aan huis bezorgd. foto Herman van Dam Morgen, vrijdag 25 maart, zal de burgemeester, mevrouw mr. J. M. Corver-Van Haatten, de officiële opening verrichten van het vergrote en gemoderniseerde hoofdkantoor van de Rabobank aan het Kerkplein. Vanaf vier uur 's middags tot 's avonds 8 uur zijn de leden van de bank welkom. Zij ontvingen voor dit „Open Huis" een speciale uitnodiging. De geschiedenis van de Rabobank Soest c.q. Boerenleenbank en/of Raiffeisen- bank, wordt gekenmerkt, zeker in de na-oorlogse jaren, door meerdere ver bouwing en steeds daarbij de gedachte ,,dat men een tè groot kantoor had en dat men nu wel tot in lengte van jaren toe kon". Steeds echter pakte het anders uit, al zal de groei van Soest daar veel mee te maken gehad hebben. In 1950 werd het hoofdkantoor aan het toen nog niet aanwezige Kerkplein be trokken door de toenmalige directeur C.v.d. Bremer en één medewerker. Alge meen was men toen van oordeel, dat de bank te royaal van opzet was. Niemand kon vermoeden dat achttien jaar later in 1969 al, de bank, inmiddels onderdak biedend aan zestien personeelsleden, veel te klein zou zijn. De voorzitter van het bestuur, de heer R. van Poppelen, schreef toen de snelle groei vooral toe aan de ontwikkeling van Soest van agrarisch dorp tot „een stad in wording" èn een groeiend vertrouwen van de burger in de bank. De heer Van Poppelen vertelde toen „dat men de laatste jaren in alle mogelijke hokken had moeten werkenop zolder in de kleine bestuurskamer en in het alge meen op plaatsen waar dat niet langer geduld kon worden". De voorzitter zei toen, blijkbaar al wijs geworden: „De uitbreiding van de bank heeft daaraan „voorlopig" een einde gemaakt". Hoe „voorlopig" dit was, blijkt nu. De uitbreiding in 1969 bracht de kantoor ruimte van 45 vierkante meter op 181 vierkante meter; de bestuurskamer werd bijvoorbeeld tweemaal zo groot. De verbouwing duurde overigens nog geen yier maanden en slechts drie dagen had het werk in de bank door de verbou wingswerkzaamheden geheel stil gele gen. Voor de markt met Oude Ambachten op Hemelvaartsdag, donderdag 19 mei in de Kerkebuurt, bestaat een enorme be langstelling. Als „oude ambachten" heeft het organi- satiecomitié de volgende ambachten die dag naar Soest weten te krijgen: kaas maken. kaarsen maken, handweven, pot tenbakken, portretknippen, manden ma ken, siersmeden, glasblazen, klompen schilderen, hoge hoeden maken, klompen maken, kleding knopen, stoelen matten. Delftsblauw schilderen, beeldhouwen, vis netten breien/ sigaren maken, snelteke- nen, schelpen mozaïeken, houtdraaien, tingieten, hoepel maken, rietdekken, stof feren, bijenkorven vlechten, spinnen en Hindelope schilderen. Dit aantal van 27 zal. zoals het er nu uitziet, nog wel met een paar ambachten uitgebreid wor den. Vergeleken met vorig jaar is het in elk geval een flinke uitbreiding. De zeven antiquairs zullen met „echt" antiek komen, dat met certificaten ver kocht zal worden. Het zijn o.a. de volgen de artikelen: olielampen, koperwerk, brons, klokken kristal, meubelen, per zen, oude gereedschappen en antieke poppen. Daarnaast zullen standwerkers, zondags schilders en nauw met oude ambachten De toenmalige burgemeester, mr. S. P. Baron Bentinck sloot zijn openingswoord af met de wens: „De Raiffeisenbank staat midden in de Soester gemeenschap; ik hoop dat de bank de dienende taak nog verder zal mogen uitbreiden". Dat is dan wel uitgekomen. In 1951 was de omzet2,5 miljoen; in 1969 - 25 miljoen en nu bijna 100 miljoen; in 1951 twee medewerkers; in 1969 zestien en nu ruim veertig; in 1951 - 450 leden, in 1969 - 1455 en nu circa 2400. In 1951 - 2500 spaarders, in 1969 ongeveer 9600 en nu 15.000. Soest had in 1951 - 23.000 inwoners, in 1969 - 35.700 en nu ruim 40.700. In 1962 opende de bank het filiaal in Soest-Zuid; in 1969 het filiaal aan de Koninginnelaan in Soestdijk en een jaar later in 1970 het filiaal in het Smitsveen. In 1974 werd voor het eerst weer gedacht aan verbouwen en uitbreiden. Aanlei ding was een onderzoek naar de moge lijkheid een hellingbaan aan te leggen bij de ingang, waardoor gehandicapte be zoekers de bank op vrij eenvoudige wijze konden betreden. Dat onderzoek leverde géén positief resultaat op; indirect wel, want toen werd voorzichtig gespeeld met de gedachte de voorziening aan te bren gen bij de eerstvolgende uitbreiding. Er volgde van lieverlee een opdracht aan de Soester architect H. Beekman, die eind 1975 een schets voorlegde. Daarna volgde de aanbesteding, waarbij het werk gegund werd aan één van de zeven (allen relaties van de bank) in schrijvers; de Bouw- en Aannemings Maatschappij Hibos BV. Daarna begon de bouw, die ruim een jaar in beslagge nomen heeft. Het nieuwe gedeelte is aangepast, qua stijl en uiterlijk aan het reeds bestaande kantoor; de schoonheidscommissie had dan ook geen enkel bezwaar. verwante branches op de markt, die van 11 tot 17 uur zal duren, aanwezig zijn. Voor het „eetbare" is ook weer gezorgd: kaas, poffertjes, noten, stroopwafels e.d. zullen de eventuele honger gauw stillen. Tot uiterlijk 4 april heeft men nog de gelegenheid zich aan te meldèn voor een plaatsje op de markt. Dit kan men doen bij de V.V. V., Steenhoffstraat 9, tel. 12886. Na die datum wordt de definitieve indeling gemaakt. De organisatoren hebben inmiddels kon takten gelegd met de Amerikaanse Squa re Dancers, om op de markt Amerikaan se volksdansen te brengen. Dat optreden gebeurt in klederdracht. Gedurende de markt zal een troubadour voor de vrolijke muzikale noot zorgen. Het dauwtrappen op Hemelvaart is in middels helemaal rond gekomen. In sa menwerking met de gemeentelijke plant soenendienst wordt vanaf het restaurant De Korte Duinen aan de Birkstraat een wandeling van ongeveer een uur uitgezet door de duinen en bossen. Bij het vertrek punt ontvangt men een stencil met bij zonderheden over de flora en fauna waar men langs 'komt. Tussen 5 en 6 uur kan men vertrekken. Het eindpunt is weer het restaurant waar de koffie gereed zal staan. In totaal, niet souterrain, begane grond en eerste etage, levert de nieuwbouw ongeveer een driemaal grotere werk ruimte op. dan men had. De hal voor het publick is zelfs circa viermaal groter dan in het oude kantoor. Nieuw is in deze hal de „reizigershoek" en een „informatie-balie". Bovendien is er een telefooncentrale van waaruit door verbonden kan worden met de filialen. De etages zijn met een lift te bereiken. Voor de beveiliging is een gesloten t.v. circuit geïnstalleerd en er is een recht streekse verbinding met het politie bureau. Uiteraard is de hellingbaan ook aangelegd. Na de opening door de burgemeester en het Open-Huis voor de leden, krijgt de ingebruik-neming op 30 maart nog een feestelijk slot voor de winnaars van de tekenwedstrijd, die georganiseerd werd met het oog op de opening. De twintig winnaars, waarvan de namen elders in dit blad op de advertentie pagina zijn vermeld, mogen op woens dagmiddag 30 maart, na de in ontvangst neming van hun prijs, ieder een boom planten aan de rand van de speelweide op de Eng, tussen de Talmalaan en de Prins Bernhardlaan. Een jury, bestaande uit mejT. Visser en de heren Rien Poortvliet en Hans Kampf, heeft de inzendingen beoordeeld van de Soester deelnemers aan de Internationale Jeugdprijsvraag van de Rabobanken. De wedstrijd stond dit jaar in het teken van de natuur en het milieu. Vorig jaar werd aandacht besteed aan het verkeer. De prijswinnaars, waarvan de namen vermeld zijn op de Rabobank-pagina elders in deze krant, krijgen hun prijzen a.s. woensdagmiddag, 30 maart uitge reikt in het kantoor van de bank aan het Kerkplein. Na afloop gaan zij twintig bomen planten aan de rand van de speelweide op de Eng. Op 1 april is 't moment weer aangebro ken, dat de betaling van 't abonnement voor het tweede kwartaal 1977 a 5,- moet plaatsvinden. Prettig is te kunnen mededelen, dat vele abonnees het eerste halfjaar of zelfs het gehele jaar voldeden, zodat deze lezers het verzoek het tweede kwartaal zo spoedig mogelijk te voldoen, naast zich neer kunnen leggen. Zij, die dat niet deden en de abonnees die door de één of andere oorzaak tot héden het eerste kwartaal nog niet betaalden, gelieve het tweede kwartaal en even tuele achterstand te voldoen aan ons kantoor Van Weedestraat.29 of op onze postgirorekening 126156, of op onze reke ning bij de Ned. Middenstandsbank N.V. te Soest rek. nr. 68.43.10.805 of op onze rekening bij de Rabobank te Soest rek. nr. 3599.20.950. Zij, die gewend zijn automatisch te betalen behoeven geen enkele handeling te verrichten. Voor Uw medewerking zeggen wij U hartelijk dank. Adm. Soester Courant Raadslid Jan Visser van Progressief Soest heeft geen plaats gekregen in de commissie, die zich gaat bezig-houden met de benoeming van een nieuwe gemeentesecretaris. Visser is daar zeer teleurgesteld over en zegt, uit protest tegen deze ondemocratische gang van zaken, te zijner tijd de raadsvergadering niet aan de stemming te zullen deelnemen. In een brief aan zijn collega-raadsleden zet Visser uiteen, waarom hij tot dit standpunt gekomen is. Naar aanleiding van een brief van het college, waarin de samenstelling van een benoemingscom missie werd aangekondigd en waarin zijn eenmansfractie geen plaats kreeg toebedeeld, vraagt Visser schriftelijk ook hem aan de benoemingsprocedure te laten deelnemen. De benoemingscom missie zal gaan bestaan uit twaalf leden drie van de VVVtwee van het CDA en twee van de PvdA. De overige plaatsen worden ingenomen door de burgemees ter en insprekende ambtenaren. Visser vindt dat ook voor een éénmans- fractie het contact met een goede ge meentesecretaris van groot belang is. Hem is echter nu ook gebleken dat mondeling overleg over de benoeming, bijvoorbeeld in het seniorenconvent, uit gesloten is. De vertrouwelijke stukken over de benoemingsprocedure heeft hij voor kennisgeving te aanvaarden. Op 18 maart bericht de burgemeester hem, dat de drie fractievoorzitters van WD, CDA en PvdA, accoord zijn gegaan met de procedure-nota van burgemees ter en wethouders. Uit de brief van de burgemeester citeert hij:.„Mevrouw Korthuls en de heren Van Poppelen en De Wilde zijn met het college van mening, dat het hier gaat om een methodische aanpak om tot een weloverwogen aanbeveling van het col lege aan de raad te komen en niet om een politieke zaak. Het is niet onlogisch", zo schrijft de burgemeester, „dat de groot ste in de raad vertegenwoordigende groeperingen dan aan bod komen". Visser vindt het helemaal niet logisch en is boos. Het is hem volkomen onduidelijk waarom zijn voorstel, van iedere raads fractie één lid in de commissie, een methodische aanpak in de weg zou staan. Hij vindt dat het college en de drie collega-fractievoorzitters van de benoe mingsprocedure nu een politieke zaak maken door één fractie „welbewust" buitenspel te zetten en zó te manipuleren dat de enige oppositie-partij (progressief Soest) niet mee kan doen. Visser stelt dat elk punt van een raads- agenda. of het nu gaat om een hooiberg of om de benoeming van een gemeente secretaris, in feite een politieke zaak is. Hij zegt ook, dat volgens de gemeente- A.s. dinsdag 29 maart, aanvang 19.30 uur, wordt in het gebouw van de afdeling Welzijn aan de Lange Brinkweg een openbare vergadering gehouden van de commissie culturele zaken. De agenda vermeldt ondermeer: een toelichting door den heer Van Hengel op zijn plan tot rekonstruktie van een oude Soester boer derij. Aan de orde komt ook het concept jaarverslag over 1976; de voorbereiding voor de openbare jaarvergadering en de ri jk sbi j dra ge regeling soc iaal-kulture el werk. wet de gemeentesecretaris de hele raad behulpzaam moet zijn en niet alleen de grootste partijen. „Dat degradatie groot/klein onontbeer lijk is voor een methodiek van aanbeve ling is al niet logisch, maar dat daarom een kleine partij niet aan bod mag komen, is verschrikkelijk onlogisch", aldus Visser. Zij. die nog geen abonné zijn doch ons nu onderstaande bon ingevuld doen toekomen ontvangen ons blad De Soester Courant brengt elke week zeer uitvoerig alle plaatselijk nieuws met vele foto's; de officiële bekendmakingen van de gemeente, uitvoerige raadsverslagen. interessante artikelen, kerkdiensten voor alle kerken, dokters- en apotheekdiensten, vragendienst (gratis voor abonnees), sportverslagen en sportprogramma's en alles wat U in een goede plaatselijke courant niet mag missen. Eensgezind als altijd stond de ledenvergadering van de Winkel kring Van Weedestraat weer achter de bestuursvoorstellen waar van de winkeiaktie tot december a.s. er één was. Gezamenlijk is men van mening, dat men alleen met een langdurende aktie voldoende aandacht kan vragen voor de Winkelkringaktiviteiten in de Van Weedestraat. Wat gaat er allemaal gebeuren? Deze winkelier geeft, tegen overleg ging van de foto, de klant vier waarde bonnen van 25, die direct of later in dezelfde winkel kunnen worden besteed. Ondergetekende: Adres: wenst zich te abonneren op de SOESTER COURANT en wenst de tot 1 juli 1977 verschijnende nummers gratis te ontvangen. Handtekening se hebben gepraat en se praten zo vaak vaak over van alles se praten maar raak er is er een bij die staat er zijn man hij praat zo maar door en breit er wat van dan denkt hij te hebben een dienende taak 7naar 't komt er op neer dat hijpraat zo maar raak en onder 't gepraat bij de volgende zaak stelt hij bij gebrek van x aan de kaak die gaat voorde bijl daar is hij mee klaar en voelt hij zich vrij een had-je-me-maar bij alle tekorten is hij dan gebaat va n and 'ren en blijft in de raad aan de praat De politie is vorige week <jruk doende ge weest met het vangen van een kraai, die uit de woning van de familie K. aan de Schoutenkampweg de huissleutel van het aanrecht pikte. Hij nam ook een lepeltje mee. Mevrouw K. schakelde de politie in om het dier te vangen, maar de pogingen liepen op niets uit. Men hoopt het nest van de kraai nog eens te vinden en daar zou een kans toe bestaan, omdat het dier regelmatig in dezelfde omgeving gesig naleerd wordt. Burgemeester en wethouders hebben verzoeken om bouwgrond beschikbaar te stellen afgewezen. De verzoeken kwa men uit Amersfoort, Leusden, Bilthoven, Vlaardingen en Waarder. Het Aalsmeer's Bloemenhuis (foto boven) is de eerste winkelkringzaak die deze week kadobonnen ter waarde van 100,- uitreikt aan een gelukkige klant (zie inzet-foto). Foto: Foto Swager Indien U zichzelf herkent op deze foto, bent U de gelukkige winnaar van vier waardebonnen van 25, elk. Kom met deze Soester Courant naar ons kantoor van de Soester Courant. Indien er geen twijfel bestaat omtrent de overeenkomst tussen u en de foto, ontvangt u de foto als een waardevol document. De winkelier voor wiens winkel u werd gefotografeerd zal u direct bij het inleveren van de foto de vier waardebonnen ter hand stellen. U kunt ze direct of later besteden. Elke week wordt bij één van de Win- kelkringzaken een cliënt bij het verlaten van de winkel gefotografeerd. De dubbelfoto van winkel en klant wordt elke week in onze Soester Courant afgedrukt. In de loop van dit jaar komen zó zes endertig gelukkige klanten gratis voor honderd gulden aankopen doen in de Winkelkring Van Weedestraat. Ongetwijfeld zullen velen een kansje wagen door hun inkopen in de Van Wee destraat te doen. Het wekelijkse „rondje Winkelkring" kan u geluk brengen. De klant, die zichzelf herkent op de foto, moet aan het kantoor van onze Soester Courant in de Van Weedestraat (29) deze foto afhalen en gaat met deze foto naar de Winkelkringzaak waar de foto gemaakt werd.

Soester Courant | 1977 | | pagina 1