Baarnaar Strik wint Soester veldloopkampioenschap .iÉtffl'i if W Ikonententoonstelling een sukses Problemen bij de Sport Organisatie Soest Winst voor heren SVV/Stam in pittig streekduel SEC A-jun winnen ook van VVZ 'twinkelen waard Dronken autobestuurder van de weg gehaald Volleybal: Dames SVV/Stam was Be Quick te vlug af Einde knotwilgaktie Fancy Fair en Braderie voor orgelfonds René van Hal nieuwe voorzitter SVV „Wegwijskrant" van samenwerkende Kamers van Koophandel Circus Renz in Soest en Soesterberg Politie blust brandende brommer Bij oversteken gevallen BDC-dames verliezen laatste zaalc ompe titie - wedstrijd Nog steeds vragen rond h,uuraanpassing Tennisclub Soest houdt leden vergadering met modeshow Vleesverkoop N atuurwandeling vrouwengilde Ledenvergadering V.V.V.-Soest Hondje weg? Hondje terug! Boot gestolen Van trap gevallen trouwcirculaires trouwkaarten Drukkerij Smit Vanavond ledenvergadering Dieren bescherming Soest Paardenkamp viert 15-jarig bestaan Bestuur V.V.D. in Soest en Soesterberg Inbraakjes Auto over de kop Brandkastje weggenomen ^j&Èrwiu Vfe.-- Jeugdige deelnemers aan het Open Soester Veldloopkampioenschap tijdens hun 1000 meter. 3TÜ 7!3!y^*itz - i *okt«ï foto Herman van Dam Op de Koningsweg werd de 49-jarige autobestuurder J. van den D. uit Zeist aangehouden. De man had op zijn rit door Soest de hele rijbaan nodig. Met hoge snelheid reed hij slingerend op de Beckeringhstraat, waarna hij met veel moeite een lantaarnpaal op de Konings weg ontweek. Hij weigerde blaas- en bloedproef; raakte zijn rijbewijs kwijt aan de Soester politie en kan rekenen op enige processen-verbaal. Er zijn problemen gerezen tussen het overkoepelende bestuur van de Sport Organisatie Soest en het bestuur van de atletiekafdellng. Maandag j.1. vergaderden de beide besturen en daar bleek dat de atleten zich niet geheel konden verenigen met handelingen en uitspraken, gedaan door het bestuur van de sektie voetbal. Atletiek-secretaris Greefhorst, die voor zitter Klarenbeek verving, deelde mee dat men zich in atletiekkringen afvroeg of een splitsing van beide sekties in twee zelfstandige verenigingen niet overwogen diende te worden. De moeilijkheden zitten hem vooral in het feit, dat de voorzitter van het over koepelende bestuur uitspraken doet, o.a. over de samenwerking met de Sport stichting, die niet de goedkeuring hebben van de atletiek afdeling. Voorzitter Kla renbeek van de atletiek is zelfs bijzonder goed te spreken over deze samenwer king. Om aan de verwarde situatie een eind te maken, zal aan het bestuur van de Sportstichting gevraagd worden, de cor respondentie bestemd voor de atletiek, rechtstreeks te zenden en niet meer via het overkoepelende bestuur. Andere problemen zijn dan nog het gelijktijdig gebruik van de kleedkamers en de organisatie van de feestavonden, terwijl er ook nog moeilijkheden zijn over de financiële bijdrage in de totaal kosten. Rob Strik van de Baarnse Atletiek Vere niging heeft zaterdag bij de senioren het Open Soester Veldloopkampioenschap ge wonnen. De zes kilometer liep hij in 19.15 min. waarmee hij veteraan Piet Majoor tien seconden vóór bleef. De belangstelling voor dit open kampioen schap was redelijk; de weersomstandig heden goed. Op het mooie parkoers in de Soesterduinen kwamen in totaal onge veer 200 lopers aan de start; voor de prestatieloop waren 90 deelnemers. Bij de senioren vormde zich direct na de start een kopgroep van vier atleten: Rob Strik uit Baarn, de veteraan Piet Majoor, René van Zee en Van den Broek uit Soest. De beiden laatsten werden ge lost en reeds halverwege de zes kilome ter werd duidelijk dat Strik en Majoor de strijd om de eerste plaats zouden uit vechten. Strik bleek de sterkste. In 19 minuten en 15 seconden ging hij door de finish; tien seconden later passeerde de winnaar van het vorig jaar, Majoor. De derde plaats was voor René van Zee in 19.36 min.; 4. Van de Broek 19.37; 5. Hofslot 21.01. Bij de jongens A, die gelijk met de senio ren liepen werd Harry Ketelaar eerste in 21.58. De overige uitslagen waren: Meisjes pupillenB. 1000 meter; 1. Gizel- la van Kouwen: 4.12; Meisjes pupillen A 1000 meter: 1. Christina v. d. Brink 4.07; meisjes B. 1500 meter: Anja Greefhorst 5.58; meisjes C, 1500 meter, Juliette Wil denburg 5.32; meisjes D, 1000 meter: Jacintha van Kouwen: 3.50. Jongens pu pillen B, 1000 meter: Bas van Os 3.51. Jongens pupillen A, 1000 meter: René van Velzen: 3.48; Jongens C, 2000 meter, Eric van 't Wout: 6.50. Jongens B, 3000 meter, Menno Lieverse. 9.28. Vooral het eerste herenteam van de Soester Volleybalvereniging SW/Stam heeft zich van zijn beste zijde laten zien afgelopen weekeinde. Van het altijd moeilijk bestrijdbare Huizen werden 2 belangrijke punten vergaard. Ook dames I kwamen met de volle winst thuis, ditmaal uit Zwolle, waar Be Quick met 1-3 werd verslagen. Het 2e damesteam echter speelde een goede wedstrijd tegen Luctor, maar kwam in de eindfase iets te kort om 1 of 2 punten mee naar huis te nemen. Dames SW 1 had onverwacht, gezien het duel thuis tegen Be Quick (met 2-3 toen ternauwernood door de Zwolse dames Het seizoen dat er geknot kan worden, was met ingang van maart voorbij. Dan begint het ontluiken van de fraaie wilge katjes en verdragen de bomen geen ingreep meer in het jaarlijks terugke rend ontwikkelingsproces. Door het zachte weer en vele zonnige dagen, zijn de wilgekatjes dan ook tot volle wasdom gekomen. Een lust voor het oog, maar nog meer gewaardeerd door de insecten en vooral de bijen. Met honderden tegelijk bezochten zij de wil gebomen, uitgenodigd door de geur en het vinden van zoveel stuifmeel en nectar en ons verrassend met hun dank baar gezoem voor zo'n rijke drachtbron. Ook de hommels en de wespenkoningin nen, ontwaakt uit hun winterslaap, be hoorden tot de bezoekers. En daar door heen fladderden de eerste vlinders; het „kleine vosje" en het „citroentje". Nu de natuur ontwaakt, gaan de leden van de werkgroep „bijltjesdag" hun gereedschap in het vet zetten. Tot deze week zijn wij nog druk geweest met het opruimen en vervoeren van het afge zaagde hout. De wens en de wil is er, om in oktober weer aan het werk te gaan. Komt u dan ook? Dan hopen wij in het najaar de nog aanwezige zwaar verwaarloosde wilgen in onze gemeente het leven te redden, om daarna in het voorjaar 1978 te beginnen met de eerste onderhoudsbeurt van de bomen langs de Stadhouderslaan. Na het sukses van het heideveld-scho nen, zijn wij zaterdag 5 februari met het knotten begonnen. In totaal is er 7 zaterdagen en 3 woensdagen hard ge werkt. De opkomst was gemiddeld 10 personen; opgeteld waren het er totaal 94. Daaronder een aantal dames, dat van aanpakken wist. Erg verheugend voor ons \tfas de medewerking van een groep je veelbelovende jonge mensen in de leeftijd van zo rond de twaalf jaar. Zij hielpen dapper mee, met als principe iets voor het milieu te willen doen. Dat er nuttig werk is verricht kunt u bijvoorbeeld zien vanaf de Eemstraat, bij de boerderij Het Klooster. Een sie raad voor het oog nu, die prachtige houtwallen, bestaande uit schiet- en knotwilgen, essen, eiken, elzen, berken en vlierstruiken. Daaronder de natuur lijke groeieen waar paradijs voor zang en andere vogels. Alleen daar-al is met het knotten en uitdunnen 14 kubieke meter hout vrij gekomen. Totaal is er dit voorjaar ruim 37 kubieke meter hout verwerkt. Daar is nog wat van te koop, waarvoor u bij ondergetekende terecht kunt. Onze dank gaat uit naar al degenen, die als vrijwilliger ons hebben geholpen het landschap van Soest mooi te houden. Ook dank voor de hulp welke wij dit jaar van ambtenaren ontvingen. Hun vakkundig afzagen en uitdunnen van de soms wel 40 cm dikke takken, was van enorm belang. Het zou voor ons leken een te riskant werk geweest zijn. Onze motorketting zaag droeg er toe bij dat er in zo'n korte tijd, zoveel werk verzet kon worden. Voor de reeds aangekondigde onder houdsbeurten wordt nog een lichtere zaag aangeschaft. Dat is mogelijk uit de opbrengst van de houtverkoop. Rest ons nog onze dank te brengen voor de wekelijkse berichtgeving in de pers; aan de ondernemers voor het ophangen van de affiches en aan allen die onze zagen en bijlen „in conditie" hielden. Namens de Werkgroep „Bijltjesdag" de coördinator Chris Uiterwijk Kerkpad NZ49, Soest tel. 02155-11381. gewonnen) ditmaal niet zo bijster veel tegenstand. Na een eerste set waarin SW in alle rust kon opbouwen en aanvallen (5-15), werd de tweede set zelfs met de alleszeggende cijfers van 2-15 binnengehaald. De concentratie liet de Soester dames in de derde set in de steek en Be Quick versnelde tot 14-3. SW haalde nog wel op tot 14-12, maar gaf toch de set met 15-12 uit handen. In de 4e set werden de zaken weer rechtgetrok ken door de fanatiek spelende Soester dames (9-15). SW 2 vocht in het duel tegen Luctor uit in Oosterwijk voor wat zij waard was. Na verlies in de le set kwam de tegen stander met 14-8 voor te staan. SW 2 zette een eindspurt in en bereikte een 14-14 stand. Echter, met veel geluk ging de winst naar Luctor met miniem ver schil. Wie dacht dat de dames uit Soest hierdoor gedesillusioneerd waren kwam bedrogen uit, aangezien SW via een geweldige inzet het tot een 12-15 over winning wist te brengen. Helaas kwa men ze net iets te kort om de laatste en beslissende set in winst om te zetten. SW 8 presteerde het 1 punt af te snoepen van het gerenommeerde Foxboro door een goede aanval en een sluitende verde diging. Heren In een voor het publiek bijzonder aan trekkelijke wedstrijd heeft SVV 1 het lastige Huizen aan de negatieve zijde van de'score weten te houden. De le set was snel bekeken, alhoewel de setstand van 13-15 anders doet vermoeden. Ook in de 2e set bood Huizen niet die tegenstand die SVV in moeilijkheden zou brengen. Het Soester team verzamelde de vereis te puntjes door een effectieve aanval en ijzersterk blok (10-15). Na een flinke achterstand in de 3e set kwam SW toch punt voor punt dichterbij, tot een stand van 10-10 was bereikt. De serve wisselde enige malen van ploeg en SW was uiteindelijk het team dat op de juiste momenten de juiste punten bij elkaar sloeg (14-16). Wedstrijdprogramma deze week SW 1 (dames) reist a.s. zaterdag naar Amsterdam voor'de ontmoeting met het op de 4e plaats staande Martinus/Val- kenberg. Ook het 2e damesteam onder neemt een uit-reis en gaat op bezoek bij Hercules '60. De heren zoeken het dit keer wat dichter-bij huis. Zij spelen a.s. zaterdag tegen Impala uit Leusden, een uitwedstrijd. Voetbal: De SEC A-junioren hebben afgelopen zaterdag geen enkele moeite gehad met plaatsgenoot VVZ. Het werd een 5-0 overwinning waardoor SEC met 29 pun ten uit 15 wedstrijden met 6 punten voorsprong op de nummer twee, de standenlijst aanvoert. SEC speelde vanaf het begin op de aanval en de score kwam regelmatig tot staftd. In de 15e minuut Willem Altenaar 1-0; in de 30ste minuut Rob Groen 2-0 en nog voor de rust Michel Croné 3-0. Michel Croné scoorde in de 63ste minuut 4-0, waarna hij ook het vijfde doelpunt voor zijn rekening nam. Zaterdag wordt gespeeld tegen de num mer drie van de ranglijst: DVS uit Utrecht. De kunstschilder Lambertus van de Kooy heeft met zijn ikonententoonstelling zondagmiddag in de r.k. kerk te Soest-Zuid veel sukses gehad. Honderden Soesters toonden belangstelling en velen verzochten Van de Kooy ook voor hen een ikoon te schilderen. Daaraan tegemoet komen zou hem jaren werk geven, maar daar was het niet om begonnen. Van de Kooy ging ook niet op de verzoeken om verkoop in, want hij wil zijn collectie bij elkaar houden om er nog eens mee te kunnen exposeren. Op de foto de kunstenaar bij de ikoon van de „Wonderbare broodvermenigvuldiging". foto Herman van Dam De afdeling Soest van de Nederlandse Protestantenbond organiseert op zater dag 7 mei a.s. een Fancy-Fair en Brade rie, waarvan de opbrengst bestemd is voor een opknapbeurt van het orgel, de aanschaf van een piano en herstelwerk zaamheden aan het kerkgebouw aan de Rembrandtlaan. Wat dit laatste betreft, richt de jeugd meer vernielingen aan het gebouw aan, dan het kerkbestuur lief is. Er valt weinig tegen te doen en de kosten voor reparaties rijzen de pan uit. Op 24 december 1926 stond in onze krant dat de Vereniging van Vrijzinnig Gods- dienstigen alhier, het plan had opgevat „in haar Gebouw een Bazaar te organi seren ten behoeve van haar Orgelfonds". De bedoeling was toen „te kunnen aan vangen met den bouw van een kerkorgel in Religie en Kunst". In het berichtje uit 1926 stond: „eenige geschenken zijn voor het goede doel reeds toegezonden". Dat is ook nu weer de bedoeling; men kan van alles gebrui ken: boeken, kleding, antiek, curiosa, nostalgische artikelen, gebak, levens middelen, handwerken, planten, bloe men kortom alles wat maar te verkopen is. Contactadressen zijn mevrouw van Veeren, Irenelaan 23, tel. 15432 en me vrouw Leerink, Albert Cuyplaan 284, tel. 15923. Dat deze braderie op dezelfde dag gehou den wordt als de Rommelmarkt van de Stichting Jeugdzorg is een toevalligheid, zo verzekerde men ons. Beide organisa ties hebben rekening willen houden met de Kerkendag-Soest, die op zaterdag 23 april gehouden wordt. Zaterdag 30 april is Koninginnedag en beide organisaties hebben daarna toevallig de 7e mei voor hun activiteit gekozen. Volleybal: Eén van de belangrijkste punten in de op 21 maart gehouden ledenvergadering van SVV is geweest de bestuursverkie zing. De voorzitter van SW de heer H. Stam was door drukke werkzaamheden niet meer in staat zijn functie ais voorzit ter te kunnen uitoefenen, tevens was de heer J. van Herwaarden .niet meer herkiesbaar. Als nieuwe bestuursleden werden geko zen mevr. I. Römer-Jansen en de heer U Manders. Het oplossen van de functiebe zetting van voorzitter kostte meer moei te. Uiteindelijk bleek de heer R. van Hal bereid deze taak op zich te nemen en als derde voorzitter de Soester Volleybal Vereniging te leiden op bestuurlijk ni veau. Slechts een vijfentwintigtal leden waren op de ledenvergadering aanwezig om het beleid van het bestuur te beoordelen. Zij hadden geen moeite met het finan ciële beleid van het bestuur en hierdoor kon het bestuur de penningmeester de charge verlenen. Ook voor de verschillende kommissies die binnen SVV opereren bleken weer leden bereid om aktief met SVV bezig te blijven. De nieuwe voorzitter stelde dat de leden eigenlijk niet alleen voor training en spelen bij een vereniging kunnen komen, maar dat ze ook af en toe een taak op zich moeten nemen. Het probleem van een groot kader is binnen elke vereni ging moeilijk. SW heeft hierover nog niet eens te klagen, daar vele leden hiertoe bereid zijn. Ook de jeugd blijft in de toekomst verzekerd van de ruime aandacht die ze al enkele seizoenen heeft gehad. De meisjes junioren hebben zich nog kunnen plaatsen voor de landelijke finales van de open klubkampioenschappen in Voor burg. Voor de jeugd vanaf 15 jaar wordt er dit jaar weer een jeugdweek georganiseerd in Ermelo. Andere belangrijke jaarlijk se aktiviteiten binnen SW - zijn het traditionele Hemelvaartstoernool en het Scholierenvolleybaltoernooi. Ten behoeve van het bedrijfsleven in de provincie Utrecht hebben de samenwer kende Kamers van Koophandel een „wegwijskrant" uitgegeven. In het maart-nummer zijn de bestaande stimu leringsmaatregelen van de overheid op genomen; de regelingen van de ministe ries van Sociale Zaken, van Econo mische Zaken, van Financiën, van Volksgezondheid en Milieuhygiëne en van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk werk. Voorzover mogelijk zijn bij de regelingen informatie- en vraag- adressen genoemd in de provincie Utrecht, dit om het voor de bedrijven mogelijk te maken dichtbij huis de nodige inlichtingen te kunnen verkrij gen. Exemplaren van deze krant zijn ver krijgbaar o.m. bij de Kamer van Koop handel voor Eemland, Postbus 336, Amersfoort, tel. 033-12964. Het Nederlandse Circus Renz, opgericht in 1911, geeft a.s. vrijdag 25 ma.^rt om 16.15 en 19.30 uur voorstellingen in Soes terberg en op zaterdag 26 maart en zondag 27 maart om 15.00 en 19.00 uur, voorstellingen in Soest. In Soesterberg staat het circus aan de Kampweg opge steld; in Soest aan de Talmalaan. Het circus biedt plaats aan circa 3000 belangstellenden. Circus Renz heeft in totaal 70 personen in dienst; het vervoer geschiedt door 20 vrachtwagens en even zoveel aanhangers en woonwagens. Soest is een van de 200 Nederlandse gemeenten, die dit jaar door het circus bezocht zullen worden. Op de Koningsweg bij het bedrijf Mercu- rius bluste de bemanning van een sur veillance auto van de politie een bran dende bromfiets. De eigenaar was er niet bij en meldde zich ook later niet. Vermoedelijk is het apparaat in brand gestoken. Het restant is naar het politie bureau gebracht. Op de voetgangersoversteekplaats aan de Vondellaan, nabij de Soesterbergse- straat, kwam de 74-jarige mevrouw G. K. de R. door onbekende oorzaak te vallen. De gevolgen waren vrij ernstig. Met een gebroken rechter arm en een hersenschudding werd zij naar het zie kenhuis Zonnegloren gebracht. Handbal: De laatste wedstrijd van de zaalcompeti tie hebben de BDC-dames met 5-3 verlo ren. Er stond weinig op het spel; niet voor het thuisspelende DSVD dat al gedegradeerd was, noch voor de Soester dames, die sinds enkele weken zeker waren van een plaats in de middenmoot. Toch werd het een spannend duel, waar in vooral DSVD uit was op een duidelijke overwinning als afscheid van de eerste Met veel inzet boden de dames uit Deurne de strijd aan tegen het erg lief optredende BDC. Aanvallend werd fel opgetreden en de verdediging was zo sterk dat de Soester dames nauwelijks tot gevaarlijke akties konden komen. Weliswaar ging de strijd in de beginfase gelijk op en kon BDC zelfs door Ria van Dijk de score openen, maar gaandeweg moest het Soester team het initiatief aan de thuisclub laten, die dan ook met goede schoten- een 5-2 voorsprong bij de rust bereikt had. Na de rust bleek dat BDC zich niet zo maar bij de dreigende nederlaag wenste neer te leggen. Verdedigend sloot het toen dermate goed, dat DSVD niet meer door kon komen. Aanvallend ging het ook beter; er wer den diverse kansen gecreëerd, maar de afwerking was zo ongecontroleerd, dat er slechts eenmaal gescoord werd. Eind stand 5-3. Nog steeds blijken er vragen te bestaan rond de huuraanpassing. Dat was onder meer duidelijk tijdens de voorlichtings avond, die het bewonersoverleg orgaan van de Wijkraad in samenwerking met de Stichting Samenwerkende Woning bouwcorporaties (SSW) organiseerde voor de inwoners van Soesterberg. De opkomst was allerbedroevendst, maar de elf man die belangstelling toonden, bleven ook na de toelichting van de heer Van Santen van de SSW, met een aantal vragen zitten. Duidelijk werd het gebrek aan bewo nerscommissies gevoeld, vooral ook om dat men via dergelijke commissies de bewoners bij onderhoudsplannen wil be trekken. Eén der bezoekers was van mening dat het beter zou zijn, de inwo ners zelf in de gelegenheid te stellen hun. problemen persoonlijk naar voren te laten brengen. Daarvoor is nu gelegen heid op zaterdag 26 maart a.s. van 10.00 tot 12.00 uur in de hulpsecretarie aan het Dorpsplein. Men kan er informatie ver krijgen over de huuraanpassing en het toegepaste puntensysteem. Men kwam maandagavond overeen, dat men afspraken in het vervolg schriftelijk gaat vastleggen. Gisteravond kwam de atletiek afdeling in vergadering bijeen om de situatie nader te bespreken. Maandag 4 april a.s. houdt de L.T.C. Soest in de zaal van de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan een algemene ledenver gadering. Daaraan is dit keer een mode show verbonden van tenniskleding. die in de pauze gehouden wordt. Er bestaan voor tenniskleding wat algemene voor schriften. Bij voorkeur dient die wit te zijn, omdat te felle kleuren spelafleidend voor de tegenstander kunnen zijn. Pas teltinten worden toegestaan, maar kle dingstukken, die wel wit zijn, zoals bijvoorbeeld satijne voetbalbroekjes zijn taboe. Verboden zijn ook spijkerbroe ken, grijze wollen sokken, singlets voor heren en bikini-bovenstukken voor da mes. Wat de ledenvergadering betreft ver meldt de agenda toelichtingen op de plannen van de technische-commissie, de jeugdcommissie, de activiteitencom missie en de toernooicommissie. Verder zal de definitieve begroting voor 1977 aan de orde gesteld worden. De vergadering begint om 20.00 uur. Volgende week woensdag 30 maart, 's middags om 2 uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatsvinden aan de houders van groene kaarten genummerd van 201 tot en met 337 en van 1 tot en met 65. Volgende week woensdag 30 maart, wordt de maandelijkse natuurwandeling gehouden van het vrouwengilde. De deelneemsters worden pm precies 09.15 uur verwacht bij de ingang van het voormalige rusthuis Eikenhorst aan het einde van de Koninginnelaan. Dinsdag 29 maart, aanvang 20.00 uur, wordt in Restaurant v.d. Brink aan de Soesterbergsestraat de ledenvergade ring gehouden van de VW-Soest. De agenda vermeldt de gebruikelijke jaar verslagen "van secretaris en penning meester en een bestuursverkiezing. Af tredend en herkiesbaar zijn de heren J. v.d. Arend (voorzitter), H. J. Vos en, B. J. van Os. In de vacature van de heer Schraven wordt voorgesteld de heer J. W. R. Alexander. Aan de orde komt verder de verkiezing van de voorzitter en de vaststelling van de begroting voor 1977. Na de pauze wordt een vijftig minuten durende zwart/wit film over Soest ver toond; een film die 25 jaar geleden is opgenomen en dan nog een kleurenfilm over de F-16, de vervanger van de stai^fighter. VERMIST: 5-3. Kater, zwart, witte snuit en witte vlek op buik, witte sokken. Lompe, Ka- pelweg 185c, Amersfoort. Tel. 033-10275. 11-3. Poes, rood/beige, 5 maanden oud. Hildebrand, De Brik 12, Soesterberg. Tel. 03463-2047. 12-3 Poes, zwart. Heeft vlooienband om. Meyers, Dalweg 58, Soest. Tel. 02155- 20466. 13-3 Kater, gecastreerd, 1 jaar oud. zwart/wit gevlekt. Kuipers, Koninginne laan 150a, Soest. Tel. 02155-18675. GEVONDEN: 17-3 Kater, muisgrijs, witte bef, wit snuit, witte voeten. Vinder: Van Ree, Patrij- zenhof 21, Amersfoort. Tel. 033-24672. 21-3 Poes, Siamees, vrij dikke staart. Is bij vinder. Veldkamp, Nassauplant- soen 14, Soest. Tel. 01255-15381. Vanaf 7 maart tot nader aankondi ging zal de post Soest van de Stichting AMIVEDI niet te bereiken zijn. Waar neemster is: Mevrouw M. Trip te Biltho- ven, telefoon: 030-784995. Men wordt verzocht om in voorkomende gevallen van vermissing of vondst van huisdieren kontakt op te nemen met voornoemd telefoonnummer. Tevens is het raadzaam het Dierentehuis, KI. En- gendaalweg, tel. 13583 en de plaatselijke politie (Politie Soest, tel. 19444) op de hoogte te stellen van vermissing of vondst van een huisdier. Houdt u een gevonden dier zelf in bewaring en meldt zich iemand als de eigenaar, vergewist u zich dan van de identiteit van die persoon, b.v. door inzage in rijbewijs of pas. Noteert u het adres! En meldt u dit even bij AMIVEDI en/of het Dierentehuis. Is uw eigen huisdier weer terecht, wilt u dit dan ook even berichten aan AMI VEDI en/of het Dierentehuis? Van de landbouwer Van R. werd de aan de Grote Melm in de Eem liggende stalen boot gestolen. Het vaartuig werd een dag later in Amersfoort teruggevonden. Bij een flat aan de Albert Cuyplaan viel mevrouw K. (74) van een betonnen buitentrap. Ze hield er hoofd en been wonden aan over en werd met de ambu lanceauto naar het ziekenhuis Zonneglo ren gebracht. en Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd Uitgebreide collectie! Klassiek en modern Van Weedestraat 29 - soest Telefoon 02155- 14152 Vanavond, donderdag 24 maart, aan vang 19.30 uur, wordt in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat de leden vergadering van de Dierenbescherming Soest gehouden. De jaarstukken liggen voor de leden 22 mrt. ter inzage bij de leden van het dagelijks bestuur. De agenda vermeldt dê gebruikelijke verslagen van secretaris en penning meester; het verslag van de kascommis- sie; het verslag over het dierentehuis en het verslag van de inspecteur. Dan worden er mededelingen gedaan over de reddingboei-aktie en tot slot is er een rondvraag. Het tweede deel van de vergadering is ingeruimd voor vertoning van een dierepfilm. Zaterdag 14 mei a.s. viert de Stichting „De Paardenkamp" het 15-jarig be staan. Het gaat enigszins feestelijk ge beuren met onder andere een reünie van alle begunstigers en de opname van enige nieuwe paarden. Boven de verblij ven van de dieren aan de Birkstraat zal dan ook de nieuwe vlag van de stichting wapperen. De vlag kreeg de kleuren van de gemeente Soest, met diagonaal daar door heen de woorden „De Paarden kamp". De voorjaarsledenvergadering van de afdeling Soest/Soesterberg van de WD heeft besloten haar bestuur uit te brei den van zeven tot negen leden. Dit in verband met de komende twee verkie zingsjaren en de groei van het ledental. Het bestuur bestaat nu uit de volgende personen: H. J. Citeur, voorzitter; J. Bredewold, vice-voorzitter; G. C. A. Mulder, secretaris, Wiardi Beekman- straat 350, postbus 377, telefoon 10805; mevrouw I. Hohner-Appeldoorn, pen- ningmeesteresse, postgiro 404986, en de leden mevrouw C. A. van der Hulst- Klein, en de heren H. H. Houtman, F. H. K. Spetter, A. J. van Vlaanderen enH.H. Wulfert. Uit de kelderbox aan de Varenstraat van de heer Van S. werd een transistorradio ter waarde van 70 gulden ontvreemd. De onbekende dader maakte vermoedelijk gebruik van een valse sleutel In de woning van de familie T. aan de Koppenlaan te Soesterberg werd inge broken. De dader verschafte zich toe gang door het forceren van een ruit aan de achterzijde van het huis. Hij ver dween, na alles doorzocht te hebben, met een bedrag van 6,70. In Amersfoort werden twee 14-jarige jongens uit Ermelo gehoord. Zij beken den ingebroken te hebben in een kiosk op het terrein van Avio Resto aan de Amersfoortsestraat te Soesterberg. 35 gulden en vier schorten namen zij weg. Ook bekenden zij diefstal van bromfiet sen; één in Ermelo en twee in Barne- veld. Op de Burgemeester Grothestraat ging in de nacht van vrijdag op zaterdag de autobestuurder B. met zijn voertuig over de kop. Dat gebeurde bij de bar De Heksenketel, waar B. tegen de achter zijde van een bestelauto opreed. Hij botste vervolgens tegen een in de berm geparkeerd staande wagen en kwam daardoor ondersteboven op het wegdek terecht. Alhoewel de auto total-loss was, kwam B. er zonder noemenswaardige verwondingen vanaf. Het ongeluk gebeurde doordat de 23- jarlge J. van A. uit de linker berm met zijn bestelauto de weg opreed, richting Baarn. B. kon de bestelauto niet meer ontwijken. De brandweer moest het wegdek schoonspuiten. Overigens had B. geen rijbewijs, was zijn voertuig niet verzekerd en had hij bovendien gedronken. Uit de woning van de familie de H. aan Amersfoortsestraat te Soesterberg, werd door onbekenden een brandkastje weggenomen. Wat er precies in zit en wat er mogelijk nog verder werd ont vreemd kon nog niet worden vastgesteld. De dader verschafte zich toegang tot het huis door het forceren van een raam. Het hele huis werd doorzocht. Op de Veldm. Montgomeryweg werd in twee naast elkaar gelegen woningen ingebro ken: in het huis van de familie R. en in het huis van de familie G. In beide gevallen verschafte men zich toegang door het inslaan van een ruit van de serredeur. Uit geen van de twee wonin gen wordt iets vermist.

Soester Courant | 1977 | | pagina 27