Thema televisie" JJ artihome artihome Soester E.H.B.O. oefende eerste hulp bij een ramp 50 jaar geleden in Soest stoffen „Boek Mikimö's Army-look MUdmar Maarten 't Hart voor 't Nut Soest Boekenweek van 2Ij maart t/m 2 april Petitie voor Tsjechische Politieke Gevangenen Botsing tussen tivee bromfietsers JAAR waar kleren kiezen kinderwerk is René krijgt (heeft) de voorjaars kolder ALLE SPIJKERJURKEN Uitvoering „Johannes Passion" in Amersfoort 25 Maart 1927 J Soester C-ourant van donderdag 24 maart 1977 Gedurende de komende weken kan men in het Amnesty-Centrum, Middelwijk straat 72, Soest zijn handtekening zetten onder een petitie voor amnestie voor Tsjechische Politieke Gevangenen. Begin van dit jaar werd de beginselver klaring „Charta 77" gepubliceerd. Drie ondertekenaars van deze verkla ring, waarin de regering werd gevraagd om de mensenrechten te eerbiedigen, de toneelschrijver Frantisek Pavlicek, wer den kort daarop op 17 januari gearres teerd. Amnesty International heeft hen als politieke gevangenen geadopteerd en voert nu een handtekeningenaktie voor hun vrijlating. Deze aktie geldt eveneens voor de op 17 januari opgepakte en door Amnesty geadopteerde theaterdirekteur Qta Ornest alsmede de muzikanten Pa- viel Zajicek, Ivan Jirous en Karei Havel- Wa, die al vele maanden om politieke redenen in de gevangenis zitten. Zij zijn vfegens hun liedjes en hun muziek ver oordeeld. Ook zij zijn door Amnesty geadopteerd. Voorts zal een dringend beroep op de Tsjechoslowaakse regering woorden gedaan om de Rooms Katholieke priester Stefan Jarovsky vrij te laten. Omstreeks 20 april zullen de handteke ningen door een delegatie aan de amba ssadeur van Tsjechoslowakije in Neder- lax. m1 worden aangeboden. tU en met 16 april kan men zijn handtekening plaatsen. Het Amnesty- Cen.lrum is geopend op woensdagavond van 19.30 - 21.00 uur en zaterdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur. Op <kt kruising van de Talmalaan en de Pietea* de Hooghlaan botsten twee brom fietsers. Eén ervan belandde in het ziekei ihuis Zonnegloren. De 16-jarige René komende van de Talm: liaan nam de bocht naar rechts te ruim, Hij reed daardoor tegen de hem tegemoetkomende Constance ten C. (18) op. Constance werd voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht |jf foto HermanvanPam De traditionele bodkenweek.N die dit jaar van vandaag 24 maart tot en met 2 april duurt wordt morgtm feestelijk geopend in het NOS-Decorcentrum te Hilversum. Dat ligt volkomen in de lijn, want dit jaar is het thema „Boek en Televisie". Het is de 42ste Boekenweek, die georganiseerd wordt, terwijl kort geleden het 25-jarig jubileum van de Ne derlandse Televisie gevierd werd. Beide „werelden" hebben voldoende raakvlakV.en, om de combinatie „Boek en Televisie" te rechtvaardigen en de betrokkenheid tussen boek en televisie op deze wijze aan de orde te stellen. De Nederlandse Om roepstichting zal op tal van manieren de betrokkenheid tot uitdrukking brengen 13ti zowel de NOS als de CPNB [collectieve propaganda van het Nederlandse Boek] hi >pen dat de discussie over het boekenweekthema ook later zal worden voortgezet. Wat de televisie b<j treft, presenteert Berend Boudewijn a. s. zondagmiddag, van 16.27 tot 17.25 uui een spel dat de titel kreeg van het boekenweekgeschenk „Even geduld a.u.b.". Daaraan werken mee de schrijvers He nk Bernlef, Cees Buddingh, Herman Pi eter de Boer en Simon Vinkenoog en van de televisie Elles Berger, Adèle Bh >emendaal, Viola van Emmenes en Ageei'-h Scherphuis. Speciale uitgave De speciale boekenweekuitgave is be doeld voor de leerlingen van het voortge zet onderwijs en heet „De Ontketende Held". Het uitgangspunt was het her schrijven, door hedendaagse auteurs, van oude verhalen. Elf schrijvers en tekenaars hebben hun visie gegeven op een oude tekst; ieder vanuit zijn schrijf- of zienswijze. Het werd een kaleidoscoop van nieuwe beel den: detective, allegorie, science-fiction, karikatuur, politiek commentaar, thea ter van wreedheid, affiche enz. Het zijn geen varianten op één tekst, maar elf grepen uit het verleden. Om het onderwijs direct te laten meespe len, hebben ook leerlingen van verschil lende scholen bijdragen geleverd. Met twee van hun inzendingen in woord en beeld opent het boekje. De formule waarin gewerkt werd, was: de oude tekst met summiere inleiding en waar nodig voorzien van woordverkla ringen; dan de bewerking in beeld en de bewerking van het verhaal in woord. De auteurs die meewerkten zijn: H. C. ten Berge, Lodewijk de Boer, Louis Ferron, Dimitri Frenkel Frank, Rinus Ferdinandusse, Henk Kerkwijk, Kees van Kooten, Doeschka Meijsing, Hans Plomp, Renate Rubenstein en Willem Wilmink. Het boekje kost tijdens de boekenweek ƒ4,90. Het boekenweekgeschenk „Even geduld a.u.b." wordt in een oplage van 306.000 exemplaren verspreid is gratis in de boekhandel verkrijgbat ir bij aankoop van 17.50 aan boeken. Een redactie-commissie bestaande uit MiesBouhuys, Herman va-n Run en Nico Scheepmaker, verzameld 'e op verzoek van de organisatoren va n de boeken week bijdragen van 34 be kende Neder landse auteurs, televisie-aritici e.a. Uit gangspunt voor alle bijdragen was, bin nen een bestek van 500 «woorden een essay, verhaal of gedicht te schrijven over het begrip „televisie". De in het boekje opgenom**i bijdragen zijn van Dick Hillenius, Re raate Ruben stein, Koot, Jan Elemans, J'acq Firmin Vogelaar, Cornelis Verhoeven, Henk Spaan, Tim Krabbé, Cara! Swinkels, Herman Pieter de Boer, H. H. Polzer, Elly de Waard, Kees Holiersl Hoek, Harry Mulisch, Jerven, Heere Heeresma, Yvonne Keuls, Wim Hazeu, Leo Derk- sen, Mies Bouwman, Jan IVIulder, C. Buddingh, Guus Luijters, 1 'iet Grijs, Hans Dorrestijn, Joop Waaidorp, Jan Willem Holsbergen, Mensje vj ui Keulen, ds. J. J. Buskes, J. Bemlaf, Harriet Freezer, Michel van der Plas, Jan Jon ker en Erik de Vries. De illustraties werden verzorgd door een dertiental medewerkers van de NOS- afdeling Grafisch Ontwerp. m De Army-look is 't tegenwoordig helemaal voor kinderen. Logisch: 't zijn fijne kleren, lekker sloer en sterk. Mikimo heeft er als speciaalzaak natuurlijk 'n enorme kollektie van in huis. Voor jongens en meisjes. Allerlei hemden, broeken, rokken en noem maar op. Altijd met originele badges, strepen, stiksels of borduursels. De bijbehorende sokken, petjes, riemen, kniestukken c d., zijn trouwens eveneens present. Kom gauw es bekijken hoe geweldig de Army-look uw zoon of dochter staat. Sukses verzekerd, neem dat gerust maar aan. BABY EN KINDERKLEDING KERKSTRAAT 7 SOEST. TEL 02155-16206 Stalenboeken vol meubel stoffen voor de zitgroep die u uitgezocht hebt. Maar, ook gordijnstoffen in schit terende kleuren en dessins. En natuurlijk vloerbedek king in oneindig veel kleu ren en soorten. Soest, Burg Grothestraat la lel 02155 1 7415 Amstelveen, Ronibrandtweg 324. lel 020 41 85 22 Onder het motto „Over ratten en andere mensen" zal Maarten 't Hart één en ander laten zien en horen over zijn biologisch en literair werk. Donderdagavond 31 maart a.s. (in de boekenweek) kunnen belangstellenden terecht in „De Open Hof" waar een van de boeiendste hedendaagse auteurs de aandacht zal vragen voor onder andere zijn allernieuwste verhalenbundel: „Mammoet op zondag". Verhalen waarin vaak een soort tragiek meespeelt, niet nadrukkelijk, maar wel zeer voelbare tragiek. Naast enkele „liefdesverhalen" zijn er ook een aantal die spelen in de wereld van het dood- graversbedrijf dat Maarten 't Hart van huis uit goed kent. Een satyrisch en nostalgisch portret vanuit zijn jeugd- wereld met een boeiende en meesterlijke beschrijving van de religieuze vermin king door het orthodox milieu, is te vinden in de verhalenbundel „Het vrome volk". Deze sterk autobiografisch getin te verhalen werden bekroond met de Multatuliprijs 1975 van de stad Amster dam en met een prijs voor jonge auteurs van CRM. Maarten 't Hart is werkzaam als etho loog, in Leiden. Hij bestudeert de agres sie en seksualiteit binnen hiërarchisch levende groepen, zoals bij ratten. Over ratten verscheen van zijn hand een uitgebreide studie. Ook andere weten schappelijke artikelen en niet te vergeten de veelgeprezen essay-bundel „De kriti- Dinsdagavond oefenden de leden van de Soester EHBO-afdeling tijdens een buitenoefening op het voorterrein van het clubgebouw aan de Parallelweg. Het denkwerk en de organisatie hiervoor was verricht door de kaderinstructrice mevrouw J. C. Verkade-Bodt, die van het geheel ook de coördinatie had. PIm. 75 leden van de afdeling Soest hebben hun best gedaan om in groepen van vier de meest geëigende eerste hulp te verlenen aan de vele slachtoffers van de ramp. De ramp werd veroorzaakt door een (denkbeeldige) automobilist die pardoes inreed op een grote groep wandelaars, die aan een wandelmars deelnamen. Met inbegrip van de automobilist vielen hierbij 25 slachtoffers, die. door de helpers, naar gelang de aard van het letsel, in categorieën werden ingedeeld en deskundig eerste hulp kregen. Het rampterrein was realistisch verlicht met fakkels. Onder het genot van een kop soep werd onder leiding van de kaderinstructrices. de dames Beens en Verkade, nagepraat terwijl de arts-voorzitter dokter J. H. H. Overbeek zijn visie gaf op de kwaliteit van de verleende eerste hulp. De 99 jaar bestaande Toonkunst Orato rium Ver. te A'foort zal op woensdag 30 maart a.s. in de St. Joriskerk de Johan nes Passion van Joh. Seb. Bach ten gehore brengen. De solisten zijn Chris- tinaHarvey, sopraan; Joke de Vin, alt; Herman van Kerkhof, tenor (evange list); Harry Geraerts, tenor (aria's); Hans Zomer, bas (Christus); Max van Egmond, bas (aria's); Anneke Pols, viola de gamba; Rienk Jiskoot, orgel en het Utrechts Symfonie Orkest. Het ge heel staat onder leiding van Barend Schuurman. Het concert begint om 20.00 uur. sche afstand" zijn facetten van zijn ongelooflijke schrijfdrift. Haast wekelijks zijn boekbesprekingen, muziekrecensies, polemieken en etholo gische bijdragen van zijn hand te vinden in allerlei tijdschriften, week- en dagbla den. In de eerder-genoemde essaybundel „De kritische afstand" toont 't Hart aan, hoe boeiend er geschreven kan worde/i over de raadselachtigheid in het gedrag van mensen en dieren. Ook in zijn literair werk spelen vaak ethologische motieven een rol. Hij debuteerde in 1971 met „Stenen voor een ransuil", daarna ver scheen de „ethologische thriller": „Ik had een wapenbroeder". Kortgeleden trok Maarten 't Hart nog de aandacht met een uiterst vernietigende kritiek over het boek van de feminis tische Anja Meulenbelt, getiteld „De Schaamte voorbij". Rudy Kousbroek schreef ln NRC/Han delsblad over de plotseling op breed front doorgebroken Maarten 't Hart: „Een publicist die bezig is uit te groeien tot een fenomeen ln de vaderlandse cultuur". Maarten 't Hart voor 't Nut-Soest Donderdag 31 Maart - in de Open Hof - (Hoek Dal weg/Veenbesstraat) Aanvang: 20.15 Toegang: 3.50 C.J.P./Pas 65 plus: 2.50 Nutsleden: gratis Inlichtingen over aktiviteiten van 't Nut- Soest tel. 12919/17566. FotoDe villa „Buitenzorg" aan de Vredehofstraat. De plaats wordt nu ingenomen door de flat „Park Vredehof". RIJWIELBOTSING: Zondag botsten in de Kerke- buurt twee wielrijders tegen elkaar. Beiden kwa men zij met den schrik vrij, doch hun rijwielen werden ernstig beschadigd. Het rijwiel van den heer B. de B. alhier was zoo goed als vernield. De schade werd onderling geregeld. ONTVREEMD: Ten nadeele van H. N. alhier werd Zondagavond een rijwiel ontvreemd, dat onbeheerd voor een café stond. AANGENOMEN: Ds. G. Alers van Nieuw Lekker- land heeft het beroep als 2e predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier aangenomen. NOG AL ANIMO: Van de gelegenheid om te vliegen boven het terrein der jaarbeurs te Utrecht, werd enorm veel gebruik gemaakt. Alleen Zondag waren er 150 betalende passagiers, terwijl Maandag een 100-tal e» de overige dagen gemiddeld 80 personen een luchtreisje maakten. Hét aantal personen, dat j.1. Zondag een bezoek bracht aan het Vliegkamp, kan zeker op 3000 geschat worden. LIEFDADIGHEIDSCONCERT: Het Liefdadig- heidsconcert, dat Vrijdag 1 April a.s., des avonds te 8 uur, in „Religie en Kunst", ten bate der wijkver pleging zal worden gehouden, schijnt financieel een succes te zullen worden. Naar wij vernemen, zijn door verschillende dames reeds zooveel kaarten verkocht, dat het weinig zin zou hebben ze de volgende week ook bij den boekhandel verkrijgbaar te stellen. Voor zoover de beschikbare ruimte het toelaat, zullen des avonds aan de zaal nog kaarten worden gekocht. TELEFOON-TARIEVEN VOOR ENGELAND: De ze tarieven zijn gewijzigd met ingang van 1 April a.s. en bedragen alsdan: Dagtarief: le, 2e en 3e zone resp. 6.25, 7.25 en 8.50 per 3 minuten. Voor elke minuut meer resp. ƒ2.-, 2.50 en 2.85. Nachttarief: le. 2e en 3e zone resp. 3.75, 4.50 en 5.10 per 3 minuten. Voor elke minuut meer resp. 1.25, ƒ1.50 en 1.70. LANDDAG VAN DEN BIJZ. VRIJWELLIGEN LANDSTORM: L>e alhier op 11 juni a.s. te houden Landdag voor het Landstormcorps „Nieuwe Hol- landsche Waterlinie" van den Bijzonderen Vrijwil- ligen Landstorm belooft een buitengewoon succes te worden. Door de commissie, die dezen Landdag organiseert, is voor dit doel reeds een bedrag van ongeveer 7000,- aan giften ontvangen, benevens toezegging van beduidende bijdragen in natura. Zooals bekend wordt deze Landdag gehouden in het Pekingbosch te Baarn. UTT DE „KRONIEK VAN DE WEEK": Tusschen Italië en Yoego Slavië (het vroegere Servië) is het ook weer „hommeles". Het kindje van den Volken bond, Albanië, is voor beiden een begeerdebezitting. En nu Italië een weinig vasten voet in Albanië heeft gekregen, of liever heeft genomen, wordt men in Yoego Slavië ongerust en zenuwachtig. Nota's worden gewisseld en de betrekkingen zijn zeer gespannen. Er is daar maar weinig meer noodig of ze vliegen elkaar weer in de haren. En dat zijn nu nog wel twee bondgenooten uit den grooten oorlog. Niet altijd is de vriendschap bestendig van duur. UIT DE RAADSAGENDA: Benoeming van leden van het Centraal Stembureau en van leden der stembureaus ter voorziening in ontstane vacatures; Benoeming van leden der schattingscommissie Rijksinkomstenbelasting; Adres van het Bureau Nederl. Ver. Landverhuizing 's-Gravenhage verzoe kende toetreding als lid; Opnieuw behandeling van het adres van het Harmoniecorps te Soest, verzoe kende niet over te gaan tot verplaatsing van de muziektent; Aanbieding van een schrijven van de PUEM inzake invoering van het z.g. vastrechttarief bij levering van electrischen stroom; Adres van H. A. W. Lüschen alhier, verzoekende een uitweg op de Anna Paulownalaan; Behandeling van een ontwerp Algemeene Politieverordening. UIT DE ADVERTENTIËN: WIE 10,- en meer per week plus provisie wil verdienen, schrijve onder no. 95 van dit blad. ADVIES- EN INFORMATIEBUREAU: Voor het opmaken van allerlei brieven, bezwaarschriften, aanvragen enz. enz. pok op het gebied van belas tingen, wende men zich tot Bosstraat no. 12, „Vredehof". PRIMA DOUBLÉ BRIL met hoorn rand 3.50. Zeer groote verscheidenheid garnituren. Alle soor ten glazen direct voorhanden. Eigen slijpinrichting. J. Th. Voskuilen, Burg. Grothestraat 11a - Tel. 2251. LAAT ONS UW onder- en beroepskleeding maken. Niet duurder dan confectie; veel betere afwerking; veel betere kwaliteit; geheel volgens maat of model gemaakt; alles wordt op onze risico geleverd. Manufacturen-Mode-Magdzijn Post; F. C. Kuijper- straat 6-8 - Tel. 2135.

Soester Courant | 1977 | | pagina 3