Geurig de Paasdagen in en uit Internationale coiffure-Show in Nice Dingen die eruit springen Om aktief in te relaxen jliliiiiliii'i Woest moderne katoenen khaki-vechtvestjes en bermuda's. En pantalons met praktische beenbanden (prijzen resp. ca, 35, 45 en plm. 60 gulden). Katoenen khakikleren in army en scoutingtrend: damesbloesjes, bermuda's, pantalons, jasjes, rok ken, herenshirts, katoenen pantalons, T-shirts gestreept en effen (prijzen resp. plm. 25, 45, 60, 45, 50, 25, 35, en T-shirts vanaf 10 gulden). Jazeker, nog een paar nachtjes slapen en het is weer zover. De tijd vliegt, de intocht van de lente hebben we zelfs al achter de rug. Over een paar dagen gaan we de klokken een uur vooruitzetten. We slaan zo maar een uur over om (tijde lijk) te gaan leven in de "zo mertijd". De tijd gaat ons dus blijkbaar nóg niet snel genoeg. Pasen staat als het ware voor de deur en velen van u zullen al plannen aan het maken zijn, of voorbereidingen treffen in ver band met de komende feestda gen. Een Paasfeest zonder eie ren is niet denkbaar. U kent het oude rijmpje wel: Eén ei is geen ei, Twee ei is een half ei. Vraag nou alstublieft niet wat dit rijmpje precies betekent. Ik zou er u geen antwoord op kunnen geven. We hebben waarschijnlijk met z'n allen dit traditionele rijmpje zonder meer aanvaard, omdat het nu eenmaal duidelijk verband houdt met Pasen. Maar het stamt ook uit een tijd, toen het eten van eieren nog als een luxe werd beschouwd. Op Pasen mochten de kinderen toen net zoveel eieren eten als ze maar wilden. We leven nü in een welvaartsstaat en nemen een ei als we daar trek in hebben, tenzij onze leeftijd ons óók in dit opzicht matigheid oplegt. Wilt'u uw huisgenoten dit jaar eens trakteren op een origineel ei, een ei dat ze ondanks de welstand waarin we allen leven nooit krijgen, geef ze dan een zeep-ei. Als nieuwtje zagen we in de winkel zeepeieren in "krielformaat", vijf kleurige eieren in een leuke verpakking 9,50 de vijf stuks). De super- grote zeepeieren, die er verle den jaar trouwens al waren, zijn er nu ook weer (ƒ6,75 per stuk), evenals de henneëieren 4,80 p. stuk of per doos van drie stuks 13,50). In de dozen zitten vanzelfsprekend ver schillende kleuren eieren. Ze zijn bovendien alle in "feest- kledij" gestoken, kompleet mét kleurige strik. De kwaliteit (Bronnley) is uitstekend, de geur is decent en aangenaam. Een fijn Paasgeschenk voor ie mand die u het nou eens echt gunt. Bijvoorbeeld voor uzelf! Ga geurig de Paasdagen in en uit. Soms denk je wel eens: "Wat kunnen ze nu nog voor nieuws op de markt brengen? We heb ben immers alles al. We zijn zo langzamerhand toch wel van alle gemakken voorzien." Ja, daar lijkt het vaak op. Maar toch ontdekken we telkens weer nieuwigheden die in een behoefte voorzien. Dan vraag je je af waarom het zo lang heeft geduurd voordat men ermee kwam. In de meeste gevallen gaat het immers steeds weer om dat bekende "ei van Columbus". Ook op huishoudelijk gebied kom je telkens weer zulke sim pele, maar tevens bijzonder funktionele nieuwtjes tegen. Zoals bijvoorbeeld een groot vierkant vergiet met bijpas sende lekbak, alles van gemak kelijk te hanteren en onver woestbare kunststof. Geen roestproblemen, licht als een veertje, maar stabiel in het ge bruik. Dit "reuze vergiet" lijkt ons bijzonder handig voor het laten ontdooien van diepvrie- sprodukten. Er gaat niets ver loren van het kostbare groente en fruitnat. Bovendien geen kliederboel op aanrecht en/of keukentafel. Als praktisch voorjaarsnieuwtje wordt dit reuze-vergiet op de markt ge bracht. Het is een keukenattribuut dat u al gauw niet meer kunt missen. Het vergiet is een produkt van de Curver. U kunt het bij uw handelaar in huis houdelijke artikelen kopen. Het vergiet is vooral ook ont worpen om er bladspinazie, an dijvie en andere groenten na het blancheren of koken in te laten uitlekken. Ook afgespoel de aalbessen en ander fruit kunnen nu zonder problemen worden neergezet, zelfs op het schone tafellaken, mocht u daar behoefte aan hebben. Dankzij de grote, platte bodem druipt de inhoud van het vergiet snel en gelijkmatig uit. U kunt dit ver giet in bruin en ivoorkleurig kopen voor ca. 15 gulden. Het is echt een van die dingen die eruit springen aan het nieuw tjes-front. De Utrechtse mode-kappers Marcel en Jasper, die vorig jaar internationaal in het nieuws kwamen door hun nieuw ont wikkelde permanent methode, zullen Nederland vertegen woordigen bij het Internatio naal Coiffure Forum. Dit even ement wordt op 28 en 29 maart a.s. in het Zuidfranse Nice ge houden. De bedoeling is van deze manifestatie een jaarlijks terugkerend evenement te ma ken, waarbij kopstukken uit de kappersmode met elkaar erva ringen uitwisselen, nieuwe technieken bespreken en voor lichting geven. Zij zullen tevens een belangrijk deel van de nieuwe haarmode bepalen en gestalte geven. Van de resulta ten daarvan zal de internatio nale pers tijdens het te houden forum kennis kunnen nemen. Behalve Marcel en Jasper uit Nederland, nemen aan het fo rum deel: Vidal Sassoon (V.S.), Jean Louis David (Frankrijk), Dieter (Duitsland), Harold (En geland) en Joachim (Oosten rijk). Tot nu toe werd de haar mode uitsluitend bepaald door het "Syndicat de la Haute Coif fure", dat tot het kleinste detail elk jaar richtlijnen gaf, waar aan de mode-kappers zich zon der meer hadden te houden. Dat is nu afgelopen. Marcel en Ja sper vinden, dat je het mode beeld niet zo streng en strak moet vastleggen, waardoor elke kreativiteit de kop wordt inge drukt. De haarstijl moet vol gens hen in eerste instantie worden bepaald door het type haar en het type vrouw of man. Alleen de grondvormen (kleur, lengte, enz) mogen als richtlij nen dienen, net als dit altijd al in de haute couture het geval is. De nieuwe coupe die Marcel en Jasper in Nice tonen hebben zij "Moving '77" genoemd. Deze coupe wordt met schaar en mes gekapt. Het bovenhaar wordt wat korter, het onderhaar wat langer, wat een "vrouwelijker" effekt geeft. Moving 77 de nieuwe coupe van Marcel en Jasper, die zij op het Internationaal Coiffure Forum in Nice zullen tonen. Deze coupe maakt duidelijk, dat er een trend in de haarmode is van het strakke kapsel naar de losse, beweeglijke meer vrouwelijke coupe. We hebben de grote stap ge daan: We staan met beide be nen weer in een nieuwe lente! Het heeft allemaal geen moeite gekost. Het ging helemaal van zelf. Zonder zorgen voor stook - problemen. Zonder gepieker over korter wordende dagen. Zonder "het moet dan maar als het tóch moet gebeuren". Zodra de lente in het land is, bezien we alles door een roze voorjaars- bril. Aan het april-doet-wat- hij-wil-weer denken we ge woon niet. En als iemand er ons op attent zou maken, zouden we die sombere gedachten met een nochalant handgebaar weg wuiven. We gaan de goeie tijd tegemoet. De tijd van zon, va kantie, ontspanning! We brui sen van energie en aktiviteit. We krijgen iets "doenerigs" over ons. Niet van dat vervelende, dram merige "doe nou es wat voor de gezondheid". Niet omdat ieder een zegt dat we wat moeten doen. En ook niet omdat die dokter op de televisie laatst iedereen die NIET naar hem wilde luisteren een doodgrieze lige toekomst voorspelde. Hij kan de boom in, hebben we toen gedacht. We gaan niet tegen heug en meug in trimmen en uren fietsen. Met woeste blik ken in onze ogen en opeenge klemde kaken. En dan maar thuiskomen met een gezicht van "hoe gaat het met jou; met mij gaat het ook slecht". Nee, we willen gewoon relaxen. Ons prettig bezighouden. Niet al leen maar lui liggen bakken in de zon. Wat doen! En die doe- nerigheid onderstrepen we met passende, werklustige kleren. Kleren van groene khaki, bij voorbeeld. Army en seouting- kleren. Daarin is een overwel digende keus, in broekrokken en bermuda's; vechtvestjes, sportieve bloesjes met mouwen, gemaakt om op te stropen, veel knopen en lussen. Slankgepijp- te pantalons met extra zakken voor gereedschap. Katoenen khaki-jurken met veel zakken. Ook voor mannen zijn er hele regimenten khakikleurige pantalons met army-shirts in diverse rangen. Ze maken van alle aktiviteiten happenings. Voor de kinderen zijn er broe ken, broekrokken en jurkjes, salopettes in favoriet en prak tisch khaki (bijna modderkleu- rig!). Behalve le dernier cri, is het voordeel van deze kleding ook nog de uitstekende, wasba- re kwaliteiten. Katoenen khaki kinderkleren: broekrokjes met bovenstuk, army bloesjes, scoutingjurk, legerbloes, katoenen rok en jongenspak (prijzen resp. plm. 35,16, 27,16 en 18, 35, 65 gulden). (Alle hier getoonde modellen behoren tot de C&A-voorjaarskollektie.)

Soester Courant | 1977 | | pagina 17