Dü „René for fashion" verzorgde modeshow in Honsbergen irttiriftmn !i ,DE SPIEKERSJOP" TOP 10 boekhandel boekhandel boekhandel 5: JAPIE NODIGT IEDEREEN UIT ONS 5-JARIG BESTAAN TE KOMEN VIEREN, MET EEN NEUTJE VOOR IEDEREEN boekhandel Dierenbescherming Soest sloot jaar af met nadelig saldo Culturele commissie voelt niets voor subsidiëring Odeon-jubileum Meningen van Lezers Zuster Westra overleden l3GI:KI:ïfWl:l:K GESCHENK GRATIS Bandenprikker opnieuw in arrest Brandpreventie op boerderijen laat veel te wensen over Openbare vergadering sportstichting iVIEIEK Extra vergadering financiële commissie Bijeenkomst D'66 Soest Meer milieubelasting weigeraars dan U denkt Voordelige aanbieding Boekenweek uitgave voor de jongeren i n Dat is meteen een leuke gelegenheid onze nieuwe voorjaars- kollektie te bekijken. Tot kijk STEENHOFFSTRAAT 66 IN DE FEESTWEEK T/M 2 APRIL: LEUKE ZONNE JURKEN EN BLOUSES. J «van Zal Weer demonstranten bij staatssecretaris Van Dam Glaasje op, toch gereden RENÉ Democratie in Soest een lekke-band I30I=KI=.WI=I=K Soester Courant van donderdag 31 maart 1977 J.l. zaterdag, enkele dagen voor zij haar 103e verjaardag zou vieren, is in het bejaardencentrum Groot Engendaal de oud-verloskundige zuster R. Westra overleden. De begrafenis heeft gisteren plaatsgevonden op het kerkhof aan de Veldweg. 30 maart 1874 werd mejuffrouw Westra geboren in het Friese Tzummarum. Op 21-jarige leeftijd vertrok zij naar Ermelo vooreen verpleegstersopleiding. Vervol gens was zij werkzaam in Amsterdam en na enige tijd weer in haar geboorteplaats verbleven te hebben, Dennenoord. In Groningen volgde zij een opleiding voor verloskundige en haar eerste stand plaats werd Nieuw Vennep in de Haar lemmermeerpolder. Van Nieuw Vennep vertrok zij naar fret Friese Koudum en vandaar naar Mij- drecht-Wilnis. Voordat zij in 1922 in Soest kwam was zij ook nog werkzaam in De Wijk bij Meppel. In Soest is zij gebleven en tot haar 75e actief als verloskundige. In de 52 jaren dat zij hier haar taak uitoefende, heeft zij zo'n 5000 baby's ter wereld geholpen, Zij was in Soest de oprichtster van het eerste zuigelingenbureau, dat toen in Nieuw Mariënburg gevestigd werd en van het Groene Kruis. Jarenlang ook zat zij in het plaatselijk bestuur van de Ned. Christen Vrouwenbond. De laatste jaren van haar leven bracht zij in het bejaardencentrum Groot En gendaal door. Een bundel eigentijdse verhalen met als thema Lezen en Televisie". Een gebonden boekje, uiterst geschikt om te lezen als het bordje STORING op de buis verschijnt! ECHT IETS OM TE HEBBEN Gratis bij aankoop van f 17.50 aan boeken. Soesterbergsestraat 53 - Soest Telefoon 12419 Na enkele dagen vrijheid is de banden prikker T. van T. (19) opnieuw aange houden en in verzekerde bewaring ge steld. Hij werd dit keer in de Mariastraat op heterdaad betrapt bij zijn voor velen onbegrijpelijke liefhebberij. Op het mo ment van aanhouding had hij evenwel weer zes „slachtoffers" gemaakt; een band van de auto van de heer R. aan de Regentesselaan; twee van de heer V. en twee van mevrouw E. eveneens aan de Regentesselaan en één van een Belgi sche auto, die stond op de hoek van de Van Straelenlaan en de Konlnginnelaan. Van T. was dit keer in gezelschap van zijn vriend A .v.d. B. (18). Beiden bezochten een café aan de Vredehof straat en waren duidelijk op weg naar huis. Uit de keuken van het café namen zij drie messen mee en uit de garderobe een korte bontmantel van mevrouw T. uit De Meern. De bontmantel had Van T. aan onder zijn eigen jas, toen hij werd aangehouden. Bij het lekprikken van de autobanden was inmiddels een mes gesneuveld; het tweede mes had Van T. in zijn bezit en het derde mes gooide v. d. B. weg, toen de politie kwam opdagen. Van de B. ontkende aanvankelijk meegeholpen te hebbenlater bleek dat toch waar te zijn. Hij was toen echter al op vrije voeten en van de gelegenheid maakte hij gebruik het weggegooide mes op te zoeken, om het daarna in een put te laten verdwij nen. Daar is het door de politie weer uitgehaald. Van de B. is inmiddels weer op vrije voeten, maar T. van T. werd gisteren aan de officier van justitie voorgeleid. Vorig week liet de Soester politie hem op last van de Officier weer vrij, nadat hij was aangehouden in verband met het lek prikken van 34 autobanden. i foto Herman van Dam „René for fashion" en kapsalon „Henry" hebben sinds kort onsterfelijke verdiensten voor het personeel van de Stichting Maat schappelijke Dienstverlening. Als ware redders in de nood verzorgden zij een modeshow, die tijdens een personeelsavond van de stichting, in Honsbergen gehouden werd. De show stond op het programma en er was een professioneel bureau voor aangetrokken. Dat bureau liet het twee dagen voor de avond afweten en toen werd, niet te vergeefs, een beroep gedaan op „René" en „Henri". Het werd een wervelende show van driemaal dertig minuten: eerste ronde - vrijetijds kleding; tweede ronde - zomerkleding en derde ronde - avondkleding. De acht mannequins kwamen spontaan uit eigen kring en zij toonden, alsof het beroepskrachten waren collecties van Jeep, Lou Papidou, La Boutique, Shubette, Daisy Dress, Landlubber en Pando. 't Was in méér dan één opzicht uniek. (Foto: een joyeuse avondjapon van „René for fashion") De afdeling Soest van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren heeft het jaar 1976 afgesloten met een nadelig saldo van ruim 5600 gulden. Het werd veroorzaakt door stijgende kosten o.a. van de fourage voor de dieren en daarbij achterblijvende inkomsten uit giften en van akties. Buiten deze zorg-gevende financiële situatie had de afdeling in vele andere opzichten een goed jaar, terwijl ook de afdelingsinspecteur geen problemen had te melden, zij bet dat hij had geconstateerd, dat de brandpreventie op boerderijen veel te wensen overliet. A.s. dinsdag 5 april wordt in de kantine van het gebouw Gemeentewerken aan de Lange Brinkweg een openbare bestuurs vergadering gehouden van de sport stichting. De agenda vermeldt onder meer een voorstel tot aanschaf van een electronisch scorebord in de sporthal Beukendaleen verzoek van de hengel- sportvereniging „De Snoekbaars" te Baarn om als deelnemer te worden toegelaten tot de stichting; een voorstel van B. en W. inzake een advies over het indelingsplan van het nieuwe hockey- complex en een voorstel de kosten van aanleg van een zandbak voor keepers training op het sportpark aan de Eem- weg, voor rekening van de stichting te nemen. Aan het voorstel tot aanschaf fing van het electronisch score-bord ligt ten grondslag de eis van de Nederlandse Basketbal Bond voor een dergelijk bord voor wedstrijden in de ere-divisie en de eerste divisie. Het eerste damesteam van Red Stars speelt in de eerste divisie en het eerste herenteam in de tweede divisie. Tot nu had Red Stars dispen satie. Wat „De Snoekbaars" betreft, is 50% van de leden, woonachtig in Soest; en wat de zandbak aangaat heeft de sport stichting reeds een dergelijke voorzie ning bekostigd in de sportparken Ster renbergweg te Soesterberg en Bosstraat- West. De lijst van ingekomen stukken ver meldt onder andere een brief van de sportorganisatie Soest inzake de organi satie van het jaarlijkse polio-toernooi en de schoolsportdagen; een brief van „Soest" inzake diverse gewenste voor zieningen in het sportpark en de douches in het kleedgebouw alsmede een verslag van het gesprek dat plaatsvond tussen het dagelijks bestuur van de sportstich ting en het bestuur van S.O. Soest. BRUlöSRepORtAQÊ (ilmRepoRtaQé kinöeHseRie stuöio-. peRS- en 1 oeöR öfs fotociRAp ie foto heRrmn van öatti Voorzitter C. J. 't Hart maakte de veertig leden, die de jaarvergadering bezochten, in zijn jaarverslag deel van de zorgelijke financiële situatie. Dat de exploitatie moeilijk zou zijn, had men verwachtmaar dat het tekort zo hoog zo opgelopen was een flinke tegenvaller. Dank bracht hij aan de medewerksters in het dierentehuis; aan de Soester politie, waar de afdeling nooit een ver geefs beroep op deed en aan allen, die het afgelopen jaar weer steun verleen den. Hij hoopte volgend jaar een beter resultaat te kunnen melden. De secretaresse mevrouw A. G. Kok- Staal nam de notulen en het financieel verslag voor haar rekening. De afdeling telt thans 334 leden en 1026 donateurs. Daarvan hebben op dit moment slechts 32 leden en 132 donateurs hun bijdrage voor het nu lopende Jaar nog niet gestort Ook mevrouw Kok wees op het tegenval lende resultaat. Het bestuur zal een uit de vergadering komende suggestie, zo wel het bedrag van het lidmaatschap als van de donatie te verhogen, bekijken. Erg enthousiast was men daar in eerste instantie niet over. Mevrouw H. Isings vertelde in haar jaarverslag over het dierentehuis, dat in het voorbije jaar het aantal zwerf- en afstandsdieren ongeveer gelijk gebleven was. Voor 78 honden en 45 katten werd het zogenaamde afstandsgeld betaald, terwijl 119 honden en 70 katten als zwervers werden binnengebracht Van de zwerfdieren werden echter 70 honden en 5 katten weer door de eigenaars opgehaald en voor 111 katten en 125 honden werd een nieuwe baas gevonden. Aan het eind van het verenigingsjaar waren 21 honden en 32 katten in het tehuis aanwezig. Het aantal pensiondieren was iets min der dan in de laatste jaren het geval was, maar omdat verschillenden vrij lang bleven, was de totale vakantie-op brengst, een van de bronnen van inkom sten, toch goed. In pension had men in totaal 279 honden, 112 katten, 2 konijnen en 3 cavia's. Problemen met de dieren deden zich niet voor; anders was het met de gebouwen. Er moesten veel reparaties worden ver richten ook nu was er nog een lange lijst van zaken die aan vernieuwing toe wa ren. Mevrouw Isings wees tenslotte ook op de sterk gestegen kosten en bracht dank aan alle medewerksters. De afdelingsinspecteur, de heer P. M. van Geet had geen klachten en proble.-' men te melden. Hij maakte de leden attent op de slechte brandbeveiligings toestanden op de meeste boerderijen. Er waren, had hij geconstateerd, nauwe lijks tappunten, brandslangen, brand- blusapparaten e.d. aanwezig. Aan de eenvoudigste eisen op het gebied van brandpreventie was hij nergens voldaan. Van Geet dacht dat verzekeringsmaat schappijen hier ook een voorlichtende taak hadden en de agrariërs tot spoedige verbetering van de situatie konden aan zetten, door bij schade niet uit te betalen. Op verzoek van de vergadering zal de afdeling de bevindingen doorspelen naar het hoofdbestuur. Vol lof was de heer Van Geet over de verzorging en legering van de dieren op Kinderboerderij „De Vrije Teugel". Aan de andere kant vond hij wel, dat zijn hulp soms onnodig werd ingeroepen en enige malen had hij moeten constateren, dat doorgegeven klachten meer een gevolg waren van onderlinge ruzies dan van werkelijke wantoestanden. Met een rondvraag, waarin ondermeer de heer P. Wijsmuller, voorzitter 't Hart veel lof toezwaaide voor het werk dat deze al ruim 25 jaar doet in het belang van de afdeling en een verzoek van een der aanwezigen, dood aangetroffen die ren bij de gemeente reinigingsdienst aan te melden, werd de vergadering besloten. Daarna vertoonde de heer Uitenbroek nog enige films. EEN GOED IDEE orn een bij Uw boekhandel binnen te lopen! Daar kunt U vrijblijvend rondsnuffelen naar het boek van uw gading, zonodig deskundig Daar vindt U naast de allernieuwste boeken en bestsellers óók dat ene gedichtbundeltje dat U zocht. Daar vindt U in feite alle boeken die U zich maar wensen kunt, wat niet voorradig is kan snel besteld worden. Daar moet U juist in de boekenweek eens heen gaan, U krijgt immers een BOEK CADEAU bij aankoop f 17,50 Daar moet U van profiteren, al koopt U maar één boek per jaar' HET IS NOG VOLOP BOEKENWEEK BIJ: Soesterbergsestraat 53 - Soest Telefoon 12419 Donderdag 12 mei, aanvang 19.30 uur, wordt in tiet gebouw van de afdeling Welzijn aan de Lange Brinkweg een ex tra vergadering gehouden vun de finan ciële commissie. Aan de orde zal worden gesteld een verordening op de heffing van belasting op onroerend goed. Op donderdag 7 april te 20.00 uur, zal een huiskamerbijeenkomst worden ge houden ten huize van de familie Jonker, Prins Hendriklaan 11, Soest. Gesproken zal o.a. worden over de campagne voor de komende Tweede Kamer-verkiezin gen. Zoals bekend zal D'66 onafhankelijk deze verkiezingen ingaan, hetgeen de nodige inspanningen van de léden zal vergen. Nadere inlichtingen tel. 16635 of 13261. Er zijn volgens de heer J. v.d. Veen van de Albert Cuyplaan 40, heel wat meer milieubelasting-weigeraars dan de pro vincie doorgeeft. Hij baseert dat op officiële cijfers van de provincie zelf, waarin, zoals hij zegt, gesproken wordt van 40.000 gezinnen, die weigeren te betalen. De provincie staat naar zijn mening voor de practlsch hopeloze taak daar wat aan té doen. In totaal dwong de provincie, volgens de heer v.d. Veen, zo'n 3650 mensen te betalen. De meeste slachtoffers zijn volgens hem principiële weigeraars, die meteen weer weigeren. Bovendien zegt hij te weten, dat er vorig jaar duizenden nieuwe weigeraars bijgekomen zijn. In het hele vorige jaar is zover hij weet in 873 gevallen geïnd door middel van dreiging met boedelbeslag en hij meent dat de provincie alleen door het verlenen van ontheffingen het aantal weigeraars kan terug dringen. Oud-Nederlandse teksten in „lees bare" vorm, aangevuld met moderne bewerkingen van bekende auteurs en schitterend geïllustreerd. Een nieuwe frisse kijk op - vaak verplichte lesstof - Voor jong èn oud nu voor slechts f 4.90. (Na de boekenweek f 9.50). HET IS NOG VOLOP BOEKENWEEK BIJ: Soesterbergsestraat 53 Telefoon 12419 bij nt I l Voor al uw AUTO, PLAAT- en SPUITWERK Beckennghstraat 11 - Tel. 11018 Maandagavond laat, tegen half 10, heb ben zo'n veertig demonstranten hun „opwachting" gemaakt bij de woning van de demissionaire staatssecretaris Marcel van Dam aan de Anna Paulowna- laan. De demonstranten gedroegen zich correct cn waren vrij snel weer ver trokken. De politie hield een oogje in liet zeil. Op de Stcenhoffstraat werd de 23-jarige automobilist J- I> aangehouden. Hij had teveel gedronken, zoals blaas- en bloed proeven uitwezen. Op dezelfde straat werd ook de bromfietser H.M. (28) aangehouden. Ook IHj had teveel op. Beiden kregen een proces-verbaal en een rijverbod. De leden van de Soester culturele commissie zijn van mening dat slechts een klein deel van de jubileumkosten van de Soesterbergse muziekvereniging Odeon voor subsidie in aanmerking komt. Men is van mening dat de gemeenschap daar niet voor behoeft op te draaien. In de vergadering, die dinsdagavond gehouden werd, werd het Odeon-bestuur gewezen op het jubileum dat de zustervereniging uit Soest, P.V.O., gevierd had en waarvoor zelfs niet om tegemoetkoming in de kosten gevraagd was. De verzoeken van Odeon betroffen een subsidie van 3700 gulden voor de reis naar Stammheim in Duitsland en een subsidie van 3300 gulden voor de directe kosten van de jubileumviering. Wat de reis naar Duitsland betrof, zal de commissie het college van burgemeester en wethouders om een principe uit spraak vragen. Dit omdat wel gesubsi dieerd wordt in de kosten van de twee jaarlijkse sportuitwisseling met Soest- Dultsland. Overigens werd er op gewe zen, dat het toekennen van deze subsidie verstrekkende gevolgen kan hebben. De directe kosten voor de jubileumvie ring betroffen 880 gulden voor de recep tie; 400 gulden voor vier openluchtcon certen; 1200 gulden voor het jubileum concert en 850 gulden voor een kinder concert. De commissieleden hadden veel moeite met het toekennen van subsidie ten behoeve van de receptie en de consump ties tijdens het kinderconcert. In de diskussie werd naar voren gebracht dat de wekelijkse contributie van twee gul den voor de Odeonleden wel erg laag was en dat derhalve aan de leden zelf een extra bijdrage gevraagd kon worden. Besloten werd tenslotte om het jubileum concert niet te subsidiëren en de vereni ging te vragen entree te heffen voor dit concert. Ook de receptie en de consump ties voor de kinderen werden van de lijst afgevoerd. Wel gesubsidieerd kunnen eventueel worden de vier openlucht con certen en het kinderconcert. Afgelopen dinsdag was ik jarig; jammer dat u het niet wist. Maar ja, het duurt geen héél jaar meer. En langskomen mag u AL TIJD!! Na alle verwikkelingen over inspraak b.v. het Centrum-plan, is er ook nu weer zo'n duidelijk voorbeeld van de lekke- band met 't volk n.1. de weigering van de „collega's" raadsleden (WD, CDA, PvdA) om Jan Visser (Progressief Soest) te laten deelnemen aan de be noemingscommissie, die zich gaat bezig houden met de benoeming van een nieuwe gemeentesecretaris. Mevrouw Korthuis, de heer Van Peppe len en de heer De Wilde beweren in een brief dat zo'n benoeming geen politieke zaak is. Maar deze verontruste schrijver wil wel stellen dat het niet laten meedoen van een raadslid, dat namens honderden inwoners spreekt en op het belang wijst van een goede gemeentesecretaris wel degelijk een politieke zaak is. Het is daarom vooral onbegrijpelijk dat een zich progressief noemende partij als de Pv.d.A. zich niet duidelijk uitspreekt over deze praktijken. Ik hoop dan ook dat de mensen in Soest uit deze dingen hun conclusies trekken en bij de volgende raadsverkiezingen (1978) de mensen zullen steunen die de lekke band met het volk weer zullen plakken en op pompen. I.V. Ö.Haoer Pacifistisch Socialist. Mies Bouwman 25)4 jaar IV 1 Omzien in verbazing, een kroniek van het TV- gebeuren. Qn Rijk geïllustreerdIH.OU n Peter van Streaten Bij ons in het dorp: een politiek cartoonboek ter gelegenheid van de ver kiezingen <i Mart en Toonder Hoe vreselijk is dit alles Nieuwe avonturen van Ollie B. Bommel|HtbU Hans Knoop De zaak Menten Een verbluffend docu ment met nieuwe ont hullingen j- Herman Pieter de Boer De Kelnerin en andere verhalen Humoristische fantasie- 17.90 13.90 Hannes Me'mkema De groene weduwe en andere grijze verhalen (de schrijfster van „Dan is er koffie")1Z.0U I De beste korte vertalen van Een „pil" van een boek. 42 auteurs, 446 pagina's /".OU Bemard lievegoed 8 De levensloop van de mens. Ontwikkelingsmogelijk- - heden van de mensA4.0U Anton Koolhaas 9 De laatste Goendroen Een „must" voor Kool- haasliefhebberslo.OU 10 JanwiHem van de Wetering De dood van een markt koopman. Amsterdamse politie roman 14.50 HET IS NOG VOLOP BOEKENWEEK BIJ: Soesterbergsestraat 53Soest Telefoon 12419

Soester Courant | 1977 | | pagina 3