Esther Vilar: Het einde van de dressuur 23 APRIL VRIJHOUDEN? HOEZO? 1 De snelheidsmetingren te Soest Eigen beleid deels afhankelijk van landelijk voorlichtingsbeleid Alle vrouwen aan het werk Iedereen onafhankelijk! Jaarvergadering VVV: :'4 Soest, 60 jaar geleden: twinkelen waard Hondje weg? Hondje terug! Veel blikschade bij autobotsingen Motorrijder gewond bij aanrijding Doorrijders veroorzaken schade de oplossing vooreen gelukkiger samenleving Maandelijkse wandeling van I.V.N. "Eemland" N.C.V.B.- Soest-Zuid Diefstal uit garagebox Rem weigerde Gevaarlijke bocht in Birkstraat wordt verbeterd Plaatsbepaling woonwagenkamp aangehouden £51.401 de hypotheekmachine rcoupon - Van der Lans Onderwijs commissie negeert publieke tribune Geld lenen?? Eddy v. Ooijik OCCASIONS Autobedrijf VERKERK Soester Courant van donderdag 31 maart 1977 de Vereniging voor Vreemdelingenverkeer, maar een SZ nA WV bU I00r de eigen ülwoners- waar men weet wat met vrije tijd t <1 ys,®chts 'm ^Perkte mate een eigen beleid voeren, afhankelijk als ze is, enerzijds van het beleid van de producenten van het toeristisch produkt of deelprodukt, anderzijds omdat ze het uniform landelijk voorlichtingsbeleid zal moeten ondersteunen, zo niet volgen. Deze opmerkingen maakte mevrouw A. de Vries, secretaresse van de Soester VVV, in het jaarverslag dat zij dinsdagavond Varn den Brink 2eventlSste jaarvergadering van de vereniging, gehouden in hotel Naast de zeer geslaagde jubileumvie ring waren er de gewone werkzaamhe- den, die overigens in omvang toenamen. Aan de balie van het verkeershuis vroe gen 11.330 mensen, onder wie 537 buiten landers, informatie. Het grootste contin gent buitenlanders vormden de Ameri kanen. ,,De Amerikaanse conjunctuur vertoont weer een opleving en het reisverkeer van Amerikanen naar Europa is weer toegenomen", zo consta teerde mevrouw De Vries. De meeste informaties werden in de maand juli verstrekt, 1.165 aan de balie en 381 per telefoon. Het aantal bezoekers van het verkeershuis steeg ten opzichte van 1975 met 270. Het ledental nam sterk toe. In 1974* telde de VW 445 leden, het jaar erna 505. In 1976 liep dit aantal op tot 620, vooral ook dankzij de inspanningen van de drie informatrices. Met de VVV-kadobonnen gaat het eveneens goed. Begonnen met een omzet in 1974 van 19.900 gulden, bedroeg deze een jaar later 24.365 gulden en in 1976 was dit opgelopen tot 45.000 gulden. Een zorgenkind voor de VW betekent het ontbreken van overnach- tingsmogelijkheden in Soest. Tot nu toe kon nauwelijks of niet worden voldaan aan de vraag hiernaar. Momenteel, dankzij een oproep, beschikt de VW over ongeveer veertig overnachtings adressen. Het financieel verslag van penningmees ter A. P. A. Mol vertoonde voor het eerst sinds 1968 weer een voordelig saldo, vooral dankzij de gemeentelijke subsi die. Ook de verkoop van kaarten voor voorstellingen elders leverde aan provisie een niet onaanzienlijk bedrag op. De kas-commissie drong er in haar verslag op aan, een brief te schrijven aan de Stichting Theater Bespreekbureau, waarbij de VW is aangesloten en daar door te reclameren naar aanleiding van het soms niet verstrekken van kaarten. Hierdoor wordt de VW geconfronteerd met inkomstenderving. Voorzitter J. van den Arend zei, dat het bestuur deze kwestie had besproken en besloten heeft niet als plaatselijke VVV te reclameren, maar de zaak in handen te geven van de Streek V Wwaar Soest bij aangesloten is. Overigens werd de heer s WMI N )NI )l K VVl C Y Een luxe (open) personenauto uit de jaren twintig op het Soester Hoogt. Naar aanleiding van eene bekeuring van een auto mobilist wegens te hard rijden in de gemeente Soest, en van de bezwaren, welke in de vakpers worden geopperd tegen het tijdopnemen door veldwachters, had de burgemeester van Soest, Jhr. de Beaufort, zelf automobilist, den wensch geuit tot het bijwonen van eene proefneming, waarbij werd nagegaan in hoeverre de door den veldwachter der gemeente opgenomen tijden op nauwkeurigheid aanspraak konden maken. Aangezien de metingen werden ge daan van uit één punt op den weg zelf gelegen, en over een afstand van 250 meter, die vrijwel in rechte lijn werd overzien, was het natuurlijk a priori te verwachten, dat de tijdsopnamen piet absoluut juist konden zijn. Maar daarom was het niettemin van veel belang eens door deskundigen te doen nagaan, hoe groot de afwijkingen in dit geval wel waren. Tot dit doel werd dan ook op 1 december j.1. een proef genomen. De heer Scheltema-Beduin, officieel tijdopnemer van de K.N.A.C., meldde zich des morgens te 11 uur bij den burgemeester van Soest aan, terwijl ook eenige belangstellenden, w.o. de heeren Smit, kapt. V. M. A. K.. Mr. Duyzings. Mr. Venema, Smits, Schwarz en ondergeteekende, zich op dat uur aan het gemeentehuis van Soest bevonden. De proef werd nu op de volgende manier genomen De veldwachter Zwart, die de bekeuring had ge daan, stelde zich op zijn waarnemingspunt op, vanwaar hij den rijksstraatweg, die door de ge meente Soest loopt, over een afstand van ruim 250 meter overzag. Met behulp van een stophorloge mat hij nu den tijd. welken een auto noodig had om van de Molenstraat tot aan zijn opstellings plaats, een afstand van 250 meter, te komen. In de auto. waarmede de proeven werden gehouden, werd plaats genomen door den heer Scheltema Beduin, die precies bekend was met het begin en eindpunt van den afstand, waarover werd gemeten. Zoodra de auto langs het beginpunt kwam. bracht de heer S. B. zijn stophorloge in beweging en bij het eindpunt zette hij het stop. Daardoor kon hij precies den tijd meten, welken de auto voor den afstand van 250 meter nodig had en. door dezen tijd te verge lijken met dien van den veldwachter, was natuur lijk onmlddelijk te zien, hoe groot de door dezen laatste gemaakte fout was. Een vijftal malen werd op de vorenomschrcven wijze te werk gegaan, waarvan driemaal met de Adler auto van den burgemeester en tweemaal met de Charron van den heer Schwarz. en telkens werd er met verschillende snelheid gereden. Hieronder volgt de uitslag van de opmetingen (in seconden), met vermelding van de daarmede overeenkomende uursnelheden in kilometers. Meting veld wachter. Meting Scheltema Beduin Uur snelheid veld wachter. Uur- snelheid Scheltema Beduin 26% 27% 34 32% 24 24% 37'4 36% 28'4 28% 31% 31% 18", 19% 48 46 36 >4 37 25 25 Uit bovenstaande getallen blijkt duidelijk, dat de veldwachter in casu zeer goed heeit opgenomen. Wel zijn de door hem gemeten tijden iets kleiner - en dus de ermede corresponderende uursnelheden eenigszins grooter - dan de overeenkomstige van den heer Scheltema-Beduin, doch zulks was te ver wachten en de verschillen waren veel geringer dan een der aanwezigen te voren had vermoed. In alle gevallen is gebleken, dat de opnamen van veldwachter Zwart vrijwel als betrouwbaar zijn te beschouwen, althans dat. ten aanzien van de juiste uursnelheid, verschillen van vele kilometers in deze uitgesloten zijn. Naar ons door den burgemeester werd medegedeeld, wordt er in Soest dan ook niet bekeurd, wanneer er door automobilisten iets snel ler dan met de maximumsnelheid wordt gereden, doch alleen, wanneer de snelheid zeer veel groter is. Soest kan dus in geen geval als een auto-val worden aangemerkt. Watleeren wij nu uit deze proefneming? In de eerste plaats, dat er veldwachters zijn. die wel degelijk vrij nauwkeurig den lijd kunnen opme ten, Daaruit te coneludeeren. dat steeds de opnamen van veldwachters betrouwbaar zijn, ware echter ver keerd. Wart ".r kan slechts dan van eenige juistheid sprake wezen, wanneer de opname plaats heeft door middel van een stophorlogemet een gewoon hor loge is het nu eenmaal onmogelijk, zooals nog on langs uitvoerig in ..De Auto" werd aangetoond. Voorts weten wc. dal er verscheidene veldwachters zijn. die niet goed tijd kunnen opmeten. Wenschl men dus toch het overschrijden van eene voorgeschreven maximum-snelheid als criterium voor eene bekeuring aan te nemen, dan dient men er zeker van te zijn. dat de tijdsopname. die als grondslag voor de bekeuring moet gelden, vrij nauwkeurig heeft plaats gehad. Fn dat geval zouden wij willen voorstellen, dat alle veldwachters in de gelegenheid worden gesteld om. ten overstaan van een deskundige (offirieelen tijdopnemeri. van hun ne bekwaamheid in het opnemen van tijd»-* doen blijken. Aan degenen, die daarin de vaaru ge be kwaamheid toonen te bezitten, zou dan een diploma kunnen worden uitgereikt, waarna de door deze categorie van veldwachters gedane tijdsopnamen als onaanvechtbaar zouden moeten worden be schouwd. Dan althans heeft de automobilist niet meer. zooals thans, het gevoel van willekeurig be handeld te worden. Maar nog beter zouden wij het vinden. en dat is ook de bedoeling van den wetgever geweest om slechts dan te bekeuren, wanneer er met, het overschrijden van de maximum-snelheid gepaard is gegaan het In gevaar brengen van het verkeer. Ten slotte zij het ons vergund, een woord van hulde te brengen aan den burgemeester van Soest voor de moeite, welke hij zich heeft willen geven, om door eene proefneming tp doen uitmaken, in hoeverre de in zijne gemeente gedane bekeuringen op nauwkeu rige opnarrv berusten. Moge dit goede voorbeeld ook in alle andere gemeenten van ons vaderland navolging vinden. Mol gecomplimenteerd voor zijn zuinige beheer. Aan het begin van de vergadering had voorzitter Van den Arend een terugblik geworpen op het afgelopen jubileum jaar. Hij sprak zijn vreugde uit over het groeiende aantal leden en donateurs, ,,die voor de WV van levensbelang zijn". Hij kondigde nog meer activiteiten van de WV aan, "want er liggen nog zoveel terreinen braak waaraan wij onze energie kunnen besteden". Aan het slot van zijn openingswoord herdachten de leden het bij het vliegramp op Tenerife omgekomen lid H. J. van Reems en diens echtgenote. Bij de bestuursverkiezing werd voorzit ter Van den Arend herbenoemd, evenals de leden H. J. Vos en B. J. van Os. In de vacature van de heer Schraven, die wegens verandering van werkkring moest bedanken, werd de heer J. W. R. Alexander gekozen. Na het huishoudelijk gedeelte vertoonden vader en zoon Hui- zlnga een film die in 1956 gemaakt werd ter gelegenheid van het vijftigjarig be staan van de VVV en een film over de F-16, de vervanger van de Starfighter. VERMIST 20-3. Bouvier, teef, „Tanja". Koomen, Amersfoortsestraat 67, Soesterberg. tel. 13-1375. 20-3. Kater, cypers, gecastreerd, 4 witte poten en witte buik, rose neus, 1% jaar oud, ..Roeltje". Tol, Dalweg 48, Soest, tel. 02155-10788. 12-3. Kater, cypers „Rover", slecht vacht. Muller, De Genestetlaan 7, Soest, tel. 02155-12913. 25-3. Bast. hond, zwart, reu, „Loekie", 2 witte voorpoten, 14 jaar. De Rijk, Bos straat 14, Soest. 4-3. Holl. herder, reu, „Smoky", goud gestroomd, gladharig, 2% jaar, kale plek op néus. Leren halsband. Kronenberg, Gen. Spoorstr. 37, Soesterberg, tel. te bereiken op no. 033-30234. GEVONDEN Witte kater, gecastreerd. Gevonden in Soesterberg en naar Dierentehuis 't Hart, Engendaalweg, Soest, gebracht. 2-3. Bouvier, teef, peperen zoutkleurig. Gevonden op Pijperpad te Soest. Naar Dierentehuis 't Hart gebracht. 25-3. Poes, cypers. Gevonden bij Nieuw- bouw T.B.S., Belteringstr. Soest. Naar Dierentehuis 't Hart gebracht. 5-3. Bast. pintscher, reu, zwart/bruin, witte poten. Is gevonden op de Peter v.d. Bremerweg te Soest. Naar Dierentehuis. De discussie over verkorting van de arbeidstijd is in volle gang. Voor dege nen die in het gelukkige bezit zijn van een baan betekent korter werken een ruimere beschikking over vrije tijd. Door arbeidstijdverkorting openvallende arbeidsplaatsen zouden bezet kunnen worden door diegenen die nu noodge dwongen royale hoeveelheden vrije tijd moeten zien door te komen. En dan is iedereen weer gelukkig. Of toch niet? In haar jongste boek het einde van de dressuur levert Esther Vilar een bijzon der originele bijdrage aan deze discus sie. Arbeidstijdverkorting is in haar ogen inderdaad het enige middel om tot een samenleving te komen, waarin iedereen gelukkig kan zijn. Maar wan neer het gaat om het opvullen van vrijkomende rbeidsplaatsen, gaan haar gedachten niet in de eerste plaats uit naar werklozen. Nee, het zijn met name de huisvrouwen en de gepensioneerden, die voor zover ze dat niet of niet meer doen, rap aan de slag moeten. En dat alles niet om er een financieel voordeel tje aan te behalen. De strijd om geld moet verkeren in een gevecht om meer Op de Burg. Grothestraat raakte de 27- jarige autobestuurder R. v.d. B. van de weg en botste tegen een in de berm geparkeerde wagen. Van de B. raakte gewond in het gezicht en werd met de ambulanceauto naar het ziekenhuis Zonneglox-en gebracht. Beide wagens werden zwaar beschadigd. Oorzaak van het ongeval was vermoedelijk een ogen blik van onachtzaamheid tijdens een ge sprek met zijn passagier. Op de Beukenlaan werden 5 auto's min of meer ernstig beschadigd, doordat de chauffeur van een bestelwagen tegen een in de berm geparkeerde personen auto reed. Deze schoot door, waardoor nog eens drie auto's tegen elkaar scho ven. De chauffeur van de bestelwagen ging er van door. De 41-jarige motorrijder S. P. uit Hol landse Rading brak bij een aanrijding twee vingers. Hij werd door dokter Rip verbonden. P. werd op de Nieuweweg aangereden door de automobilist C. van E. (23), die plots uit een uitrit de rijweg opreed. Op de Beukenlaan kreeg de 18-jarige bromfietser L. O. geen voorrang van de Dalweg komende autobestuurder G. H. (32). O. werd lichtgewond aan zijn knie. Bij de stoplichten aan de Van Weerden Poelmanweg-Amersfoortsestraat werd de personenauto van mevrouw T. v.d. B. aangereden door een vrachtwagen. Zij stond achter de vrachtauto bij het ver keerslicht te wachten. Toen bij „groen" de vrachtwagenchauffeur bleef staan, passeerde mevrouw v.d. B. links en op dat moment trok ook de vrachtwagen op om linksaf naar Amersfoort te rijden. Bij de botsing werd de personenauto beschadigd; de vrachtwagenchauffeur reed door. Op het kruispunt Kerkstraat-Soester- bergsestraat-Birkstraat werd de vracht auto, bestuurd door C. L. uit Baarn aangereden door een tegemoetkomende, op de linker weghelft rijdende rode personenauto. De wagens schampten langs elkaar en van de vrachtwagen werd de linkervoorband van de oplegger vernield. De rode personenauto ver dween, ondanks de flinke schade die de wagen zelf had. Zondag 3 april wederom een wandeling van het Instituut voor Natuurbescher mingseducatie, afdeling „Eemland", en wel in de bossen van Kasteel „Groene- veld" te Baarn, eigendom van Staatsbos beheer. Onder leiding van natuurgidsen wordt tussen 14.00 en 14.30 en groepjes gestart vóór het kasteel „Groeneveld" (aan de weg Baarn-Soest). Eventuele honden aan de lijn. De afdeling Soest-Zuid van de Neder landse Christen Vrouwen Bond houdt Woensdagavond 6 april haar ledenver gadering. Deze avond, met als onder werp: „Rond Pasen", wordt verzorgd door mevrouw Poot, die verbonden is aan het museum Boymans van Beunin- gen te Rotterdam. Aanvang 20.00 uur in de Rank, Soester- bergscstraat 18. Uit een garagebox aah'dé Veenbesstraat werd een bromfietshelm en een paar lederen handschoenen gestolen. Ver moedelijk werd van een valse sleutel gebruik gemaakt. Aangever was de heer P. R. Doordat volgens zijn verklaring de rem van zijn personenauto weigerde, kwam de 24-jarige A. W. R. uit Amersfoort met zijn personenauto in het plantsoentje op de hoek van de Kastanjelaan en de Ossendamweg terecht. De politie trof de wagen daar in het donker, zonder be stuurder aan. Na uren zoeken werd hij opgespoord op het moment, dat hij zich met een taxi naar Amersfoort wilde laten brengen. R. vertelde dat hij, ko mende van de Eikenlaan, recht de ver keersgeleider in de Ossendamweg over geschoten was, toen hij door de rem trapte. Waarschijnlijk nog dit jaar zal door Rijkswaterstaat de gevaarlijke bocht in de Birkstraat bij 't Lange Huus, ver beterd worden. Waterstaat gaat daardoor in op het verzoek v. h. Soester college van burgemeester en wethouders. In de loop der jaren zijn er in deze bocht talloze ongelukken gebeurd, waarvan sommige met dodelijke afloop. De recon structie zal bestaan in het zoveel moge lijk recht trekken van de rijbaan. Mogelijk door het late (vergader )uur, waarschijnlijk meer vanwege ver wachte grote meningsverschillen, heb ben de loden van de commissie Ruimte lijke Ordening, de plaatsbepaling van hot-Soester woonwagenkamp, uitgesteld. Soest moet net als alle andere Neder landse gemeenten een plaats aanwijzen, waar woonwagens geplaatst kunnen worden. Zo'n kamp. voor Soest met ongeveer 15 staanplaatsen, moet van alle nodige outillage worden voorzien. In de raadsvergadering, waarin de d< betreffende gemeenschappelijke rege ling voor Eemland werd aangenomen verzette de CDA-er Storimans zich bij voorbaat tegen nakoming van de be ling een kampplaats aan te wijzen. Hij meende dat Soest zelfs, als er door een hogere overheid een plek werd aangewe zen, in beroep diende te gaan bij de Kroon. Hij had daarbij op het oog, dat de woonwagenkampen van Amersfoort en Zeist, op de grens van de gemeente Soest lagen en Soest derhalve al rijkelijk voorzien was. In de vergadering van de commissie Ruimtelijke Ordening merkte de heer K. de Wilde (PvdA) op, dat de problemen groot gaan worden. Hij wees op de ontwikkeling rond het Amersfoortse kamp, dat als er een autokerkhof uit zag. „Dat kunnen wij geen mens aan doen", vond hij. Dat was ook de gedachte van de heer J. van Poppelen (CDA), die de aandacht vestigde op het Baarnse kamp. De si tuatie ontwikkelde zich daar ook in die richting. „Die mensen knutselen nu een maal graag", dacht hij. Men schoof de beslissing voor zich uit. vrije tijd. Er moet volgens de schrijfster een eind komen aan de situatie waarin de vrouw de man via een geraffineerd stukje dressuur africht tot kostwinner. Een kostwinnaar loopt het risico bij zijn eega in ongenade te vallen wanneer hij bij thuiskomst geen zakelijk succesje weet op te dissen. En wanneer hij na gedane arbeid niet meer de energie kan opbrengen enige sexuele activiteit te ontplooien, is de aanduiding „man" eigenlijk helemaal niet meer op hem van toepassing. Esther Vilar wil af van de tot dusver gehanteerde definitie: manlijk heid bruikbaarheid, nut. Pas wanneer ze zich ontworsteld hebben aan de vrouwelijke overheersing, kunnen man nen echte mannen worden, d.w.z. iets waard zijn in de liefde. De invoering van een 25-urige werkweek zou een aanzet tot een oplossing kunnen vormen. Esther Vilar gaat bij het geven •van die oplossing niet over één nacht ijs. Zeer gedetailleerd beschrijft zij wat daarvan in economisch en maatschappe lijk opzicht de consequenties zullen zijn en welke voorwaarden moeten worden vervuld. Zo zal het verdiende salaris in overeenstemming moeten worden ge bracht met het verminderde aantal werkuren; de sociale uitkeringen zullen stijgenscholieren die zich voorbereiden op een beroep zullen een financiële vergoeding krijgen voor de eerste le vensbehoeften, onafhankelijk van het inkomen van hun ouders; na de geboorte van een kind zou of de moeder of de vader een jaar verlof moeten krijgen; crèches, tehuizen en scholen waar kin deren een hele dag in worden onderge bracht moeten worden afgeschaft. Ook voor kinderen moet een 5-urige school dag gelden; iedereen moet voor zichzelf het tijdstip van pensionering kunnen bepalen; het maken van overuren is uit den boze. Als praktische voordelen noemt de schrijfster de positieve uitwerking op kwantiteit en kwaliteit van de dagelijks te leveren arbeidsprestatie. Het plezier in het werk keert terug, er is minder aanleiding tot stress en daardoor minder reden tot ziekteverzuim. Ook financieel zal men er niet op achteruit gaan, aangezien man, vrouw en kind zeker kunnen zijn van een eigen inkomen. Niemand behoeft zijn zuur verdiende "d langer te delen met huisvrouwen, kinderen en andere „behoeftigen". Est her Vilar gaat ervan uit dat het al moeilijk genoeg is op de langere termijn gelukkige betrekkingen met andere mensen te onderhouden. Onmogelijk is dat echter wanneer - zoals dat nu in de meeste betrekkingen tussen man en vrouw of tussen ouders en kinderen het geval is - materiële belangen een rol spelen. De door haar voorgestelde loon politiek helpt dit euvel in ieder geval uit de wereld. De schrijfster laat er in haar nieuwste werk geen twijfel over bestaan dat een sterk verkorte arbeidsweek het geluk van alle mensen ten goede komt. De huisvrouw is niet langer economisch en maatschappelijk afhankelijkgeeste lijke en sexuele frustraties behoren tot het verleden en verveling komt in haar woordenboek niet meer voor. De kinde ren herkrijgen een groot stuk vrijheid, want bij de invoering van de 5-urige werkdag hebben ouders geen alibi meer hun kroost langer dan vijf uur in „kin dergevangenissen" op te sluiten. De man krijgt eindelijk tijd voor zichzelf en voor zijn gezin, terwijl ook hij zich economisch onafhankelijk kan opstellen. Hij zal niet langer de machine zijn die de kost moet verdienen, wanneer hij zijn eigenwaarde heeft hervonden. Het is alleen de vraag of de man inderdaad bereid is de vrijheid voor zichzelf te veroveren. Volgens de schrijf ster zal dat nog heel wat voeten in de aarde hebben, want vrije tijd en econo mische onafhankelijkheid zijn de enige zaken waar de man echt bang voor is. Toch zal de vrouw - in haar eigen belang - tenminste een poging moeten doen de man zijn onafhankelijkheid aan te bie den. Wanneer hij het aanbod afslaat, is dat een bewijs dat hij zich in zijn huidige situatie heel wel voelt, dat hij zich graag laat insluiten. De overheersing, de dres suur van de vrouw zal dan gewoon doorgaan. „Het einde van de dressuur" (paper back, 19,50) is het derde en laatste werk waarin Esther Vilar de maatschap pelijke positie van de man in de westerse geïndustrialiseerde landen beschrijft. Eerder verschenen bij Omega Boek: „De gedresseerde man" (paperback, 13,90), waarin wordt aangetoond hoe de man door de vrouw wordt gemanipu leerd en „Het polygame geslacht" (pa perback, 13,90), waarin Esther Vilar beschrijft hoe deze manipulatie in zijn werk gaat. Bk spelmoment beleeft U met meer spanning als U alias scherper slat SNOUCKAERTLA.AN14-16 In onze nieuwste collectie brillen vindt U een keuze voor Uw persoon lijke smaak Bij Van der Lans Hypotheek adviseurs staat sinds kort tot uw dienst een ultramoderne talelcomputer, die binnen enkele minuten berekent én vergelijkt welke hypotheek- vorm het beste past bij üw wensen, üw mogelijkheden, üw inkomen etc. Net zomin als wij dat doen hoeft u af te gaan op een vaag beredeneerde voor- of afkeur van welke hypotheek- vorm dan ook. Alleen nuchtere cijfers. Narekenen is altijd mogelijk. Wij geven slechts een afgewogen advies. Bel ons of vul de coupon in. straat: plaats tel Hypotheek-adviseurs Veenbesslraat 462 Soest postbus J13 (02155)162 62 1NOUCK AERTLAAN14.1 A De onderwijscommissie zou zelf weer eens in de leer moeten gaanbij iemand die wat afweet van vergadertechniek. Hij zou de commissie leren om niet met een besloten gedeelte te beginnen, maar dit aan het eind van de agenda te plaatsen. Hij zou de commissie verder leren om in plaats van kwart over acht, ook inderdaad om acht uur (toch al een half uur later dan gewoonlijk; degenen die om half acht gekomen waren, moes sten dan ook lang wachten) te beginnen zoals in de convocatie stond. Tenslotte zou "hij de commissie leren ervoor te zorgen, dat alle bezoekers over de stuk ken beschikken die ter discussie staan. Vooral als het gaat om een belangrijk stuk als de discussie-nota over verschil lende onderwijs-zaken. De vergadering begon al met misver standen, waartoe de besluitenlijsten van vorige vergaderingen aanleiding waren. De commissieleden grepen ze aan om zich op zijpaden te begeven en keerden pas na 25 minuten op de grote weg terug. Het was inmiddels tien over half negen, toen voorzitter wethouder drs. G. Plomp (WD) het eerste voorstel op de agenda ter discussie stelde. Met geen van de voorstellen had de commissie erg veel moeite, al leverden ze wel discussie op. evenals uiteraard het stuk over verschillende onderwijs zaken. Dat was echter niet aan de pers verstrekt. via ASS. 035 - 4 14 74 Citroen 2CV41975 Renault 5 L1976 Renault 5 TL1977 Peugeot 504 1974 Audi 50 LS1975 Toyota Corolla1974 Citroen Diana1973 Simca 1100 1974 Plaatwerkerij - Spuiterij Occasions Eigendomweg 2A - Soest Telefoon 02155 -13682 4

Soester Courant | 1977 | | pagina 9