Geloogd massief eiken meubelen. §4 Meubelfabriek Oisterwijk 'n Keuken? Eerst in tekening. Gratis. poggenpohl NffiemMüsi Modeshow „De Bedstee" trok veel belangstelling Sportstichting is autonoom Deelnemers kunnen recht zoeken bij de rechter „Oud maakt nieuw" bij Eb. Kareisen L^y^maasvinkel iSsr Verkoop uitsluitend in eigen toonzalen Problemen in financiële commissie rond Overhees 2 Voorkeur voor Stichting Peuter speelzalen „Proest" over kernenergie Het WIE-WAT-HOE-WAAROM van de stichting AMERSFOORTSE KREDIETBANK WIE kunnen geld lenen? WAT moet u daarvoor doen? HOE wordt uw aanvraag afgehandeld? WAAROM zijn we zo goedkoop? AMERSFOORTSE KREDIETBANK C0RFÖ VILLA'S CORFU f547,— p.p. (fflrtfjr*) Reisbureau GERTH Map met tekeningen van o.a. Soest Noestor Courant van donderdag 7 april 1977 HARTMANLAAN 30 SOEST TEL 02155-1B941 voor lichtdrukwerk magn. autoborden en stickers. Belangrijk nietwaar, om van te voren te kunnen zien hoe de keuken van uw keuze gaat worden? Daarom ■naakt Forma Concepta eerst een ontwerp. Aan de and van uw wensen. En passend in uw ruimte en ~ddget. En zoals gezegd, gratis. Daarna beslist u pas. Forma Concepta heeft het meest uitgebreide keukenprogramma: Poggenpohl. In mahonie, eiken en kunststof. In talloze uitvoeringen en kleuren. Maar één en dezelfde kwaliteit. Poggenpohl dus. En met al dat komfort en die praktische details zal de prijs u meevallen. Komt u eens kijken? Keukenstudio „Forma-Concepta" B.V. Amsterdarh: Chr. Huygensplein 34-36 (bij de Middenweg), telefoon (020) 9318 59. Hilversum: G roest 36, telefoon (035) 1 10 76 (vrijdagavond open) De Stichting Peuterspeelzalen kan als eerste rekenen op de steun van de commissie maatschappelijk werk voor het gebruik van het voormalige PVO- gebouwtje aan de Beetzlaan. Er zijn meer gegadigden voor, maar de com missieleden willen vooral de Peuter speelzalen helpen aan een ruimte die niet iedere dag „schoon" opgeleverd behoeft te worden voor een andere gebruiker. Dat is namelijk wel het geval met het gebouwtje van de postduivenvereniging „De Vriendschap" aan de Nachtegaal- weg, waar de peuters nu ondergebracht zijn. Overigens waren bestuursleden van de stichting van mening dat de gemeente over het multifunctionele gebruik van het gebouwtje weieens contact met hen had mogen opnemen. Bekend was dat er geen gegadigden waren, maar nooit was over gezamenlijk gebruik gesproken. Als het er dan toch van komen moest, dan bestond er van de kant van de stichting niet zoveel bezwaar tegen mede gebruikers als Amnesty en bij voorbeeld de wandelvereniging Olympia De commissie kwam niet toe aan het opstellen van een prioriteitenlijstje, maar wel werd alvast afgesproken dat de Peuterspeelzalen boven aan komen te staan. Enthousiast reageerde het publiek op de jonge, sportieve khaki-kleding, de gekle de jersey japonnetjes in écru met fijne zwarte garnering, de folkloristische mo delletjes en de vrolijke hoogzomerjurk- jes in „zuurstokkleurtjes", die, gecom bineerd met sieraden en diverse vlotte schoentjes en linnen laarzen, vlot ge showd werden door de amateur-manne quins Nettie, Jettie, Betty, Monique, Hennie en Don. Voor Bril-centrum showden de manne quins een zeer fraaie en exclusieve kol- lektie brillen, o.a. van Yves St. Lau- rent en Charles Jourdan. Brillen en zon nebrillen zijn dit seizoen qua kleur en model zó uitgevoerd, dat ze nog een extra accent geven aan een mooie japon. Zeer opvallend waren de brillen met een doorlopende wenkbrauwlijn over het glas. Apart, mooi en betaalbaar, zo beoordeel de het publiek de modellen die door de Bedstee geshowd werden uit de kol- lektie van Rikma Hananel uit Israël. House-dresses, kaftans, avondjaponnen en zonnejurkjes van puur katoen in gloedvolle strepen of fraaie zwart-wit dessinering vielen goed in de smaak bij de ruim 200 aanwezige dames. Als sluitstuk van de show toonde Jettie een parelgrijze jersey avondjapon, Betty een model voor de grotere maten van Kati-England, Hennie een zeer fraaie oranje-rode japon die één schouder bloot liet, Monique een jeugdige witte japon met rood-wit-blauw garnering. Don een veel succes oogstend wit gewaad en Net tie een bruine zijden jersey japon met bij passend organza hesje. Nettie bleek trouwens de „duurste" man nequin in deze rij te zijn, want zij-droeg hierbij een 18 karaats gouden bril, bezet met 8 briljantjes. Deze bril was die zelfde morgen pas aangekomen op Schip hol en had een waarde van meer dan 5000,-. Een daverend applaus kregen de man nequins toen zij hun bloemetje in ont vangst namen. Op verzoek van de lady speaker Mevr. van Eijden kreeg ook Kapsalon Angelique een welverdiend applaus voor de fantastische kapsels. M d«n blUklaan 36 «oaat tal. 13091 of 14660 MACHTIG BUCEli PUUE HATUUK Zaterdags geopend van 10-17 uur Dinsdagavond 19 april a.s. spreekt om 20.00 uur Wim Riedljk in „Proest", het politiek café in Soest van PPR en D'66 (Progressief Soest). Hij houdt een inlei ding over kernenergie, te koppelen aan alternatieve energiebronnen en de bete kenis hiervan voor de werkgelegenheid met name in de kleinere bedrijven. Wim Riedljk is wetenschappelijk mede werker vakgroep bedrijfsleer T. H. in Delft, lid bezinningsgroep energiebeleid, was voorzitter I.D.A. en lid denkgroep aangepaste technologie. „Proest" wordt gehouden in café „De Rode Haan", Birkstraat 32 en is vrij toegankelijk voor iedereen. Gesprekslei der: Chiel van de Berg. (U weet wel, de bank waar al 25 jaar uw belang voorop staat), Iedere kredietwaardige inwoner binnen het rayon van de stichting heeft het recht gebruik te maken van onze voordelige voorwaarden. - zonder schroom een van onze kantoren binnen stappen en alle inlichtingen vragen. - schriftelijk een kredietaanvraag indienen kan ook. - en natuurlijk kunnen informaties en kredietaanvragen ook telefonisch worden afgehandeld. - zo snel mogelijk en - strikt vertrouwelijk. Omdat de stichting geen winstdoel heeft. Onze adviseurs hebben tot taak, de voordeligste oplossing te vinden voor uw geldlening en verder deskundig advies te geven op financieel gebied. BIJKANTOOR SOEST: Laanstraat 95 Geopend: maandag 9.00-12.00 uur en 14.00-16.00 uur woensdag 9.00-12.00 uur vrijdag 15.00-20.00 uur Telefoon: 02155-17009 8,15, 22 dagen. Vertrek 11-18 of 25 april. Type B Bij 2 en 3 personen Bij 8dgn. f222.— waardebonnen Bij15dgn. f 197,— waardebonnen Bij22dgn. 172,— waardebonnen Inlichtingen en boekingen bij: SOEST - Laanstraat 66 Tel. 02155-10653 Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en accentueert de natuurlijke structuur van het hout. Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. U eerste kwaliteit eikehout goed uitgewerkt in eigen droogkamers geloogd volgens oud recept eigen originele modellen gemaakt in eigen werkplaatsen verkoop uitsluitend in eigen toonzalen 12 jaar garantie ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland Exposities in toonzalen Amsterdam, Leidsekade 102 (naast Lido. vlakbij Leidseplein) tel. 020-233917. Ma t/m za 9-18 uur. donderdagavond tot 21.30 uur. ütrecht, Hollantlaan 26 Kanaleneiland (bij afslag E 36, (Jtrecht) tel. 030-883762. Ma t/m za 9-18 uur. donderdagavond tot 21 uur. Juridische commissie: Sporthuis Eb. Kareisen b.v. lanceert de komende twee weken een speciaal op de paas-vakanties gerichte „Jeans" verkoop- aktie, onder het motto „OUD maakt NIEUW". Zowel in de zaak op de Soesterbergsestraat als in het filiaal aan de Koninginnelaan bestaat de mogelijkheid om bij aankoop van een denim- of corduroybroek jack of rok een oude broek in te ruilen, waarvoor direct f 5,- wordt terugbetaald. Meer bijzonderheden over deze aktie vindt u in de advertentie in deze Soester Courant. De leden van de financiële commissie hebben in de vergadering, waarin ondermeer een kredietverlening van ruim 3% miljoen voor het bouwrijpmaken van Overhees 2, aan de orde kwam, nogal moeite gehad met de goedkeuring. Men had sterk het vermoeden niet serieus genomen te worden, omdat een nieuwere exploitatie opzet al buiten de commissie in omloop was en de commissie het met oen jaar oude cijfers moest doen. Daarbij kwam dan ook nog het feit, dat alles in grote haast beslist moest worden. Aan het goede beleid werd getwijfeld waarop het krediet nodig was. door de financiële experts uit de gemeen- Problemen waren er verder nog rond het teraad. Gesteld werd dat men nu al een paar keer met het bijltje van nieuw bouwwijken gehakt had en dat het eigen lijk Iedere keer hetzelfde verlopen was; de raad moet snel ja zeggen, omdat anders grote vertragingen optreden met de woningbouw. De tijdplanning was naar de mening van de commissieleden wéér niet juist geweest. Wethouder Ebbers moest toegeven, dat er in die planning niet een een exacte datum genoemd werd, voor het moment tekort dat nu reeds op de exploitatie opzet prijkte en het feit dat de verliezen op Overhees 1, over zouden gaan op alle andere fasen van dit plan. De commissie vond het een steeds vooruitschuiven van de moeilijkheden. Gastarief Bij het vaststellen van het gastarief werd in do commissie uitvoerig gespro ken over isolatie van (gemeente) wonin gen. Voorgesteld werd zelfs er iemand voor in dienst te nemen. De hele discussie kwam voort uit het gevoel dat niet afgewacht moest worden tot Vadertje Staat er regelingen voor in het leven geroepen had. Omdat uiteinde lijk slechts de verhoging van de aardgas- prijs aan de orde was, leidde de discussie tot niets. Op een vraag, of er met de aardgasprijs niet geschipperd kon wor- den, antwoordde wethouder Ebbers dat de minister van iedere gemeente een be paalde geldelijke prestatie verlangde voor een bepaalde hoeveelheid geleverd gas. Indien de gemeente besloot de prijs niet omhoog te laten gaan, dan zou het verschil door de gemeente zelf betaald moeten worden. Tenslotte deed de heer K. de Wilde (PvdA) een beroep op de gemeente de doelmatigheid niet uit het oog te verlie zen. Het ging hem daarbij om een verzoek 2500 gulden beschikbaar te stel len voor rolgordijnen ten behoeve van een kleuterschool. Die gordijnen waren zestien jaar oud en ieder kon zien dat vervanging nodig was. Om dan de inspecteur van het kleuter onderwijs en de directeur van gemeente werken in te schakelen voordat het verzoek in de financiële commissie kwam, leek hem vrij overdreven. De Utrechtse tekenaar Chris Schut heeft in opdracht van het provinciaal comité Monumentenjaar een tweede serie teke ningen van monumenten, dorpsgezich ten en stadsgezichten in de provincie Utrecht gemaakt. Het gaat hier om twintig tekeningen die als onderwerp de regio Amersfoort hebben. Na het grote succes van de eerste map, waarvan de oplage van ruim 2.000 stuks binnen enkele weken uitverkocht was, is beslo ten deze tweede map uit te brengen. Behalve in de stad Amersfoort heeft Chris Schut tekeningen gemaakt in Baarn, Bunschoten, Eemnes, Leusden en Soest. De twintig tekeningen zijn vakkundig gereproduceerd en in een fraaie map gestoken. De map kost 10,- en is verkrijgbaar op de gemeentesecre tarieën van Amersfoort. Baarn, Bun schoten, Eemnes, Leusden en Soest en bij de WV van Baarn, het museum Flehite in Amersfoort en bij het secreta riaat van het provinciaal comité Utrecht Monumenten jaar, Kromme Nieuwe- gracht 49 in Utrecht (kamer 20). De map wordt ook per post toegezonden na over making van 12,50 10,- verzendkos ten) op girorekening 75651 van de Cre- dlet- en Effectenbank N.V. Utrecht on der vermelding ,,M'75 tweede map teke ningen". Het provinciaal comité wil - als de belangstelling voor de mappen blijft - opdracht geven om van de rest van de provincie tekeningen te laten maken. Een gezellige en succesvolle modeshow, daar kunnen Modeboetiek „De Bedstee", Kapsalon Angelique beiden uit Soesterberg, en Bril-centrum uit Soest, op terug zien. Zij hielden gezamenlijk op woensdag 30 maart j.1. voor een volle zaal hun voor jaarsmodeshow in De Hoeksteen te Soesterberg. Het ziet er niet naar uit dat de Sport Organisatie Soest de 4600 gulden terug betaald krijgt, die zij in 1973 uitgaf voor de verbetering van de kleedkamers op het door hen gebruikte gemeentelijke sportcomplex aan de Bosstraat De weigering van de sportstichting, in feite de beheerder van de gemeentelijke sportcomplexen, werd door de juridische commissie min of meer gelegaliseerd onder het motief dat de stichting autonoom is beslissing van een overheidsorgaan, be roep openstaat op een hoger orgaan. Als dat niet het geval zou zijn, dan werd dat onaanvaardbaar gevonden. De juristen stelden zich evenwel op nieuw op het standpunt dat de raad in deze kwestie geen bevoegdheden heeft. Weliswaar moet de raad jaarlijks de begroting van de sport stichting goed keuren, maar die goedkeuring onthou den voor en dergelijke kwestie zou een te zwaar middel zijn en als motie van wantrouwen opgevat kunnen worden. Zowel mevrouw mr. J. Korthuis-Elion (WD) als de heer C. Verheus (CDA) en de burgemeester mr. J. M. Corver-van Haaften, waren van mening dat de raad bij het in het leven roepen van de sportstichting, bevoegdheden had over gedragen. Daar nu aan gaan tornen zou niet juist, maar ook onlogisch zijn. Het „gesprek" zal daarom binnen de stichting gevoerd moeten worden. Soest en in alle andere gevallen alle deelne mers, staat in laatste instantie beroep op de rechter open; daarkan men zijn recht zoeken. In de nota, die de commissieleden voor gelegd kregen, staat overigens wel dat de deelnemers in de sportstichting in de deelnemersvergadering, wanneer zij het in meerderheid met het standpunt van (in dit geval) de Sport Organisatie Soest eens zijn,met het wapen der begrotings afwijzing in de hand, het (stichting) bestuur kunnen pressen, het verzoek om een bijdrage in te willigen". In het algemeen vond mevrouw Korthuis wel dat ambtelijke instanties en ambte naren zowel in brieven als in gesprekken voorzichtiger dienen te formuleren en geen verwachtingen moeten wekken. Dat was naar haar mening in dit geval weer wel gebeurd. Het zijn onzorgvuldig heden, waardoor telkens opnieuw pro blemen blijken te ontstaan. Niet eens was zij het met de opmerking in de financiële commissie dat de sport stichting „een staat in een staat" zou zijnde stichting maakte slechts gebruik van de bevoegdheden haar door de raad verleend. Wel vond zij het de moeite waard een nadere studie te wijden aan de vraag of de stichting omgevormd zou moeten worden in een sportraad of dat in de statuten een regeling zou moeten worden opgenomen voor het beslechten van geschillen. In de vergadering van de juridische commissie, kwam de kwestie aan de orde op verzoek van de financiële com missie. De financiële experts waren het niet eens met het standpunt van de juristen, dat de Sport Organisatie Soest niet in beroep bij de gemeenteraad kon gaan, omdat de raad geen beroepsin stantie is. „Financiën" vond dat onbe grijpelijk, omdat immers tegen elke

Soester Courant | 1977 | | pagina 15