Geerlof Stam wint eerste Groot feest bij Mikimo Renault-race van het seizoen Uitbreiding begraafplaats Veldweg met r.k.-gedeelte quartz j horloges j %om gezellig naar S^iddelman's *Paasshow met de kreatiefstewoonideeën Artishock vindt uitvoeren centrumplan ondoordacht De klaverjas drive-in in Honsbergen weer een enorm succes Modeshow in diensten centrum van Honsbergen Antiekbeurs Bunnik met zilvertentoonstelling Pony-rijden door oud-Soest >*£££8»* J «van <iies indus j I A. v. d. Weerd jj Spreekuur wethouder Hoekstra Inbraakjes Emancipatie-nota ter discussie in vrouwencafé Aanvragen huursubsidie Haarproblemen KAPSALON HANS WE WEK Leerlingen van de Ludgerusschool geslaagd voor 't verkeersdiploma Paasgroeten Soes ter Courant van donderdag 7 april 1977 geerlof stam idagtn»" _5 uur. -orsteUing ~MXtlMPH De katholieke begraafplaats aan de Dal- weg, de oudste begraafplaats van Soest, moet over ongeveer drie maanden geslo ten worden. Er is geen ruimte meer. Plannen worden voorbereid om op de begraafplaats aan de Veldweg een terrein gereed te maken waar katholieken be graven kunnen worden. De algemene begraafplaats aan de Veld weg was toch al aan uitbreiding toe, in verband met de bouw van een gro tere aula en de aanleg van een parkeer terrein. Er zijn meerdere mogelijkheden: richting Molenstraat; richting spoorlijn èn over een gedeelte van de Molenweg en een deel van de Veldweg. Deze beide wegen zouden dan gedeeltelijk aan de openbaarheid moeten worden onttrok ken. De uitbreiding richting Molenstraat be treft een oppervlakte van 5000 vierkante meter en is al gemeente-eigendom. Voor de uitbreiding richting spoorlijn, zal grond gekocht moeten worden van de spoorwegen. Het gaat dan om 4500 vier kante meter. De oppervlakte waarin zowel een gedeelte van de Molenweg als een deel van de Veldweg vallen, beslaat ongeveer 2000 vierkante meter. Bij gemeentewerken wordt op het mo ment een kostenbegroting opgemaakt, inclusief de nieuwe aula, het aan te leggen parkeerterrein en de grond aankoop. Voor al uw AUTO, PLAAT- en SPUITWERK Beckeringhstraat 11 uur extra minuten mogelijkheid seconden tot correctie datum van minuten en maand seconden I HOR LOG ER-OPTIEK I JUWELIER 9 Geerlof Stam met zijn Renault vóór De Soestdijkse Renault 5 Alpine coureur Geerlof Stam heeft zondag 3 april op een de race op het circuit van Zolder kletsnat circuit van Zolder in België de eerste ronde gewonnen in de Coupe Benelux Elf Renault 5 Alpine. Kom snel es kijken. (J zult zien dat u voor alles wat u zoekt subliem slaagt bij Wooncentrum Middelman. En da's toch net de bedoe ling? Van harte Welkom! De koffie is klaar, volop parkeergelegenheid, grap pige speelhoek voor de kinderen en een kadoshop vol verrassende meeneem- ideetjes. De Paasshow van Middelman Wooncentrum dus. Want waar anders krijgt u in één klap een kompleet overzicht van wat er op 't ogenblik in het interieurgebeuren allemaal mogelijk is. U ontdekt't van zitgroep tot en met inbouwsysteem. Van sierobjekt tot en met de volledigste tapijt-en gordijnpresentatie in de wijde omtrek. En van matras tot en met zonwering. Bij Middelman rondwandelen is al een kreatief woonavontuur op zichzelf. Wooncentrum Middelman ligt direct aan de grote weg van Spest naar Amersfoort. van Lenneplaan 73 te Soest Tel. 02155-1 1004. Elke vrijdag koopavond. bij de Schouwburg Kwaliteit en grote keuze is het parool van uw modehuis. voorjaarsmantels en -kostuums regenmantels in de bekende kwaliteitsmerken en betaalbare prijzen, bij uw modehuis. cü, J3ou^u*4*u, ré Nachtegaalstraat 16-18-Utrecht Telefoon (030) 332242' De omstandigheden waaronder deze be langrijke merkenrace werd gereden, eis ten het uiterste van de deelnemers. Niet alleen had de overvloedige regen val het bochtige en lastig te beheersen circuit van Zolder spekglad gemaakt, ook moesten alle rijders rekening hou den met olie op de baan. De overwin ning van Stam kreeg pas tegen het einde van de wedstrijd over twaalf ronden zijn beslag. Eerder voerde Cees Glansdorp het veld oppermachtig aan na een blik- semstart vanaf de eerste rij. De over gelukkige winnaar zag zich bevrijd van een loden last - racen in de regen is niet zijn favoriete sport - en liet loftuitingen gretig op zich neerdalen. Geerlof Stam bekende: „Halverwege dacht ik het niet te redden. Glansdorp was zo ver voor me uit. Toen ging-ie kleine foutjes maken en kwam ik lang zaam maar zeker dichterbij". In de voor laatste ronde pas, sloeg Stam zijn slag en haalde de eerste punten binnen. Ach ter Glapsdorp en Stam ontspon zich vrijwel gedurende de gehele wedstrijd een duel tussen de lieveling van het publiek, de Belg Albert Vanierschot, en de winnaar van de nationale Renault- competitie in 1976, Frans de Vos. Tien ronden bleef Vanierschot voor de Vos, die dicht bleef volgen. De Belg moest een ronde voor het einde De Vos voor zich dulden, maar pakte hem vrijwel onmiddellijk terug. Albert Vanierschot, meervoudig GT-kampioen: ,,Het was moeilijker dan ik dacht dat racen met allemaal dezelfde auto's. Ik heb er goed van genoten". Cees Glansdorp die zo zeker leek van de overwinning: ,,Ik dacht op rozen te zitten, maar toen Stam kwam opzetten, koos ik liever voor pun ten en aankomen dan ergens van de baan af te glijden". Een uit het hart gegrepen bekentenis van winnaar Geerlof Stam uit Soestdijk: „Ik moest me behoorlijk concentreren met al die regen en olie op de baan. Tijdens het racen besef je dat niet zo, maar aan de finish merk je het deksels goed. Toch houd ik het liever op een dro ge baan". Uitslag: 1. Geerlof Stam jr. NL 28.07.8, 110.462; 2. Cees Glansdorp NL 28.12.0; 3. Albert Vanierschot B 28.21.8; 4. Frans de Vos NL 28.22.2; 5. Gerrit de Vries NL 28.28.9. „Wij vinden het op z'n zachtst gezegd ondoordacht een dergelijk plan uit te voeren in een tijd van herwaardering van het welzijn; in een tijd waarin welzijn bóven welvaart wordt gesteld; in een tijd dat het tot iedereen begint door te dringen, dat we in een waanzinnige consumptie-maatschappij leven"aldus schrijft Artishock in een brief aan het bestuur van de Soester Gemeenschap. De kunstenaarsvereniging is overigens wel van mening dat de S.G. in de hele discussie rond het plan wat eenzijdig het kostenaspekt belicht. Het was de kunstenaars liever geweest, indien de S.G. zich wat duidelijker had uitgesproken tégen een overheersend commercieel hart, waar dit dan ook gebouwd zou moeten worden. Artishock reageert met deze brief op het verzoek van de Soester Gemeenschap duidelijk te maken of het S.G. beleid c.q. standpunt ten aanzien van de centrum plan-problematiek wel juist is. De kunstenaarsvereniging zégt dat de S.G. wel een bijdrage heeft geleverd om de uitvoering van een „prestigeprojekt" te voorkomen, waarvan de kosten en opoffering van landschapsschoon in geen enkele verhouding staan tot de welzijns bevordering van de Soester bevolking. „Wij hopen dat u met ons van mening bent dat het geen ideaal toekomstbeeld is, als we ons straks vier rijen dik, af en aan, over een centrumweg begeven naar een commercieel hart om aldaar aange komen méér te kopen dan we nodig hebben en zodoende mee helpen een florerende winkelstand op te bouwen en in stand te houden, hetgeen voor burge meester en enige wethouders en raadsle den kennelijk het belangrijkste doel is van deze „koophoop!", aldus de Artis- hockers. Ze zeggen liever gezien te hebben, dat de plaatselijke overheid zich bij de histo rische groei van Soest zou houden en zou bevorderen dat wonen èn winkelen „dichter" bij elkaar kwamen. Met an dere woordendecentralisatie in plaats van centralisatie. Het voordeel van decentralisatie zou in ieder geval zijn dat de verkeersstromen dóór Soest niet nog groter worden. Het bestuur van Artishock is daarom van mening, dat het centrumplan gaat ten koste van het algemeen welzijn; ten koste van het landschappelijk schoon en ten koste van veel geld. Dat geld kan naar de mening van het bestuur zinvoller besteed worden aan sociale en Kulturele belangen. Wethouder D. Hoekstra is verhinderd om zowel woensdag 6 als woendag 13 april spreekuur te houden. In plaats daarvan wordt op donderdag 7 april een extra spreekuur ingelast. Voor dit spreekuur dient men zoals gebruike lijk vooraf een telefonische afspraak te maken via het directiesecretariaat van de dienst gemeentewerken. Uit het bedrijf van de firma Van Heng- stum aan de Dorresteinweg werd bij een inbraak een bedrag van 109 Duitse marken en 18 gulden aan Nederlands geld weggenomen. De onbekende dader verschafte zich toegang via een boven licht. Uit de kelderbóx onder de woning van de heer V. aan de Varenstraat werden levensmiddelen en poetsmateriaal voor een waarde van circa 35 gulden gestolen. Vermoedelijk werd gebruik gemaakt van een valse sleutel. De bewonerscommissie van Honsbergen kan terug zien op een zeer geslaagde klaverjaswedstrijd, welke vrijdagavond in het dienstencentrum werd gehouden. Tweeënzeventig dames en heren waren om 20.00 uur aanwezig, terwijl zestien verstek hadden laten gaan, vanwege gnep. De voorzitter van de bewonerscommis sie, de heer J. J. Marchand, opende met een welkomstwoord en hij was blij, dat weer zovelen gehoor hadden gegeven aan de uitnodiging voor deelname. Zoals u kunt zien is de prijzentafel weer ruim voorzien van speciale paasgerechten, Z9als eieren, kippen, krentenbroden, wij nen, sigaren, worsten enz. enz. Ik wens u allen veel succes en degenen onder u, die niets winnen, moeten maar denken, wij hebben een fijne avond gehad. Ik wens u veel geluk. Er werden drie partijen gespeeld van ieder zestien giften, terwijl verplicht gespeeld moest worden. De leiding was in handen van de heer C. Stolwijk, voorzitter van de eve nementencommissie van WZ, die ook de rekenkamer verzorgde. De strijd had een vlot verloop. Uitslag: 1. Mevr. v.d. Vuurst (Honsb.) 5515 p. 2. G. Stolwijk, 5507 p. 3. Mevr. Tuenter, 5476 p. 4. G. H. v.d. Broek. 5368 p. 5. Mevr. Kuijvenhoven, 5288 p. 6. H. Smit, 5253 p. 7. T. Daatselaar, 5183 p. 8. H. Bögels, 5162 p. 9. Mevr. Bruunt, 5160 p. 19. Mevr. N. van Hornsveld, 5131 p. 11. H. G. Maassen, 5088 p. 12. Mevr. Dorre- steijn, 5085 p. 13. Mevr. J. A. v.d. Broek, 6050 p. 14. Mevr. Van Klooster, 4942 p. 15. Mevr. E. Stolwijk, 4927 p. 16. J. v.d. Linden, 4877 p. 17. Mevr. Timmer, 4872 p. 18. A. de Kruijf, 4868 p. 19. Mevr. Duijn, 4866 p. 20. Mevr. van Breukelen, 4820 p. 21. H. Post, 4819 p. 22. Mevr. v.d. Berg, 4764 p. 23. J. Stigter, 4741 p. 24. H. Verheij'en, 4696 p. 25. J. Poot, 4651 p. 26. L. van Hornsveld, 4695 p. 27. Mevr. v.d. Akker, 4589 p. 28. B. Snijders, 4583 punten. Verder nog een twintig-tal prijzen met als laagste serie de heer van Gent met 4255 punten. De troostprijs was,, voor mevrouw Overgaag die slechts 3529 pun ten behaalde. De heer C. van Wijngaarden, lid van de bewonerscommissie, reikte de vele prij zen uit en bracht dank aan de deelne- mers(sters), aan de wedsrijdleider, de heer C. Stolwijk en tenslotte aan de bedienende dames en heren, die dat de gehele avond belangeloos hebben ge daan. De Emancipatie Commissie die de rege ring over vrouwen emancipatie advi seert, heeft een discussienota samenge steld. Men hoopt dat deze nota met zoveel mogelijk vrouwen besproken zal wor den. Het is de bedoeling dat de reacties van zoveel mogelijk vrouwen door de Eman cipatie Commissie verwerkt worden in een grote nota, die zij de nieuwe regering aan willen bieden. Zij hopen dat er in de komende vier jaar meer aandacht ge schonken zal worden aan dit onderwerp. Het is de bedoeling dat a.s. donderdag 7 april, In het vrouwencafé de nota aan belangstellenden wordt uitgereikt. Op 21 april willen we met zoveel mogelijk vrouwen over dit discussiestuk praten. Er is iemand van de Emancipatie Com missie uitgenodigd om op 21 april één en ander nog eens persoonlijk toe te lichten. Alle vrouwen zijn welkom op 7 en 21 april in het vrouwencafé vanaf 8.00 uur. Molenstraat 142 te Soest. In tegenstelling tot wat op de televisie verteld wordt, kunnen nog geen formu lieren voor het aanvragen van huursub sidie bij de gemeente gehaald worden. Het ministerie heeft de betreffende ge meentelijke afdeling medegedeeld dat pas tegen het eind van deze maand de formulieren bij de gemeenten zullen zijn. Wanneer de formulieren gehaald kunnen worden, zal de gemeente via een perspublikatie meedelen. foto Herman van Dam Evenals vorig jaar hield mevrouw Loes Strengs-Akkermans uit Landsmeer donderdag een modeshow in het dienstencentrum van Honsbergen. Bij de opening om 10.00 uur, door de leider van het dienstencentrum de heer Van Genugten, was de zaal tot de laatste plaats bezet. Hij wenste mevrouw Strengs veel succes en overhandigde haar de microfoon. Mevrouw Strengs brengt sinds drie jaar modeshows in bejaarden-tehuizen. In middels ls het aantal bejaardentehuizen, dat door haar wordt bezocht, opgelopen tot vijfentwintig en steeds met veel succes. Enige vriendinnen van mevrouw Strengs fungeren als mannequins, dat zijn de dames Roelie en Ria, die alles demon streerden, terwijl mevrouw Strengs de prijzen per microfoon aankondigde. De dames van Honsbergen beoordeelden de prijzen, ze vonden de japonnen erg mooi, maar voor ons ls het toch allemaal veel te duur. Wij moeten alleen van de AOW rondkomen en dan moest zo'n japonnetje niet meer kosten dan b.v. 50,- of 60,-, maar dat ls natuurlijk verleden tijd. Mannequin Ria toonde vervolgens een deux-pièces, maar dat kostte dan ook 210,-. Eén van de dames merkte op: „als je zoiets koopt, kun je er weer jaren mee toe". Mevrouw Strengs was een leuke spreek ster en bezorgde de oudere dames tevens een gezellige dag, maar zij zei er bij, dat oudere mensen kwaliteitsbewust en soms erg zuinig zijn. Maar dat zijn de Hollanders over het algemeen. Wat me vrouw Strengs verkoopt is van goede kwaliteit, omdat "bijna alle dames dat verlangen en zij willen graag japonnen en pakjes die ze zelf kunnen wassen, want de stomerij ls voor de meesten te duur. Je moet zorgen dat er extra heupwijdte in japonnen en rokken zit, want de meeste bejaarde dames zijn nogal zwaar In de heupen. Ik let er ook altijd op, dat de rokken om de knieën zo wijd zijn, dat ze niet gaan optrekken bij het zitten. Mouwloze japonnen verkoop ik vrijwel niet en er is ook geen vraag naar, tenminste niet bij bejaarde dames. Mevrouw Strengs streeft er naar geen twee dezelfde japonnen te verkopen in één en hetzelfde huis, want men krijgt dan een paar dagen later In dat huls te horen: „Ik heb een japon in de 'show ge kocht en een paar dagen later liepen er vier of vijf dames mee te pronken en dat wil ik niet". Mevrouw Strengs gaf tevens de nodige voorlichting bij het aanschaffen van een Japon, hetgeen bij de koopeters in goede aarde viel. Men wist het te waarderen. Ook wanneer iets geruild moest worden stond men voor de dames klaar. Aan het slot van deze bijzonder geslaag de dag was mevrouw Strengs erg tevreden wat de verkoop betrof en zij dankte de leider van het dienstencen trum voor de verleende gastvrijheid. Haar plan is om volgend jaar weer terug te komen. Met Pasen zal in Bunnik een driedaagse jubileumbeurs gehouden worden. Voor de 50ste maal wordt „De beurs in het hart van Nederland" georganiseerd on der auspiciën van de in augustus 1976 opgerichte „Stichting Activiteiten An tiekbeurs Bunnik". De maandelijkse beurs, die in september 1972 gestart is, biedt een uitgebreid assortiment met diverse specialiteiten, zoals klokken, porselein, zilver,, siera den, schilderijen, prenten, ikonen, wa pens, poppen, maten en gewichten, etno grafica en natuurlijk meubels. Er is in vele prijsklassen iets te vinden, van enkele tientjes tot duizenden guldens. De S.A.A.B. staat borg voor volledige garantie op kwaliteit en authenticiteit van de aangeboden artikelen. De bezoe kers van de beurs ontvangen een Bun nik's Beursbericht, waarin o.a. de ga rantiebepalingen zijn opgenomen. Bij deze mijlpaal wordt een speciale zilvertentoonstelling georganiseerd. Er komen inzendingen uit kerkelijk, museaal en particulier bezit. De kerke lijke inzending bevat o.a. enkele 17e eeuwse stukken, zoals kerkkandelaars, een godslamp, een doopschotel en 18e eeuwse kelken. Uit museaal bezit zal worden tentoongesteld: een suikervaas, een siervaas met Egyptische motieven, 18e eeuwse visscheppen en een grote collectie kleine zilveren voorwerpen, zo als naaigerei, boeksloten, snuifdoosjes, schoen- en ceintuurgespen, doosjes met speelwerk en miniatuurspeelgoed, waar onder een „strijkijzer" van 1751, een blad met 6 glaasjes en een lepelrekje, eveneens uit de 18e eeuw. Ook het vermelden waard zijn: een sigarenkoker van zilver op schildpad en een klein briletui voor een opvouwbaar lorgnet met paarlmoer ingelegd. De particuliere inzending omvat een zeer fraai Engels theeservies 1900) en 18e eeuws tafelzilver, waaronder een serie van 6 lepels (Middelburg) met het meesterteken van Joh. Capron Hokke. De beurs wordt gehouden in het Postil jonmotel te Bunnik, gelegen langs de snelweg Utrecht-Arnhem. Openingstij den: zaterdag 9 april, zondag 10 april en maandag 11 april van 11.00 tot 17.30 uur. Laat het onze zorg zijn 1 KONINGINNELAAN 9 SOEST - TELEFOON 12882 Outdoor Glrl Cosmetica Manicure Coyon en Barber artikelen Dinsdags gesloten. Een deel van het interieur yan Mikimo. Alle leerlingen van de 6e klas van de Ludgérusschool hebben het diploma Veilig Verkeer behaald. 'n Succesvolle afsluiting voor verkeers agent v. Straten, die deze lessen had gegeven, 't Resultaat was enorm. Van de 23 leerlingen slaagden er 15 „cumlaude", dat wil zeggen dat ze zonder één fout door 't verkeersexamen zijn gekomen. Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan organiseert de baby- en kinderkledingzaak Mikimo een „mini-rodeo" door Oud Soest. Woensdagmiddag 13 eö 20 april mogen kinderen gratis een ritje maken op één van de pony's van de manege Eldorado. De naam Middelman hoeven wij niet nader toe te lichten. Iedereen weet dat deze firma in Soest een belangrijke plaats inneemt op het gebied van tex tiel, konfektie en woninginrichting. Tien jaar geleden, op vrijdag 17 april 1967, opende dit bedrijf een speciaalzaak in kindermode aan de Gallenkamp Pels- weg onder de naam Mikimo, een af korting van Middelman KInderMOde. Door de grote vraag naar modieuze kinderkleding kreeg de jonge zaak al spoedig met ruimtegebrek te kampen. Daarom verhuisde zij naar de Kerkstraat om daar een ruimere winkel in te richten. Maar haar grote kollektie kinderkleding mag Mikimo zich nu de meest gesorteer de speciaalzaak op het gebied van de kinderkleding in Soest noemen. Middelman KlderMOde richt zich vooral op de schoolgaande jeugd tot 15 jaar. Jongens en meisjes in die leeftijd kunnen er „van top tot teen" gekleed worden. Door de grote ruimte komt de kollektie kinderkleding goed tot zijn recht. De ongeveer tienduizend pakjeé, broe ken en jasjes komen van de internatio naal bekende merken, zoals Dombo en Olly. Vanzelfsprekend wordt de hele sortering naar de laatste kindermode ingekocht. Daartoe bezoekt de bedrijfs leidster mevrouw E. V. Westerbeek- Middelman regelmatig de internationale kinderkledingbeurzen in Parijs en Keu len. Ze wil van de nieuwste ontwikke lingen in de kindermode op de hoogte blijven. Immers ook de kinderkleding is aan modeveranderingen onderhevig en het bezoeken van beurzen is voor een kinderkledingzaak, die bij de tijd wil blij ven, dan ook noodzaak. Om leuke kleding met een eigen gezicht te vinden hóeft de aspirant-koopster be slist Soest niet te verlaten. Bij Mikimo, baby- en kinderkleding is bijna alles, in elke prijsklasse te vinden. Hoewel de geïnteresseerde geholpen kan worden door één van de 6 charmante verkoop sters, die stuk voor stuk vakbekwaam zijn, kan een ieder vrij in de uitgebreide kollektie rondneuzen. Het interieur van Mikimo, dat destijds geheel verbouwd werd, bestaat uit een afdeling baby- en kleuterkleding en een afdeling kinderkleding. Dan is er in het midden van de zaak nog een aparte speelhoek voor de kinderen, waar ze zich uitstekend kunnen vermaken. De grote stapel „Sukses en Wiskes" schenkt ook menige vader veel plezier. De „mini-rodeo" is een leuke vorm om het 10-jarig bestaan van deze kinder kledingzaak te herdenken. Acht pony's en twee paarden zullen vele kinderen in een rustig tempo het oude Soest „la ten zien". Voor ongelukken hoeven de ouders niet bang te zijn, want elke pony wordt begeleid door een medewerker van de manege Eldorado. Twee middagen van 2 tot 5 uur heeft Mikimo voor dit feestelijk gebeuren ge pland. Kaartjes voor woensdagmiddag 13 en 20 april zijn te verkrijgen in de winkel, waarvandaan de stoet tevens zal vertrekken. Ongetwijfeld zullen veel kin deren een fijne middag hieraan beleven. Het moderamen van de Hervormde Sy node heeft besloten de kerkelijke ge meenten op te wekken paasgroeten aan een aantal gevangenen die om hun geloof en overtuiging gevangen zitten, te zen den. Hiervoor heeft Amnesty Interna tional de gegevens verstrekt. Voor deze groetenaktie zijn een drietal adressen beschikbaar namelijk één Rus sische gevangene, een Zuid-Afrikaan en een gevangene in de Philippijnen. De Werkgroep Soest en omstreken van Amnesty International wil een leder opwekken zich bij dit initiatief aan te sluiten en aan deze Paasgroeten mede te werken. Toezending van de adressen en gegevens over de betreffende gevan genen kan telefonisch worden aange vraagd bij de werkgroep tel. 02155 17001 of worden afgehaald bij het Amnesty Centrum, Middelwijkstraat 72 te Soest, geopend iedere woensdagavond van half acht tot negen en zaterdagsmorgens van tien tot twaalf.

Soester Courant | 1977 | | pagina 17