23 APRIL RESERVEREN VOOR „CARNABY" „PEimJRE" .JEANS" BOEK VAN DE MAAND. NUF1850 boekhandel „Het woord in beeld" - Vijf eeuwen bijbel in het dagelijks leven met restaurant VAN DEN BRINK Koninklijke onderscheiding voor 40-jarig Rijks) dienstverband PBiSSB! Sisal natuurtapijt J. P. DE ROND interieurverzorging Jonge gordijnstoffen- kollektie J. P. DE ROND interieurverzorging Pomphouder veranderde betaalcheques Nu ook in tapijt J. P. DE ROND interieurverzorging Boek van de maand: Soesterbergsestraat 53 Tel. 12419 Uitslag verkiezing Provinciale Staten te Soest. SEC „tekent" weer voor kinderspelen op Koninginnedag 6 April 1937 SOESTERBERGSESTRAAT 122 IN SOEST Beeld wijk Klaarwater B. en W. en raads leden „op stap" Zonnebloem-Soest (12706) Natuurlijk reserveren wij graag een tafel voor U op 1e Paasdag. Hartelijk dank Sopst<r Courant van donderdag 7 april 1977 ülü I sc% 'samen onder weg Sinterklaas bestaat n....! Weet U wat er wel bestaat? Ei-goede kleding in de mooiste Paaskleuren '"■mSf In 1926 nam SEC en dan met name de heren Verwey en De Bruin, de orga nisatie van ouderwetse kinderspelen op Koninginnedag op zich. Men sloeg er 2000 prijzen voor in, omdat men ieder kind voor elk spelletje waar het aan deelnam, een prijsje wilde geven. Om. eens aan te geven hoe een en ander zich ontwikkeld heeft; de prijzenpot telt nu 20.000 prijzen. Om die bij elkaar te krijgen zijn de echtparen Verwey en De Bruin weken en maanden bezig. De respectievelijke woningen worden ware pakhuizen van opgeslagen spullen. Steun is er, zoals gezegd van het Soester bedrijfsleven. Zo levert" Maaswinkel- Meubelen van de Den Blieklaan, dit jaar een grote poppenkast, waarmee de spe len dan zijn uitgebreid. Maaswinkel stel de bovendien gratis het materiaal be schikbaar voor een wonderrad en zorgde voor honderden ballonnen „om uit te delen". De firma Steitner stelt de „middelen" beschikbaar, waardoor op het terrein een groot luchtbed van 10 bij 15 meter opgesteld kan worden; het Soester be drijf Frejo vervaardigt „gratis" diverse zaken, die voor een goed verloop van de spelen nodig zijn. „Van Hengstum" van de Dorresteinweg stelt 3 dagen een vrachtauto beschik- Vriendelijke prijs Laanstraat 37 - Soest - Tel. 13284 Laanstraat 37 - Soest - Tel. 13284 baar voor het vervoer van het materiaal en Garage Alblas richt op het speel terrein (voor de wat oudere begeleiders van de kinderen) een Skoda-show in. Het Vleescentrum van de Birkstraat tenslotte heeft het oog laten vallen op de vrij willige medewerkers; gezorgd wordt dat zij op tijd een hartigheidje ontvangen. Uiteraard is er dan ook de hulp en steun van PVO, het gemeentebestuur, het Oranje-comité en de Soester politie. Al met al zorgt de SEC-evenementen- commissie dat er op Koninginnedag in Soest inderdaad wat „te doen" is. Mede door aangifte van de Soester E. M. werd in Delft een benzinepomphouder aangehouden. De man bleek er een ge woonte van gemaakt te hebben op be taalcheques van een drie een acht, en van een één, een zeven te maken. M. ontving daardoor een afschrijving van 80 in plaats van 30 gulden. foto Herman van Dam Laanstraat 37 - Soest - Tel. 13284 "Het Woord in Beeld". Hen kleurrijke verzameling foto's en prenten over de invloed die de bijbel de laatste vijfhonderd jaar op ons dagelijkse leven heeft gehad. Een bijzonder boeiend Na 7 mei f29,50. hij-. De villa Oranjehof aan de Prins Hendriklaan, eertijds rustoord voor gepensioneerde onderofficieren, nu restaurant „Darthuizen". SCHOORSTEENBRAND: J.l. Dinsdag was in het perceel van den heer W. Tolboom, Spoorstraat, een schoorsteenbrand ontstaan, welke zich nogal ernstig liet aanzien. Met behulp van de politie en eenige brandweerlieden werd dit brandje gebluscht. NIET MALSCH: De Rechtbank te Utrecht veroor deelde deze week A. J. A„ afkomstig uit Amster dam, terzake inbraak in de R.K. Kerk te Soestdijk, voor anderhalfjaar gevangenisstraf. Bijna een jaar geleden lichtte hij er de offer-bussen. RIOLEERING: Langs den Rijksweg staan hier en daar plassen, welke meer op meren dan op straat plassen gelijken. Verbetering in de rioleering is hier wel dringend noodig. In hoog Soest watersnood, overstrooming, wie kan het gelooven? Men zie eens voor het huis van den Boekhandel Visser aan de Kerkstraat en meer andere plaatsen. DE O.M. BOEKT GROOTE SUCCESSEN: De O.M., de pittige Italiaansche auto, hier te lande door den Heer H. Stam alhier ingevoerd, de O.M., die al het wereldrecord over 6 dagen houdt met een uur gemiddelde van 104 K.M., de O.M., die de 24-uurs- race te Le Mans won, heeft weer eens getriomfeerd en wel in den Italiaanschen wedstrijd over 1670 K.M. Er startten 3 O.M.'s in dezen kamp. Het waren natuurlijk 6-cylinder, 2-liter-wagens. Zij kwamen in sportieve concurrentie met 3-, 5-, zelfs 8-Liter motoren. De O.M.'s wisten echter eiken aanval af te slaan en wonnen schitterend. Zij passeerden tijdens den wedstrijd tal van dorpen, wel 22 groote steden en toch was het uur-gemiddelde van de ploeg nog 77 K.M. Voorwaar een mooi succes. Ook voor den Heer Stam. GEMEENTERAADSVERGADERING - ROND- VRAAG: De heer Van Eek vraagt bespoediging bij de verhuring van grond in de nabijheid van het Paardengat; betreurt het dat aan een houder van ijscowagen geen vergunning is verleend tot het hebben van een standplaats op Nieuwerhoek, daar het verkeer door aanhoudend heen en weer rijden er niet beter zal worden; vraagt aandacht voor het snoeien der boomen door de P.U.E.M.informeert naar de plannen schoolbouw Beetzlaan en wenscht mededeeling hoe B. en W. denken over gaslevering aan de Bouwvereenlgingen. Tevens vraagt spreker naar de bebouwing van het terrein Soesterberg- straat hoek Birkstraat en geeft critiek op de reeds vaak besproken gas-gebouwen onder mededeeling dat het rapport door hem met belangstelling wordt tegemoet gezien. Mr. van Doorne vraagt inlichtingen over art. 13 der bouwverordening en bespreekt daarna het geval van huisvredebreuk bij mej. Bruining, om daarna zijn belangstelling te toonen voor gemeente-mest, dat in een tuintje van een particulier zou zijn terecht gekomen. De heer Besselsen wijst op een eigen machtig optreden van mijnheer Zeeland als huiseigenaar en vraagt hulp voor het slachtoffer. In het plantsoen van Nieuwerhoek wenscht spr. slachtoffers te ma ken door jong plantgoed voor het hooge geboomte in te ruilen. Mevrouw Droste vraagt waarom nog geen gas geleverd wordt, terwijl de heer Van den Breemer vraagt of de automobielen op de Birk straat ook minder snel kunnen rijden. Mijnheer De Koning vraagt of het portret van H. M. de Koningin, door tusschenkomst van een der Soester kunstschil ders reeds is gearriveerd. Een andere en laatste beperking is meer algemeen en betreft een gedeelte van het terrein „tramremise" als zijnde prachtig bouwterrein, waarvan de grondprijs niet zoo prach tig lijkt te zijn. UIT DE ADVERTENTBÉN: KAMERS te huur en nette kostgangers gevraagd. Br. franco bureau dit blad. NETTE WERKSTER biedt zich aan, hetzij voor de schoonmaak of voor vast. Ook wel genegen voor halve dagen. Adres Beetzlaan 17. GAAT GIJ VERHUIZEN of schoonmaken, laat dan Uw geheele of gedeeltelijke inboedel publiek ver- koopen in het Venduhuis, Korte Brinkweg, achter Hotel Eemland, Soestdijk. Dagelijks geopend. Be leefd aanbevelend, S. van de Stadt. PAASCHBROOD: Wij leveren niet als Paaschbrood een gewoon soort krentenbrood, bereid met onge- reinigde krenten en margarine. Onze traditie ge trouw gebruiken wij de eerste kwaliteit rozijnen, krenten en sucade, welke machinaal gereinigd en ontsteend worden en uitsluitend roomboter onder rijkscontrole. Als U ons Paaschbrood gebruikt, is U verzekerd blijde gezichten te zien. 0,65 - 1.00 - 1,30 en hooger. Hoogachtend Uw dw. dnr. de directie N.V. Eerste Baarnsche Elec. Luxe Brood- en Banketbakkerij - Hofleverancier. De kerstman bestaat n....! De Paashaas bestaat n....! Wegens ziekte van de kunstenaar zal het nog enige tijd duren voordat het kunst werk, voorstellende „een liggende vrouw", bij de vijver in de wijk Klaar water geplaatst kan worden. In de serie „boeken van de maand" wordt door de uitgeverij Ten Have uit Baarn uitgebracht het boek van de auteurs Prof. dr. C. W. Mönnich en Michel van der Plas: „Het Woord in Beeld". Het boek telt 184 pagina's en de oplage is 103.000 exemplaren. Het is vanaf vandaag, donderdag 7 april in de boekhandel verkrijg baar en kost in het kader van deze aktie tot 7 mei a.s. 18.50; daarna 29.50. Voor de negende maal in successie organiseert de evenementencommissie van de voetbalvereniging SEC op Koninginnedag grootse kinderspelen. De animators Verwey en De Bruin worden daarin bijgestaan door talloze SEC-ers, maar ook door enthousiastelingen die niets met de voetbalvereniging van doen hebben. Grote steun levert het Soester bedrijfsleven, maar dit keer bijvoorbeeld ook een gezin uit Huizen dat zich spontaan aanbood. De SEC-kinderspelen vinden hun weerga dan ook niet in de wijde omgeving. Uitgebrachte stemmen Ongeldige stemmen Aantal kiezers 5432 Totaal uitgebrachte geldige stemmen Burgemeester en wethouders, de voor zitters van de raadsfracties en zo moge lijk de leden van de commissie Ruimte lijke Ordening gaan woensdag 13 april gezamenlijk op stap. Het reisje voert hen o.a. naar het Brabantse Veldhoven, qua inwonersaantal ongeveer te vergelijken met Soest, waar een winkelcentrum gebouwd wordt. De reis wordt gemaakt onder leiding van een projectontwikke laar en men wil zich ter plaatse nader oriënteren. Tot ziens op 1e Paasdag Vijf eeuwen geleden werd het eerste in het Nederlands vertaalde exemplaar van de bijbel gedrukt; de Delftse Bijbel. Omdat dit feit herdacht wordt, heeft de commissie voor de Collectieve Pro paganda van het Nederlandse Boek be sloten de uitgave „Het Woord in Beeld" als boek-van-de-maand uit te brengen. In beeld is gebracht door de auteurs met medewerking van dr. Tj. W. R. de Haan en S. J. van der Molen en namens het Nederlands Bijbelgenootschap ds. N. van Gelder, de invloed van de bijbel, zoals deze doorgewerkt heeft, en nog steeds doorwerkt, in ons dagelijks leven. Het ging er de samenstellers vóór alles om, te laten zien hoe de bijbel het dage lijks leven heeft doortrokken; welke sporen hij heeft achtergelaten in onze openbare gebouwen én in onze woningen; hoe vaak hij mede het straatbeeld heeft bepaald en ons taalgebruik. De bijbelvertaling verscheen in 1477, dus lang vóór de hervorming, waar door de invloed op de katholieken in eerste instantie duidelijk is. Maar later, na de hervorming werd ook het dagelijks leven van de protestanten voor een groot deel door de bijbel bepaald. En allen, die hun leven niet door bijbel of gods dienst wilden laten bepalen, ondergingen, of zij wilden of niet, tóch deze invloeden. Verrassend is het te zien hoe wijdver breid die invloed is geweest en nog altijd is. Het boek doet een poging om die invloed aan de hand van talrijke voorbeelden aan te tonen. Het Laat zien hoe die in vloed aanwijsbaar is in gevelstenen, uithangborden, schoolboeken, stadswa pens, tegels, scheepsversieringen, rouw- borden, centsprenten, meubilair, post zegels, volksverhalen, gevelversierin gen, literatuur, overlijdensadvertenties, uitdrukkingen en zegswijzen, gebruiks voorwerpen, schilderkunst, wetenschap pen. namen van ziekenhuizen, voorna men, politiek, koekplanken, rebussen, folklore, allegorieën en symbolen. Alles is aanschouwelijk in beeld gebracht en de tekst sluit daar nauw bij aan. De auteurs hebben uit het vele dat er was, een keuze moeten maken; een subjectieve keuze natuurlijk, maar dan toch wel een die veel herkenbaars bracht voor zoveel mogelijk Nederlanders. Oók voor diegenen voor wie het Woord op zichzelf een dode letter geworden is. „Het Woord in Beeld" is deels een kijk boek, maar anderzijds toch ook een lees boek doordat naast de verklarende tek sten bij de afbeeldingen ook de „sfeer" waarin de afbeelding tot stand kwam, meegenomen is. Staatkundig Gereformeerde Partij Vrijheidsbond Communistische Partij Hervormd Gereformeerde Staatspartij Roomsch-Katholieke Volkspartij Sociaal Democratische Arbeiders Partij Plattelandersbond Anti-Revolutionaire Partij Roomsch-Katholieke Staatspartij Christelijk Historische Unie Vrijzinnig Democratische Bond Lijst Leccius de Ridder Democratische Partij De heer J. W. van Ledden wordt gelukgewenst door overste Schwerzel. J.l. vrijdag werd in het Kamp van Zeist aan de heer J. W. van Ledden, wonende aan de Bilderdijklaan te Soest, de Ere-medaille in goud, behorend bij de Orde van Oranje Nassau uitgereikt in verband met zijn 40-jarig dienstjubileum. De waarnemend commandant van het DATIM, de Lt. Kolonel L. Fh. Schwerzel speldde de jubilaris, tijdens een korte officiële plechtigheid, de onderscheiding op. De heer Van Ledden was vergezeld van zijn echtgenote en kinderen. Onder de velen, die de jubilaris kwamen gelukwensen, bevond zich ook de gen. maj. J. Hemmes, commandant CLO. De heer Van Ledden trad op 18 december 1933 als volontair in dienst bij het luchtmachtbedrijf. Hij. bleef er bijna twee jaar en stapte toen over naar het particulier bedrijfsleven; bij de firma Eijsink te Amersfoort. Dan volgt in 1936 de militaire dienst; een i*uim twee jaren durend dienstverband bij N.V. Koolho ven te Rotterdam en vervolgens de mobilisatie en de oorlogsdagen. Op 10 oktober 1940 wordt hij te werkgesteld bij de Provinciale Voedselcommissaris te Utrecht; gaat in 1946 over naar het Ministerie van Landbouw om dan op 11 november 1948 weer terug te keren bij de Luchtmacht. Bij de luchtmacht is hij tien jaar werk zaam bij het depot Kleding en Uitrusting te Amersfoort; wordt vervolgens chef financiële voorraadadministratie bij het Depot Motor-transport Materieel; hoofd bedrijfsbureau bij het Datim en is sinds 1 november 1967 Hoofdkantoor Materieel- behoeften van de Technische Dienst in het Kamp van Zeist. Donderdag, 31 maart j.l. bood de afde ling Soest van de „Zonnebloem" de religieuses en anderen, wonend in Huize „Elisabeth" te Lage Vuursche een zeer geslaagde muziekmiddag aan, verzorgd door de bekende radio-zangeres Corry Houtman en het Melodia-trio, bestaande uit de heren M. de Wolf (viool), A. J. Brons (piano) en P. van Nes (cello). Mejuffrouw Houtman, begeleid door pia nist Brons, zongo.m. Weense liederen en specifiek Hollandse liederen (Cath. van Renesenz.), die zeer in de smaak vielen. Het Melodia-trio bracht muziek uit Ope rettes van Franz Lehar, Kalman en Joh. Strauss Jr. en een aantal genre stukken, muziek die uiteraard bij de toehoorders in goede aarde viel. Besloten werd met een door de zangeres, met begeleiding van het trio, gebrachte potpourri van liederen van de vorig jaar overleden componist Robert Stolz. Een uitvoering, die door de toehoorders met grote bijval werd bekroond en resulteer de in de vraag of de musici spoedig wilden terugkomen, hetwelk door be trokkenen werd toegezegd. Het hartelijke dankwoord werd onder streept met de aanbieding van bloemen aan de uitvoerenden.

Soester Courant | 1977 | | pagina 3