artihome h artihome De Spiekersjop VAN ESSEN, optiek, •H0F kompleet 'h Tennispark ,J)e Boswiek" feestelijk geopend soest Agenda Soester Gemeenschap wv- i Goede seizoenstart van Soester atleten M r' t WA v\1 V\ \t t BBtSi V't!ll i Openbare vergadering wijkraad Soesterberg De paasviering in de r.k. kerk van Soest-Zuid Verkeersmaatregel Kerkstraat Begrafenisondernemer in Soesterberg, Soest en omstreken. Betaling abonnement Geen voorrang Doorrijder Ze zijn er weer!! Zwart en denim LEVI'S I spijkerbroeken met rechte pijp bij Hondje weg? Hondje terug! Soester gemeenschap èn de problemen v. Soest-midden Containers niet op trottoirs trouwcirculaires trouwkaarten Drukkerij Smit een nieuwe kijkeen nieuw gezicht Vragen staat vrij en een test kost helemaal niets Birkstraat 2 Gediplomeerd Kontaktlens-specialist van de Gemeentehof Bekendmaking Onteigening Bekendmaking Onteigening Bekendmaking Kaarten bij Hees Ned. Ver. van huisvrouwen in oktober zestig jaar Subsidies aan verenigingen Soester Courant van donderdag 7 apri! 1977 - 4 - N t 5 i br.;-y •04llHerman van Dan» I Het tennispark „De Boswiek" aan het eind van de Bosstraat is afgelopen zaterdag in aanwezigheid van de voorzitter van de Soester Sportstichting, wethouder G. Plomp, officieel in gebruik genomen. Het woord werd gevoerd door de heer M. Wilhelm en door de heer C. W. J. Meeder namens de spelers. De club, nu nog een stichting, maar aan het eind van dit jaar een vereniging, telt tweehonderd leden. Zij hebben „voorlopig" de beschikking over twee tennisbanen, maar er is reeds grond aangekocht om er nog eens twee bij aan te leggen. Op de foto van l.n.r. de heren Burgerhout en Gori; mevrouw en de heer Meeder; de heer Wilhelm en wethouder Plomp. Met een winderige wedstrijd op de sintelbaan Maarschalkerweerd, in Utrecht opende de chr. Atletiekvereniging Vitesse het baanseizoen 1977. Ondanks deze wind maakten de prestaties van de verschillende atleten duidelijk dat in de afgelopen winter de nodige trainingsarbeid is verricht, zodat dit baanseizien Ondanks deze wind maakten de prestaties van de verschillende atleten duidelijk dat in de afgelopen winter de nodige trainingsarbeid is verricht, zodat dit baanseizoen met optimisme tegemoet kan worden gezien. Bij de jongens B kwamen de beste prestaties op naam van Marcel Klaren- beek en Berry Ruyter. Marcel won de 100 meter, nadat hij in de serie als eerste was geëindigd, glansrijk de finale in de zeer goede tijd van 11.5 sec. Een evena ring van zijn persoonlijk- en clubrecord. In die finale werd Robert van 't Wout derde in de eveneens zeer goede tijd van 11.8 sec. De overige Soester atleten liepen goede tijden in de series, maar kwamen net iets te kort voor het berei ken van de finale. Berry Ruyter liep in zijn serie 12.1 sec., Ronald van Dijk 12.8 sec. Menno Llevers 13.2 sec., Joost Kok 13.7 sec. en Jim Hazenaar 13.7 sec. Bij het verspringen jongens B werd Marcel Klarenbeek 2e met een sprong van 6,28 meter. Robert van 't Wout, artihome is niet zomaar een meubelzaak, artihome is interieur-verzorging helemaal kompleet. U vindt er een selektie wereldbe roemde merken: van Arti- fort tot Maurer, van Castelli tot Interjübke. 88 Soest. Burg. Grothestraat 1a, tel. 02155-1 7415. Amstelveen, Rembrandtweg 324. tel. 020-41 8522. anders goed voor sprongen van 6,30 meter of daaromtrent, kon door de wisselende wind zijn aanloop niet vinden en viel wat uit de toon met 5,58 meter. Overigens nog altijd goed voor een derde plaats, op enkele centimeters gevolgd door Ronald van Dijk met 5,50 meter, Berry Ruyter met 5,07 meter en Jim Hazenaar met 4,91 meter. Bij de senioren maakte Harry Ketelaar een verdienstelijk debuut. Op de 1500 meter, die hij in 4.29.8 sec. liep, werd hij vierde. Bij het speerwerpen werd Harry Ketelaar derde met een worp van 35,31 meter. Op dit nummer haalde Berry Ruyter* temidden van senioren zijn eerste plaats met een worp van maar liefst 45,26 meter. Hiermede verbeterde hij het sinds jaren gevestigde record van W. Oude Reimer. Menno Lievers werd bij de 400 meter heren D, 2e in de tijd van 54.6 sec. De wind was vooral op de loopnummers erg hinderlijk. Dat ondervond ook Juliet te Wildenburg op de 800 meter meisjes B. Zij werd hier 3e in de tijd van 2.46.1 sec. De beste prestaties van de Soester meis jes werden geleverd op de technische nummers. Pauline Groen, zonder speci fieke hoogspringschoentjes en met trai ningspak aan, sprong 1,65 meter hoog. De 1.68 meter scheelde niet veel. Bij het kogelstoten werd zij le met een worp van maar liefst 12.04 meter. Arja Greefhorst stootte de kogel 11.48 meter, waarmede zij 3e werd. Dezelfde Arja Greefhorst werd 2e op de 100 meter in de tijd van 14.7 sec. Pauline Groen deed over dezelfde afstand 14.8 sec. Als wij voorzichtig vooruitblikken naar de Nederlandsche Kampioenschap pen in juni, dan mogen wij wel op enige medailles rekenen bij de jeugd. Of zij, straks als senior lid, dat zelfde kunnen bereiken, hangt in hoge mate af van de realisering van een echte vol waardige atletiekbaan in Soest. Donderdag 14 april a.s., aanvang 20.00 uur, vergadert in het Soesterbergse Dorpshuis de wijkraad. De agenda telt acht punten, inclusief opening en slui ting. Aan de orde komen ondermeer elf ingekomen brieven, waarvan zes van burgemeester en wethouders; het re creatief gebruik van de Leusderheide; een- voorstel in de Algemene Politie Verordening een maatregel op te nemen om op te kunnen treden tegen overlast door hondenvuil op straat, in plantsoe nen e.d. en een voorstel tot rechtstreekse verkiezing van Wijkraadsleden. De ver gadering is openbaar. Zoals ieder jaar, verzorgt het parochieel zangkoor „Cantate Domino" de plech tige Paasviering in de r.k. kerk van Soest-Zuid. Op Witte Donderdag (van avond) zal om 20.00 uur de achtste ia- tijnse mis gezongen worden en ook „Laus autem", „Ubi caritas", „Pange Lingua", „Tantum Ergo" en het bekende motet „Adore te" en „In monte Oliveti" van Schubért. Op Goede Vrijdag eveneens om 20.00 uur „Popule meus" en enkele Bach- koralen. Op Eerste Paasdag om 09.30 uur de „Benedicamus Domino" van L. Perosi en „Vlctimae Paschalis"; als mo tetten het „Ave Verum" van Mozart en „Regina Coeli" van Lotti. Wilt u weer eens de „echte" Latijnse gezangen ho ren, dan kunt u met de Paasdag in de r.k. kerk van de H. Familie in Soest- Zuid terecht. De Kerkstraat, gelegen tussen de split sing Middelwijkstraat-Torenstraat - Kerkstraat en de splitsing Kerkstraat - Eemstraat, zal op woensdagmiddag 13 en 20 april van 2 tot 5 uur voor alle verkeer in beide richtingen gesloten zijn. Dit met uitzondering van voetgangers. J. A. Smorenburg Generaal Winkelmanstraat 62 Soesterberg. Telefoon 03463 - 1223 - 1458. OOK VOOR CREMATIE. Tevens algehele verzorging door geheel het land. (Geen klassestysteem) 1 April was 't moment weer aan gebroken, dat de betaling van hot abonnement voor het tweede kwar taal 1977 a 5,- moet plaatsvinden. Prettig is te kunnen mededelen, dat vele abonnees het eerste half jaar of het gehele jaar voldeden, zodat deze lezers het verzoek het tweede kwartaal zo spoedig moge- gelijk te voldoen, naast zich neer kunnen leggen. Zij, die dat niet deden en de abon nees die dopr de één of andere oorzaak tot heden het eerste kwar taal nog niet betaalden, verzoeken wij het tweede kwartaal en even tuele achterstand te voldoen aan ons kantoor Van Weedestr. 29 of op 'onze postgirorekening 126156, of op onze rekening bij de Ned. Mid- denstandsbank N.V. te Soest rek. nr. 68.43.10.805 of op onze reke ning bij de Rabobank te Soest rek.nr. 3599.20.950. Zij. die automatisch overschrij ven behoeven geen enkele hande ling te verrichten. Voor Uw medewerking zeggen wij U hartelijk dank. Adm. Soester Courant Bij het oversteken van de Korte Kerk straat, komende van het Kerkpad, mevrouw C. J. v.d. B. geen voorrang aan de automobilist H. H. (70). Mevrouw v.d. B. kwam met haar fiets te vallen en liep verwondingen aan haar hoofd op. Zij werd naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Daar werd ook binnengebracht de 17- jarige E. R. uit Blaricuirt. Hij werd op het fietspad langs de Birkstraat, bij de kruising met de Van Lenneplaan, aange reden door de automobiliste mevrouw R. M.-v.d. Z. (56). Mevrouw verleende geen voorrang. R. hield aan de botsing een paar gebroken vingers over. Op de Burg. Grothestraat werd de per sonenauto van mevrouw C. van R.-van M. aangereden door een tegenligger. Mevrouw Van R. stond, voorgesorteerd bij de Heuvelweg; een tegemoet komen de auto schaafde langs de linkerzijde van haar wagen, maar de bestuurder reed door. De schade was aanzienlijk. Op de Kerkdwarsstraat werd de gepar keerde bromfiets van de heer W. van S. (27) omver gereden en ook hier reed de autobestuurder door. De brommer werd flink beschadigd. ook voor kinderen Steenhoff straat 66 Je weet wel waar Japie? Donderdag koopavond VERMIST: 19-3. Konijn, wit met bruine neus, bruin staartje; v. d. Wardt, Choristenpad 71, Soest, tel. 02155-10431. 21-2. Soort papegaai, groen met grijze kop en oranje borst; Hiechert, Zand- kamp 206, Hoogland, tel. 03493-3051. GEVONDEN: 30-3. Poes, zwart, tenger, ongeveer 8 maanden oud, vrij schuw. Gevonden in Overhees, Soest. Naar Soester Dierente huis gebracht. Tel. 02155-13583. In een reactie op de handtekeningen- aktie onder de bewoners van Soest-Mid- den, de aktie de gemeente te proberen te weerhouden van plannen de rijksweg breder te maken en de winkels weg te bestemmen, zegt de vereniging De Soes ter Gemeenschap „zelf geen mening te hebben". Wel merkt het bestuur van de S.G. op dat de verbreding van de weg, niet ge heel los gezien kan worden van een even tueel centrum en de Centrumweg, „Wij moeten er rekening mee houden, dat de Centrumweg een meer bescheiden ka rakter kan krijgen en dat het centrum er nooit komt. In dat geval is het denk baar dat de verbreding wèl nodig is, terwijl het wegbestemmen van winkels dén zeer ongewenst lijkt te worden" aldus het bestuur van de S.G. Gaat het centrum en de Centrumweg evenwel door zoals wordt voorgesteld, dan vraagt ook de S.G. zich af waartoe de verbreding dient. „Het wegbestem men van de winkels zal dan wel nodig zijn en waarschijnlijk niet alleen déze winkels", aldus de S.G. De politie gaat streng optreden tegen het zonder vergunning plaatsen van con- tainersKbouwstenen, hopen zand enz. op de trottoirs. Het is een veel voorkomend en langzamerhand uit de pan rijzend probleem. Vooral containers worden op een dusdanig wijze op de voetpaden gezet, dat voetgangers de rijweg op moeten. Het verbod is geregeld in artikel 28 van de Algemene Politie Verordening, waarin staat: „Het is verboden zonder vergunning van burgemeester en wet houders in, op boven of over de weg een voorwerp, niet zijnde een voertuig in de zin van artikel 1, eerste lid, van het wegenverkeersreglement aan te bren gen of te hebben". De bepaling geldt niet voor vlaggen (welke niet een commercieel karakter dragen), openslaande vensters, zonne blinden enz. mits een aantal meters van de begane grond verwijderd. en Snelle en correcte levering en tot in depuntjes verzorgd I Uitgebreide collectie! Klassiek en modern Van Weedestraat 29 - soest Telefoon 02155 - 14152 de kontaktlens Het wanneer en waarom van kontaktlenzen in zespunten omdat u met kontaktlenzen weer de oude 'ik' van vroeger wordt omdat u veel aan sport doet en de kontaktlens dan veel veiliger is omdat u in uw werk beslagen of be regende glazen niet kunt riskeren omdat gebleken is dat kontaktlenzen de achteruitgang van uw gezichts vermogen duidelijk aanwijsbaar afremmen omdat u niet aan een dubbelfocus bril kunt wennen en twee aparte brillen te Jastig vindt omdat er eigenlijk niets tégen en heel veel vóór het dragen van kon taktlenzen pleit. De andere oplossing die alle verschil van de wereld maakt Vraag het iedereen die de grote stap heeft genomen- het verwisselen van de bril met kontaktlenzen is een overgang vol wonderli|ke ervarmgen. Je kijkt anders. Je ziet anders. En Je ziet er anders uit. De spiegel is een voortdurende bron van verbazing, 't Is al met al of je in een heel nieuw jasje bent gestoken. Wie dat allemaal heeft meegemaakt wil niet meer terug, voor geen goud en goede woorden. Vandaag de dag zijn er lenzen voor elk en iedereen Plezierig voor u en iedereen is dat de techniek ook op het terrein van kontaktlenzen niet heeft stilgestaan. Naast de lens van hard plastic is er hu ook de zachte lens van een meer sponsachtige samenstelling Waarmee het sprookje dat de kontaktlens maar voor de minderheid is weggelegd voorgoed uit de wereld is. Bij een luiste keus is van irritatie en andere bij-effecten geen sprake meer. Zo n andere kijk is ook voor u een haalbare zaak zonder grote bezwaren. Wat lèt u om eens met ons over kontaktlenzen te komen moet nemen. Besluit u na zo'n gesprekje tot kontaktlen- praten? Niets, helemaal niets, want het is allemaal com- zen. dan vinden we dat prachtig Zo niet. dan graag ge- pleet vrijblijvend Na een gratis test kunnen we u precies daan en even goede vrienden. Alle beslissingen zijn aan u vertellen welke lens voor u het meest geschikt is. hoe u er en zo moet het ook zijn. het snelste aan went en welke algemene regels u in acht Harde lenzen 350.- p.p. gekleurd 370.- p.p. Zachte lenzen 495.- p.p. Proeftijd: 2 maanden. Kom even langs of maak per telefoon een afspraak bij stoplichten hoek Soesterbergsestraat Telefoon 12874 7 april: Vrouwencafé (n de Mólensoos, Molenstr. 142. 8 uur. Inl. bij Joke Kruijtzer, Stadhouderslaan 126, tel. 104 88. 13 april: Koffieochtend Ned. ver. van Huisvrouwen, in de Prom. Amalialaan 1 te Baarnaanvang 10.30 uur. 14 april: Openb. Vergadering Soester Gemeenschap ten huize van Elfriede Verkruysse, Olijkeweglö; aanvang20.15 uur. 17 april: Stadswandeling NIVON door Utrecht. Verzamelen om 9.30 uur bij Foxboro. Inl. over alle aktiviteiten van het NIVON bij de heer H. F. Rutgers. Lange Brinkweg 10, tel. 142 70. 19 april: Schrijfavond door de Schrijf- groep van Amnesty International, in het Amnesty-centrum, Middelwijkstraat 72 (zij-ingang)aanvang 20 uur. 19 april: Lezing Kon. Mij, voor Tuin bouw en Plantkunde. Onderwerp: „Tui nieren tot vijftien meter hoogte". Spre ker: de heer J. L. van de Mol. In het medisch centrum, Nieuweweg; aanvang 20 uur. 19 april: Politiek café „Proest" met Wim Riedijk over: „Keuienergie"ge spreksleider Chiel v.d. Berg. In De Rode Haan, Birkstraat 32; aanvang 20 uur. 21 april: Ned. Ver. van Huisvrouwen naar Textielmuseum in Tilburg. Inl. bij het secretariaat: mevr. Haal-Groenhoff, Christinalaan 21, tel. 124 99. Lezing van het Nut-Soest met luit.-gen.- b.d. C. Giebel over zijn zojuist versche nen boek „Morotai": o.a. zijn herinnerin gen aan Colditz en De Grote Oost en Bor- neo. In De Open Hof, Veenbesstr. 2; aanvang 20.15 uur. 21 april: Vrouwencafé ih de Molensoos, Molenstraat 142; vanaf 20 uur. Inl. bij Jo ke Kruijtzer, Stadhouderslaan 126, tel. 104 88. 21 april: Ledenvergadering Ned. Bond van Gepensioneerden, in dienstencen trum Honsbergen Wiardi Beckmanstr 475; aanvang 15 uur. 28 april: Maandelijkse bijeenkomst van de gespreksgroep van het Humanistisch Verbond aanvang 20 uur. Inl.: bij de heer J. de Leede, tel. 12843. De burgemeester van Soest maakt be kend dat van 11 april 1977 tot en met 2 mei 1977 ter gemeentesecretarie van Soest voor een ieder ter inzage ligt (afdeling I op de werkdagen van 0.900 uur tot 12.00 uur) het raadsbesluit van 17 maart 1977, afdeling I, nummer 1240 met bijbehorende bescheiden tot onteigening ten name van de gemeénte Soest van, ter gedeeltelijke uitvoering van het gedeel telijk door gedeputeerde staten van Utrecht goedgekeurde, doch nog geen definitieve rechtskracht bezittend be stemmingsplan „Soestdijk", door de ge meente benodigde percelen grond, gele gen aan de Spoorstraat en de Korte Brinkweg hoek Stadhouderslaan te Soest. De gemeente dient over deze gronden te beschikken om de bestemming „bijzon dere doeleinden educatie (BDE)" ten behoeve van de bouw van een nieuwe school en de bestemmingen „weg, par keerterrein en/of parkeerstrook", „een gezinshuizen ln open bebouwing klasse A. met bijbehorend erf en tuin", ten behoeve van de verbetering van de verkeersveiligheid op het kruispunt Kor te Brinkweg-Stadhouderslaan, overeen komstig het genoemde bestemmings plan te kunnen verwezenlijken. Soest 6 april 1977 De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haaften De burgemeester van Soest maakt be kend dat van 11 april 1977 tot en met 2 mei 1977 ter gemeentesecretarie van Soest voor een ieder ter inzage ligt (afdeling I op de werkdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur) het raadsbesluit van 17 maart 1977, afdeling I, nummer 1241 met bijbehorende bescheiden tot onteigening ten name van de gemeente Soest van, ter gedeeltelijke uitvoering van hét gedeel telijk door gedeputeerde staten van Utrecht goedgekeurde, doch nog geen definitieve rechtskracht bezittend be stemmingsplan „Overhees", dopr de ge meente benodigde percelen grond, gele gen aan de Boerè'hstreek, Oude Grachtje en de Eigendomweg ter hoogte van de kruising met de Koningsweg te Soest. Dè gemeente dient over deze gronden te beschikken om de bestemming groen en watervoorzieningen" langs de Ko ningswegen de bestemming „woondoel- einden klasse A (WOA)" ten behoeve van de tweede fase van de geplande woningbouw, overeenkomstig het ge noemde bestemmingsplan te kunnen verwezenlijken. Soest, 6 april 1977 De burgemeester van Soest, Mr. J. M. Corver-van Haaften Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend, dat tot uiterlijk 18 april 1977 de mogelijkheid bestaat zich bij hen schriftelijk aan te melden voor een kavel grond in het bestemmingsplan „Zwarte Wegje" te Soesterberg. Voor de slechts 14 kavels komen alleen ln aanmerking inwoners van en economisch gebonde- nen.aan de gemeente Soest' Aan plaatsing op de lijst van gegadigden kunnen als zodanig geen rechten ont leend worden. Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J! M. Corver-van Haaften De secretaris, l.s. H. Borreman Morgenavond, vrijdag 8 april, wordt er in de Hees-kantine aan de Kooiweg weer gekaart. Alle klaverjas- en toep-llefheb-. bers uit de grote Hees-aanhang kunnen om 20.00 uur terecht. De afdeling Baarn, Soest en Omstreken van de Nederlandse Vereniging van Huis vrouwen viert in oktober haar 60-jarig bestaan. De festiviteiten bestaan uit een receptie op maandag 3 oktober in de zaal Het Brandpunt te Baarn; uit een toneel voorstelling door de Tobaret-club met „Een bezem voor de bruid" op dinsdag 4 oktober eveneens in Het Brandpunt; uit een bridgedrive op woensdag 6 ok tober en uit „een dagje uit" op donder dag 6 oktober. In de feestcommissie die een en ander voorbereid hebben, zitten de dames, Van Wering-Jacobs, Steensma- Koning en Rademaker. Voor het allemaal zover is kunnen de leden op 21 april a.s. mee op excursie naar het textielmuseum te Tilburg; op woensdag 27 april een wandeling mee maken door de bossen van het Soêster Hoogt; op donderdag 28 april alles horen over zeep en wasmiddelen tijdens een voorlichtingsmiddag die verzorgd wordt door de firma Kortmann en Schulte. Het programma vermeldt verder nog op donderdag 5 mei een dia-lezing over „oud-Utrecht" en op maandag 16 mei een excursie naar het landgoed dingen- daal bij Den Haag. Voor in 1976 betaalde zaalhuurkosten hebben de volgende verenigingen een subsidie gekregen: tafeltennisvereniging Shot 1.287.50; basketbalver'eniging Red Stars 2.822,50; gymnastiekvereniging AGAVS te Soesterberg 2.878,-; hand balvereniging BDC 2.152,50; korfbal vereniging Oranje te Soesterberg 1.527,75 en de badmintonvereniging Selby ƒ2.215,-. De kunstenaarsvereniging Artishock krijgt een bijdrage van 2.207,16 in de kosten van tentoonstellingen en de wiel- renvereniging Tempo krijgt 150 gulden voor de wielerwedstrijden tjie op 24 april en 15 mei a.s. georganiseerd wor den. PIEDRO - BUNNIES RENATA KORREKTIESCHOENEN SPECIAAL SCHOENHANDEL Winkelpromenade Laanstraat 95 BAARIM-Tel. 02154-13387 Maandags gesloten

Soester Courant | 1977 | | pagina 7