Gemeente wil liefst 177 buurtwinkels opheffen ten behoeve van één centrum Kerkendaa: op 23 april in Sporthal Beukendal ■SaHHHB De gelukkige Winkelkringklant van deze week Wegbestemmen benadeelt leefbaarheid van wijken Honderd gulden in de Van Weedestraat Werkgroep Leefmilieu Soest: Afsluiting pro je kt Kerkmanifestatie Soest OEFENING VLIEGBASIS SOESTERBERG Betaling abonnement Maandag 18 april CDA-soos Prof. Diepenhorst spreekt voor CDA-Soest Donderdag 14 april 1977 55e jaargang no. 34 SOESTER COURANT Abonnement per kwartaal f 5,00. Buiten Soest per kwartaal f 10,-. UitgaveDrukkerij Smit b.v. - Soest Bureau voor redactie en administratieVan Weedestraat 29, Soest Verschijnt iedere donderdag Tel. 14152 - Postgiro 126156 De heer drs. W. Zweers van de Werkgroep Leefmilieu Soest heeft in een uitvoerige nota de aandacht gevestigd op het voornemen van de Soester plannenmakers 177 van de 275 winkels in Soest weg te bestemmen c.q. op te heffen. De heer Zwiers heeft zijn informatie volledig gehaald uit het „concept secundaire modellen" van het ontwikkelingsplan. Meerdere deskundigen aanhalend pleit hij voor handhaving van deze voornamelijk buurtwinkels en dit met het oog op de sociale functie die zij in het maatschappelijk verkeer hebben. Zij zijn naar de mening van de heer Zweers essentieel voor de leefbaarheid en het welzijn van de woonbuurten; zozeer zelfs, dat planologen spreken van „stimuleren en zelfs subsidiëren". Zweers betoogt ook dat „het werken", zij het niet-hinderlijke bedrijvigheid, terug gebracht moet worden in de woonwijken. Hij citeert daarbij de uit Soest afkomstige middenstands-socioloog P. Nijhoff, die zegt: „In een gemengde woon-werk-winkel-wandel- wijk zal een veelvoud aan sociale en economische contacten kunnen zorgeri voor een voortbestaan van de wijk als openbare sociale ruimte, waarin produktief en consumptief sociaal handelen gunstig samengroeien". Ook Nijhoff pleit voor werkgelegenheid in de wijk: de actieve beroepsbevolking doet zijn boodschappen vaak in de buurt van het werk en daar varen de buurtwinkels wèl bij. Zo blijft niet alleen de koop - maar ook de werkkracht van een samenhangend bevolkingsdeel in de buurt bijeen en dat komt de leefbaarheid sterk ten goede. Men vermijdt de schijntegenstelling die werkelijkheid is in „woonpakhuizen, werkkazernes en superwinkelarealen". De heer Zweers kwam tot het schrijven van de nota omdat, zoals hij zegt: ,,Er de laatste jaren veel buurtwinkels ver dwijnen in ons goede Soest; er diverse bestemmingsplannen de laatste jaren gepasseerd of voor de komende tijd in de maak zijn, die hun steentje aan die ontwikkeling bijdragen; omdat er boven dien ook nog een centrumplan is dat, naar men zegt, met dat verdwijnen van die buurtwinkels in relatie staat èn omdat er niet alleen „in" maar ook „buiten" Soest wordt nagedacht, ondermeer over het verband tussen ruimtelijke ordening, buurtwinkels en leefbaarheid en omdat het nadenken inmiddels tot een aantal zeker voor Soest hoogst actuele en ove rigens nauwelijks meer aangevochten conclusies heeft geleid". Het onderzoek dat hij heeft ingesteld heeft voor hem tot „enkele werkelijk schrikbarende" conclusies geleid. „Het beleid van de gemeente is gericht op opheffing van ongeveer 180 van de circa 280 winkelvestigingen, die Soest exclu sief Soesterberg, thans kent. Nagenoeg alle gespreide vestigingen en buurtwin kels moeten het loodje leggen en dat ten behoeve van de ontwikkeling van één centrum. Dit in weerwil van het feit dat deze buurtwinkels niet alleen een groot praktisch belang voor de consu ment vertegenwoordigen, maar boven dien een zeer belangrijke functie ver vullen en essentieel zijn voor de leefbaar heid en het welzijn in de woonbuurten. Daarover zijn alle planologen het eens. Zozeer zelfs dat men spreekt van steu nen, stimuleren en zelfs subsidiëren. Niet alzo echter in Soest: daar spreekt men van beknotten, saneren en wegbestem men", aldus de heer Zweers. Uit het concept secundaire-modellen, de officiële gegevens van de gemeente, distilleerde de heer Zweers het volgende: aanwezige waarvan op winkels te heffen 't Hart: in winkelgebied 20 1 verspreid 45 41 totaal 65 42 Soestdijk: (incl. Van Weedeètraat) in winkelgebied 54 22 verspreid 6 6 totaal 60 28 Soest-Midden: (incl. Torenstraat e.d.) in winkelgebied 19 4 verspreid 41 41 totaal 60 45 Soest-Zuid: in winkelgebied 27 8 verspreid 28 28 totaal 55 36 Smitsveen/Nieuweweg: ~in winkelgebied 9 verspreid 16 16 totaal 25 16 Overige: verspreid 10 10 Totaal: in winkelgebied 129 35 verspreid 146 142 totaal 275 177 Op zaterdag 23 april a.s. zal in de Sporthal „Beukendal" aan de Beukenlaan het projekt Kerkenmanifestatie Soest afgesloten worden. Er is voor deze dag een programma opgesteld, dat 's morgens om 10 uur begint en dat 's middags tussen half vier en vier uur eindigt. Er zijn voor deze dag twee inleiders uitgenodigd: de theologe en dichteres Maria De Groot en de Amsterdamse studentenpastor, pater J. van Kilsdonk. Maria de Groot spreekt 's morgens; pater Van Kilsdonk 's middags. Verder wordt in de morgenuren vertoont de door de NCRV vervaar digde film: „Bomans in triplo", is er een soort wandelmarkt inge richt met een vijftiental stands en wordt de dag besloten met het ge zamenlijk zingen van het „Veni Creator Spiritus". Voor de jeugd is een apart programma met veel doe-aktiviteiten in „De Open Hof". In het afgelopen jaar hebben maande lijks evenementen plaatsgevonden, in de vorm van avonden in de Open Hof, waarvoor onder andere werden uitgeno digd de minister van ontwikkelings samenwerking en prof. Van der Linden, hoogleraar te Nijmegen. In het kader Kerkenmanifestatie viel tevens de jaar lijkse viering van Kerstmis in de „Kerst- in". In de overige maanden werden wijks- gewijs maandelijkse ontmoetings/kon- taktavonden belegd, waarin christenen van de verschillende kerken met elkaar konden praten over geloof en beleving. Relaterend aan de grootte van de Soes ter bevolking werden deze avonden niet erg druk bezocht, wel echter mag de konklusie worden getrokken, dat de deel nemers aan deze avonden dit kontakt als zeer waardevol ondervonden. Afsluiting „Kerkendag" kan enerzijds als een af sluiting van de aktie Kerkenmanifestatie gezien worden, maar bedoelt meer nog een straat te zijn van „het elkaar beter leren kennen en begrijpen". Van deze Kerkendag mag dan ook een vervolg verwacht worden; het initiatief van de Raad van Kerken Soest is niet slechts een incident in het dagelijks leven ge weest. De bedoeling is nü het scheppen van een mogelijkheid mede-christenen in een ongedwongen sfeer te leren ken nen; eikaars opvattingen en beleving. Ook de kennismaking moet een vervolg krijgen. Programma Om 9.30 uur wordt de zaal geopendmen heeft dan de gelegenheid tot 10.00 uur in de zgn. „wandelmarkt" kennis te maken met een vijftiental stands, waarin o.a. literatuur, postzegels met kerkelijke/li turgische voorstellingen, kerkelijke ge bruiksvoorwerpen, e.a. Om 10.00 uur zal de opening plaatsvinden door Ds. P. Kloek, voorzitter van de Raad van Kerken te Soest. Van 10.10 uur tot 10.30 uur zal een persoonlijk getuige nis worden afgelegd door: Maria de Groot, dichteres, die in haar ambt als dominese een schat aan ervaring heeft opgedaan, over het thema: Gedreven door de geest. In een interview in het weekblad „De Tijd" stelde Maria de Groot de huidige theologie „mannelijk, blank, westers en niet-Joods" te vinden. Bovèndlen vond zij dat vrouwen in de kerken „klein" gehouden werden. Van 10.30 tot 10.45 uur zal door een zanggroep een muzikaal intermezzo wor den verzorgd. Deze zanggroep staat onder leiding van de heer J. Jansen. Van 10.45 tot 12.00 zal de door de N.C.R.V. ter beschikking gestelde en verzorgde film: „Bomans in triplo" worden vertoond. Wellicht zag U deze film reeds op de televisie en wilt U een herhaling gaarne nogmaals zien. Van 12.00 tot 13.30 is een pauze, waarin het mogelijk is van gedachten te wisse len met Maria de Groot dit in een aparte corner van deze zaal), men kan de „wandelmarkt" bezoeken en tevens be staat de mogelijkheid in het restaurant broodjes, dranken of soep te kopen en te nuttigen. Na deze pauze zal van 13.30 tot 14.00 Pater J. van Kilsdonk eveneens een persoonlijk getuigenis geven van het thema: Gedreven door de Geest, e.e.a. vanuit zijn ervaring als studentenpastor te Amsterdam. Een muzikale instrumentale onderbre king vindt plaats van 14.00 tot 14.15 uur, waarna om ca. 14.30 een feestelijke slotdienst de Kerkendag zal besluiten. Het „Veni Creator Spiritus" betekent, gezamelijke gezongen, de start voor het verder samen onderweg zijn. Na deze slotdienst om ca. 15.15 uur is het nog mogelijk de wandelmarkt te ver kennen, tot ca. 15.45 uur, waarna men huiswaarts keert. Jeugdprogramma Ouders van kinderen, die „Beukendal" bezoeken kunnen van 9.30 tot 10.00 uur hun kinderen brengen naar de „Open Hof". Tot ca. 14.30 zullen de kinderen daar worden beziggehouden. Er zal met hen worden besproken en gespeeld het Bij belverhaal: „De talenten". De kinderen kunnen zich vervolgens bezighouden, uiteraard onder leiding, met het zelf knutselen, plakken, schilderen, e.d. Ouders worden verzocht de kinderen brood mee te geven, voor drankjes zal worden gezorgd. Afhankelijk van de weersomstandighe den is verder een filmprogramma sa mengesteld, met gezellige en leuke films. Mocht het stralend weer zijn, dan zal onder begeleiding een buitenpro gramma worden uitgevoerd in de vorm van een wandeling/puzzeltocht. Om ca. 14.30 zullen de kinderen onder begeleiding gezamelijk naar Beukendal gaan, waar zij tot 15.00 kunnen rondlo pen, kijken in de wandelmarkt en zich bij hun ouders kunnen voegen, om gezame lijk de slotdienst mee te vieren. Helpende hand In het programma van de kerkenmani festatie is sterk de nadruk gelegd op gedachtenwisselingen rond geloofs thema's door de Christenen van de verschillende kerken van Soest en op een beter elkaar leren kennen, begrijpen en Waarderen onderling. Op de kerkendag wordt de horizon ver legd en zal tevens bijzondere aandacht en christelijk medeleven worden ge vraagd vooreen groep medemensen met wie wij óók samen onderweg zijn, maar die ten onder dreigt te gaan, als onze toereikende hand haar niet meeneemt. Het gaat hier om gehandicapte kinderen in Karachi (Pakistan) die vanwege de mohammedaanse opvattingen uitgesto ten worden en alleen maar dankzij de zorgen van de Nederlandse zuster Lem- mens van een onmenselijk bestaan ge red kunnen worden. Zuster Lemmens behoort tot de franciscaanse orde die is opgericht door Moeder Theresa. Zij heeft in Karachi een tehuis gesticht voor deze kinderen en samen met 6 inlandse zusters verzorgt zij er thans ruim 70 Het huis heet Sar-Ul-Sukun hetgeen bete kent „Huis van geluk". Voor dit menslievende werk zal op de kerkendag een grote kollekte worden gehouden. Tevens zal op de wandel markt van de kerkendag een stand worden ingericht, waarin alle informatie over dit projekt zal worden gegeven. Hier bestaat ook de mogelijkheid om voor een bedrag van 25,- per maand zo'n kind te adopteren. Dat is n.1. het bedrag dat zuster Lemmens nodig heeft om een kind een maand te kunnen voeden en verzorgen. Het direkte kontakt vanuit Nederland met zuster Lemmens wordt verzorgd door mevrouw Wevers te Huizen, César Francklaan 4, tel. 02152-53964. Giften kunnen worden gedaan: a. in de grote kollekte op de kerkendag; b. in de stand op de wandelmarkt van de kerkendag; c. op bankrekening nr. 3299.20.057 bij de Rabobank te Huizen (N.H.). Nadere informaties zijn in Soest te verkrijgen bij Mevr. Holtrop, Nassau- laan 6, tel. 13025. Vervoer Voor minder-validen en ouderen, bestaat de mogelijkheid, indien zij niet voor eigen vervoer kunnen zorgen, via onder staande kontaktpersonen dit vervoer te regelen. Aangezien dit oen buiten het normale patroon vallende vervoers-ge- beurtenis is, wordt een beroep gedaan op auto-bezitters, zich te willen melden, eveneens aan onderstaande adressen, voor een ritje op 23 April a.s.: Regio Soestdijk: Mevr. Hilhorst, tel. 15227; Dhr. Vreugdenhil, tel. 15371; Mevr. Gordijn, tel. 14459. Regio Soest Midden: Mej. Schipperijn, tel. 19151. Regio Soest Zuid: Mevr. Kandelaar, tel. 16741; Dhr. Burger, tel. 18037; Mevr. v.d. Hoek, tel. 18651. Regio Soesterveen: Mevr. van Soest, tel. 17742. Soest (Algemeen): Ds. Leerink, tel. 15923. Op 19, 20 en 21 april a.s. wordt op de Vliegbasis Soesterberg een gecombi neerde grond- en tuchtoefening gehou den. In het kader van deze oefening zijn er op deze dagen verhoogde vliegactivi- teiten, waarbij de vliegtuigen de vlieg basis in andere richtingen en op andere hoogtes overvliegen dan gebruikelijk. De dicht bevolkte gebieden zullen echter zoveel mogelijk worden vermeden. Deze vluchten zijn gepland in de basisoefening en worden gecontroleerd, zodat de evt. overlast voor de omwonenden tot een minimum wordt beperkt. Tijdens deze oefening zal tevens het luchtalarm systeem (met behulp van luchthoorns) worden beproefd. Met de 177 winkels is in totaal 14.317 m2 bedrijfsvloeroppervlakte (bvo) gemoeid. Zweers voegt daaraan toe: „En dan ziet men nog eens duidelijk waarom die opheffing door de gemeente nodig wordt geacht: om een nieuw centrum te kunnen realiseren. Want ook al wordt nu slechts gedacht aan een centrum van 6000 vierkante meter, de totale be hoefte aan bvo in 1990 is bij een twee polig model geraamd op circa 25.000 m2". Het betekent niet meer of minder dat men van de thans aanwezige 36.780 m2 eerst op grote schaal gaat afbreken tot 14.317 m2, om er zo rond 1990 weer ruim 10.000 m2 aan toe te voegen. En dat ondanks het feit, dat uit een enquête van het CIMK duidelijk bleek, dat de betrokken winkeliers géén plannen tot sluiting hebben; tevreden zijn met het eigen vestigingspunt en daarentegen wèl plannen hebben om uit te breiden. Zweers vindt dat met opheffing van de winkels absoluut geen rekening wordt gehouden met de belangen van de kon- sumentende klanten. Niet alleen is er door de wegbestemming sprake van sterke teruggang in leven digheid en afwisseling in de woonbuur ten, maar het vermindert de mogelijk heden van sociah kontakten (het praatje in de buurt over de toonbank) en het is een beleid dat diametraal tegenover gesteld is aan wat de recente planologie aan inzichten te bieden heeft. „Het is een volstrekte aantasting van het karak ter van Soest; het de kop indrukken van wat door de burgers als waardevol wordt gezien en ingaan tégen de konkrete wensen van winkeliers en bevolking", aldus de heer Zweers. Wat de sociale kontakten betreft citeert de heer Zweers verschillende deskundi gen: Bakker en v. d. Hoeven uit Am sterdam „het kenmerk van oude steden is dat er niet alleen veel verschillende aktiviteiten plaatsvinden, maar ook dat- men overal, in iedere buurt verschil lende funkties bij elkaar vindt". J. den Draak (over volgens het principe van de scheiding van funkties aangelegde wijken) „veelal ziet men hier verschijn selen van verlatenheid in de openbare sfeer; de straten worden in feite alleen maar gebruikt om in de eigen woning te komenze bevatten niets dat de aandacht kan trekken of uitnodigt tot een langer vertoeven". De Amsterdamse Raad voor de Stede- 1 April was 't moment weer aan gebroken. dat de betaling van het abonnement voor het tweede kwar taal 1977 a 5,- moet plaatsvinden. Prettig is te kunnen mededelen, dat vele abonnees het eerste half jaar ol het gehele jaar voldeden, zodat deze lezers het verzoek het tweede kwartaal zo spoedig moge- gelijk te voldoen, naast zich neer kunnen leggen. Zij, die dat niet deden en de abon nees die door de één of andere oorzaak tot heden het eerste kwar taal nog niet betaalden, verzoeken wij hel tweede kwartaal en even tuele achterstand te voldoen aan ons kantoor Van Weedestr. 29 of op onze postgirorekening 126156. of op onze rekening bij de Ned. Mid- denstandsbank N.V. te Soest rek. nr. 68.43.10.805 of op onze reke ning bij de Rabobank te Soest rek.nr. 3599.20.950. Zij, die automatisch overschrij ven behoeven geen enkele hande ling te verrichten. Voor Uw medewerking zeggen wij U hartelijk dank. Adm. Soester Courant bouw waarschuwt het gemeentebestuur voorzichtigheid te betrachten bij het eventueel laten vertrekken van bedrij ven uit de oude stadswijken, terwijl zij tevens stelt dat gestreefd moet worden naar verwevenheid van vormen en funk ties. Gewezen wordt ook op het feit dat voor huisvrouwen de winkels voor de dage lijkse levensbehoeften in de buurt dienen te liggen: „want wat is hindelijker dan voor elk wissewasje dq tocht te moeten ondernemen naar het dichtst bijzijnde winkelcentrum Overbewinkeling Bij herhaling wordt in het concept-secun daire modellen de stelling verkondigd, dat „een afname van de gespreide win kels moet worden nagestreefd ten be hoeve van een concentratie van winkels in centra". De argumentering daarvoor is: er is sprake van overbevolking, ver oorzaakt door de vele gespreide vestigin gen. De grote spreiding heeft volgens de secundaire modellen, een negatieve invloed op het winkelniveau. De kwa litatieve verbetering van het winkel apparaat kan, volgens het gemeentelijk apparaat, plaats vinden door opheffing van de buurtwinkels en concentratie in centra. Zweers redeneert anders: „Soest is ge zégend met veel winkels; veel buurt winkels in de woongebieden". De buurt winkels moeten worden opgeheven om enkele „betere" zaken naar Soest te ha len en omdat de omzet van véél buurt winkels nodig is om die „betere" zaken aan een omzet te helpen. „Immers", zegt Zweers, „als dat niet zo is, valt absoluut niet te zien waarom een groot aantal gespreide winkels op zichzelf een nadelige invloed zou hebben op de kwaliteit van het winkelapparaat, dat is dus in feite de aanwezigheid van een aantal kwalitatief „hoogwaardige" winkels. De buurtwinkels verhinderen als zodanig toch niet de Komst van de „betere" winkels?" In de secundaire modellen wordt ook ge sproken van „spontane" vermindering van de bestaande winkels. Zweers zegt daarvan: Spontaan betekent hier: a. ver plaatsing naar het nieuwe centrum, maar óók: b. doodbloeden, omdat talloze kleine winkeltjes, die nu op goedkope meters zitten, die sprong naar het centrum niet kunnen betalen. Absurd vindt hij het dat de gemeente uiteindelijk de meest „hardnekkigen" wil uitkopen en hij spreekt daarom van „een planologie met de botte bijl, van een ware kruistocht tegen buurtwinkels en gespreide vestigingen". Hij wijst er ook op dat de laatste jaren in diverse delen van de gemeente al vele zaken opgeheven zijn. Lang niet altijd omdat ze het niet konden bolwerken „maar gewoon omdat ze niet mochten uitbreiden van de ge meente. En dat mocht niet omdat er een centrum moest komen", aldus de heef Zweers. Ongelooflijk noemt hij de opvatting van de plannenmakers, dat de consument in Soest gebaat zou zijn met de centra lisatie-gedachte van de overheid „omdat hij dan niet meer zulke grote afstanden door de gemeente hoeft af te leggen. In een plaats notabene met zo'n gesprei de bebouwing als Soest. Let wel: men wil meer dan de helft van de winkels opheffen en dan speciaal de winkels die maken dat we niet zover hoeven te lopen". Velen zullen juist voor het bereiken van dat centrum gebruik gaan maken van auto of brommer en hij waarschuwt: „Als men eenmaal rijdt, gaat men heel gemakkelijk naar een centrum in de omgeving waar het gehele behoeften- pakket in één keer te krijgen is". Hij wijst ook op de dienstverlenende taak van de ondernemer, die er niet beter op wordt door de wegbestemming. De konsument is immers allereerst ge baat bij véél winkels in de direkte omge ving. Hij haalt daarbij een reaktie aan van de Provinciale Planologische Dienst op een (ouder) Soester Centrumplan: spreiding is gunstig voor de dagelijkse levensbehoeften. In Soest is de relatie woning/winkel ten aanzien van dagelijk se levensbehoeften juist optimaal te noemen. Kooplek Zweers vindt dat het uit het CIMK- onderzoek naar voren gekomen Soester kooplek, gebaseerd is op een volstrekt wrakke basis. Hij redeneert alsvolgt: Men schatte nl. de toonbankbesteding van alle Soesters tesamen en trok daar van af, de via een enquête (waaraan slechts 60% deelnam) verkregen omzet- gegevens. met btw-bijtelling noch -af trekking werd rekening gehouden, even min als met het feit dat niet één onder nemer zijn omzet ook maar een fraktie te hoog zal opgeven, maar zeer velen hoogstwaarschijnlijk wél aanzienlijk te laag. Dat zeker als de antwoorden zo „losgebrand" moesten worden als hier gebeurde. Op grond van dit wrakke materiaal werd het beruchte Soester kooplek bere kend als 20% voor de voedings en genot middelen èn 35% voor de duurzame en overige gebruiksgoederen. Verdiscon teert men het btw-effect en gaat men er vanuit dat de omzetten 20% te laag zijn opgegeven (een cijfer dat meer wordt gehanteerd in dit verband), dan resul teert dat er een kooplek niet van 35% maar van 15% is. Rekent men met een 10% te lage omzetopgave, dan wordt het 25% in plaats van 35%. Voor de voe dings- en genotmiddelensektor is het navenant lager. Ten slotte concludeert de heer Zweers dat het uiterst discutabel is (en dat met het oog op de vierkante meterprijs in het nieuwe winkelcentrum) of er meer dan slechts enkele Soester winkeliers „aan te pas komen". Als voorbeelden noemt hij Eemnes, waar twee jaar gele den de meterprijs in een winkelsteun punt 425,- was; Driebergen waar ja renlang een middenstandswarenhuis leeg stond; Hilversum waar Hilverts- hof „gevuld" werd met bedrijven van „buiten" en het Hilversumse Ato-projekt, dat eveneens lang leeg stond. De kans is zijns inziens groot dat enkele grootwinkelbedrijven de „open ruimte" zullen opvullen en dan kan „een groot deel van de Soester middenstand haar schone plannen wel vergeten' Zelfs als het centrum gevuld wordt door Soesters, zal het slechts gaan om enkele tientallen „die dan mogen profiteren van de opheffing van zo'n 180 andere winkels". Hij vindt ook dat de Vereniging de Soes ter Ondernemer een scheve voorstel ling van zaken geeft inzake de interesse van de Soester winkeliers en wat de koop krachtafvloeiing betreft is Zweers van mening dat die nauwelijks gestopt zal worden, gezien de centra in de direkte omgeving. „Wij hopen", zegt Zweers namens de werkgroep, „dat deze nota een vrucht bare bijdrage zal leveren aan de dis cussie en dat zij velen zal kunnen helpen in een standpuntbepaling terzake vafL het beleid dat de gemeente kennelijk wenst te voeren op het gebied van win kels èn welzijn". A.s. maandag 18 april, drie dagen voor de gemeenteraadsvergadering, wordt in Restaurant v.d. Brink aan de Soester- bergsestraat weer de gebruikelijke maandelijkse CDA-soos georganiseerd. Altijd zijn er dan wel enkele CDA-raads- leden aanwezig om knellende plaatse lijke problemen te aanhoren en zo moge lijk de oplossing daarvoor te geven. Lukt dat niet direct, dan kan men verzekerd zijn dat naar de best mogelijke oplossing gezocht zal worden. Op maandag 16 mei a.s., ruim één week voor de verkiezingen, spreekt prof. dr. I. Diepenhorst, de oud-minister van onder wijs, tijdens een bijeenkomst van het CDA in De Open Hof. Deze bijeenkomst begint om 20.00 uur. r**VÏ~.ïh Bovenstaande cliënt van de Winkelkring Van Weedestraat ontvangt deze week uit handen van de heer J. Mets, van de gelijk namige Delicatessenzaak in de Winkelkring de vier waardebonnen van 25,-. Indien IJ zichzelf herkent op deze foto, bent U de gelukkige winnaar van vier waardebonnen van 25, elk. Kom met deze Soester Courant naar ons kantoor van de Soester Courant. Indien er geen twijfel bestaat omtrent de overeenkomst tussen u en de foto, ontvangt u de foto als een waardevol document. De winkelier voor wiens winkel u werd gefotografeerd zal u direct bij het inleveren van de foto de vier waardebonnen ter hand stellen. L kunt ze direct of later besteden.

Soester Courant | 1977 | | pagina 1