50 jaar geleden in Soest jaaps Gemeenteraadsvergadering SBuier- gordijnen Examen Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. Soest >altémum< Soest een autoplaatwerkerij rijker Nostalgiese Bobinetval Velours gordijnen maaswinkel 1bsküqBx®S@bq H april in brandweerkazerne Pakketten J. P. DE ROND interieurverzorging fGJlS Weerzo geslaagden: 15 April 1927 Aanvraag formulieren individuele huursubsidie Informatie-avond afbouwplan-doederwatan Jos Lips houdt open dag: Niet van gehaakt te onderscheiden J. P. DE ROND interieurverzorging Luchtmachtmuseum Bestemmingsplan staat uitbreiding woningen één meter in de weg Meer dan 300 kleuren J. P. DE ROND interieurverzorging J «van Zal Oud-ouderman Groot Gaesbeeker Gilde overleden Openbare vergadering Openbaar Onderwijs Portofoon in beslag genomen Lt. Gen. b.d. C. Giebel voor de leden van 't Nut Soester Courant van donderdag 14 april 1977 foto Herman van Dam HARTMANLAAN 30 SOEST TEL 02155-16941 voor lichtdrukwerk magn.' autoborden en stickers. Donderdag 21 april a s. 's avonds 19 3„ uur. vindt een openbare gemeenteraads vergadering plaats in de zaal van de brandweerkazerne. De navolgende agenda komt dan in behandeling: 1. Ingekomen stukken. a. Brief van februari 1977 van de heren J. A. Blom en J. J. Kessler inzake het plan voor een medisch centrum voor Soesterberg met voorstel te antwoorden overeenkomstig de ter inzage gelegde ontwerp-brief. b. Brief van het bestuur van de Regio nale Muziekschool Amersfoort met de ontwerp-begroting voor-het cursusjaar 1977 - 1978 met het voorstel hiermede akkoord te gaan. Brief d.d. 22 november 1976 van de oudercommissie van de o.l.s. De Regen- tuuter inzake de verkeerssituatie voor leerlingen bij bezoek van de sporthal Beukendal met voorstel te antwoorden overeenkomstig de ter inzage gelegde ontwerp-brief. d. Brief d.d. 20 maart 1977 van de raadsfractie van Progressief Soest, be trekking hebbende op de te volgen pro cedure voor de benoeming van een gemeentesecretaris, met het voorstel deze brief voor kennisgeving aan te nemen. f. Brieven d.d. 4 december 1976 en 7 maart 1977 van de heer J. H. Esmeijer te Soesterberg, waarin verzocht wordt een vergoeding toe te kennen voor de door hem aangebrachte verbeteringen in het perceel Anth. van Leeuwenhoeklaan 12 te Soesterberg, met het voorstel over eenkomstig de ter inzage gelegde ont werp-brief te antwoorden. g. Brief d.d. 7 maart 1977 van de heer H. C. Walters, Burg. Grothestraat 58 te Soest, betreffende afrekening gasver bruik 1976 en voorschotbetalingen 1976 met voorstel te antwoorden conform de ter inzage liggende concept-brief. h. Brief van 11 november 1976 van de Sportorganisatie Soest, inhoudende het verzoek de kosten van verbetering van de kleedkamers te restitueren, met voor stel te antwoorden conform bijgaande concept-brief. i. Voorstel tot aanbieding van de ge meenterekening 1974 met voorstel deze in behandeling te nemen en in een volgende vergadering - nadat de rap porten van het Verificatiebureau van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten zijn ontvangen - voorlopig vast te stellen. j. Brief d.d. 21 maart 1977 van de werkgroep afbouwwoningen Soest, waarin wordt verzocht bouwgrond voor realisatie van afbouwwoningen beschik- Brief d.d. 16 februari 1977 van de .baar te stellen in Overhees, fase 2, met voorzitter van de afdeling rechtspraak van de Raad van State inzake het voeren van verweer tegen een ingesteld A.R. O.B.-beroep, met voorstel het door bur gemeester en wethouders verzonden verweerschrift te bekrachtigen. 210 x 400 vanaf f 110,- Laanstraat 37 - Soest - Telefoon 13284 voorstel deze brief voor advies in handen te stellen van burgemeester en wethou ders. 2. Vragenhalfuurtje. 3. Voorstel tot benoeming van leden in het algemeen bestuur Samenwerking Woningbouwcorporaties. 4. Voorstel tot het benoemen van een lid van de commissie woonruimtebeleid. 5. Voorstel tot voorlopige vaststelling van de gemeenterekening en de bedrijfs- rekeningen over 1973 tot goedkeuring van de rekening voor lichamelijke op voeding en sport en tot vaststelling van de rekening van het Soester Natuurbad en het Openluchttheater. 6. Voorstel tot het garanderen van rente en aflossing van een door de Korfbalver eniging „Oranje" te Soesterberg te slui ten geldlening .voor de financiering van een gedeelte van de bouwkosten van een clubgebouw op het sportveldencomplex aan de Kerklaan. 7. Voorstel tot verhoging van de tarie ven voor de levering van gas met ingang van 1 juli 1977. 8. Voorstel tot het verlenen van mede werking ex artikel 72 van de Lager- onderwijswet 1920 aan de Stichting voor Katholiek Onderwijs te Soest voor de inrichting van een handenarbeidlokaal in de V/iUibrordusschool aan de Willi- brordusstraat, alhier. 9. Voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten. 10. Voorstel tot het benoemen van me vrouw J. H. van de Hammen-Wiemans tot hoofdleidster aan de openbare kleu terschool in de wijk „Overhees". 11. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan mevrouw M. Couprie-Prins uit haar functie van hoofdleidster aan de openbare kleuterschool „De Schakel". 12. Voorstel tot het verlenen van een krediet ter verbetering van de accom modatie van de Stichting Spullenhulp aan de Veldweg 6, alhier. 13. Voorstel tot het beschikbaar stellen van een krediet ten behoeve van het bouwrijpmaken van de 2e fase van Overhees. 14. Voorstel tot verkoop van een per ceeltje grond, gelegen aan de Kerkstraat te Soest, groot 12 m2, aan „Schans Automaterialen B.V.", Kerkstraat 60, alhier. 15. Aankoop van twee percelen grond, gelegen tussen de Versteeghlaan en de Van der Griendtlaan te Soesterberg van mevrouw S. J. de Goede-Fugers, Rade- makerstraat 73 te Soesterberg, (ge meente Soest). 16. Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit. Fijne Pasen gehad? Hadden ze het ei nog niet gekookt toen U het kapje eraf sloeg? Niet meer aan denken! Houdt uw gedachten nu maar bij de NIEUWE voorjaarscollectie die binnen is. .c/, s0e Op 4, 5 en 6 april is door 44 cursisten examen gedaan voor het eenheidsdiplo ma Eerste Hulp Bij Ongelukken. De examens werden door de doktoren G. E. J. H. Delvaux en W. J. D. Elferink afgenomen. Zij waren erg tevreden met de betoonde vaardigheid en EHBO-kennis van de candidaten. 40 cursisten slaagden voor dit diploma. 4 candidaten moesten worden afgewezen. Zij werden opgeleid door de beide kader- instructrices mevr. Beens en mevr. Ver kade, waarbij dokter J. H. H. Overbeek, voorzitter, de algehele leiding had. Verschillende interessante lezingen in De splitsing Birkstraat (links) en Soesterbergsestraat (rechts) in vroeger jaren, toen Soest ook daar nog landelijk was. DIT DE KRONIEK VAN DE WEEK: Na de verwerping van het Belgisch Verdrag heeft de Belgische regeering de Engelsche regeering gepolst over interventie. Zij heeft gevraagd of de Engelsche regeering niet van meening is, dat de mogendheden bij elkaar kwamen om de Schelde-kwestie en kanaal-Moerdijk-kwestie; Wielinger-kwestie, kana len-kwestie en nog een stuk of wat andere kwesties met België te behandelen en dan eens eventjes aan Nederland voor te leggen, wat het alleen maar te onderteekenen had. Maar - o wee - de Engelsche regeering heeft te verstaan gegeven, dat zij van meening is, dat deze zaak best door België en Nederland samen opgelost kan worden. Dat Enge land het veel te druk heeft in China en andere belangen van hooger orde en dat de Engelsche regeering geen tijd heeft over kanalen en bagger- werken te gaan delibereeren. Prosit. GASLEVERING: Naar wij vernemen is het gemeente bestuur voornemens de inwerkingstelling van het gasbedrijf te bepalen op 2 Mei a.s. COLLECTE EMMABLOEM: De collecte der Em- mabloem heeft dit jaar 397.55 opgebracht. Allen, die medegewerkt hebben, wordt hierbij hartelijk dank gebracht. NACIITPOLITIE SOESTERBERG: De heer J. de Bruin, tot heden ingedeeld bij de nachtpolitie alhier, is met ingang van 1 april j.1. overgeplaatst in dezelfde functie te Soesterberg. Voor Soesterberg zeer zeker een goede verbetering, vooral met het oog op de buitenwijken. OPGEPAST: Door de politie alhier zijn, naar wij vernemen, dezer dagen weer verschillende inwo ners bekeurd, voor het bouwen van schuurtjes, garage's enz., zonder de vereischte bouwvergun ning. Wanneer alles gecontroleerd wordt, wat de laatste is gebouwd, dan zullen er nog zeer zeker vele slachtoffers vallen. Men zij op zijn hoede. HOOG WATER SOESTERBERG: Met den regenval der laatste dagen was het aan den Rijksstraatweg weer het oude doen. Voor de perceelen van den smid P. stond zooveel water, dat het door den autobeer wagen weggemalen moest worden. Eenige jongens hadden de aardigheid, er met den hengel in te gaan visschen. Van één en ander werd een foto genomen. AUTOONGELDK: Vermoedelijk als gevolg van een defect aan de stuurinrichting, reed gisterenmid- dag een luxe auto, bestuurd door den heer J. uit Hilversum, in een sloot terzijde van de Nieuwe Steeg. Bewusteloos en ernstig gewond moest J. uit de auto worden gehaald, waarna hij in zorgwekken de toestand naar het ziekenhuis te Baarn is overge bracht. De passagiers, de heer en Mej. B. uit Baarn, kwamen met den schrik vrij. De auto werd zwaar beschadigd. Dr. Vos verleende geneeskundige hulp. CHR. ORANJEVEREENIGING: Maandag 2 Mei a.s. hoopt de Chr. Oranje-vereeniging, Juliana van Stolberg, de verjaardag van Prinses Juliana te herdenken. De leger- en vlootpredikant, Ds. Jansen, zal als feestredenaar optreden, terwijl het pro gramma ook enkele muzieknummers zal vermel den. EMERITAAT: Ds. J. A. Radix, sinds Januari 1902 predikant bij de Ned. Herv. Gemeente te Soester berg, heeft tegen 1 juli a.s. eervol emeritaat verkregen. Ds. R. heeft dus vijf en twintig jaar dezelfde Gemeente gediend. PLUIMVEENIEUWS: Het bestuur van de Vereeni- ging voor Pluimveebelangen hield Vrijdag j.1. een vergadering, ter voorbereiding van een algemeene ledenvergadering, die 21 April a.s. gehouden zal worden. Als dan zal de heer Bremmers uit Utrecht een causerie houden met demonstratie over het kapoeneeren van jonge hanen. Mooie lichtbeelden zullen worden vertoond. Het beloofd weer een mooie avond te worden. DRONKEN VROUW: Door de politie werd een dronken vrouw aangehouden, welke stond gesigna leerd in het politieblad en wier aanhouding werd verzocht door den Burgemeester van Eemnes. UIT DE ADVERTENTEËN: EEN NET MEISJE wenscht zich te Soestdijk of omstreken te vestigen. Heden in Utrecht in betrek king geweest. Br. fr. bureau van dit blad. VAALT MEST te koop. Adres te vernemen bureau van dit blad. MOTORRIJWIEL TE KOOP, F. N. Adres Nieuw- straat 47, Soestdijk. TOOM beste keuen te koop bij H. Schimmel, Kerkpad ZZ 11, Soest. Ie HYPOTHEEK GEVRAAGD groot 16.000,- op gebouw en bouwterreinen op eersten stand, ruim 50 procent overwaarde, liefst van particulier. Br. fr. bureau van dit blad. PAASCH-EBERENVERF in vijf kleuren. Een aar- dige verrassing voor Uwe kinderen. B. Kraal-Dro- gist; verfhandel. het afgelopen cursusjaar zorgden voor veel achtergrondinformatie en maakte de cursus zeer aantrekkelijk en leer zaam. Dat de inzet van de beide instruc- trices door de cursisten op prijs is ge steld bleek uit de waarderende woorden en de mooie koperen helmkit met plan ten die de beide instructrices ieder kregen aangeboden. De namen van de geslaagden zijn: de dames M. G. T. v. Asch-Splint, Y. C. M. v. Asch, Y. Beek, E. T. de Bree- De Haan, J. H. M. Breemer-Ter Weijden, A. Duhen, A. Dijkshoorn, D. A. Lefe- rink, A. Leferink-Kloosterman, A. A. M. Lak-Krijnen. C. A. Luitwieler, G. J. Frie- le-Van de Wal, F. Kraay, Y. Krone- meyer, J. G. v. Kampen-Van Wijkvliet, A. H. M. Koppen, M. Meester, K. Oos terbroek, St. v. d. Pol, A. E. E. Pliester- Bottema, C. A. V. v. Reijn-Van Manen, J. T. P. Rutjens-Scherpenborg, G. T. M. J. Schimmel-Van Vlaardingen, S. M.. Ruijter, M. P. M. de Vogel-Lustenhou- Wer, C. L. de Vries-Dekker, J. M. F. Verhoef-Raap, C. E. H. Witvoet-Wolf, J. F. E. v. Wijk-Zwart, E. C. C. 't Hoen-Swart en de heren A. Akkerman, A. P. Breukel, H. Foks, A. Kudders, W. J. v. Leek, J. W. Leber, D. W. Ormel, A. W. F. Potter, J. B. H. Ver- kaart en G. de Vries. het nieuwe variabele IllIV'ail .li lêVI kastenwandsysteem van interlübke Burg. Grothestr. 1A Soest Artihome Vanaf heden kan men bij de afdeling welzijn, Lange Brinkweg 79, de aan vraagformulieren halen voor de indivi duele huursubsidie, welke geldt voor het subsidietijdvak 1 juli 1977 tot 1 juli 1978. De werkgroep „afbouwwoningen Soest", organiseert donderdagavond 14 april a.s. in gebouw Credo Julianalaan 19 te Soest om 20.00 uur een informatieavond. Voor de avond is ook bouwgroep van Klooster/Van Breukelen uitgenodigd. Deze bouwgroep zal aan de hand van o.a. een dia-serie informatie geven over de reeds in vele gemeenten gerealiseer de afbouwplannen (waaronder ook Soest). Voor deze avond zijn door de werkgroep schriftelijke uitnodigingen verzonden aan een zestigtal gegadigden voor een afbouwwoning, al deze gegadigden zijn al door de gemeente geselekteerd voor een premie woning in Overhees fase 2. De werkgroep is tevens gestart met het verspreiden van aanplakbiljetten om onder het motto „Afbouwplan doeder- watan" meer aandacht op hun initiatief te vestigen, met het doel alsnog tot de bouw van afbouwwoningen in het plan Overhees 2 te komen De werkgroep heeft na het schrijven van de open brief d.d. 21 maart 1977 aan het Gemeentebestuur weer kontakt opgenomen met de verschillende frak- tievoorzitters welke wederom zeer posi tief op het initiatief van de werkgroep hebben gereageerd. Op de volgende telefoonnummers is nog nadere informatie te verkrijgen: Soest: 12029 en 11709. De werkgroep is door de CDA-raadsfrac- tie uitgenodigd a.s. maandag tijdens de in restaurant v.d. Brink te houden poli- tieke-soos, haar standpunt en visie uiteen te zetten. HloV GERS bluedenim Loop géén blauwtje bijjaaps. Hij heeft ook witte. BezoekJaaps Vrije-tijdsBroekenhoek! Kledingcentrum AMERSFOORT HILVERSUM ZEIST De spuitcabine van Jos Lips autoschadebedrijf aan de Eikenlaan. Morgen, vrijdag 15 april, houdt auto- plaatwerkerij Lips, Eikenlaan 39a, open dag voor iedereen, die belangstelling heeft in haar uiterst modern ingericht bedrijf. Met name de spuitcabine zal voor velen een trekker zijn. Al in januari van dit jaar begon de heer J.F.N. Lips officieus met zijn autoplaat werkerij en spuitbedrijf. Officieel gaat hij dit nu doen door het houden van een open dag, waarop de moderne appara tuur bezichtigd kan worden. Autoplaatwerkerij Lips is de enig in Soest die over een „spuitmoffelcabine" be schikt. Dit apparaat maakt het mogelijk auto's onder mee-st ideale omstandighe den te spuiten. In de cabine bevinden zich grote ventilatoren, waardoor het spuiten schoon werk blijft. De hele behandeling, die vroeger nogal veel lawaai maakte, produceert niet meer dan twintig decibel geluid. Dit is ongeveer te vergelijken met het geluid van een stationair lopende bromfiets. De omgeving hoeft dan ook geen geluidsoverlast te vrezen. Nadat de auto's gespoten zijn. wordt de temperatuur in de cabine in zeven minu ten tot zestig graden opgevoerd. Zodoen de zijn de auto's in een korte tijd droog. Een ander snufje is de verfmengmachi- ne. waarmee de heer Lips in staat is 8000 verschillende kleuren te produceren. Op een camera met micro-films hoeft hij alleen maar het type auto en de kleur daarvan op te zoeken om de juiste mengverhouding van de verschillende verfkleuren aan de weet te komen. Zo doende kan hij de kleuren voor alle merken auto's leveren. Ook voor de nieuwste types en modellen, want elke zes weken ontvangt de heer Lips aange vulde micro-films. De autoplaatwerkerij beschikt over een trekbank, dit is een apparaat dat een kracht van tien ton heeft. Hiermee is het mogelijk auto's met zware schade recht te trekken. Daarnaast heeft het jonge bedrijf een CO2 - lasapparaat om snel te kunnen werken en kwalita tief werk te kunnen leveren. Vele auto plaatwerkerijen beschikken nog niet over een dergelijke lasmachine. Door zijn goede prestaties wordt de CO2 - lasser al wel veel in de industrie gebruikt. Op de „open dag" kan een ieder met eigen ogen zien dat het bedrijf werkelijk uiterst modern is. En niet alleen garage bedrijven. maar ook particulieren kunnen bij deze zaak terecht. Daarbij kan de nieuwe servicewagen voor vele cliënten het vervoer van hun beschadigde auto vergemakkelijken. Maar ook zonder scha de is de geïnteresseerde op vrijdag 15 april van vier tot acht uur van harte welkom. Vanaf f 3.95 p.m. Laanstraat 37 - Soest - Telefoon 13284 Met ingang van zaterdag 16 april a.s. wordt het luchtmachtmuseum op de Vliegbasis Soesterberg des zaterdags van 10.00-16.00 uur weer opengesteld voor hel publiek De entree is gratis: kinderen beneden 12 jaar hebben echter alleen toegang bij begeleiding door vol wassenen. Een verkeerde service van de gemeente, een on-attente architect en een bestem mingsplan waarin de gemeenteraad nieuwe bepalingen opnam, zijn er de oorzaak van dat drie bewoners van de Beatrixlaan hun woningen niet evenver mogen aan bouwen als hun buren, liet gaal daarbij om slecht één meter, maar de toestemming daarvoor kan onmogelijk gegeven worden, zoals de zaak er nu bij staat. In de commissie voor de beroepschriften zetten de drie bewoners hun verbazing over de weigering uiteen. De buren hadden immers wél verder mogen uit breiden en die ene meter, die hen nu verboden werd, zou een esthetisch min der fraai aanzien veroorzaken. Dat die meter nu geweigerd moest worden, zat 'm geheel in het nieuwe bestemmingsplan Soestdijk. Daarin was de diepte van een bouwperceel bepaald op acht meter, waaraan dan, met toe stemming. nogeens drie meter aange bouwd mocht worden. Vroeger was in totaal een uitbreiding van 4,75 meter mogelijk en van die situatie hadden de buren enkele jaren terug gebruik ge maakt. vanaf f 29.95 p.m. Laanstraat 37 - Soest - Telefoon 13284 In het oude-bestemmingsplan „Lazarus- berg" was een uitbreidingsmogelijkheid opgenomen, die 40% c.q. 60%, kon bedra gen, afhankelijk van het al dan niet uitbreiden van het woonvertrek. Daar van werd weer afgeweken in verband met het toen op stapel staande bestem mingsplan „Soestdijk", zonder dat op dat moment rekening gehouden kon worden met de bepaling dat de diepte van de uitbouw zou worden vastgelegd op drie meter. De weigering van de bouwvergunning door burgemeester en wethouders, waartegen de drie bewoners in beroep kwamen, was derhalve correct. Met nadruk stelde de burgemeester, die de vergadering van de beroepencommissie bijwoonde, dat de weigering van het college voor honderd procent gebaseerd was op het door de gemeenteraad vast gestelde plan. Het college kon niet an ders dan zich daaraan houden. De voorzitter van de beroepencommis sie, de heer Festen meende, vooruit lopend op de beslissing van de raad, dat de raad weinig anders kon doen, dan het weigeringsbesluit van het college hand haven. De commissieleden betreurden dat noch gemeentewerken, waar de drie bewo ners een tekening van de achtergevels van tot vier meter uitgehouwde naastge legen woningen ophaalden, noch de architect een juiste informatie gegeven hadden. Zij raadden de betrokken aan het beroepschrift in te trekken en een plan voorde drie-meter uitbreiding in te dienen. Dat zou onverwijld goedgekeurd worden. De dri bewoners besloten echter het standpunt van de raad af te wachten. Vooraruw AUTO, PLAAT- en SPUITWERK Beckeringhstraat 11 Tel. 11018 1 den blieklaan 36 aoeat tel. 13091 of 14660 HMKItO E1KËH PUUB IU.TUUB 2!aterdags geopend van 10-17 uur Op 89-jarige leeftijd overleed vorige week de heer Jan de Beer. De heer De Beer was van 1924 tot 1958 ouderman van het Groot Gaesbeeker Gilde. In dat jaar werd hij opgevolgd door de huidige ouderman, de heer W. Schimmel. Zater dagmorgen heeft de begrafenis plaats gevonden op het r.k. kerkhof aan de Kostverlorenweg. Het distrikt Eemland van de Vereniging voor Openbaar Onderwijs komt op 26 april a.s. in openbare vergadering bij een, in de Openbare basisschool „de Schakel", Klaarwaterweg 7 te Soest. De agenda voor de pauze vermeldt o.a. het V.O.O. Congres in mei te Amersfoort. Na de pauze zal de ontvangende afdeling Soest centraal staan. Onderwerp van gesprek zal dan zijn het opnieuw tot leven wekken van Openbaar basis onder wijs in Soest Zuid. Aanvang van deze vergadering is 20.00 uur. De politie heeft op de Soesterbergse straat een portofoon in beslaggenomen, waar de 18-jarige A. B. mee op straat liep. Het voorhanden hebben van zo'n zender Is strafbaar en B. kreeg dan ook een proces-verbaal. Op 21 april a.s., aanvang 20.15 uur, organiseert 't Nut-Soest in gebouw De Open Hof aan de Veenbesstraat hoek Dalweg een avond, waar Lt. Generaal b.d. C. Giebel zal spreken over „Neder landers in Colditz". De in Soest wonende heer Giebel behoort tot de weinigen, die indertijd er in slaagden het beroemde krijgsgevangen kamp in het kasteel Colditz te ontvluch ten, Als officier van het Koninklijk Nederlands Indisch Leger, het KNIL, was hij daar met vijftig andere offi cieren, die allen weigerden de loyali teitsverklaring van de Duitsers te teke nen, in 1940 terecht gekomen. Op 20 september 1941 ontsnapte hij met een collega en samen wisten zij Zwitserland te bereiken. Via Lissabon en Kaapstad kwam hij in Indië, van waar hij na de capitulatie uitweek naar Australië. C. Giebel In Amerika werkte hij vervolgens in Jackson (Mississipi) bij de Nederlandse Militaire Vliegschool; vertrok op 10 maart '44 weer naar Australië, waar zijn benoeming volgde tot Stafofficiergede tacheerd bij het 6e Amerikaanse Leger in Nieuw Guinea. Zijn belevenissen daar beschrijft hij in zijn boek „Morotai", dat wij vorig jaar in onze krant van 7 oktober bespraken. In 1946 keerde Giebel naar Nederland terug om er in 1950 als commandant van de Luchtmacht zijn militaire loopbaan af te sluiten. In zijn boek blijkt Giebel een onderhou dend verteller te zijn, die zich objectief opstelde tegenover alles wat hij mee maakte. Hij vulde met zijn „Morotai" een paar blanco bladzijden in van onze (oorlogs)geschiedenis in het Verre Oos ten. Hij zat dicht bij de top en beschikte zo over méér dan doorsnee informatie. Voor wie daarover horen wil, wordt het een boeiende avond op 21 april.

Soester Courant | 1977 | | pagina 3