Van Dam: Naast schoenen nu ook sportartikelen Vergrote shop van Shell zelf-tank-station heropent a.s. zaterdag „Bako-open-haarden Soest" sponsort wielrenner Bert van den Broek In Winkelkring Van Weedestraat: Meningen van Lezers 0A-KO I In Smitsveen: >Omgeving 121< Aantrekkelijke slagzinnen-aktie Voorverkoop zwem abonnementen Hout- en Bouw bond CNV heeft 2 jubilarissen Postzegel- ruilmiddag Benoeming en ontslag bij het onderwijs Wethouder geen spreekuur Soest blijf( t) Soest Vergadering Soester imkers foto Herman van Dam SftAROEK i SOEST l>o amateur wielrenner Bert van den Broek in de showroom van zijn aponaor „Bako Openhaarden Soest' ideaal voor woon- en slaapkamer Burg. Grothestr. 1A Soest Artihome Soester Courant van donderdag 14 april 1977 A.s. zaterdag heropent de heer A. J. Zwiers in zijn Shell-zelf-tankstation aan de Weegbreestraat/Smitsweg de dubbel zo groot geworden „shop". Die uitbreiding was nodig en kon gerealiseerd worden door het magazijn in een andere leeggemaakte ruimte van het station onder te brengen. Over zo'n „shop" bij een benzinestation, mag niet min gedacht worden. In feite heeft het, althans hier aan de Smitsweg, een importantie van een „gewone" winkel en kan de zaak best tot het winkel centrum Smitshof gerekend worden. De opening gaat met speciale aanbiedingen en een slagzinnen-attractie gepaard. Vier jaar geleden vestigde de heer Zwiers zich in dit zelf-tank-station; hij kwam van het kleine benzinepompstation aan de Birkstraat, waar wel verkoop was, maar geen kans op „groei". Die mogelijkheid bood de Smitsweg wel en daarvan heeft de heer Zwiers als goed ondernemer gebruik van gemaakt. Niet alleen werd de benzine-verkoop in die vier jaren 10 tot 12 maal meer, maar de omzet van de „shop" steeg daar boven uit. Een oplossing om het steeds uitbreidende assortiment onder te bren gen, werd gevonden in een interne ver plaatsing van het magazijn. Het resul taat mag er wezen. De artikelen zijn nu overzichtelijk opge steld en dat zegt heel wat. Want de „shop" is te vergelijken met een piep klein warenhuisje; een supermarktje waar je terecht kunt voor zeer vele zaken. Rookwaren, frisdranken, bier, wijn, ijs, auto-accessoires uiteraard, poetsartikelen, schapevachten, auto radio's, maar ook tuinstoelen, lampen, scheermesjes, panty's; veel te veel om op te noemen. In verband met de heropening zijn er zes weken lang gratis artikelen uit deze shop te verdienen. Elke bezoeker aan het tankstation krijgt bij afrekening van het getankte bedrag een kaart waarop een slagzin moet worden ingevuld. Kaart en benzinebon, krijgen hetzelfde nummer. De kaart, zonder naam maar met num mer, blijft achter (of moet ingeleverd worden). Eenmaal per week worden,de zes beste slagzinnen beloond met een prijs, die dan gelijk is aan het bedrag op gelijk genummerde benzine 1 kassa )bon Voor dat bedrag mag dan gratis in de shop besteed worden. Oók kan de prijs besteed worden voor aanbetaling van een duurder gekocht artikel. De aktie duurt, zoals gezegd 6 weken. Op de openingsdag krijgt iedere bezoeker aan het station bovendien geheel gratis een krant; een wegenkaart van Neder land; een auto-onkosten-agenda en ieder kind een ijsje. En verder zijn er tal van extra aanbiedingen, waarvoor wij u verwijzen naar de advertentie elders in dit blad. Rest nog op te merken dat men in het service-station terecht kan niet alleen voor benzine, maar ook voor olieverver- sen en alle voorkomende reparaties. Extra attractief is de banden-aanbieding: 4 banden voor slechts 250 gulden, geheel gratis gemonteerd. De winkelpui van Van Dam aan de Van Weedestraat. Tussen 15 maart en 15 mei worden er voorlichtingsbijeenkomsten in het hele land belegd over de twaalf door de regering bekend gemaakte eventuele vestigingsplaatsen voor drie nieuwe kerncentrales. Het besluit over de bouw van deze centrales heeft het kabinet aan een volgende regering overgelaten, waarmee de bouw tot inzet van de verkiezingen is gemaakt. Intussen heeft de regering een belang rijke verlegging van het doel van onder zoeksgelden voor energie-opwekking be kend gemaakt. Dit betekent, dat onge veer duizend onderzoekers in Nederland "hun aandacht gaan verleggen van kern energie naar besparingen en alterna tieve energie. De Engelsman Patterson wees er tij dens een internationale campagne in Amsterdam tegen kernenergie op, dat de landen waar centrales naar toe gaan steeds landen zijn die graag kernwapens bezitten: Brazilië, Iran, India, Pakistan en Libië. „De vraag is niet ja of nee kernenergie, maar de kwestie is óf je doet mee aan de kernindustrie óf je besteedt dat geld aan andere energievor men en besparingen, wat goedkoop is, gemakkelijk en veilig", aldus Patter son. President Carter vertelde laatst voor de televisie dat hij een lange onderbroek draagt en een wollen vest om energie te besparen. De discussie is volop aan de gang. De kwestie Almelo, proefboringen in Noord- Nederland in zoutlagen om atoomafval op te bergen en „Kalkar" halen voortdu rend de pers. De onrust stijgt, zo ook de angst. De heer Verkerk van het Reactor Centrum Nederland (Petten) tijdens een forumavond in Groningen: „Ach, we gaan er maar vanuit, dat de aarde over duizend jaar toch niet meer draait." Vlak voor de verkiezingen is het raad zaam, dat ook hier ter plaatse, wij ons beraden op kernenergie, alternatieve mogelijkheden en energiebesparing. Over deze zaken spreekt Wim Riedijk (PPR) op dinsdagavond 19 april, om 20.00 uur, in „De Rode Haan" in Soest. Daarna discussie o.l.v. Chiel van de Berg. JAN VISSER (P.S.) De heer Bartkowiak van „Bako" bv en Bert van den Broek hebben niet alleen veel „B's" gemeen, maar ook een passie voor de wielersport. Van den Broek leeft zich als niet onverdienstelijk, amateur daadwerkelijk uit in de wielrennerij en de heer Bartkowiak helpt hem daarbij. Als sponsor maakt hij het Van den Broek mogelijk de wielersport enigszins onbezorgd te beoefenen. Hij bekostigt het materiaal, de kleding en alle andere zaken die daar mee te maken hebben, terwijl hij hem boven dien nog een zakgeld geeft. Van den Broek van zijn kant fietst als tegenprestatie met een trui aan, waarop duidelijk de naam „Bako" vermeld is. De heer Bartkowiak kwam zo'n 12 jaar geleden in Soest. Hij had er eerst een metselbedrijf dat hij echter 4 jaar gele den omzette in een speciaalzaak. Hij legde zich toe op het bouwen van open haarden en doet dat onder de naam „Bako". „Bako" heeft een bijzonder goede naam opgebouwd inmiddels in de verre omtrek. In een keurig ingerichte showroom aan de Burg. Grothestraat 21a is te zien wat er zoal op dit gebied te doen is. De sponsoring van Bert van den Broek heeft natuurlijk iets te maken met rekla- me, maar veel meer met grote liefde voor de wielersport. Het kost hem jaar lijks enige duizenden guldens, maar dat heeft de heer Bartkowiak er graag voor over. Bert van den Broek (20) doet zijn uiterste best de naam „Bako" meer bekend heid te geven. Dat kan praktisch alleen door „presteren"; door in wedstrijden uit te blinken, voorin te rijden en liefst te winnen. Dagelijks wordt daar voor ongeveer 70 kilometer op de fiets getraind, na de acht urige werkdag, op het landgoed Pijnenburg. Vanzelf sprekend is de financiële steun van Bako •belangrijk. Van den Broek is nu twee jaar amateur. Vorig jaar won hij de ronde van Maars- sen en verder eindigde hij een aantal malen voorin als tweede, derde enz. Als junior won hij in 1975 de klassieker „Midden Nederland" en hij werd in het afgelopen seizoen cross-kampioen van Midden Nederland. Voor de komende weken staan op het programma op 24 april in Soest het pro vinciaal kampioenschap; op 30 april de ronde van het Kanaleneiland te Utrecht; op 7 mei de ronde van Bunnik; op 14 mei de ronde van Vreeland; op 15 mei de ronde van Soest en op 22 mei de ronde van Amersfoort. Een uitnodiging is bin nen uit Soest-Duitsland, waar hij vorig jaar als tweede eindigde. Eerste Paasdag kwam Bert van den Broek uit in het Brabantse plaatsje Zeeland; hij eindigde er als zeventiende. Tweede Paasdag reed hij in Wijk bij Meppel en ook daar ging hij als zeven tiende door de finish. V*, - foto Herman van Dam foto llcrnuin van Dam foto Herman van Dam Als het centrumplan voor Soest ooit ge realiseerd mocht worden, zal Van Dam's schoenenzaak zeker niet uit de Van Weedestraat weggaan. Zij vindt dat er in deze straat voldoende vloeroppervlak te is, zeker als er nog wat doorgebouwd zal worden. Het is de bedoeling dat er in deze omgeving nog 8 winkels bij zullen komen. Zodoende hoeft er dan alleen maar rond het busstation in Soest-Zuid gebouwd te worden om Soest van twee grote winkelcentra te voorzien, aldus Nlc van Dam. Als dat zou gebeuren zou er, zonder de hoge kosten die aan het centrumplan verbonden zijn, een goede winkelgelegenheid voor de Soester bevolking ontstaan. De voorverkoop van abonnementen voor het a.s. zwemseizoen in het Soester Natuurbad is met ingang van vandaag stop gezet. Liefhebbers kunnen nu na opening v an het bad terecht aan de kassa bij de ingang. Op de 64ste jaarvergadering van de afdeling Soest van de Hout- en Bouwbond CNV, die op vrijdag 22 april gehouden wordt, worden twee jubilarissen gehul digd. Het zijn de heer J. Spelt, 50 jaar lid en de heer A. van Essen, 25 jaar lid. De huldiging vormtéén onderdeel van de vergadering, die voor de pauze bestaat uit een inleiding door de heer P. Erme- rens en na de pauze uit het bingo-spel, geleid door de heer W. Derks. Op grote opkomst wordt gerekend. „De Postzegelvereniging „Eemland" houdt op zaterdag 16 april a.s. haar voorjaarsruilmiddag in Soest. Bij veel verzamelaars is deze middag al een vast punt op de agenda. Uit wijde omtrek kan men elkaar van 12 tot 18 uur ontmoeten in gebouw „De Rank", Soes- terbergsestraat 18 te Soest. De toegang is gratis. Ook nu weer zijn postzegelver zamelaars uit Soest en alle onliggende gemeenten - al dan niet lid van een vereniging - van harte welkom. Deze druk bezochte ruilmiddag is ongetwij feld een goede gelegenheid om kontakt te leggen met verzamelaars uit andere plaatsen, hetgeen veelal de eigen ver zameling ten goede komt. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden tot de secretaresse van „Eem land", mej. C. M. de Bruin, Kastanje laan 11, Soest, tel. 02155-12032". Voor benoeming tot hoofdleidster van de openbare kleuterschool in de wijk Over- hees wordt voorgedragen mevrouw J. H. van de Hammen-Wiemans, wonende te Bilthoven. Mevrouw v.d. Hammen komt als enige van degenenv die solliciteerden naar aanleiding van de laatst geplaatste advertentie, in aanmerking voor het hoof dleidsterschap Op verzoek van B. en W. zal eervol ontslag als hoofdleidster van de open bare kleuterschool „De Schakel" (in de wijk Klaarwater) verleend worden aan mevrouw M. Couprie-Prins te Hilver sum. Mevrouw Couprie heeft te kennen gegeven haar taak als hoofdleidster niet te willen hervatten, nu haar zwanger schapsverlof, dat haar verleend werd, eindigt. Wethouder J. Ebbers is verhinderd om op maandag 18 april a.s. zijn gebruike lijke spreekuur te houden. „Soest blijf(t) Soest" staat er op enkele van de verkiezingsborden geschilderd, die voor de paasdagen al in onze ge meente geplaatst werden met het oog op de komende Tweede Kamerverkiezin gen. De borden staan ter beschikking van de 25 partijen die aan deze verkie zingen deelnemen. „Soest blijf(t) Soest" heeft daar, althans direct, niets mee te maken, maar tegenstanders van het Centrumplan, (want daar heeft de kreet duidelijk mee te maken), hebben hun kans schoon gezien. Volgend jaar, bij de gemeenteraadsverkiezingen, kan de leus meer betekenis hebben. De „schilders" van vandaag, zullen vermoedelijk ook dan nog wel van zich laten horen en zien. Na.zestien jaar alleen schoenen en tassen verkocht te hebben in het pand nabij de Oude Kerk, besloot Nic van Dam nu ook te beginnen met de verkoop van sportartikelen. Hij meende, dat hiervoor in Soest zeker een „markt" zou zijn. Daarom opende hij vorige week in het pand, waarin vroeger de radiozaak Van der Veer gevestigd was, een grotere winkel. Door de 200 m2, die hij nu aan de Van Weedestraat tot zijn beschikking heeft, is hij in staat naast een grote collectie schoenen de klant een volledig pakket sportartikelen te presenteren. Uit het feit, dat de „open dag" vorige week donderdag door 300 mensen bezocht werd, blijkt dat er veel belangstelling is voor deze nieuwe zaak. Om een veelzijdige collectie schoenen te kunnen brengen, is de heer Van Dam lid van de Internationale modegroep „Garant International". Deze organisatie bestaat uit ongeveer 2500 winkeliers, verspreid over heel Europa. Ze beschikt over een eigen mode-informatiecentrum om van daaruit schoenen in te kunnen kopen. De meeste schoenen, die Van Dam verkoopt, behoren tot deze collectie. De kinderschoenen zijn van internatio nale merken zoals Piëdro, Renate en Bunny. Om de juiste maat van de kin dervoet te kunnen meten, beschikt de schoenenzaak over een „groeivorm- meetapparaat", waarmee de verkoop ster in staat is de juiste omvang van de voet, de stand van het hielbeen en de dikte van het been te meten. Zo kan van de oude schoenen bepaald worden of ze te klein, te groot, te breed of te smal waren, terwijl de nieuwe schoenen nu „op de juiste maat" geleverd kunnen worden. Zodoende is het mogelijk een kind met goed passende schoenen de winkel uit te laten gaan. De meeste schoenen, die in Holland verkocht worden, komen uit Spanje en Italië. Hoewel uiterst modieus zijn deze schoenen vaak niet meer van de „echte" hollandse kwaliteit. Tegenwoordig zijn de Braziliaanse schoenen gelukkig in op mars, aldus de heer Van Dam. Deze zijn even modieus en kwalitatief veel beter. Zo zijn de Rockportschoenen bij voorbeeld ijzersterk. Het leer hiervan is maar liefst vier millimeter dik, zodat ze bijna onverslijtbaar zijn. De meeste kinderschoenen komen nog uit Nederland. Alhoewel er van de vroe ger talrijke Nederlandse schoenfabrieken nog maar zo'n 20 over zijn, maken zij nog steeds de beste kinderschoenen. Deze zijn wel wat duurder, maar de In het souterrain is de sportafdeling ondergebracht. aspirant-kopers blijken bereid te zijn voor het grote verschil in kwaliteit iets meer te betalen, want niet één Euro pese kinderschoen is zó goed als de Nederlandse. Sportafdeling Op de nieuwe sportafdeling, waar tennis-, voetbal- en onderwatersportbenodigdhe den te vinden zijn, staat een uniek appa raat. Dit apparaat, waarvan de heer Van Dam de enige bezitter in het Gooi is, kan tennisrackets machinaal bespan nen. Daardoor hoeven de cliënten niet langer dan één of twee dagen op hun racket te wachten. Ook de tennlsmode is natuurlijk verte genwoordigd in deze zaak. De collectie P^ila, waarvan de bekende tennisspeler Borg de ontwerper is en de collectie Slazenger, die samen de mode aangeven, zijn er te vinden. De inrichting van de winkel is grotendeels naar eigen idee ontstaan. Medewerking hiervoor hebben verleend het bouwbe drijf Van de Hengel, het woninginrich- tingsbedrijf Middelman en de kleuren- adviseur Renooy. Daarnaast heeft ae heer Van Dam veel lof voor zijn per soneel, dat in 10 dagen tijds een ex- radiozaak omtoverde in een schoenen- tassen- en sportwinkel. Winkelcentrum Volgens de heer Van Dam moet de schoe nenverkoop zich concentreren op de Van Weedestraat. Het is goed dat er nu drie schoenwinkels van verschillende genre in één staat zijn. Dat vergroot alleen maar de keuze en de sortering. De heer Van Dam heeft nu al een brief ontvangen van de firma Bata, die overweegt zich ook aan do Van Weedestraat te gaan vestigen. Morgenavond, vrijdag 15 april, aanvang 20.00 uur wordt in De Rank aan de Soes- terbergsestraat de laatste vergadering van het winterseizoen gehouden van de afdeling Soest van de Vereniging tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland. De agenda vermeldt ondermeer plannen over een reis naar België en de bekend making van het voorlopige programma voor het seizoen 1977-1978. De hoek met herenschoenen; de maten duidelijk boven de rekken aangegeven. De wand met tassen en koffers.

Soester Courant | 1977 | | pagina 7