Soester winkeliers keren zich tegen plannen van nieuw Winkelcentrum Programma Koninginnedag Soest op 30 april De gelukkige Winkelkringklant van deze week Honderd gulden in de Van Weedestraat Ja, nee nieuw Winkelcentrum: BestuurSoester Ondernemer" niet gesteld op tegenwind Goede vooruit zichten op trapveld voor de wijk't Hart Betaling abonnement !®!sbumau üsson 0ómÈm Donderdag 21 april 1977 SOESTER Abonnement per kwartaal f 5,00. Buiten Soest per kwartaal f 10,-. 55e jaargang no. 35 COURANT Bureau voor redactie en administratieVan Weedestraat 29, Soest Verschijnt iedere donderdag Tel. 14152 - Postgiro 126156 .Beter ten halve gekeerd, dan ten hele gedwaald", leek wel het motto van de bijzondere ledenvergadering van de Vereniging De Soester Ondernemer, die vorige week gehouden werd. Nog nooit waren er zoveel leden bijeen, al was de gezamenlijke toetreding van de Van Weedestraters daar wel debet aan. Voor de eerste keer in haar bestaan, kreeg het bestuur dan ook behoorlijk tegenwindt; zoveel zelfs dat de voorzitter, de heer G. Verkade driftig met de portefeuille ging zwaaien. Het aftreden van het bestuur, want daar leek het op neer te zullen komen, werd door handig gemanoeuvreer van de discussieleider, de heer J. van Ek, in zijn gewone doen secretaris van de Amersfoortse Kamer van Koophandel voorkomen. 'Er werd na een langdurige discussie, waarin ondermeer gesteld werd dat het bestuursbeleid 180 graden gedraaid moest worden, gevraagd om een opinie peiling: hoe dacht de vergadering daar over? Van Ek bracht daarna eerst in stemming de vraag of men niet liever nadere informatie afwachtte over wat onduidelijkheden, die in het gesprek naar voren gekomen waren. Het handop steken leverde een fifty-fifty uitslag op, met een zeer minieme meerderheid uiteindelijk voor tóch maar de opiniepei ling. Van Ek vond dat verschil te klein om de peiling alsnog te houden en dat vooral omdat het bestuur al met de portefeuille gerammeld had. Hij ver daagde de vergadering tot nader orden. Overigens verzetten zeker niet alleen de Van Weedestraters zich tegen het tot nu toe gevoerde bestuursbeleid: dat deden ook de heren Vreman van Honsbergen, Wijnands en Eb Kareisen van de Soes- terbergsestraat. Veel opzien baarde echter de heer Nic van Dam met zijn, door het CIMK recent uitgebracht rapport. Het CIMK (cen traal instituut voor midden en kleinbe drijf) is één van de adviseurs van de gemeente, mogelijk wel de zwaarst we gende en juist het advies van het CIMK wordt door de gemeente continu ge bruikt om aan te tonen, dat Soest een nieuw centrum nodig heeft. En uitgere kend dat CIMK zond de heer Van Dam een rapport, gedateerd 8 maart 1977, waarin concreet gesteld werd dat de realisatie van een nieuw centrum de Van Weedestraat zou aantasten. Geadviseerd werd na te gaan welke maatregelen genomen moesten worden om dat te voorkomen. Het rapport werd ondertekend door de directeur van het CIMK, de heer G. B. Wierenga. In het rapport stond ook dat het befaam de kooplek, dat in 72/73 nog op 30% werd gesteld, inmiddels teruggedrongen was tot 15%. De mededeling bracht achter de bestuurstafel de nodige consternatie te weeg. En begrijpelijk, want het is na tuurlijk absurd dat hetzelfde bureau twee zo geheel verschillende rapporten laat uitgaan. Van Ek drong daarom terecht aan op een nader onderzoek en navraag. Aan het eind van de avond bleek evenwel het rapport waarover de heer Van Dam beschikte, wel de reddingsboei te zijn, waaraan de heer Van Ek zich kon vastklampen om een dreigend bestuurs- vacuum bij de Soester Ondernemer te voorkomen. Correct manoeuvrerend voorkwam hij, juist door de nadere informatie in stemming te brengen, dat het bestuur aftrad. Wel was er sprake van enige demagogie, toen zowel de heer Kok (oud-bestuurslid) als de heer Verkade deden voorkomen, dat het centrumplan in een te ver gevorderd stadium was en dat de reali satie niet meer teruggedraaid en tegen gehouden kon worden. Beiden spraken over „ernstige gevolgen", „de onmoge lijkheid de koers nog te wijzigen" en „een koerswijziging zal u spijten". De heer Kok voorspelde dat het centrum dan betrokken zou worden door niet- Soester ondernemers, maar of dat wer kelijk de realiteit is, staat nog lang niet vast. Uiteindelijk komt volgend jaar februari pas het bestemmingsplan Centrum aan de orde en eerst dan zal blijken of de gemeenteraad de koppeling bestuurlijk centrum en winkelcentrum overeind wil houden. Dit temeer daar de opzet altijd geweest is dat het centrum er louter en alleen ten behoeve van de Soester winke liers moet komen. De éérste keus wijst, daarop en kan beslist achteraf niet uitgelegd worden als: het centrum komt er, en als de Soester winkeliers niet willen, dan maar niet-Soester onder nemers erin. Toch lijkt het kwaa.d zich nu zelf te straffen: de gemeente ging in zee met een groepering die ondernemend Soest niet werkelijk vertegenwoordigde en de groepering onderkende haar eigen be- perktheid niet. Eenheid Na een welkomswoord van voórzitter G. Verkade, verzocht de discussieleider Van Ek te proberen de eenheid te bewaren. Hij had in zijn contact met de Van Weedestraat en de Soester Onderne mer geconstateerd dat er verschil van visie was, maar het leek hem zinnig te trachten de beide doelstellingen toch onder één noemer te brengen. „Alleen door eenheid kunnen wij een krachtige vuist maken tegen de gemeente of met de gemeente", aldus de heer Van Ek. Na een overzicht van de stand van zaken door de gemeentelijke projectcoördina tor, de heer W. Hulsbergen, hield de heer W. Ringenoldus de 61 leden van de S.O., die de bijeenkomst bijwoonden zijn visie voor over de omzetten die in het nieuwe centrum gehaald moesten worden, wilde men tot een rendabele exploitatie ko men. Bij een vierkante meterprijs van 200 gulden zou dat per' honderd vierkante meter circa 875.000 gulden zijn. Hij ver telde zijn gehoor voor wat dat bij selec tieve bezetting van het centrum (bran- che-gewijs) zou betekenen voor gelijk soortige zaken elders in Soest. De heer Ringenoldus drong daarom aan op een spoedige bekendmaking van de werke lijke vierkante meterprijs, omdat an ders doorgaan voor de Soester winke liers geen zin had. Rekening diende daarbij gehouden te worden met een rendabele exploitatie, zonder dat de winkeliers in andere plaatselijke centra (Van Weedestraat, Smitshof, Soester- bergsestraat, Koninginnelaan en Laan straat) brodeloos zouden worden. Voorts verzocht hij de gemeente op de kortst mogelijke tijd een projekt-ontwik- kelaar aan te wijzen; maatregelen te nemen waardoor waarde vermindering van een eigen pand in de huidige winkel centra, van winkeliers die wél bereid waren tot verplaatsing, op te vangen om hen niet in liquiditeitsproblemen te bren gen en de parkeermogelijkheden nabij het winkelcentrum Van Weedestraat sterk uit te breiden. Als alternatief in plaats van het nieuwe centrum stelde hij voor het centrum in de wijk Overhees te vergroten of de Smitshof uit te breiden. Tenslotte vroeg hij de uitslag van een nog te houden enquête door het Geogra fisch Instituut der Rijksuniversiteit, zo spoedig mogelijk ter beschikking te stel len. Hij besloot met op te merken dat het gemeentebestuur van Soest er goed van doordrongen moest zijn dat de Soester winkelier geen kip was, die gouden eieren legde. „Ondernemer zijn betekent ook recht hebben op een redelijk bestaan in overeenstemming met de verantwoor delijkheid, die een bepaalde omzet werkgelegenheid) geeft en niet een sprong in het duister zonder mogelijkhe den, waar het nu wel eens op uit kan draaien", aldus de heer Ringenoldus. Discussieleider Van Ek meende dat het Soester gemeentebestuur niet aan de kip en de gouden eieren dacht, maar juist alles deed ten behoeve van een gezond ondernemersklimaat. Hij wees daarbij op het lopende regionale onderzoek, dat juist op initiatief van Soest werd inge steld en waarvan de uitkomsten bijzon der belangrijk zouden zijn. De omzet gegevens van de heer Ringenoldus vocht hij niet direct aan. al plaatste hij de kantekening dat de door de heer Rin genoldus genoemde koopkracht-afvloei ing van 20% per branche verschillend was. Hij was overigens van mening dat men niet de komst van de project-ontwikke laar diende af te wachten, maar dat men als lid van de Soester Ondernemer zelf het maximum van de vierkante meter prijs diende vast te stellen. „Dan weet de project-ontwikkelaar waar hij aan toe is!" De 200 gulden noemde hij haalbaar. Van Ek meende ook dat men bij de selectie per branche (voor het nieuwe centrum) ook rekening diende te houden met de andere centra en hij beval in dat verband de instelling van een selectie commissie aan. Uit de zaal werd gevraagd (of de ge meente niet reeds met een projectont wikkelaar in zee was gegaanmen was immers al op pad geweest om reeds gerealiseerde centra te bekijken. Dat bleek niet het geval te zijn; wel was men op oriëntatiereis geweest (naar Gouda, Veghel en Nijmegen) met een bepaald bureau, maar het betekende niet dat er al een definitieve beslissing gevallen was. Aansluitend op deze discussie merkte de heer Verkade op, mee geweest te zijn met het gemeentebestuur. Hij hield de vergadering voor dat het bestuur van de gemeente de bestuursleden van de Soes ter Ondernemer steeds raadpleegde en informeerde. In het verdere verloop van het gesprek bleek dat drie projectontwikkelaars zich bij de gem«nte aangediend hadden: de M.B.O. een dochteronderneming van de Middenstandsbank; Westland en Brede- rode. De discussie spitse zich verder toe op de vierkantemeterprijs en geïnformeerd werd wat er zou gebeuren indien de prijs niet haalbaar zou blijken te zijn, voor de Soester winkeliers. Werd dan door de gemeente naar een goedkopere oplos- De gemeente voert onderhandelingen met de intendant van het Koninklijk Paleis om de beschikking te krijgen over een veld aan de Koninginnelaan, waar een trapveld aangelegd kan worden voor de wat grotere jeugd van de wijk 't Hart. De onderhandelingen hebben voorlopig geresulteerd in een bericht van de inten dant, dat de Koningin bereid is een terrein, gelegen achter de bar de Queensclub, aan de gemeente te verko pen. Het krediet dat daarvoor nodig is, zal vermoedelijk in de raadsvergadering van 16 juni, beschikbaar gesteld worden, waarna het besluit voor goedkeuring naar G.S. moet. Eerst daarna kan de feitelijke overdracht geschieden. sing gezocht of verdween het plan dan onder tafel. De heer Van Ek wees toen op het beslissingsrecht van de provincie en de heer Verkade drong er bij de leden op aan nu met spoed de eigen gegevens gereed te maken en daarbij de eigen organisaties in te schakelen. „Dan weet u wat voor uw bedrijf haalbaar isdan weet u of u mee kunt doen straks!", aldus de heer Verkade. De heer Schoemaker jr. verwierp die gedachte min of meer. Hij stelde het solidariteitsbeginsel aan de orde. „Het gaar er niet om of ik het kan, maar of de andere leden het ook kunnen. Ik wil niet over de rug van mijn collega's het nieuwe centrum in". De heer Verkade meende echter dat men vertrouwen diende te hebben in het beleid van zowel de gemeente als van de Soester Ondernemer. Beiden stonden het belang van alle ondernemers voor. G. Verkade Geen vertrouwen Het gevraagde vertrouwen bleek echter niet gegeven te worden. „Wij vinden niet", aldus de heer Schoemaker jr." dat de S.O. de middenstand altijd represen teert. Moest daarin niet veranderd wor den; moeten we nu al niet zeggen: stop ermee?". De heer Van Ek haakte daarop in door te vragen of er voorstellen waren de be stuurssamenstelling te wijzigen? Daar bleek het echter niet om te gaan, maar wel om de meterprijs. Was 200 gulden al niet veel te hoog? Van Ek dacht van niet en hij wees er op dat, centrum of geen centrum, er toch klappen zouden vallen en dat juist door de gespreide ligging van de winkels. Hij stelde.dat het kooplek de afgelopen jaren sterk was toegenomen en noemde in dat verband het rapport Zweers (vorige week gepubliceerd, red.) eenzijdig van opzet. Het verhaal klopte niet, omdat bijvoorbeeld in anderhalf jaar in Soest 15 zaken verdwenen waren; spontaan en dat er derhalve niet 275 maar 260 zaken waren. De vraag of het wel juist was het teveel aan bedrijfsvloeroppervlakte, zoals in het CIMK-rapport vermeld, terug te brengen door er 6000 aan toe te voegen, beantwoordde de heer Van Ek met de gedachte dat door concentratie de koop kracht opgevoerd zou worden en zo het kooplek zou worden terug gedrongen. „Is het dan niet veel verstandig", vroeg de heer Schoemaker, „de bestaande centra uit te breiden en geen nieuw centrum te bouwen?" De vraag werd met applaus begroet en de heer Van Brummelen van de Ossendamweg vond dat het beleid van de Soester Onderne mer daar op gericht diende te zijn. „De bestaande centra oppeppen; daar betere voorzieningen aanbrengen. 80% Van de mensen in de zaal is voor dat beleid", aldus de heer Van Brummelen. De heer Van Ek, die aanvankelijk als „onpartijdig" was aangediend, nam vol op aan de discussie deel en wierp tegen, dat men vooral moest denken aan de bewoners van de nieuwe wijken; ook aan de wijken die nog niet gebouwd waren. „De Van Weedestraat kan dat alleen niet opvangen", vondt hij (met voorbijzien van de andere centra). Hij laste vervol gens een pauze in. Wel vertrouwen Na de pauze deed de heer J. Kok, oud-bestuurslid van de S.O., een beroep op de vergadering het bestuur wel het vertrouwen te geven. Dat bestuur had gewerkt met in eerder gehouden verga deringen, gekregen mandaten. Er was veel werk verzet en daar moest men toch waardering voor hebben. Als de meter prijs bekend werd, dan moest men samen gaan bekijken wat kon en wat niet. Men moest vooral niet bij voorbaat het nieuwe centrum afwijzen en hij ver zocht de objectiviteit niet te verliezen. De waardering had men, bleek al spoe dig, maar men was het nu toch niet meer eens met het gevoerde beleid. Er was veel veranderd; ook de inzichten en men was ongerust dat het bestuur op de verkeerde weg was. De heer Verkade vroeg daarop één voorbeeld te noemen. „Wat hebben wij dan verkeerd gedaan?" Hij verweet de leden dat zij nooit op de voorlichtings avonden geweest waren. De heer Van Ek greep in en vond dat men zich vooral niet met het verleden diende bezig te houde. Hij was er van overtuigd dat het bestuur het goed ge daan had, maar mogelijk was de tijd van bijsturen aangebroken. Hoe nodig dat zou kunnen zijn bleek uit het CIMK-rapport dat de heer Van Dam toen op tafel legde. Het was een rapport van 8 maart van dit jaar en daarin werd als slotconclusie gesteld dat het in het belang van de Van Weedestraat was, te zorgen dat het het belangrijkste centrum zou blijven. Nagegaan moest worden welke mogelijkheden er waren om zich te handhaven, omdat de realisatie van een nieuw centrum het Van Weede- straatcentrum zou aantasten. „Vandaar onze ongerustheid over het bestuursbe leid", aldus de heer Van Dam. Discussieleider Van Ek vond de conclu sie merkwaardig, temeer daar het CIMK in de Soester-winkelcommissie was ver tegenwoordigd. Nooit was daar iets be kend geworden van deze stellingname. Hij stelde het bestuur van de S.O. voor, de zaak terdege uitte zoeken. Veronder stellingen dat de terugloop van het kooplek (van 30 tot 15%) mogelijk alleen de Van Weedestraat betrof, werden door de heer Van Dam, met het rapport in de handi verworpen. Dat betrof ook de andere centra. Busstation Verder pratend over het oppeppen van de bestaande centra, werd de vraag naar voren gebracht waarom rond het bus station aan de Soestorbergsestraat, niet méér winkels gebouwd werden. De opmerking van de heer Verkade, dat de betreffende grond in handen was van de firma Uyland, die er ongetwijfeld speculatieve bedoelingen mee had en dat er dan 17 woonhuizen afgebroken zouden moeten worden om in de naaste omge ving meer armslag te krijgen, waarvoor dan uiteindelijk geen tijd meer was, werd door de vergadering verworpen. Opgemerkt werd, dat in het toekomstige centrum ook lang niet alle grond in handen van de gemeente was en dat juist door de onteigeningsprocedure die daar voor in gang gezet zou moeten worden, de realisatie van een centrum daar jaren vertraagd kon worden. Waarom werd aan Uyland geen prijs gevraagd; waar om bij voorbaat en ongefundeerd stellen, dat het tè duur zou zijn? Op dat moment greep de heer Van Ek weer in. Hij vond dat men zich wel diende te houden aan de raamstruktuur (beslissing) van de gemeenteraad. Aan passing zou nodig kunnen zijn naar aanleiding van de nieuwe CIMK-gege- vens en de uitkomst van het regionaal onderzoek. Hij stelde voor nu als conclu sie vast te leggen dat de meterprijs een rendabele exploitatie moest mogelijk maken. Er zou voor de bezetting van het nieuwe centrum geselecteerd moeten worden en daarbij zou ook rekening gehouden moeten worden met de bezet ting van de bestaande centra. De vergadering ging niet met hem mee. De heer Nota wilde eerst vastgesteld zien óf er wei een nieuw centrum moest komen. Nota kreeg steun van mevrouw Borgts. Van Ek vond echter dat daar niet over gepraat kon wordenhet beleid was gericht op concentratie! De heer Vreman stelde daarop dat de toen genomen beslissing niet onjuist was, maar hij wees er op dat die beslissing genomen was door 20 winke liers voor de 275 Soester ondernemers. Hij vond dat men na alle informatie die daarna los gekomen was, terug moest durven komen op het besluit. Verspreide winkelstand was nodig in Soest, omdat men anders té ver moest lopen. Hij dacht ook dat het nieuwe centrum het kooplek niet zou stoppen. „Als mijn vrouw schoe nen wil kopen, dat loopt ze eerst vijf zaken af. Die komen er niet in het centrum, dus gaat ze weg om dan toch wel in Soest te kopen". Van Ek maakte de vergelijking met Baarn, waar het kooplek was terugge drongen dankzij de promenade. Zijn opmerking werd verworpen, omdat men in Baarn te maken had met een bestaand centrum. De heer Wijnands (Soesterbergsestraat) vertelde dat zijn organisatie hem te kennen gegeven had, dat hij niét naar het nieuwe centrum moest gaan. Hij had voor heel wat meters ingeschreven en die inschrijving trok hij nu terug. Hij 1 April was 't moment weer aan gebroken, dat de betaling van het abonnement voor het tweede kwar taal 1977 a 5,- moet plaatsvinden. Prettig is te kunnen mededelen, dat vele abonnees het eerste half- jaar of het gehele jaar voldeden, zodat deze lezers het verzoek het tweede kwartaal zo spoedig moge- gelijk te voldoen, naast zich neer kunnen leggen. Zij, die dat niet deden en de abon nees die door de één of andere oorzaak tot heden het eerste kwar taal nog niet betaalden, verzoeken wij het tweede kwartaal en even tuele achterstand te voldoen aan ons kantoor Van Weedestr. 29 of op onze postgirorekening 126156. of op onze rekening bij de Ned. Mid denstandsbank N.V. te Soest rek. nr. 68.43.10.805 of op onze reke ning bij de Rabobank te Soest rek.nr. 3599.20.950. Zij, die automatisch overschrij ven behoeven geen enkele hande ling te verrichten. Voor Uw medewerking zeggen wij U hartelijk dank. Adm. Soester Courant verweet de gemeente dat zij een „wilde" winkel in een woonwijk toestond en de Kamer van Koophandel dat hij begin nend ondernemers niet adviseerde te wachten op het centrum. Van Ek repli ceerde dat gemeente noch Kamer veel in te brengen hadden: beschikte men over de papieren en had het pand een winkel bestemming, dan was er geen redden aan. Wethouder Ebbers, die de bijeen komst bijwoonde, verklaarde dat de „wilde" vestiging inmiddels aanzegging had te verdwijnen. Toen lanceerde de heer Schoemaker het idee onder de aanwezigen eens een opiniepeiling te houden: Was men vóór of tégen een nieuw centrum! De heer Verkade was daar niet tegen, maar wees wel op de consequenties. Tweemaal had het bestuur een mandaat gehad en door de raamstructuur was de fundering voor het centrumplan gelegd. Hij had zijn opdracht stipt uitgevoerd en het beleid kon onmogelijk 180 graden gedraaid worden. j Van Ek stelde een schorsing voor om zo althans een bestuursvacuum te voorko men. Het kwam er niet van. De heer Schoemaker vond dat het zwaaien met de portefeuille niet democratisch was; laten we eerst eens kijken hoe de mening van de vergadering is. De heer Kok wees echter de opiniepei ling af en hij wees op de ernstige gevolgen die het omdraaien van het beleid zou hebben. De heer Kok vond ook dat men alle inschrijvers (37) diende te raadplegen. Zowel de heer Schoemaker als de heer Van Dam meldden daarop, dat zij hun inschrijving introkken. Na veel vieren en vijven werd tenslotte bij handopsteking kenbaar gemaakt of men vóór de opiniepeiling was, dan wel of men nadere informatie wilde afwach ten. De uitslag was ongeveer gelijk: 30 voor afwachten, 31 voor peiling. Van Ek vond de fifty-fifty uitslag niet duidelijk genoeg om tot de opiniepeiling over te gaan en stelde voor de vergade ring te verdagen. Voor het zover was had de heer Verkade nogeens opgemerkt dat de koerswijzi ging de leden zou spijten en dat het een onmogelijke zaak was. De heer R. van Asch vroeg toen of dat betekende dat het centrum er tóch kwam en de heer Van Dam stelde voor het bestuur op te dragen eerst de leden nader te infor meren, vóór dat het weer met de ge meente ging praten. Verkade nam dat niet en vond dat men het bestuur de kans moest geven tot een afronding te komen. De heer Kok sloot aan met de min of meer dreigende taal, dat het centrum bevolkt zou worden door niet-Soester ondernemers. Het centrumplan was niet meer terug te draaien, óók niet door de Soester Ondernemer. Daarop werd de vergadering verdaagd. 08.15-08.30 uur Klanken van kerkklokken 08.15 uur Draaiorgelmuziek 09.00 uur Kunstmarkt op het terrein van Artishock. 09.30 uur 10.00-16.30 lO.OOuur 13.00 uur 14.00 uur 14.30 uur 15.00 uur 10.00-16.00 10.30-11.15 14.00 uur 13.30 uur 14.00 uur 14.00-16.00 20.00 uur 21.15 uur 21.30 uur 22.15 uur Ochtends optreden van Nigel Jones. Aanvang Mars van PVO van Rembrandtlaan naar Paleis Soestdijk. uur Nationaal hockey tournooi voor mixed elftallen om de Generaal J. Brouwer-beker op het hockeyterrein aan de Schrikslaan. WZ velden aan de Eemweg. Aanvang pupillentournooi. Finale ronden lagere plaatsen. Optreden van de Showband Furenthela uit Voerendaal. Finale pupillentournooi. Nederlands artiestenelftal tegen een VVZ-kombinatie. uur Openstelling Luchtmachtmuseum op de vliegbasis Soes- terberg. uur Bloemendefilé voor Hare Majesteit de Koningin langs het Paleis Soestdijk Aanvang onderling jeugdvoetbaltournooi, georganiseerd door de Sportorganisatie Soest op het terrein aan de Bosstraat-oost. Voor de winnende C, D en E elftallen worden bekers ter beschikking gesteld door het O.C. Soest. uur Groot kinderfeest op de SEC-terreinen aan de Bosstraat. Schiettent, Ballengooitent, Vistent, Blokjes rapen, Vlag- i getjes steken, Touwtrektent, Skippybal wedstrijd, Hin dernishardloop, Kussengevecht en Grabbeltonnen. Deelnemersprijs per spel: ƒ0.30. Springbed (kosteloos, maar wél kaartjes halen voor de S volgorde), Twee poppenkasten, dubbel Wonderrad (altijd prijsAutoshow. Grote show PVO op de SEC-terreinen. Café Chantant in Molenschot voor de bewoners van Honsbergen, Braamhage en Klein Engendaal, m.m.v. Margrete Albers, sopraan; Perry Cavallo; Jetty Cantor; Het Ramona Kwartet, o.l.v. Jules de Jong; Nol Kok, piano. Presentator: Koos Huisman, uur Optreden Sail/Joya bij Artishock, m.m.v. Jo Alice Banta, Karen Harvey, Kim Howarth, Fernando Lameirintras, Antonio Lameirintras. Westernfilm in de Molensoos. Toegangsprijs: Leden 1.75, niet leden 2.75. uur Puzzlerit voor auto's, motoren, bromfietsen en fietsen, o.l.v. de heer J. v.d. Bank. Start voor deelnemers op het terrein achter de brandweerkazerne. Lange Brinkweg. Inschrijfgeld: auto's en motoren 4.-, bromfietsen 1.-,. fietsers per koppel 0.50. Verzekering: ƒ2.60 voor auto's en motoren (geen verlies van claimkorting op eigen verzekering). Bromfietsen: verzekeringsbewijs mee brengen. Gelegenheid tot inschrijven vanaf 13.30 uur bij de start. Vóórinschrijving bij de heer J. v.d. Bank, Dorrestein- weg41, tel. 16881 te Soest. Café Chantant in Molenschot voor de bewoners van Molenschot, m.m.v. Margreet Albers, sopraan; Perry Cavallo; Jetty Cantor; Het Ramona Kwartet, o.l.v. Jules de Jong; Nol Kok, piano. Presentatie: Frans Nienhuis. Dansen in de Molensoos bij de groep Mobilae. Entree: leden 1.-, niet leden 2.-. LAMPION NENOPTOCHTEN: Soest-Zuid, start vanaf het busstation. Route: Soesterbergsestraat, Eikenlaan, Birkstraat, Bilderdjjklaan, Betje Wolfflaan, Hartman laan, Aafje Dekenlaan, Staringlaan, Bilderdijklaan, Van. Lenneplaan, Birkstraat, Bartolottilaan, Hildebrandlaan, Vosseveldlaan, Da Costalaan, P. C. Hooftlaan (links en weer links), P. C. Hooftlaan, Jacob Catslaan, links P. C. Hooftlaan, Hildebrandlaan, Busstation. Begeleid door de Koninklijke Amersfoortse Muziek Vereniging. Soesterveen, start Smitshof. Route: Smitsweg, Veenbes straat, Varenstraat, Koningsweg, Obrechtstraat, Willaert- straat, Trapveldje. Begeleid door de PVO. Groot vuurwerk op het „Trapveldje" in Overhees. i'miimm 4 - Foto: Foto Swager Lissone-Lindeman/Ruys, ir. de Winkelkring, recht deze week met veel plezier de vier waardebonnen a 25,- aan de gelukkige uit Indien U zichzelf herkent op deze foto, bent U de gelukkige winnaar van vier waardebonnen van 25,—elk. Kom met deze Soester Courant naar ons kantoor van de Soester Courant. Indien er geen twijfel bestaat omtrent de overeenkomst tussen u en de foto, ontvangt u de foto als een waardevol document. De winkelier voor wiens winkel u werd gefotografeerd zal u direct bij het inleveren van de foto de vier waardebonnen ter hand stellen. U kunt ze direct of later besteden.

Soester Courant | 1977 | | pagina 1