Film „Bomans in triplo" tijdens Kerkendag Soest Jaaps andlois for garis and boys! Astma- collecte 25 aprii -1 mei WZ verslaat Marken met 5-1 Opgewonden Soester zet vrouw en dochter uit de auto Inbreker na wilde achtervolging aangehouden Open huis NIVON Windpistool in beslag genomen mistral Gasadora Reisbureau Gerth Extra opvoering musical „Eric" door leerlingen Baarns Lyceum R.K. kerkdiensten Predikbeurten Jeugdige bromfietser breekt been Let op, blijmakersüü Tuin-Adviescentrum 'T Vaarderhoogt Sluiting gemeentehuis c.a. Soest-Zuid start competitie met wisselend sukses Is astma te genezen? Medische dienst Auto tegen lichtmast Voorjaarsbijen- markt in Driebergen Gedeputeerde Staten niet somber over toekomst Slangenbosje Eventueel extra maatregelen treffen bij bouw van bungalows Hondje weg? Hondje terug! Soéster Courant vkn donderdag 21 april 1977 A.s. zaterdag 23 april, wordt tijdens de Kerkendag in de sporthal Beukendal de NCRV-film „Bomans in triplo" ver toond. Deze ontroerende documentaire over Godfried Bomans en zijn broer Arnold en zuster Wally Bomans, beiden kloosterlingen in Brabant en Limburg, zullen vele televisiekijkers graag nog eens willen zien. Na de filmopnamen, destijds in het trappistenklooster in Zundert, gingen de „hoofdrolspelers" uit „Bomans in tri plo" samen iets eten in het restaurant „Auberge de Arent" aan de Schoolstraat in Breda. Op de foto van links naar rechts directeur Jan Stevens van „De Arent", Arnold Bomans. Wally Bomans, Godfried Bomans en de maker van de film, de NCRV-regisseur Jan van Hillo. Het officiële programma van Kerkendag begint 's morgens om tien uur. Na een korte inleiding door ds. P. Kloek spreekt de theologe/dichteres Maria de Groot. Om kwart vóór elf start de.film „Bo mans in triplo". Dan is er van twaalf tot ongeveer half twee pauze (in het restau rant zijn broodjes, soep enz. te koop) en dan om half twee spreekt pater Van Kilsdonk, studentenpastor te Amster dam. Om 14.30 volgt dan een feestelijke slotdienst. Voor de jeugd is een jeugdprogramma opgezet in De Open Hofvoor de aller kleinsten is evenwel in de sporthal Beu kendal een crèche ingericht. Na een wilde achtervolging met een surveillance-auto door de bebouwde kom, waar bij snelheden van 140 km.p/u werden bereikt, heeft de politie op de Birkstraat een uit Utrecht afkomstig man aangehouden. Bij onderzoek in de auto werden spullen aan getroffen, die van diefstal afkomstig bleken te zijn. De man, de 26-jarige 1.1. R., trok op de Soesterbergsestraat door vreemd ge drag de aandacht van twee politie mannen van de afdeling bijzondere wet ten. Zij vroegen assistentie van collega's om de auto van de man te controleren. Deze was er inmiddels vandoor gegaan richting Kerkstraat. Bij de Molenstraat kreeg hij in de gaten dat hij werd op gewacht, waarna hij met hoge snelheid rijdend via Molenstraat en Nieuwe weg poogde te ontsnappen. Op de Birkstraat werd hij uiteindelijk klem gereden- In de auto werd ondermeer een in Amersfoort ontvreemde naaimachine aangetroffen, alsmede een klok, een schilderij, een polshorloge, twee wild- Het Ned. Instituut voor Volksontwikke ling en Natuurvriendenwerk Nivon, ge west Utrecht, 't Gooi, organiseert in het natuurvriendenhuis Koos Vorrink, Kou- delaan te Lage Vuursche op zaterdag en zondag 30 april-1 mei '77 van 11.00-16.30 uur Open Huis. Er wordt een tentoonstel ling gehouden van diverse aktiviteiten o.a., een fototentoonstelling, geologie, handenarbeid, natuurvriendenhuizen en vormingswerk. De zondag staat centraal voor de eerste mei. In de morgen zijn er volksdansdemonstratie's en in de mid dag een cabaretprogramma rood ver pakt. Op de Kastanjelaan nam de politie zondagmiddag een windpistool in beslag van de 18-jarige J. D. De jongeman liep er mee op straat. Hij kreeg een proces verbaal. scharen, een kristallen vaas en een bij Tip-Top in Soest gestolen tinnen kraan tjeskan. De kraantjeskan had een waar de van 189 gulden. 2 SOEST-LAANSTRAAT 66 TEL. 02155 - 12683/10653 Op 27 en 28 april a.s. zullen in de aula van het Baarns Lyceum twee extra voorstel lingen gegeven worden van de musical „Eric". De eerste opvoering vond plaats tijdens de 58e diës van het lyceum op 28 en 29 maart. De musical „Eric" is een bewerking van het boekje „Erik, of het klein insecten boek" van Godfried Bomans. Door leer krachten en leerlingen van de school werd het boek bewerkt; werden de liedjes geschreven en op muziek gezet; werd ook de choreografie ontworpen en de decors uitgevoerd. Ook de costumes zijn naar eigen ideeën vervaardigd ter wijl bij de uitvoering ook het grimeren door de leerlingen zelf wordt gedaan. Gezien de recensies na de eerste uitvoe ring mag van een geweldige prestatie gesproken worden en valt het besluit om de musical nu ook op te voeren voor de inwoners van Baarn en Soest toe te juichen. Kaarten zijn in Soest verkrijgbaar bij „De Gouden Snaar"Radio Schoemaker en de VVV. De toegangsprijs is vijf gulden en de voorstellingen beginnen om 20.00 uur. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 8.00. 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur In de week H. Missen te 8.30 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00, 11.00 en 18.30 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuid, St. Willibrordusstraat, tel. 19943. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 uur (Hoogmis) en 11.00 uur Maandag, dinsdag en donderdag 8.30 uur Woensdag en vrijdag 19.00 De Open Hof, Dahveg 1 (hoek Veenbesstraat) Zaterdag 19.00 uur Zondag 12.00 uur St. Caroluskerk, Soesterberg Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.30 uur Op de Stadhouderslaan, nabij de Dorps, herberg kwam de 15-jarige Diederik S. met zijn brommer te vallen. Hij reed, toen hij omkeek, tegen een trottoirband. Diederik werd met een gebroken been per ambulance auto naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. ff**************##***#****** - violen volop bloeiend, bloeien minstens tot juli-augustus, slechts 15 ct. per stuk (alleen per kist - geen handelaren). - zojuist ontvangen, bijzonder assortiment waterplanten voor de vijver (o.a. waterlelies, oeverplanten, drijvende planten). - graszoden, van een uitgekiende samenstelling, f 3,50 per m2 (s.v.p. even van tevoren bellen). - plm. 60 soorten siertegels in de meest ondenkbare uitvoeringen. De prijzenthermometer blijft zakken. - 60 soorten heide (zware kwaliteit) slechts f. 1,75 per stuk. - 350 soorten vaste planten f 1,50 per stuk. Een nieuwe lente, een nieuw geluld, Wij willen prenten, alles moet eruit!!! - plm. 40 soorten groene kamerplanten slechts 1 gulden per stuk. DORRESTEINWEG 72 A SOEST - TELEFOON 12883 't Vaarderhoogt helpt u een gelukkig mens te doen wezen. Geopend: ma t/m za van 8-18 uur. Vrijdagavond koopavond van 7-9 uur. Nadat WZ reeds twee wedstrijden om de KNVB-beker heeft gewonnen, respec tievelijk tegen DOSC en Woudenberg, werd dinsdagavond ook de eerste klasser B, Marken, met grote cijfers verslagen. Scheidsrechter was de heer J. van Oevelen uit Amsterdam, die beslist geen moei lijke taak heeft gehad. De publieke belangstelling was groter dan men bij WZ ge wend is en men heeft waar voor z'n geld gekregen. de nieuwe nMiranna meubelgeneratie llllvili opent de weg tot mobiel wonen Burg. Grothestr. IA- Reeds na drie minuten spelen wist Martin Kievits, die eerst back P. de Groot omspeelde en daarna keeper Zee man uit z'n doel lokte, de bal op han dige wijze in het doel te laten verdwij nen. Wij hebben WZ nog nooit zo goed zien spelen. Steeds werd een Marken-aanval onderbroken. Middenlinie en verdedi ging verstonden elkaar op uitnemende wijze. Na een half uur, toen Marken nog niet gevaarlijk was geweest, kon Rikkert van Rees er 2-0 van maken en twee minuten later maakte hij er zelfs 3-0 van. Toen kwamen de Markers even in het offensief en moest keeper Henk Post een paar magnifieke reddingen doen, terwijl Ruud ter Kley de bal een keer van de doellijn moest trappen. Rust 3-0. De strijd was in de tweede helft nog maar vier minuten oud, toen Rikkert van Rees, no. 4 voor zijn rekening nam: 4-0, WZ was en bleef de betere ploeg en Marken was niet in staat een vuist te maken. Martin Kievits komt een woord van lof toe, toen hij na een half uur de stand op 5-0 bracht. Even later kende scheidsrechter van Oevelen aan Marken een strafschop toe. Henk Post wist de harde bal te keren, maar stompte hem het veld weer ln. Schipper schoot voor de tweede maal, maar nu wist Post de bal onder con trole te krijgen. Tot verwondering van spelers en publiek, wees de scheids rechter opnieuw naar de witte stip. maar nu ging de bal meters hoog over. Toch gaf Marken zich niet gewonnen en Henk Post moest weer in aktie ko men. Doelpunten bleven uit. Tien mi nuten voor tijd ontstond uit een scrim- mage voor het WZ-doel, het enige Marken-doelpunt, gescoord door J. de Jong. Einduitslag 5-1 voor WZ. De in vallers Martin Kievits en Gerrits v.d. Bovenkamp hebben goed werk verricht. Door de KNVB is nu reeds vastgesteld de volgende (beker)wedstrijd DVVZ- VVZ en wel op dinsdag 26 april a.s., des avonds te 19.00 uur te Amsterdam. Het terrein van DWZ is gelegen aan de Weesperzijde. nabij het Amstel- station. De bus met spelers en eventuele supporters vertrekt om 17.30 uur vanaf het parkeerterrein van VVZ aan de Eemweg. s'oost Artihome De gemeentesecretarie, sportstichting en sociale dienst zijn woensdag 27 april de gehele dag gesloten voor het publiek. De afdeling bevolking, van Weedestraat 11 en de hulpsecretarie blijven 's mor gens geopend. Zaterdag 16- en zondag 17 april werden op het tennispark Soest-Zuid de eerste competitie wedstrijden van dit seizoen gespeeld. Het enorme enthousiasme zo wel van de uit- als thuisspelende team6 en het mooie weer, hebben ertoe bijgedragen, dat menigeen heeft kun nen genieten van een sportief tennis- weekend. Zaterdag waren wat Soest-Zuid betrof de resultaten uiterst mager, maar zon dag werden vier van de vijf wedstrij- den gewonnen. Hieronder volgen de uit slagen: Zaterdag sènioren: Soest-Zuid A Oude Rijn A 2-3; Iduna H - Soest-Zuid B 2-3. Heren: Soest-Zuid A - Manger Cats A 2-4; Manger Cats B - Soest-Zuid B 5-1; Soest-Zuid-Zuid C - Linscholen C 0-6; Blaricum A - Soest-Zuid D 6-0. Junioren; Phono Smash - Soest-Zuid A 4-1; Odijk B - Soest-Zuid B 5-0; Soest- Zuid C - Wilskracht B 5-0. Zondag senioren: Soest-Zuid 1 - 't Sticht 4 8-0; Hilversum 7 - Soest-Zuid 2 2-6; Hoogerheide 7 - Soest-Zuid 3 6-2. Heren: Soest-Zuid 1 - De Kamp 5-1; Flehite 2 - Soest-Zuid 2 1-5. Nog niet. Jammer voor meer dan één Astma Fonds (van 25 april tot l mei) van miljoen mensen in ons land, die lijden enorm gewicht. aan astma of'een daaraan verwante De mate waarin hulp verleend kan ziekte. Hun lot kan worden verlicht, worden aan allen die gebukt gaan onder Maar het betekent nog altijd: leren aanvallen van ademnood en benauwd- offgaan met een handicap, cap. die door velen van onderschat. Wat is astma? Wie astma zegt bedoelt niet altijd astma. Astma is één van de chronische aandoe ningen van de luchtwegen. Er zijn ook andere, zoals bronchitis en longemfy. seem. Astma en aanverwante ziekten worden aangeduid met CARA, een afkor ting van Chronische Aspecifieke Respb ratoire Aandoeningen. Gemakshalve praten we over astmabestrijding. Astma 'n volksvijand Niet ieder van u kent de cijfers waaruit 't blijkt, hoezeer deze ziekte ingrijpt in onze samenleving: - Eén op de vier Nederlanders heeft aanleg om CARA-patiënt te worden. -10% van alle Nederlanders - dus meer dan 1 miljoen - is CARA-patiënt - 20% van alle ziekteverzuim wordt door CARA veroorzaakt -13% van de invaliditeit in Nederland is het gevolg van CARA. - Na hart- en vaatziekten en kanker is CARA de derde doodsoorzaak in Neder- land. Daarbij moet in aanmerking wor den genomen, dat de sterfte-statistiek een vertekend beeld geeft, omdat veel CARA patiënten lijden aan hartziekten door overbelasting van het hart. Astma overwinnen kost geld In de strijd tegen astma ls wetenschap, pelijk onderzoek het sterke wapen. Het Nederlands Astma Fonds koördineert en financiert dit onderzoek. Zover de mid delen reiken. Sommige onderzoekingen vergen jaren. Ze mogen niet door geldge brek in gevaar komen. Vooral niet, nu er de laatste tijd ontwikkelingen gaande zijn. die al tot interessante ontdekkingen hebben geleid. Stap voor stap komen we dichter bij oplossingen, die het leven van meer dan een miljoen Nederlanders blijvend kun nen veranderen. Kollekte 1977: nieuw offensief De fase waarin de astma bestrijding verkeert, maakt de kollekte van het wordt kollekte-opbrengst. Het motto waaron der het Nederlands Astma Fonds het offensief voert is „Geef ze lucht". HERVORMDE KERKEN Oude Kerk 10.00 uur ds. A. Engels, Driebergen 19.00 uur ds. G. Alma Emmakerk, Regentesselaan 10.00 uur dr. E. Schroten, Driebergen „De Open Hof", Dalweg/Veenbesstraat 9.00 uur ds. G. Alma Ichtuskerk, Albert Cuyplaan 10.00 uur kand. J. Nap, Veenendaal 17.00 uur ds. P. van Harten Zonnegloren 10.00 uur ds. p. van Harten In alle kerken kindercrèche tijdens de morgendienst. Jeugdkerk 10.00 uur Eltheto, Driftje Zondagscholen 10.00 uur Gr,oen Van Prlnstererschool: Interkerkelijk 10.00 Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan; Interkerkelijk 10.30 uur De Open Hof, Véenbesstraat GEREFORMEERDE KERKEN Julianalaan 9.30 uur ds. H. Lambers Heerspink, Hellendoorn 17.00 uur ds. J. Baumfalk Wilhclminakerk, Soesterbergsestraat 18 9.30 uur ds. J. Baumfalk 17.00 uur ds. D. Land „De Open Hof", Dalweg/Veenbesstraat 10.30 uur ds. D. Land 17.00 uur ds. H. Lambers Heerspink Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt) Kerkgebouw N.P.B. Rembrand tlaan20 8.30 en 14.45 uur student P. van der Laan, Groningen CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 9.30 en 17.00 uur ds. W, Heerma GEREFORMEERDE GEMEENTEN Dalweg (hoek Beukenlaan) 9.30 uur Leesdienst 14.30 uur ds. J. van Haaren VERENIGING VAN VRIJZINNIG GODSDIËNSTIGEN Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. W. Leerink Braamhage 19.00 uur ds. W. Leerink EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Heeskapel, Insingerstraat 53 10.00 uur Heilig Avondmaal Schaapskooi, kl. Engendaahveg 52 16.00 uur Dienst BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b, Baarn 10.30 uur Hr. L. Kraak, Hilversum Ger. Kerk „Vrije Kerken", Nassaulaan 12, Baarn 10.30 en 17.00 uur Dienst Evangelisch Lutherse Gemeente, Kapel straat, Baarn 10.30 uur mevrouw ds. C. Schilt-ten Hove, Hilversum SOESTERBERG Gereformeerde Kerk 10.00 en 17.00 uur Dienst Hervormde Kerk 10.00 en 17.00 uur Dienst 10.ÓÓ uur Jeugdkapel Stcrrenberg 10.30 uur Dienst SOEST De artsendienst ingaande zaterdagmor gen om 10.00 uur tot zondagavond 24.00 uur wordt waargenomen door: Dokter B. Nicolas, Steenhoffstraat 12, tel. 12667 en dokter H. Stroband, Henr. Blaeckweg 14, tel. 12434. Het is aan te raden om niet zo maar naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen SOESTERBERG Tijdens het weekend heeft dienst: Dokter A. Splinter, Banningstraat 3, tel. 1432. SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag 13.00 tot 13-30 uur: W. Steen, Margrietlaan 21. Dierenarts Weekenddienst van zaterdag 12.00 uur tot maandag 08.00 uur: kleine huisdieren: mevrouw A. van Kna pen-de Jong, Ereprijsstraat 3, tel. 14211; grote huisdieren: praktijk Blanken ScholtZ, tel. 02156-215. Apotheek Ingaande vrijdag 17,30 uur, alsmede de gehele zaterdag tot de daarop volgende vrijdag 17.30 uur: Apotheek Soestdijk, van Weedestraat 35, tel. 12487. Extra apotheekdienst: zaterdag a.s. van 8.30 tot 12.30 uur: Apotheek Bierhaalder. Nieuwstraat 40, Baarn, tel. 02154-12137. DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN SOEST EN SOESTERBERG Vrijdag 17.30 uur tot maandagmorgen 07.00 uur: Zuster S. Visser, W. Beckman6traat 258 (Klaarwater), tel. 14365 en zuster B. Boonstra, Van Weedestraat 35a, tel. 11820. Weekavonddienst Zuster L. Teunissen, Wiardi Beekman- straat 98, tel. 17671 en zuster Y. Cha- moun-Schelllng, Weegbreestraat 657, tel. 16906. In het Medische Centrum, Nieuweweg 14, tel. 18770, zijn wijkverpleegkundigen elke werkdag te bereiken van 13.00 tot 14.00 uur en dinsdag- en donderdagavond van 18.00 tot 19.00 uur. Tevens worden op deze uren vérpleeg- artikelen uitgeleend. ZWANGERSCHAPSGYMNASTIEK Opgeven mogelijk elke werkdag van 13.00 tot 14.00 uur in het Medisch Cen trum, tel. 18770. In de bocht van de Veldm. Montgomery- weg en "de "Batenburgweg raakte de heer J. N. uit Soesterberg de macht over het stuur van zijn auto kwijt. Hij kwam tegen een rechts van de weg staande lichtmast tot stilstand. N. werd met een hoofdwond en gekneusde ribben naar het Amersfoortse ziekenhuis De Lichten berg gebracht. De auto was zwaar be schadigd; de lichtmast stond krom. A.s. zaterdag 23 april wordt in Drieber. gen, op het terrein van de Mavo-school aan de Oranjelaan, de wijd en zijd bekende voorjaarsbijenmarkt gehouden. De markt bestaat uit handel, demonstra ties en attrakties. De'handel betreft bijenvolken in korven en kasten; grote en kleine hoeveelheden honing en nieuw en gebruikt imkermate riaal. Gedemonstreerd wordt verder het strovlechtenstoelenmatten met biezen en met rotankaarsen rollen en kaarsen trekken. Voor ledee marktbezoeker is er een traktatie in de vorm van een „proef je" van de echte zuivere Nederlandse Bijenhoning. Tot de attrakties behoren een gratis excursie naar de wereldberoemde heide- tuin in het Driebergse bos, met een rondleiding; de vertoning van de kleu renfilm „de honingbij en bijenhouden met sukses" en een openbare bijenteelt- les in een van de lokalen van de school. De les begint om 9.30 uur; de kleurenfilm wordt vertoond vanaf 10.00 uur en deel nemers aan de excursie kunnen vertrek ken om U.00 uur vanaf de markt. In antwoord op de door het statenlid de heer R. Steinbuch gestelde vragen over de problematiek van het Soester Slangenbosje, zeggen Gedeputeerde Staten op het moment niet te kunnen beoordelen hoe urgent de bouw van bungalows in dat gebied is. „Tot nu toe hebben ons geen aanvragen bereikt om medewerking te verlenen aan de toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en arti kel 50 van de Woningwet. Het is ons niet bekend ten behoeve van wie dergelijke aanvragen eventueel zouden worden gedaan", aldus G.S. Op 8 maart 1.1. stelde ir. R. T. Steinbuch, lid van provinciale staten een negental vragen aan gedeputeerde staten in zake de bouw van bungalows in het Slan genbosje. Ondermeer informeerde hij naar de urgentie van deze bouw; niet of minimaal aangetast zou worden in verband met de landschappelijke en recreatieve waarden van het ge biedje en vragen over de ecologische rapporten en de aantasting van de wa terhuishouding indien met de bungalow. hoeyeel woningen er vrij zouden komen' bouw gestart zou worden. in Soest; of naar de mening van G.S. door de bebouwing het Slangenbosje Na zich een dag lang opgewonden te hebben over het rijgedrag van zijn vrouw, heeft de Soester J. vorige week, heel laat op de avond, zowel zijn echtgenote als zijn dochter uit de auto gezet. Dat gebeurde op de Rijksweg Den Haag- Utrecht. Moeder en dochter werden daar door de rijkspolitie opgepikt en meege nomen naar de post ln Driebergen. Vandaar uit werd de hulp van de Soester politie ingeroepen om J. te bèwegen alsnog zijn gezin te komen ophalen. Hij bleek daar echter niet toe in staat, omdat hij bij thuiskomst aan de bor rel gegaan was. Een buurman knap. te daarna het karwei op. Oorzaak van 'alle ellende was, dat moeder die dag haar rijbewijs gekre- gen had en dat gevierd werd met een dagje toeren met ma aan het stuur. De ellende die pa daarbij te verduren had, werd hem 's avonds laat op weg naar huis, teveel. HARTMANLAAN 30 SOEST TEL. 0215SH69.1 voor lichtdrukwerk magn. autoborden en stickers. VERMIST: 2-4. Kater, wit/zwart gevlekt, „Draad je"; Den Ouden. Columbusweg 51d, Amersfoort, tel. 033-25642. 8-4. Kater, ongecastr. 2 jaar oud. Wegge lopen bij Dr. Konijn. Heeft gewonde voorpoot; V.d. Breemer. Vosseveldlaan 6, Soest, tel- 02155-11471. 9-4. Poes, cypers, l jaar oud „Katja"; Groenesteyn, Klein Engendaalweg, Soest. GEVONDEN: 13-4. In Rietberghof te Soest een onge castr. katér rood/wit, 12 jaar oud. Dierentehuis, Klein Engendaalweg. tel. 13583. 14-4. In het v.d. Veldenplantsoen te Soest een rood/witte kater met rode halsband om. Dierentehuis Klein Engendaalweg, tel. 13583. Cyperse poes. Dierentehuis. 17-4. Te Amersfoort een bastaard Fox- terrier, teef, wit met zwarte vlekken en bruine vlekken op de kop. Gecoupeerde staart. jaar oud. Op de Beckerlngstraat een zwart-witte kat. Was doodgereden. In het antwoord zegt G.S. ondermeer dat volgens het vigerende bestemmings plan, de bouw van een flatgebouw van maximaal 6 bouwlagen zonder meer mo gelijk is. Het terugbrengen van de bouw- mogelijkheld tot 18 bungalows, waarbij het beboste gedeelte, inclusief het in pandige weilandje, gespaard blijft, acht G.S. aan aanmerkelijke verbetering ten opzichte van de oorspronkelijk wette lijk toegestane verbetering. Naar de mening van dit college zal de aantasting van het bosje nu dan ook niet onaan vaardbaar groot zijn. Door de ruime bebouwingsvorm zal naar haar mening het gebiedje ondanks de verstedelijking toch een groen karak ter behouden. De ecologische aantasting kan beperkt blijven, zéker als daar maatregelen voor genomen worden. G.S. noemt als voorbeeld het graven van een sloot tussen de bebouwing en het bosje; zonodig aan het slaan van en kele waterkeringen en aan het beperkt maken van de toegankelijkheid van het bosje, zodat overbetreding niet makkelijk kan optreden. Naar de mening van G.S. behoeft de re creatieve waarde van het bosje op zich niet minder te worden; het bosje blijft ln tact en vrij toegankelijk. Mogelijk zal wol de attractieve waarde van het bosje verminderen. „Voorzover dezerzijds kon worden na gegaan". aldus G.S., „zullen ten aanzien van de waterhuishouding geen maat regelen behoeven te wórden genomen, die leiden tot wijziging van het water peil. Eén en ander zal onzes inziens dan ook inhouden, dat het vloerpeil van de eventuele bebouwing van een zo danige hoogte moet zijn. dat het huidige waterpeil wordt gehandhaafd. Mocht niettemin uit de concrete bouwplan nen blijken, dat de realisering daarvan van invloed zou kunnen zijn op het wa terpeil in het „Slangenbosje", dan achten wij het treffen van maatregelen te dien aanzien noodzakelijk'

Soester Courant | 1977 | | pagina 29