1 >altérnum< Soester atleten zonder (atletiek) baan toch vooraan Sinclair and Valentine bouwt nieuwe inktfabriek in Soest Wijkraadsleden in meerderheid voor rechtstreekse verkiezingen Atletiek Twee eerste plaatsen voor Pauline Groen Spektakel in de Open Hof Auto in brand Bekendmaking Rectificatie met restaurant van den brink(12706) wenst u plate-service ja natuurlijk en graag belt u nog even voor hoeveel personen 02155 -12706? graag, dan reserveren wij de tafel dank U! daq meneer. nouvelle Middelman. Made SOESTEBBEBGSESTRAAT 122 IN SOEST NIEUWB0UV/ drukinktfabriek van SINCLAIR AND VALENT/NE Velzenaar Steyn wederom winnaar politieschaaktoernooi r Glaasje op - toch gereden Mistlamp vernield Aanpassing gemeentelijke woonruimte verordening J.van Zal Vóórdat u uw keukenkeus maakt Zondag cantatedienst in Baarn Friese avond in Hilversum Hemelvaartsdag 19 mei Kerkebuurt Ophalen van grof huisvuil 13.500 gulden voor inrichting hand- arbeidlokaal St. Willibrordus- school Poging in Soest volksuniversiteit op te richten Inbraken Oranje Hotel opgelost D0EHET-ZELF BOUWMARKT en KEUKENCENTRUM MAANDAANBiEDING 2,90 0,95 1.05 3,50 1,15 1,15 JkJÜaX. DOE HET ZELF KEUKENCENTRUM Soester Courant van donderdag 21 april 1977 Afgelopen zondag heeft een geheel vrouwelijke afvaardiging van S.O.Soest atletiek deelgenomen aan wedstrijden in Amsterdam. Hoewel de beste prestaties meestal omstreeks juni geleverd worden zorgden de meisjes voor een reeks van zeer goede prestatie en werden er zo vroeg in het seizoen al vier clubrecords gebroken. wedstrijd werd georganiseerd op de gloednieuwe achtbaans kunststofbaan, die helaas tamelijk ..open" ligt waar door de wind vrij spel had. Dat dit van invloed was op de tijden is duidelijk. Menno Lievers verscheen aan de start bij de jongens A. Wederom mislukte zijn poging om onder de ..magische" twee minuten te komen. Het werd nu, nog vroeg in het seizoen 2.00.4. Hij werd daarmee derde. Senior René van Zee had de pech om in een serie met zogenaamde ..plakkers" te lopen. Sa men met een andere atleet bepaalde hij 600m. lang het tempo, toen versnelden deze lopers waardoor van Zee vijfde werd in 2.02.1. Zeker geen slechte tijd in Bij het discuswerpen meisjes A zorgde Nelleke Uyland voor een geweldige pres tatie door 29.74 te werpen. Zij verbrak daarmee het vier jaar oude clubrecord. Lenny Kievit bleef niet veel bij haar achteren gooide het nieuwe persoonlijke record van 28.20 m. Hetzelfde nummer maar dan voor meis jes B leverde Soest een eerste en een tweede plaats op. Pauline Groen wierp 33.15 m., waardoor haar eigen clubre cord sneuvelde. Een zeer goede prestatie evenals de 29.22 m. van Arja Greefhorst. Deze beide meisjes behoren op dit num mer tot de besten van Nederland. Was het discuswerpen dus een duidelijk suc ces, het kogelstoten echter viel helaas wat tegen. Ofschoon de prestaties van een goed gehalte waren bleven Pauline Groen en Arja Greefhorst meer dan een meter achter de afstanden die zij twee weken geleden in Utrecht haalden. Arja Greefhorst behaalde met 10.49 m. een vierde plaats, Pauline Groen met 10.41 m. een vijfde. Lenny Kievit en Nelleke Uylarid moeten als meisjes A dit jaar met een zwaardere kogel stoten. Voor Lenny Kievit gaf dit de minste proble men want met 9.30m. bleef zij slechts een paar decimeter verwijderd van de vorig jaar door haar met een lichtere kogel geleverde prestatie. Zij werd in het sterke gezelschap vierde. Nelleke Uy land stootte 7.75m. en werd zo zesde. Op het nummer speerwerpen waren de prestaties weer van een nationaal gehal te. Bij de meisjes A gooide Lenny Kievit een heel goede 33.24m. Dit betekende een nieuw persoonlijk en een nieuw clubre cord én een tweede plaats. Nelleke Uyland had zondag haar dag niet bij het speerwerpen want met 22.50m. bleef zij ver onder haar kunnen. In de loop van het seizoen zal zij ongetwijfeld laten zien waartoe zij in staat is. Bij de meisjes B wierp Pauline Groen het verst met de speer. Andermaal brak zij een clubre cord. Met een zeer goede 31.80m. werd zij eerste. Arja Greefhorst deed het ook uitstekend en wierp 26.44m. een nieuw persoonlijk record, dat goed was voor een derde plaats. Vrijdagavond kwamen de Soester atle ten Menno Lievers en René van Zee in Sittard aan de start voor een 800m. Deze het begin van het seizoen. Komend weekeinde gaan deze lopers naar Papen dal om zich in een minitrainingskamp, georganiseerd door de bond van „steep- lelaars" waarvan René van Zee voorzit ter is. voor te bereiden op hun speciali teit: de steeple-chase of hindernisloop. De andere Soester atleten gaan naar Den Haag, waar zij aan z.g. „opbouwwed- strijden" meedoen. Behalve naar de individuele nummers gaat de aandacht vooral uit naar het estafettenummer 4 maal lOOm. Vooral bij de jongens heeft het Soester team op dit nummer, dat zonder atletiekbaan eigenlijk niet goed getraind kan worden, een naam hoog te houden. het nieuwe PBT7?T5TiTïP73 variabele 1IHV-1IL .1. ifcVa kaste nwand systeem van interlübke Burg.,Grothestr. 1A sóest Artihome Zaterdag 7 mei zal in de Open Hof een grandioze evenementen dag gehouden worden in het kader van de aktie voor zr. Voskuil. De opzet van deze dag is geld bijeen te brengen voor de bouw van een zusterhuis bij het Mbozi ziekenhuis te Tanzania. In dit ziekenhuis zijn drin gend extra verpleegsters nodig, die ech ter alleen aan het werk kunnen als er een eenvoudig onderkomen komt. Hier voor moet 20.000,- bijeen gebracht worden en dit moet door allerlei acti viteiten gebeuren. Enkele activiteiten die reeds hebben plaatsgevonden zijn: een bingo-avond; een concert van de Messengers, eten in de Open Hof; een concert van Tjalling Roosjen en Jean Telder. Er is op dit moment 11.000,- bijeen gebracht. De evenementendag op 7 mei zal het klapstuk van de aktie worden en hier voor zijn dan ook zeer velen druk aan het werk. Op 7 mei zullen er aktiviteiten plaats vinden zoals sjoelen, bingo, grabbelton, foto's raden, rad van avontuur. Terwijl men zich binnen amuseert, kan men buiten de auto laten wassen. Boven dien is er voor de denksporters gelegen heid tot simultaan schaken, waarvoor een zeer deskundige speler aanwezig zal zijn. Ook aan de inwendige mens wordt ge dacht, want er is gelegenheid in het restaurant een lekker hapje te nuttigen of een drankje te drinken. Nadere informatie betreffende het aan- vangstijdstip en het verloop van de dag kunt U binnenkort vernemen via de Soester Courant en de affiches die over al in Soest worden opgehangen. Op de Birkstraat raakte vermoedelijk door sluiting de personenauto van A. V. uit Hilversum in brand. De brandweer doofde de vlammen; van de motor was niet veel over. De aanzet voor de bouw van een nieuwe drukinktfabriek ter vervanging van de fabriek aan het Weteringpad, gaf Sinclair and Valentine deze week door bouwplannen voor de eerste bouwfase en de Hinderwet-aanvraag bij de Gemeente in te dienen. Reeds enige jaren geleden reserveerde Sinclair and Valentine een stuk grond van 9000 m2 aan de Nijverheidsweg, waarop nu, zoals de foto laat zien, symbolisch een aanvang met de bouw werkzaamheden gemaakt werd door het plaatsen van een bouwbord. Gebouwd zal worden naar een ontwerp van het Soester architectenbureau H. H. Beek man. Sinclair and Valentine is zeer tevreden met Soest als vestigingsplaats. Niet alleen is Soest centraal in Nederland gelegen, ook het werkklimaat en de verhouding met de gemeente-autori teiten wordt als prettig ervaren. De onderneming is sinds de vestiging aan van de Gemeentehof. De burgemeester van de gemeente Soest maakt ter uitvoering van artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het raadsbesluit van 16 september 1976, afdeling I, nummer 9789 strekkende tot wijziging van de op de bedrijfsterreinen betrekking hebbende voorschriften van de bestemmingsplan nen ,,Soestdijk-'t Hart"., „Amers- foortsestraat",Rijksweg" en „Soester- berg-Dorp", door gedeputeerde staten van Utrecht is goedgekeurd bij besluit van 23 maart 1977, afd. 5, nr. 1838'76 RO/547. Het besluit van gedeputeerde staten ligt met het raadsbesluit met ingang van 25 april 1977 gedurende één maand ter gemeentesecretarie, afdeling I (geopend iedere werkdag van 09.00-12.00 uur) ter inzage. Genoemd besluit en het raadsbesluit liggen voorts ter inzage in de hulpsecre tarie te Soesterberg, Dorpsplein 1, als mede in de Openbare Leeszaal en Bi- oliotheek, Albert Cuyplaan 202 en in de filialen daarvan te Soest-Zuid, Schouten kampweg 42 en te Soesterberg aan het Dorpsplein. Zij, die zich tijdig met bezwaren zowel tot de gemeenteraad als tot gedeputeer de staten hebben gewend kunnen gedu rende 1 maand na 25 april 1977 tegen het besluit van gedeputeerde staten beroep instellen. De beroepschriften moeten worden ge richt aan Hare Majesteit de Koningin en worden ingediend bij de Afdeling voor de Geschillen van Bestuur van de Raad van State, Binnenhof 1 te 's-Gravenhage. Soest, 20 april 1977 De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haaften. In de redactionele aankondiging van de opening van Van Dam's schoenenzaak in het winkelcentrum Van Weedestraat is een kleine onnauwkeurigheid opgeno men. Gezegd werd dat de heer Van Dam een brief van de Bata ontvangen had, waarin ondermeer te lezen zou geweest zijn dat de Bata overwoog zich ook aan de Van Weedestraat te gaan vestigen. Dat laatste nu is waar: de Bata schreef een allervriendelijkste brief, maar daar in stond niets over een eventuele vesti ging in het winkelcentrum Van Weede straat. Onze excuses, zowel aan de Bata in Soest als aan de Heer Van Dam en alle lezers, die wij een verkeerde indruk over de voornemens van de Bata gaven. het Weteringpad in 1964 succesvol ge weest. Men heeft nu ongeveer 50 werkne mers, waarmee in 1976 een omzet van Dfl. 8 miljoen werd behaald. Er wordt uitsluitend op de Nederlandse marlet geopereerd. Sinclair and Valentine Holland is een onderneming van Wheelabrator Frye Inc. in de Verenigde Staten, die over de gehele wereld zo'n 60 fabrieken van het type dat in Soest staat, bezit. voel u vrij en omspannen in dit vlotte deux-pieces van gebreide polyester/acryl Met veel sportieve aksentjes zoals een afknoopbaar kraagje kontrasterende biezen en metalen ringetjes Op de foto: H. H. Hoenders, Van der Loon en Voorhans op Sinclair's grondstuk aan de Nijverheidsweg. Foto Swager Voor de twaalfde achtereenvolgende maal heeft de heer K. Steyn uit Velzen, uitkomend in de hoofdklasse A, het schaaktoernooi van de Soester Politie Sportvereniging gewonnen. Het was ook de twaalfde maal dat het toernooi georganiseerd werd en derhalve de twaalfde keer dat de heer Steyn een wisselbeker mee naar huis mocht nemen. Een goede prestatie leverde ook de heer G. Smit van de Soester politie, die in de klasse N bovenaan eindigde. Het was niet de eerste maal dat leden van het Soester corps aan de,wedstrijd deelna men, maar wel de eerste keer dat een eerste prijs behaald werd. Er waren dit jaar 82 deelnemers; iets minder dan andere jaren, maar toch ruim voldoende, zoals SPSV-voorzitter de heer A. Klok zei, om het toernooi ook voor de dertiende maal te organiseren. De uitslagen waren als volgt Hoofdklasse A: 1. K. Steyn, Velzen; 2. F. Bührs, Amsterdam Hoofdklasse B: 1. W. Vente, Velzen; 2. J. Verwey, Apeldoorn Eerste klasse C: 1. A. Ruting, Alpen a/d Rijn; 2. J. Gerritse, Alkaar Eerste klasse D: 1. ex aequo M. Vermeu len, Haarlem en H. Plutsfihouw, Arnhem Eerste klasse E: 1. J. Alft, Huizen; 2. A. Kastelein, Rotterdam Eerste klasse F: 1. M. van Straaten, Utrecht; 2. B. Appel, Utrecht Tweede klasse H: 1. R. Veraar, Kon. Mar.2. J. Roenboom, Alkmaar I: 1. W. Hengeveld, Kon. Mar.; 2. J. Vos, Den Haag K: 1. W. Vlaskamp, Zaandam; 2. A. Fügli, Breda L: 1. H. Boutsma, Zaandam; 2. A. Oudheusden, Haarlem Op de Middelwijkstraat werd de 25- jarige Amersfoorter A. V. aangehouden. Hij bestuurde zijn personenauto onder invloed van alcohol, zoals blaas- en bloedproeven uitwezen. V. kreeg een proces-verbaal en een rijverbod. Aanzienlijk verstandiger was de brom fietser W. P. uit Eemnes. Niet helemaal zeker van zich zelf. omdat hij gedronken had. vroeg hij of hij zijn brommer bij het politiebureau mocht stallen. Hij ging per taxi naar huis. Van de personenauto van de heer H. C.. geparkeerd aan de Prins Hendriklaan werd een mistlamp en de radio antenne vernield. C. deed er aangifte van bij de politie. M: 1. F. Verhoek, Kon. Mar.; 2. J. Elleart, Utrecht N: 1. G. Smit, Soest; 2. A. Reitsma, Zeist P: 1. M. van Gelder, Kon. Mar.; 2. J. Kamerbeek, Velzen. De sinds 17 december 1970 van kracht zijnde gemeentelijke woonruimtever ordening moet worden aangepast aan de nieuwe voorschriften van het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke or dening. De belangrijkste wijzigingen,, worden: een woonvergunning is slechts vereist voor het in gebruik nemen van een zelfstandige woongelegenheid, dus niet meer voor een gedeelte van een wo ning; - een woonvergunning is slechts vereist voor het in gebruik nemen van een woongelegenheid waarvan de huur- of koopprijs beneden de daarvoor bepaalde grens ligt. Deze bedragen worden jaar lijks vastgesteld door het ministerie en bedragen thans 470 gulden (huur) en 160.00 gulden (koop). - De eis van economische gebondenheid mag worden gesteld, echter met dien verstande dat de gemeenten die behoren tot een agglomeratie slechts kunnen verlangen dat degene, die de woongele genheid wenst te betrekken, economisch gebonden is aan de agglomeratie. De eis van economische gebondenheid mag evenwel nooit gesteld worden aan perso nen die niet of niet meer duurzaam aan het arbeidsproces kunnen deelnemen. Daartoe worden in elk geval gerekend gepensioneerden, ernstig invaliden en langdurig werklozen. Voor al uw AUTO, PLAAT- en SPUITWERK Beckeringhstraat 11 - Tel. 11018 Kom keukens kijken, zowel in kunststof als in massief hout en profiteer van onze premie voor gratis inbouwapparatuur. 5 topmerken 50 modellen 500 m* showroom bij de-makkelijk bereikbare- keukenspecialist van midden-Nederland. de|*\pukenbeurs I^Lroiidenberg Voorstr 39-41 Tel.. 03498-2824 Een prachtig openingskoor valt te be luisteren a.s. zondag (24 april) om 19.30 uur in de Nicolaaskerk te Baarn. Tij dens de cantatedienst voert de Bach Cantorij Baarn, o.l.v. Louis Mol uit, cantate no. 12 „Weinen, Klagen, Sorgen, Zagen". De solisten zijn, Delia van Schaik, Herman van Kerkhof en Frits van Erven Dorens. De dienst wordt geleid door ds. Homans te Baarn. De toegang is vrij. Ter afsluiting van het seizoen wordt door de Friese Vereniging ,,Frysk en Frij" te Hilversum op a.s. zaterdag 23 april een slotavond georganiseerd in de zaal van de Oosterkerk aan ,de Mlnckelerstraat, hoek.Anth. Fokkerweg (bij Anna's Hoe ve). De eigen toneelploeg van de vereni ging speelt deze avond „Bij de frou ütfanhüs" (thuis logeren) van Hans Nessna, bewerking Tabe Beintema. De avond begint om 20.00 uur. Zes van de tien leden, die de Soesterbergse wijkraad nu telt, zijn van mening dat in de toekomst de leden van de wijkraad, net als van de gemeenteraad, rechtstreeks door de inwoners van Soesterberg gekozen moeten worden. De vijf CDA-ers en de ene PvdA-er vonden elkaar tégen de vier WD-ers. Om tot dat toch vrij simpele standpunt te komen is er uren lang vergaderd; eerst zoals nu duidelijk werd in beslotenheid en daarna nogeens twee uur in aanwezigheid van vrij veel publiek. Dat publiek moet er overigens weinig van begrepen hebben, maar mogelijk toch wel zoveel, dat de huidige wijkraad nodig aan vervanging toe is. Prettig moet het daarbij zijn te weten wie men er in ieder geval niet terug in wil hebben. Namens het CDA vertelde mej. R. Len- sink hoe nodig het was dat de Soester bergse bevolking zelf de leden van de wijkraad mocht kiezen. Het was naar haar mening niet meer of minder dan een democratisch recht. De Wijkraad had in de zeven jaar dat ze nu fungeerde, bewezen nuttig te zijn. De politiek zou dan mogelijk niet geheel uit de wijkraad geweerd kunnen worden, maar er moest toch voldoende ruimte gemaakt worden voor mensen, die niet geïnteresseerd waren in politiek, maar wél het dorpsbe lang wilden dienen. De WD-er Hagmeijer redeneerde pre cies andersom. De fractie had door eensgezinde opstelling getoond goed te functioneren. De contacten met achter ban en bestuur waren daarbij van on schatbare waarde. Dat moest behouden kunnen blijven. Mevrouw Van Dijk-van Staveren (PvdA) stelde zich achter het standpunt van het CDA. Rechtstreeks verkiezingen zouden de huidige afstand tussen de wijkraad en de bevolking overbruggen. Aan de verkiezingen zou een populaire informatie vooraf dienen te gaan. Daar bij was zij van mening dat minimaal vijftig procent van de inwoners aan deze rechtstreekse verkiezing zou moeten meedoen. Was dat niet zo, dan kon wat haar betrof, de wijkraad vergeten wor den. Uit haar woorden kon overigens ook opgemaakt worden, dat de VVD-leden in de besloten vergadering een ander standpunt hadden ingenomen. Licht in deze zaak kwam er niet omdat de plaatsvervangend voorzitter, de heer J. Veenendaal (hij verving de zieke heer Pieren) verbood nadere mededelingen uit de besloten vergadering te doen. Die vergadering^ bleek ook nog informeel geweest te zijn, zodat er niets was vastgelegd. Het draaide op een schorsing uit, waarna met zes tegen vier besloten werd in een brief aan de gemeenteraad om wijziging van de (wijkraad) verordening te vra gen, zodat rechtstreekse verkiezing van •leden mogelijk wordt. De organisatoren hebben het program ma van de VVV-feesten op Hemelvaarts dag, donderdag 19 mei, in de Kerkebuurt geheel rond. Nu de sluitingsdag bereikt is, kon alles ingedeeld worden. Zo'n 35 oude ambachten staan die dag rondom de Oude Kerk. Dat betekent in de volgende straten: Kerkstraat vanaf de splitsing met de Middelwijkstraat tot ongeveer de splitsing met de Olijkeweg, Neerweg, parkeerterrein Oude Kerk, P. v.d. Breemerweg tot ongeveer iets voor bij de hooiberg.en.de Eemstraat tot het rietdekkersbedrijf v-d. Pol. Deze am bachten worden aangevuld met 16 stand werkers, 10 antiquairs en andere bran ches. Het parkeerterrein Oude Kerk zal geheel bezet worde» door de antiquairs en twee standwerkers. Gedurende de openingstijd van de Markt met Oude Ambachten van 11.00 tot 17.00 uur, zal in de hal van het station Soest (Stationsweg) een foto-expositie over Oud-Soest worden gehouden. Foto Astra uit Soest geeft reeds enige tijd in het voormalige stationsgebouw foto-cursus sen. Uit de cursisten heeft zich spontaan een fotoclub gevormd. De leden hebben verschillende oude foto's van Soest ver groot en tevens de nieuwe situatie in beeld gebracht. Daar het station slechts 200 meter van de markt verwijderd is, leek het de organisatoren een goed idee deze expositie bij het gehele gebeuren te betrekken. Het concert 's avonds om kwart over acht in de Oude Kerk is nu ook rond. Voor de echte muziekliefhebbers is een gevarieerd programma samengesteld. Eén van de solisten is Max van Egmond. Verder staat het dubbel vioolconcert in D mol van Joh. Seb. Bach op het programma. De solisten hierbij zijn Jetty Tinners en Gonnelieke van Ooste- ron. Ook zal Jan Jansen een clavecim- belconcert verzorgen. Het is gebleken dat men de laatste tijd vergeten is wat onder grof huisvuil wordt verstaan. Te vaak wordt nu ge dacht: „Zet alles maar aan de straat en het wordt wel meegenomen". Vanaf heden neemt de gemeentelijke reinigingsdienst slechts het volgende grof huisvuil mee: tuinafval (beperkt tot een halve kubieke meter), takken, do zen, afgedankte huishoudelijke spullen van wat groter formaat (oude meubels), een oude radio, een versleten matras e.d.. Hierbij gelden een paar regels en beperkingen. Zo moet het gewicht van een „stuk" grof huisvuil door één per soon te dragen zijn, dus goed hanteer baar zijn. Het grof vuil mag niet langer dan één meter zijn, terwijl de doorsnee van het pakket slechts een halve meter mag zijn. Daarnaast moet het tuinafval samengebonden worden. Door de reini gingsdienst wordt in het gevolg niet meer meegenomen de sloopmaterialen zoals planken, deuren, pui e.d.. Ook wordt er op gewezen dat men tijdens het ophalen van grof huisvuil géén huis houdelijk afval in bijv. plastic zakken aan de straat mag zetten. 13.500 Gulden krediet wordt gevraagd voor de inrichting van een handarbeidlo- kaal in de St. Willibrordusschool. In het raadsvoorstel, waarin medewerking wordt gevraagd, wordt gesteld dat het voor de algemene vorming van het kind, noodzakelijk is dat het in kennis wordt gebracht met creatieve vormgeving. Daarom kan men tegenwoordig in bijna iedere school een dergelijke ruimte vin den. De St. Willibrordusschool kan eerst sedert 1 januari over een dergelijk lokaal beschikken, omdat de school toen een vijfmansschool geworden is. Mej. Lensink had eerder in de vergade ring het bestraffende vingertje opgehe ven tegen hondebezitters, die hun huis dier de voetpaden lieten bevuilen. Zij wil strenge maatregelen in de politie ver ordening opgenomen zien. Op de WD- ers Wester en Strengers na, kreeg zij de wijkraadsleden mee. Er gaat een brief over naar B. en W. De wijkraadsleden Van Rijthoven (CDA) en Hagmeijer (VVD) gaan min of meer in opdracht van de wijkraad pra ten met het hoofd van de plantsoenen dienst over het onderhoud van de Soes terbergse begraafplaats. Daar is in veer tien jaar niets meer aan de afraste ring gedaan. Tenslotte betreurde de heer Hagmeijer het dat enkele door hem ingezonden brie ven niet op de agenda voorkwamen; de één ging over de sluiting van politiepost en de ander over de nieuwe Rijksweg 28. Al een paar jaar blijkt dat onder de bevolking van Soest een vrij grote be hoefte bestaat aan een volksuniversiteit. Veel Soestenaren gaan namelijk, bij gebrek aan een dergelijke instelling in de gemeente, naar de volksuniversi teiten van Baarn en Amersfoort. Nu zijn een aantal belangstellenden van mening dat de aanwezigheid van een universiteit in Soest meer deelnemers zal trekken dan de ongeveer 280 die nu naar de buurgemeenten gaan om hun cursus te volgen. Daarom hebben zij een werkgroep gevormd die zich tot doel stelt te komen tot een volksuniversiteit in de gemeente Soest. De werkgroep streeft ernaar reeds in september met een klein aantal cursus sen te beginnen. De volksuniversiteit is er voor iedereen en denkt aan talencur sussen, een vervolg op de V.O.S.(,.Vrou wen Orienteren zich in de Samenle ving" )-cursus, cursussen algemene ont wikkeling, gespreksgroepen over sa menlevingsproblemen e.d. Hoewel de werkzaamheden al redelijk ver zijn gevorderd heeft de werkgroep een groeiende behoefte aan mensen die mee willen denken en werken aan de totstandkoming van haar doel. Belangstellenden kunnen in Soest inlich tingen krijgen bij Mevr. W. J. Köhlinger telefoon 16253 en de Heer M. v. Dorp, tel. 14616. Iii Utrecht heeft de politie een inbrekers- beiide van zeventien man opgerold, die ondermeer twee inbraken in het Oranje Hotel aan de Burg. Grothestraat heeft bekend. Zij namen daar een kostbare klok en twee oude schilderijen weg met een gezamenlijke waarde van ruim een ton. De schilderijen zijn terecht alsmede de kast van de antieke klok; waar het uurwerk is gebleven is niet bekend. De Utrechtse politie kwam de bende op het spoor naar aanleiding van de aan houding van een andere bende. De ze ventien man opereerden in Utrecht en sloeg zijn grootste slag bij een inbraak in een Utrechtse tapijtenwinkel, waar voor ruim zeven ton aan goederen werd ontvreemd. Er werd ook gestolen uit het Spoorwegmuseum en bij de buit werden ook 31.000 sloffen sigaretten en honder den dozen keukenrollen aangetroffen. Afd. HOUT Rabatdelen, grenen, breedte 14 cm., per meter Vurenhout 1 Vz x 5 cmper meter Vuren VA x 6 cmper meter Vuren 5 x 7 cmper meter Wandschroten Parana pine 6 cm werkendper meter Grenen 6 cm werkendper meter Afd. KEUKENS Geweldig programma MODELLEN 1976 Moeten er uit tegen ongelooflijk lage prijs, dus nu uw kans! 20% KORTING op showmodellen. Neemt u de maten van uw keukenruimte even mee, en onze adviseur helpt u verder. Op alles volledige garantie en service. VELDWEG 4 SOEST TELEFOON 02155 -1 48 78

Soester Courant | 1977 | | pagina 33