Geloogd Massief Eiken Meubelfabriek Oisterwijk Meningen van Lezers op pad Wij zetten uw Poggenpohl-keuken- wensen eerst in tekening. Gratis. maaswinkel EHBO-Soest huldigde jubilerende leden maaswinkel m Ism Grote belangstelling voor heropende Shell zelf-tank-shop de Meubelmakers uit het zuiden des lands m G.P.V. G.P.V. eboden: .v. Volleybal: Moeizame laatste thuiswedstrijden van hoogste Olympia teams poggenpohl keukendesign1 Leden Ned. Reis- vereniging naar operain Antwerpen Mikimo viert tienjarig bestaan Afdeling viert dit jaar 50-jarig bestaan Herdenkings concert in Baarnse Nicolaaskerk Diskussieavond in vrouwencafé verzet Inbraak Absoluut waterdicht! Wie durft dat 5 jaar te garanderen? Wie houdt er Uitverkoop van Buurtwinkels? ■t r v. Gepromeerd Auto over de kop 100.000 geforceerde deuren per jaar. Dat is alarmerend! Andriessen Alarmerings Apparatuur! aa Andriessen pealarmeringsmensen. erbond belegt 2 mei ng in de bibliotheek ek Molenstraat te gen van de Tweede /ennink te Rijswijk een kleine partij". ang 8.00 uur n.m.. 1 De Wofff b.v. theken - Makelaardij -Tel. b.g.g. 12169 Jacobstraat gelegen ■en diepe achtertuin, orzonkamer, keuken, ners en douchecel, :older. uli. Dop gevraagd flats. loud Mij. nmaaksters 8.00 tot 20.30 uur ioud echt racht Keser Uitzend- sr bij de werkiustigen uitzendbureaus die i (..hoe zit het met sekeringen. W.W.?" ieel begrijpelijk. De obilisten weten daar even onder 't motto alles" de gewenste Vergunningen >ect van deze effec- erklustigen snel aan e diverse gemeente- 'reekt, blijkt wel uit i standplaatsvergun- rïode april t/m sep- 1 250 Werkmobielbe- dgrote en kleinere vaaronder ook onze In aantocht p. met 15 „vaste" e steden, treedt met werkiustigen buiten :ectief tegemoet. Zij an de Werkmobielen d.m.v. affiches en aantocht''-adverten- i fleurige „golf"-de- kmobielen in dubbel verkwinkels. Soester Courant van donderdag 21 april 1977 sets had Olympia weinig moeite met SVV (15-5 en 15-10). De derde set werd door slordig spel uit handen gegeven (12-15). Het degradatie gevaar is voor Olympia nu geweken en met een beetje geluk kan dit team nog een tweede plaats behalen in de eerste klasse. Kortom een spannende kompetitie. Het vierde damesteam bood goed tegen stand aan het de week ervoor reeds gepro moveerde SW 5. De goede serves en harde smashes van SVV bracht deze ploeg de verdiende overwinning. Overige uitslagen: Voleem 2 - Dames Olympia 7 3-0 Dames Oly 5 - SW 8 3-0 Foxboro 1 - Dames Oly 6 2-1 Limvio 2 - Heren Olympia 8 3-0 Heren Oly 5 - Olympia 6 0-3 Meisjes jeugd A - Meisjes SW C 0-2 De drie hoogste dames- en herenteams van Olympia zijn in hun laatste thuiswedstrijden weinig succesvol geweest. Alleen het derde herenteam zag kans zijn wedstrijd tegen plaatsgenoot SVV 2 in een 2-1 zege om te zetten. De overige teams leden allen een nederlaag. Dames Olympia I-Vierhout Valbovol 3 0-3 (4-15/5-15/14-16) De opzet van het eerste damesteam om in hun laatste kompetitie wedstrijd van dit seizoen lekker vrijuit te spelen, nu er toch niets meer te verliezen was, is niet gelukt. Zoals uit de setstanden al blijkt werd er, op de derde set na, een slechte wedstrijd gespeeld. In de eerste twee sets werd Olympia volledig weggespeeld door de jonge, goed spelende Valbovol ploeg. Zoals dit seizoen al vaker is voorgekomen leverde ook nu de aanval van de tegenpartij uit het midden Olym pia onoverkomelijke moeilijkheden op. Daarbij draaide de eigen aanval en verdediging slecht, zodat Valbovol deze twee sets in korte tijd op haar naam kon brengen. In de derde set heeft Olympia goed partij geboden. Een 8-2 achterstand werd weggewerkt, een 14-13 voorsprong zelfs bereikt, maar op het nippertje werd toch verloren. Volgend jaar zien we het eerste damesteam terug in de derde divisie, waar hopelijk betere resultaten behaald zullen worden. Heren Olympia 1-Valbovol 3 0-3 (9-15/14-16/9-15) Ook de heren speelden een slechte wed strijd. In de eerste set kwam Olympia al snel met 4-0 achter. Doordat Valbovol veel moeite had met het opvangen van de serve kon deze achterstand weer worden goed gemaakt (5-6) en door net iets beter spel dat in winst omzetten. Ook in de tweede set werd door Olympia een aanvankelijke achterstand (5-11) goed opgehaald. Deze tweede helft van de tweede set liet Olympia goed spel zien. Helaas had dit herstel zich net iets te laat ingezet, waardoor Valbovol met minimaal verschil deze set won. De derde set verliep aanvankelijk zeer moeizaam: aan beide zijden kwam men niet tot scoren. Na ongeveer een kwar tier kwam de stand pas boven de vier punten. Beide ploegen gingen gelijk op totdat Olympia de tegenstander de kans gaf van 9-9 ineens uit te lopen naar 13-9. Ondanks nog enkele keren aan serve te komen wist Olympia toch niet boven deze 9 punten te komen. Deze week spelen de heren hun laatste wedstrijd tegen het reeds gedegradeerde Atalanta. Overige teams: Het tweede herenteam speelde met drie invallers tegen het veel sterkere Unicor- nus en verloor geheel volgens de ver wachting met 3-0 (5-15/7-15/8-15). Het tweede damesteam had een vrij zwakke tegenstandster in ASVD, maar zag, on danks een gemakkelijk gewonnen twee de set de volle winst verloren gaan (5-15/15-7/4-15/5-15). Deze ploeg wordt gekenmerkt door te weinig durf. Het potentieel aan aanvalskracht is wel aan wezig, maar komt haast nooit tot uiting. Het derde damesteam verloor met 3-0 van SVV 4, waardoor ook dit team waarschijnlijk een degradatie niet meer zal kunnen ontlopen. Het derde herenteam trad aan tegen SVV 3, welke wedstrijd gezien de compe titiestand erg belangrijk was. Van een vijftal teams, die allen bijna even veel punten hebben, moet er één als vierde van onder degraderen. In de eerste twéé Het is belangrijk van te voren te zien hoe de keuken van uw keuze gaat worden. Daarom maken we aan de IvGUKenStUdlO hand van uw wensen eerst een „Forma-Concepta" °n,werp- DaaKZ,but' SJSt -n 11 i Poggenpohl: het meest uitgebreide keukenprogramma. Amsterdam: Chr. Huygensplein 34-36, (bij de Middenweg), telefoon (020) 93 18 59 Hilversum: Groest 36, telefoon (02150) 1 10 76 (Vrijdagavond koopavond) Kent u ook het exclusieve Poggenpohl badkamer-programma? Op zondag 1 mei a.s. wordt de eerste tocht van 1977 georganiseerd van de Gooikring (waaronder Soest) van de Nederlandse Reisvereniging. Op het pro gramma staat een bezoek aan de Ant werpse Opera. Daar zal opgevoerd wor den de bekende musical „Anatevka". Uit Soest wordt vertrokken om 8.45 uur vanaf «de hoofdweg (diverse haltes van Tensen). Deelnemers kunnen zich opge ven bij de heer A. J. van Wijngaarden, Wiardi Beckmanstraat 112, tel. 11711. m d«n blieklaan 36 aeaat «al. 13001 of 14660 MACHT» EIKEN PUUINATUUB Zaterdags geopend van 10-17 uur i v. ragSSBr Foto Herman van Dam Twee woensdagen achtereen hebben vele jeugdige Soester de prachtige Kerkebuurt vanaf de rug van een paard of pony bekeken. Zij maakten gebruik van Mikirao's aanbod voor een gratis ritje. Mikimo, de speciaal zaak in kinderkle- geweldig aan. Heel wat kinderen zar ding, viert dit jaar het 10-jarig bestaan ten voor het eerst van hun leven op een en de gedachte daar nu de „eigenlijke" paard. De manege El Dorado van de klantjes van te laten profiteren, sloeg Bosstraat „leverde" de viervoeters. Ongeveer een uur zuiver vergadertijd hebben de zestig leden van de afdeling Soest van de EHBO nodig gehad, om de vijftien punten tellende agenda van de jaarlijkse algemene ledenvergadering, die dinsdagavond gehouden werd, af te werken. Dat was inclusief een bestuursverkiezing, huldiging van jubilerende leden en uitrei king van diploma's aan de veertig pas geslaagde cursisten. De bijeenkomst duur de aanmerkelijk langer, door ondermeer een ingelaste pauze en de vertoning van dia's van een kortgeleden gehouden buitenoefening. In zijn welkomstwoord bracht voorzit ter J. H. H. Overbeek dank aan zijn medebestuurders voor de prettige sa menwerking in dit eerste jaar van zijn voorzitterschap. In de dank betrok hij zijn voorganger, de heer H. E. J. Smit, die hem een bloeiende vereniging over droeg en een goed op elkaar ingespeeld bestuur. Dank bracht hij ook aan de dames die weer de instructie-lessen verzorgden en tenslotte kondigde hij de viering van het 50-jarige bestaan van de afdeling aan dat op zaterdag 29 okto ber a.s. gevierd zal worden. Er is reeds een jubileumvoorbereidingscommissie, bestaande uit de leden mevrouw A. S. Holleman-Stratman en de heer H. E. J. Smit in functie. Notulen, jaarverslag, financieel over zicht en begroting, per circulaire aan de leden toegezonden, passeerden in vlot tempo zonder op/of aanmerkingen. De kascommissie bracht hulde aan de penningmeesteresse mevrouw M. Wiemans-Hendriks. Zij deed haar werk op een meer dan uitstekende wijze. Me vrouw Wiemans en mevrouw M. van Herwaarden werden later in het bestuur herkozen. Een bloemenhulde bracht de heer C. J. Verkley naar aanleiding van zijn ver slag over de hulpverlening aan me vrouw N. Lipsius-Grol. Bij de talloze sportwedstrijden en andere evenemen ten liet zij nooit verstek gaan. Gehuldigd werden de dames T. Baajens- Ofman voor hun 12%-jarig lidmaat schap; zij kregen een ballpoint met in scriptie. Een bloemenhulde was er voor de dames C. Beens en J. C. Verkade- Bodt, die gedurende 12% jaar de in structielessen voor de cursisten ver zorgden. Mededeling werd vervolgens gedaan van een op 5 mei a.s. in en door Soest te organiseren districtswedstrijd, één en ander reeds vooruit lopend op de viering van het 50-jarig bestaan. Na uitreiking van de diploma's aan de veertig pas geslaagden; wat huishou delijke mededelingen en een rondvraag werd de vergadering besloten. Woensdagavond 4 mei, wordt in de Nicolaaskerk aan de Kerkstraat te Baarn een Herdenkingsconcert gegeven door het Groot Nicolaaskoor onder lei ding van dirigent Louis Mol. Uitgevoerd worden de Kreuzstabcantate van Johan Seb. Bach en het Requiem van Mozart. Medewerkenden zijn de sopraan Mayke Suurmond, de alt Delia van Schaik, de tenor Herman van Kerkhof, de bas Frits van Erven Dorens en het orkest van de Bach Cantorij. Het concert begint om 20.15 uur; kaarten zijn verkrijgbaar aan de ingang van de kerk. dan blieklaan 36 soaat tal. 13991 of 14660 MACHT» EIKEN PUUB NATUUB Zaterdags geopend van 10-17 uur De aangekondigde diskussieavond op 21 april gaat niet door. De nieuwe datum wordt nog bekendgemaakt. Een vrouw van de Emancipatie Kommissie (E.K.), die samen met vrouwen uit Soest wil praten over de nota, die zij de nieuwe regering willen aanbieden is op deze datum verhinderd. De nota is verkrijg baar in het vrouwencafé. Om de me ningen en opmerkingen van zoveel mo gelijk vrouwen uit heel Nederland te horen, heeft de (E.K.) een flink praat papier over emancipatiewerk verspreid. Bij iedere nota hoort een vragenlijst die we kunnen invullen. Als rond" 31 mei alle lijsten en reakties in Den Haag zijn, zal er een definitieve nota aan de regering worden aangeboden, daarin wil de E.K. dan meteen met een op de praktijk gebaseerd advies komen, waar iedereen dan ook werkelijk wat aan heeft. Donderdagavond 21 april vanaf 8.00 uur is het vrouwencafé open. Iedere vrouw is welkom. Verder iedere le en 3e donder dag van de maand. Molensoos, Molen straat 142, Soest. Ingebroken werd in de woning van de familie K. aan de Meidoornweg. 's Mor gens vroeg werd de keukendeur open aangetroffen. De onbekende dader nafri een geldkistje met 180 gulden weg, alsmede 19 girobetaalkaarten. Edox wel! Want Edox Delfin dames- en heren- horloges zijn absoluut condensvn). Vandaar dat wij de waterdichtheid maar liefst 5 jaar garanderen. Edox Delfin horloges v.a. f EDOXS DELFIN Verkrijgbaar bij Horloger - Juwelier - Optiek A. van der Weerd Soesterbergsestraat 26 - Soest Telefoon 02155-12982-Giro 155113 Bij de vele publicaties over de toekomst van Soest is er wéér één bij gekomen. Het rapport Uitverkoop van Buurtwin kels in Soest van de Werkgroep Leef milieu Soest (WLS), een dermate quasi- wetenschappelijk betoog, dat de moge lijkheid bestaat dat vele lezers het serieus zullen nemen. Ook het uitvoerige perscommuniqué zal daartoe bijdragen. Die mogelijkheid is de reden, dat ook dezerzijds een handschoen in de arena wordt geworpen. Het rapport concen treert zich namelijk rond de op pagina 17 geplaatste optelsom, die ook in de dag bladpers is afgedrukt. Hierin worden cijfers aangaande de winkelbehoefte in 1990 uit het rapport Concept Secundaire Modellen van het Ontwikkelingsplan Soest 1974 bij elkaar opgeteld op de manier van zoveel koeien plus zoveel ezels is zoveel zoogdieren. Ofwel met andere woorden, de in de komende jaren verwachte vanzelf optredende verdwij ning van het teveel aan niet-rendabele winkels de nu aanwezige winkels te vergelijken met de behoefte in 1990 (ver wachte autonome sanering) en daarin de nieuwe behoefte te verwerken. Begrijpen de opstellers van dit rapport dan niet, dat een autonome sanering op grond van duidelijke rentabiliteitsgege- vens toch doorgaat, of er nu een winkel centrum komt of niet? We leven nu eenmaal in een ongewild snelle stroom versnelling van de samenleving, waarbij vooral de loonkostenverhoging schaal vergroting noodzakelijk maakt om een gezonde winkelstand te behouden. Want wie zal de in het rapport gesuggereerde subsidie van buurtwinkeltjes betalen? Uiteindelijk de belastingbetalende loon trekker. Het rapport van WLS staat verder bol van nostalgie naar vooroorlogse ge mengde wijken met knusse buurtwinkel tjes en -cafétjes. Daarbij wordt verge ten, waar men die wijken vond. Niet in Soest of andere plaatsen in Eemland maar in de volksbuurten van de grote steden, waar toen grote armoede heer ste. Laten wij niet vergeten, dat die „gezellige" buurtwinkeltjes en -cafétjes in heel West Europa pas zijn ontstaan tijdens de grote crisis tussen de twee wereldoorlogen, toen men geen betaald werk kon vinden. De autonome sanering van deze onrendabele bedrijfjes begon al vóór de tweede wereldoorlog en is nog niet tot zijn einde gekomen. Wanneer wij het Eemland van de jaren 30 bekijken, dan zien wij maar één gemeente van ongeveer 40.000 inwoners dus van de maat van Soest nu en dat was Amers foort. Ook toen waren daar in de woon wijken geen of vrijwel geen buurtwin kels. Het Soesterkwartier werd door wethouder Noordewier succesvol „droog" gehouden, in het Bergkwartier moest men een kwartier fietsen en in het Leusderkwartier vijf minuten om even te gaan winkelen en niemand had daar toen een probleem mee. Van nostalgie gesproken. Het was toen gewoon, wan neer je als jongen een nieuw pak moest kopen, je voor een paar dubbeltjes uit Amersfoort of Soesterberg naar Utrecht met de tram ging. De in in het rapport aangehaalde auteurs hebben het ook allemaal over stadsbuur ten en slaan niet op een situatie zoals die in het Eemland was of is. Het zou misschien het beste zijn, dat mensen die nostalgische heimwee hebben naar die stadsbuurten, ook daarheen teruggaan en daarmee ophouden de mensen, die hier al vroeger woonden te betuttelen. En laten we niet vergeten dat het WLS bestaat uit drie man zonder achterban. Wanneer wij de groeiproblematiek van Soest bekijken kunnen wij het beste de grote problemen op een rijtje zetten. Dat zijn in de eerste plaats een bestuurs apparaat dat voldoende was voor een gemeente van minder dan 20.000 inwo ners, maar dat voor het Soest van nu niet efficiënt kan zijn. Hiervoor is een nieuw bestuurscentrum noodzakelijk. In de tweede plaats het Verkeersprobleem. Het doorgaande verkeer is niet toegeno men dankzij de snelweg Amsterdam- Hoevelaken. Maar vooral de nieuwe woonwijken in het Soesterveen hebben een betere bereikbaarheid voor alle verkeerssoorten hard nodig. Of de oplos sing nu Centrumweg heet of anders doet eigenlijk niet ter zake, al heeft de naam Centrum veel verwarring veroorzaakt met bestuurscentrum en winkelcen trum. In ieder geval moet de Konings weg worden doorgetrokken door Klein Engendaal. De voortzetting naar het oosten dient daarbij na rijp beraad door de gemeenteraad te worden vastgesteld. Het voorlopig vastgestelde tracé is door de Zuidereng ingegraven, maar men kan ook denken aan het Driftje of de Ossen- damweg en verder door de Vondellaan. Aan alle drie oplossingen kleven bezwa ren, zowel voor de omwoners als voor milieu-activisten. Uiteindelijk zal de fi nanciële haalbaarheid voor een belang rijk deel de vaststelling bepalen. In de derde plaats hebben we de woning bouw. Op dit punt zijn er nog vele wensen, maar in hoofdlijnen zullen we moeten accepteren, wat Den Haag in deze wil en blijft ons alleen de regeling van detailpunten over (zoals géén hoog bouw). Pas hierna komt de winkelsituatie. La ten wij hierbij duidelijk stellen, dat dit in de eerste plaats een kwestie is van de ondernemers zelf. Zij zelf moeten weten, hoe zij hun bedrijf rendabel maken en houden. Het gaat er bij de planning om, dat aan de winkeliers gelegenheid wordt geboden, hun bedrijf uit te oefenen, zonder dat zij andere belangen ernstige schade berokkenen. Zoals eerder ge zegd, gaat de autonome sanering gewoon door, zonder dat iemand er iets aan kan doen. "Wanneer een voldoende aantal ondernemers samen een winkelcentrum wil vormen, is dat hun goed recht en dient hun de gelegenheid daartoe te worden geboden. Onze driepoiige ge meente vraagt a.h.w. om drie wijkcen tra: Soestdijk, Soest-Zuid en Soester berg. De eerste en de laatste zijn er reeds. Blijf een plaats voor Soest-Zuid, waar het stukje Soesterbergsestraat te klein is geworden. Wat is er logischer dan een plaars in de buurt van het stationnetje, nu het Soesterveen is uitge groeid tot een vrij dicht bevolkte wijk? Anders dan bij de eerste drie problemen is er hier geen sprake van gemeen schapsgeld. Alle kosten zijn voor de betrokken ondernemers, maar het moet wél betaalbaar blijven. De ervaringen met Smitshof, Honsber- gen en Overhees hebben totnutoe ge leerd, dat er niet veel brood zit in biiurtwinkels in nieuwe wijken. Maar de rijdende winkel heeft op een bevredigen de wijze de functie van bezorgende winkelier overgenomen. Tenslotte is er in onze gemeente een levendige inspraak gegroeid, die se rieuze adviezen geeft aan de gemeente raad, die als hoofd van de gemeente de uiteindelijke bestemmingsplannen vast stelt. Laat ieder, die het met zijn omge ving goed meent en vindt dat hij iets te zeggen heeft, deelnemen aan de in spraak en daar dan vooral niet boos uitlopen, wanneer het blijkt dat men zijn eigen minderheidsstandpunt niet kan doordrukken. De gemeente Soest is nu eenmaal sneller gegroeid dan dat iemand wilde. Laten wij bij het inschik ken menselijk en verstandig blijven, wars van demagogie. G. C. A. Mulder, B. Sc., Ps. D. Foto Herman van Dam De heer Zwiers heeft afgelopen zaterdag niet te klagen gehad over belangstelling voor de vergrote shop van zijn Shell zelf-tank-station aan de Weegbreestraat. Op de foto een doorkijkje in de ver grote shop. Het kleine „warenhuisje" was dikwijls overvol met kijkers en kopers. De spe ciale aanbiedingen vlogen de deur uit met als bestseller het 16-delige bestek voor de super-voordeelprijs. Er is in middels een nieuwe voorraad voor aan gevoerd, zodat ieder van de zes weken durende openingsactie kan profiteren. Veel bloemstukken en andere ge schenken van vrienden en zakenrela ties werden aangedragen; de deelname aan de slagzinnenaktie (die nog vijf we ken duurt) overtrof alle verwachtingen. Op het proefschrift „Ion chemistry of aromatic aldoximes" is maandag j.1. aan de Rijksuniversiteit te Utrecht tot doctor in de wiskunde en natuurweten schappen gepromoveerd onze plaatsge noot de heer P. C. Vijfhuizen (26). Promotor was prof. dr. G. Dijkstra. Op de Van Weerden Poelmanweg kwam de 22-jarige mevrouw H. S. uit Baarn met haar auto ondersteboven op het wegdek te liggen toen zij in een slip raakte om een overstekend konijntje te ontwijken. De bestuurster kwam met de schrik vrij; de auto werd zwaar bescha digd. tja, wie kan er nou overal tegelijk zijn Vraag eens dokumentatie aan. Voor de veiligheid. Gcrcgis treerd bij hl C.H.J. ANDRIESSEN ZN. B.V. EMMASTRAAT 47, HILVERSUM, TEL. 035-13822. Eetkamers, slaapkamers, woonkamers en vele kleinmeubelen. waaronder de bekende Oisterwijkse dekenkisten. Logen geeft een diepe, warme kleur aan eikehout en accentueert de natuurlijke structuur van het hout. Alleen eerste klas Europees eiken is bestand tegen logen. Vandaar12 jaar garantie. eerste kwaliteit eikehout qoed uitgewerkt in eigen droogkamers geloogd volgens oud recept eigen originele modellen gemaakt in eigen werkplaatsen verkoop uitsluitend in eigen toonzalen 12 jaar garantie ongekende service gratis thuisbezorgd door geheel Nederland Exposities in toonzalen Amsterdam, I eidsekade 102 (naast I .ido. vlakbij Leidseplein) tel. 020-233917. Ma t/m za 9-18 uur. donderdagavond tot 21.30 uur Utrecht, Hollantlaan 26 Kanaleneiland (bij afslag E 36. (Jtrecht) tel. 030-883762. Ma t m za 9-18 uur. donderdagavond tot 21 uur.

Soester Courant | 1977 | | pagina 7