Belangrijkste besluiten college van burgemeester en wethouders Parkgarage Baarn b.v. Onderwijscommissie tegen afsluiting Smitsweg Hoofd van de St. Willibrordus- school, de hr. Taris, met pensioen Korenmolen „De Windhond" komt terug op de Eng DAF Balonnen - wedstrijd op Koninginnedag J. LUSTENH0UWER i \-r- jssa; 't Zitten staat centraal bij tooncentrum SWiddelman Vergadering d.d. 19 ayril j. I. Om gezondheidsredenen: 100.000 geforceerde deuren per jaar. Dat is alarmerend! Andriessen Alarmerings Apparatuur! Ai Andriessen f# De alarmeringsmensen. VOLVO AMAUALAAN 19-21 - BAARN - TEL. 02154-17547 Grof vuil stort plaatsen op Koninginnedag gesloten Lezing over Fuchsias Opening Soester Natuurbad R.K. Uitvaartverzorging „St. Barbara" voor Soest, Soestdijk en Soest-Zuid Begrafenissen Crematies - Transporten Soester Courant van donderdag 28 april 1977 i 1. Sociale gids De verdere verwerking/behandeling van de sociale gids zal in handen gesteld worden van het bureau voor lichting. Het is de bedoeling dat deze gids jaarlijks wordt bijgewerkt en verstrekt wordt aan ingezetenen. 2. Rijden met geluidswagen i.v.m. ver kiezingen De Partij van de Arbeid, gewest Utrecht, en de Communistische Par tij Nederland, Amersfoort, hebben toestemming gekregen om éèi\dag in de periode 7 t/m 25 mei a.s. met een geluidswagen te rijden i.v.m. de ver kiezingen. 3. Verlening hinderwetvergunning tot plaatsen van zijwindsimulator op de Vlasakkers door T.N.O. Namens enkele andere bewoners van Oe heer H. G. M. Taris. Foto Herman van Dam Na bijna 44 jaar aan het r.k. onderwijs verbonden geweest te zijn, neemt de heer H. G. M. Taris, hoofd van de St. Willibrordusschool te Soest-Zuid, donderdag 5 mei a.s. officieel afscheid. Er is een ochtendprogramma waar vooral de kinderen aan bod komen en 's avonds, in restaurant Darthuizen aan de Prins Hendriklaan, een receptie voor genodigden. In verband met de gezondheid van de heer Taris zijn de festiviteiten bescheiden gehouden. De heer Taris werd op 29 mei 1915 in Zeist geboren. Zijn jeugd bracht hij ondermeer door in Roosendaal en Hilver sum; een deel van zijn schooljaren op een kostschool in het Belgische Turnhout. 7 juni 1933 slaagde hij voor onderwijzers- acte en zoals het in die jaren was, ging de „kwekeling met acte" volontairen; voor niets voor de klas staan. Om wat geld om handen te hebben, werd er zo het èên en ander bij gedaan en Taris was ooit verzekeringsagent. De militaire dienst volgde en daarna op 1 september 1939 de aanstelling op de St. Bonifaciusschool te Soest. Eerst onder schoolhoofd Luipen en later onder Cloppenburg, gaf hij les in een gecom bineerde eerste en tweede klas met 63 leerlingen; vervolgens gedurende 2 jaren alleen de 2e klas en toen nog eens 9 jaar aan de vijfde klas. Een onderbreking was er door de oorlog, die Taris als artillerist meemaakte aan de Grebbeberg. De oorlog bracht hij verder door in Soest, met ondermeer een „onmisbaarheidsverklaring" van de NSB-onderwijsinspecteur op een gefin geerde acte-Duits. In 1944 trad hij in het huwelijk. Op 1 september 1952 volgt dan zijn be noeming als hoofd van de pas geopende St. Willibrordusschool in Soest-Zuid; een zesklassige school voor jongens en meis jes. De eerste gemengde katholieke school in Soest tot grote ergenis van de zusters, die er niets goeds van verwacht ten. De school telde 300 leerlingen; de klas sen waren overvol en daarom werd ook de spreekkamer voor het onderwijs be nut. Het was nog een tijd dat onderwijs „onderwijzen" was en de leiding aan het hoofd, zijn personeel en de parochie pastoor werd overgelaten. In al de jaren dat hij aan het hoofd van de school stond en het bestuur in handen was van het parochiebestuur, heeft hij slechts één keer met dat bestuur vergaderd. Het wederzijdse vertrouwen was groot. Het onderwijs was mogelijk ook wat eenvoudiger. „Leren" stond op de eer ste plaats; aan de wetenschappelijke kant werd de meeste aandacht besteed. Nu is dat anders, volgens de heer Taris; alle aandacht gaat uit naar de maat schappelijke kant en hij is daar duidelijk geen voorstander van. Naar zijn mening heeft de school hier slechts een aan vullende taak op wat het kind thuis leert en daarvan meekrijgt. De taak van de school is het kind op de plaats brengen, waar het qua capacitei ten kan komen. Tegenwoordig komen begaafde kinderen veel te kort. Waar moeten zij in het huidige systeem de we tenschap vandaan halen? Wat er nu ge beurt is het alsmaar verlagen van het onderwijspeil. Van aansluiting op mid delbaar onderwijs is geen sprake meer en' ih liet (lager)onderwijsvèld wordt (als de Soestenaren dat samen écht willen) De Stichting tot herbouw van de molen „De Windhond" bestaat! Dank U, dank U! Weliswaar nog met een voorlopig bestuur, maar hij bestaat. Op 18 maart j.I.' passeerde Notaris Emmen geheel belangeloos de acte, waarmee een belangrijke stap in de goede richting werd gezet. Nu kunnen officieel een bank- en giroreke ning worden geopend en verdere officiële stappen worden ondernomen. Natuurlijk is nog niet te zeggen of ons doel werkelijk bereikt kan worden, het geen voor velen een hinderpaal is om onze Stichting financieel te steunen. Daarom zullen alle be dragen van 25,- en hoger op een geblokkeerde rekening worden gezet. Kan ons doel niet verwezenlijkt worden dan ontvangt elk zijn gestorte bijdrage terug. Alle bedragen beneden de 25,- komen op een werkrekening te staan, zodat de Stichting kan „draaien". Overi gens is de rekening waarop men tot op heden heeft gestort nog volledig onaan getast. Alle kosten werden door enkele enthousiaste deelnemers uit eigen zak betaald. En daar gaan we voorlopig mee door. Inmiddels werd ook al een com missie van 3 aangezocht om in januari 1978 de geldmiddelen en de besteding daarvan te controleren. Die controle vindt plaats door de heren Van der Werf, Zweers en Roos, verenigd in een geheel andere discipline n.1. in de Werkgroep Leefmilieu Soest. Deze groep behoorde tot de eersten, die hun sympathie betuig den met het initiatief tot herbouw van „De Windhond". Het leek voor de hand liggend hen hiervoor uit te nodigen, het geen werd aanvaard. Maar we moeten verder! Ter onder steuning van onze Stichting lijkt de ver eniging i.o. „Vrienden van de Wind hond" een goede gedachte. Een belang rijk aantal belangstellenden hebben zich al gemeld, zodat na de vakanties deze club kan gaan starten. Het belooft een leuke club te worden met veel aktivitei- ten. Ga maar na: er moet aandacht gegeven worden aan de buitenkant en de binnenkant van de molen, willen we tot een juiste bouwtekening komen. Daar mee gaan enkele mensen zich belasten. Dan is daar de geschiedenis van de molen. Ook die moet achterhaald wor den, hetgeen speurwerk in archieven noodzakelijk maakt. Dan moet er een maquette van de molen komen, hetgeen door handvaardige mensen moet worden uitgevoerd. Dan is er nog het financiële aspect, dat moet worden onderverdeeld in diverse groepjes en/of personen, die elk een deel daarvan op zich nemen. Zo kunnen velen een werkzaam aandeel hebben in de tot standkoming van de herbouw van „De Windhond". Vele han den maken licht werk. Op dit moment wordt het idee van deze ondersteunende vereniging aan het papier toevertrouwd en nog voor 1 juni a.s. aan de zich gemeld hebbende deelnemers toegezon den. Iedereen die wil meewerken en een goed idee heeft, kan zijn mening ten beste geven. Aan onderstaand adres kan men zich opgeven. Er is zeer intensief gewerkt door een groot aantal „gravers" aan het bodem onderzoek. Op één zaterdagmorgen tel den we 17 helpers en deskundigen. Echter moet eerlijkheidshalve bekend worden dat er wel van alles gevonden is, maar dat daaruit niet is komen vast te staan waar die molen precies heeft ge staan. Een 19e eeuws kadastraal kaartje bleek niet voldoende nauwkeurig te zijn. Het vele fotomateriaal, waarover wij toch nog kregen te beschikken, was toch niet zodanig dat precies - wel onge veer natuurlijk - die plaats kon worden vastgesteld. Veel stukken molensteen werden nog gevonden onder de zg. sloop- laag van de laatste molen, zodat een voorzichtige conclusie moet luiden dat die stukken maalsteen mogelijk afkomstig zijn van de eerste molen, die een houten standerdmolen moet zijn geweest. Het bodemonderzoek is derhalve zeker inte ressant maar geeft slechts op weinig vragen een antwoord. Maar we gaan door! Niet op Koninginne dag, maar wel op de Nationale Molen dag op zaterdag 7 mei a.s. Op die dag zal geprobeerd worden een afronding te maken aan het onderzoek. Er zijn vol doende „gravers", maar belangstellen den zijn ook welkom. Misschien schiet er nog \roor de één en de ander een sou- veniertje over van wat eens „De Wind hond" was. Nog steeds vragen we fotomateriaal van „De Windhond". Laten toch ook vooral oudere Soestenaren. die iets van de bin nen- en buitenkant van „De Windhond" weten zich bekend maken. Al deze men sen worden bezocht voor een gesprek. Dit hebben we nodig voor het samen te stellen boekje over deze molen, waarin niet alleen de historie van die molen moet worden vermeld, maar ook alle bekende en nog onbekende foto's van de molen zullen worden opgenomen. Kom mensen, probeer dat materiaal en vooral die oudere Soestenaren te vinden en te be wegen zich bekend te maken! Er moeten er nog velen zijn. Verantwoording der ontvangen bedragen tot 21 april j.1.: de hr. J. v. d. N. te A. 25,-; mej. E. 't H. te S. 125,-; de hr. "B. H. te S. 20.-; de hr. A. v. D. te S. 25.-; de hr. G. K. te S. 5.-; de hr. P. v. T. te S. 5.-; de hr. A. V. te A. 10.-. Het correspondentieadres van de Stich ting is: Kooiweg 4 te Soest. Onze bank rekening luidt: Rabobank Soest: nr. 35.99.40.277. Gironummer van die bank is: 21 27 75. Voor de vereniging i.o. „Vrienden van de Windhond" kunt U zich eveneens aan laatstgenoemd adres op geven. J. H. VAN DOORNE de Amersfoortsestraat heeft het be drijf European Franchise Consul lans bezwaar gemaakt tegen het plaatsen van zijwindsimulator op de Vlasak kers door T.N.O. De brief van dit bedrijf kan niet meer gezien worden als een bezwaarschrift in het kader van de hinderwetprocedure. De ter mijn hiervoor is verstreken. De ver gunning verkeert in het concept-sta dium en is ter goedkeuring aan de Ar beidsinspectie toegezonden. Binnen kort zal de hinderwetvergunning ver leend worden. Een voorwaarde aan de ontheffing „Zone-verordening" zal er voor zorg dragen dat de opstel ling van de zijwindsimulator minstens 500 meter van de bebouwing blijft. Schaapskooien Naar aanleiding van het door het raadslid K. de Wilde gestelde vragen omtrent in Soest aanwezige schaaps kooien, waarvan het de moeite waard zou zijn om die op te knappen, is een onderzoek ingesteld. Het resultaat van het onderzoek is, dat er in feite in Soest geen „echte" schaapskooien meer zijn. De schuren die in verband met huh uiterlijke verschijningsvorm in de wandeling wel eens schaapskooien worden ge noemd, zijn niet voor het stallen van schapen gebouwd en worden ook niet als zodanig gebruikt. Aan de Birkstraat en aan het Kerk- pad bevinden zich evenwel enkele „schaapskooien" bij agrarische be drijven, waarvan gezegd zou kunnen worden dat eventuele afbraak een ze kere verarming van het landschap teweeg zou brengen. dan gesteld, dat ook het peil van het middelbaar onderwijs dan maar omlaag moet. Aardrijkskunde, geschiedenis, katechese, alles wordt samengeperst in wereldoriëntatie „Wat weten de kinderen nog van topo grafie; wie kan er foutloos schrijven; hoe is het met het hoofdrekenen. Kleien lijkt wel voornamer te zijn", aldus de heer Taris. Hij heeft er een voorbeeld van: „Een stagiair, zo iemand van de pedagogische academie, kreeg laatst van de kinderen de vraag te beantwoorden wat Djakarta toch was. De naam stond onder een uit gave van Wolters Groningen-Djakarta. Antwoordt de man - oh dat is een land in Afrika! Wat moet je in hemelsnaam met zulke figuren voor de klas. In kleien zijn zij uitstekend". 't Is wel duidelijk dat de ontwikkeling de heer Taris niet aanstaat en met het oog daarop valt het afscheid minder zwaar. Wel blijft de vraag: heb ik het dan altijd fout gezien. Is de show die men er tegen woordig van maakt, belangrijker?-'Ge lukkig heeft hij ervaren dat veel ouders, hoe langer hoe meer, protesteren tegen de gang van zaken. Men gaat scholen opzoeken waar weer geleerd wordt. Er zijn natuurlijk ook nog groepen die er anders over denken, zoals de moeder die haar kind niet op de St. Willibror dusschool deed, „omdat er geen posters in de klas hingen", 't Illustreert wel. hoe ingewikkeld het allemaal geworden is. Voor de heer Taris zit het er op. Zijn beste jaren en té veel kracht gaf hij aan het onderwijs. Hij deed het met ple zier en kan terug zien op een welbe steed leven. Veel ouders en veel kinde ren zijn hem dankbaar. Om die dankbaarheid wat tastbaarder te maken heeft de oudercommissie een rekening geopend bij de Rabobank Soest: nr. 359.917.658 t.n.v. oudercommissie St. Willibrordusschool „afscheidscadeau Taris". De eigenaren van bedoelde schaaps kooien krijgen van het gemeentebe stuur een schrijven waarin hen ver zocht wordt, in geval één van hen van plan is de schaapskooi af te breken, dit aan de gemeente mee te delen, zodat de bruikbare onderdelen kunnen worden verwerkt. Centrumplan De Soester Ondernemer heeft in een brief aan het college van burgemees ter en wethouder nog eens haar stand punt ten opzichte van het centrumplan weergegeven. Het komt erop neer dat de Soester Ondernemer evenals bij de inspraak bij de totstandkoming van de Raamstruktuur Ontwikkelings plan het geval geweest is, ook weer bij de realisering van het bestem mingsplan Centrum wil meewerken. Inspraakgroepen centrumplan vragen om hardere gegevens voor winkel gedeelte van het pla n Door „Eemland" wordt een onder zoek ingesteld naar de behoefte van de Soester consument aan een winkel centrum. Op dit ogenblik kan de reële kostprijs per vierkante meter voor het winkelgedeelte nog niet vastge steld worden. In een oriënterende fase verkeert op dit moment de inschake ling van een project-ontwikkelaar. Deze zal straks precies onderzoeken hoe hoog de kostprijs per vierkante meter voor het winkelgedeelte maxi maal mag zijn. Eerst dan zijn de ge vraagde „hardere" gegevens beschik baar. Principe-aanvraag bouw tennishal op oefenterrein hockeyclub Schrikslaan De Lawn Tennis Club „Soest" vraagt principe-medewerking voor de bouw van een tennishal op het huidige oefenterrein van de hockeyclub aan de Schrikslaan. De hoogte van de tennishal zou circa 13 meter gaan be dragen. Het geldende bestemmings plan „Lazarusberg" geeft aan de grond de bestemming „sport en spel". Op het terrein mogen gebouwtjes ge plaatst worden tot een maximum goothoogte van 3.25 meter. Het ver zoek is hiermede dus niet in over eenstemming. Men zou eventueel een artikel 19-procedure kunnen inzetten. Dit zal bij gedeputeerde staten weinig kans op slagen maken, daar het be doelde bouwplan is aan te merken als een domineren project. Ook zal er eerst een nieuw bestemmingsplan gemaakt moeten worden. Situering noodlokalen en permanente lagere en kleuterschool Overhees Zo spoedig mogelijk zal begonnen worden met de werkzaamheden (ont sluiting) t.b.v. 4-klassige noodschool welke komt in de 2e fase van Over hees in het gebied „bijzondere be- bouwing". Deze- klassen ..bomen in de oosthoek van het terrein te liggen. In het" zuid-westelijke deel van het gebied blijft dan ruimte over voor de permanente lagere- en kleuterschool. Het bestuur van de Van der Hucht- scholen heeft onlangs aan het col lege gevraagd de noodlokalen in Klein Engendaal te situeren daar dit gebied geografisch gunstig is, zowel voor Overhees als voor Soest-Zuid, als voedingsgebied voor de school. Gekozen is echter voorwat betreft de noodlokalen voor Overhees II en niet voor Klein Engendaal, omdat de noodlokalen op korte termijn tot stand moeten komen. Situering in Klein En gendaal zou op dit moment op plano logische moeilijkheden stuiten. Tijdelijke vestiging van Peko b.v. op industrieterrein Peko b.v. krijgt van het college mede- tja, wie kan er nou overal tegelijk zijn Vraag eens dokumentalie aan. Voor de veiligheid. f W Geregistreerd bij hetTBBS. C.H.J. ANDRIESSEN ZN. B.V. EMMASTRAAT 47, HILVERSUM, TEL. 035-13822. LEASING INRUIL FINANCIERING Als het oranjezonnetje een beetje wil meewerken kan het een drukte van belang worden op het parkeerterrein van Meubidick in Soesterberg. 's Morgens tussen 10 en 11 uur en 's middags tussen 2 en 3 uur kunnen kinderen een ballon oplaten, voorzien van een kaart met hun naam en adres en een verzoek aan de vinder om die kaart terug te sturen. Ballonnen en deelnemerskaarten wor den gratis verstrekt aan kinderen tot 12 jaar. Een staf van medewerkers zal er voor zorgen, dat de kinderen daarbij geholpen worden en dat dit spannende gebeuren vlot en feestelijk zal verlopen. Aan dc wedstrijd zijn liefst tien erg leuke prijzen verbonden. Ongetwijfeld zal dit spannende gebeuren vele kinderen en hun ouders op de been brengen. Ook tussentijds zullen zij zich best verma ken, want eveneens op het parkeerter rein van Meubidick zal de muziekvereni ging Odeon rond 11.00 uur een konsert geven. De winnaars van de ballonnen wedstrijd zullen op woensdag 18 mei in de regionale pers worden bekend ge maakt, waarna de gelukkigen hun prijs bij Meubidick kunnen afhalen. Ook de inzender van de winnende kaarten wor den niet vergeten. Zij krijgen een kado- bon thuis gestuurd. Op Koninginnedag, zaterdag 30 april, zijn de beide grof-vuilstortplaatsen zo wel achter het gasbedrijf (de Schans) als aan de Ant. van Leeuwenhoeklaan in Soesterberg gesloten. Volgende week donderdag 5 mei wordt in De Open Hof aan de Veenbesstraat een lezing gehouden over Fuchsias. De avond is georganiseerd door de afdeling Soest van de Koninklijke Maatschappij Tuinbouw en Plantkunde. Spreker is de heer N. Aalhuizen, lid van de Nederland se Fuchsia-vereniging. Tijdens de avond zullen jonge fuchsia-stekken ter beschik king gesteld worden tegen minimale kostprijs. De avond begint om 20.00 uur. Zaterdag 30 april, Koninginnedag, gaat 's morgens om 10.00 uur het Soester Natuurbad weer open. De openingstijden zijn maandag t.m. vrijdag van 7 tot 20 uur, zaterdag van 10 tot 19 uur en zondag ook van 10 tot 19 uur. De tarieven zijntot en met 14 jaar 1,90 en 15 jaar en ouder 2,40. Het recreatief zwemmen in De Turf wordt met ingang van 30 april beëindigd. Slechts het in- structiezwemmen, schoolzwemmen en bejaardenzwemmen gaat nog door. Op de heer Goote van de PvdA na, zijn de leden van de onderwijscommissie van mening dat de ouders van de schoolgaande kinderen in het Smitsveen als eerste de taak hebben te zorgen dat hun kinderen veilig naar en van school kunnen gaan. Het ging de meerderheid van de commissie te ver om de Smitsweg, waar het hier om gaat, geheel voor verkeer af te sluiten en andere straten, voornamelijk woonstraten, dan met extra verkeer op te knappen. De heer Goote stelde zich evenwel op het standpunt dat de gemeente bij de bouw van de wijk, waar 6 scholen aan de Smitsweg gelegen zijn, fouten gemaakt heeft. Hij vond dat de gemeente die fout dan had te herstellen. De onderwijs- werking voor tijdelijke huisvesting van het bedrijf op het industrieter rein, en wel op een gedeelte van het terrein van de firma Menning aan de Vrijheidsweg. Peko vraagt toestemming voor de bouw van een nissenhut, alsmede een vergunning ingevolge de Hinderwet voor het gebruik van krachtstroom, smeerput en ondergrondse tanks voor opslag van olie. Het college zal toestemming geven voor de nissenhut en wel van jaar tot jaar. Peko zal een hinderwet vergunning moeten aanvragen. STEENHOFFSTRAAT 47 TELEFOON 02155-18252 commissie diende zich bij haar advies te beperken tot de onderwijstechnische kant van de zaak en dat was de veilig heid van de schoolgaande kinderen. Voor ,de verkeerstechnische oplossing verwc 'hij naar het advies van de commissie openbare werken. Gebruik maken van verkeersbrigadiers verwierp hij. Hij meende overigens dat ook de politie het eens was met de reconstructie van de weg. Dit laatste werd zowel door de wethou der als door de commissieleden betwij feld, al bleek wel dat de politie er blijk baar 2 standpunten op na hield. Mevr. Greefhorst bracht het door de heer Goote genoemde aantal van 6 scholen, terug tot 2, omdat noch de r.k.-, noch de protestants christelijke scholen pro blemen op de Smitsweg hadden. Afschuwelijk en griezelig werden de door de ouders, op de bijeenkomst van 3 maart naar voren gebrachte argumenten ge noemd dat van de zebra oversteekplaat sen tóch geen gebruik gemaakt werd én dat de ouders meenden aan hun ver antwoordelijkheid te voldoen, door de overheid te wijzen op haar verantwoor delijkheid. Het onderwijzend personeel had de taak er op toe te zien, dat de kinderen de zebra gebruikten; met name bij de r.k. school de Wiekslag begeleidde het personeel de kinderen toch ook naar de overkant van de straat. Afsluiten, zoals de heer Goote wilde, vond men geen oplossing. Wel zal voor de commissieleden alsnog een rapport opgesteld worden of de nabij gelegen woonstraten dan werkelijk veel verkeer te verwerken zullen krijgen en wat een eventuele afsluiting van de Smitsweg (het gedeelte tussen Weegbreestraat en Veenbesstraat) gaat kosten. Kolonieweg 10 - Soest - Telefoon 02155 - 12327 b.g.g. UITVAARTVERZORGING F. BRANDSEN Langegracht 39 - Amersfoort telefoon 03490-17893 Het zitmeubel staat centraal in ons woongebeuren. Daar omheen scheppen we een woonsfeer waarin we ons thuis voelen. Is het niet een terechte wens om 's avonds even onderuit te zakken op een fantastische rundleren draaifauteuil? Voeten op een bijpassend bankje en u vergeet even de wereld om u heen. Ontdek bij Middelman ook de stille kracht van het woongebeuren. Exotische manou. toegepast in moderne hangstoelen of in leuke fauteuiltjes. Heerlijk zitkomfort in een rustieke stijl. Ook de klassieke stijlen heeft Middelman geperfektioneerd. Stijlvolle 1 2- of 3-zitters. die u en uw gasten uitnodigen om komfortabel plaats te nemen. Ideaal geveerde zittingen en eerste kwaliteit bekleding in stof of echt leer. Kom eens langs in Soest en voel hoe warm het woon- hart van Middelman klopt voor elk interieur. Kom snel es ki|ken. U zult zien dat u voor alles wat u zoekt subliem slaagt bi| Wooncentrum Middelman. En da s toch net de bedoe ling? Van harte Welkom! P.S. De koffie is klaar, volop parkeergelegenheid, grap pige speelhoek voor de kinderen en een kadoshop vol verrassende meeneem- ideeties. tooncentrum Middelman ligt direct aan de grote weg van Soest naar Amersloort. van Lenneplaan 73 te Soest. fel. 02155-1 1004. Elke vrijdag koopavond.

Soester Courant | 1977 | | pagina 11