4ÜÉ?« •HOF t Soest in 1990 maar 41.300 inwoners Artishocker's herdachten tienjarig bestaan met kranslegqinq Aanvragen Provinciale Studietoelagen Verkeerslichten op Kampweg Meningen van Lezers Kerkendag een sukses Evenementen in Open Hof voor kinderziekenhuis in Tanzania Plaatsbepaling woonwagenkamp opnieuw uitgesteld Volgens streekplan: Hondje weg? Hondje terug! Soesterberg Ruime sortering. v.af 25,— Anatomisch pasgemaakt. [VAN ESSEN optiek) soest Slangenbosje H, P.P.R. op Kunstmarkt Trapveldje voor wijk 't Hart Richtlijnen Horeca op de Slot laan foto heRmAn van öam Kinderspelen op SEC-terrein aan de Bosstraat Bestuurswisseling Nederlandse Bond van Makelaars N.B.M. I SSSSiB van oosten fotografie Toch kunt U nabestellen. Zowel kleur als zwart-wit. Snelle levering! P0LITIEALARM 14444 Soester Courant van donderdag 28 april 1977 BRuióSRepoptaqe flltTIRCpORtAQe kinöeRseRie stuöio-, peRs- en BËóRijfsfotoQR&fie zowel in Kleur als zwart-wll Volgens de toelichting op het ontwerp streekplan Utrecht-Oost, wordt het inwoners aantal van Soest in 1990 geraamd op 41.300. Dat is slechts 600 méér, dan het aantal (40723) waar we dit jaar mee begonnen. De grote groeiplaatsen in Utrecht-Oost zijn Amersfoort 21.000); Leusden 6000); Veenendaal 11.000) en Zeist 4000). Bunschoten zou tot aan 1990 nog 1900 inwoners erbij krijgen; Eemnes 1100; De Bilt 1200; Driebergen 500. Baarn heeft in 1990, na een aanvankelijke groei, een terugval tot het huidige niveau van 25.000. Woudenberg heeft dan zelfs 400 inwoners minder; Rhenen zelfs 1300 minder; Doorn 500 minder en Maarn eveneens 500 minder. Het lijvige rapport van liefst 125 pagina's tekst en een groot aantal kaarten be handelt achtereenvolgens het stedelijk gebied; het landelijk gebied; de infra structuur (de bereikbaarheid-verkeers afwikkeling-gewenste voorzieningen) de overige sectoren van de ruimtelijke ontwikkeling; de uitvoering en financie ring; het overleg (met aangrenzende provincies enz.) en de bestuurskundige aspecten. De woningvoorraad voor Soest wordt in 1990 geraamd om 15.800; dat is circa 2500 méér dan nu. Amersfoort moet wat dat betreft rekenen op 13.300 meer hui zen; Baarn op 1300 meer; Bunschoten op 1600; Eemnes +700; Leusden op 3900; Woudenberg op +400; Veenendaal op 6000 en Zeist op 4500. Voor het hele streekplan wordt rekening gehouden met een toename van ruim 39.500 woningen. Volgens de wensen van de bevolking zal dan 3<7c uit flats bestaan; 3<7c ook uit etagewoningen; 57c uit bejaarden wonin gen; 229c uit bungalows en 11 c/c uit ..andere" woningen. VERMIST: 13-4. Bastaard Fox, teef, zwart/wit, 7 mnd. oud. Haanschoten, Voskuilenweg 27. Woudenberg, tel. 03498-1327. 17-4. Bastaard Fox. reu, ..Trix", zwart/ wit, bruine vlekken boven ogen. Onge veer 3 jaar oud. V. D. Wiel, Dorpsstraat 24. Woudenberg, tel. 03498-1935. 19-4. Cocker Spaniel, reu, rood/bruin, gele halsband om. Foekens. Joh. Post- straat 23. Soest, tel. 02155-11580. Cyperse kater, gecastreerd. Geen wit, 2 jaar. Markes, Lange Brinkweg 24, Soest. tel. 02155-10521. Kater, pas gecastreerd, rood, donker bruine vlooienband om. 9 maanden oud. Egbers. Bosstraat 80A. Soest. 20-4. Kruising Fox/Pintscher, reu, don kerbruin met grijs op het hoofd. Tim merman. Ampèrestraat 10, Amersfoort, tel. 033-32009. 22-4. Schotse terrier, teef. ..Katrien", 1 jaar oud. Mevr. Van Wil. Alpalaan 14, Baarn, tel. 02154-12579. GEVONDEN: 24-4. Tekkel, reu, rood/bruin, langharig, gele halsband om. Is bij vinder. Vriens, Heideweg 70, Soest, tel. 02155-12014. Wat betreft de natuurlijke gesteldheid wordt door de aanwezigheid van veen, de situatie bij Soest „bijzonder" ge noemd. Op de Soestereng ligt het oude bouwlandcomplex, waarin een vindplaats van grote afmetingen van prè-romeinse ouderdom. Achter de Eng. het Soester- veen, mocht iedere bewoner van een hoeve turf steken. De export van turf blijkt uit de nu nog aanwezige praam gracht naar de Eem. Ten noordoosten van de Soestereng lag het Eemdal, waar op de grens van hoog naar laag, kapi tale boerderijen lagen met daarachter de weidegronden en ten zuiden van de Soestereng bevonden zich de uitgestrekte heidevelden. Gezegd wordt dat vooral het gebied rondom Amersfoort sterk aangetast is door infrastructurele voorzieningen, hoogspanningsleidingen, hoge bebouwing en ontgronding. De visuele invloed van hoog bouw. ook in Baarn en Soest, is op grote afstand waarneembaar. Men vindt echter, dat overeenkomstig één van de doelstellingen van natuur- en landschap, gestreefd moet worden naar het behoud en/of herstel van de verscheidenheid tussen landschappen en het karakteristieke beeld van elk der landschappen. Hieruit volgt dat voor alle plaatsvindende aktiviteiten rekening ge houden dient te worden met de speci fieke waarde en structuur van het land schap. Voor de Heuvelrug betekent dit uiteraard het handhaven van het gesloten bos- karakter en reliëf en voor het Eemland het bewaren van het open karakter. Voor de overgangsgebieden daarentegen geldt, dat afwisseling en kenmerkende structuren behouden en/of versterkt moeten worden. Incidenteel kan recrea tie toelaatbaar worden geacht in de overgangsgebieden; ook het kamperen bij de boer is beperkte mate toelaatbaar. Wat betreft de omvang van de recreatie objecten in het plan, wordt een object ten westen van Soest opgenomen voor 4000 bezoekers. Bedoeld is de Wieksloterpias, het gebied tussen Koningsweg, Biltse- weg, Wieksloterweg en Dorresteinweg. Het object is deels ook bestemd voor oeverrecreatie. De bodem van dit ge bied bestaat plaatselijk uit veen, zodat de kans groot is, dat bij het ontwikkelen van een strandbad de (zichtbare) water kwaliteit te wensen overlaat. Voorgesteld wordt daarom, hier een circulatiebad te ontwikkelen met ruime grasstranden, die te midden van forse bospartijen zijn gelegen, waardoor het geheel een regionaal karakter krijgt. Op grond van terreinomstandigheden, de zeer goede bereikbaarheid en het feit dat het object gelegen is tussen de auto snelweg en enkele omvangrijke verblijfs- recreatieterreinen, is doorslaggevend geweest bij de situering van dit object. De verbreding van de Birkstraat past in deze opzet. Het rapport zegt dat in de toekomst de weg een zodanige verkeers intensiteit te verwerken zal krijgen, dat ook, indien het weinige doorgaande ver keer ten opzichte van Soest nog verder geweerd zou worden, hoogstwaarschijn lijk niet meer met een enkelbaansweg kan worden volstaan. Om parasitair stedelijke ontwikkelingen als gevolg van versnippering te voorko men, alsmede tegen de achtergrond van Evenals voorgaande jaren kunnen inwoners van de provincie Utrecht provinciale studietoelagen aanvragen, thans voor het cursusjaar 1977/1978. Ook voor dit cursusjaar dient de aanvraag voor een provinciale studietoelage te worden ingediend bij het gemeentehuis in de plaats van inwoning. Het aanvraag formulier zal tevens basis zijn voor de beoordeling van de gemeentelijke studie toelagen door die gemeenten die studietoelagen verstrekken. De aanvragers behoeven derhalve slechts 1 formulier in te vullen voor een aanvraag bij twee instanties. Degenen, die een door het Rijk gesubsi- eerde onderwijsinstelling (gaan) bezoe ken moeten eerst een aanvraag bij het Rijk indienen. Binnen een maand na dagtekening van de beslissing van het Rijk kan het ver zoek voor een (aanvullende) provinciale toelage worden ingediend bij het ge meentehuis in de plaats van inwoning. Voor studies/opleidingen welke niet door het Rijk worden gesubsidieerd behoeft niet eerst een verzoek bij het Rijk te worden gedaan. Een dergelijke aan vraag voor een provinciale studietoelage dient vóór 1 mei 1977 bij het gemeente huis in de plaats van inwoning te worden ingediend. Er komt op de Kampweg in Soesterberg een voetgangersoversteekplaats met verkeerslichten. De drukknopbediening zal waarschijnlijk zodanig afgesteld worden, dat een zogenaamde starre regeling ontstaat, dat wil zeggen dat de installatie geen rekening houdt met het verkeersaanbod. Deze regeling betekent een besparing van 5.500 gulden, maar dit was niet het voornaamste argument voor de heer C. Verheus (CDA) om voor de starre regeling te pleiten boven de verkeersafhankelijke. ,,Als we ten behoeve van voetgangers een oversteekplaats aanleggen, moeten we de belangrijkheid van de voetganger ook verder doortrek ken", vond hij. De heer G. van Aalst (VVD) had eerder voor een verkeersafhankelijke installa tie gepleit, met het oog op het militaire verkeer. Hij meende, dat het stilzetten van het verkeer en het daarna optrekken meer ongerief aan de omwonenden be zorgt door lawaai en benzinedampen dan wanneer de overstekende voetganger een paar seconden langer zou moeten wachten. Maar de heer Verheus vond het strijdig met elkaar om enerzijds het belang van de voetganger voorop te stellen door het aanleggen van een oversteekplaats en daarna dat belang zonder meer terzijde te schuiven en dus het gemotoriseerd verkeer prioriteit te verlenen. De heer J. Koch, voorzitter van de verkeerscom- missie uit de wijkraad, was het met hem eens. Overigens vroegen zowel de heren Van Aalst als Verheus, de verlichting op de Kampweg bij de kruising met de Kamer- lingh Onnesweg te bekijken, indien mo- geiijK gelijk met de aanleg van de oversteekplaats en de verkeerslichten. Wethouder Hoekstra zegde dit toe. Geen wijziging fasering Er wordt nu al zolang gepraat over de verkeerslichten op de kruising Amers- foortsestraat-VeldmMontgomeryweg- Batenburgweg, dat er nu maar eens een streep onder gezet moet worden. Zelfs indien een inwoner van Soesterberg hierover een brief schrijft aan burge meester en wethouders, moet de zaak als afgedaan worden beschouwd. De heer J. J. van den Brakel (PvdA) zei dit gistermiddag in de openbare verga dering van de commissie openbare wer ken naar aanleiding van de behandeling van de brief van de heer B. Niehoff Werning uit Soesterberg over dit onder werp. Hij had aangedrongen op een andere fasering van de verkeerslichten. Hier is in het verleden al meer dan eens over gepraat, maar rijkswaterstaat wil niet aan een wijziging. o.a. Dior, Cobra, Yves Chantal, Yves Saint Laurent, Polaroid, Saint Hilaire. Tel. 12874 Birkstraat 2. de doelstellingen, dient de oplossing in beginsel te worden gezocht in de recon structie en capaciteitsvergroting van de bestaande weg. Als evenwel aangetoond wordt dat de verkeersveiligheid of de erf- functie van de aangrenzende bebouwing hierbij ernstig in het geding komen, zal de aanleg van een nieuwe verbinding overwogen kunnen worden, waarbij een tracering even ten zuiden van de Birkstraat en ten noorden van de sport velden de voorkeur verdient. „Voor de voortzetting in Soest lijkt een re delijke oplossing te zijn gevonden in de aanleg van een centrumweg, aan sluitend op de Koningsweg. In deze structuur is het mogelijk het doorgaande verkeer door Soest verder terug te drin gen", aldus de opstellers van het streek plan Utrecht-Oost. In het plan wordt overigens ook de weg Soest-Soesterberg genoemd als een weg waar „minder belangrijke reconstructies noodzakelijk zijn in verband met plaat selijke capaciteitsaanpassingen of in verband met de verkeersveiligheid. Ook de Biltseweg hoort daarbij. Gelezen weinigzeggend - eenzijdig ge richt artikel in Uw blad van donderdag 21-4-'77 - geen voorbeeld van objectieve journalistieke voorlichting, maak er op attent - gesproken van „omhaal van woorden" - dat als woordvoerder voor de Gemeente zijn betoog tot tien procent had ingekort, zijn betoog meer inhoud had gehad en de zaal rustiger had gereageerd en de opmerking: „dreige ment" achterwege had kunnen blijven. - In genoemde bijdrage mist men de voorlichting op de voor bouwheren zo ongunstige positie, in verband met het totaal gebrek aan Zuiderzonlicht; Poold- wind en Siberische Oost-winden uit de eerste hand en een bouwgrond, waarin ondergronds evenveel geïnvesteerd dient te worden, als bovengronds, in verband met moeras-toestand. - Hier ligt voor de Pers toch een taak weggelegd, om Publiek voor te lichten. Schreuderlaan 18, Soest. J. de Jong. Naschrift: Wie niet vóór mij schrijft, is tegen mij en wie tégen mij is, is niet objectief. PIEDRO - BUN NIES RENATA KORREKTIESCHOENEN SPECIAAL SCHOENHANDEL Winkelpromenade Laanstraat 95 BAARN - Tel. 02154 -13387 Maandags gesloten De wandelmarkt in Beukendal tijdens de rustige middagpauze op Kerkedag Foto Herman van Dam Tijdens de kunstmarkt op Koninginne dag a.s. zaterdag rondom het Artishock- gebouw, zal in de P.P.R.-kraam aanwezig zijn de 30-jarige socioloog Jaap Roëll uit Odijk. Hij is politiek secretaris van het provinciaal bestuur Utrecht, lid van de thema-groep sociaal - economische macht en staat op lijst 14 kandidaat voor de Tweede Kamer-verkiezingen op 25 mei a.s. In de P.P.R.-kraam wordt gratis koffie geschonken met z.g. „radikaaltjes". Dit zijn koekjes (spekulatiefjes) van eigen deeg. Behalve affiches is er ook veel materiaal aanwezig over vrede, macht, welzijn en milieu. Produktie Leidje Thomassen en Chiel van den Bergh. Het ziet er naar uit, dat de hartewens van het Hartcomité, een trapveldje voor de oudere jeugd uit de wijk, binnenkort in vervulling gaat. Het koninklijk huis heeft in principe toegestemd in een grondtransactie, waarbij een terrein achter de Queensclub aan de Koningin- nelaan de bestemming trapveld kan krijgen. Het ziet er dan ook naar uit, dat de jeugd uit de wijk 't Hart over niet al te lange tijd op het terrein achter de Queensclub terecht kan om er een bal letje te trappen, zo deelde wethouder D. Hoekstra (CDA) mee in de openbare vergadering van de commissie openbare werken. De houders van horecabedrijven en café- taria's krijgen één dezer dagen van het college van burgemeester en wethouders een schrijven waarin hen gewezen wordt op het karakter van de Nationale Her denkingsavond op 4 mei. De exploitatie van -het bedrijf dient zodanig te zijn, dat tussen 19.30 uur "en 20.30 uur hieraan élk vermakelijkheids- aspect ontbreekt. Daarnaast dient tus sen 18 en 21 uur de buitenverlichting, zoals neon en lichtbakken, gedoofd te zijn. Ook mag geen andere muziek ten gehore worden gebracht dan de officiële Nederlandse programma's. Zomerse rokken en blouses in natuurlijke materialen. Een aantrekkelijke kollektie in uni- en fantasie-dessins. Slotlaan 130 - Zei»! - Tal. 03404-2 57 34 De Kerkendag, die zaterdag j.I. in de sporthal Beukendal gehouden werd, is een sukses geworden. In totaal hebben meer dan duizend Soesters er aan deelgenomen en dat was vele malen meer dan menigeen gedacht zal hebben. Doorlopend was de grote sporthal goed gevuld en tijdens de sluitingsdienst zelfs geheel. Ook de wandelmarkt met zestien kramen deed het goed, vooral omdat in het programma forse pauzes ingelast waren om de markt te bezoeken. Om ongeveer tien uur in de morgen opende ds. PKloek als voorzitter van de Soester Raad van Kerken deze Kerken dag. Daarna sprak, bijzonder boeiend, de dominee-dichteres Maria de Groot over het thema „Gedreven door de geest". Aansluitend volgde een optreden van een zanggroep onder leiding van de heer J. Jansen. Uitgevoerd werd de cantate „Nichts soll uns scheiden von der Liebe Gottes", van de componist Dietrich Bux- tehude. Na een kleine pauze werd toen de door de NCRV ter beschikking gestelde film „Bomans in triplo" vertoond. Niet over al in de zaal was het beeld duidelijk zichtbaar en soms liet ook het geluid wat te wensen over. Desondanks hebben zeer velen bijzonder genoten van dit prach tige familiebeeld en de boeiende discus sie tussen de drie Bomansen. Na de middagpauze sprak Pater Jan van Kilsdonk, studentenpastor in Amster dam. Zijn persoonlijke getuigenis over hetzelfde thema, „Gedreven door de Geest" liep vrij lang uit; te lang moge lijk. Daarna volgde weer een muzikale onder breking en tenslotte de „Dienst van Overweging en Gebed"; de slotdienst waarin voorgingen ds. G. Alma, ds. dr. J. Rinzema en pastor W. Mali. Met een massaal, door de toen geheel gevulde sporthal, gezongen „Kom Schep per, Geest, daal tot ons neer", werd deze eerste Soester Kerkendag besloten. Ondanks het sukses zullen de organisa toren zich ongetwijfeld gaan bezinnen op de vraag, of een volgende Kerkendag weer op een zaterdag georganiseerd moet worden. Het gehoor bestond voor een groot deel uit de wat ouderen, terwijl de wat oudere jeugd bijna geheel ont brak. jac. van lennepuan u SAARn - telefoon 02i54-i7S5ï Zaterdag 30 april worden er in het kader van Koninginnedag op het SEC-terrein aan de Bosstraat weer kinderspelen georganiseerd. Vanaf 12 tot circa 17 uur kan men er terecht voor touwtjetrekken, zaklopen, kussengevechten, schiettent, ballen- gooien, vissen, skippybalwedstrijden, hardlopen met hindernissen, blokjesra- pen, vlaggetjesteken, ballendragen, ver rassingsrad en grabbelton. Altijd heeft men prijs. Ook zijn er twee poppenkastvoorstel lingen en kan er gratis gesprongen worden op het grote (10 bij 15 meter) luchtspringbed dat gedurende het zwem- seizoen in het Soester Natuurbad is opgesteld. Voor ouders en begeleiders geeft de Soester Harmonie, met puppy rettes, ma jorettes en tamboers een muzikale show op het hoofdveld. En dan is er ook nog op het terrein een Skoda-modellen show verzorgd door garage Alblas. De afdeling Amersfoort van de Neder landse Bond van Makelaars heeft een nieuwe voorzitter gekozen in de vacature van de heer M. J. A. Nefkens, makelaar te Amersfoort. De komende periode van vier jaar zal worden gepresideerd door de heer R. Kamerbeek te Amersfoort. De overige leden van het bestuur zijn de heren W. W. Deelen te Soest, W. van Haselen te Amersfoort, D. van Wijk te Baarn en W. Schimmel te Scherpenzeel. Foto Herman van Dam reclame fotografie/technische fotografie/reportages/luchtfotogratie Oude Familiefoto's Polaroid foto's Kleurenfoto'sen negatief zoek? 9 x 13 cmf 1J5 13 x 18 cm74,25 De voorbereidingen voor de evenementendag in de Open Hof op 7 mei a.s. verlopen goed. De organisatoren zijn druk doende de laatste hand te leggen aan de activiteiten die op deze dag in de Open Hof zuilen plaatsvinden. Enkele van deze activiteiten zijn: simultaan schaken; verkoop gebruikte kleding, verkoop aarde werk, verkoop allerlei handwerkartikelen, grabbelton, sjoelen, autowassen, rad van avontuur, Amerikaanse verkoop enz. Het programma ziet er veel belovend uit en men verwacht dan ook dat velen zaterdag 7 mei de weg zullen weten naar de Open Hof. Het doel van deze dag is geld bijeen te brengen voor de bouw van een (eenvoudig) zusterhuis bij het Mbozi kinderziekenhuis in Tanzania, opdat er enkele verpleegsters geplaatst kunnen worden, die het nijpend personeelstekort kunnen verminderen. In dit ziekenhuis werkt zuster Voskuil uit Soest, vandaar dat de aktie wordt gevoerd onder de naam „Aktie Zuster Voskuil". Er is een bedrag nodig van 20.000,-, dat direkt wordt overgemaakt voor het genoemde doel. Er is dus geen gevaar dat er geld wordt besteed voor iets anders; alles komt ten goede aan de bouw van het zusterhuis. Momenteel is door allerlei aktiviteiten 11.000.- bijeengebracht, zodat er nog 9.000,- nodig is. Indien U zich nog op wilt geven voor het simultaan schaken of spullen heeft die op de evenementendag van pas kunnen komen, belt U dan één van de onder staande nummers: 19951 of 19427. Het nummer van aktie bij de Rabobank te Soest is: 3599.29.613 t.n.v. „Aktie Zr. Voskuil, (het gironummer van de bank is: 212775) Een handjevol Artishocker's hebben zaterdag met een kranslegging op de plaats waar ooit het bekende café De Gouden Ploeg stond, het 10-jarig bestaan van de kunstenaarsvereniging herdacht. Van de oorspronkelijke leden waren er maar heel weinig aanwezig, maar dat was nauwelijks van invloed op de „spreker van de middag" eerste voorzitter Jan Visser. Hij treurde met prachtig gekozen woorden over het heengaan van de gerenommeerde „stamkroeg", maakte daar „een" ge meentebestuur verwijten van, legde vervolgens de krans en verzocht daarna zijn gehoor, in plaats van één minuut stilte in acht te nemen, een driewerf hoera aan te heffen. Dat gebeurde allemaal, nadat de groep belangstellenden, vooraf gegaan door de band van Siem Keizer, een rustige, mu zikale wandeling over het Kerkpad ge maakt had. De „plechtigheid" aan de Middelwijkstraat werd bijgewoond door het echtpaar Stalenhoef, de laatste ex ploitanten van het café, dat enige jaren geleden door de gemeente werd aange kocht en vervolgens werd afgebroken. Het moest plaats maken voor een via duct. Visser daarover: „De plannen zijn gelukkig inmiddels gewijzigd, maar het kwaad is toch maar geschied. Er zijn nog meer plannen om Soest kapot te maken en kale plekken te scheppen, Jan Viseer legt de krans op de plaats waar ooit De Gouden Ploeg stond en waar de kunstenaarsvereniging Artishock „van de grond" kwam. oude utrechtseweg 36 - soest - tel. 13109 maar dat mag niet gebeuren. Wat dat betreft is De Gouden Ploeg een teken aan de wand". Met de kranslegging zette hij daarna Artishock bij; „maar Artishock verge ten, dat nooit", aldus Visser. Met een rondedans om de krans werd het fes tijn daarna besloten. De dag ervoor, vrijdagavond openden de 7 voorzitters, die de vereniging in de voorbije 10 jaren leidden, de jubileumtentoonstelling. Ze waren allen voorzien van een reusach tige kop, die afgehakt werd door een „beul" De expositie geeft een overzicht van het Artishock-leven in de afgelopen 10 jaar. Het is allemaal voor iedereen te zien tot en met 8 mei, iedere dag van 14 tot 17 uur. Zaterdagavond was er dan nog voor leden een capucijnermaaltijd. De beslissing over een plaatsbepaling voor het Soester woonwagenkamp, is door de leden van de commissie ruimtelijk ordening, nog maar eens uitgesteld. Men heeft het college verzocht maar met voorstellen te komen. Veel fiducie hebben de leden van de commissie er niet in; de heer W. Blaauw (VVD) informeerde tenminste wat er zou gebeuren als geen plaats werd aangewezen. DeheerK.de Wilde (PvdA) vond dat een heer K. van Logtenstein (CDA) gaf als onjuist uitgangspunt, omdat de gemeen teraad accoord gegaan was met de gemeenschappelijke regeling. Het zal er daarom een keer van moeten komen. De burgemeester constateerde wel dat het aantal plaatsen met de tijd afneemt. De omgeving Dorresteinweg-Konings- weg moest nu afgeschreven worden in verband met de reservering voor in dustrieterrein en de aanleg van het nieuwe hockeycomplex. Voor zover be kend, resteert nu slechts de Grote Melm- weg, maar daar tekende de CDA-er Van Poppelen en ook de WD-er Hilhorst alvast bezwaar tegen aan. Het zou aan tasting betekenen van het plan Landelijk Gebied. Op advies van de commissie zal gezocht worden naar een plaats die in de Soester plannen een woonbestemming heeft. De zijn mening, te kennen dat er voor de woonwagenbewoners eigenlijk woningen gebouwd moesten worden, zodat de inte gratie vlekkeloos en mogelijk ook pro bleemlozer zou kunnen verlopen. Dc gedachte sprak ook de heren De Wildt (PvdA) enOldenboom (CDA) aan, maai werd als niet haalbaar terzijde gescho ven. De heer J. van Poppelen (CDA) stelde daarna nog de vraag of de woonwagen bewoners wel inspraak hadden bij dt plaatsbepaling. *t Zou kunnen zijn, da zij het niet eens waren met de bedoeling van de minister, dat woonwagenkamper dicht bij centra en scholen gesitueerc moeten worden. Die inspraak bleek echter in het stuk nie voor te komen en de commissie wacht ni op het advies van het college.

Soester Courant | 1977 | | pagina 13