■rmiitet» Bestel'm. DU IS JEWERELD 50 jaar geleden in Soest Grundiq brengt kleurentelevisierecorder met méér dan 2 uur speelduur op de markt Grift Trappen BV viert 25-jarige bestaan HERDENKING GEVALLENEN boekhandel Verkeersdiploma voor „Malle Pietje" Jaarproductie gestegen van 100 tot 3000 stuks >Omgeving 121< Plaatselijk politiek geweld in „De Open Hof" Mogelijk toch openbaar onderwijs in Soest-Zuid Het 4-delige naslagwerk met een unieke kombinatie van Tekst en Beeld f 75,- p. deel Vanaf eind mei bij Audio in Soest: 29 April 1927 Openbare vergadering Sportstichting Kruukje Melm Speelduur meer dan verdubbeld Van der Linden Mr. H. van Riel in de openbare leeszaal 5 mei districts wedstrijd E .H.B.O. gg kobalt K Soester Courant van donderdag 28 april 1977 Al ziet u het geel ideaal voor woon- en slaapkamer Burg. Grothestr. 1A soest Artihome Één van de belangrijkste criteria, die een grote verbreiding van kleurentelevisie- recorders voor huiselijke toepassing tot nu toe nog in de weg stond, was de tot maxi maal één uur begrensde speelduur (opname en weergave) van de VCR-bandcassette. Na intensieve ontwikkelingsarbeid is het nu gelukt, deze 60-minutengrens te door breken, door een nieuw verdicht opnamesysteem, met handhaving van de gestan daardiseerde VCR-cassettes. Gelijktijdig kon de kwaliteit van de beeldweergave verder worden verbeterd. Onder de type-aanduiding VCR 4000 brengt Grundig thans de eerste VCR- Longplay-Video-Cassetterecorder met een speelduur van meer dan 2 uur op de markt. Het gaat hier om een wereld primeur van de eerste kleurentelevisie cassetterecorder in PAL-uitvoering, die een dergelijke speelduur te bieden heeft. Deze vooruitstrevende videorecorder is uitsluitend voor toepassing van chroom- dioxyde-bandmateriaal geconcipieerd In combinatie met de bekende VCR- cassettes werden de volgende speel tijden bereikt: 65 minuten met cassette VC 30/ 65 100 minuten met cassette VC 45/100 130 minuten met cassette VC 60/130 Deze, ten opzichte van de conventionele VCR-apparaten meer dan verdubbelde speelduur betekent een verminderd bandverbruik, of indirekt een halvering van de prijs van het bandmateriaal. De Maximaal bereikbare speelduur van 2 uur en 10 minuten is voldoende om ook de langste televisieprogramma's, zoals bijvoorbeeld voetbalwedstrijden inclusief eventuele verlenging in zijn ge heel, zonder onderbreking door verwis selen van cassettes op te kunnen nemen. Voor tijdgestuurde programma-opna men is de nieuwe recorder uitgerust met een elektronische kwartsklok. Deze maakt het tot op de seconde nauwkeurig starten van de band op voorafgekozen tijden mogelijk, zodat geen opnameca paciteit onnodig wordt verbruikt. Het VCR-Longplay-systeem werkt met een lagere bandsnelheid (6,56 cm/s) en verminderde video-spoorbreedte (0,085 mm) zonder tussenruimte, maar omvat niettemin de wezenlijke kenmerken en kwaliteitsbepalende parameters van het VCR-systeem. De noodzakelijke ontkop peling tussen de onmiddellijk naast el kaar liggende videosporen geschiedt door de resp. 15° schuinstelling van de beide video-magneetkoppen. Het synchronisa- tiespoor heeft men naar de bovenste rand van de band, dus buiten het video- opnamegebied, verschoven en verbreed tot 0.7 mm, waardoor gunstiger voor- De JOVD-Soest organiseert op 10 mei a.s. in De Open Hof een politieke discus sie avond waarvoor de voorzitters van drie gemeenteraadsfracties zijn uitgeno digd; CDA - PvdA en VVD. De bedoeling is dat er gesproken wordt over lokale en algemeen politieke onder werpen. De avond begint om acht uur en is voor iedereen toegankelijk. De vereniging voor Openbaar Onder wijs, afdeling Soest, is er niet in ge slaagd de gewenste 75 handtekeningen bijeen te brengen, die nodig zijn voor de stichting van een nieuwe openbare la gere school in,de wijk Soest-Zuid. Het bestuur zit echter niet stil en is nu zoekende naar een alternatieve oplos sing om alsnog met een openbare lagere school te kunnen starten. Men weet zich hierbij gesteund door het gemeentebe stuur en het hoofdbestuur van de V.O.O. Nu compleet verschenen (evt. in termijnen) Een boek dat je niet voor mogelijk houdt totdatje 't ziet: Tijdelijk met gratis een originele Mini-Mastermind Soesterbergse6traat 53 Soest Telefoon 12419 Nieuw Mariënburg in de jaren twintig. GASLEVERING: In tegenstelling met een reeds vroeger door ons gegeven bericht, kan worden medegedeeld, dat de gaslevering niet op 2 Mei, doch eerst 16 Mei a.s. zal aanvangen. TEGEN DEN AFSLUITBOOM: Zondagnacht om streeks 12 uur reed een korporaal-motorrijder T. uit Amersfoort, met een duo-rijder, tegen den afsluit boom der halte Soestdijk. Beiden kwamen te vallen en werden aan hoofd en handen gewond. Het motorrijtuig werd nogal beschadigd. Na bij de politie te zijn verbonden, konden zij hun weg vervolgen. Wij vernamen, dat T. door den regen niet had gezien, dat de overweg afgesloten was. BOTSING: Dinsdagmiddag botsten ten gevolge van niet voldoende uitzien, de autobus van de fa. G. alhier, op de Vredehofstraat tegen een luxe auto, bestuurd door Dr. S. uit Baarn. De luxe auto werd zoodanig beschadigd, dat hij door personeel der firma Messing moest gesleept worden. Beide be stuurders kwamen met den schrik vrij. De politie maakte proces-verbaal op. VEILINGNIEUWS: Dinsdag j.1. veilde notaris Dammers alhier een boerderij voor 16 Koeien, varkenshokken, paardenstalling, zomerhuisje, wa- genloods, hooiberg, erf, tuin en weiland, gelegen aan de Laanstraat no. 22, tezamen groot 1 H.A. 80 A.33 c.A. Kooper werd de heer H. de Beer voor 9300,-. Eenige percelen weiland, waarop groote varkens- schuur, gelegen naast het eerste perceel, werden verkocht aan Hendrik Kok Wzn. voor 7100,-. EEN LAGE STREEK: Woensdagmiddag werd vanuit 't Hotel ,,'t Zwaantje" te Soesterberg de brandweer opgebeld, met de mededeeling, dat een auto in brand stond op de Amersf.straatweg. Toen de brandweer, die spoedig ter plaatse was, arriveer de, bleek het een loos alarm geweest te zijn. GASLEVERING: Mijnheer de Redacteur, zoudt U mij een klein plaatsje willen afstaan voor het onderstaande stukje? Voor het leggen der hoofdbui zen en het maken van aansluitingen naar de perceelen is een groot bedrag aan geld geleend. Daarvan moet rente worden betaald, wat natuurlijk op de begrooting het volgend jaar reeds drukken zal. Waarom zorgde B. en W. niet, dat er op het tijdstip van gaslevering zooveel mogelijk aanslui tingen klaar zijn aan de perceelen? De gemeente is verplicht een zekere hoeveelheid m3 gas in het eerste jaar van Amersfoort af te nemen; voor wat niet afgenomen wordt, moet vergoeding worden betaald aan Amersfoort. Zaterdag zag ik, dat er in een laan aan de eene zijde aansluitingen werden gemaakt en 't zaakje werd weer gedicht. Straks moeten ze weer eens opbreken, de andere helft aansluiten en dan maar weer dicht maken. Ter bevoegder plaatse wendden wij ons ter informatie eri men verzekerde ons daar, dat dit lag aan B. en W. De Raad moet daarover besluiten, maar tot nog toe kwam het niet op de agenda, zoodat de raad zulks niet behandelen kan. Op de agenda van Woensdag 20 April j.1. stond het weer niet. Zou één van de raadsleden nu niet eens willen informeeren aan wie dit alles in B. en W. ligt, dat er telkens dubbel werk moet worden gedaan? En dubbel werk kost dubbel geld. Met dank voor de plaatsing Mijnheer de Redacteur. Hoogachtend X.Y.Z. ONDERSCHRIFT BIJ EEN FOTO: Voor de eerste maal kwam een K.L.M. Vliegtuig met 4 passagiers van het S.S. „Slamat" uit Marseille naar Holland. De familie Boeningh (man, vrouw en 2 kinderen) als familie thans recordhoudster van den langen af stand Indië-moederland, arriveert op Waalhaven Rotterdam. UIT DE RAADSVERGADERING: Zeldzame een stemmigheid bij de rondvraag; door den heer Scheffer werd bij de rondvraag zijn leedwezen uitgesproken over het advies van B. en W. gegeven aan Ged. Staten inzake de aanvragen door de Brockway-Maatschappij voor de exploitatie van 'n autobuslijn Soesterberg-Baarn, inzonderheid ten opzichte van de door B. en W. voorgeschreven route, n.1. Nieuweweg, Waldeck Pyrmontlaan, Juliana- straat, Nieuwerhoek. Door den heer Endendijk werd dit nog eens onderstreept en er op gewezen, dat we hier in de allereerste plaats het belang van Soester berg en Soestduinen in het oog moesten houden en dat alle andere zaken daaraan ondergeschikt moe ten zijn. Deze verbinding met alle mogelijke eerlijke middelen te bevorderen, is in dit geval het beharti gen van het gemeentebelang. In deze richting werd nagenoeg door alle raadsleden gesproken en een motie door de heer Van Doorne voorgesteld om deze zienswijze van den raad bij Ged. Staten kenbaar te maken, werd met algemeene stemmen aangeno men. Een waardig slot van de vergadering. DINGEN OM TE DOEN: Werk indien ge jong zijt voor loon dat ge niet ontvangt; als ge oud zijt, zult ge loon ontvangen voorwerk, dat ge niet presteert. Het getuigt van zedelijke moed als men een begane fout èn verbetert èn erkent. UIT DE ADVERTENTIËN: LAAT UW HUIS witten, celicaten en schoonmaken door P. Appeldoorn en Co., 2e Weteringpad 2, Soest. MEISJE ZOEKT VRIENDIN; leeftijd 20-25 jaar en liefst in 't bezit van een fiets. P.G. Br. fr. onder no. 118 bur. van dit blad. SNOB MOTORRIJWIEL te koop, één cyl., 4 tact, 1 P.K. in prima staat, tegen elk aannemelijk bod. Kerkpad ZZ 6. TELEURSTELLING MET DE GASLEVERING ondervond U reeds. Zorgt dat U geen teleurstelling ondervindt met Uw gascomfoor of -fornuis. Gebr. Gielen; Baarn - Soest. Originele Soester kruidenbitter. Bij gelegenheid van de uitreiking van verkeersdiploma's aan de zesde klassers van de Min. De Visserschool is ook aan Piet Ekel, op het schoolplein optredend in zijn bekende creatie uit NCRV's Swiebertje, hetzelfde diploma uitgereikt. Malle Pietje moest daarvoor op zijn bakfiets een uitgezet, rijkelijk van verkeersborden voor zien, parkoers afleggen. getrokken van talrijke natuurzuivere kruiden volgens grootmoeders recept. Uitsluitend verkrijgbaar bij: Slijterij-Wij'nhandel Soestsrbergsestraat 49 Burg. Grothestraat 6 Herman van Dam „Grift Trappen Soest b.v." aan ae myverneiasweg. Met een receptie en een gezellig samenzijn viert Grift Trappen BV morgen, vrijdag 29 april, haar 25-jarig bestaan. De vijfentwintig jaar noeste arbeid en ondernemings zin worden misschien het beste gekarakteriseerd door de stijging van de jaarproductie; in 1952 geheel met de hand, zo'n 100 stuks per jaar - nu, in 1977, voor een groot deel machinaal, ongeveer 3000. Toen was een opdracht voor vijf trappen een leuke binnenkomer; nu is een order voor 500 stuks heel gewoon. Toen ging Grift senior met de bakfiets er op uit tot in de wijde omtrek om de trap te plaatsen (stellen)nu is een vaste stelploeg in dienst, die het hele land afreist met een grote vrachtwagen om in nieuwbouwwijken de honderden trappen aan te brengen. 25 Jaar Grift Trappen BV is niet alleen het verhaal van „de tijd mee hebben", maar veel meer van vakmanschap, inzicht, durf en ondernemingslust. De ondernemer heet A. B. Grift (62)Arie van Rijk voor de echte Soesters. Ook vader Rijk Grift was timmerman en van hem leerde de huidige algemeen direc teur van de vennootschap het vak. Het was een allround opleiding; alles met de hand en daar hoorde ook het trappen- maken bij. In 1939 treedt A. B. Grift een echte Soester. in het huwelijk met een echte Soesterse, een dochter van Jan Mulders, de laatste molenaar van „De Wind hond". Uit dit huwelijk worden drie zonen geboren; Richard, Johan en André; alle drie in de zaak opgenomen en medevennoten. Maar voor het zover was, passeerde wel het één en ander. De oorlog en daarna de wederopbouw- tijd. Als uitvoerder van een Soester aannemingsbedrijf werkte Grift (sr.) in Zeeland in de omgeving van 's Graven polder en Rilland-Bath. in de nieuw bouw. Dan volgen wat jaren bij verschil lende aannemers in Soest en daar wordt de basis gelegd voor de huidige BV. In de heel wat schaarsere vrije tijd, dan de huidige werknemer nu heeft, maakte Arie trappen. Dat waren trappen, die zijn baas moest leveren, maar waar men in de gewone werktijd niet aan toe kwam. Het waren zo gezegd „overuren", maar dan besteed in eigen werkplaats bij huis aan de Nieuwstraat. Dat werk plaatsje had een afmeting van 4*4 bij 7 meter. Het was wel behelpen, want moest bijvoorbeeld een beetje lange trapboom gekeerd worden, dan ging de hele trap-in-aanbouw naar buiten; bin nen was er geen ruimte voor. Maar het lukte en de aanvragen om een trap te leveren namen toe. Zo zelfs, dat Grift geen vrije tijd genoeg had om aan alle bestellingen te kunnen voldoen. Het besluit om dan maar voor zich zelf te beginnen, werd toen genomen en dat was het jaar 1952. Een specialist in trappenmaken; zonder, personeel; zonder machines en eigenlijk zonder ruimte om hout op te slaan. Alles handwerk en mocht er ooit al eens iets machinaal moeten gebeuren, dan werd het hout met een geleende bakfiets naar de timmerfabriek van H. de Kruijff aan de Koninginnelaan gebracht. De bakfiets (van lieverlee werd er een aangeschaft) werd ook gebruikt om in Soest bestelde trappen af te leveren; voor leveringen buiten Soest werd het vervoer van Jaap Beyer ingeschakeld. Een belangrijke klant zat er bijvoor beeld in Zeist. Drie jaren werkte Grift sr. alleen, tot in augustus 1955 zoon Richard hem als afgestudeerd „vakman" kwam assiste ren. Het trappenmaken moest uiteraard nog geleerd worden, zoals zoveel andere zaken. Als krullenjongen bestuurde Ri chard ondermeer de bakfiets tot in Zeist toe. Met de komst van Richard werd ook de naam veranderd in „Electrische Trap- penmakerij Grift". Het „electrische" zat 'm in de zelfgemaakte electrische zaagmachine, waarvoor gebruik ge maakt werd van een motor uit een wasmachine. De werkplaats werd ver groot van 4xx4 bij 7 tot 6 bij 9 meter. De productie nam toe en zo kwamen er ook weer meer machines. Wat niet machinaal gebeurde was het schuren van trapleuningen. De zoons herinneren zich nog als de dag van vandaag, dat zij op jonge leeftijd al daaraan moesten werken, terwijl de vriendjes buiten kon den spelen. Het heeft hen er in ieder geval niet van weerhouden om ook trappenmakers te worden. Johan kwam vanaf 1959 dagelijks meehelpen en An dré in 1963. „Vreemd" personeel was er niet. Wel werd uitgebreid; in 1959 ondermeer met zo'n 80 vierkante meter; in 1965 met een kantoor en een kantine, want in dat jaar werd personeel in dienst genopien.;_ Dat waren allemaal vakmensen, die evenwel het trappenmaken niet onder de knie hadden. Dat leerden zij van de Grift-en. Zo was er dan langzamerhand een heel bedrijf ontstaan met eind 1971 al zes man personeel. Het lossen van aangevoerd hout gebeurde bijvoorbeeld machinaal met een zelf geconstrueerde hijsinstalla tie. Duidelijk werd het echter dat het terrein bij de woning aan de Nieuwstraat te klein werd; men barstte eruit, ook al had men in totaal 360 vierkante meter bedrijfsvloeroppervlakte in gebruik. Rond gekeken werd naar een ander terrein en dat werd aan de Nijverheids- weg gevonden. Op een perceel van 2000 m2 werd een fabriek gezet van 1000 m2 en die fabriek werd op 22 april 1972 officieel in gebruik genomen. Er staan nu de meest moderne machines zoals een electronisch bestuurde schuur- wals en een halfautomatische freesma chine. Er werkt bij Grift in totaal tien man personeel; Richard en Johan zijn vrij gemaakt voor de omvangrijke boek houding en klantenbezoek. André is de specialist die zich toelegt op de aanmaak van exclusieve trappen, want Grift Trap pen BV heeft twee poten: het serie werk èn het exclusieve werk. „Serie werk" is duidelijk; het „exclu sieve werk" betreft de trap op bestelling naar eigen ontwerp in een aparte hout soort. Dat is dan iets anders dan de normale steek-of draaitrap; de wrongen en de kuipstukken, alhoewel het natuur lijk weer wel een exclusieve draaitrap kan betreffen. Het serie werk komt terecht in bijvoor beeld Almere, Enkhuizen, Ridderkerk, Zutfen, Soest of 's Gravendeel en de exclusieve trap in niet minder plaatsen over heel Nederland verspreid. Grift De zesde klassers waren juryleden, die ook aan Malle Pietje opdrachten uitdeel den. Hij deed het allemaal zo voortref felijk. dat hoofdagent Adams hem het diploma overhandigde. In de school kre gen de 30 leerlingen die met succes het (schriftelijk) verkeersexamen deden, hun diploma uit handen van het school hoofd, de heer Van Amstel. Voor de leerlingen van de andere klas sen, die voordien ook het parkoers fout loos afgelegd hadden, waren er prijsjes beschikbaar gesteld door 2 Soester be drijven Procar en Peko. Tot en met vorig jaar was de jaarlijkse uitreiking van de verkeersdiploma's een feestelijke gebeurtenis, waarvoor de grote zaal van het Verenigingsgebouw en later de sporthal gebruikt werd. Vorig jaar echter ontstonden er wat moeilijkheden, toen het programma iets uitliep en de kinderen en hun begelei ders pas na 4 uur naar huis konden. Door de problemen die toen ontstonden, is men van de gezamenlijke uitreiking afgestapt. Iedere school regelde de uit reiking nu zelf; de Min. de Visserschool maakte er een wat groter feest van. Trappen BV heeft daar een naam in verworven. Het benodigde hout komt via de handel uit Zweden, Frankrijk, Zuid- Afrika, Penang enz. Er bestaan plannen en Grift sr. gaat binnenkort eens in Zweden kijken, om uit dat land zelf het vurenhout te gaan importeren. Als het aan hem lag, is de overtuiging van de drie zoons, dan werd er nog een grótere fabriek gebouwd om ook in hout te gaan handelen. De zoons houden wat dat betreft de boot toch even af; zij hebben nu de handen al vol. Senior houdt de markt echter in de gaten en let voor hen mee op. Met de dagelijkse leiding be moeit hij zich niet meer zo daadwerke lijk. maar dat wil niet zeggen dat hij zich al geheel uit het bedrijf heeft terugge trokken. Zijn Zweedse plannen wijzen zelfs naar het tegendeel. Wel neemt hij wat meer vrije tijd en zoekt hij verstrooi ing in de duivensport. Ook daar is hij een „goeie" in. Op de receptie, morgenavond in Restau rant de Soesterduinen, zal het aan be langstelling niet ontbreken. Woensdag 4 mei vinden in de gemeente Soest weer 3 herdendingen van gevallenen uit de tweede wereldoorlog plaats. 's Morgens om 11 uur worden tijdens een plechtigheid bij het Monument op de vliegbasis Soesterberg de gevallen militairen van de militaire luchtvaart herdacht Bij deze gelegenheid zal de plaatsvervangend chef van de luchtmachtstaf namens de Nederlandse Krijgsmacht een krans leggen. 's Middags om 14.30 uur vindt de herdenking plaats bij het Monument op de fusilladeplaats op de vliegbasis Soesterberg. Hier werden op 19 november 1942 drieendertig Nederlanders gefusilleerd. Zij die deze indrukwekkende herdenking willen bijwonen, worden om 14.00 uur verwacht bij het Hoofdgebouw op de vliegbasis. De wacht aan de poort van de basis zal iedereen naar de verzamelplaats verwijzen. 's Avonds om 20.00 uur precies vindt de herdenking plaats bij het Monu ment bij Braamhage. Het Soester Mannenkoor Apollo zal hierbij mede werking verlenen. Na de 2 minuten stilte en het optreden van het koor, vindt de bloem- legging plaats, waarna défilé langs het Monument. De commissie belast met de uitvoering van de herdenking dringt er bij de inwoners met klem op aan tijdig aanwezig te willen zijn bij het Monument, zodat er om 20.00 uur absolute stilte heerst bij het Monu ment. De burgers worden verzocht in verband met de herdenking 's avonds van 6 uur tot zonsondergang de vlaggen halfstok te hangen. Dinsdag 3 mei a.s., aanvang 19.30 uur, zal in de kantine van het kantoor van gemeentewerken aan de Lange Brink- weg een openbare vergadering gehouden worden van het bestuur van de Sport stichting. De agenda telt dertien punten met ondermeer de bespreking van het indelingsplan van de sportzaal in het wijkdienstencentrum „De Borg" in Overhees en het voorstel aan B. en W. te verzoeken accoord te gaan met de opzet dat het nadelig exploitatie-saldo van deze sportzaal ten laste van de sport stichting komt. Aan de orde komt voorts een voorstel nieuwe netten aan te brengen in de ballenvangers die zijn aangebracht rond de SEC-kantineeen voorstel een afsluit baar toegangshek te plaatsen bij de ingang van het tennispark aan de Schrikslaan en een voorstel tot vervan ging van de basketbalinstallatie in de sporthal Beukendal. Besproken wordt ook het indelingsplan van de kleed/club- accomodatie op het hockeycomplex aan de Koningsweg; de uitbreiding van de kleedgelegenheid van het sportpark aan de Eemweg (VVZ) en het eindverslag van de commissie sportieve recreatie. Volgende week donderdag 5 mei, aan vang 20.00 uur, spreekt het oud-lid van de Eerste Kamer voor de WD, mr. H. van Riel tijdens een verkiezingsbijeenkomst over: „Is Den Uyl een politiek gevaar?" Op deze avond zijn ook niet VVD-ers welkom. De districtswedstrijd van de Kon. Ned. Ver. E.H.B.O. wordt dit jaar gehouden in Soest op 5 mei. In verband met het a.s. 50-jarig jubileum van de afd. Soest, wordt deze wedstrijd tussen 6 afdelingen uit het district Utrecht gehouden in het Middelwijkgebouw aan de Parallelweg 7A. Aanvang 20.00 uur. De afdelingen die de winnaars zijn van de rayonwedstrijden en naar Soest komen zijn: de Bilt-Bilthoven, Houten, Loenen, Maarn, Mijdrecht, IJsselstein. Deze wedstrijden, die onder toezicht van 'n deskundige jury worden gehouden, zijn altijd een zeer attractief geheel, mede door het natuurgetrouw uitbeelden van slachtoffers door de „Lotus". Belang stellenden voor E.H.B.O. zijn van harte welkom. waarden geschapen zijn voor een rus tige beeldstand. Met de nieuwe recorder wordt een weer gave van kleurenbeelden verkregen met opmerkelijk goede kwaliteit en uit stekende beeldscherpte. Het zichtbaar oplossend vermogen bedraagt nu 3 MHz, bij 6 dB afval. De signaal/ruis-verhou- ding kon door een reeks maatregelen worden verbeterd. Als verdere noviteiten dienen verder te worden vermeld de kwartsgestuurde servo's voor kopschijf- en bandaandrijving. Behalve de kop schijf- heeft ook de capstanas direkte aandrijving met opto-elektronische rege ling, zodat nog betere gelijkloopeigen schappen werden verkregen. Het bedie- ningscomfort met de tiptoetsen voor de loopwerksturing en met automatische zenderzoekautomaat in het ontvangst gedeelte komt overeen met dat van de BK 3000. Aansluitingen voor afstands bediening en mikrofoon zijn standaard aanwezig. Voor het gebruik op scholen en andere professionele toepassingen wordt het parallel-model VCR 4000 AV geprodu ceerd, dat als extra over videofrequentie in- en -uitgangen beschikt. De Fa. Audio Kerkstraat 3 te Soest, exclusief Grundig dealer voor Soest en omgeving, deelde ons nog mede dat zij de Grundig VCR 4000 vanaf eind mei/ begin juni zal gaan leveren. De VCR 4000 zal ongeveer zoveel gaan kosten als een goede kleurenontvanger. SOESTERBERGSESTRAAT 2 en groen voor de ogen Wij doen er een schepje boven op zojuist binnen: overalls in: lila paars rose

Soester Courant | 1977 | | pagina 3