Sport organisatie Soest krijgt juridisch ongelijk P JJ Programma Koninginnedag Soest op 30 april Afbouwwoningen kunnen alsnog in Overhees 2 ingepast worden Mikimö's Army-look MUcitriO' >altérnum< Gemeenteraadsvergadering Motie voor staatssecretaris over onverantwoorde vertraging nieuwbouw r.k. mavo JAAR waar kleren kiezen kinderwerk is W op de Slotlaan Lederwaren Giftshop Soester Courant vim donderdag 2» april 1977 Dat het laat zou worgen, vorige week bij de raadsvergadering, stond eigenlijk bij voorbaat al vast. Dat zit er meestal wel in met „aanvullende" lijsten met agendapunten, zoals deze keer ook het geval was. Toch hield het allemaal niet zoveel in; er waren wat knelpunten zoals de nog steeds bestaande contro verse tussen de Sport Organisatie Soest en de Sportstichting; het verzoek van de werkgroep afbouw woningen om ook in Overhees 2 huizen te mogen bouwen en daarbij een aantal schriftelijke vragen van de CDA-fractie; het krediet voor het bouwrijp maken van de 2e fase van Overhees en dan ten slotte de* ruilovereenkomst met de bewoner van het pand Oude Grachtje 13. S.O. Soest kreeg natuurlijk géén gelijk; juridisch is er geen speld tussen het besluit van de sportstich ting te krijgen. En omdat het juridisch allemaal duidelijk is, waagde de raad zich niet aan de vraag waarom de sportstichting nu eigenlijk die 4600 gulden niet wil terugbetalen. Dat interesseert de raads leden individueel vermoedelijk wel, maar niet als raad. Toch zit er weer een opening in de zaak, door dat de heer K. de Wilde (PvdA) wees op artikel 11 van de statuten van de stichting, waarin gesproken wordt over het vragen van éen „bindend advies". In die richting zal nu gewerkt worden en daarbij hébben alle deelnemers aan de stichting, inbreng. De werkgroep afbouwwoningen is zoals het er nu naar uitziet, een flinke stap verdér gekomen. Ondanks de brief die de groep van b. en w. kreeg, waarin gezegd werd dat er in Overhees 2-eerste fase, (want we praten tegenwoordig over Overhees 2-eerste fase én Overhees 2-tweede fase) geen ruimte voor hen was, blijkt die ruimte er nu plotseling wél te zijn. Wethouder Hoekstra zei dat er met de architect (van het totale plan) nog over gesproken werd. Het ging er maar om, hoeveel mensen zo'n afbouwwoning willen. Dat zal mogelijk aan alle 255 geselecteerden rtbg gevraagd worden en theoretisch zou het zelfs kunnen betekenen dat het 255 afbouwwoningen worden; maar dat is wel erg theoretisch.Toch kun je je afvragen wat zo'n brief nou eigenlijk te betekenen heeft. Het zal wel zo zijn, dat het ambtelijk apparaat de hele werkgroep over het hoofd gezien heeft. Het bouwrijp maken van Overhees 2 (eerste fase) bracht alle fracties in het geweer. Niemand had iets tégen het krediet, maar grote bezorgdheid klonk door ovenhet in de exploitatie opzet verwachte tekort. Omdat in het plan ook de nieuwbouw voor de r.k- mavo is opgenomen, de nieuwbouw die haast bewust door „Den Haag" wordt tegengehouden, kwam er zowaar nog een motie te voorschijn bestemd voor de staatssecretaris van onderwijs, de heer De Jong. De heer Dé Jong woont in Amersfoort waar hij nog niet zo lang geleden rector was van het Farèi college, de Christelijke Scholengemeenschap. Hij was één van de woordvoerders in augustus f975 bij de start van het Griftland college. Je zou zo zeggen: er schort iets aan de CDA samenwerking. Enfin De Jong krijgt een motie van de Soester gemeenteraad waarin hem dringend verzocht wordt nu eindelijk eens de nodige vergunningen voor de nieuwbouw af te geven. De huidige huisvesting van de leerlingen is te erbarmelijk. En dan te bedenken dat Soest al twee jaar geleden de bouwvergunning afgaf, pe school had er al kunnen staan. Dan komt dat Griftland- college heel wat sneller van de grond De ruilovereenkomst met de bewoner van het pand Oude Grachtje 13 kwam er niet door. De heer De Wilde rekende het college voor dat, gezien het bedrag dat de gemeente op tafel zou moeten leggen, er wel 200 gulden per vierkante meter betaald zou worden. Dat nam de raad niet, ook niet toen wet houder Hoekstra vertelde dat de grond hard nodig was voor de aanleg van een vijver. De vijver was nodig voor de waterbeheersing en het ding een beetje verderop graven, leverde weer verlies aan bouw grond opmisschien wel voor 40 woningen. Er waren teveel „misschien's" in de tegenargumenten van het college en de ruiling ging niet door. Ten minste voorlopig niet, want er gaat nu ondermeer bekeken worden of het hele perceel, inclusief de woning, niet ingepast kan worden. En dat na twee jaar praten en onderhandelen. Een deel van de vergadering werd bijgewoond door leerlingen van de Rinke Tolmanschool. Pe burge meester hoopte dat zij een „heleboel zouden opsteken" en zij liet het graag aan de kinderen zelf over of dat goed óf slecht was. Slecht zal het niet zijn, want het is altijd wel ergens goed voor geweest, dat zij er waren. En dat is hét voor iedereen die de raadsvergaderingen bezoekt. Neem nou het pleidooi dat de heer ir. M. A. van Ee van de VVD-fractie hield over energie-besparing. Hij deed dat in verband met de verhoging van de gasprijzen en hij pakte het wereldwijd aan. Van Ee heeft natuurlijk gelijk, maar terugkerend tot Soest stelde hij voor een ambtenaar aan te stellen, die intern bij het gemeente lijk apparaat gaat rondneuzen of er niet wat bezuinigd kan worden, deuren beter sluitend maken; ver warming laag; lichten uit enz. Nou bleek dat we in Soest al eens zo'n man aan het werk gehad hadden en misschien werkte hij nog wel. Maar heel duidelijk had hij deze donderdagavond vrij-af, want toen iedereen^ rond half twaalf in de nacht naar buiten kwam, brandden alle lamppn in ons prachtige en gigantisch grote kantoor van gemeentewerken. Geen mens erin en alle lampen, èn dat zijn er heel wat, aan. Tja wat moet je daar nu mee; misschien werkt deze illuminatie op een klok die gelijk op gaat met de straatverlichting. Een commissie van onderzoek en een rapport is het minste wat we ver wachten mogen. K. de Wilde (PvdA) Omdat er geen notulen waren goed te keuren, werd direct begonnen met de behandeling van de 16 ingekomen stuk ken. Kort werd stilgestaan bij de begro ting van de Amersfoortse Muziekschool. De CDA-er Oldenboom maakte zich zor gen over het tekort van 3 ton. Was dat wel in verhouding tot het plezier dat Soesters van de school beleefden? Wethouder mevrouw Van Stiphout noem de Oldenboom's opmerking „een half jaarlijks terugkerend verhaal". Zij wees hem er op dat het de consequentie was van de aangegane gemeenschappelijke regeling. Over vijf jaar kon aan de ge meenschappelijke regeling weer tetornd wordennu niet. Mevrouw Korthuis van de VVD-fractie merkte nog op. dat privé-lessen vele malen duurder waren en dat de leerlingen van de school nu toch ook de mogelijkheid hadden van groepslessen en spelen in orkesten. S.Ó.Sóest Uitvoerig werd gesproken over de brief aan de Sport Organisatie Soest over de terugbetaling van gemaakte kosten voor het opknappen van 2 kleedkamers. De raaxi nam het standpunt van de ju- ridsche commissie over, dat de Stichting autonoom is en de raad geen beroeps instantie. Bij problemen kunnen de deel nemers recht zoeken in de deelnemers vergadering en in laatste instantie bij de rechter. In de brief die „Soest" krijgt staat óok, dat de stichting het besluit destijds „wel overwogen" nam en dat de raad geen ander standpunt inneemt. Met dit laatste was de heer K. de Wilde (PvdA) het niet eens. Naar zijn mening was de raad niet bevoegd om In deze kwestie een oordeel te hebben maar dan moest men zo'n oordeel óok niet uitspre ken. Overigens noemde hij de situatie op 2ich erg onbevredigend. Het kon nooit bij de bevoegdheidsoverdracht, de be doeling van de raad geweest zijn dat er geen beroepsmogelijkheid was. De eind verantwoording lag daarom beslist bij de gemeenteraad voor wat betreft het totale sportbeleid. Al was er dan nu volkomen juist gehan deld, juridisch gezien, de vraag bleef of zo gehandeld moest worden. De Wilde wees op artikel 11 van de statuten, waarin de mogelijkheid voor inschakeling van een wijze-derde opgenomen was. Waar om had de stichting daar niet aan ge dacht? Ook bleef statutenwijziging mo gelijk, waarbij dan alle deelnemers in geschakeld konden worden. Hij stelde daarom voor een brief aan de Stich ting te zenden, waarin geattendeerd werd op het artikel 11 en waarin gevraagd zou kunnen worden aan de deelnemers om alsnog een beroepsinstantie te creëren. Jatl Visser (PS) stelde zich radikalèr op en dat in het belang van „Soest". Hij vond dat het bedrag, dat toch niet in verhouding stond tot wat de gemeente zelf voor de verbetering van de kleed kamers had uitgegeven (46.ÖÓÓ om 460Ó guldenmaar uit te betalen. Mevrouw Korthuis (WD) en de heer Van Poppelen (CDA) dachten echter als De Wilde; de gemeenteraad kón niet anders. Wel zei mevrouw Korthuis het moeilijk te hebben met de figuur sportstichting zoals die nu werkte. Moest er alsnog geen sportraad komen ex art. 61 van de gemeentewet) met slechts een advise rende taak? Zij wilde dat nog weieens bekeken zien. Van Poppelen wilde dlle stichtingen dan op de korrel nemen ten einde te voorkomen dat. zich -nog ooit eens een dergelijke situatie zou voor doen. Wethouder Plomp, voorzitter van de sportstichting en de sport derhalve in zijn portefeuille, had het er niét moei lijk meë. Hij wees er op dat „Soest" zover hem bekend, de kwestie nooit in de deelnemersvergadering aan de órde gesteld had. Hij zou niet tegenhouden dat de statuten eventueel gewijzigd zou den worden, riet zo min als éen advies te vragen conform het artikel 11. Overigens meende de heer Plomp dat een beroepsinstantie, zó die al gecreeerd werd, slechts het geval „Soest" te be- handelen zou krijgenandere problemen waren er niet. De discussie werd tenslotte afgesloten met een meningsverschilletje tussen de heren Visser en De Wilde. Visser vond dat dé zaak alsnog recht getrokken dien de te worden, maar De Wilde noomde dat „klinklaré onzin" en „demagogie", omdat de statuten ingrijpen niet toe lieten. Visser kreeg evén later wel de steun van de heer De Wilde bij zijn voorstel de briéf van de Werkgroep Leefmilieu Soest, met betrekking tot het winkel, gebeuren in Soest, te behandelen bij het ontwikkelingsplan. B. en w. stelden aan vankelijk vöor er pas over te gaan praten bij de behandeling van het bestemmings plan Centrum, volgend jaar februari, maar zowel Visser als de heer De Wilde vonden de inhoud van de brief té beldhg- rijk Uit het oogpunt van bestuursbeleid, om de bespreking zolang uit te stellen. De Wilde stelde zelfs voor er een apart ^rsh&i punt van te maken, maar het werd uit eindelijk bespreken bij het ontwikke. lingsplan en dat is op 2 juni a-s. Afbouwwoningen Het CDA diende 6 schriftelijke vragen in met betrekking tot de zogenaamde afbouwwoningen in Overhees 2: Was het de gemeente bekend dat er van de gelecteerden 50 de voorkeur gaven aan een afbouwwoning? Waarom had de ge meente vanaf de aanvang geen rekening gehouden met deze bouwmethode? Wat was daar de reden van? Kon er alsnog rekening gehouden worden met de wen sen van de kandidaatgegadigden? Wat werd de huurprijs vari de in het plan te bouwen huurwoningen? Van Poppelen (CDA) lichtte de vragen toe, door op te merken dat er onder de werkgroep afbouwwoningen sprake was van teleurstelling, omdat men al zo lang contact met de gemeente had gehad en de gemeente zich er steeds positief tegenover gesteld had. Bovendien kon den velen het voordeeltje van 10 a 15.000 gulden best gebruiken. Wethouder Hoekstra beantwoordde de vragen. Hij zei niets te weten van de 50 personen die de voorkeur gaven aan de afbouwmethode; officieel althans niet. Het college had wèl rékening gehouden met het project, maar door ömstan- Wethoyder Hoekstra dighedén was het niet gelukt dergelijké wopingen in te passen. Hij wees óp een nog openliggend terrein in het plan waar ruimte was voor 100 woningep. „Mis schien daar dan?" opperde hij. Hij zette uiteen dat er 100 gegadigden waren voor een woning in Overhees 2 en dat er, zoals achteraf jïleek, 5 uit geselecteerd waren, die ook op de lijst van de afbouw- werkgroep stonden. Dat aantal was, voorzover hem bekend opgelopen tot 14. De methode kon alsnog ingepast wordep; met de architect werd daar nog over gesproken. Wat de huurprijs betrof voor de 45 huurwoningen die in het project opgenomen waren, zef hij, dat volgens de stand van zaken nu, voor een d^ie- slaapkamerwoping ongeveer 430 gulden pep maand gevraagd zou moeten worden. Van Poppelen had 2 aanvullende vragen Zou het niet wenselijk zijn aan alle adspirant-kopers te vragen of zij alsnog een afbouwwoning wilden èn was het mogelijk gelijktijdig met Overhees 2- eerste fase, te starten met de bouw van de door de wetfiouder genoemde 100 huizen? Dat ging niet, wist de wethouder, maar hij benadrukte nog eens, dat inpassing in de huidige opzet zeer wél mogelijk wa». Hij zegde tepslotte toe, te zullen bekijken of alle geselecteerden nog be naderd konden worden voor de afbouw methode. GaspryjEen Bij het voorstel de gasprijzen te verho gen, brak ir. M. A. van Ée (VVD) een lans voor zuinigheid bij energie gebruik. Hij wees op het dreigende tekort en vond dat ook de gemeente een ander beleid diende te voeren. Ook stelde hij vast dat de gasprijs, in verhouding tot de elee- triclteitsprijs, onredelijk hoog gestegen was; 50% elektra om 100% gas. Hij kwam met het voorstel eep krediet beschikbaar te stellen om te laten onder zoeken welke energiebesparende maat regelen genomen konden worden. Ook wilde hij een ambtenaar aan het werk hebben, die de overheidsgebouwen, scho len en het gemeentelijk woplpgbezit ging bekijken voor hetzelfde doel. De heer G. Oldenboom (CDA) informeer de naar de reden van het verschil in prijsverhogingen en de heer Visser (PS) Stelde voor de toonzaal bij het gasbe drijf te veranderen in een informatie centrum voor energiebesparing. Tegen dat voorstel kwam met name de heep Van Aalst (VVD) in verzet, omdat de toonzaal er was, dankzij een overeen komst met de plaatselijke installateurs. Ook Oldenboom waarschuwde tegen te voorbarige verandering. Wethouder Hoekstra merkte op dat de door de heer Van Ee gevraagde controle al uitgevoerd was; het krediet beschik baar stellen, zag hij niet zo zitten. Wel nam hij het voorstel van de heer J. van den Brakel (PvdA) over, om middels een huis-aan-huie-folder alle inwoners het nieuwe I7?!7'!ÏTIT?T'73 variabele .1. l»Va kastenwandsysteem van interlübke Burq.Grothestc.1A A soest Artihome De Army-look is 't tegenwoordig helemaal voor kinderen. Logisch: 't zijn fijne kleren lekker stoeien sterk. Mikimo heeft er als speciaalzaak natuurlijk n enorme kollektie van in huis. Voor jongens cn meisjes. Allerlei hemden, broeken, rokken en noem maar op. Altijd met originele badges, strepen, stiksels of borduursels. De bijbehorende sokken, petjes, riemen, kniestukken e.d., zijn trouwens eveneens present. Kóm gauw es bekijken hoe geweldig de Army-look uw zoon of dochter staat. Sukscs verzekerd, neem dat gerust maar aan. DABY EN KINDERKLEDING KERKSTRAAT 7 SOEST. TEL 02155-16206 van Soept op de noodzaak van energie besparing attent te maken. Benoemingen Tussen alle bedrijven door werden de heren G. van Aalst (VVD) en C. Ver- heus (CDA) benoemd tot leden van het algemeen bestuur van de Stichting Samenwerking Woningbouwcorporaties. De heer Van Aalst zal t.z.t. zijn plaats in het bestuur van Molenschot afstaan aan mevrouw P. J. Oranje-Entink (VVD). Tot lid van de commissie woonruimte- beleid wepd benoemd de heer L. Hertog en tot hoofdleidster van de openbare kleuterschool in de wijk Overhees, mevr. J. H- van de Hammen-Wiemans. Eervol ontslag kreeg mevr. M. Couprie- Prins als hoofdleidster van de openbare kleuterschool „De Schakel" in de wijk Klaarwater. Eensgezind waren de fracties ten aan zien van het gevraagde krediet van ruim 3>/ï miljoen gulden voor het bouwrijp maken van Overhees 2. Eensgezind ook in de bezorgdheid voor het reeds nu te voorziene exploitatie-tekort. De heer De Wilde (PvdA) drong aan op snelle woningbouw om renteverlies te voorkomen. 5$org had hij wel over het grote verschil in grondprijzen voor wo ningwetwoningen en premiekoopwonin gen. Het ging in beide gevallen tóch om sociale bouw en hij vond dat het verschil „het bijna onaanvaardbare" naderde. kelljk Ook de prijs te hoog gevonden te hebben. Bij nader inzien kwam hij daarop terug, al bleef hij het bedrag hoog vin den. Voor hem woog evenwel ook het verlies aan woongenot zwaar en boven dien de marktwaarde van het huis. Wel wilde hij weten waarom de gemeente twee jaar geleden het pand niet gekocht had; er was zijnsinziens ergens een fout gemaakt. Als er nu alsnog niet gekocht werd; dan stelde óók hij voor het per ceel geheel in te passen. De heer Lange (VVD) sprak van een „groot probleem"; als er niet gekocht werd, dan zou'naar zijn mening inpas sing nog meer gaan kosten. Overigens dacht hij, dat er goed handel gedreven was. Wethouder Hoekstra zette uiteen dat inpassing niet mogelijk was. De vijver was hard nodig voor de waterbeheer sing en bovendien, de grond uit de vijver, voor de ophoging van een gedeelte van de wijk. Hij bestreed de door dé heer De Wilde genoemde grondprijs; die was volgens hét exploitatierapport J.20 gulden per vierkante meter, terwijl voor de woning een bedrag van 115.000 gulden betaald zou worden. Wat van elders aangevoerde grond zóu gaan kosten wist hij niet; wel dat er bij verlegging van de vijver mogelijk wel 40 huizen minder gebouwd zoüden kunnen worden. De mededelingen van de Wethouder wa ren echter naar de mening van de raad te weinig concreet en onvoldoende onder bouwd. Er moesten feiten op tafel komen en de heer Van Logtenstein zei verbaasd te zijn, dat het voorstel zo „onvoorbe reid" ingediend was. Het college wist toch dat er nogal wat tegenstand was. Het college wist toch dat er nogal wat tegenstand was. Het draaide uiteindelijk uit op „aanhouden". Die richting ging het ook bijna uit met het voorstel 21.000 gulden beschikbaar te stellen voor het opknappen van het oude repetitielokaal van PVO aan de Beetzlaan. Verzet kwam er van dé heren Van Aalst (VVD). Menne (CDA). Visser PSen De Wilde PvdA Hoe werd het met de verdeelsleutel onder de gebruikers; op wje werden de kosten verhaald; waarom werden de toe komstige gebruikers niet geraadpleegd alvorens het gebouwtje op te knappen" Het viel echter allemaal nogal mee; wethouder mevr. Van Stiphout praatte alle tegenstand weg. De Stichting Peu terspeelzalen werd immers hoofdge- bruikster en met de wensen van die stichting was volledig rekening gehou den. De andere gebruikers hadden nau welijks wensen, zodat er eigenlijk geen reden was om het voorstel aan te houden. Akkoord gaan was selfs gewenst, omdat ook altijd nog de goedkeuring van <3-S. nodig was. Dat kon 3 maanden duren, zodat, wilde men in augustus de peuters aan het nieuwe onderkomen helpen, af werken nu geboden was. Pat deed de raad. Voor fiets-en wandeltochten en ook in de auto VICO suède damesjasjes sportief en elegant. Aparte komplete sortering bij uw modehuis. iM.éf{<tKüxl Ij Slotlaan 130 Zalat -Tal. 03404-25734 Ir. M- A- van Ee (WP) Ir. M- A- van Ee (VVD) merkte op in Overhees 2 de continuïteit met Overhees 1 te mlseen. Hij doelde op de ruimte lijke indeling. Bovendien zei hij te be treuren dat er in het hele plan geen kavels voor vrije sectorbouw waren op genomen. Dat was drie jaar geleden bij de formering van het wethouderscollege vastgelegd. Van Poppelen (CDA) vestigde de aan dacht op de gang van zaken rond de nieuwbouw van de r.k. mavoschool. Zo als de heep De Wilde al had opgemerkt, zat er op dit moment voor de gemeenté een aanzienlijk renteverlies in. De Wilde stelde zelfs voor de bestemming dan maar te wijzigen. Van Poppelen verzocht een dringend beroep op de staatssecretaris te doen, de nog nodige vergunning af te geven. Pe heer G. van Aalst (VVD) merkte tenslotte op dat bij alle haast die men zei te hebben, hij wist dat bijvoorbeeld de PUEM officieel nog steeds niets van Overhees 2 afwist. En ook de PTJEM zou toch nogal wat werk voor het bouw rijp maken te doen hebben. Wethouder Hoekstra poogde de bezorgd heid ten aanzien van de exploitatie weg te nemen. Hij doelde daarbij op het perceel dat „bijzondere bebouwing" als bestemming gekregen had. Niet alles zou die bestemming hoeven te houden en door de vrijkomende grónd dan duur der te maken, zou het tekort aanzienlijk teruggebracht kunnen worden. Wat de Inrichting betrof werd gedacht aan een woonerf. De hele wijk was opge zet om Soesters aan een eigen huis te helpen; praktisch alle geselecteerden lieten een huurwoning achter en wat de PUEM betrof zou nu, na de goedkeuring van het gevraagde krediet, direct contact opgenomen worden. De burgemeester vulde nog aam dat in Overhees geen kavels voor eigen bouw waren opgenomen; die kwamen pas weer in de fases 3 en 4 aan bod. Wethouder Plomp merkte ten slotte nog op dat in december aan de staatssecretaris van onderwijs gevraagd was de vergunning voor de bouw van de r.k. mavoschool te verlenen. Èr was geen reactie op ge komen; ook niet op een later verzonden rapel. De heer J- van Poppelen (CDA) noemde dat een treurige zaak en hij stelde de verzending van de motie voor. De raad ging daar unaniem mee akkoord. Kortend Het voorstel voor Kortend een voorbe- reidingsbeslult vast te stellen, werd even eens goedgekeurd. De motivatie echter, dat het gebied niet voor „intensieve" bebouwing in aanmerking komt, ontlokte énige discussie. De heer De Wilde (PvdA) meende dat er bij het vaststellen van de raamstruk- tuur besloten was, dat bebouwing „ge heel" zou achterwege blijven. Hij ver zocht de terminologie van de raamstruk- tuur aan te houden. Dat gaat gebeuren, alhoewel de burge meester meènde dat dat met „niet voor Intensieve bebouwing" al gebeurd was. Zij wees er op dat met „nooit" ook de bouw van een sportaccomodatie, zoals t.z.t. mogelijk op het oude VVZ-complex, bemoeilijkt werd. Aangehouden werd het voorstel een ruil overeenkomst aan te gaan met de bewo* ner van het pand Oude Grachtje 13. De woning moet verdwijnen in verband met de uitvoering vart Overhees 2. Het gaat om een pere#»«i -an 1320 m2 met woning en opstallen. De grond is no dig voor het aanleggen van een vijver in verband met de waterhuishouding. Aan de bewoner is een perceel grond aangèboden aan de Mecklenburglaan met daar bovenop een bedrag van 195.000 gulden. De heer De Wilde (PvdA) rekende voor dat dan 200 gulden per vlerkante meter betaald Werd. HIJ noemde dat kapitaals vernietiging en hij stelde voor het hele perceel alsnog maar in de wijk in te passen. Het speet hem dat onteigening niet mogelijk was, omdat het goedge keurde bestemmingsplan ontbrak. De CDA-er Van Logtenstein zei aan van- 08.15-08.30 uur 08.15 uur 09.00 uur 09.30 uur 10.00-16.00 uur 10.00 uur 13.00 uur 14.00 uür 14.30 uur 16.00 uur 10.00-16.00 uur 10.30.11.15 uur 12.00 uur 12.00.16.00 uur ,14.00 uur 13.30 uur 14.00-16.30 uur 14.00 uur 14.00-16.00 uur 20.00 uur 21.15 uur 21.30 uur 22.15 uur Klanken van kerkklokken Draaiorgelmuziek Kunstmarkt op het terrein van Artishock. 's Ochtends optreden van Nigel Jones- Aanvang Mars van PVO van Rembrandtlaan naar Paleis Soestdijk. Nationaal hockey tournooi voor mixed elftallen om de Generaal J. Brouwer-beker op het hockeyterrein aan de Schrikslaan. WS5 velden aan de Eemweg. Aanvang pupillentourriooi. Finale ronden lagere'plaatsen. Optreden vari de Shówband Furenthela uit Voerendaal. Finale pupllleritpurnooi. Radio en Télevisiéteam tegen een WZ-kombinatie. Openstelling Luchtmachtmuseum op de vliegbasis Soés- terberg. Bloemendefilé voor Hare Majesteit de Koningin langs het Paleis Soestdijk Aanvang onderling jeugdvoetbaltournooi, georganiseerd door de Sportorganisatie Soest op het terrein aan de Bosstraat-oost. Voor de winnende C, D en E elftallen worden bekers ter beschikking gesteld door het O.C. Soest. Groot kinderfeest op de SEC-terreinen aan de Bosstraat Schiettent, Ballengooitent, Vistent, Blokjes rapen, Vlag- getjes steken. Touwtrektent, Skippybal wedstrijd, Hin dernishardloop, Kussengevecht en Grabbeltonnen. Deelnemersprijs per spel0.30. Springbed (kosteloos, maar wèl kaartjes halen voor de volgorde). Twee poppenkasten, dubbel Wonderrad (altijd prijs!Autoshow. Grote show PVO op de SEC-terreinen. Café Chantant in Molenschot voor de bewoners vari Honsbergen, Braamhage en Klein Engendaal, m.rri.v. Margrete Albers, sopraan; Perry Cavallo; Jetty Cantor; Het Ramona Kwartet, o.l.v. Jules de Jong; Nol Kok, plano. Presentator: Koos Huisman. Vóór busvervoer wordt ge zorgd. Optreden Sail/Joya bij Artishock, m.m.v. Jo Alice Banta. Karen Harvey, Kim Howarth, Fernando Lamelrintras, Antonio Lameirintras. Westernfilm in de Molensoos. Toegangsprijs: Leden 1.75, niet leden 2.75. Puzzlerit voor auto's, motoren, bromfietsen en fietsen, o.l.v. de heer J. v.d. Bank. Start voor deelnemers op het terrein achter de brandweerkazerne, Lange Brink weg. Inschrijfgeld: auto's en motoren 4.-, bromfietsen 1.-, fietsers per koppel 0.60. Verzekering: ƒ2.00 voor auto's en motoren (geen verlies van claimkorting op eigen verzekering). Bromfietsen: verzekeringsbewijs mee- brengen. Gelegenheid tot inschrijven vanaf 13.30 uur bij de start. Vóórinschrijving bij de beer J. v.d. Bank, Dórrestein- weg 41, tel. 16881 te Soest. Dansen in de Molensoos bij de groep JViobilae. Entree: leden 1.-, niet leden 2.-. LAMPÏONNENOPTOCHTEN: Soést Zuld, start vanaf het busstation. Route: Soesterbergsestraat, Eikenlaan, Birkstraat, Bilderdijklaan, Betjè Wolfflaan, Hartman laan. Aafje Dekenlaan, Staringlaan, Bildertlijkiaan, Van Lenneplaan, Birkstraat, Bartolottiiaan, Hlldebrandlaan, Vosseveldlaan, Da Costaiaan, P. C. Hooftlaan (links en weer links), P. C. Hooftlaan, Jacob Catslaan, links p. O- Hooftlaan, Hildebrandlaan, Busstation. Begeleid door de Koninklijke Amersfoortse Muziek Vereniging. Soesterveen, start Smitshof. Route: Smitsweg, Veenbes- straat. Varenstraat, Koningsweg, Obrechtstraat, Willaert- straat, Trapveldje. Begeleid door de PVO. Groot Vuurwerk op het terrein bij de Soefiterèngweg, in het verlengde van de Dalweg. De Soesterengweg tussen Talmalaan en Molenstraat en de Dalweg tussen Alb. Cuyplaan en Soesterengweg worden gesloten voor »lle verkeer. Tassen Riemen Portemonnee's Sleutelhangers Koffers Lederen onderzetters oh nóg veèt meer leuke Winkelkring v. Weedestraat 46 SOEST Tel. 02155-13473

Soester Courant | 1977 | | pagina 7