Kunstmarkt dit jaar in de tuin van 't Artishockgebouw m-Ë Encyclopedie „Dit is je wereld nu compleet 170 slachtoffers van „stortingsbiljet' mm Boerderij „Ouders Vrucht" moet van eigenaar gesloopt worden maaswinkel Meningen van Lezers Het Nederlands Motet- en Madrigaalkoor Nieuwe leden zijn van harte welkom. 99 VVV NIEUWS 15-jarige jongen mishandeld Commando overdracht Datim Aquarium gestolen Uw succes is onze a> d Autorijschool M.LOS I Uw succes is onze Vleesverkoop Joyriding ontdekt door autobrand Busje verliest twee wielen Expositie koninklijke familie 40 jaar in Baarn Met Raad en Daad Amnesty houdt boekenmarkt I 871409 Sprookje Inbraak in „De Turf" Controle snelheid Zaak illegale begraving geseponeerd Weer 11 autobanden lekgeprikt Openbare vergadering juridische commissie Koninginnedag in Soesterberg Jaarvergadering Federatieve Raad Bejaardenwerk Verkiezings bijeenkomst GPV Voor 1000 gulden aan radio apparatuur gestolen Geparkeerde auto's beschadigd terno.6 it-shirt. terno.12 p-shirt ter no. Snuffel atoenen shirt voor '■voordeel-prijs van: Soester Courant van donderdag 28 april 1017 jffiliWIïai®: V- i:* repeteert dinsdagavond van 8 tot 10 uur in het wijkgebouw Emmakerk, Regentesselaan, Soestdijk. Inlichtingen: Mevr. I. Jonker, tel. 13261. De in februari van dit jaar reeds gepresenteerde encyclopedie „Dit is je wereld", is nu compleet. De vier delen waaruit dit fantastische naslagwerk bestaat zijn in de boekhandel verkrijgbaar. Het bijzondere van deze encyclopedie is wel dat de mas sale informatie op een logische wijze op een rijtje werd gezet, waardoor de meest ingewikkelde onderwerpen glashelder zichtbaar gemaakt zijn. Net als bij elk ander product is ook een schikken is een prachtig opbergsysteem; In tegenstelling met voorgaande jaren wordt de Kunstmarkt dit jaar in de tuin van het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat gehouden. Er zijn ongeveer 40 deel nemers, maar dan specifieke kunstenaars, waardoor de artistieke waarde van het evenement is toegenomen. Buiten dat staan er, met het oog op de a.s. Kamerver kiezingen, een aantal politieke partijen. Eén van de 200 etsen van „mooi Soest". boek het resultaat van een lang en tijd rovend proces van nadenken, ontwerpen, verwerpen, opnieuw afwegen en tenslot te akkoord gaan. Het feit dat de auteur James Mitchel, er 7 lange jaren mee bezig was, bewijst dat wel. Zo kwam dan een encyclopedie tot stand, waarbij 2 opvattingen eenvoudig gene geerd werden: volledigheid en alfabe tische rangschikking. Alfabetisch rang- De kunstenaars die een kraam beman nen, zijn er op uitnodiging van Arti- shock. Zij zijn geselecteerd, zodat mag worden aangenomen dat er uitsluitend kunst van hoog gehalte zal worden aan geboden. Ondermeer zullen er een 200 verschillende etsen van ..mooi Soest" te zien en te koop zijn voor 11 gulden per stuk. De maker heeft de aardige gedach te gehad de opbrengst geheel ten goede te laten komen aan aktiegroepen die zich inzetten voor het behoud van dat mooie Soest. Daar is een bankrekening voor bij de NMB nr. 68.43.03.795. De finan ciële verantwoording is in de stand van de kunstenaar te zien. Te zien is ook in het gebouw de 20 minu ten durende film van de lege -lijsten- tentoonstelling „Lijst-in/lijst-uit", die vorig jaar Hemelvaartsdag in het Gro ningse Vierhuizen werd georganiseerd. Dit initiatief werd door het Artishock-lid Wil Willemse genomen, na de mislukte première van deze openluchttentoonstel ling in het Soestock-festival 1975 op de Soester Eng. In de periode van april tot en met november 1977 is het weer mogelijk rondvaarten te maken door de singels en grachten van Utrecht. De afvaart is aan de Oude Gracht, hoek Viestraat, vertrek tijden 11,13.14,15.16 en 17 uur. Prijs 4,- p.p., kind. t/m 13 jaar 2,-. De rondvaart duurt ong. 1 uur. Ook kunt U weer een boottocht maken van Utrecht naar Loosdrecht via de Vecht. Deze boot vaart van 26 juni t/m 28 augustus 1977. Vertrek Oude Gracht, om 10 uur, aankomst Loosdrecht ca. 13 uur. Vertrek, terug vaart 14.30 uur, aankomst Utrecht 18 uur. Dagelijks van zondag t/m vrijdag. Volw. retour 12,50, enkel ƒ.7,50, kind. ret. 7,50, enkele reis 5,-. „Jozefien en Jasperien" heet de nieuwe show met Jasperina de Jong. Deze show is geschreven door Lennaert Nijgh en Joop Stokkermans en gaat in Carré vanaf 17 mei slechts 12 voorstellingen, iedere avond 20.15 uur tot 29 mei uitge zonderd 23 mei. De prijzen zijn 20,-, 15.-, 12,50, 10,-. 7,50 en 5,-. Reserveringen kunt U vanaf heden aan ons kantoor doen. Eveneens in Amsterdam, in Theater Tingel Tangel, vanaf 3 mei, om 20.30 uur behalve zondags en maandags, de Af- scheidstoernee I van Don Quishocking. Prijzen 13,50. „Bekijk het Gooi eens vanuit de hoogte" (Een boeiende belevenis, die best betaal baar is). Dit is de tekst van een foldertje dat wij binnen kregen van het lucht vaartbedrijf op het vliegveld Hilversum. U hoeft niet te reserveren. Iedere dag van de week kunt U de lucht in, mits er 3 personen voor de vlucht aanwezig zijn. De prijs is 20,- per persoon, inclusief verzekering. Haalt U eens een folder. Tot en met 15 mei wordt het festival rond het 10-jarig bestaan van Artishock Soest gevierd. Een uitgebreide krant met het to tale programma van de exposities, to neel, jazz, voetballen, muziek, poèzie, poppentheater enz. enz. kunt U gratis komen afhalen aan ons kantoor. Eveneens gratis is de door het provin ciaal bestuur van Utrecht uitgegeven krant btr. Recreatie in Utrecht. Waarom deze krant? Wel, de provincie Utrecht maakt gebruik van de gelegenheid om aan haar inwoners informatie te geven over wat zoal aan recreatie binnen de provinciegrenzen wordt ge daan. Enkele artikelen zijn, o.a. „We zijn er nog niet". Waar gaan de Utrech ters naar toe? Waar wel en waar niet zwemmen, enz. De krant ligt voor U klaar. De broers G. en B. B., wonende aan de Beetzlaan hebben gemeend hun argu menten tegen het gebruik van een geza menlijk pad achter de woningen, kracht te moeten bijzetten door mishandeling. G. B. drukte een brandende sigaret op de wang van de 15-jarige Ben v. d. H. toen hij met een brommer over het pad op weg naar huis was. Onder het uiten van meer bedreigingen beloofden zij hem het zelfde op zijn rechter wang te doen, als hij ooit nog eens met de bromfiets op het pad kwam. Bij de politie werd aangifte van deze mishandeling gedaan. Vandaag vond in het Jessurunkamp te Soestduinen de overdracht plaats van het commando over het Depot Alge meen-Technisch en Intendance Mate rieel (DATIM) van de Koninklijke Luchtmacht. Kolonel H. J. de Graaf droeg het bevel over aan kolonel G. F. P. Straver. Kolonel De Graaf verlaat per 1 mei a.s. de militaire dienst met eervol ontslag. Uit de kelderbox onder de flat van de familie V. aan de Varenstraat werd een aquarium gestolen. Vermoedelijk is van een valse sleutel gebruik gemaakt. Een weerzien met Georgette Hagedoorn met aan de vleugel Ruud Bos, met haar oude, nu weer jonge repertoire in de Blauwe Zaal te Utrecht op 30 april om 20.30 uur. Kaarten 9,-. C. J.P. en 65 5,-, vanaf 6 dagen tevoren, dag. van 10-15 uur. Tel. van 11-15 uur 030-310241. In deze zaal treedt op 5 en 6 mei, om 20.30 uur op Toneelgroep Theater met Victor, of de kinderen aan de macht (5 mei gratis). Kaarten 9,-, C.J.P. en 65 weer 5,-. Kaartbespreken zie boven. Onder „Evenementen op de Veluwe" kunt IJ ook rekenen de open dagen op Kwekerij Oud te Nieuw Millingen, Meer- velderweg 56. Deze firma heeft 3 ha verwarmde kassen waarvan de helft in Nieuw Millingen en de helft in Aalsmeer, waar een groot sortiment tropische ge wassen voor exportdoeleinden wordt ge kweekt. Alleen in Nieuw Millingen kunt U deze zomer, bij wijze van proef, de kassen bezoeken op elke dag, behalve zaterdag en zondag en wel tot l oktober. Grotere groepen graag vooraf een af spraak. Tel. 05775-301. Wandelen met de A.N.W.B. kan weer vanuit Plasmolen bij Nijmegen op 30/4, 1,7 en 8 mei (natuurmonumentenwande ling) en een Appels- en notenwandeling vanuit Beesd (W. Betuwe) op dezelfde data. Informeert U even betr. vertrek punt en -tijd. Fietsen met de A.N.W.B. is mogelijk op 30/4,1 en 8 mei vanuit Plasmolen (Maas- en Niersfietstocht) en vanuit Beesd de; Linge- en Waalfietstocht.' In het Artishockgebouw aan de Steen hoffstraat vindt op vrijdag, 29 april a.s. een Jazz-concert door het kwartet Carl Schulz plaats. De aanvang is om 20 uur en de kaarten kosten 5,-. Wie goed vroeg uit de veren kan komen en in de vroege ochtend eens van het vogelgezang wil genieten (6 uur) kan op 30 april met het I.V.N. meewandelen in De Bilt op het landgoed Sandwijck, Utrechtseweg 303. Er wordt gewandeld onder leiding van vogelwachten. Op zondag 1 mei wordt er met het I.V.N. in Bilthoven gewandeld om 14.15 uur door de Ridderoordse- en Eykensteinse bossen vanaf de parkeerplaats langs de Gezichtslaan iets voorbij de kruising met de Nieuwe Weteringseweg. „Joeri en de kleine draak" heet het programma dat het Poppentheater Toer- lijn uit Amersfoort op 4 mei om 15 uur brengt. Op 4 mei om 20 uur wordt in de Nicolaaskerk aan de Kerkstraat in Baam een concert gegeven door het Groot Nicolaaskoor o.l.v. Louis Mol. Op het programma staat het Requiem van W. A. Mozart. Joodse Volksmuziek kunt U beluisteren in het Theater Miniatuur te Amersfoort op 6 mei om 20.30 uur. De muziek wordt ten gehore gebracht door de groep Bar- gais. Toneel door het Werktheater met het Projekt Aladdin in de Open Hof aan de Veenbesstraat te Soest op 6 mei om 20.30 uur. Toegang 6,-. Op zaterdag 7 mei kunt U genieten van de Voetbalwedstrijd Artishock-Turkije op de Eng te Soest. De aanvang is 14 uur. Het Utrechts Symfonie-Orkest organi seert weer vier concerten op de donder dagavonden 26 mei. 2, 9 en 16 juni 1977 in Tivoli. aanvang 20.15 uur. Ditmaal weer een Beethoven cyclus. De dirigenten zullen zijn Uri Segal; Kees Bakels, Francois Huybrechts en Christopher Seaman. de solisten zijn: Yuori Jegorov, piano; Rafaël Orozco, piano; Mark Lu- botsky, viool en Jeremy Menuhin, piano. Abonnementen voor vier concerten 25.-. Losse kaarten 8,- per stuk. Plaatsbespreken vanaf 2 mei aan Tivoli 10-15 uur tel. 316242. Losse kaarten steeds 2 dagen voor ieder concert. De Nederlandse Wandelsport Borid orga niseert In Baarn van 6 t/m 9 juni weer de Avondvierdaagse. De inschrijvings datum is voor Soest 9 en 10 mei aan de Koekoekweg 9, waar U ook verdere inlichtingen kunt krijgen. Inschrijven kunt U daar van 19-21 uur. Het vertrek punt zal zijn Sportpark ..Ter Eem", Geerenweg. Baarn. Starttijden Jeugd 18.30 uur. Senioren 18.45 uur. Met de in Soesterberg aangekochte boerderij „Ouders Vrucht" kan de gemeente voorlopig niets beginnen. De huidige bewoner, de heer Stalenhoef, mag er in blijven wonen zolang hij dat verkiest, terwijl het pand gesloopt wordt, zodra hij het verlaat. Stalenhoef bedong dit in het koopcon tract, dat hij met de gemeente afsloot. De boerderij is nodig voor verdere uitbouw van de wijk Steenberghe. Is de boerderij daar niet nodig voor woning- £;?uw, dan heeft Stalenhoef het recht van O <0 u CD Van Lenneplaan 47 Telefoon 1 66 21 terug kopen, óf, vervalt het koopcon tract. Alle plannetjes om de boerderij op de monumentenlijst te plaatsen; er een cultureel centrum van te maken, of wat dan ook, zijn tot mislukking gedoemd. Eén en ander vertelde de burgemeester aan de leden van de commissie ruimte lijke ordening tijdens een vergadering die dinsdagavond gehouden werd. De zaak kwam aan de orde in verband met vragen van de Soesterbergse Wijkraad. Door de leden werd opgemerkt dat de vraag vrij overbodig was, omdat de wijkraad van de clausule in het koop contract op de hoogte kon zijn. Geopperd werd toen, dat er mogelijk een nieuw lid van de wijkraad op informatie uit was. Zaterdagmorgen (Koninginnedag) om 9 uur zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaatshebben aan de houders van groene kaarten, genummerd van 101 t/m 200. de moeilijkste zaken vind je in een hand omdraai terug. Daar is dan wel voor no dig dat je er de naam én het bestaan vanweet. Ontbreekt dat, dan kom je niet ver. Met een systematische rangschikking, zoals in „Dit is je wereld" wordt een totaal schema zichtbaar gemaakt en bo vendien de funktie van elk afzonderlijk onderdeel daarin, En wat de volledigheid betreft: iedereen weet dat volledigheid niets anders is dan de afwezigheid van constateerbare lacunes. En iedereen weet ook dat vol ledigheid een soort dwangbuis is, die noopt tot opname van zaken, waarvan de waarde soms maar moeilijk staande te houden is. Het probleem is dan wel, dat er gese lecteerd moet worden en dat hebben de samenstellers van dit boekwerk gedaan. Hun richtsnoer daarbij was evenwel de logische samenhang. Het resultaat mag er wezen. Zeventig kunstenaars hebben 2% jaar ge werkt om de tienduizend illustraties tijdig klaar te krijgen. De uitgever, Spectrum, zette 70 vertalers in om de Nederlandse tekst op tijd gereed te hebben en het resultaat werd: een vraagbaak en kom pleet kennispakket voor het hele gezin. Op makkelijke wijze is nu inzicht te krijgen in alles waar men dagelijks mee te maken heeft. De samenstellers zeggen nadrukkelijk dat zij zich plaatsen binnen het gezichtsveld van de Wersterse weten schapstheoretische discussies en wijs gerige waarheidsvragen; men bestreed niet het gebied van de religieuze en me tafysische waarheid. Kortom het is een naslagwerk waarvan velen zullen denken „dat had er eerder moeten zijn' In de Nederlandse uitgave is een speciaal aan Nederland gewijde inlas opgenomen, opgesteld door dr. Van Loon van de Amsterdamse Universiteit en door Jo de Meester van de schooltelevisie van d« BRT. Wat technische gegevens: het formaat 21x28 cm; het aantal pagina's 2.04. waarvan 1.824 in kleur en 224 in zwar wit; het aantal woorden. 1,5 miljoer het aantal illustraties 10.500; het aanta onderwerpen 888; prijs 75,- per deel. Het restant van de auto, die op de parkeerstrook aan de Weegbreestraat „spontaan" in brand vloog. Op de Weegbreestraat raakte in de nacht van vrijdag op zaterdag door onbekende oorzaak de auto van de 24-jarige F. in brand. De auto stond er al vele uren. Het voertuig brandde geheel uit; de brand weer doofde de vlammen. De door het rumoer wakker geworden heer B.. die in de omgeving woonde, constateerde toen dat zijn personenauto verdwenen was. Omdat de brommer van zijn zeventienjarige zoon voor de deur stond, werd joyriding vermoed. Dat kwam later ook uit. toen de auto terugge vonden werd op een parkeerterrein aan de Veenbesstraat. Op de Van Weerden Poelmanweg ver loor een busje, bestuurd door de 24- jarige R. D. uit Soest, waarin negen kinderen vervoerd werden, twee linker achterwielen. Het busje kwam in de berm tot stilstand; persoonlijke ongeluk ken deden zich niet voor. Vermoedelijk waren de moeren, na een enkele dagen tevoren uitgevoerde reparatie niet goed vastgedraaid. In het gebouw „Christelijke Belangen" aan de Parkstraat 114 te Baarn is een tentoonstelling ingericht over het 40- jarig verblijf van de Koninklijke Familie in Baarn. De expositie is vrijdag 29 april geopend van 9 tot 21 uur; zaterdag 30 april van 10 tot 21 uur en zondag 1 mei van 14 tot 17 uur. HOND MEE NAAR CANADA - Wat is er allemaal nodig en wat kost het om een jonge hond mee te nemen per vliegtuig naar Canada? Antwoord: Nederlandse honden mogen Canada in zonder inenting of quaran taine als zij rechtstreeks worden meege nomen of gezonden en er een verklaring wordt overgelegd, die getekend of geën dosseerd is door een erkende dierenarts in Nederland, waarin deze verklaart a) dat er al zes maanden geen hondsdolheid in het land is voorgekomen; b) dat naar zijn weten deze hond zes maanden in Nederland is geweest; en c) dat de hond onderzocht is en vrij bevonden van symptomen van besmettelijke ziekten. De hond moet worden vervoerd in een kooi, die moet voldoen aan de eisen die de luchtvaartmaatschappij daaraan stelt ten aanzien van het formaat en de opvang van urine enz. U kunt dgl. hokken bij de KLM kopen (niet huren, want ze komen nooit terug!en u moet daarvoor tenminste een maand tevoren bij de luchtvrachtreservering op Schip hol (tel. 020-493293) de grootste hoogte kop en gehele lengte zonder staart opge ven. De KLM berekent het hok naar grootte. De vrachtprijs voor dgl. dieren op de lijn Amsterdam-Toronto bedraagt nu 11,80 per kg. De bijkomende kosten aan douaneverklaringen en luchthaven belasting bedragen tezamen circa 60,-. Als u op 't Canadese vliegveld landt, moet de hond getoond worden aan de daar aanwezige inspecteur van het mini sterie van landbouw. ERFENIS Een ongetrouwde oom heeft zijn bezittingen vermaakt aan broer en zuster. Die zuster is al eerder gestorven. Gaat alles nu naar de broer, of krijgt de echtgenoot van die zuster ook iets, of het deel van die zus? AntwoordDe echtgenoot van die voor- pverleden zuster behoort niet tot de ergenamen. Haar kinderen ervan echter tezamen het deel, dat hun moeder vol gens het testament van haar broer uit zijn nalatenschap zou hebben ontvangen. TERRARIUM Welke lamp is beter voor een terrarium, TL of gloeilamp? Antwoord: Voorde warmte in een terra rium gebruikt men gloeilampen, maar ter bevordering van de groei van planten is een FL-daglichtbuis erboven beter. Voor optimale plantengroei bestaan nog gasontladingslampen, die alle kleuren van het spectrum uitstralen. Zaterdag 30 april Koninginnedag, zal de werkgroep Soest van Amnesty Interna tional weer haar gebruikelijke verkoop houden van boeken, welke zijn afgestaan door leden en donateurs. De verkoop zal gehouden worden op een tweetal punten, namelijk in de van Weedestraat ter hoogte van Albert Heijn en bij de Smitshof van 8.30 tot 13.00 uur. De opbrengst van deze verkoop is be stemd voor het werk voor de politieke gevangenen en hulp aan hun gezinnen. Eén en ander zal afhankelijk zijn van gemeentelijke goedkeuring welke is aan gevraagd. Bij uitblijven van deze goed keuring of bij slecht weer zal de boeken verkoop worden verplaatst naar het Amnesty Centrum. Middelwijkstraat 72 (zij- ingang), eveneens van 8.30 tot 13.00 uur HET GIROKANTOOR DER GEMEENTE AMSTERDAM STORTINGSBILJET I gjj DOOR S... ADRES (9. ff fj* j \A0\0 ;9ldi - GLD OP REKENING T.N.V WEGENS NIET VOUWEN 310700-A 3031 170 „slachtoffers" maakte de man in Nederland, die girostortingsbiljetten aanbood als betaalmiddel. Ook in Soest had hij er één. Bij Garage Stam kocht hij voor enkele guldens benzine; schreef vervolgens het stortingsbiljet uit; vulde daarop nummers in, die klopten met een legitimatiebewijs; inde het verschil in contanten en verdween. Het zag er allemaal erg mooi uit, maar het was een ,,stortings"-biljet. De pomp bediende was er ingevlogen. Zijn enige troost fnag zijn dat hij 169 collega's heeft. De man is inmiddels door de Haagse politie aangehouden, 't Is maar, dat u er in de toekomst op voorbereid bent. Het „BIJ" op de kaart geeft duide lijk aan, dat er echt niet mee „betaald" kan worden. 1 d«n blitklaan 36 aoaat tal. 13991 of 14660 MACHTIG EIKEN MUIBIUXIII» Zaterdags geopend van 10-17 uur en nadat de boze koningin gehoord had dat zij niet de schoonste was, trok ze zich verongelijkt terug in het bos. Daar ontbood ze de bekendste bouwmeester uit het hele land en sprak: „Kap dit deel van het bos en bouw daarop een huis dat groot en comfortabel genoeg is om mijn laatste dagen in te slijten. Zorg dat niemand mij kan zien als ik dat .niet wil' En tot de houthakkers sprak ze streng: „Zeg tegen niemand waar dat kappen voor dient". Het volk verwonderde zich over de bedrijvigheid in hun bos, maar als ze de reden van al dat gezwoeg wilden weten, hulde het werkvolk zich in ijzig stilzwijgen. Alleen de baas zei soms: „Je zult nog veel meer beleven. Let maar op mijn woorden". De verrassing was groot toen de konin gin in hoogst eigen persoon haar intrek nam in het grote huis. Paadjes werden verlegd en struiken en bomen geplant zodat niemand haar kon zien als ze dat niet wilde. De weinige mensen die in het bos woonden, zagen hun vorstin soms als zij naar de regeringsgebouwen reed. Op een dag ontbood zij wederom de bouwmeesters en sprak: „Het grootste deel van mijn tijd zit ik in oude huizen te regeren. Kap nog een veel groter deel van dit bos en bouw daar voor mij nieuwe regeringsgebouwen". De bouwheren waren zeer vereerd met de opdracht, maar omdat de tijden slecht waren, vroegen zij eerbiedig of er wel voldoende geld beschikbaar was. De koningin riep de mannen nader en in het geheim vertelde zij haar plannetje: „Dat nieuwe regeringscentrum moet de vorm krijgen van een monument". Haar stem daalde en fluisterend vervolgde zij: „Ik heb mij niet vergist, u bent wijze raadgevers. Geld heb ik inderdaad niet, maar dat laten we het volk zelf betalen". Wat er toen nog meer besproken werd is nooit iemand te weten gekomen. Zo zacht werd er beraadslaagd. Toen stopte de koningin alle plannetjes in kannen en kruiken en liet een tovenaar uit een ver land opdraven: „Roep het volk bij elkaar onder het bordes en haal daar de plannen tevoorschijn". Toen.allen bijeen waren en de tovenaar uitgesproken was, mocht iedereen wat zeggen. Hij wist wel dat er een hevig tumult zou ontstaan, maar de slimme tovenaar wist uit ervaring ook dat niemand daardoor verstaanbaar zou zijn. Maar wat gebeurde? Eén voor één stapten de bewoners van het grote bos naar het bordes. Daar begonnen ze te redeneren als wijlen de heer Brugman. En als de koningin na vele maanden niet uitgeput weggedra gen was, zouden ze nu nog bezig zijn om haar duidelijk te maken dat bosbewo- ners hun bomen niet kunnen missen. GerardPaul Braamweg 69 Soest. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd ingebroken in het instructiebad De Turf aan de Waldack Pyrmontlaan. Daarbij werd gebruik gemaakt van een valse sleutel. Van de kassa werd de geldlade opengerukt; op de grond werd wat kleingeld aangetroffen. Ook het slot van de prijzenkast werd afgebroken. Er wordt echter niets vermist. Met de mini-radar heeft de politie te Soesterberg op het fietspad langs de Banningstraat het bromfietsverkeer ge controleerd op snelheid. Van de 47 brom mers die passeerden reden er niet min der dan 26 harder dan de binnen de bebouwde kom toegestane snelheid van 30 km. p/u. Ze kregen allemaal een bon. Er zullen in de toekomst meer van dergelijke controles gehouden worden. H*t Girokantoor It mat aansprakelijk voor de gevolgen van de vermelding van een foutief rekeningnummer. 19— De zaak van de illegale begraving van het stoffelijk overschot van de 93-jarige baronesse C. H. Snouckart van Schau- burg op de gesloten begraafplaats bij de Oude Kerk, is geseponeerd. De offi cier van justitie in Utrecht is overtuigd dat hier in goede trouw gehandeld is en dat er sprake was van een miscommu nicatie tussen de instantie die de be graafplaats gesloten verklaarde en de instantie die toestemming tot bijzetting in het familiegraf gaf. Er zal dan ook niemand vervolgd worden. In de nacht van zaterdag op zondag zijn in de wijk 't Hart weer negen autobanden lekgeprikt. Op de Pelikaanweg werden zowel van de auto van de heer T. M. uit Sittard als van de auto van een daar wonende Amerikaanse militair ieder twee banden lek gestoken. Op de par keerplaats aan de Leeuwerikweg sneu velden de banden van de auto's van J. van W. (1); T. v.d. M. (2) en J. v.d. B. (2) ook twee banden van de winkelwagen van J. J. gingen er aan. De wagen stond aan de Pelikaanweg. Van de aan de Groen van Prinsterer- straat geparkeerde auto van de heer C. P. werden twee achterlichten en de buitenspiegel vernield. Maandag a.s. 2 mei, om i7.po uur vergadert in het' gemeentehuis de juri dische commissie. Aan de orde komen een concept-voorstel tot wijziging van de verordening commissie culturele zaken; een concept-voorstel tot wijziging van de statuten van de Stichting Zwembaden Soest en een concept-voorstel tot vast stelling van de verordening geldelijke voorzieningen raads- en commissiele den. Het programma voor Koninginnedag in Soesterberg ziet er als volgt uit: 8 uur Reveille: 8.45-10.45 uur filmvoorstelling in het Dorpshuis; 10.00-11.00 uur Pop pentheater; 10.30-12.00 uur Filmvoorstel ling in het Dorpshuisen Poppentheater in De Hoeksteen; 14.00 uur behendig heidswedstrijden op de fiets, start op het Dorpsplein; 15.00 uur spuitbalwed- strijd; 17.30 uur start autopuzzelrit bij Het Zeisterspoor; 21.00 uur lampionop tocht en 22.00 uur Groot Vuurwerk. Op maandag 16 mei a.s. om 20.00 uur, houdt de Stichting Federatieve Raad voor het Bejaardenwerk Soest haar jaar vergadering in het dienstencentrum „Honsbergen" aan de Wiardi Beekman- straat. Belangstellenden en met name de oude re bewoners van onze gemeente, zijn op deze vergadering van harte welkom. Ondermeer zal worden gesproken over het gewijzigde opnamebeleid voor de bejaardentehuizen. Het Gereformeerd Politiek Verbond, GPV, houdt a.s. maandagavond 2 mei een openbare verkiezingsvergadering in de zaal van de bibliotheek aan de Al- bert Cuyplaan. Spreker is mr. D. Veu- rink uit Rijswijk, kandidaat voor de Tweede Kamer. Zijn onderwerp is: „Hoge pretenties van een kleine partij! De avond, waarop iedereen welkom is, begint om 20.00 uur. Uit de caravan van de heer A. van H uit Hoogland werd voor ïooo - aan radioapparatuur gestolen. Na inslaan van een raampje werd weggenomen een stereoversterker en 2 radiocassette- recorders. De caravan stond op het Der- ceel Birkstraat 139. p Vier op het Kerkplein geparkeerd staan- de personenauto's werden beschadigd De wagens van G. S.C. L. en A. van H bleken te zijn aangereden door de be^ stmirder van vermoedelijk een rode Sm™ 'J "eZe wasen vverd ven wieldop gevonden. De auto van de heer J. E. werd zowel békrasu eChtS meteen schcrP voorwerp

Soester Courant | 1977 | | pagina 9