JE NIET Bentinck Fonds opnieuw uitgesloten van gebruik sportzalen Hoeveel belangstelling in Soest voor goedkope woningen? PvdA-vragen over regionale brandweerorganisatie Deskundige jury bij standwerkersconcours Hondje terug Hondje weg Meningen van Lezers van de Gemeentehof Bekendmaking Bekendmaking Avondvierdaagse Baarn/ Soest wederom ook voor rolstoelers Openbare bekendmaking Sportprogramma Zaterdag 7 mei Zondag 8 mei Zaterdag U mei Zondag 15 mei Gestolen tas terecht Yerkiezingsaktiviteiten in Soest Discussieavond in vrouwencafé Jaarvergadering Federatieve Raad Bejaardenwerk- Jeugddienst in de Open Hof Inbraak schoolgebouw Spreekuur Wethouder Ebbers Vleesverkoop Ledenvergadering hockeyclub Opbrengst vastenaktie ruim 19.000 gulden Vogel-excursie in de Eempolders Portemonnee verloren trouwcirculaires trouwkaarten S/Mt ÏÏlr Drukkerij Smit PSP-Kamer- kandidate in Soest Diefstal uit auto's George van Renesse geeft pianorecital in Baarn 15 P.V.'s bij 24 controles Open brief aan college van B.enW. en de gemeenteraad van Soest Riolering Bosstraat Vragen van raadslid Visser over spuitbal- wed strijd Paltz- en Eem- geuzen vieren tweede lustrum met filmavond Bromfiets in beslag genomen Roester Courant van donderdag 5 mei 1977 De burgemeester van Soest maakt ter uitvoering van artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat door de raad van de gemeente Soest bij zijn besluit van 21 april 1977, afdeling I, nummer 10545, een bestemmingsplan in voorbereiding is verklaard voor het ge bied, gelegen ten oosten van de Ferd. Huycklaan en nabij de Van Lenneplaan Kortend"), zoals op de bij dit besluit behorende kaart met een grijze kleur is aangegeven. Tevens heeft de raad bepaald dat: 1. het verboden is binnen het hiervoor bedoelde gebied zonder of in afwijking van een schriftelijke vergunning van burgemeester en wethouders (aanleg- vergunning) de vdlgende werken, geen bouwwerken zijnde of werkzaamheden uit te voeren, te doen of te laten uitvoe ren, één en ander met uitzondering van normale onderhoudswerkzaamheden: a. ontginnen, bodem verlagen of afgra ven, ophogen, egaliseren, scheuren van grasland; b. het aanleggen of verharden van we gen. paden of parkeergelegenheden en het aanbrengen van andere oppervlakte verhardingen c. 1. buiten de erven van bedrijfsgebou wen en woningen: het opslaan, depone ren. lozen of storten van al dan niet afgedankte of aan hun oorspronkelijk gebruik onttrokken voorwerpen, stoffen of producten, alsmede het aanleggen of inrichten van opslag-, stort-, of berg plaatsen, behoudens voor zover één en ander noodzakelijk is voorde uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voor zover deze uitoefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit en één en ander bovendien betreft niet-afgedankte landbouwvruch- ten en -producten; 2. binnen de erven van bedrijfsgebouwen en woningen: het opslaan of deponeren bulten de gebouwen van één of meer aan hun gebruik onttrokken machines, voer-, vaar- of vliegtuigen, alsmede het op slaan van gerede of onklare machines, voer-, vaar- of vliegtuigen, dan wel het aanleggen of inrichten van opslagplaat sen daarvoor; d. het aanleggen of inrichten van sport-, wedstrijd- of speelterreinen, banen, vliegvelden en landingsplaatsen, kam peer- of caravanterreinen, dagcam pings, lig- en speelstranden, lig- of speel weiden, zwemgelegenheid en bad- en speelvijvers e. het aanbrengen van ondergrondse of bovengrondse leidingen, constructies, installaties of apparatuur, met uitzonde ring van erfscheidingen met een maxi male hoogte van 75 cm; onder leidingen, constructies, installaties of apparatuur worden mede begrepen recreatieve voorzieningen met uitzondering van een voudige voorzieningen als een bank, afvalbak of wegwijzer; onder leidingen, constructies, installaties en apparatuur worden niet begrepen voorzieningen, die noodzakelijk zijn voor of verband houden met de uitoefening van het agrarisch bedrijf, indien en voor zover deze uit oefening reeds plaats vond op het tijdstip van inwerkingtreding van dit besluit; f. werken of werkzaamheden ten behoe ve van of verband houdende met de oprichting of plaatsing van - al dan niet aan hun bestemming onttrokken - voer- of vaartuigen, arken, caravans en living- vans, voor zover deze niet als bouwwer ken zijn aan te merken, als ook tenten; g. het aanleggen of inrichten van havens of centra voor de watersport en het aanbrengen of aanleggen van oeverbe schoeiingen, van kaden of van aanleg plaatsen voor boten h. werken of werkzaamheden, welke wijziging van de waterhuishouding of de waterstand beogen of tengevolge heb ben; i. het vellen, rpoien of beschadigen van houtgewas anders dan bij wijze van verzorging, met dien verstande, dat geen aanlegvergunning is vereist met betrekking tot bossen en andere houtop standen, welke deel uitmaken van bos- bouwondernemingen, die als zodanig bij het Bosschap geregistreerd staan en met dien verstande, dat geen aanlegvergun ning is vereist voor het periodiek kappen van griendhout en ander hakhout, voor zover betreffende de normale uitoefe ning van het op het tijdstip van inwer kingtreding van dit besluit bestaand bodemgebruik j. het winnen van bosstrooisel of mos; k. het bebossen van gronden die op het tijdstip van de inwerkingtreding van dit besluit niet als bosgronden konden wor den aangemerkt n. de hiervoor genoemde werken en werkzaamheden niet toelaatbaar rijn, indien daardoor, dan wel door de daar van hetzij direct, hetzij indirect te ver wachten gevolgen enig terrein minder geschikt wordt voor de verwerkelijking van de daaraan bij het plan te geven bestemming. Het genoemde besluit met de daarbij behorende tekening ligt met ingang van 16 mei 1977 ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken en stadsont wikkeling (geopend op werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur) voor een ieder ter inzage. Soest, 11 mei 1977 De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haaf ten Op 6, 7, 8 en 9 juni wordt wederom de avondvierdaagse Baarn/Soest georgani seerd. Evenals voorgetande jaren, kun nen ook nu weer mindervaliden in rol stoelen deelnemen. De afstand ls 10 kilometer. Vorig jaar namen zo'n 30 mensen deel. De deelnemerskosten be dragen 4,-. Belangstellenden (gehandicapten en duwers/begeleiderskunnen zich opge ven bij Mieke ten Cate, Acacialaan 8 (tel. 14681) en Ans Kok, W. Beekman- straat 300 (tel. 10890). Bij geen gehoor kan men bellen 18039. De burgemeester van Soest maakt be kend dat burgemeester en wethouders van de gemeente Soest voornemens zijn op een daartoe strekkend verzoek op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningweg vergunning te verle nen aan: 1. de heer H. Herfst, Biltseweg 45-47 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een café-restaurant op een terrein, gelegen aan de Biltseweg 45-47, kada straal bekend gemeente Soest, sectie F, nummer 873; 2. de heer J. W. Hilhorst, Van Lennep laan 65 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Van Lenneplaan 65, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie C, nummer 3513. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 6 mei 1977 even tuele bezwaren schriftelijk bij burge meester en wethouders in te dienen. De op de verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde ter mijn tijdens de kantooruren (09.00-12.00) ter gemeentesecretarie, afdeling I, ter inzage. Soest, 4 mei 1977 De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haaften Burgemeester en wethouders van Soest: gelet op het bepaalde in artikel 133 van het Reglement verkeersregels en ver keerstekens; maken bekend, dat hun col lege heeft besloten door plaatsing van bord 54b van het Reglement Verkeers regels en Verkeerstekens in de nabijheid van de woning Wiardi Beckmanstr. 157 te Soest een parkeerruimte voor een in valide aan te geven; van dit besluit staat voor iedere belanghebbende beroep open tot 't einde van een termijn van 30 dagen na heden; het adres van 't beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend bij de Commis saris der Koningin van deze provincie te Utrecht; het besluit is in afschrift toege zonden aan gedeputeerde staten der provincie Utrecht te Utrecht, de hoofd ingenieur-directeur van de Rijkswater staat in de provincie Utrecht te Utrecht, de Koninklijke Nederlandse Automobiel club K.N.A.C. te 's-Gravenhage, de Ko ninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B. te 's-Gravenhage, de Konink lijke Nederlandse Motorrijders vereni ging te Arnhem, de commissaris van politie te Soest en de directeur van gemeentewerken te Soest. - Soest, 4 mei 1977 Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester, Mr. J. M. Corver-van Haaften De secretaris, l.s., J. L. van Dommelen Het Bentinck Fonds, het fonds dat zich in Soest speciaal bezig houdt met sportvoor- zieningen voor gehandicaptenlijkt bij de zaalruimte*verdeling weer niet aan bod te komen. Bij de toewijzing van de zaalruimten voor het seizoen 1977/78 is opnieuw met hen geen rekening gehouden. In de bestuursvergadering van de sportstichting, die dinsdagavond gehouden werd, deed het raadslid mevrouw Greefhorst een beroep op het bestuur, aan die situatie nu.een eind te maken. Mevrouw Greefhorst merkte op dat het niet aanging de gehandicapte sporters te verwijzen naar de vrijdagavond na half tien. Er moest daarom haar een andere oplossing gezocht worden. De voorzitter, wethouder Plomp, kreeg van haar het verwijt dat hij iedere keer met hetzelfde verhaal kwam: 't is een knelpunt; we hebben het besproken met het bestuur van het Bentinckfonds; we zoeken alle maal naar een oplossing; misschien weet het Fonds een oplossing. De heer Plomp was het met mevrouw Greefhorst eens, dat het tijdstip van half VOETBAL SEC 15.00 uur Scherpenzeel-SEC WZ 14.15 uur WZ 3-Geinoord 4 VOETBAL SOESTERBERG 14.30 uur Soesterberg-DSO 11.30 uur Soesterberg 6-SEC 6 HANDBAL BDC Meisjes adspirantenf 12.00 uur BDC 3-EMM 3 Dames senioren 13.00 uur BDC 3-Nederhorst 4 Heren senioren 12.00 uur BDC 3-Rhelico VOETBAL HEES 15.00 uur Hees-Hoevelaken SEC 12.00 uur Lelystad 7-SEC 4 VOETBAL SEC 11.00 uur KWA11-SEC 6 S.O. SOEST 11.30 uur Soest 11-Quick 13 Uit de kleedkamer van de hockeyclub werd de tas van mevr. C. K. uit Leer dam gestolen. De tas werd op de Beetz- laan teruggevonden. Daarin zaten nog haar rijbewijs en paspoort, het kenteken bewijs van de auto, giro betaalcheques en een giropas. De 50 gulden die in de portemonnee zaten waren echter ver dwenen. PvdA-raadsfractie wil van burgemeester en wethouders weten hoe groot in Soest de belangstelling is voor koopwoningen voor lager gesalariëerden. Voor deze zogenaamde „beschutte woningen" zijn nieuwe inkomensgrenzen vastgesteld en de fractie vraagt of de gemeente deze grenzen gaat publiceren. Met een viertal schriftelijke vragen informeert de PvdA-fractie naar de stand van zaken in Soest. Daarbij wordt gewezen op de mededeling van de staats secretaris van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening aan de gemeente besturen, dat de vraag naar beschutte woningen het aanbod verre overtreft. ,Is deze ervaring ook dp de gemeente Soest van toepassing?" en hoeveel per sonen hebben zich tot nu toe voor een beschutte woning in Overhees 2 aange meld?" De fractie meent dat door publi- katie van de nieuwe inkomensgrenzen, meer bekendheid zal worden gegeven aan de mogelijkheid om ook in Soest voor een beschutte woning in aanmer king te komen. tien 's avonds niet zo best was, maar hij zag Zo direct geen andere mogelijkheid. Namens het Bentinckfonds maakte me vrouw Ten Cate nogeens duidelijk dat half tien in de avond een onmogelijke tijd was. Ze zei het treurig te vinden dat de gehandicapten nu blijkbaar voor de zaal sporten ook niet meer in Soest terecht konden. Voor de zwemsport had men al elders onderdak moeten zoeken. De sportzaal De Bunt was toch speciaal voor gehandicaptensport ingericht en uitgerekend die groep kwam er niet aan bod. Voor het boogschieten had men een zaal van 28 meter lengte nodig en ook daaraan voldeed De Bunt. De moeilijke discussie, waarbij de ver tegenwoordigers van de zaalsporten in het stichtingsbestuur, opvallend stil wa ren, resulteerde uiteindelijk in een voor stel vanaf de publieke tribune, om met alle (zaalsport) besturen rond de tafel te gaan zitten en zo de oplossing te vinden. Veilig Verkeer Nederland De voorzitter van de PvdA-gemeenteraadsfractie, de heer K. de Wilde, informeert bij het college van burgemeester en wethouders of niet het gevaar bestaat dat het Samenwerkingsorgaan Eemland te lang bezig is met de juridische vormgeving van een regionale brandweerorganisatie. Daardoor zou Eemland de kans lopen niet in aanmerking te komen voor rijksbijdragen, als bedoeld in de Interimregeling Rijksbijdragen Regionale Brandweren. De heer De Wilde vraagt of het college er van op de hoogte ls dat de Minister van Binnenlandse Zaken de regionale brand weerorganisatie in het Gooi en de Vecht streek heeft erkend. Daardoor komt deze organisatie in aanmerking voor een rijksbijdrage ter grootte van de extra kosten, die verband houden met de toekomstige nauwere samenwerking voor de brandweer in het betreffende gebied. „Kunt u mededelingen doen", zo vraagt de heer De Wilde, „omtreht de vorde ringen op dit gebied in Eemland?" Hij verwijst daarbij naar het periodiekover zicht van het orgaan, waarin gezegd wordt dat de juridische vormgeving van de regionale brandweersamenwerking in studie is bij het secretarissenoverleg van Eemland. Als men daar te lang mee bezig is, waarschuwt de heer De Wilde dan zou men de rijksbijdrage wel eens kunnen mislopen. Evenals vorig jaar wordt ook op donderdag 19 mei weer tijdens de markt met oude ambachten rondom de Oude Kerk een standwerkersconcours gehouden. In de omgeving Neerweg zullen 14 standwerkers op de hun bekende attractieve manier hun waar aan de man brengen. De organisatiecommissie is er in geslaagd een deskundige jury bijeen te krijgen om de verkooptrant en originaliteit van de standwerkers te beoordelen. De jury bestaat uit Dick Passchier, bekend o.m. als televisiepresentator en als de man die j.1. Koninginnedag reeds voor de 5e keer de reportage verzorgd heeft van het traditionele défilé in de tuin van het paleis Soestdijk; René Eijbersen, eindredakteur van Hier en Nu; en Bruin Noordam, regisseur. Op het parkeerterrein bij de Oude Kerk staan twee standwerkers, namelijk de zwemmer en de hoogwerker. Rondom hen staan verschillende antiquairs met hun artikelen. Speciaal willen we even de aandacht vestigen op de stand met de „oude gereedschappen". Deze voorwer pen komen veelal uit het museum in Haastrecht dat enige tijd geleden door Prins Claus is geopend. Daar er nog steeds veel vraag is naar antieke pop pen, zijn de organisatoren er trots op dat zij er in geslaagd zijn een antiquair met antieke poppen naar Soest te krijgen. Verder vindt men nog olielampen, ko perwerk, klokken, kristal, meubels e.d.; alles echt antiek. De route voor het dauwtrappen is thans gereed. Dankzij welwillende medewer king van de gemeentelijke plantsoenen dienst kon een zeer interessante route worden uitgezet door het gebied van de Korte Duinen. Wanneer men de tocht wil lopen - hier zijn geen kosten aan verbon den - ontvangt men bij het startpunt restaurant De Korte Duinen aan de Birkstraat een routebeschrijving met uiteerfzetting. Tussen 5 en 6 uur kan men 's morgens op Hemelvaartsdag vertrek ken van het restaurant voor het dauw- trappen. VERMIST: 9-4. Sierduif (Engelse tippler), geringd. Nr. ring: 76/S-7579FK. Larenas. Tibeert- hof 5, Amersfoort, tel. 033-25337. 15-4. Kater, gecastreerd, grijs gestreept, witte bef en 1 witte poot. Kapteyn, Kruiskant 122, Amersfoort, tel. 033-29022. 23-4. Kat, rood cypers, 10 maanden oud. Hammink, Soesterbergstr. 174, Soest, tel. 02155-12187. 27-4. Bouvier, gestroomd, teef. Goccup. staart en oren. Gerwig, Amersfoortse- straat 65a, Soesterberg, tel. 03463-1595. 29-4. Groene parkiet. Van Poppel, Bachweg 72. Amersfoort, tel. 033-21768. 29-4. Konijn, vrouwtje, zwart/witte Hol lander. Spaars, Wald. Pyrmontlaan 38, Soest. tel. 02155-15644. 1-5. Bastaard ^Terrier, teef, bruin/wit, stokharig. Visser, Rembrandtlaan 33, Woudenberg, tel. 03498-3510 overdag te bereiken op nr. 033-38722. GEVONDEN: 30-4. In Lage Vuursche een zwarte hond, reu, kortharig, lange staart en hangoren. Witte bef en voeten en wat wit op snuit. Heeft bruine halsband om met riem en penning (rabies) Norden-563629. Is naar Koenen gebracht, Eikenweg 23 te Baarn, tel. 02154-14471 De verkiezingen voor de Tweede Kamer zullen uiteraard in Soest niet ongemerkt voorbijgaan. Er komen wat eminente sprekers en er rijden zogenaamde ver kiezingskaravanen door Soest. Het CDA is bovendien aktief in verband met stemmen bij volmacht en het vervoer van en naar de stemlokalen van minder- mobielen. Vanavond, donderdag 5 mei, aanvang 20.00 uur, spreekt mr. H. van. Riel, oud-lid van de Eerste Kamer voor de WD in de zaal van de openbare leeszaal aan de Albert Cuyplaan. Zijn onderwerp is: „Is den Uyl een politiek gevaar?". De JOVD-Soest organiseert op 10 mei a.s. in De Open Hof een politieke discus sie avond waarvoor de voorzitters van drie gemeenteraadsfracties zijn uitgeno digd; CDA - PvdA en VVD. De bedoeling is dat er gesproken wordt over lokale en algemeen politieke onder werpen. De avond begint om acht uur en is voor iedereen toegankelijk. Maandag 16 mei spreekt prof. dr. I. A. Diepenhorst, oud-minister van onder wijs, in De Open Hof op een verkiezings bijeenkomst van het CDA. Op zaterdag 14 mei rijdt een CDA-ver- kiezingskaravaan door Soest en op zater dag 21 mei doet het CDA dat nog eens, maar dan rijdt óók de PvdA. Van de PvdA karavaan zal zeer waarschijnlijk de vice-voorzitter van de partij de heer Jaap van der Doef deel uitmaken. Het CDA heeft in Soest een adres waar informatie gegeven wordt over stemmen bij volmacht: dat is de heer W. P. De aangekondigde discussieavond in het vrouwencafé, over de discussienota „Emancipatiewerk" gaat door. Op don derdagavond 12 mei komt mevrouw G. J. Strikwerda-van Klinken, lid van de Emancipatie Commissie, om een inlei ding te houden over deze nota. Aanvang 20.00 uur. Iedereen die belangstelling heeft is wel kom. Vrouwen die de nota nog niet in hun bezit hebben en die haar nog willen bestuderen, kunnen deze nota a.s. don derdag 5 mei nog halen in het vrouwen café, Molensoos. Molenstraat 142, Soest. Inlichtingen, Joke Kruitzer tel. 10488. Ekhart, Prunuslaan 9, tel. 14748. Voor het vervoer van minder-mobielen naar de stembureau's op 26 mei, kan kontakt opgenomen worden met de heer J. Zwaanenburg, Weegbreestraat 86, tel. 18088 of de heer G. J. Haas, Joh. Poststraat 98, tel. 19136. Op maandag 16 mei a.s. om 20.00 uur, houdt de Stichting Federatieve Raad voor het Bejaardenwerk Soest haar jaar vergadering in het dienstencentrum „Honsbergen" aan de Wiardi Beekman- straat. Belangstellenden en met name de oude re bewoners van onze gemeente, zijn op deze vergadering van harte welkom. Ondermeer zal worden gesproken over het gewijzigde opnamebeleid voor de bejaardentehuizen. Zondag 8 mei wordt weer de laatste jeugddienst in de Open Hof gehouden. Het thema van deze dienst is: „Gij zult mijn getuigen zijn". De voorganger is ds. D. Land uit Soest. Muzikale mede werking wordt verleend door de groep „Tabor" uit Ede; terwijl het orgel be speeld wordt door de heer Pijper. De aanvang van deze jeugddienst is 19.00 uur. Tot ziens in de Open Hof. Ingebroken werd in de Savomin Loh- manschool aan de Driehoeksweg. De on bekende dader verschafte zich toegang tot het gebouw via een toiletraampje, waarvan de ruit werd stukgeslagen. Meegenomen werd een radio, een cas- setterecorder, een korte zaag en een kaartendoos en een bedrag van 88 gulden. Wethouder Ebbers is verhinderd maan dag 9 mei spreekuur te houden. Tijdens de markt van 11.00 tot 17J00 uur in de Kerkebuurt zullen Ria Naber, Judith van Arkel, Gerda Uijterwijk en de heer M. A. Hermsen onder de hooiberg achter de „Drie Ringen" het spinnen aan de bezoekers tonen. Het spinnen is een oud ambacht dat reeds 3500 jaar voor Chr. werd beoefend en is eeuwenlang handwerk gebleven. Het spinnen is het maken van een draad uit losse vezels die om elkaar gedraaid tot een garen wor den gesponnen. Het spinnewiel dateert eerst uit de 13e eeuw en is het begin van de mechanisatie. Zaterdagmorgen negen uur, zal aan het slachthuis verkoop van vlees plaats vin den aan de houders van groene kaarten genummerd van 201 tot en met 300. Donderdag 26 mei a.s., aanvang 20.30 uur, wordt in het clubhuls aan de Schrikslaan de jaarlijkse algemene le denvergadering gehouden van de M.H.C. Soest. De agenda telt dertien punten en ondermeer notulen van de laatst gehou den ledenvergadering; het jaarverslag van de secretaris en het financieel ver slag van de penningmeester; de uitrei king van de jeugdbeker; verkiezing van bestuursleden en van diverse commis sieleden alsmede mededelingen over de nieuwe accomodatie. De vastenaktie onder de r.k. inwoners van Soest heeft in totaal 19.409.70 op gebracht. Het streefbedrag van 15.000 gulden is daarmee ruimschoots over schreden. Per parochie waren de op brengsten Petrus en Pauluskerk, Soest- Mldden: 8.987.05; Maria Onbevlekt Ontvangen, Soestdijk: 4.201,62; H. Fa milie, Soest-Zuid: 3.528,79; H. Joannes, Smitsveen, Overhees, Klaarwater: 2.692,34. Met de wederopbouw van de school in India, kan nu een aanvang worden ge maakt. Ter voorbereiding van een vogel-excur sie in de Eempolders organiseert de vereniging Vrienden van Eemland op woensdag 11 mei a.s. in Baarn een lezing te houden door de Hilversummer Paul van de Poel. Deze lezing wordt gehouden in café-restaurant Astoria en begint om 20.30 uur. De excursie wordt op zaterdag 14 mei georganiseerd en begint 's morgens om half acht aan het begin van de Meentweg kruispunt Larenseweg-Wakkerendijk in Eemnes. Aan de excursie mogen ook niet-leden van de vereniging deelnemen. Mevrouw R. T. (29) verloor bij een su permarkt aan de Soesterbergsestraat haar portemonnee met een bankpas, een betaalcheque van honderd gulden, een bankbiljet van 25 gulden en wat klein geld. Toen zij bij de supermarkt terug kwam om te zoeken zag zij 'n wat oudere dame in een soortgelijke portemonnee kijken en vervolgens naar buiten lopen. De dame fietste weg voor zij haar ingehaald had en Snelle en correcte leven'ng en tot in depuntjes verzorgd Uitgebreide collectie! Klassiek en modern Van Weedestraat 29 - soest Telefoon 02155- 14152 Mevrouw Andrée van Es, vierde kandi date voor de Tweede Kamerfractie van de PSP zal op 17 mei a.s. spreken op een door de plaatselijk PSP-afdeling te or ganiseren openbare discussieavond. Zij zal het ondermeer hebben over vrouwen in de politiek, emancipatie e.d. Na de inleiding kan er gediscussieerd worden onder leiding van Ivo Hauer. De avond wordt op 17 mei in café De Rode Haan aan de Birkstraat 32 gehouden en begint om 20.00 uur. Andrée van Es (24), bijna afgestudeerd in de rechten, is de jongste kandidaat voor de PSP. Ze werkt ook nu al in de Tweede Kamer als fractie-assistente. Aktief nam en neemt zij deel aan allerlei akties, zoals aan de hongerstaking van 182 Marokkaanse arbeiders. Uit de aan de Sparrenlaan geparkeerde auto van mevrouw Van M. M. werd een handtas met paspoort, rijbewijs, kente kenbewijs, sleutels en een spaarbank boekje gestolen. Uit de eveneens aan de Sparrenlaan staande auto van de heer A. S. werd een cassetterecorder met negen afspeelbandjes en een kort lederen don kerblauw jasje weggenomen. De auto van S. werd vermoedelijk met een valse sleutel opgemaakt De heer H. E. dééd bij de politie aangifte van diefstal uit zijn auto van een zwart polstasje met zijn rijbewijs, p&spoori en kentekenbewijs van zijn auto, alsmede een bedrag van 275 gulden. Het scheerraampje was ge forceerd. E. wist niet te vertellen waar dat gebeurd was, omdat hij ook in Utrecht geweest was. Het laatste concert uit de jubileum-serie van de Baarnse Muziekkring belooft een uniek gebeuren te worden. Voor deze gelegenheid is uitgenodigd de pianist George van Renesse. Hij zal werken uitvoeren van Schubert, Chopin, Schumann, Tchaikowsky én Rachmaninoff. Gedurende het laatste gedeelte van het programma zal hij improvisaties uitvoeren op motieven die het publiek kan opgeven. Het concert vindt plaats op zaterdag 14 mei in de N .P .B. (Kampstraat te Baarn) en begint om 20.15 uur. Vijftien bestuurders van vrachtwagens kregen een bekeuring tijdens een deze week plaats gehad hebbende controle op het zwaarwegvervoer. Er werden tus sen 9.16 uur 's morgens en 15.45 uur 's middags ln totaal 24 vrachtwagens en combinaties aangehouden. Twee kente kenbewijzen en 4 registratiebewijzen werden ingevorderd. De overtredingen betroffen overbela- ding, losse veerhanden, los molenstel, verplaatste koppeling, onberemde wie len, gescheurde chassisbalk én te lange combinatie. Op een wagen werd een directiekeet vervoerd, die slechts met 2 stukken touw was vastgebonden. Een kleine vergissing of een interne aangelegenheid? Natuurlijk maakt er niemand bezwaar tegen dat een aantal lieden die proberen een „centrum" van de grond te krijgen op verschillende plaatsen in Nederland een kijkje gaan nemen. Zelfs niet als niemand meer of minder dan de burgemeester, de wethou ders en de raadsleden dit gaan doen, van wie bekend ls dat ze kosten noch moeite sparen om hun plannen er door te krijgen. Een dergelijk uitstapje zou je inderdaad als een interne aangelegenheid kunnen beschouwen. Net als de hele plannen makerij voor het „centrum". Het begint er namelijk op te lijken dat deze plannen voor altijd intern zullen blijven vanwege een falend gemeentebeleid. Een beleid dat zijn doel tracht te berei ken door inschakelen van reclame buro's, die geen voorlichting geven, maar het algemeen belang niet hoger achten dan een wasmiddel van onbekend merk. Een beleid dat gericht is op het welgeval len van project-ontwikkelaars, die ge baat zijn met een zo groot mogelijk winkelcomplex met zoveel mogelijk winst. Op verschillende plaatsen in Nederland zijn dit soort centra verrezen omdat veel gemeentes noodgedwongen aangewezen waren op een project-ontwikkelaar. Als de nood daartoe dwingt is het erg genoeg, maar wie begeeft zich nu vrij willig in het hol van de leeuw? Wie anders dan de raad en B. en W., die onder leiding van een project-ontwikke laar, een uitstapje maken en dit beschou wen als een interne aangelegenheid? Want dat was toch de reden dat van een aantal belangstellenden het verzoek om mee te gaan kijken niet werd ingewil ligd? Zelfs journalisten van de plaatse lijke pers, die algemene bekendheid hadden kunnen geven aan de aard van de bezochte centra en de resultaten van het bezoek, werden geweerd! Vreemd is het daarom dat de heer Verkade die dag deel uitmaakte van het gezelschap. Ongetwijfeld zal het iets met zijn voorzitterschap van de Soester Ondernemer te maken hebben. Alsof er geen andere verenigingen en insprekers bestaan die belang hebben bij een gezon de ontwikkeling van Soest. Deze ondui delijkheden maken het wenselijk dat. B. en W. het doel en tevens het resultaat van dit uitstapje via de pers bekend maken, om te voorkomen dat de reputa tie van het gemeentebeleid van onzorg vuldigheid en gewiekste misleiding be vestigd wordt. KEES KOPPENAAL Nieuweweg 57, Soest Het is vandaag alweer een jaar geleden, dat de bewoners van de Bosstraat per brief dringend hebben verzocht om op het riool te worden aangesloten. Op 19 juli werd op vragen van de WD-fractie geantwoord „Wij verwachten bipnenkort een technisch advies op de brief van 5 mei 1976. De mogelijkheden voor aan sluiting op de riolering worden op dit moment onderzocht". Uit berichten die ik in de krant over dit onderwerp las, meende ik op te kun nen maken, dat het niet lang op zich zou laten wachten, maar nu vrees ik, dat er eerder begonnen wordt met bomen kappen dan met de riool aanleggen. MEVR. KETELAAR Bosstraat 65 Nieuweweg 37 Soest Telefoon 02155-19152 Raadslid Jan Visser van Progressief Soest, heeft aan het college vragen gesteld naar aanleiding van spuitbal- wedstrijden op Koninginnedag te Soes terberg. Visser vraagt of het college daar wel van op de hoogte was en of het college het verstandig vindt dat er in deze tijd zoveel tienduizenden liters kostelijk wa ter verspild worden. Bij de voorproef, enige dagen voor Koninginnedag, werd al zoveel water verbruikt, dat de vloed lijn tot aan de R.K. Kerk liep. Visser vraagt daarom of het college bereid is het Soesterbergse Oranje- comité te adviseren volgend jaar wat andere kinderspelletjes te bedenken. Hij zegt bereid te zijn enkele creatieve ideeën aan te dragen. De Paltz- en Eemgeuzen vieren het tienjarig bestaan op 20 mei a.s. met een dia- en filmavond in de Open Hof. Ondermeer wordt een filmpje gedraaid over het afgelopen zomerkamp en de vorig jaar gehouden „open dag" en verder komt er een dia-overzicht over de afgelopen tien jaren. De presentatie van één en ander is in handen van Bob Hofman. Aanvang 20.00 uur. In Overhees werd de 18-jarige bromfiet ser G.J. van L. aangehouden. Hij reed 's avonds laat door de wijk met een snelheid van 75 km per uur. Het voertuig werd naar het bureau gebracht voor een technisch onderzoek.

Soester Courant | 1977 | | pagina 17