Succesvolle expositie in „De Deel" 1952-1977 - Drukkerij Atlas viert 25-iarig bestaan Terugblik op kerkendag Demonstratie Square dansen op Hemelvaartsdag in Kerkebuurt Ook dochterondernemingen Atupack en Wings jubileren Van Nieuwkerk goed wonen I Het Nederlands Motet en Madrigaalkoor Nieuwe leden zijn van harte welkom. Belangrijkste besluiten vergadering college van burgemeester en wethouders woningbouwvereniging St. Joseph 402 P.V.'s in april Bromfietshelm gestolen W. van den Brink 25 jaar in overheidsdienst Soestor Courant van donderdag 5 m©i 1677 Wij hebban er 19/eoorten tapijt bij die eh 375 kleuren (standaard! kunnen woreen gema; Als of de 435 soorten ert kleuren die we al had' niet genoeg waren. AnUrsmSBrtiiatiaf* - Amersfoort, - Tof.: 033-1 repeteert dinsdagavond van 8 tot 10 uur in het wijkgebouw Emmakerk, Regentesselaan, Soestdijk. Inlichtingen: Mevr. I. Jonker, tel. 13261. Na ruim een jaar voorbereiding, waarbij alle aangesloten kerken van Soest hun medewerking hebben gegeven, werd de kerkendag Soest dan een feit. Een dag, waarvoor een grote belangstelling bestond, n.1. een bezoekersaantal van ca. 1000 mag imposant genoemd worden. Dat het dagprogramma een grote aantrekkingskracht uitoefende, mag worden gekonkludeerd uit de grote belangstelling, die bestond voor de aanwezige stands. Deze waren wat betreft presentatie en bezetting met enthousiaste medewerkers zeer sterk. Men kon er door al deze stands zeer goed kennismaken met de literatuur van zen ding en missie, werelddiakonaat, youth for christ, ned. bijbelgenootschap, raad van kerken en in de ruimte en de stand van Transworld radio. Een zeer opval lend gebeuren, was de plattegrond van de gemeente Soest met een verlichte aanduiding van de verschillende kerkge bouwen en uitstekend foto's van de pastores. De apart ingerichte stand voor het tehuis ,,Dar-eI-sukun" voor gehandicapte kin deren in Karachi bracht een leuke kol- lektie sieraden en snuisterijen, die gretig werden verkocht. Pastores ds. Rintzema, ds. Alma en pastor Mali voorbereide en voorgegane GEHOUDEN OP 26 APRIL 1977 Geografisch onderzoek Het geografisch instituut van de Rijks universiteit Utrecht heeft toestemming gekregen om een onderzoek In te stellen inzake voorzieningen in de gemeente Soest. Het gaat hen er om te onderzoeken hoe alle niet-winkelvoorzieningen tot stand zijn gekomen en hoe ze funktione- ren. Het onderzoek vindt niet alleen in Soest plaats, maar in de hele oostelijke vleugel van de Randstad. Verlichting sportpark Kerklaan De straatverlichting langs de toegangs weg naar het sportpark aan de Kerk laan te Soesterberg zal met 19 licht masten, type plantsoenverlichting, wor den uitgebreid. Verlichting sportpark Sterrenbergweg De straatverlichting op het parkeerter rein bij het sportcomplex aan de ster renbergweg te Soesterberg zal uitge breid worden met 2 lichtmasten, type Dlantsoenverlichting. Ontheffing inrijverbod naar BB-ma garijn De Bescherming Bevolking wordt ont heffing verleend voor het berijden van de toegangsweg tot de boxen aan de De opbrengst van deze stand, alsmede de kollekte tijdens de slotdienst en de adoptie van een viertal kinderen waren tesamen goed voor ca. 8300.-. Grote belangstelling bestond ook voor de ker kelijke gebruiksvoorwerpen, bijbels en kleding. Nadat Ds. Kloek de bij de opening aanwezige ca. 450 bezoekers had welkom geheten, waarin hij het „samen onder weg" zijn opnieuw gestalte gaf, boeide Maria de Groot uit Den Haag haar gehoor met een persoonlijk getuigenis van haar gedreven zijn door de Geest. Dat in dit getuigenis sterk de ongelijk heid werd benadrukt, zal een ieder die haar beter kent, of haar artikelen heeft gelezen duidelijk zijn. Het onder leiding van de heer J. Jansen uitgevoerde muzikale intermezzo, een cantate van D. Buxtehude: „Nichts soll uns scheiden von der Liebe Gottes", was een uitstekend verantwoorde keus, waarbij natuurlijk de muzikaliteit en de stemkwaliteit van de uitvoerenden voor de uiteindelijke zeer goede uitvoering verantwoordelijk waren. Dat de film „Bomans in triplo" voor een aantal bezoekers niet nieuw meer was, dat de akoustiek in de sportzaal niet die van een concertzaal is, kon niet verhin deren, dat een groot aantal aanwezigen er zekef van zullen hebben genoten een zo sterk getuigenis van de familie Bo mans te horen afleggen. In de hieraan volgende pauze werd wederom druk gebruik gemaakt van de gelegenheid zich op de wandelmarkt verder te oriën teren, te praten met Maria de Groot en op een wat later tijdstip ook reeds kennis te maken met Pater J. van Kilsdonk. Zijn getuigenis gaf ook blijk van een grote gedrevenheid door de Geest, waar bij hij tot uitdrukking bracht, zich het meest bewust te zijn, door de Geest geleid te worden, op het moment, dat een mens op hem een beroep deed. Dat ook dit deel van het programma, het muzikale intermezzo, nu instrumentaal op fluit met eotinho op orgel door de heer J. Jansen en de aansluitende slotdienst een grote belangstelling hadden bleek uit de aan beide zijden van de zaal volbezet- te tribunes. Een werkelijk imposante sluiting van het eerste gedeelte van de kerkenmani- festatie Soest, was de door de Soester Tijdens de „Markt met oude ambachten" op Hemelvaartsdag zal door Amerikanen van de Amerikaanse basis op Soesterberg een aantal demonstraties worden gegeven van Square dansen (Amerikaanse volksdansen)Op het door aannemersbedrijf v.d. Grift beschikbaar gestelde terrein aan de Kerkstraat zullen op 19 mei zo'n 30 Amerikanen van de Holland Windmillers Square dance club op geregelde tijden demonstraties verzorgen. Bij de VW-stand op de markt zullen de tijdstippen bekend worden gemaakt. In,elk geval vindt het eerste optreden om 12.15 uur plaats. Voor het ontstaan van dit soort volks dansen moeten we terug gaan naar Europa en vooral naar de volksdansen van de Britten en de Fransen. Dit kwam vooral door de emigratie van de Europe anen naar de Verenigde Staten, ook wel de smeltpot van de wereld genoemd. Doordat hier vele volkeren zich met elkaar vermengden, gebeurde dat ook met de Volksdansen. Square dansen is hiervan een duidelijk voorbeeld. Vele buitenlandse volksdansen zijn hierin dan ook duidelijk terug te vinden. Maar natuurlijk wilde „de Amerikaan" er iets speciaals aan toevoegen om er toch een echte Amerikaanse volksdans van te maken. Men heeft dit gedaan door middel van een zogenaamde caller. Dit is iemand die de figuren, die dé dansers moeten maken, bezingt en zo vertelt wat er gedaan moet worden. De caller geeft natuurlijk nog eens een extra stimulans aan de dansers. Het square dansen bestaat uit een onbeperkt aantal groep jes van acht mensenvier heren en vier dames die in een square (vierkant) Donderdag 26 mei, aanvang 20 uur, wordt in De Open Hof de algemene ledenver gadering gehouden van de woningbouw, vereniging St. Joseph. De agenda ver meldt de gebruikelijke jaarverslagen van secretaris, penningmeester (over 1974 en 1975) en van de Raad van Commissarissen. De verslagen van secretaris en penning, meester liggen ter inzage, in Soest op het adres Albert Cuyplaan 100a en in Soes terberg op het adres Van Maarenplein 13. Aftredend en herkiesbaar is de commis saris de heer A. C. R. A. Hulstede en 't be stuurslid de heer B. E. Onwezen. Niet herkiesbaar stellen zich de bestuursleden mevr. J.M.T. Vette en de heren P. Salen- tijn en B. J. Tolboom. staan, met de gezichten naar elkaar toe. Vanuit deze posities kan de caller zijn dansers verschillende figuren laten ma ken. Maar hij moet er wel voor zorgen, dat iedereen uiteindelijk toch weer op zijn eigen plaats uit komt. Het is een sierlijk gezicht om de dames in hun speciale jurken en de heren in hun western-kleding te zien dansen. De Hol land Windmillers Square dance club heeft reeds met veel sukses diverse optredens in ons land en in Europa verzorgd. Het zal voor de bezoeker aan de markt in de Kerkebuurt op Hemelvaartsdag een geweldige kennismaking betekenen met de Amerikaanse folklore. Gedurende de maand april werden door de Soester politie 402 processen-verbaal opgemaakt in verband met diverse ver- keersovértredingen. Topper was daarbij de overschrijding van de maximum snel heid met personenauto's; liefst 170 be keuringen. Er gingen ook 33 bromfiet sers op de bon wegens te hard rijden; 23 P.V.'s werden opgemaakt voor door rood licht rijden; 22 voor ondeugdelijke verlichting en 21 voor foutief parkeren. De rest was aanzienlijk minder: 12 P.V.'s voor verkeerd voorsorteren; 12 voor het niet gebruiken van de autogor del; 13 voor technische gebreken; 10 voor het niet hebben van een kenteken-c.q. verzekeringsplaat; 4 voor het niet ver wijderen van het contactsleuteltje; 2 voor niet stoppen voor dalende overwegbo men en 2 voor het rijden op gas in plaats van op benzine. 9 bromfietsers kregen een bon omdat ze reden zonder helm en 2 omdat ze nog te jong waren. Drie brom fietsers hadden hun motortje opgevoerd en één kreeg er een bon omdat hij een fietser voorttrok. Uit de garderobe van een café aan het Kerkplein werd de oranje integraal- bromfietshelm van mej. T.H. gestolen. Zij deed er aangifte van bij de politie. Dalweg, welke in gebruik zijn bij de B.B., en voor het berijden van het Saen- redamplantsoen en het Van der Velde- plantsoen, voor alle soorten motorvoer tuigen welke in gebruik zijn bij de B.B. De beide plantsoenen zijn enige jaren geleden gesloten verklaard voor vracht auto's. De boxen, aanwezig in de onder gebouwen van de aan deze plantsoenen gelegen flatwoningen, zijn in gebruik bij de B.B. voor opslag materialen. Aanbrengen stopstrepen Op de kruising Soesterbergsestraat- Vondellaan-Ossendamweg zullen op de verplichte fietspaden stopstrepen wor den aangebracht. Bodenkartering De Stichting voor Bodemkartering Wa- geningen heeft toestemming gekregen voor een bodemkarteringsonderzoek in Soest. De Stichting houdt zich bezig met het in kaart brengen van de Neder landse bodem dit ten behoeve van de Land- en Tuinbouw. In dit geval wordt het onderzoek speciaal gehouden in verband met de voorbereiding van de aange vraagde ruilverkaveling Eemland. In de gemeente Soest zullen enkele boringen verricht worden welke geen schade zullen veroorzaken. De grondgebruikers zijn inmiddels op de hoogte gebracht. Wielrennen openbare weg De Ren- en Toeristenvereniging Tempo heeft toestemming gekregen tot het hou den van wielerwedstrijden op een aan tal donderdagavonden. De wedstrijden vangen om 19.00 uur aan en duren ongeveer 5 kwartier. Het be treft de volgende donderdagen: 5 mei, 26 mei, 2 juni en 9 juni. Het parcours is: Industrieweg, Belvédèreweg, Konings weg en Weteringpad. Verwijderen afvalstoffen De heer Luyben, Eigendomweg 22, wordt aangeschreven het bij hem in ge bruik zijnde terrein in goede staat te brengen en te onderhouden en de klan- destien gebouwde betonschutting af te breken. De schutting kan uit het oog punt van welstand de toets der kritiek niet doorstaan. Daarnaast dient op grond van artikel 169 van de Alg. Politie Ver ordening het terrein zodanig onderhouden te worden dat het terrein het algemeen aanzien van de weg niet ontsiert. Bureau Bevolking ook 's middags open Bij wijze van proef zal met ingang van 4 mei a.s. de afdeling bevolking, burger lijke stand, ca. op woensdagmiddag van 13.00 tot 15.00 uur voor het publiek ge opend zijn. Scholieren en leraren kunnen dan ook persoonlijk komen voor paspoorten e.d. De afdeling bevolking zit aan de Van Weedestraat 11. A.s. zaterdag 7 mei, herdenkt de heer W. van den Brink, administrateur bij het plaatselijke politiecorps, de dag dat hij 25 jaar geleden in dienst van de overheid trad. Hij begon zijn carrière op 7 mei 1952 bij de Koninklijke Marechaussee. Op 9 juni 1958 werd hij aangesteld als agent van de gemeentepolitie te Soest; ruim een jaar later op 1 augustus 1959 ging hij over naar de politie-administra- tie. Op 1 januari 1962 volgde zijn bevor dering tot adjuncbcommies A; op 1 januari 1966 tot commies; op 1 mei 1970 tot commies A en op 1 januari 1972 tot hoofdcommies. Bijzondere bekendheid kreeg de heer Van den Brink in Soest, als voorzitter van de plaatselijke politie sportvereni ging S.P.S.V. Als zodanig, was hij zes jaar in functie. Hij is de grote man achter aktiviteiten als het nationale politie schaaktoernooi en de befaamde bingo-avonden. Verder was hij een ver woed wandelaar, volleyballer en voet baller. Hij is nog steeds eindredacteur van het SPSV-blad. Foto Herman van Dam Het interieur van „De Deel" aan de Peter v. d. Breemerweg, waar Aart van Logtenstoin zijn antiekverzameling tentoonstelde. Aard van Logtenstein rijdt elke week meer dan 1000 km om zijn verzameling te vergróten. Vindt hij niet geheel com plete meubelstukken, die toch wel de moeite van het restaureren waard zijn, dan doet hij dit zelf. Door zijn vermogen om door dikke stoflagen heen te kijken, krijgt hij op deze manier vaak unieke antiquiteiten in zijn collectie. De meeste stukken uit zijn verzameling komen uit de 19e eeuw, een enkele uitzondering uit de twintiger jaren daar gelaten. Zijn collectie, die "normaliter uit zo ongeveer 50 tot 100 antieke meu belen bestaat, bevat vooral Frans, Duits, Engels en Mechels antiek. De verschil lende soorten kasten, buro's en tafels, waaruit de verzameling bestaat, ken merken zich door fraaie bewerkingen en motieven. Op dit moment is het antiekverzamelen nog een vrije-tijdsbestedlng voor de jonge verzamelaar. Door zijn liefde voor deze fraaie meubelstukken zal hij iedere ge slaagd" worden genoemd. Op de twee verdiepingen van de boerderij, met to taal een ruimte van ongeveer 400 m2, was het een permanent komen en gaan lopen van de vele bezoekers. Onder de geïnteresseerden bevonden zich ook de meeste Soester antiquairs. Aan een ge zellige bar werd door Aard van Log tenstein zelf voor iedereen een gratis kopje koffie geschonken. Aan deze bar troffen vele bekenden en onbekenden van de drie exposanten elkaar. De sfeer tijdens de tentoonstelling was, mede dankzij het gastvrij onthaal, uitstekend. De Hilversumse schilder Roel Wildeboer, de poppenmaakster Gerda van Ee en de antiekverzamelaar Aard van Logtenstein exposeerden zaterdag 30 april en zondag 1 mei in de boerderij „De Deel" aan de Peter van den Breemerweg 1. De ruim 1000 bezoekers maakten de tentoonstelling tot een groot succes. De Hilversumse schilder Roel Wildeboer, die al in de zeventig is, was op de expositie vertegenwoordigd met een groot deel van zijn schilderijen van het Gooi en omgeving. Roel schildert al vanaf zijn kinderjaren. Zijn meeste wer ken zijn natuurschilderijen. Bekendheid geniet hij vooral om zijn fraaie kleuren combinaties. interesseerde graag ruimschoots voor lichten over de bijzonderheden van zijn collectie. In de toekomst hoopt hij met de verkoop van antiek zijn brood te kunnen verdienen. Op dit moment heeft hij daar al serieuze plannen voor. De tentoonstelling mag met recht „ge- De 27-jarige poppenmaakster Gerda van Ee was met haar poppenverzameling vertegenwoordigd. Zij boetseert en gla zuurt de poppen zelf en maakt er ver volgens passende kleertjes bij. Daar naast verzamelt zij poppen uit vroegere tijden. Het grootste deel van de expositie bestond uit de verzameling antiquiteiten van de 21-jarige antiekverzamelaar Aard van Logtenstein. Hij was op de tentoonstel ling vertegenwoordigd met ongeveer 50 meubelstukken en circa 400 andere an tiquiteiten, zoals petroleumlampen en klokken. In de eerste na-oorlogse jaren en begin '50 zijn meerdere Neder landers aan het „ondernemen" geslagen en hebben initiatieven ontwikkeld, waarvoor velen hen nu nog dankbaar kunnen zijn. Twee van deze rasechte ondernemers zijn de heren M. J. Hoenders en N. J. Hofmans, nu samen vormend de directie van Drukkerij Atlas b.v.; van Atupack b.v. én van Wings b.v. „Atlas" bestaat 25 jaar; „Aputack" 15 jaar en „Wings" onder deze directie, 10 jaar. Atlas en Wings hebben alles met de drukkers wereld te maken, maar Atupack helemaal niets. „Atupack" produ ceert metalen kleerhangers en verpakkingsmachines en daarmee wordt toch weer eens duidelijk bewezen, dat „ondernemen" iets heel speciaals is, wat niet voor iedereen is weggelegd en wat hele maal niet afhankelijk is van het beschikbaar hebben van geld. Het gaat zoals bij al dergelijke zaken om intiatief, inzicht, durf en vooral: héél véél werklust. Dan mag de wind wel eens tegen zit ten, maar door inzet en zaken-c.q. ondernemersinstinct wordt de tegenslag overwonnen. Nu heeft de drukkerij Atlas, die 25 jaar geleden in een houten schuurtje in een achterafje ergens in Utrecht begon, niet direct de wind tegen gehad. Maar wel was het zo, dat, toen het eerste drukpersje aangeschaft was voor 150 gulden, er in totaal nog 500 gulden kas geld over was. Daar moest dan papier, inkt en dergelijke zaken mee betaald worden en wat er toen overbleef was „werklust". „Atlas" had een „markt", want men was gespecialiseerd in het drukken van nummeriinten voor wasserijen. En van die specialisatie uit, is het bedrijf uitgegroeid tot wat het nu is: 70 man personeel in Soest, ln een vestiging met 3200 vierkante meter bedrijfs vloeroppervlakte en een omzet van circa 12 miljoen gulden. Dat er in dlc jaren één en ander ge passeerd Is, is duidelijk. De eerste jaaromzet van 40.000 gulden werd be haald door de levering aan de wasse rijen. De omzet steeg, toen ln plaats van lint. zelfplakkend band werd be drukt. Dat zelfplakkende systeem bracht de compagnons op de gedachte dat het mogelijk ook voor andere za ken te gebruiken zou zijn. Men kwam in contact met luchtvaart maatschappijen die het -zelfklevende systeem gingen gebruiken voor koffer labels. En zo kwam van het één het ander; meer drukwerk, voor de KLM; Martinair en Transavia. In Utrecht was men inmiddels ver huisd naar een oude kerk aan de Hoog- Ravenseweg. Daar werd ook uitge breid en aangebouwd, maar men liep er vast op gemeentelijke bepalingen. Toen kwam Soest aan bod en in 1961 werd het bedrijf aan de Koningsweg geopend. Atupack Zonder zakeninstinct kan een onder nemer niet lang uit de voeten; dat leert de geschiedenis van eertijds soms grote bedrijven, die enige gene raties later geruisloos verdwijnen. Dat zakeninstinct werkte bij de heer Koenders, toen hij op zijn hotelkamer in Engeland.' in de kast een metalen draad )kleedhanger aantrof. Door zijn oude relatie met wasserijen en stomerijen „zag" hij iets in dat draadgeval en hoe juist dat gezien was. Leerde de vrij stormachtige ont wikkeling van de lood: „Atupack". Een marktonderzoek in Nederland maakte duidelijk dat er mogelijkheden waren. In Amerika werd een machine voor het vervaardigen van de hangers gekocht en die machine werd in Soest geplaatst ln een daarvoor apart aan gebouwde hal. Het benodigde draad kwam uit Duitsland, maar een groot deel van het gerede product werd weer naar Duitsland uitgevoerd. De export naar Duitsland nam van lieverlee dus danige vormen aan, dat besloten werd de totale produktie 'naar Duitsland over te brengen; naar Solingen, waar in eerste instantie een bedrijfshal werd gehuurd. Acht jaar geleden werd er een eigen fabricagehal gebouwd en daarin wordt nu een jaarproductie be reikt van 30 miljoen metalen kleer hangers. Afnemers waren de stomerijen ,en de volgende ontwikkeling was de „ver pakking" waar de gestoomde goede ren op de metalen hanger in vervoerd konden worden. Zo ontwikkelde zich een aparte afde ling plastic, waar kledinghoezen, hoe zen op rollen, rol en plastic en -draag tassen, uiteraard bedrukt, vervaar- digd'worden. Nü worden óók komplete verpakkingsmachines geleverd aan de confectie-industrie. de chemische- en de witwasserijen. Geëxporteerd wordt -naar België, Denemarken, Zweden, Zwitserland en Nederland. De directie in Solingen wordt gevoerd door Günther Breidenbach. Wings In Breda werkte tijdens en gedurende de eerste jaren na de oorlog een pa pieren boordenfabriek. De naam Wings werd gevoerd. Papieren boorden en frontjes en dergelijke zaken verdwenen van de markt en Wings zocht een an der terrein. Men ging er bierviltjes maken voor de in Breda gevestigde bierfabriek „De Drie Hoefijzers". „Wings" werd in 1967 te koop aangeboden en de directie van „Atlas" ging polshoogte nemen. Uit een marktonderzoek bleek, dat in Nederland geen enkele drukkerij bierviltjes maakte; dat Wings alleen aan de Drie Hoefijzers leverde en dat alle overige bierviltjes uit Oost-Duits- land kwamen. Het bedrijf werd overgenomen mét de naam; een derde hal gebouwd in Soest en machines besteld. „Wings" levert nu vanuit Soest, de gigantische hoeveel heid van zo'n 300 miljoen biei^lUjes, desnoods in acht kleuren. Het contact met de bierbrouwerijen leverde ook orders in etiketten voor flessen op en dan van lieverlee weer niet alleen voor bierbrouwerijen, maar ook voor bijvoorbeeld de chemische - en de farmaceutische industrie. De jaarproductie nu: tussen de 300 en 400 miljoen etiketten. Er staan zeven machines continu bier viltjes te bedrukken; het zijn bijzon dere machines met stofafzuiging in verband met het vrij veel stof veroor zakende viltpapier. Deze afdeling wordt geheel gerund door 16 uit Turkije afkomstige werknemers; ook de chef is een Turk. Hij is al vele jaren bij Atlas werkzaam en treedt ook als tolk op. Eigen studio Uiteraard levert Atlas alle drukwerk; meerkleuren posters, folders, jaar verslagen enz. enz. Er staat de klant een eigen-studio ter beschikking waar alle ontwerpen vandaan komen. Deze studio is ln Voorthulzen gevestigd. Foto Herman van Dam Nieuw is het drukken van spaarbank boekjes voor een bankinstelling. Ook cadeaucheques worden tegenwoordig door Atlas geleverd. Het drukken van deze zaken is een kwestie van vertrou wen, Voor het opbergen van de gereed gekomen boekjes en cheques moest een aparte kluis gebouwd worden. Open Huis „Atlas" is een interessant bedrijf; ze ker voor iemand die nog nooit een druk kerij in werking gezien heeft. Daarom wordt ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan een „Open Huls" gehouden op zaterdag 14 mei a.s. 's Middags tussen half twee en half vijf is het bedrijf „open" en „in werking". Het personeel heeft de viering van het jubileum dan al achter de rug; op 6 mei gaat men gezamenlijk (totaal 150 man) een dagje op stap. Elk jaar is er een gezamenlijk Kerstdiner en elk jaar óók wordt een uitgangsdag geor ganiseerd met een bezoek aan een brouwerij „om te zien wie de biervil tjes bestelt". Een derde van het personeel is langer dan 15 jaar in dienst. Allen zullen zater dag 14 mei met plezier, zelfs de meeste domme vragen over „hun" bedrijf beantwoorden. De directie van „Atlas"; links de heer M. J- Koenders, rechts de heer N. J. Hofmans.

Soester Courant | 1977 | | pagina 7