jaaps VVD-er Mr. Van Riel noemt beleid kabinet Den Uyl „noodlottig voor Nederland" Amersfoortse industrie op Soester grondgebied IJsselstein winnaar van de EHBO districtswedstrijd 9000 gulden voor orgelfonds Paardenkamp viert 15-jarig bestaan Zeer jeugdige inbrekertjes gepakt Voetbalwedstrijd doktoren politie op woensdag 1 juni 1,8 Miljoen voor opknappen 56 woningen Expostie Nederlandse en Griekse kunst in Artishock Leven en vrijheid hoofdthema van Goldenbelt Uw succes is onze Autorijschool M. LOS Uw succes is onze KLEUR PASFOTO Kamer van Koophandel adviseerde plan „De Isselt" te onderzoeken BERKHOF LANDl-HARTOG Het Nederlands Motet en Madrigaalkoor Nieuwe leden zijn van harte welkom. VVV NIEUWS Griekse poezie, muziek en dia's in Artishock gebouw Nare mentaliteit Voet verbrijzeld GESLAAGD Gemeenteraads vergadering op a.s. woensdag Otto Schouten exposeert bij Akzo in Amersfoort Collecte Nederlands Astma Fonds Soester Courant van donderdag 12 mei 1977 Een boeiende kombinatiet van Nederlandse en Griekse kunst valt te bezien vanaf vrijdag 13 mei a.s. in de tentoonstellingszaal van het Artishockgebouw, Steenhoff- straat 46 Soest, De expositie bestaat uit twee verschillende benaderingen van de vormgeving van de vrijheidsdrang die in het Griekse volk besloten ligt. Jop Goldenbelt uit Bilthoven; aquarel- list, schilder, beeldhouwer en experi menteel vormgever, afgestudeerd aan de kunstakademie in Arnhem, werkte een korte periode als beeldhouwer in Amsterdam, schilderde geruime tijd in Italië en keerde terug naar Nederland om daar in zijn atelier te werken aan opdrachten voor schilderijen en beelden in steen en brons. Hij werkte gedurende enige tijd aan experimentele, visuele en elektronische vormgeving in beeld en geluid, begon 15 jaar geleden met kreati- viteitsontwikkeling en is als direkteur verbonden aan de Werkschuit in Biltho ven. Jop Goldenbelt exposeert in Artishock een groot aantal schilderijen, gouaches en tekeningen over Griekenland, die voortkomen uit visuele ervaringen en indrukken die hij gedurende de laatste zes jaar heeft opgedaan. In zijn werk toont Goldenbelt zijn bezetenheid voor het schilderen. Zijn schilderijen bruisen van gevoel voor leven en vrijheid en zijn uitzonderlijk gehalte, juist door de diep te die hij in zijn werk weet te brengen. De stroom van informatie, die Golden belt opdoet, drukt hij de laatste tijd op geëngageerde wijze uit in heel direkte beeldvorming met als grondgedachte bepaalde fragmenten uit de 18 klaagzan gen van de Griekse dichter Ritsos. Veel direkter dan de mystieke benadering van Goldenbelt, is de expositie van een aantal Griekse verzetsaffiches en teke ningen van in Nederland wonende Griek se arbeiders en kunstenaars, die tijdens het kolonelsbewind voor een tentoonstel ling over het Grieks verzet zijn gebruikt. Het gaat hierbij in de eerste plaats om politieke en artistieke waarde en als terugblik op de belangrijke bijdrage Van Lenneplaan 47 Telefoon 1 66 21 s O u bluedenim encordufoy Look! Jaaps heeft elke broek! BezoekJaaps Vrije-tijds Broekenhoek!, Kledingcentrum AMERSFOORT HILVERSUM ZEIST van de Griekse arbeiders in Nederland aan het verzet tegen het kolonelsbewind onder Papadopoulos. Ook valt een serie zeefdrukken van Deense kunstenaars te bezichtigen, die het Grieks verzet in hun werk hebben uitgebeeld. De tentoonstelling, die offi cieel wordt geopend op vrijdag 13 mei om 20.00 uur duurt tot en met zondag 22 mei en is dagelijks te bezichtigen van 14.00 uur tot 17.00 uur. Om 22.00 uur is er bovendien in Artishock weer filmklub. De toegangsprijs hiervoor bedraagt 4,50. Doe het zelf Bouwmarkt en Keukencentrum Bezoek onze Keukenshowroom Veldweg 4, Soest Telefoon 02155-1 48 78 Foto Herman van Dam De j.1. zaterdag gehouden fancy-fair Groot was de interesse voor de „exclusieve boeken" op de bazar voor het Orgelfonds voor het orgelfonds van de afdeling Soest van de Nederlandse Protestanten bond heeft in totaal circa 9000 gulden opgebracht. Bij vlagen was het bijzonder druk aan de Rembrandtlaan en gingen de „waren" vlot van de hand. Ook de loterij liep goed en bracht alleen al 2500 gulden bin nen. De organisatoren waren dan ook aan het slot van de dag zeer tevreden met het resultaat. Een restant kleding is naar „Mensen in Nood" gegaan en voor het restant boe ken heeft zich alsnog een koper aange meld. Prijswinnende nummers in de verloting waren: 2857 (tv-toestel) 1032 1079 1100 1169 1190 1196 1254 1275 1282 1355 1371 1463 1615 1675 1704 1722 1774 1853 1988 1994 1996 2025 2047 2121 2182 2279 2285 2295 2334 2337 2356 2429 2461 2534 2617 2638 2643 2689 2697 2722 2813 2911 2962 2970 2994 2995 3069 3119 3172 en 3304. Wij brengen in uw VAN WEEDESTRAAT 17 - SOEST TELEFOON 02155-13917 In de goed bezochte verkiezingsbijeenkomst in de openbare biblio- naar zlJn mening voor de komende theek heeft het oud-Kamerlid voor de VVD de heer Van Riel, het :iaren 111 de allereerste plaats, het beleidvan het kabinet Den Uyl noodlottig genoemd voor Neder-' land. Oorzaak daarvan was het opdrijven van de inflatie en daar* Hij wist zich daarbij gesteund door mee samenhangend het kostenpeil, in de eerste jaren van dit kabi net. De verantwoordelijkheid voor deze gang van zaken werd ten volle mede gedragen door KVP en ARP. Hot plan het Amersfoortse industrieterrein De Isselt uit te breiden tot op Soester grongebied, is niet afkomstig van de Kamer van Koophandel, maar van een door de gemeente Amersfoort ingestelde werkgroep, bestaande uit Ir. F. T. H. Nauta, Drs. P. R. J. Diemei, P. Doornekamp en Drs. B. L. Groep. De werkgroep stelde een drietal terreinen voor waar uitbreiding op zou kunnen plaats vinden: De Hoef, Nieuwland en doortrekking De Isselt. Van deze drie liet de Kamer van Koophandel de beide eersten vallen en adviseerde het plan De Isselt nader te onderzoeken. dan niet zozeer om nieuwe industrie aan te trekken, maar om bestaande be drijven ontplooiingsmogelijkheden te geven en om een terrein te hebben waar in de binnenstad gevestigde be drijven naar verplaatst kunnen worden. De heer Van Ek zei alle begrip te heb ben voor Soester bezwaren tegen deze plannen. Aldus zei ons de heer Van Ek, secretaris van de Kamer. In april vorig jaar bracht de door de gemeente Amersfoort inge stelde werkgroep de Nota Industrieter rein uit. Daarin werden drie alternatie ven genoemd, waarbij ook voor de werk groep het terrein De Hoef en het terrein Nieuwland als minst aantrekkelijke werden aangemerkt. De Hoef zou tot hoge grondprijzen kunnen leiden, terwijl de bereikbaarheid problemen zou geven. Nieuwland zou te dicht bij woongebieden komen. Resteerde ook voor de werkgroep De Is selt wat weliswaar tot bestuurlijke complicaties zou kunnen leiden, maar aan de andere kant de eenvoudigste oplossing was en bovendien in fases uitgevoerd kon worden. Ook de werk groep adviseerde alle drie gebieden op geschiktheid nader te onderzoeken. Op 23 november liet de Kamer van Koophandel haar visie op de nota weten. De Kamer merkte daarbij op dat de be hoefteraming, zoals door de werkgroep opgesteld, in hoofdzaak vanuit de lokale optiek benaderd werd. terwijl de ma terie toch eigenlijk een regionale aan pak verdiende. Die noodzaak was er des te meer omdat één van de moge lijkheden, de vergroting van De Isselt, op Soester grondgebied zou plaats vin den. De Kamer drong er daarom op aan het Samenwerkingsorgaan Eem- land bij de verdere uitwerking in te scha kelen. Wel gaat de voorkeur van de Kamer uit naar uitbreiding van De Isselt en AUTOBEDRIJF LAANSTRAAT 82 - SOEST TELEFOON 02155-15963 GASAPPARATUURy Zaterdag 14 mei a.s. viert de Stichting „De Paardenkamp" aan de Birkstraat het 15-jarig bestaan. Het wordt ingeluid met het op feestelijke wijze binnenhalen van drie nieuwe paarden, die in Soest van een welverdiende rust gaan genieten. Het zijn „Paykas" uit Ridderkerk: grootgebracht, veel plezier gegeven. „Iwan" uit Rotterdam en „Jackelien" Wat de reeds in de Paardenkamp ver uit Haaren in Noord-Brabant. Paykas is blijvende paarden betreft maakt de nu 30 24 jaar oud en deed dienst als manege- jaar oude Frits ook de 15 jaar in Soest paard. Iwan is een Engelse halfbloed vol. Hij kwam uit Den Haag en was het ruin en 17 jaar oud. Hij heeft versleten tweede paard dat opgenomen werd. voorbenen en kan geen dienst meer doen. Jackelien is een Poolse hit en 28 Gedurende de tijd dat de stichting be- jaar oud. Zij heeft jarenlang vele pleeg- ?taat h*bben 83 paarden van het Soester kinderen, die bi.i een eeMoaar werden initiatief kunnen genieten. In zijn vlotte verteltrant hekelde mr. Van Riel de gang van zaken rond de ver kiezingen. Hij noemde daarbij het be smeuren van het woonhuis van de heer Wiegelde ordeverstoring van een CDA-verkiezingsbijeenkomst in Rotter dam en het bekladden van het Thor- becke-huis „iets dat, nu nog in de verte, gelijkt op een rode Kristalnacht" en hij sprak in dat verband van „ge organiseerd optreden van tot misdaad neigende, gewelddadige anarchisten benden". In dezelfde lijn zag hij het optreden om bedrijven te „ontregelen" en hij bleek een voorstander van het „op staande voet ontslaan" van de „ont regelaars", dat paste in een rechts staat. „Wie niet de moed heeft, uit politieke of bedrijfseconomische over wegingen, aperte misdadige ontwikke lingen in Nederland te keren, is mede aansprakelijk voor verdere revolu tionaire ontwikkelingen", aldus de heer Van Riel. Hij noemde het hele politieke leven „prioriteiten kiezen" en dat betekende adviezen van economen en van prof. Zijlstra, de president-directeur van de Nederlandse Bank. De vraag hoe hoog sociale uitkeringen zouden kunnen zijn, werd mede door deze ontwikkeling beslist. De V.A.D. vermogensaanwasdelingbehoorde te worden omgezet in een „prestatie prikkelende winstdeling, maar even tueel wel als recht". Verder vond de heer Van Riel dat het hoofddoel van iedere toekomstige regering moest zijn het breken van de politieke macht der vakbonden. Permanent terugdringen van de werkloosheid was naar zijn mening alleen mogelijk door sterke verhoging van de rendabele export en hij veronderstelde dat „Lubber- siaanse presenten aan noodlijdende bedrijven" weinig effect zouden hebben. Stemmen op Wiegel bood de meeste kans op herstel van de Nederlandse prestatie-samenleving en daardoor op een voortbestaan als zelfstandige mogendheid, zowel politiek als econo misch. Overigens sprak de heer Van Riel met waardering over het resoluut optre den van minister v.d. Stoel in Praag („duidelijk in het Nato-belang") en over het feit dat „ongehoorzame" VVDM-soldaten geen gratie kregen. Met de aanhouding van vier knapen in de leeftijd van 12 tot 16 jaar heeft de politie een serie diefstallen en inbraken opgelost. Voor de diefstal van ondermeer zes fietsen werden aangehouden de 13-jarige J. P. van M. en de even oude D. M. L.; voor de inbraak in vijf scholen de broers A. en M. P. respectievelijk 16 en 12 jaar oud. In beide gevallen is de buit grotendeels terecht. hebben inbraken J. van M. en D. L. namen twee herenfiet sen, een kinderfietsje en drie racefietsen weg in Soest-ZuidEikenlaan, Parklaan, stalling station Soest-Zuid, Soesterberg- sestraat en De Rank. Afgelopen zater dag braken zij in in de kleuterschool De Triangel aan de Driehoeksweg. Daar namen zij twee luidsprekerboxen en een bedrag van 100 gulden weg. Het geld en de boxen zijn terecht; ook de fietsen, sommige gedeeltelijk gesloopt. De gebroerders bekend in de kleuterschool De Bengelen- bak; de kleuterschool aan de Ericaweg; in de Savornin Lohmanschoolde Rinke Tolmanschool en de kleuterschool bij de Regentuuter. Hun buit bestond voor namelijk uit radiocassette-recorders en bijna 130 gulden aan geld. De radioappa ratuur is grotendeels terecht. Die bleek begraven te zijn in de tuin bij de ouderlijke woning. repeteert dinsdagavond van 8 tot 10 uur in het wijkgebouw Emmakerk, Regentesselaan, Soestdijk. Inlichtingen: Mevr. I. Jonker, tel. 13261. Nog een week en dan hebben wij weer een vrije dag, Hemelvaartsdag. Wan neer het weer een beetje redelijk is, zal het zeer druk op de wegen worden. Allerlei evenementen, zoals Keukenhof (waar alles nog in volle bloei zal zijn door het koude weer), Madurodam, De Efte- ling, Ponypark Slagharen, enz. zullen veel bezoekers ontvangen. Ook de bollen velden in onze polders, waar in Emme- loord uit duizenden bloempjes mo zaïeken zijn gemaakt naar voorbeelden uit de stripverhalen van Donald Duck (Mozaïek '77). Meer dan 1400 m2 bloe- mentapijt. Deze manifestatie duurt van 61/15 mei 1977 en in deze periode is in het tweede weekeinde een Indische markt, omgeven door een speelse markt. Er is een nieuwe bollenroute en daarnaast worden in het kader van het 35-jarig bestaan van de Noord-oostpolder spe ciale autoroutes, fiets- en wandelroutes uitgestippeld in verschillende delen van de polder en in de duizenden hectares grote bossen. Deze routes zijn verkrijg baar bij de VVV, Lange Nering Prome nade, Emmeloord, tel. 05270-2000; bij de WV's in de omgeving en bij alle horeca bedrijven in de Noordoostpolder. Fol ders gratis aan ons kantoor. De bewoners van Soest behoeven zich echter niet in het drukke verkeer te storten, omdat er die dag in Soest zelf zoveel te doen is. 's Ochtends tussen 5 en 6 uur kunt U al beginnen te dauwtrappen. Hier is door het VVV, met welwillende medewerking van de Gemeentelijke Plantsoenendienst, een fijne wandeling uitgezet, waarvoor U de routebeschrij ving tussen 5 en 6 uur 's ochtends gratis kunt afhalen in Restaurant De Korte Duinen. De wandeling duurt ongeveer een uur. Na afloop kunt U in het Restau rant De Korte Duinen genieten van een kopje koffie of thee met een heerlijk belegd broodje met kaas. Tegen 11 uur wandelen we naar de Kerkebuurt, waar, zoals U zich stellig nog van vorig jaar herinnert, de gehele dag een gezellige markt is. Een onderdeel van de markt is de Ambachtsbuurt, waar U ca. 40 oude ambachten kunt zien uitoefenen, zoals kaasmaken, mandenmaken, glasblazen, klompenbeschilderen, portretknippen, hogehoedenmaken, klompenmaken, kle den knopen, Delftsblauwschilderen, beeldhouwen, visnetbreien, sigarenma- ken, sneltekenen, houtdraaien, tingieten, hoepelmaken; verder het maken van schelpenmozaïeken, er zijn bijenkorf- vlechters, spinsters, een rietdekker en een Hindelopenschilder. Dit alles zou al voldoende zijn om uren bij door te brengen. Maar er is veel meer. Er is een Schildersbuurt, waar op een rustig plekje een aantal schildersleer lingen bezig is hun kunstwerken te maken. In de Antiekbuurt treft U antiekhandela ren aan, die alleen eerlijk antiek verko pen, dus geen namaak; ook spullen uit grootmoeders tijd en antieke poppen zullen te zien en te kopen zijn. En dan natuurlijk het standwerkerscon cours. U kunt de heren de hele dag bezig zien. Zij behoren op de markten vaak tot de sfeermakers en zijn dan ook niet weg te denken. Aan het eind van de marktdag zullen de prijzen van dit concours wor den uitgereikt. 's Avonds vindt in de Oude Kerk ,een concert plaats, onder auspiciën van de WV. De medewerkenden hieraan zijn: Gonnelieke van Oosterom en Jettie Tim- mers, viool, Max van Egmond, bariton; Christine Jansen, sopraan en Jan Jan sen, orgel. Het orkest is van de Utrechtse Domcantorij. Er staan werken op het programma van J. S. Bach, W. A. Mozart, A. Campra en J. Haydn. De aanvang is 20.15 uur. De kerk is open om 19.30 uur. Plaatskaarten kunt U kopen aan de Rabobanken en aan het VW kantoor a 7,50. WV-leden en 65-plussers betalen 6,50. Wij hopen U donderdag 19 mei te ont moeten op de markt, waar wij U en Uw kinderen (bij de grabbelton) van harte zullen verwelkomen en U eventueel de doorU gewenste inlichting kunnen strek ken. In het kader van het Griekenlandpro- jekt wordt op zaterdag 14 mei in het Artishockgebouw een avond georgani seerd met poëzie, muziek en dia's, ter wijl zondag 15 mei een thema-ochtend wordt gehouden. Zondagmiddag is er dan nog ter afsluiting van het Grie kenlandproject en tevens ter afsluiting van het jubileum Soestock, een Grieks feest. De zaterdagavond is gewijd aan kunst en politiek; de thema-ochtend wordt in geleid met een film over de studenten opstand in Athene tijdens het kolonels bewind, waarna Tinus Heimans uit Nij megen spreekt over het Griekse verzet. Tijdens het Griekse feest, 's middags treedt op de Griekse muziekgroep Apollo uit Utrecht, onder leiding van Taki Side- rius. Met het opg op moederdag kocht een tienjarig meisje in het winkelcentrum De Smitshof twee kleine cadeautjes. Toen zij ze op de bagagedrager van haar fiets onder de snelbinder wilde doen, gapte een ander kind één van de ge schenkjes weg. Het was een portemon- neetje, dat om de hals gedragen kan worden; niet kostbaar, maar wat een mentaliteit! Een soortgelijke mentaliteit spreekt ook uit de vernieling van vier lampen en een bord bij een wegopbreking aan de Prins Bernhardlaan. Niet gestolen, maar gewoon vernield. Op het terrein van Domeinen aan het Zeister Spoor kreeg de Soester C. van D. een vorkheftruck op zijn linkervoet, toen de truck uit de stroppen van een takelwa gen schoot, waarmee hij werd vervoerd. Van D. werd met de militaire ambulance naar het Amersfoortse ziekenhuis De Lichtenberg gebracht. Marechaussee en de arbeidsinspectie stellen een onder zoek naar de oorzaak van het ongeluk in. Uitslag examen machineschrijven, ge houden op 22 april 1977 bij Instituut Hulscher, Molenstraat 11 te Soest. S. B. Bots, M. W. Engelj C. S. de Haan, M. Maas-Geesteranus, A. T. Lip. J. Mekking, E. Nijhuis-Libbenga, P. M. G. Post, M. Roest-Glogoza, M. L. Schoon- derwal, C. M. Stork, C. A. Veldhuizen, N. J. Veldhuizen, Y. Verhoef, L. M. Vorder- hake. In verband met Hemelvaartsdag is de raadsvergadering deze maand een dag vervroegd en wordt nu gehouden op a.s. woensdag. De agenda telt zestien pun ten, waaronder het vragenhaifuurtje en negen ingekomen stukken. Zaken van grote importantie komen niet aan de orde. Foto Herman van Dam „Het terrein van de ramp" tijdens de EHBO-districtswedstrijd De traditionele voetbalwedstrijd tussen de doktoren en de politie Soest zal dit jaar op woensdag 1 juni a.s., 's avonds om 7 uur, gehouden worden op het V.V.Z.-sportpark aan de Eemweg. De aftrap van de wedstrijd zal worden verricht door de wethouder van sportzaken, drs. G. A. W. G. A. Plomp. Scheidsrechter is de heer Jan van Steendelaar. opbrengst van de wedstrijd in ontvangst nemen en zal tevens de wisselbeker uitgereikt worden aan de aanvoerder van het winnend team. De opbrengst van de wedstrijd, waar voor niemand vrije toegang heeft, komt ten goede aan de Stichting Bentinck Fonds, welke stichting zich al meer dan vijf jaar bezig houdt met sport voor gehandicapten. Inzet van deze wedstrijd is de door oud-burgemeester mr. S. P. Baron Ben tinck beschikbaar gestelde wisselbeker. Momenteel is deze in het bezit van de politie. De toegangsprijs is 2,50 voor volwassenen en 1,- voor de jeugd. Vorig jaar bedroeg de opbrengst 1350,-. Het terrein mag gratis gebruikt worden. In 1976 bezochten ruim 400 mensen de wedstrijd. Na afloop zal de voorzitter van de Stichting Bentinck Fonds de De Soester kunstenaar Otto Schouten is één van de drie exposanten in de kantine van het Akzo Chemie-kantoor aan de Stationsstraat te Amersfoort. Schouten heeft er bronsplastiekjes; figuurtjes van kinderen en vrouwen, vooral speels en erg spontaan. Beeldjes om in je kamer te zetten. De andere twee exposanten zijn Judith Vermeeren uit Uitwijk (N.B.) en Tet Tetteroo uit Amsterdam. Judith Ver meeren brengt waterverftekeningen en Tet Tetteroo metaal-reliëfs. De expositie duurt tot 27 mei en is op dinsdag- en donderdagmiddag van twee tot half vijf te bezichtigen. Het opknappen van 56 woningen uit het gemeentelijk woningbezit gaat in totaal 1.805.835 gulden kosten. Datis gemiddeld per woning 32.247 gulden. Na gereedkomen van de werkzaamheden, zal de huur van de huizen worden verhoogd op basis van de zogenaamde „2%% regeling". Het EHBO-team uit IJsselstein is winnaar geworden van de districtswedstrijd, die vorige week in Soest werd gehouden. De leidersprijs ging naar de leidster van het team uit De Bilt/Bilthoven, mej. De Zagt. Haar team eindigde na Loenen op de derde plaats. De wedstrijd werd door de EHBO afde ling Soest georganiseerd in verband met het vijftigjarig bestaan dat de afdeling dit jaar viert. Op het terrein van de wedstrijd, in het EHBO-gebouw aan de Parallelweg, trof fen de deelnemers teams, afkomstig uit Loenen, Houten, De Bilt/Bilthoven, Maarn, IJsselstein en Mijdrecht, vier slachtoffers aan. Zij waren getroffen door rondvliegende stukken van een uit el kaar gesprongen gasfles. Het ene slacht offer miste een hand; een ander had een grote buikwond; het derde slacht offer brandwonden aan handen en benen en het vierde slachtoffer was flauwge vallen. De deelnemende teams werden beoor deeld door een jury, bestaande uit me vrouw dokter Kuipers uit Soest en de heren Buursma en Van Heiningen, bei den kaderinstructeurs. Er bestond voor de wedstrijd, ook uit de deelnemende afdelingen, grote be langstelling. Ook het districtsbestuur was bijna voltallig aanwezig. Het team van IJsselstein neemt op 21 mei a.s. deel aan de nationale wed strijd die in Utrecht gehouden wordt. Soest bedacht aan het slot van de succes volle avond alle deelnemers met een EHBO-sleutelhanger met inscriptie. De leden van de winnende ploeg kregen een met bloemen opgemaakte EHBO- kop en schotel. De collecte voor het Nederlands Astma Fonds heeft dit jaar het mooie bedrag van 8.907,02 opgebracht. Namens het Astma Fonds hartelijk dank aan allen, die hun bijdrage gaven, zowel collec tanten als gevers. Het betreft woningen aan de Klaarwa- terweg, Laanstraat, Koekoekweg en Leeuwerikweg, waarvoor een onder- houds- en verbeteringsplan werd opge steld in samenwerking met de bewoners commissie en de provinciale direktie van de Volkshuisvesting. Met de nationale woningraad wordt overleg gepleegd voor inschakeling van een contactpersoon, die de individuele bewoners voorlicht en begeleidt bij de uitvoering van het project. Ter tege moetkoming in deze kosten, kan door het rijk een subsidie worden verstrekt van 500 gulden per woning. Ter financiering van de totale kosten zal een lening van het rijk kunnen worden verkregen.

Soester Courant | 1977 | | pagina 12