IIOOR DE VROUUJ Leuk, vlot en apart ■BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBB «■■■■■■■■■■■BBBBBBBBBBB ■■■■■■BBBBBBBBBBBBBBBBBBBBIBBBBBBBBB Evenredige verdeling van ministerszetels Lente in New York Nieuws voor uw „onderdanen" Praten over mannen- en vrouwenrollen Bij het samenstellen van een volgend kabinet moet gestreefd worden naar een evenredige verdeling van ministerszetels tus sen bekwame mannen en vrouwen. Dit standpunt heeft de Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen ingenomen. De kabinetsformateur mag volgens de plattelands vrouwen bij zijn werk niet uitgaan van die ene verplichte vrouw in het kabinet, die dan tegen een onverzettelijke macht van mannelijke vóóroor delen moet vechten. „Herverkaveling" Als het emancipatiebeleid van het huidige kabinet niet alleen met de mond wordt beleden, dan is de tijd in Nederland méér dan rijp voor een herver kaveling van de gegroeide mannenmaatschappij, aldus de plattelandsvrou wen. Zij vinden het ook van groot belang, dat elke vrouwenvereniging van enige omvang met subsi die van de overheid eigen beroepskrachten moet kunnen aantrekken om de maatschappelijke be wustwording en zelf werkzaamheid van de le den te stimuleren. Vrijwilligsters De vrouwenorganisaties hebben tal van vrijwil ligsters die zich, onder steund door beroeps krachten voor dit doel willen inzetten. Door ge brek aan goede accomo- datie en goede verbindin gen heeft de vrouw op het platteland een extra maatschappelijke ach terstelling. Met het oog op de toenemende democra tisering van de bevolking, verdient daarom educa tief werk voor die vrou wen in het bijzonder aan dacht. De Nederlandse Bond van Plattelands vrouwen is de grootste landelijke organisatie op dit gebied. Er zijn meer dan 73.000 leden bij aan gesloten; de bond heeft 700 plaatselijke afdelin gen. Het is alweer enige tijd geleden dat op de grote schoenbeurzen van Mi laan, Florence en Parijs de modetrends voor de lente/zomer van 1977 werden vrijgegeven. Het is wel duidelijk gewor den, dat er steeds minder sprake is van lente- en herfstmode. Vooral de jongeren stappen onmid- delijk van de winter in de zomer, dus van laarzen op klompen of sandalen. Al leen de groep van de mo cassin schijnt als gesloten schoen stand te houden en meer en meer de trait d'union tussen winter en zomer te gaan vormen. Wat de algemene tenden- zen van de damesmode betreft, kunnen de bij zonderheden als volgt worden samengevat: De leesten: Van fijner tot heel fijn, naar ge lang de hakhoogten. De zolen: Passend bij de fijnere leesten, dus minder zwaar. De hakken: Fijner tot zeer fijn, zowel bij ge klede schoenen als bij het zomerschoeisel, zoals muiltjes, sanda len (vooral de sanda len zijn sterk gewelfd, met hoge hakken). De grondstoffen: Aan gepast bij het soort schoen: zwaar leer voor klompschoenen en fijner voor het be tere schoenwerk. Lak leer wordt ook weer toegepast; linnen san dalen blijven. De kleuren: Sportieve schoenen vooral in na- turelkleur. Verder: marineblauw, beige, wit en rood. In het lin nenschoeisel naast de basiskleuren zwart en marineblauw ook on- gebleekt en zelfs wit linnen. Bekijkt u bijgevoegde af beeldingen maar eens. Dan bent u „enigszins" op de hoogte van het nieuws voor uw onderdanen. Volgende keer méér daarover. Door de klomp geïspireer- de sandalen. Ook aan deze schoenen is te zien, dat de leest minder plomp is gewor den. Dit zijn enkele elegante modelletjes in geklede schoe nen en sandalen. (Alle hiet getoonde modellen staan op naam van Bata.) In de Martinihal wordt een internationale stu diebijeenkomst (seminar) gehouden, waarin druk wordt gepraat over „de veranderde rollen van mannen en vrouwen in de moderne samenleving". De bijeenkomst, die op 28 maart jl. is begonnen en zal duren tot 6 april, staat onder auspiciën van de Verenigde Naties, die daarmede beogen de sa menwerking op het ge bied van het maatschap pelijk welzijn in Europa door middel van uitwis seling van ideeën en er varingen te bevorderen. „Geen leuke onderonsjes" Het seminar is een ver volg op de Wereldconfe rentie „Internationaal Jaar van de Vrouw", wel ke in 1975 in Mexico is ge houden. Als voorzitster treedt in Groningen op mevrouw drs. N. Rempt-Halmans de Jongh, van de Neder landse Vrouwenraad. Zij heeft van tevoren al ge zegd, dat het niet de be doeling is alleen vrouwen te laten praten over hoe het zou moeten. „Want dat leidt alleen maar tot leuke onderonsjes, zonder dat er verder wat ge beurt". De bedoeling is, aldus mevrouw Rempt, dat mannen en vrouwen samen tot wezenlijke ideeën moeten komen. Dat zij samen een mars route gaan uitstippelen, hoe het nu verder met de emancipatie moet. Mannen niet enthousiast Mevrouw Rempt vindt het jammer dat er niet zo verschrikkelijk veel mannen naar Groningen zijn gekomen. Er was aan de deelnemende landen - in totaal 30 plus Canada en Amerika - gevraagd toch vooral een gemengde afvaardiging te sturen, maar alleen de Neder landse delegatie bleek ca. half-om-half te zijn ver deeld. Overigens vond de voorzitster ook in Neder land het enthousiasme onder de „mannenorga- nisaties" om naar Gro ningen te komen niet bijster groot. Een van de oorzaken van die over het algemeen niet wilde be langstelling zou kunnen zijn, dat veel mannen geen kans zien hun werk zo lang in de steek te la ten. Voor de buitenlan ders zou ook het kosten- probleem van de reis een rol kunnen spelen. De nieuwe zomermode past helemaal bij de instelling van de moderne, modebewuste vrouw: ze is leuk, vlot en apart. Bovendien ook nog speels en zonnig. Er zal veel sport ieve kleding worden gedragen, kleding met een charmant silhouet in de sportswear- look; kleding gebaseerd op gedistingeerde sportiviteit; kleding met een verzorgd uit erlijk. Dus géén gewilde of ongewilde non chalance. Ofschoon alles nog steeds mag en niets moet, mag de kleding nooit een gezicht hebben van het-kan-me-alle- Sprankelend jong en sportief is links het breieffekt uit dralon-textielvezel. De trend is een blouson met capuchon. (Foto's: Informatiedienst Bayer-Textielvezels.) Kombinaties in zwart-wit. Deze twee opval lende ensembles zijn leuk gestreept en bijzonder attractief door toepassing van effektgaren. maal-niets-schelen, en moet óók de sport iviteit getuigen van beschaving en goede smaak. De lijnen zijn eenvoudig en de kleurharmonieën expressief. De dessins worden bewust en met veel overleg ge bruikt; de accessoires zijn vlot, maar blij ven decent. Bij de basiskleding behoren intensieve kleuren, die overgaan in pastel nuances. Het modespel wordt wat de kleu ren betreft afgerond met zand- en zonne- tinten. Metallic garens accentueren de mo delijn. Het materiaal is veelal soepele dra- lon-jersey. Ook zullen er nog veel volumi neuze breisels en fijne tricot worden ge dragen. Hoe luiden de laat ste modeberichten uit New York? Om te beginnen dan een woordje over de sportieve trend. Tennisrokken van interlock, die men over een short of rokje draagt om naar de club te gaan doen het goed. Ze staan vlot en mogen dan ook best wor den gezien (wat trouwens ook de bedoeling is). On danks alle mini-ge ruchten, valt de rok op kuitlengte. Will Smith heeft een wit katoenen inter- lock-rok ontwor pen, die op een overall-short met een blauwwit ge streepte schouder pas wordt gedragen (middenste van het drietal). Judith Lo- we presenteert een wikkelrok van lichtblauwe katoe nen interlock en een bijpassend hemd- jasje (rechts). Een leuk idee van Ralph Lauren is de short met ingezette zij panden van badstof om de handen droog te maken tijdens een moeilijke set (links). Voor een piepklein vakantie koffertje kan het dubbel te gebruiken accessoire van Ca- rol Hom dienst doen. Het is een tas je van écrukleurige katoen, dat men naar wens in een alpinopetje kan veranderen. Alle maal erg vlot, char mant en gezellig in en van katoen.

Soester Courant | 1977 | | pagina 14