SPORT - SPORT - SPORT - SPORT Huisvrouwentournooi La wn tennisclubSoest" f ^f|) HOF 32 jaaps #1 S Parkgarage Baarn b.v. i Wielerronde van Soest met groot aantal deelnemers IÊ Tweede prijs voor Olympia's-senioren in Oudewater Eemvogels schieten de honderd vol Bert van den Broek 4e in Bunnik |quartz j horloges SEC-zaterdag wint laatste competitie wedstrijd Voetbaltoernooien bij „Soest" Nu ook zaalvoetbal voor dames bij Limvio Geslaagd jeugdtoernooi van Red Stars DAF leasing bij de Schouwburg S.O.S.O.S. won eerste wedstrijd (7-2) Wedvlucht vanaf Soignies Programma Sporthal Beukendal Bekercompetitie Wandelen: Korfbal voor 7-, 8- en 9-jarigen W ielrennen rrun Zondag 15 mei: 100.000 geforceerde deuren per jaar. Dat is alarmerend! Andriessen Alarmerings Apparatuur! Andriessen De alarmeringsmensen. VOOR AL UW SPORTEN 7 Brandsma Meilof Sukking Soester Courant van donderdag 12 mei 1977 Eén van de veledubbels" uit het Huisvrouwentoernooi van de L.T.C. Soest. Foto Herman van Dam De Soester basketbalvereniging The Red Stars kan terugzien op een geslaagd jeugdtoernooi. Geslaagd niet alleen wat betreft de prestaties van de eigen teams, maar ook de sfeer was uitstekend. Bij de jongens-welpen was er sprake van een opvallend Amsterdams overwicht; zij maakten de dienst uit en het team van Landslake Lions eindigde als eerste. Bij de meisjes echter maakten de Soes ter teams de dienst uit. De beide Red Stars-welpenteams wonnen alle wed strijden in hun poule, waardoor zij in de finale tegen elkaar uitkwamen. Het a- team won uiteindelijk met 28-14. Ook bij de meisjes-adspiranten kwam Red Stars als eerste prijswinnaar te voorschijn. In de finale bleven zij Racing Amsterdam met 23-15 de baas. De weergoden, die vorige week in een niet al te best humeur waren, haalden donderdag j.1. de hand over het hart en lieten het droog tijdens het traditionele huisvrouwentournooi van de LTC Soest. Dat hield in, dat een erg gezellige tennisdag kon worden afgewerkt door de ruim negentig dames, die hadden ingeschreven. Volgens het zogenaamde sterk-zwak-sy- Ben Dooper en de voorzitter van de steem speelden cracks en beginners zeer actieve activiteltencommissie Fred broederlijk samen in zeven poules. Tromer. Al met al een gezellige dag Zoals ook in voorgaande jaren werd deze op het park aan de Schrikslaan met als dag „gestoffeerd" met heerlijke zaken, prettige bijkomstigheid dat de drempel- die door de dames waren gebakken - vrees van heel wat nieuwe leden in één en in de middag, bij de sherry na de wedstrijden viel er van allerlei hartige culinaire vondsten te genieten. De finale werd gehaald door de dames N. de Graaf, J. Kruytzer, H. Koster en M. Gianotten. Het werd een spannen de aangelegenheid, waarbij de dames el kaar niet veel toegaven. Een goede pres tatie van Nel de Graaf en Joke Kruyt zer, die veel minder geroutineerd zijn dan hun tegenstandster Henny Koster. De bekers gingen tenslotte volledig verdiend naar Marika Gianotten en Henny Koster, die ze volgend jaar weer zullen moeten verdedigen. De feestelijke prijsuitreiking werd met verve ter hand genomen door voorzitter klap is verdwenen. INRUIL VOLVO FINANCIERING AMALIALAAN 19-21 - BAARN - TEL. 02154-17547 Zomer- en zonne- japonnen Zomerrokken fleurig, elegant en niet duur. Reeds vanaf 59,- Keuze maken zal u niet moeilijk vallen bij uw modehuis. \J^xlACrv. CÜ.J3CUMXtVVUtsfi Nachtegaalstraat 16-18 Utrecht Telefoon (030) 332242* Het elftal van onze plaatselijke PTT-ers, heeft verleden week onder grote publie ke belangstelling, haar eerste competitie wedstrijd met ruim verschil gewonnen. Het Amersfoortse S.S.W. (service sta tion Wijnands) werd met een 7-2 neder laag huiswaarts gestuurd (ruststand 4-1). De doelpunten werden gescoord door resp. Eddy Gerth 3x Wim van Sloten 2x en Jan van de Burg 2x. Hedenavond 12-5 wordt de tweede wed strijd gespeeld, tegen het Amersfoortse C.T.A. Daar C.T.A. ook zijn eerste wed strijd in winst om wist te zetten (1-0 tegen de Lanteern), belooft dit voor de échte voetballiefhebbers, weer een fijne wedstrijd te worden. Aanvang 19.00 uur. Op het gezellige terrein van de v.v. Hees aan de Kooiweg. De postduivenhoudersvereniging ,,De Zwaluw" nam deel aan de wedvlucht vanaf Soignies, over een afstand van 197 km. In concours waren 456 duiven. De lossing vond plaats om 8.15 uur, bij zuid-westen wind. Aankomst eerste duif 10.22.49 uur. Snel heid 1547.00 meter per minuut. Uitslag: G. Rijksen 1 3 4 5 7 914 1518 23 27 28 39 43 48 63 77 78 79 8186 89. R. Voskuilen 212131619 22 44 49 55 57 59 91. H. de Bree 6 10 17 20 24 29 31 35 58 62 67 75 80. A. de Bes 11 36 4147 52 65 66. G. Zeypveld 21. C. Bokma 25 34 37 54 71. L. v. 't Klooster 26. A. v. Dorresteyn 30 50 76 85 87. J. v.d. Belt 32 46 60 69 72 75. J. v.d. Brakel 33 45 56 83 88. Th. Wigtman 38 40 51. A. v. Ginkel 42 70 84. C. v.d. Hoek 53 61. H. Woudstra Zn. 64 68 73 82 90. i1111 handbal b.d.c. Zondag 15 mei 1977. Meisjes pupillen: 13.00 uur BDC1 - ASV1 15.30 uur BDC 2-BHC 2; Meisjes adspiranten11.00 uur BDC 1 - HHC1 10.00 uur BDC 2 - BSV1 12.00 uur BDC 4 - Baarn. Dames junioren: 12.00 uur BDC 3-LVV 2; Dames senioren: 13.00 uur BDC 1 - Entius/SEW. Jongens pupillen: 16.00 uur BDC 1 - Nederhorst. Jongens adspiranten14.00 uur BDC 1 - HHC 1 15.00 uur BDC 2 - HHC 2. Heren senioren: 14.15 uur BDC l - Volendam. De voorrondes voor de Nationale Be ker zijn afgelopen donderdag en zater dag verspeeld. Het 3e damesteam strandde op Surf '71, terwijl ook de heren in Spirit hun meerdere moes ten erkennen. Het le damesteam plaatste zich direct, doordat tegen stander Sarto zich terugtrok. PBEDRO - BUNNIES RENATA KORREKTIESCHOENEN SPECIAAL SCHOENHANDEL Winkelpromenade Laanstraat 95 BAARN Tel. 02154 13387 Alléén de seniorengroep van de wandelsportvereniging Olympia hield zaterdag eèn tweede prijs over aan de door de wandelvereniging Unio georganiseerde Heksen- waagtocht. Unio was zeer verheugd over het aantal deelnemers aan deze 19e editie want maar liefst 1.402 mensen kwamen naar Oudewater. Na afloop van de tocht konden twee Olympianen een herinnering in ontvangst nemen. De organisatoren hadden maar weinig aandacht besteed aan de parkoersen, welke uit een aantal lange polderwegen bestonden die zo smal waren dat vooral de groepen veel hinder van het verkeer ondervonden. Het weer werkte uitste kend mee al kregen de meeste deelne mers, die naast Oude water ook door de dorpjes Hogebrug en Hekendorp kwa men, nog een onweers- en regenbui te trotseren. Zowel de dertien onder leiding van mevr. J. Veldhuizen wandelende aspiranten Afgelopen zaterdag hebben de Soester korfballers de laatste kampioenskans met succes verdedigd. In Woudenberg werd met 2-10 gewonnen. A.s. zaterdag zal nu de beslissing vallen bij de wedstrijd MIA-Spirit, want de Amersfoortse ploeg kan de rood-zwarten nog inhalen. Het tweede had het erg moeilijk met het boven-aan staande Kameo en moest een 1-16 nederlaag incasseren. De adspiranten wonnen ook de laatste wedstrijd met 3-0 tegen Desto. In Woudenberg gaven de Eemvogels de tegenstanders geen kans, alleen in de beginfase kon Woudenberg nog enigszins bij blijven. Nadat Corri van Herwaarden de score had geopend maakte de ploeg uit Woudenberg nog 1-1. Hierna liep men met de regelmaat van de klok uit. Doe het zelf Bouwmarkt en Keukencentrum Alles voor de Doe-het-zelver Veldweg 4, Soest Telefoon 02155 -148 78 De Soester Korfbalvereniging Eemvo gels wil volgens seizoen starten met een team voor 7-, 8- en 9-jarigen, de zoge naamde pupillen. Er zijn al een aantal jongens en meisjes maar nog niet genoeg voor een team. Jongens en meisjes die eens willen komen kijken, zijn donder dagavond om half zeven welkom op het veld aan de Staringlaan waar de andere jongens en meisjes dan trainen. Neem gerust je vriendje en vriendin netje mee! Jaapsfrom you, hasjeansfortwo! BezoekJaaps Vrije-tijdsBroekenhoek! Kledingeentrum AMERSFOORT HILVERSUM ZEIST Allereerst een sublieme goal van Pau- line Wijnmaalen, gevolgd door een tref fer van Wim van Rheenen. Toos 't Hart benutte vervolgens een strafworp waar na Agnes Lapre de honderdste goal liet aantekenen. Net voor de rust zorgde Leendert v.d. Berg voor 1-6. Na de thee kwam Leendert v.d-. Berg opnieuw vrij door een goed ingrijpen van Corrie van Herwaarden en dat beteken de 1-7. Door doelpunten van Koos Sommer, Wim van Rheenën en Toos 't Hart werd de eindstand op 2-10 bepaald. Ondanks een zeer grote inzet van het tweede moest men in Kameo de meer dere erkennen. In de beginfase kon men goed bijblijven en scoorde zelfs een doelpunt via Eddy Verrips die toen de stand op 1-2 bepaalde. De ruststand was nog redelijk 1-5. In de tweede helft een enthousiast door spelend Kameo, dat de eindstand op 1-16 bepaalde. De jeugd toonde zich ware kampioenen en liet er in Utrecht geen gras over groeien en wonnen verdiend met 3-0 door doelpunten van Chris van Rouwendaal, Claudia Greydanus en Marco Wijnmaalen. Met deze wedstrij den is de competitie afgesloten en rest alleen nog een toernooi in Hilversum. van Olympia op de vijf kilometer als de vijftien junioren met leider de heer E. R. Kalkman op de 10 km-.-route vielen buiten de prijzen. Op de kleinste afstand liepen 15 groepen en voor de tien kilo meter hadden negentien groepen inge schreven. Alleen de twaalf senioren onder leiding van de heer W. van Steendelaar wisten op de vijftien kilometer de tweede prijs te veroveren met 635 punten. In deze voor Olympia derde wedstrijdmars van dit jaar betekende dit ook dat de senio ren voor de derde achtereenvolgende maal een tweede prijs wonnen. De uit Zuilichem afkomstige Sportvogels ver dienden met de behaalde 644 punten de eerste prijs. Op de 15 kilometer liepen elf groepen. Uit de handen van de algemeen leider van Olympia, de heer W. A. Suman, kregen twee aspiranten na afloop van de wandeling een aandenken. Ingrid Hart man kreeg de herinneringsspeld voor 500 kilometer terwijl Sjaanke Zeggelaar werd gehuldigd voor vijf jaar lidmaat schap en een bokaaltje haar hieraan zal herinneren. Belangstellenden kunnen op Hemel vaartsdag, donderdag 19 mei, ook mee doen aan de dauwtraptocht van Olym pia. Er wordt 's morgens om zes uur gestart vanaf het klubgebouw aan de Beetzlaan 32. Verder zijn een aantal leden aktief op ander terrein. Vanaf elf uur wordt op dezelfde dag een oude ambachtenmarkt gehouden. De stand van Olympia staat in de Eemstraat. Koffie en fris zijn daar te verkrijgen. De Soestenaren gaan zaterdag 21 mei naar Heerde voor de Bos- en Heidetocht. STEENHOFFSTRAAT 47 TELEFOON 02155-18252 De zaterdag j.1. verreden Ronde van Bunnik heeft Bert van den Broek de vierde plaats opgeleverd en bovendien de leidersprijs. Jaap van den Broek eindigde als twintigste en Henny Dijkstra als nummer twee en twintig. Van de 110 gestarte amateurs reden er slechts 35 de rit uit. Direct van de start werd er in deze koers weer bijzonder hard gereden, maar tpch nam Bert van den Broek in de vijfde ronde het initiatief voor een ontsnap- ping. Hij kreeg Arie Versluis uit Amelde en Piet Zijerveld uit Alphen aan de Rijn mee. 40 Kilometer lang behielden zij een voorsprong, maar toen werden ze terug gepakt. Bert v.d. Broek had inmiddels wel zoveel punten verzameld, dat hem de leidersprijs niet meer kon ontgaan. Na een betrekkelijk korte rust gingen drie renners aan de haal, waaronder de altijd gevaarlijke Piet Nederlof uit Maarssen. De voorsprong werd opge voerd tot 45 seconden voordat ook deze uitlooppoging te niet gedaan werd. Met nog 15 van de honderd kilometer voor de wielen, sprong nog eens negen man weg die vijftien seconden namen Uit dat gezelschap poogden zowel Bert v.d. Broek, als Arie Versluis en Gijs Nederlof weg te komen, maar het lukte niet meer. De sprint bracht de beslissing en daarin werd M. Visser uit Amsterdam eerste; 2. Eric Geserik. Hilversum; 3. Jan v.d. Horst, Haarlem; 4. Bert v.d. Broek, Soest; 5. Arie Versluis, Ameide. A.s. zaterdag wordt door de Soester Ren en Toervereniglng de Ronde van Vree land georganiseerd en a.s. zondag de Ronde van Soest. In Vreeland starten om 11.30 uur 80 veteranen voor 50 km.; om 13.00 uur 80 nieuwelingen voor 45 kilometer en om 15.00 uur 103 amateurs voor 100 kilometer. In Soest verschijnen a.s. zondag 85 veteranen aan de start om 12.15 uur; 94 liefhebbers om 13.45 en 133 amateurs om 15 00 uur uur extra minuien mogelijkheid seconden lot correctie datum van minuten en maand seconden INDUS <S> Horloger- Juwelier Optiek I A. van der Weerd 5 Soesterbergsestraat 26 g Tel. 12982-Soest J A.s. zondag 15 mei wordt op het parkoers van het industrieterrein voor de dertiende maal de „Ronde van Soest" gereden, die georganiseerd wordt door de wielervereni ging Tempo in samenwerking met het Soester bedrijfsleven. Het rennersveld is groter dan ooit; er schreven 85 veteranen in; 94 liefhebbers en 183 amateurs. Zij kwamen duidelijk af op de perfecte organisatie en het grote aantal premies dat hier te verdienen valt. Bovendien zijn de elndprijzen aantrekkelijk en dat waarborgt een mooie strijd in alle drie categoriën. Dit jaar heeft de ronde ook weer een internationaal tintje door de deelname van vier amateurs uit het Duitse Soest en de Australiër Anten Stephen. Het parkoers is gratis toegankelijk. De veteranen starten 12.15 uur voor 50 km. Onder hen uiteraard Gerrit Rutten- berg, W. Hommes, Kees Smid en G. Brouwer van Tempo. Kanshebbers op de zege zijn A. Veenendaal uit Zeist, H. Spronk uit Utrecht, P. Rinkel uit Aals meer, W. v. Putten uit Haaften, K. van Nimwegen uit Nieuwegein, T. van Her werden uit Voorburg en J. Koolhof uit Amsterdam. Bij de liefhebbers, die om 13.45 van start gaan voor hun 40 kilometer (25 ronden) rijden mee als kanshebbers Kees Bokma van Tempo, C. Smits uit Amsterdam en G. Brouwer uit Hoogland. Van Tempo rijden verder mee W. Hakvoort, G. v.d. Hoef, H. Toonen en M. v.d. Voort. De amateurs starten om drie uur en zij rijden 63 ronden, goed voor 100 km. Niet ingeschreven heeft de winnaar van vorig jaar, de Haarlemmer Van Leeuwen. Wel aan de start verschijnt de nummer twee van 1976 L, Huizebosch uit Bellen en de nummer drie, Jan Sandbrink uit Amers foort. Uiteraard ook Bert en Jaap van den Broek; de winnaar van,het provinciaal kampioenschap Gijs Nederhof uit Maarssen en zijn drie broers; de win naar van de eerste ronde van Soest, W. Vlot uit Wanneperveen; de gebroeders Zijerveld uit De Kwakel; H. de Boer uit Hilversum; E. Geserik uit Hilversum; W. Gomes uit Amsterdam; R. van Trigt uit Hillegom en G. Ratterman uit Uit hoorn. Hij bleef op Koninginnedag in Utrecht Bert van den Broek de baas. De vier Duitse deelnemers zijn Franz Breke, Udo Prünte, Achim Fiseher en Hubert Rehbein. De prijzenpot werd gevuld door Bako Open Haarden; Peko bv; de Gemar; A. Damo in KortenhoefLoodgietersbedrijf Soest; G. G. van de Riet, tegelzettersbe- drijf; Int. Transport A. Kuyer; J. Lie- verst. Vreeland, betonvlechters; Café 't Hartje; Bouwbedrijf C. M. van Megen; Ormas Sharp, Bilthoven; Eb Kareisen, sporthuis; taxibedrijf Klomp; bouwbe drijf Jan Smeeing; Kela-Tapijt Soester- tja, wie kan er nou overal tegelijk zijn Vraag eens dokumentatie aan. Voor de veiligheid. Gcregislrcord bij liet TBBS. C.H.J, ANDRIESSEN ZN. B.V. EMMASTRAAT 47, HILVERSUM, TEL. 035-13822. SEC-zaterdag Is er in geslaagd het seizoen winnend af te sluiten. Na een slechte start heeft de ploeg pas sinds enkele weken zijn draai gevonden en daar werd deze keer het hoogstaande Scherpenzeel het slachtoffer van. Het zaterdag-elftal eindigt op de laatste plaats, maar zal volgend seizoen in deze samenstelling aanzienlijk hoger komen. Het zag er evenwel in de beginfase weer niet naar uit dat SEC de volle buit mee naar Soest zou kunnen nemen. Direkt na het beginsignaal werden de Soesters door Scherpenzeel in de verdediging M/'s' W,..v ....VI- gedrukt en dat er niet gescoord werd, was te danken aan de sterk spelende defensie met keeper Willem van Veen aan het hoofd. Bij een van de spaarzame uitvallen reageerde Wim Holleman zeer attent en hij bracht onverwacht SEC aan de lei ding: 0-1. Met die stand brak de rust aan. In de tweede helft viel Scherpenzeel massaal aan en dat bood de SEC-ploeg uitstekende counter-mogelijkheden. Na dat Jan Kuijvenhoven en Wim Holleman dichtbij een treffer waren geweest, schoot Willem van Slooten raak0-2. De vreugde was van korte duur, want via een vrije trap, scoorde Scherpenzeel: 1-2. Daar bleef het bij ondanks hevig aandringen van de Scherpenzeel. Eind stand 1-2. Op de velden van de Sport Organisatie Soest worden dit weekend de voetbaltoer nooien gehouden om de trofeeën „De Rammelaar..; „Stokoud"; de „Generatietro fee"; „Het lieverdje", terwijl op Hemelvaartsdag het bekende „Meester Jansen Toernooi" plaatsvindt. Om de „Rammelaar" spelen de pups en om de trofee „Stokoud" de veteranen van de verenigingen Excelsior uit Rot terdam, Hercules uit Utrecht, Quick uit Amersfoort, Zeeburgia uit Amsterdam en „Soest". De „Generatietrofee" gaat hier naar de vereniging die zowel met de pupselftal len als m?t zijn veteranenteam de mees te punten heeft verzameld. In 1976 was dat Excelsior. De wedstrijden beginnen om 11.00 uur. Om „Het Lieverdje" strijden dit jaar pupillen elftallen van Ajax uit Amster dam, Feyenoord uit Rotterdam, Hermes DVS uit Schiedam, Volendam en Soest. Ook hier wordt om 11.00 uui4 begonnen. Het „Meester Jansen Toernooi" heeft alles te maken met de oud-voorzitter van de jeugdafdeling van Soest, „meester" Jansen. Hij komt oorspronkelijk uit Huissen (Geld.en is zijn geboorteplaats nooit ontrouw geworden. Vandaar dat R.K.H.V.V. uit Huissen alle jaren tot de deelnemers aan dit toernooi be hoort. Verder zijn uitgenodigd DCG uit Amsterdam, SVV uit Schiedam, Tu- bantia uit Hengelo en de jeugd van „Soest". Het toernooi wordt voor de zesde maal gespeeld; vorig jaar nam DCG de „cup" van „Soest" over en mee naar Amster dam. berg; R. J. van der Pauw, hydrauliscne kranen 's Graveland; TBS; Chemco Soestduinen; Procar; Rabobank; Van Hengstum; Lindner; Mercurius, Rob's Corner; Klöckner Bamaco; BenNijhuis, rijwielen en motoren; Exp. Voskuil, Maartensdijk; Vorkheftruc-service H. Koenen; constructiebedrijf A. en H. v.d. Berg; R. Westra; Jan Kers motoren- revisie; E. G. Kerkhof, loodgieter-ver warming; autobandenservice G. Karei sen: Aannemersbedrijf P. van Rouwen daal; Aannemersbedrijf Van Rossum; Davo Soest-Baarn; Super Cleaner; Wim Hommes, rijwielen en Garage Stam. SPORTHUIS I. D. VANVUGT NW. BAARNSTRAAT 39 - BAARN TELEFOON 02154 - 2490 Grooteto sportzaak van 't Gooi sikkens Sikkens heeft ons als dealer erkend. Dat betekent dat wij bekende produkten van Sikkens voeren, zoals Flexa verf, Redpoint behang, Ceta-Bever beitsen en lijmen, Servant verf- gereedschap. Neem nu Redpoint behang: Keuze uit honderden dessins en kleuren. Te zien bij: Verf Behang B.V. Soesterbergsestraat 52 Soest Burg. Grothestraat 19 Soest Rademakerstraat 5 Soesterberg bluedenim encorduroy Jaaps. Spijkergoed in 'n Spijkerbroek! BezoekJaaps i Vrijé-tijdsBroekenhoek! Volgend seizoen zullen de dames van Limvio-voetbal uit Baarn ook regelmatig in de nieuwe sporthal aldaar te zien zijn, omdat er dan met zaalvoetbal gestart wordt in de /competitie. Voorlopig gaan de dames met één team van start, maar de bedoeling is, dat alle dames uit Baarn en omgeving, die nog geen lid zijn van Limvio en die toch graag willen zaalvoetballen, nu een kans krijgen zich in deze sport uit te leven. Het grote voordeel van zaalvoetbal is dat er altijd op een doordeweekse avond wordt gespeeld en dit is een pluspunt vooral voor de getrouwde dames. Limvio is één van de eerste verenigingen in het Gooi, die de dames gelegenheid geeft om deze sport te beoefenen en daarom zal er dan ook nog niet in dit rayon gespeeld kunnen worden. In het rayon Utrecht zijn reeds meerdere damesteams en daarom worden de da mes bij Utrecht ingedeeld met plaatsen als Zeist. Nieuwe Gein, en Utrecht. Ook staat de trainingsavond nog niet vast, maar half juli kunt U op het contact adres (hieronder vermeld) alle inlich tingen hierover krijgen. Helaas wordt voetbal nog steeds door velen gezien als een mannensport, maar bij zaalvoetbal is geen lichamelijk con tact mogelijk, waardoor juist het zaal voetbal een bijzonder aantrekkelijke sport voor dames is. Heeft U interesse en bent U ouder dan veertien jaar? Wacht dan niet en geef U op bij Cora de Graaf, Snipstraat 7. Baarn, Baarn, tel. 02154-12636, na 18.00 uur. Wilt U al eerder kennismaken met de zaal voetbalsters, dan is daar gelegen heid voor op woensdag 18 mei a.s. om 19.30 uur in de sporthal Pe Trits,_G. Borgesiuslaan te Baarn, wanneer de dames van Limvio een voorwedstrijd spelen voor het tournooi van de heren.

Soester Courant | 1977 | | pagina 18