SPORT - SPORT - SPORT - SPORT Dames van Gemeente en heren van Smeeing winnen handbalcompetitie HENSERGER JE NIET Agenda Soester Gemeenschap Vijf districtstitels voor Soester atleten. 2e Damesteam SVV/Stam handhaaft zich in 3e divisie Auto en motorfiets in het verkeer Twee miniteams van Olympia kampioen Rob Brink deelnemer aan Military Amsterdam 1977 't winkelen waard Bedrijfssoort: Vaardigheids- en handbaldag lagere scholen Wedvlucht Soignies trouwcirculaires trouwkaarten Drukkerij Smit HMS-dames te sterk voor BDC Na winst in beslissingsduel WZ-veteranen voetballen tegen Veronica SOESTER COURANT RECLAME KRANT Soester Courant van donderdag 12 mei 1977 Foto Herman van Dam Vooral de dameshandbalwedstrijden trokken veel publiek Onder grote belangstelling zijn maandag en dinsdagavond op de velden van BDC aan de Henriëtte Blaekweg de handbalwedstrijden gespeeld van de 15e Soester Bedrijfssportcompetitie. Bij de dames won het team van de Gemeente Secretarie en bij de heren het team van de combinatie autobedrijf/bouwbedrijf Smeeing. Een. opvallende prestatie leverde de dames van de Nederlandse Middenstands- bank; in vier wedstrijden scoorden zij 31 keer maar in de dames van de secretarie moesten zij haar meerdere erkennen. Maandagavond werden de wedstrij den in de herenpoules gespeeld. Dat leverde als winnaars op: de Smeeing combinatie; het team van Chemco; het team van Koks/Gesto en het team van Lindr.er. Lindner werd door een beter doelgemiddeide eerste vóór het team van het architecten bureau Van Wijk. sp Vandaag, donderdag 12 mei, bij slécht weer vrijdag 13 mei en op donderdag 26 of vrijdag 27 mei worden respectieve lijk de Algemene Vaardigheidsdag en de Handbaldag voor leerlingen van de Soester lagere scholen georganiseerd. De twee sportdagen zullen op de SEC- terreinen aan de Bosstraat worden gehouden. An de A.V.-dag nemen 23 scholen deel; voor het handbaltoernooi zijn 30 jongens- en 25 meisjesteams ingeschreven. De A.V. aktiviteiten bestaan uit hin- dernisbaan, „grote bal", 60 meter hard lopen. vèrspringen, hoogspringen, touw trekken en estafette. Inhakend op de schoolhandbaldag organiseert de handbalvereniging BDC op woensdagmiddag 1 juni een hand baltoernooi om het jeugdkampioen schap van Soest. Dat toernooi wordt gehouden op het BDC-veld aan de 1 Henr. Blaekweg. -p.V. de Vriendschap wedvlucht vanuit Soignies op 7-5-77, gelost om 8.15 uur met z. w. wind, in concours 519 duiven. «Aankomst eerste duif 10.24.15; laatste duif 10.30. uur. ^Uitslag: J. Kamerbeek 1 25 31 37 47 55 70 74 78 88 95101. B. Schimmel 2 6 48 65 69 91 104. J. den Blanken 3 52 79. A. Meesters 4 912 32 33 59 68 84. C. Vaessen 5 23 24 27 49 82 83 85. J. Schimmel 7 8 22 77. A. Grift 10 64. Foekens Diepgrond 1118. D. de Zoete 1315 42 50 54 61 63 93 97. Mevr. Ottens 14 102. Sukel-van Klooster 16 20 35 58 86. J. Koster 17 19 30 53 57 60 62 71 90 100 105. A. Snijders 21. A. Stolker 26. Comb. Wester- veld 28 36 38 44 56 103. P. Rauch 29 43. J. 'Ruttenberg 39 41 66. Altenaar-Reijerse 40 '•45 67. J. Stalenhoef 43 51. A. Kok 46 96. E. Veerman 72. A. de Kruyf 73. T. Kok 75. J. v. Klooster 76. W. Veenendaal 80. F. Lim- vburg 81 89 99. W. v. Breukelen 87. G. Blom 92. S. Berghuis 94. J. v. Dijk 98. en Snelle en correcte levering en tot indepuntjes verzorgd Uitgebreide collectie! f Klassiek en modern I Van Weedestraat 29 - soest Telefoon 02155 - 14152 Het team van Chemco moest zich maandagavond door technische werk omstandigheden terugtrekken, waar door het team van Garage Stam naar de finale overging. De uitslagen van de finales waren: Smeeing-Stam 4-2; Smeeing-Koks/Gesto 5-1; Smeeing-Lindner 5-4; Koks/Gesto- Lindner 2-4; Stam-Lindner 2-3 en Stam/Koks-Gesto 4-4. Dat leverde de eindstand op: 1. Smeeing; 2. Lindner en 3. Stam. Bij de dames waren de uitslagen: Amro-Secretarie 2-5; Amro- Koks/Gesto 5-9; Secretarie-Koks/Gesto 8-4; Amro-NMB 0-11; Secretarie-NMB 4-3; Koks/Gesto-NMB 4-11; NMB-Rabo 6-1; Amro-Rabo 2-2; Secretarie-Rabo 5-1 en Koks/Gesto-Rabo 13-0. De eind klassering was: 1. Secretarie; 2. NMB en 3. Koks/Gesto. Na afloop van de wedstrijden werden door de heer J. Elderman van de eve nementen commissie van de Soester Zakenkring, de prijzen uitgereikt. Hij werd daarbij geassisteerd door de heren J. van Essen en A. Brink. Vanavond beginnen in de sporthal Beukendal de volleybalwedstrijden en maandag a.s. op de WZ-velden aan de Eemweg de voetbalcompetitie. Afgelopen zaterdag werden de laatste wedstrijden gespeeld voor de Nevobo-compe- titie mini-volleybal. Meisjes A bleef ook in deze 2 wedstrijden ongeslagen en hiervan werden SVV b en SSS b het slachtoffer. Onbedreigd werd de eerste plaats in deze competitie behouden en het kampioen schap werd verdiend behaald door de speelsters Ester van Es, Petra du Prie, Hella van Rhijn, Petra van Rootselaar en Hester Strengholt. Het meisjes c-team deed voor de grote zussen niet onder en behaalde uit de laatste drie wedstrijden 5 punten. Hier door werden ook zij ongeslagen kam pioen bij de speelsters tot en met tien jaar. Dit team bestond uit 6 speelsters: LindaDaalhuisen, Rinske Evenhuis, Pia de Pijper, Karin Tak, Marieke Tschur en Sonja Westerveld. Een mooi en verdiend, succes voor deze teams, die samen iedere week trouw en enthousiast trai nen onder leiding van H. A. Frankena. Bij deze fantastische resultaten ver bleekten de prestaties van jongens c een beetje, die uit de laatste 2 wedstrijden toch nog 3 punten behaalden. Op Hemelvaartsdag doen 4 meisjes- en drie jongensteams mee aan het SVV- toernooi. De technische commissie heeft gemeend deze keer diegenen mee te laten spelen, die tot nu toe geen competi tie-ervaring hebben. Met 5-1 heeft het eerste damesteam van de handbalvereniging BDC verloren van het Utrechtse team SW/HMS. De nederlaag haalde een streep door de kampioens aspiraties van de Soester dames. Ze was vooral te wijten aan pover aanvalsspel; variaties en snelle balwisselingen waren aan Soester zijde zelden te bewonderen, terwijl de schoten meestal de juiste richting misten. Door fel en agressief te verdedigen probeerde BDC de snelle aanval van het Utrechtse team te ontregelen. Dat luk te in het begin van de wedstrijd uit stekend, want pas na acht minuten kon HMS de score openen: 1-0. Het was 2-0 vóór Ada Pronk met een hard diagonaal schot, dat in de boven hoek belandde, de achterstand wat te rug bracht: 2-1. Daarna namen de bei de verdedigingen het heft weer in han den en het leek erop dat zonder ver dere doelpünten de rust bereikt zou worden. HMS sloeg echter vlak voor thee-tijd nog een keer toe en zo moesten de Soes- ter-dames de tweede helft met een over brugbare 3-1 achterstand beginnen. Ook nu leek dat te lukken, maar na twintig minuten sloeg HMS twee keer snel achter elkaar toe en zo werd de eindstand 5-1. A.s. zondag wordt thuis om 13.00 uur de laatste wedstrijd van deze compe titie gespeeld tegen Entius/SEW. Afgelopen weekeinde werden in Amsterdam de districtskampioenschappen voor het district West 1 (Noord-Holland en Utrecht) georganiseerd. De uit acht atleten bestaande Soester afvaardiging behaalde maar liefst vijf titels, n.1. vijf zilveren en zes bronzen medailles. Het eerste grote geweld kwam zaterdag. Voor de finale 100 meter jongens B had den zich twee Soesters via de series weten te plaatsen. Robert van 't Wout won zijn serie in 11,6, Marcel Klaren- beek de zijne in 11,5. Marcel Klaren- beek verbeterde zijn persoonlijk record én het clubrecord tot 11,3. Robert van 't Wout evenaarde het zeer scherpe oude record van 11,5. De 200 meter gaf een identiek beeld. Een fenomenale prestatie leverde Mar cel Klarenbeek door in 22,9 als eerste te finishen. Eén van de sterkste pres taties geleverd tijdens deze kampioen schappen en een nieuw clubrecord. Robert van 't Wout moest op de 200 meter iets meer toegeven, hij finishte als twee de in 23,6. Berry Ruiter, eveneens uit Soest, kwam als derde binnen in een eveneens zeer sterke tijd 24.1. Naast dit sprinygeweld werd ook nog gesprongen. Marcel Klarenbeek sprong 6,22 meter ver en Robert van 't Wout hinkte, stapte en sprong 12,22 meter. Deze sterke prestaties waren beiden goed voor een tweede plaats. Bij het speerwerpen jongens B verbeter de Berry Ruiter het clubrecord tot maar liefst 47,06 meter. Hij legde beslag op de bronzen medaille. Bij de 100 meter hor den jongens B opnieuw twee Soesters naast elkaar in de finale. Weer Robert van 't Wout en Marcel JKlarenbeek. Slechts één concurrent bleek ongrijp baar. Zilver voor Marcel Klarenbeek, die in 14,9 finishte en brons voor Robert met 15,0. Meisje A Nelleke Uyland veroverde bij het speerwerpen met 27,12 meter een goede derde plaats. De 100 meter hor den legde zij af in 17,8, waarmee zij vierde in de serie werd. Met deze tijd is zij op dit nummer de nieuwe clubre- cordhoudster. Juliëtte Wildenburg liep de 800 meter voor meisjes B. In het snelle veld greep zij net naast de medailles. Zij behaalde wel een nieuw persoonlijk record in 2.40.7. Pauline Groen sprong bij de meisjes B 1,60 meter hoog. maar de concurrentie zat niet stil en Pauline werd derde. Met een speerworp van 30,62 viel zij net naast de medailles. Ook bij het kogelstoten scheelde het maar centimeters, want Pauline werd met 11.00 meter vijfde, terwijl Arja Greefhorst hiet haar succes haalde met een erg goede stoot van 11,84 meter. Zij verbeterde haar persoonlijk record en werd derde. Ook op de 80 meter horden verbeterde zij haar persoonlijk record tot een zeer scherpe 13,5, waarmee zij zesde werd. Het nieuwe clubrecord voor meisjes B van dit weekeinde kwam op naam van Pauline Groen. Zij wierp de discus 35,88 meter. Dat zij hiermede districtskam pioene werd ligt voor de hand. Arja Greefhorst wierp een goede 29,04 meter en werd zesde. Bij de jongens A liep Menno Lievers een 200 meter steeple chase. In 2.28.0 kwam hij als eerste door de finish. Op de 400 meter horden werd hij ook eerste in 61,2. Bij het hoogspringen overbrugde hij een hoogte van 1,70 meter, waarmee hij zesde werd. Hoewel het altijd gewaagd blijft een dergelijke voorspelling te doen, mag men verwachten dat na dit kampioen schap enige atleten van de S.O. Soest voor het districtsteam uitgenodigd zul len worden, dat op 19 mei in Steenbergen tegen de andere districtsteams zal uit komen.Andermaal is duidelijk dat ook de Soester jeugd landelijk mee kan ko men. Dat de Soester atletiek als enige op dit niveau een atletiekbaan moet ontberen, blijft de grootste doorn in het oog van atletiekminnend Soest. Utrecht Een viertal atleten trok zondag naar Utrecht voor de door Hellas georgani seerde jeugdwedstrijden. Winny Beers sprong 4,56 meter ver en werd vierde. Bij het hoogspringen be haalde zij een hoogte van 1,40 meter, wat een vijfde plaats opleverde. Quinten van Stiphout trok fel van leer in zijn serie op de 800 meter. Zijn tijd van 2.14.7 sec. leverde hem een derde plaats op. In totaal werd hij met deze prestatie vierde. Bij het hoogspringen kwam hij tot 1,50 meter. Rolf van Kouwen wierp de discus 23,56 meter ver en kwam tot 1,35 meter bij het hoogspringen. Arnoud Klarenbeek probeerde het op de 100 meter horden en in 13,9 sec. werd hij derde. Bij het vèrspringen kwam hij tot 4,55 meter. Het tweede damesteam van de volleybalvereniging SVV/Stam-Renault heeft de kans op behoud van het 3e divisieschap met beide handen aangegrepen. Dit ge beurde in het beslissingsduel tegen de nr. 10 uit een andere 3e divisie, Recter uit Veenendaal. Na ternauwernood 1 uur spelen was al een stand van 3-0 in het voor deel van SW behaald. Opponent Recter was van goede wil, maar de krachtsexplo sie die de Soester ploeg ontwikkelde, belemmerde Recter in al haar goedbedoel de pogingen. Meteen al in de eerste set lieten de rood-witten bl «ken, met niet minder dan de winst noegen te nemen. Met een enorme h- gekenmerkt door een aantal verrassenae aanvalscombina- ties en gedurfd spel werd het team uit Veenendaal bestreden. In de bomvolle sporthal Kermislanden te Arnhem, waar, naast het duel van SVV nog twee andere wedstrijden werden af gewerkt, werd de eerste setwinst met 15-6 een feit. De tweede set verliep identiek aan de eerste; ook nu een oppermachtig SVV dat bijna alle aan vallen omgezet zag in rechtstreekse punten. In de derde spelperiode ver slapte SVV's concentratie begrijpelijk enigszins, zodat Recter toch nog tot 11 punten kon komen, na zelfs een voor sprong van 1-5 te hebben gehad. Echter, de Soester dames lieten zich niet de kans ontglippen om met alleszeggende cijfers verdiend de beloning van een seizoen hard werken en veel pech te incasseren. De ploeg van trainer/coach Gijs Egbers kreeg wat zij verdiende, n.1. het behoud van hun plaats in de der de divisie. Ter voorbereiding op het internationaal veteranentoernooi te Parijs zullen a.s. zaterdag 14 mei de WZ-veteranen hun laatste oefenduel spelen tegen het team van Veronica. De wedstrijd wordt op het VVZ-complex aan de Eemweg ge speeld en begint om 16.00 uur. Veilig Verkeer Nederland 12 mei: Ledenbijeenkomst Soester Vo gelvrienden in gebouw Middelwijk, Pa rallelwegaanvang 20 uur. 13 mei: Opening tentoonstelling Jop Goldenbelt met schilderijen van Grie kenland en Griekse verzetsaffiches; aanvang 20 uur. Dagelijks geopend van 14 tot 17 uur. De tentoonstelling duurt tot en met 22 mei. 14 mei: Poëzie-muziekavond met dia's in het kader van het Griekenlandprojekt. In het Artishockgebouw, Steenhoffstraat 46; aanvang 20.30 uur. Excursie Vrienden van Eemland naar de Eempolder n.a.v. lezing over weidevo gels van 11 mei j.1. door Paul van de Poel. Vertrek om 7.30 uur vanaf het begin van de Meentweg te Eemnes. Weekend NIVON naar „De Hoogkamer" te Vlaardingen; aanvang 16 uur. Inlich tingen bij de heer H. F. Rutgers, Lange Brinkweg 10, tel. 1 42 70. 15 mei: Thema-ochtend over Grieks verzet in het kader van het Griekenland projekt. Gastspreker is de heer Tinus Heimans van de werkgroep Grieken land; aanvang 11 uur. Afsluiting van het projekt met Grieksfeestm.m.v. de groep Apollo; aanvang 14 uur. In het Arti shockgebouw, Steenhoffstraat 46. 16 mei: Excursie Ned. Ver. van Huis vrouwen naar het landgoed Clingendaal te Den Haag. Nadere bijzonderheden volgen. 19 mei: Vrouwencafé in de Molensoos, Molenstraat 142; vanaf 20 uur. Inlich tingen bij Joke Kruijtzer, Stadhouders laan 126, tel. 1 04 88. 17 mei: De P.S.P. organiseert een open bare discussie-avond in café de Rode Haan. Birksti^at 32. Inleiding over vrou wen in de politiek, emancipatie e.d. door mevr. Andrée van Es. Discussielei der; Ivo Hauer. Aanvang 20 uur. Opvoering van de musicals De Groene Vlammetjes en Het Vreemde Songfesti val door de leerlingen van de Sint-Caro- lusschool (De Koblods). In de Sterren- berg te Soesterberg; aanvang 19.30 uur. 18 mei: Betty Smit van de Zending Amazones komt voor de Ned. Chr. Vrou wenbond vertellen over haar werk in Brazilië. In de Wilhelminakerk, Soester- bergsestraat 18; aanvang 20 uur. Toe gang vrij. 24 mei: Proest-special voor achttien-, negentien- en twintigjarigen over „Stemverklaringen". In de Rode Haan, Birkstraat 32; aanvang 20 uur. Opvoering van de musicals De Groene Mannetjes en Het Vreemde Songfestival door de leerlingen van de Sint Carolus- school (De Koblods), in De Drie Eiken te Soesterberg; aanvang 19.30 uur. 28 mei: Maandelijkse bijeenkomst van de gespreksgroep van het Humanistisch Verbond; aanvang 20 uur. Inlichtingen bij de heer J. de Leede, tel. 1 28 43. 1 juni: Excursie-avond Kon. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde naar de Bota nische Tuin Dr. Costerus en Pinetum „Blijdenstein" te Hilversum; aanvang 19.30 uur. Openbare vergadering Soester Gemeen schap ten huize van Ernst Holtrop, Plasweg 57a; aanvang 20.15 uur. Excursie Ned. Ver. van Huisvrouwen naar Utrecht in aansluiting op de lezing van 5 mei j.1. over „Oud Utrecht"; aanvang 10 uur vanaf het Inlichtingen- buro op Hoog Catharijne. Opgave op 26 en 27 mei, 's avonds van 18 tot 19 uur op de nummers 02154-18191 en 02155-17096. 2 juni: Ledenbijeenkomst Soester Vogel vrienden in gebouw Middelwijk, Paral lelweg aanvang 20 uur. Met het aanbreken van mooier weer gaan er meer mensen op de motor en met de auto er op uit. Het is algemeen bekend dat een motorrijder meer risico loopt dan een automobilist. De motorrij der is in het verkeer relatief slecht beschermd. Vaak draagt hij donkere kleding (bijvoorbeeld een zwart leren pak) en is dan slecht te zien voor automobilisten. Een al reeds enige tijd toegepaste oplossing hiervoor is gevon den in het, ook overdag, rijden met het licht aan. Het blijkt echter ook vaak dat de auto mobilisten te weinig letten op motorrij ders, bromfietsen, fietsen en voetgan gers in het verkeer. Uit een Amerikaans onderzoek is gebleken dat in 90% van de gevallen de automobilist door onacht zaamheid een ongeluk met een motor fiets veroorzaakte. Motorrijden is niet gevaarlijker dan autorijden; het ont breekt de motorrijder echter vaak aan voldoende theoretische kennis en bedre venheid in het besturen van zijn motor. Degenen die de minste ervaring op de weg hebben lopen het grootste gevaar. Dat is bij autorijden net zo. Zit men weinig op de weg, dan is men niet gewend aan het verkeer, dat met de dag drukker wordt en men heeft moeite zich aan te passen (bijv. de zogenaamde „zondagsrijders" Veelal is vooral de jeugd door gebrek aan ervaring een gevaar op de weg en vooral bij motorrijden, waar graag een staaltje bravoure bij getoond wordt, is dit het geval. Snelheidsbeperking is niet zonder meer een verbetering. Het is belangrijker dat men zijn eigen snelheid leert kennen en beperken, daar er geen verschil is tussen een ongeluk dat met 100 km of 180 km per uur gebeurt. Voor zowel automobilist als motorrijder geldt: „ken uw eigen snelheid en rijdt vooral voorzichtig en oplettend". Menig ongeluk kan hierdoor voorkomen wor den. Het valt niet te ontkennen; soms ben ik een beetje jaloers. O, ik heb het met dat gezinnetje van mij best getroffen, maar zo nu en dan kijkje wel eens toevallig om de deur van een ander huis. En dan denk je: daar is 't ook niet gek! Maar laat ik me tot mijn onderwerp bepalen: het gaat over Moederdag. Elk jaar is dat bij ons een probleem, want er wordt ver wacht, dat je een kadolijst bedenkt. Dat worden dan meestal huishoude lijke artikelen. En dan ontdek je een gezin, waar die kado-problemen erg origineel worden opgelost. Dat was vorig jaar het geval bij een goede vriendin. Ze kreeg van man en kinderen als moederdag-geschenk zomaar "een dag uit haar leven". Een dag uit haar leven begint 's morgens vroeg als ze met slaperige oogjes de ontbijttafel klaar maakt. En als ze Sandra naar de kleuterschool brengt. Als ze boodschappen gaat doen en de dochter haar nazwaait achter het gordijn van de huiskamer. En als ze bezig is in huis, zorgend voor de maaltijd. Een dag uit haar leven is ook: met het gezin eten, samen de afwas doen, Sandra voorlezen voor ze gaat slapen en ten slotte: kijken naar de televisie totdat het echt bedtijd wordt. Kijk, zo'n dag uit haar leven kreeg mijn vriendin als Moederdag-geschenk van haar kleine dochter. Om dat kado te kunnen maken had vader een hele dag vrij genomen en foto's gemaakt van alle belangrijke mo menten van die dag (de foto's hierboven zijn er drie van). Van al deze foto's maakten vader en dochter samen een bescheiden album met als titel: Een dag uit je leven. Toen ik het zag, was ik een beetje jaloers. Het staat nu bovenaan mijn verlanglijstje voor Moe derdag. Wie weet! Onder de deelnemers aan de Military Amsterdam 1977, die volgende week donder dag, vrijdag, zaterdag en zondag in het Amsterdamse Bos georganiseerd wordt bevindt zich Rob Brink uit Soest. Hij heeft ingeschreven met het paard „Princesse of Bombardon". Een volledige Military is voor Nederland nog steeds een unieke gebeurtenis, maar zo langzamerhand wordt de Amsterdamse Military echter een vol wassen evenement. Er rijden dit jaar ook weer een aantal buitenlandse ruiters mee, zoals uit Duitsland Otto Ammermann, Horst Karsten de winnaar van Boekelo 1976 en Harry Klugmann. Uit België komt Willy Puls en uit Oostenrijk Wolf Dieter Rihs. Van de Nederlandse top zijn aan- wezig Maarten en Yvonne Jurgens, Eddy Stibbe, Gerrit Lozeman en Huub Jansen. Tussen deze top de Soester Rob Brink. De Military bestaat uit een dressuur- proef, een uithoudingsproef en een springconcours. De uithoudingsproef betreft een wegparcours van 4320 meter; een steeple van 2170 meter; weer een wegparcours van 5400 meter en een cross country van 5200 meter. De toe gang tot de Military zal gedurende de vier dagen geheel gratis zijn.

Soester Courant | 1977 | | pagina 20