rebo 15 jaar Paardenkamp IRlCO perlchof Tursifinale van de Soester Springbokken SABA T.V. -en HI-FI DEMONSTRATIES Openbare vergadering „Reformatorische Politieke Federatie" in bibliotheek Niekon-winkeliers houden Braderie in de Koninginnelaan Receptie voor jubilerende Marijke Bunninga-van Ginkel Dit is maar één voorbeeld... SOESTERBERGSESTRflflT 111 IN SOEST VVV NIEUWS Tentoonstelling van kursistenwerk in Artishock kerkstraat 3 - Soest - Tel. 15677 Ruim 1500 bezoekers woonden viering derde lustrum bij bij de Schouwburg In Soest geen „echte" schaapskooien meer 10 Jaar werkzaam in het dierentehuis: er is bij ons iets veranderd mevrouw.. ons restaurant werd te klein voor o.m. recepties en grotere diners en daarom hebben wij de hotelkamers moeten verbouwen, om meer gasten te kunnen ontvangen wat mag ik in deze richting voor u noteren... en voor wanneer? Soester Courant van vrijdag 20 mei 1977 H^RTMANLAAN 3Q SOESTTEL 02155-16941 voor lichtdrukwerk magn. autoborden en stickers. MMWI HM i tffiïllü TTTTTi van de vele klasse-keukens, die U bij de meest vooraan staande keukenspecialisten van Midden-Nederland kunt komen uitkiezen. 5 topmerken leverbaar in méér dan 50 modellen staan opgesteld in onze royale 500 m' showroom. Wat u ook zoekteen eenvoudige kunststof keuken of zon massief eiken luxe uitvoering de Keukenbeurs heeft in iedere prijsklasse kwaliteit. Bovendien: Voor elke hele duizend gulden keuken-aanschaf ontvangt U voor f 200,- premie aan GRATIS inbouw-apparatuur. Laat U in ieder geval het rustig kijken en vergelijken, voordat U uw keus maakt, niet ontgaan! Wij zijn gemakkelijk bereikbaar en gastvrij voor U en uw kinderen (maar ook voor uw auto) en wij hebben de grootste keus in Midden-Nederland. De Keukenbeurs Woudenberg Voorstraat 39-41 Tel. (03498) 28-24* Dinsdag t/m vrijdag 9-18 uur zaterdags van 10-17 uur vrijdagavond 19 t/m '21 uur maandags gesloten. In verband met de komende Kamerverkiezingen houdt de Reformatorische Poli tieke Federatie (RPF), op maandag 23 mei a.a., aanvang 20.00 uur, een openbare vergadering in de zaal van de openbare bibliotheek aan de Albert Cuyplaan. Als spreker is uitgenodigd de bekende ds. J. Schelhaas, docent aan de Reformatorische Bijbelschool te Zwolle. Na de pauze is gelegenheid voor dis cussie; in het forum heeft zitting de heer Rietveld uit Harderwijk, propa gandist voor de provincie Utrecht. De RPF is een nieuwe partij in Nederland, die twee jaar na de officiële oprichting meer dan honderd kiesverenigingen telt. Men wil er ook in Soest/Baarn een oprichten. De nieuwe partij heeft een lijstverbinding met de SGP en het GPV en samenwerking met deze twee wordt op prijs gesteld. Voor het overige verwijzen wij u naar de rubriek „Meningen van Lezers" en een advertentie elders in deze krant. Van midden mei tot midden juni is in Park Clingendael in Den Haag, de Ja panse tuin geopend. De dienst der Ge meenteplantsoenen kan U er alles van vertellen. 070-889335. In het Noorden van Groningen, Fries land en in de Noordoostpolder kunt U van half mei tot begin juni de koolzaad velden weer in bloei zien. Maakt U eens een tochtje langs de oneindig gele vel den. Het is de moeite waard. Van 18 t/m 22 mei in Amsterdam de Oosterse Jaarmarkt, de Pasar Malam in het RAI-gebouw. Gelijktijdig in zes zalen van het Congres gebouw in Den Haag vindt op vrijdag 15, zaterdag 16 en zondag 17 juli a.s. het Northsea Festival plaats. De liefhebbers van jazzmuziek kunnen bij ons een uitgebreid programma afhalen en even tueel kaarten bespreken. Op zaterdag 21 en zondag 22 mei a.s. zullen onder-leiding van natuurgidsen van het Instituut voor Natuurbeschermings- educatie tussen 2 en 3 uur wandelingen worden gemaakt (bos, heide en stuifdui- nen). De informatiebus van Staatsbosbe heer staat dan op het parkeerterrein aan de Foekenlaan bij de Soester Duinen. Tevens is er dan een I.V.N.-stand inge richt, waar alle informaties kunnen wor den verkregen en waar natuurpublica- ties te koop zijn. Nog meer. wandelen kunt U in Amers foort. Op zaterdag 21 mei is er een wandelexcursie naar resp. „De Kroon" in de Krommestraat en de St. Joriskerk. Duur van de wandeling is ca. 1% uur en is gratis. Om 10.30 uur is de start bij de Ingang van Museum Flehite aan de Westsingel 50. Met de kinderen kunt U op 21 mei naar Baarn, waar om 13.30 uur de Kinder voorstelling: „De film van Ome Willem" gaat. Om 14.00 uur in Amersfoort in het Theater Miniatuur een Kmdermiddag, vol met verrassingen en films. Om 14.30 uur in Utrecht, in Tejater Kikker een Kindervoorstelling: volksr dansen. Op 21 mei in het Utrechtse Tejater Kikker een Folkfestival m.m.v. o.a. de groepen Turf en Tailtoddel; Nederlandse muziek in het kader van „mensen bezig met muziek". Het begint om 20.30 uur. In het Soesterbergse Avio-Resto aan de Amersfoortsestraat 124, tijdens een fon duedansant, een optreden van Yvonne Groeneveld. Qp 22 mei, tussen 19 en 22.30 uur. - In Kasteel Sypestein te Loosdrecht is van 15 mei t/m 5 juni een beelden- en plastieken expositie en van 21 mei t/m 1 juli een tentoonstelling: over 6e eeuwse tuinen bij kastelen. Dinsdagt/m za. 10.00-12.30 en zo. 13.30-17.00 uur. In Amersfoort kunt U van maandag t/m zaterdag rondgeleid worden door de binnenstad door het hoste ss-team Amersfoort. De kosten zijn 3,- per persoon. U dient vooraf telefonisch te bespreken. VVV Amersfoort 033-12747. Een rondvaart kunt U in Loosdrecht over de Loosdrechtse Plassen maken tot en met 30 september van ma. t/m zo, ieder half uur tussen 10.30 en 17.30 uur. Afvaart aan de Oud Loosdrechtsedijk 165, Oud Loosdrecht. Leuk in de Pink stervakantie. Tot en met 31 augustus kunt U in het Vestingmuseum, Bastion Turfpoort, Westwalstraat te Naarden de tentoon stelling „Soldaatje Spelen" weer gaan bekijken. Ma. t/mvr. 10.00-16.30 uur; za. zo. en feestdagen. 12-17 uur. Heeft U nog niet genoeg van de oude beroepen? U kunt op 21 mei van 8-17 uur in Uddel terecht. Hier vinden de Schaap scheerdersfeesten plaats met o.a. oude beroepen en een gevarieerd programma m.m.v. de gebr. Brouwer. Aan de Hun neschans aan het Uddelermeer. Nog een Schaapscheerdersfeest, maar dan te Ede op de Ginkelse hei op woens dag, 1 juni a.s. Het is van 9-17 uur en er worden geen toegangsgelden geheven. Er valt op het terrein van het scheer- dersfeest van alles te beleven. Inl. Streek VW Ede, tel. 08380-14444. Op zondag 22 mei houdt de Kynologen- club Gooi- en Eemland weer haar jaar lijkse Clubmatch voor honden van alle rassen in de Expohal te Hilversum. Er zal een groep van ong. 20 Ierse wolfshon den (het grootste ras ter wereld) zijn en Deerhounds. Toegangsprijs is 3,- voor volwassenen en 1,50 voor 65+ en kinderen tot 12 jaar. Van 11 juni t/m 11 september is het Koninklijke Paleis op de Dam weer voor bezoekers opertsteld. Dit voormalige Stadhuis van Amsterdam, dat tussen 1648 en 1655 door Jacob van Campen werd gebouwd, is bijzonder rijk aan beeldhouwwerk, voor een grcot deel van de hand van Artus Quellinus. Het paleis is dagelijks geopend van 10-12 en 13-16 uur; zondags van 13-16uur. De toegangs prijs bedraagt ƒ1,-. kinderen tot 16 jaar -ƒ 0,50. Onder auspiciën van de Stichting World Press Photo Holland vindt in het Slot Zeist van 18 mei tot en met 12 juni een tentoonstelling plaats. De bezoektijden zijn di. t/m vr. 10-17 uur, za. en zo. 14-17 uur. Woensdag 18 t/m zaterdag 21 mei kun nen we naar de Soester Kermis aan de Talmalaan (Eng). De kermis gaat iedere dag om 13.00 uur beginnen (behal ve vrijdag, dan om 15.30 uur) en duurt tot middernacht (24.00 uur). Een jubileum-tentoonstelling in de kunstzaal van Hotel Hamdorff te Laren van schilderijen van Is. Naarden kunt U gaan zien van 14 t/m 30 mei 1977, dagelijks van 10-17 uur. Onze plaatsgenoot de Heer Sebo Det- mers exposeert zijn schilderijen op 27. 28 en 29 mei en 3, 4 en 5 juni bij het Amersfoorts Kunstenaarsgenoots'chap De Ploegh in Het Ploeghhuis, Muurhui zen 159, Amersfoort. Openingstijden vrijdagavond 19-22 uur, za. 11-17 uur én zo. 11-17 uur. Op 11 juni a.s. vindt in de Groenoordhal te Leiden een optreden plaats van Eric Clapton. Aanvang: 20.00 uur, prijs 25,-. U kunt via ons kantoor hiervoor kaarten bestellen. Bij kado-problemen is er maar één oplossing: De Soester kadobon! Zo makkelijk. Saba lente-show van zeer fraaie, grote, kleine en draagbare kleuren T.V.'s en formidabele hi-fi installaties. Saba levert uitsluitend zeer hoogwaardige 2 kwajiteitsapparatuur die wij verkopen met drie jaar all-in garantie en tegen scherpe prijzen. exclusief Saba-dealer 2 naast de oude kerk De drukte op De Paardenkamp tijdens de viering van het derde lustrum. Ruw geschat zo'n 1500 belangstellenden uit het hele land afkomstig hebben j.1. zater dag het vijtienjarig bestaan van De Paardenkamp en de komst van drie nieuwe logé's, de paarden Paykos (24), Iwan (17) en Jackelien (28) bijgewoond. Zij werden toegesproken door de voorzitter van het Stichtingsbestuur, de heer C.J.'t Hart en door de heer P. Wijsmuller, mede-oprichter van de stichting. Foto Herman van Dam werf hoera op de Paardenkamp, het be stuur en de medewerkers, besloot de heer Wijsmuller zijn toespraak. Nog lang daarna bleef het zeer druk in het rusthuis aan de Birkstraat. In zijn welkomstwoord bracht de heer 't Hart dank aan alle begunstigers voor hun onverflauwde steun aan de idealen van eertijds. Vijftien jaar geleden werd het idee, een rusthuis voor paarden, door velen absurd gevonden, maar het was aangeslagen en met trots kon het derde lustrum gevierd worden. Zelfbewuste elegance japonnen en deux pièces Een sprankelende zomerkollektie in uit gebreide keuze vindt U bij uw modehuis. di. J3<nuu£«AÓ<[J Nachtegaalstraat 16-18 - Utrecht Telefoon (030) 332242* De heer 't Hart vertelde zijn gehoor, dat de stichting nu meer dan 14.000 beguns tigers telde en dat het bestuur hoopte er ooit 25.000 te mogen bereiken. Nadat de drie paarden, afkomstig uit respectie velijk Ridderkerk, Rotterdam en Haaren in Noord-Brabant, uit de wagens gehaald waren om daarna onder luid applaus naar hun stallen geleid te worden, sprak de heer Wijsmuller. Hij vertelde hoe „De Paardenkamp" was ontstaan in 1962. Het was een idee van de toenmalige secretaris van de afdeling Soest van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren. Hij wilde, zoals dat ook in Engeland en Zwitserland ge beurde, voorkomen dat oude paarden een ontijdige dood vonden in een slachthuis. Die secretaris was de huidige stichtings voorzitter, üe heer 'tHart. Binnen drie maanden, nadat het idee ge opperd was, werd aan de Klein Engen- daalweg te Soe§t, door de toenmalige burgemeester van Soest, mr.S.P.Baron Bentinck, het nationale pension voor paarden geopend. Dankzij grote steun van begunstigers en bekendheid door persmedia moest na enkele jaren ver- ~huisd worden naar hét huidige onder komen. Voor alles wat de heer 't Hart voor de stichting gedaan had, bood de heer Wijs muller hem bloemen aan. Bloemen waren er ook voor de penningmeesteresse, me vrouw W.van Woerkom-'sGravendijk, die met buitengewone accuratesse nu al vijftien jaar de boeken bijhield. Een bloemenhulde had de heer Wijsmul ler voor het echtpaar Kok-Staal dat, óók al vijftien jaar, het stencilwerk verzorgde waardoor de begunstigers op de hoogte bleven van het reilen en zeilen van de Paardekamp. Tenslotte bracht de heer Wijsmuller dank aan de heer Groen en zijn medewerkers die op uitmuntende wijze de paarden verzórgden en voor het onderhoud van land en opstallen zorgden. Om niet, dag en nacht wakend bij toer beurt, stonden zij de dieren bij in hun laatste levensuren. Met een boeket bloe men voor de heer Groen onderstreepte de heer Wijsmuller deze dank. Met een drie- Van 27 mei tot en met 12 juni, elke dag van 14 tot 17 uur, is in het Artishockge- bouw aan de Steenhoffstraat de tentoon stelling „werk van kursisten" te bezich tigen. Met deze expositie wordt een seizoen afgesloten waarin weer vele honderden kursisten wekelijks in Arti shock kreatief onder leiding van docen ten bezig waren. De tentoonstelling geeft een goed beeld van de wijze waarop in Artishock gewerkt wordt. Resteren nog de kursussen waarvan het resultaat niet tentoon te stellen is, zoals ballet en beatclubs. De docenten van deze kursussen geven daarom een uit* voering of „openbare les". Afeer dan 120 ballet-kursisten doen dat op zaterdag 4 juni 's middags om 13.30 uur in het Openluchttheater aan de Soesterbergse straat. De „openbare les" van de kursus beat- en Amerikaanse dansen wordt gegeven op vrijdag 27 mei in het Artishock'gebouw; 's middags van vier tot half zes en 's avonds van half zeven tot half tien. Iedereen in welkom. UW FIAT AGENT I AUTOBEDRIJF LAANSTRAAT 82 - SOEST TELEFOON 02155 -15963 De sinds kort opgerichte winkeliersgroep Nieuwerhoekplein/Koninginnelaan „Nie kon" heeft de bloemetjes letterlijk buiten gezet. Wie nu door dit winkelcentrum komt ziet overal fleurige bloembakken op de trottoirs staan, geleverd door de Fa. Frank en Boutique Myosotis. Het geheel doet bijzonder leuk aan en is een goede gedachte geweest van deze winkeliers, die ervan uitgaan, dat men in de eerste plaats „gezellig" moet kunnen winkelen. Binnenkort zullen ook eigen Niekon- vlaggen uithangen, een werk dat door Hakkenbar Sjoe ter hand is genomen. Weer een bewijs dat hier professioneel gewerkt wordt. Braderie Na dit eerste succes wil deze actieve groep op 26 en 27 mei a.s. 's avonds van 19.00 tot 21.30 uur in de Koninginnelaan een braderie gaan houden. Naast de eigen winkeliers, die hun waar aan de man proberen te brengen, zullen een 10-tal rasstandwerkers hun medewer king verlenen, die op de hen bekende wijze met zeer uiteenlopende artikelen voor de nodige afwisseling zullen zorgen. Op deze beide avonden zal de Koningin nelaan van het Nieuwerhoekplein tot de Nieuwstraat voor het verkeer afgesloten zijn. Muziek Verder wordt de eerste avond opgeluis terd meteen optreden van de Springbok ken en zal er op de vrijdagavond een draaiorgel aanwezig zijn ter verhoging van de gezelligheid. En voor degenen, die op deze markt iets kopen liggen de Niekon-stickers al klaar. Al met al weer een verrassende aktie van deze winkeliersgroep, die zeker de nodige aandacht zal trekken. In een volledig met publiek gevulde sporthal Beukendal in Soest, zijn j.1. Zaterdag de turnfinales gestreden om het Soesterkampioenschap 1977. Bepaald werd zowel de groeps, alsook de individuele kampioen. De reeds geselecteerde turnsters welke aan KNGV wedstrijden deelnemen, bestreden onderling hun plaatsen, omdat anders, gezien de kwaliteit van deze groepen, reeds vooraf de uitslag ten opzichte van de andere deelnemers bepaald zou zijn. Deelnemers aan de klubkampioenschap- pen van „De Springbokken" in aktie. Foto Herman van Dam In antwoord op vragen van de heer K. de Wilde van de PvdA-raadsfractie zeggen burgemeester en wethouders dat er in feite in Soest geen „echte" schaaps kooien meer aanwezig zijn.-De schuren, die in verband met hun uiterlijke ver schijningsvorm wel eens schaapskooien genoemd worden, zijn niét voor het stallen van schapen gebouwd en worden daarvoor ook niet gebruikt. Het college zegt echter dat aan de Birkstraat en aan het Kerkpad wel enkele zogenoemde schaapskooien bij agrarische bedrijven staan, waarvan gezegd zou kunnen worden, dat een eventuele afbraak een zekere verarming van het landschap zóu betekenen. Omdat die schuren nog in gebruik zijn, vindt het college het weinig zinvol om het onderhoud voor haar rekening te nemen. Wel zal men de eigenaars vragen om contact met de gemeente op te nemen, als zij van plan zijn die schuren af te breken. „Wellicht kan dan iets zinvols worden gedaan. Afdwingbaar is één en ander uiteraard niet", aldus het college. Met enthousiasme is er geturnd en vast gesteld dat, mede door het gekozen systeem der laatste drie jaren van voor selectie in de zaal, niet alleen het gebo- dene doch ook het turnpeil als zodanig en de afwerking hiervan sterk vooruit is gegaan. De gezonde animositeit tussen de leiding om te winnen zal hieraan niet vreemd zijn. Voor het eerst is op deze middag bovendien gekozen voor inter mezzo's tussen de turnrondes, om aldus enerzijds te laten zien welke onderdelen in de gymnastiek de Springbokken nog meer beoefenen dan alleen het prestatie- turnen aan toestellen, terwijl anderzijds deze Intermezzo's het publiek een kleur rijker beeld van een gymnastiekmiddag geven. Zo oogstte de pas een jaar be staande jazzgroepen van meisjes 9-11 en 12-15 jaar een ovationeel applaus voor hun groepsoefeningen, welke attractief en correct werden uitgevoerd onder lei ding van Annelies Gemke met pianobe geleiding van mevr.G.Lagerwey. Van wege de geplande start voor modern rhytmische gymnastiek bij de Spring bokken, werd een perfekte demonstratie gegeven door de zusjes Christine en Bernadet Gemke. Wat deze beide meisjes met bal, lint en hoepel lieten zien, moet iedere Soesterse ook wel doen hunkeren om dit te leren beheersen. Het publiek was zelfs zo enthousiast over het gebo- dene, dat zij midden in de oefeningen de „kunstjes" van het beheersen van het gereedschap met herhaald applaus be loonde. Overbodig te zeggen dat aan het slot van het optreden der gezusters Gem ke zij de dank in ontvangst mochten ne men welke zij ongetwijfeld verdienden met de tweemaal uitmuntend ge presenteerde oefeningen. Als derde, en niet het minste onderdeel der intermez zo's waren er demonstraties door de damesselectiegroep der Springbokken onder leiding van Wim van der Hooff. Vooral aan de brug met ongelijke leggers is te zien welke weg er nog te gaan is voor de opvolgers om op dit peil te gera ken, zowel wat betreft de techniek, de af werking en de vloeiende kombinatie in de onderdelen. Niet voor niets is déze ploeg dan ook kampioen in de b-groep der Stichtse Turnkring. Als tweede bij drage aan hun demonstraties werd door de selectie dames en meisjes gezamen lijk lage matoefeningen getoond van kwaliteit en korrekte afwerking. Aan de lopende band gingen de radslag,over slag, flik-flak, salto's e.d. voorbij met perfekte lichaamsbeheersing. Vooral het duo-synchroonspringen kon het talrijke publiek bijzonder bekoren. Nadat door de heer M. Smit namens het dagelijks bestuur de middag werd geopend, zijn de turnoefeningen door 22 juryleden in drie banen en drie rondes beoordeeld. Met een team van 8 leden op het wedstrijdsecre tariaat volgde een snelle verwerking der cijfers, zodat geheel volgens planning op technische bestuur.de heer J. Kanters.de uitslag bekend kon worden gemaakt. Aan de winnaars werd een vaantje uit gereikt, terwijl door de jongste turnster- tjes met een bloemenhulde dank werd gebracht aan juryleden en telkommissie voor hun belangeloze medewerking aan dit voor de gymnasten belangrijk jaar lijks evenement. Jongens: 6-8 jaar per groep: 1. groep Hei deweg 164.7 pnt. 2. groep P.Potterlaan 162.7 pnt. 3.groep Smitsweg 153.1 pnt. Individueel; 1. Mare Uyland 30.3 pnt. 2. Gert Bijl 29.6 pnt. 3. Steven Uyland 29.0 pnt. Jongens: 9-11 jaar per groep: 1. groep Smitsweg 163.1 pnt. 2. groep R.K.Mavo 160.4 pnt. 3. groep P.Potterlaan 160.3 pnt. Individueel: 1. Marcel Hofstra 30:2 pnt. 2. Tom Roelofsma 29.1 pnt. 3. Simon Kielliger 28.9 pnt. Jongens: 12-15 jaar individueel: 1. Eric Jan Aafjes 32.3 pnt. 2. Max Olivier 28.9 pnt. 3. Peter van Tilburg 26.2 pnt. Meisjes 6-8 jaar per groep van 6 deelnum mers: 1. groep Valeriaanstraat 177.1 pnt. 2. Hartweg, 175.0 pnt. 3. Hartweg, 168,5 pnt. 4. P.Potterl., 165.5 pnt. 5. Smitsweg, 164.8 pnt. 6. Heideweg, 163.7 pnt. 7. Smits weg, 158.2 pnt. 8. Heideweg (5 deeln.) 135.2 pnt. Individueel: Meisjes 6-8 jaar individueel: 1. Linda Dasselaar 31.1 pnt. 2. Ester Bakker 30.9 pnt. 3. Karin Hesse 30.9 pnt. 4. Annemiek Haringsma 30.8 pnt. Meisjes 12-15 jaar per groep van 6 deel nemers: 1. groep Smitsweg, 183.5 pnt. 2. P.Potterl., 177.8 pnt. 3. Heideweg, 170.6 pnt. 4. Hartweg 170.5 pnt. 5. P.Potterl., 165.8 pnt. 6. Heideweg 164.6 pnt. 7. Hart weg, 163.6 pnt. Individueel :1. Judith de Leede, 31.9 pnt. 2. Lydia v.d.Dijssel, 31.6 pnt. 2. Nora Harks, 31.6 pnt. 3. Julia v.d. Bedum, 31.2 pnt. Meisjes 9-11 jaar per groep van 6 deel nemers: 1. groep Smitsweg, 178.9 pnt. 2. Hartweg, 178.5 pnt. 3. Heidf»"og, 177.8 pnt. 4. Heideweg. 176.9 pnt. 5. P.Potterl., 173.2 pnt. 6. Heideweg, 171.1 pnt. 7. Vale riaanstraat, 169.3 pnt. 8. P.Potterl., 167.0 pnt. 9. (5 dln.) Hartweg, 144.7 pnt. Individueel: 1. Sabine Roelofsma 32.2 pnt. 2. Annette Hoiting 31.9 pnt. 3. Lo- rance Hubert, 31.4 pnt. Selectie individueel: Meisjes 6-8 jaar: 1. Marieke de Bree, 32,5 pht. 2. Evelien de Wit, 31,5 pnt. 3. Sandra Uyland, 29.8 Meisjes 9-11 jaar: 1. Rietje van Dongen, 34.9 pnt. 1. Mieke Bosma, 34.9. 2. Jet- ty van Atten 34.7 pnt. 3. Yvonne Kiel liger 34.5 pnt. Meisjes 12-15 jaar: 1. Monique Kerstholt, 35.3 pnt. 2. Nicolet van Uffen 34.4 pnt. 3. Madeion de Roovere. 33.3 pnt. Vandaag, vrijdag 20 mei biedt het bestuur van het dierentehuis „'t Hart" aan Marijke Bunninga-van Ginkel een receptie aan in verband met het feit dat zij tien jaar .aan het tehuis verbonden is. De receptie wordt in gebouw De Rank aan de Soesterbergsestraat gehouden, 's middags van vier uur tot kwart over vijf. In het maandblad van de afdeling Soest van de Nederlandse Vereniging tot Bescherming van Dieren zegt de voor zitter van de afdeling de heer C. 't Hart: „In deze jaren heeft zij steeds op de bres gestaan voor het dier, wat het dan ook mocht zijn; altijd begaan met de zwervers. Z'ij heeft altijd onze Vereniging, die een uitstekende naam heeft gekregen ook ver buiten Soest, met grote verantwoordelijkheid ge diend. Nimmer was haar iets te veel". En het bestuurslid mevrouw H. Isings merkt in hetzelfde blad op: ?,Marijke heeft in die jaren zeker ook heel wat mensenkennis opgedaan. Ik ben ervan overtuigd, dat zij over haar ervaringen met mensen en dieren wel een boek zou kunnen schrijven. En ook zou zij wel een boekje kunnen schrijven met de titel: „1001 manieren om mijn huis dier af te danken!" Een feit is, dat Marijke altijd heel gauw „door" heeft of mensen de waarheid spreken, als ze een dier bij ons komen brengen". Vandaag receptie in De Rank van 16.00 tot 17.15 uur.

Soester Courant | 1977 | | pagina 3