Kies óók het Rode Kruis as OlOüOMj(K Trio „Hardop gedacht" in Koffiebar „In de Ruimte" Constant ringen voor geluk dat goud waard is. Burgerlijke Stand Oddvar Nilsen komt naar Soest 7 Brandsma Meilof 1 Sukking Bachcantate in Kruiskerk te Baarn Jeugdappél Julianakerk A. van der Weerd J.van Zal Jeugddienst Open Hof R.K. kerkdiensten Haastige spoed verbazend goed!!!! Tuin-Adviescentrum 'T Vaarderhoogt Prof.dr.I.A.Diepenhorst voor het CDA-Soest: „Totaal ombuigen van het beeld voor iedere regering onmogelijk" Jurylid mishandeld Reisbureau Gerth „De Windhond" Predikbeurten Medische dienst Geen voorrang f 1 MODE f van de Gemeentehof Bekendmaking Verkiezing Leden Tweede Kamer der Staten-Generaal Bekendmaking Hondje weg? Hondje terug! Soester Courant Reklame krant! Openbare bekendmaking Soester Courant van vrijdag 20 mei 1977 sikkens Sikkens heeft ons als dealer erkend. Dat betekent dat wij bekende produkten van Sikkens voeren, zoals Flexa verf, Redpoint behang, Ceta-Bever beitsen en lijmen, Servant verf- gereedschap. Neem nu FLEXA: honderden kleuren op de kleurenmengmachine. Te zien bij: Verf Behang B.V. Soesterbergsestraat 52 Soest Burg. Grothestraat 19 Soest Rademakerstraat 5 Soesterberg „Hardop gedacht" een trio 0,1. v. Karei Heinsius speelt op zaterdag 21 mei in Soest op uitnodiging van koffiebar ,,In de Ruimte". Karei Heinsius is bekend van radio en televisie en verzorgde o.a.' het program ma muziek motief van de Evangelische Omroep. Sinds een jaar nu trekt hij met het trio door Nederland en krijgt zeer vele enthousiaste reakties op het pro gramma dat een uitdaging en een be moediging inhoud voor de moderne jeugd. Koffiebar „In de Ruimte" hoopt veel jongelui te mogen ontvangen in gebouw „De Carp" aan de Klein Engendaalweg op het terrein van „In de Ruimte". Het belooft een gezellige zeer speciale avond te worden voor iedereen. „Hardop Ge dacht" begint om 20.00 uur. Trio „Hardop Gedacht" bekend via Radio en TV treden op in koffiebar „In de Ruimte" Volgende week gaat Nederland naar de stembus. De politieke partijen doen er alles aan Uw aandacht en voor keur te winnen en een groot deel van het maatschappelijk leven zal door deze verkiezing worden beheerst. Dat betekent misschien dat er minder aan dacht zal vallen op een grote gebeurte nis. die elk jaar in de laatste week van mei en de eerste week van juni in ons land plaats vindt: de Rode Kruis- collecte. In het stemhokje zult U het rode pot lood niet kunnen hanteren voor het Rode Kruis. Het Nederlandse Rode Kruis is een vereniging met o.m. als grondbeginselen: algemeenheid, on afhankelijkheid, neutraliteit en onpar tijdigheid. Dat laatste betekent dat het bij zijn hulpverlening nooit onderscheid maakt voor wat betreft neutraliteit, ras, godsdienstige overtuiging, stand of politieke mening. Het betekent niet dat het geen partij kiest. Dat doet het altijd voor de slachtoffers, daarbij voorrang gevend aan de ergste nood gevallen. Andere beginselen van het Rode Kruis zijn: menslievendheid, eenheid en vrij willigheid. De menslievendheid staat voorop. De eenheid houdt in dat in elk land slechts één Rode Kruis-vereniging werkzaam kan zijn en die staat dan ook open voor iedereen. Van groot be lang is tenslotte dat het hier een hulp organisatie op vrijwillige basis betreft, die op generlei wijze het maken van winst beoogt. In Nederland telt het Rode Kruis 35.000 vrijwillig(st)ers die jaarlijks honderd duizenden uren opofferen om mede mensen in nood of moeilijke omstan digheden bij te staan. Voor al dat werk in binnen- en buitenland wordt U de komende twee weken gevraagd een financiële bijdrage te geven. Vrijwillig)' maar het is wel hard nodig. A.s. zondag 22 mei, des avonds om half acht, vindt in de Kruiskerk, Oude Utrecht, seweg te Baarn, de laatste cantatedienst van dit seizoen plaats. Koor en orkest van de Bach Cantorij Baarn, o.l.v. Louis Mol, voeren uit cantate no. 9 „Es ist das Heil uns kommen her" van J. S. Bach. De solisten zijn Elize de Broekert, Jard van Nes, Herman van Kerkhof en Frits van Erven Dorens. De toegang is vrij. De dienst wordt geleid door Ds. F. H. van Aalst te Baarn. Doe het zelf Bouwmarkt en Keukencentrum Alles voor de Doe-het-zelver Veldweg 4, Soest Telefoon 02155 -1 48 78 A.s. zondag 22 mei is er weer een jeugd appél in de Julianakerk, maar let op de aanvangstijd van 19.00 uur, dus niet 17.00 uur. Het is dit keer een bijzondér jeugdappél, namelijk een dienst georga niseerd door een gedeelte van de jeugd- appèlgroep en een gedeelte van de jeugd dienstcommissie van resp. de Juliana/ Wilhelminakerk en de Emmakerk. We verwachten dus veel Juliana/Wilhelmina- kerkers en Emmakerkers, maar tevens alle andere belangstellenden. De aan vangstijd is. zoals reeds eerder vermeld, 19.00 uur in de--Julianakerk.Het thema zal zijn: „Eén voor allen, allen voor één". De voorganger is de plaatselijk predikant van de Julianakerk ds. Joh.C. Baumfalk. Muzikale medewerking zal worden verleend door het hervormd- gereformeerd koor „Chaverim" uit Hil versum, o.l.v. de heer Hijman. Er is door de gemengde groep met veel verve aan gewerkt, men hoopt dus op een geweldige opkomst. Na afloop gezellig samen koffie drinken. Wie laat u kiezen uit zo'n grote kollektie gouden ringen met of zonder brillant? Liefst 140 model- f len? Constant natuurlijk! f HORLOGER JUWELIER OPTIEK SOESTERBERGSESTRAAT 26 TELEFOON 12982 - SOEST GEBOREN: Bastiaan, zoon van J. J. van Lottum en D. Versluis. - Inger, dochter van R. Maassen en E. S. Egtberts. - André, zoon van B. N. van den Brink en P. A. Vos. - Jorik Hendrik, zoon van J. H. Flokstra en W. Berends. - Eerde, zoon van K. A. de Jong en J. Meerveld. - Chantal, dochter van J. A. Broekhuis en J. van den Berg. - Marty, zoon van R. J. van Dijk en M. L. Lustenhouwer. Elsien Johanna, dochter van D. Arents en K. Deuntje. - Elmer, zoon van J. Buning en D. E. Fijnvandraat. - Jurjen Pieter, zoon van E. P. Raspe en I. Hoff. - Wilhelmus Johannes, zoon van B. J. Geul en L. M. Bijl. - Anton, zoon van A. M. Mlmpen en M. J. Haarsma. - Alexandra, dochter van M. L. J. M. Kassing en H. den Hartog. - Albert, zoon van A. Stuiven- berg en J. Dreuning. -«Anno Erik Robert Paul, zoon van M. van den Broek en J. E. J. Schreuder. - Leonard Gijsbert, .zoon van L. P. M. Fugers en B. A. B. Geijtenbeek. - Mieke Sanne, dochter van V. S. G. ten Haaf en M. C. Vermont. - Adèle Johanna, dochter van G. A. Schuurman en J. M. G. Boone. - Joeri, zoon van J. K. van Daalhuizen en M. Jurriens. ONDERTROUWD: Willem, Dirk Bosman en Elisabeth Ma- rianne de Nie. - Tjip Polleman en Elizabeth Maria Lustenhouwer. - Corne- lis JohanneS Jan van Zijtveld en Catha- rlna Clasina Meijer. GEHUWD: Franke Gerrit de Boer en Cornelia Catharina Kuyper. Evert Johan Elbert- sen en Gerda Johanna van Kooij. Rudi Peter Louis Nooij en Wilhelmina Er- landa de Haas. - Charles Sjouke Marti- nus van der Bij en Lubbechien Bos. OVERLEDEN: Adrianes Antonius van Dorresteijn, echtgen. van L. A. M. Müllers. - Adriana Burgwal, wed. van M. A. Kerkhof. - Alida Petronella Margaretha van den Brink echtgen. van N. T. van den Brink. Vooral uw AUTO, PLAAT- en SPUITWERK Beckerlnghstraat 11 Zondagmiddag 22 mei, om twaalf uur, zal in de Open Hof een jeugddienst ge houden worden. Het thema van deze dienst zal zijn „Geloof en Politiek". De werkgroep jongerenliturgie wil vooral naar voren brengen, hoe moei lijk het voor de individuele christen kan zijn, om van „binnenuit" oprecht te kiezen. Aan deze dienst zullen mee werken Pastoor De Groot, het jon gerenkoor Soesterveen, o.l.v. de heer Prlnz en leden van de werkgroep. Een ieder is van harte welkom. Parochie Soest, Kerkplein, tel. 12688. Zaterdag 19.00 uur Zondag 8.00, 9.30 (Hoogmis) en 11.30 uur In de week H. Missen te 8.S0 en 19.30 uur Parochie Soestdijk, Burg. Grothestraat, telefoon 12775, Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.00, 11.00 en 18.30 uur Woensdag 19.00 uur Parochie Soest-Zuld, St. WUlibrordusstraat, tel. 19948. Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 uur (Hoogmis) en 11.00 uur Maandag, dinsdag en donderdag 8.30 uur Woensdag en vrijdag 19.00 De Open Hof, Dalweg (hoek Veenbesstraat) Zaterdag 19.00 uur Zondag 12.00 uur St. Caroluskerk, Soesterberg Zaterdag 19.00 uur Zondag 9.30 en 11.30 uur Oddvar Nilsen, de meest bekende evangelist van Noorwegen, komt begin juni naar Soest op uitnodiging van Evangelie-gemeente „In de Ruimte". Evangelist Nilsen zal spreken gedurende het Fontein Festival dat van 2 tot 5 juni wordt gehouden in de Schaapskool aan de Klein Engendaalweg. Dit Festival valt samen met het 8-jarlg gramma dat meer het karakter van een bestaan van Evangelie-gemeente „Inde tentkampagne zal hebben dan van een Ruimte" maar staat volkomen open kerkdienst, voor iedereen. Veel gastbezoekers wor den verwacht voor het gevarieerde pro- pê**r- - - -s Perkplanten, fraai assortiment, minstens 100 soorten; elders niet te vinden!!! Graszoden, het doet ons een genoegen u het beste van het beste te kunnen aanbieden, voor de prijs van slechts f 3,50 per m2. Bloembakken, ongekende sortering; prijzen: het lijkt wel ont wikkelingshulp. Bijzonder assortiment waterplanten - fruit - tuinkruiden etc. Speciale afdeling lectuur over planten etc. waterpompen, fontei nen, tuingereedschap, hand- en motormaaiers, tuinverlichting. Wordt het na de verkiezingen gegiechel om Wiegel? Vallen wij een buil aan Den Uyl? Toont Van Agt zijn macht? Of gaan we naar 't Vaarderhoogt, de prijzenbedwinger voor: een volledig assor timent heesters, coniferen, bomen etc. in pot, de gehele zomer volop te planten!!! DORRESTEINWEG 72 A - SOEST - TELEFOON 12883 Geopend: ma. t/m za. van 8r6 uur - vr.av. van 7-9 uur - Hemelvaartsdag gesloten. Met stijgende bewondering hebben circa honderd belangstellenden maandagavond in de Open Hof zitten luisteren naar prof.dr.I.A.Diepenhorst's visie op de hedendaag se politiek. Zonder ook maar een lijstaanvoerder persoonlijk aan te vallen, integen deel zelfs, hij nam het op voor alle regeringsleiders en ministers, zette hij uiteen wat zijn gedachte was van christelijke politiek. Ook bij het beantwoorden van de vragen liet hij zich niet verleiden persoonlijk te worden. Met een stil verwijt aan zijn eigen achterban merkte hij op dat hij het niet eens was met boude beweringen van partij genoten dat zij niet met de VVD in een regering wilden zitten. Diepenhorst hield zijn gehoor voor dat er bij een regeringssamenstelling onderhandeld zou moeten worden, maar dat dat voor christenen betekende dat bepaalde normen niet overschreden konden worden. De avond werd geopend door de afde-, lingsvoorzitter van het CDA-Soest, de heer K.Buwalda. Hij merkte in zijn welkomstwoord op dat tot verwondering van sommigen en tot ongenoegen van anderen toch het CDA ontstaan was. Naar zijn mening had vanaf dat--moment de PvdA zich herhaaldelijk nogal spastisch opgesteld. Als voorbeeld daarvan noemde hij het optreden van de heer Kosto in de Tweede Kamer. Na de evaluatie van het PvdA-standpunt ten aanzien van de mi- nisterszetels gememoreerd te hebben, vestigde hij de aandacht op de oneenig- heid in de progressieve kring: het afhaken van de PPR en het zelfstandig de verkiezing ingaan van D'66. „De 8-8 formule laten we dan ook maar voor wat hij waard en vooral wat hij na 25 mei waard blijkt te zijn", aldus de heer Bu- walda. Ten aanzien van de VVD merkte hij op dat deze partij ieder een eigen huis en el- gen auto gunde, met voorbijzien echter van de noden ln de derde wereld waar de medemens niet eens toekomt aan de gedachte van een eigen huis. laat staan een auto. Tenslotte vond hij dat kleine getuigenis partijen, juist door hun geringe politieke diversiteit, gemakkelijk praten hebben. „Regerings verantwoordelijkheid behoe ven zij niet te dragen en dat is juist wat het CDA wil. Regeringsverantwoorde lijkheid en een zo groot mogelijke chris ten democratische Invloed in de regering, dat zijn wij aan ons programma en aan onze kiezers verplicht", zo besloot de heer Buwalda. Prof. Diepenhorst begon zijn betoog met te wijzen op de veranderde omstandighe den in de wereld. Daarbij mocht de vooruitgang niet vergeten worden zoals op het onderwijsterrein, woningbouw en sociale voorzieningen. Hij verzette zich daarom tegen de postvattende meningen dat niets meer deugde en alles af te keuren was. De vooruitgang was zeker niet alleen te danken aan „arbeiders aan de linkerzijde", maar ook aan liberalen en christenen zoal6 Aalberse.Talma en Slotemaker de Bruine. Prof.Diepenhorst wees vervolgens op de enorme toename van de wereldbevolking en de ontzagge lijke problemen die dat voor Iedere rege ring meebracht. „We zullen ons terdege moeten afvragen of de aarde in de komende eeuwen nog een volwaardig be staan kan opleverende jaren 1990-1995 zullen uitermate hachelijk zijn". Hij wees in dat verband op de steden met miljoenen inwoners; op overbevolkte u- nlversiteiten, waardoor voor persoonlijke benadering geen ruimte meer was. Ook de christelijke politiek diende deze reamciv onder ogen te zien en hij vroeg zich af, of de kiezers het nu werkelijk voor het zeggen hadden. Hij meende van niet, net zo min als een regering, welke dan ook, veel speelruimte had. Als voor beelden daarvan noemde hij de werk zaamheden voor de drooglegging van de Zuiderzee, een beslissing die tijdens de eerste wereldoorlog genomen werd en waar men nog steeds mee bezig was én het afsluiten van de grote rivier monden, een besluit dat in 1953 genomen werd. Hij constateerde dat het totaal ombuigen van het beleid voor iedere regering bijzonder moeilijk, zo niet on mogelijk was. Hij meende dat in dat verband ook de invloed van de Staten Generaal niet overtrokken mocht worden en hij wees op de invloed van het ambtenarencorps, die evenwel ook weer niet té hoog aan geslagen moest worden. Prof.Diepenhorst vond dat het CDA een eigen koers moest varen en zich zelf standig rekenschap diende te geven van de grote problemen waar Nederland, Europa en de gehele wereld mee ge confronteerd werden. Aan de oplossing daarvan zou de christelijke visie moeten bijdragen. „Zolang wij niets beters weten en de totale weerloosheid niet aandurven, zul len wij aangewezen zijn op bondgenoot schappen. Aan de verplichtingen die ons dat oplegt zullen wij ons niet mogen onttrekken", aldus de heer Diepenhorst. Wel vond hij dat de christenen zich af dienden te vragen hoe lang men nog met bewapening moest doorgaan in het licht van de atoomontwikkeling. Het grootse gevaar voor een internationaal conflict zag hij ln de leefsituatie ln de derde wereld. Niemand mocht er vrede mee hebben, dat 2/3 van de wereldbevolking in barre nood verkeerde. Hij pleitte voor vooral practische hulp. De massale grote wereldnöden diende men vanuit christelijke opvattingen te beschouwen. Was men daar niet toe bereid, dan moest men ook geen oordeel vellen over individuele noden als eu thanasie en abortus. Het CDA diende niet iedereen het oordeel aan te zeggen, al muesten bepaalde normen met kracht gehandhaafd te worden. Een tijdelijke oppositie leek hem niet onmogelijk, maar men kon er van verzekerd zijn dat als het CDA mee regeerde, het verkiezings programma ln een regeeraccoord duide lijk herkenbaar zou zijn. J.van de K. deed bij de politie aafgifte van mishandeling. Als jurylid bij de wielerwedstrijd van Tempo, j.1. zondag, had hij twee spelers wegens wan gedrag uit de koers genomen. De vader- van één van de renners, de heer N. uit Maarssen. nam dat niet en sloeg v.d.K. in het gezicht. Oddvar Nilsen Oddvar Nilsen wordt in de volksmond ook wel genoemd de Billy Graham van Noorwegen. Zijn boodschap zal gaan over het leven van Jezus. Er wordt ver wacht dat velen uit Soest en omgeving de weg naar de Schaapskooi zullen weten te vinden voor dit unieke festijn. De avonden beginnen om 20.00 uur. SOEST-LAANSTRAAT 66 TEL. 02155 - 12683/10653 Bij de Stichting tot Herbouw van de korenstellingmolen „De Windhond" is een geschriftje verschenen, waarin uit een gezet wordt waarom de Stichtings vorm is gekozen en waarom daarnaast de Vereniging „Vrienden van de Wind hond" in het leven dient te worden geroe pen. Allen die voor de herbouw van deze molen belangstelling hebben en daaraan willen meewerken door daarvoor wat vrije tijd te geven en de handen uit de mouwen te willen steken door mee te doen en vooral mee te denken hoe die herbouw moet worden gerealiseerd, kunnen dit geschriftje gratis aanvragen en verkrij-. gen aan het kontaktadres: Kooiweg 4 te Soest.- Wel gaarne voor verzending post zegel ad 80 ets. Insluiten. HERVORMDE KERKEN Oude Kerk 10.00 uur ds. N. de Nooy, Oegstgeest Emmakerk, Regentesselaan 10.00 uur ds. G. Alma 19.00 uur ds. J. Baumfalk, jeugddienst „De Open Hof", Dalweg/Veenbesstraat 10.30 uur ds. Jac Smit Ichtuskerk, Albert Cuyplaan 10.00 uur ds. C. v.d. Wal, Hilversum 17.00 uur ds. P. van Harten Zonnegloren 10.00 uur R.K. dienst, pastor de Groot In alle kerken kindercrèche tijdens de morgendienst. Jeugdkerk 10.00 uur Eltheto, Drlftje Zondagscholen 10.00 uur Groen van Prinstererschool 10.00 uur Da Costaschool, Pr. Bernhard- laan: Interkerkelijk 10.30 uur De Open Hof, Veenbesstraat GEREFORMEERDE KERKEN Julianalaan 9.30 uur ds. D. Borgers, Den Ham 17.00 uur ds. J. Baumfalk, Jeugdappel Wilhelminakerk, Soesterbergsestraat 18 9.30 uur dr. J. Rinzema 17.00 uur ds. D. Borgers „De Open Hof", Dalweg/Veenbesstraat 9.00 uur ds. J. Baumfalk 17.00 uur dr. J. Rinzema Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt) Kerkgebouw N.P.B. Rembrandtlaan 20 8.30 uur Dienst des Woords 14.45 uur ds. Venhulzen, Ede CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianalaan 9.30 en 17.00 uur ds. J. Maris GEREFORMEERDE GEMEENTEN Dalweg (hoek Beukenlaan) 9.30 uur Leesdienst 14.30 uur ds. J. van Haaren 26 mei (donderdag) 19.30 uur ds. A. Vergunst, Veen (N.B.) VERENIGING VAN VRIJZINNIG GODSDIENSTIGEN Rembrandtlaan 20 10.15 uur ds. H. Bierman, Breda EVANGELIE-GEMEENTE „IN DE RUIMTE" Heeskapel, Insingerstraat 53 10.00 uur Heilig Avondmaal Schaapskooi, kl. Engendaalweg 52 16.00 uur Dienst BAARN DOOPSGEZINDE GEMEENTE Eemnesserweg 63b, Baarn 10.30 uur ds. S. Verheus, Amsterdam Ger. Kerk „Vrije Kerken", Nassaulaan 12, Baarn 10.30 en 17.00 Dienst Evangelisch Lutherse Gemeente, Kapelstraat, Baarn 10.30 uur dr. G. Fafié SOESTERBERG Gereformeerde Kerk 10.00 en 17.00 uur Dienst Hervormde Kerk 10.00 en 17.00 uur Dienst 10.00 uur Jeugdkapel Sterrenberg 10.30 uur Dienst SOEST De artsendienst ingaande zaterdagmor gen om 08.00 uur tot zondagavond 24.00 uur wordt waargenomen door: Dokter J. Borst, Paulus Potterlaan 30, tel. 13322 en dokter H. Stroband, Henr. Blaeckweg 14, tel. 12434 Het is aan te raden om niet zo maar naar de dienstdoende arts te gaan. Eerst opbellen! SOESTERBERG Tijdens het weekend heeft dienst: Dokter D. van Lier, Paltzerweg 299, Den Dolder. tel. 030-784555 SOEST Tandartsen Zaterdag en zondag 13.00 tot 13.30 uur: J. de Vries, Weegbreestraat 78 Dierenarts Weekenddienst van zaterdag 12.00 uur tot maandag 08.00 uur: Kleine- en grote huisdieren: R. Komijn van Mecklenburglaan 15, tel. 15215 Apotheek Ingaande vrijdag 17.30 uur, alsmede de gehele zaterdag tot de daarop volgende vrijdag 17.30 uur: Apotheek Bierhaalder, Nieuwstraat 40, Baarn, tel. 02154-12137 Extra apotheekdienst: zaterdag a.s. van 8.30 tot 12.30 uur: Apotheek Soestdijk, van Weedestraat 35, tel. 12487 DIENSTEN GEZAMENLIJKE KRUISVERENIGINGEN SOEST EN SOESTERBERG Vrijdag 17.30 uur tot maandagmorgen 07.00 uur: Zuster T. Bijlard, Rubenslaan 97. tel. 15425 en zuster M. van Loon v. Marnix- laan 26, Amersfoort, tel. 033-17172. Weekavonddienst Zuster A. Chamoun-Schelling, Weeg breestraat 657, tel. 16906 en zuster C. Vekemans. Simon Stevinlaan 3, Soester- berg, tel. 03463-1540 In het Medisch Centrum, Nieuweweg 14, tel. 18770, zijn wijkverpleegkundigen elke werkdag te bereiken van 13.00 tot 14.00 uur, dinsdag en donderdagavond van 18.00 uur tot 19.00 uur. Uitlenen van verpleegartikelen uitslui tend dagelijks van 09.00-12.00 uur en tevens inlichtingen. ZWAN GERSCHAPSGYMNASTIEK Opgeven mogelijk elke werkdag van 13.00 tot 14.00 uur in het Medisch Cen trum, tel. 18770. STEENHOFFSTRAAT 47 TELEFOON 02155-18252 Komend van de Krommeweg verleende de bromfietser W.van B.(16) bij het over steken van de Beckeringhstraat, geen voorrang aan de automobilist J. L.(20) uit Kortenhoef. Van B. werd gewond en naar het ziekenhuis Zonnegloren gebracht. Wist U dat de keuze in...... shorts overhemden im etc. etc. nu het grootst is!!! (SOESTERBERGSESTRAAT 51 SOEST De burgemeester vdn Soest maakt bekend dat burgemeester en wethou ders van de gemeente Soest voornemens zijn op daartoe strekkende verzoeken op grond van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan 1. M. F. A. Steenbergen, Talmalaan 32 te Soest, ten behoeve van het uitbrei den van een woonhuis op een terrein, gelegen aan de Irenelaan 54, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie K, num mer 1474; 2. M. A. Wiersema, Dolderseweg 222a te Den Dolder, ten behoeve van het uitbreiden en verbouwen van een woon huis en het uitbreiden van een garage op een terrein, gelegen aan de Van der Griendtlaan 14, kadastraal bekend gemeente Soest, sectie E, nummer 3076; 3. C. Koster, Bonifaciusstraat 26 te Soest, ten behoeve van het uitbreiden van een woonhuis op een terrein, gele gen aan de Bonifaciusstraat 26, kada straal bekend gemeente Soest, sectie D, nummer 3205. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder bevoegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf vrijdag 20 mei 1977, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders in te dienen. De op de verzoeken betrekking hebben de stukken liggen gedurende diezelf de termijn tijdens de kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeentesecreta ris. afdeling I, ter inzage. Soest, 18 mei 1977 De burgemeester voornoemd, Mr. J. M. Corver-van Haaften. Op 25 mei 1977, van des morgens acht uur tot des namiddags zeven uur, zal de stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Gene raal plaatshebben. De aandacht wordt gevestigd op artikel 128 van het wetboek van strafrecht, luidende: Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevange nisstraf van ten hoogste een jaar. Soest, 16 mei 1977 De burgemeester der gemeente Soest, Mc. J- M. Corver-van Haaften Burgemeester en wethouders van Soest; gelet op artikel 'Ui van de Algemene Politieverordening Soest; maken bekend: dat het degene, aan wie de burgemeester zulks ln het belang van de openbare zedelijkheid schriftelijk heeft medege deeld, verboden is zich anders dan in een openbaar middel van vervoer te bevin den op of aan de Zuiderweg, de Richelle- weg, het Zeister Spoor, de Van Weerden Poelmanweg'en de Amersfoortsestraat te Soesterberg van 08.00 uur tot24.00 uur. Soest, 18 mei 1977 Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester. Mr. J. M. Corver-van Haaften De secretaris, l.s. J. L. van Dommelen VERMIST: 7-5. Poes, gesteril, cypers, grijs/blauw,- Kaal op bulk. Pronk,. Valeriaanstr. 124, Soest. tel. 02155-15479. 8-5. Kater, gecastreerd, witte angora, 1% jaar, lichtbruine ogen. Sonneveld, Pr. Marijkelaan 7, Driebergen, tel. 03438-6234. 14-5. Bastaard Foxterrier, langharig, teef, 5 jaar, wit met zwarte kop, lange staart. Dorresteyn, Gr. v. Prinstererstr. 20, Soest. GEVONDEN: 4-5. Poes, cypers, wit onder buik, zwarte punt aan staart. Was aangereden ter hoogte van Baarn (Hotel Groene- veld) en meegenomen door: Mej. Schut, Plasweg 12, Soest, tel. 02155-18849. 9-5. Kat, grijs. Doodgereden op Konings weg, Soest, inlichtingen bij Dierentehuis te Soest. 10-5. Bastaard kees, reu, middelgroot, black en tan, pluimstaart, bruine hals band. Gevonden in bos van Pijnenburg. Is bij vinder: Meerts, Staalwijklaan 7, Soestdijk, tel. 02156-214. Burgemeester en wethouders van Soest maken bekend dat vanaf maandag 23 mei 1977 ten gemeentehuize van Soest ter inzage ligt de, door de raad der gemeente Soest in zijn openbare vergadering op 21 april 1977 vastge stelde. verordening, houdende rege len omtrent de toepassing van de Woon- ruimtewet 1947, Stbl. H 291. Burgemeester en wethouders van Soest maken vervolgens bekend dat genoemde verordening ingevolge artikel 15, lid 2 dier verordening ln werking treedt op 24 mei 1977. Soest, 18 mei 1977 Burgemeester en wethouders van Soest, De burgemeester. Mr. J. M. Corver-van Haaften De secretaris, l.s. J. L. van Dommelen

Soester Courant | 1977 | | pagina 5